לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-03-2009, 19:39
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ומנקודת מבטי: את העיתונות לא ענינה מעולם 'עסקת שליט'
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "NFC - ראש המוסד וראש השב"כ: העתונות חיבלה בעיסקת שליט."

את העיתונות או לפחות זרמים מסויימים בה ובאילו שמזינים אותה - מתענינים בשליט כבשלג דאשתקד. הם מעונינים בשחרור סיטוני של מחבלים, רוצחי יהודים ושאר רפש אנושי. לא משום שהם מעונינים חלילה במות יהודים. הם סבורים כי שחרור סיטוני זה יתדלק את 'התהליך'. אותה מכונת דמים [בשני מובני המילה] אשר איש אינו יודע לאן היא הולכת ואת מי תדרוס בצעדה הבא. הם מן הסתם מודעים כי תדלוק זה ושחרור זה יוליכו למות חפים מפשע אך הם עוצמים עיניהם אפילו בעוצמה גדולה יותר משעשו בעת הסכם אוסלו ובעת גרוש יהודי חבל קטיף.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-03-2009, 19:56
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
דבריו ברורים: לפי ישראלה, התקשורת רוצה בשחרור בתקווה שזה יסייע לחידוש התהליך המדיני
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "מה ? זה באמת מה שאתה חושב ?..."

אין כאו שום דבר דרמטי. ההנחה הזו נשמעת סבירה לגמרי, שכן אי אפשר למצוא הסבר רציונלי לקמפיין
הסהרורי שנוהל בעיתונות שכלל השתקה טוטאלית של עניין המחיר (רוצחים של למעלה מאלף יהודים,
שרובם המכריע עדיין צעירים ובעלי מוטיבציה לחזור לטרור).
מצידה של משפחת שליט סביר לגמרי לדרוש את שחרור גלעד בכל מחיר שלא יהיה. זה לא סביר לעשות
כן מצד התקשורת, גם אם היא מנסה להסתתר מאחורי משפחת שליט. רוב העיתונאים הללו תומכים
בשחרור מחבלים מתוך הרשימה, גם ללא עסקה, ובלבד שישתייכו לארגון הטרור הנכון - ויראו בכך "חיזוק
לאבו מאזן ולמתונים"...
ישן 17-03-2009, 19:58
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
לא בשביל למכור עוד עיתונים
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "מה ? זה באמת מה שאתה חושב ?..."

אלא בשביל 'לתחזק תהליך' שעם עצם קיומו הם מזדהים יותר משעם הצורך להקטנת סכוייו של האדם שברחוב לההרג בפיגוע.

אני סבור כי רבים ממכווני התקשורת מתקיימים הרבה יותר מספיחי 'התהליך' מאשר ממכירת עיתונים.

לצערי יש גם פוליטקאים שרצונם לראות את ברגותי חופשי גדול מיכולתם להזדהות עם אותה משפחת 'עמך' שאת הטבח במסיבת בר המצווה שלהם בחדרה יזם ברגותי באופן אישי. אני בהחלט סבור כי אנשים שגרים בבית משותף [אפילו בגבעתיים או צפון ת"א] שלא לדבר על אנשים שעושים 'קולולו' בבר מצווה ונוסעים באוטובוס - מענינים כשלג דאשתקד חלק ממכווני דעת הקהל וקובעי סדר היום בישראל.

אני לא מכוון למצביעי השמאל ובודאי לא לאלה שחובתם לדאוג לשחרור שליט בכל מחיר כבני משפחתו. אני מכוון לקבוצה של אנשים שהשפעתם על הקורה במדינה גדולה מהשפעת כל קבוצת מצביעים שהיא.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 17-03-2009 בשעה 20:14.
ישן 17-03-2009, 20:55
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
הם כבר מזמן לא רוצים "לתחזק תהליך"
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "לא בשביל למכור עוד עיתונים"

בדיוק כפי שדתי ממוצע לא ממש חש צער אישי עמוק אודות הרצחו של גדליהו בן אחיקם...

ובדיוק כפי שצום גדליהו הוא מצווה, ששמירה עליה נתפסת כחוט באריג ששמו "הדת היהודית" ואשר קטונו מלערער על מצוותיה, כך גם שחרור רוצחים מתועבים ולא יהודים הפכה כבר למצווה דתית שאין מערערים עליה, ואף "חפירה" מדעית בהיסטוריה שלה ("היסטוריונים חדשים") נחשבת לדבר כפירה שעצם הזכרתו מביאה את צילה של האינקוויזיציה.

ועוד דבר: שחרור הרוצחים הוא לא רק סוג של קורבן מולך שהישראלו-דיפרסיביים מכורים לו, כל עניין המו"מ לשחרור שבויים/נעדרים הפך לסוג של פולחן לכל דבר, ועם כל הכאב שבאמירה זו, יש לי תחושה שבתת המודע של כמה, גם בצד העיתונות וגם בצד הפוליטי, די מפחדים להגיע לנקודה שבה תכנית הריאליטי הזו תגיע לפרק הסיום. ובתכנית ריאליטי ישראלית, כמו בתכנית ריאליטי ישראלית, אתה יכול לסמוך הן על ההפקה, והן על "המכורים", שיעשו כל דבר כדי להעצים את הדרמה.

אני משתדל להתעלם מכל העניין הזה (ולפחות פעם ביום שיחה עם מכר מתחילה מצידו ב"נו, מה אתה אומר על העיסקה המחורבנת הזאת?") קודם כל כי אין לי שום השפעה, ומכיוון שאכן כך היא: אני רואה בזה מין מבוכה ואיוולת מוחלטת, אבל כזו המתרחשת בתוך משפחתי: מכיוון שכך, ומאחר ואין בידי להחדיר הגיון, אני מעדיף לעצום את העיניים ולקוות לרע במיעוטו.

בדיוק כמו באותם מקרים שבו אתה שומע על אחד מקרוב משפחתך/חברים שטירוף נפל עליו וכל נסיון לתת בו הגיון, עשוי להביא אותו להתפרצות...

ישן 18-03-2009, 00:04
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
אז זהו - זה לא בשני המקרים אלא רק
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "מנקודת מבטוח של החלוני האלגוריה נכונה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
גם אם אני מבין אותך שכדתי זה די מעליב שישוו מנהגי דת שמקיימת עם במשך אלפי שנים, לטירוף משיחי בצורת השלומיזם.

בכל מקרה: בשני המקרים מדובר על מנהגים שהפכו ל"חובה" למרות שהסיבה המקורית, אולי מצערת כשלעצמה, כבר פחות חשובה מבחינת הקשרה.

במקרה השני.
דבר שני - אני לא דתי אלא מקיים מצוות.
דבר שלישי - היהדות זה לא דת (צריך לדון מדוע ואיך זה ש"דתיים" רבים סבורים שהיהדות זה אכן דת אבל זה שייך לפורום אחר)
דבר רביעי - המנהג לצום בצום גדליה לא הפך ל"חובה": עובדה היא שכאשר נבנה בית שני הפסיקו לצום את הצום הזה כמו גם בתשעה באב!. ולכן גם האמירה שלך "למרות שהסיבה המקורית, אולי מצערת כשלעצמה, כבר פחות חשובה מבחינת הקשרה." איננה נכונה.
דבר חמישי - התגובה שלי היא לא רפלקס מותנה, לא נעלבתי באופן פרטי ואני לא סניגור אוטומט של שום דבר. דבריך (במקרה הראשון) לעניות דעתי אינם נכונים עובדתית מהסיבות שצויינו.

ישן 18-03-2009, 08:34
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
גם החמאס קורא עיתונים ישראליים...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "NFC - ראש המוסד וראש השב"כ: העתונות חיבלה בעיסקת שליט."

מקשיב לרדיו וצופה בטלוויזיה - והקמפיין המופקר (אין פשוט מילה אחרת) לשחרורו של גלעד, ששיאו היה בפרסום תמונות הילדות של גלעד (כאילו מדובר בילד בן 6 שנחטף, ולא בחייל חמוש ומאומן), לימד אותו שאין מחיר גבוה מדי שהחברה הישראלית לא תהיה מוכנה לשלם. אל מול הקמפיין התקשורתי הזה, החמאס יכול היה לדרוש את כל המחבלים שבידי ישראל ואת הנגב כולו, כשהוא סמוך ובטוח שיקבל גיבוי מהתקשורת ומקובעי דעת הקהל בישראל.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 18-03-2009, 13:35
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
לא משהו חדש בתולדות העם היהודי
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני קורא את הכתבה וקשה לי..."

על הגיטו ירדה מכה קשה. דורשים ממנו את היקר לו ביותר – ילדים ואנשים זקנים. אני לא זכיתי לילד משלי ולכן את שנותי הטובות ביותר הקדשתי לילד. אני חייתי ונשמתי יחד עם הילד. לא שיערתי מעולם, שידי שלי, ייאלצו להגיש את הקורבן למזבח. בימי זקנתי אני נאלץ להושיט את ידי ולהתחנן : "אחי ואחיותי, תנו לי אותם ! – אבות ואמהות, תנו לי את ילדיכם" (בכי תמרורים מזעזע בקרב הציבור הנאסף) אתמול במשך היום נתנו לי פקודה לשלוח מעל עשרים אלף יהודים מן הגיטו, ואם לא – "נעשה זאת אנחנו". הועמדה השאלה : "האם היה עלינו לקבל את הדבר ולעשות זאת בעצמנו, או להשאיר זאת לאחרים?" אך כיוון שלא היינו מודרכים על ידי המחשבה "כמה יאבדו" אלא "כמה ניתן להציל?" הגענו אנחנו, כלומר אני והמקורבים ביותר אלי בעבודה, למסקנה שיהיה הדבר קשה ככל שיהיה, אנו מוכרחים לקבל את ביצוע הגזירה לידינו. אני מוכרח לבצע את הניתוח הקשה השותת דם, אני מוכרח לקטוע איברים, בכדי להציל את הגוף ! אני מוכרח ליטול ילדים ואם לא, עלולים להילקח, חס ושלום, גם אחרים

(יללות איומות)

לא איש נחמות אני היום. גם לא באתי להרגיע אתכם היום, אלא לחשוף את כל כאבכם וצערכם. באתי כמו גזלן, לקחת מכם את היקר ביותר ללבכם. ניסיתי בכל כוחותי לבטל את רוע הגזירה. לאחר שלא ניתן לבטלה, ניסיתי למתן את הגזירה. רק אתמול ציוויתי על רישום של ילדים בני תשע, רציתי לפחות להציל את השנתון האחד – בגיל מ- 9 עד 10.

אבל לא רצו לוותר לי. דבר אחד עלה בידי – להציל את הילדים שמעל גיל 10. תהיה זאת נחמתנו בצערנו הגדול.

יש לנו בגיטו רבים חולי שחפת, שימיהם או אולי השבועות שלהם ספורים. איני יודע, אפשר שזוהי תכנית שטנית, ואולי לא, אך איני יכול להתאפק מלהביע אותה : "תנו לי את החולים הללו, ובמקומם אפשר יהיה להציל בריאים". אני יודע כמה יקר לכל אחד החולה שבביתו, כל שכן אצל היהודים. אולם בשעת גזירה מוכרחים לשקול ולמדוד את מי יש להציל, מי יכול להינצל ומי מותר להציל.

השכל הישר מחייב, שמוכרח להינצל זה שניתן להציל והוא בעל סיכויים להינצל, ולא זה שאין אפשרות בלאו הכי להצילו

ראש היודנראט בגטו לודג' חיים רומקובסקי, ספטמבר 1942.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:48

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר