לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-03-2009, 09:16
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
וגם לא יהיה הסכם עם "העבודה", אלא אולי עם "העבודה1", ש"העבודה2" תחרים בזעם קדוש...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "עוד אין הסכם עם העבודה"

מפלגת העבודה כוללת בתוכה גורמים מהשמאל המתון (חלקם ימניים יותר מהעמדות הנוכחיות של אט"ד),
וגורמים משוליו הסהרוריים ביותר של השמאל הקיצוני, בדמותה של יולי תמיר, אבירת מילת הנשים...

כל הסכם שייחתם עם העבודה יהיה כתוב על קרח, כיוון שאין כוח בעולם שיגרום ליולי תמיר להצביע
בעד ממשלה בראשות ביבי, וכמוה ינהג גם פינס, מן הסתם. שאר מתנגדי הקואליציה הנוכחית, מסרבים
לממשלה שתהיה ימנית במהותה, ולא בהכרח לביבי האיש, אלא שלביבי אין אופציות אחרות, ולכן הם
יהיו נגד. פרץ יהיה נגד (כדי לדפוק את ברק, יותר מאשר את ביבי), וכבל יהיה נגד (כי חשוב להופיע כאיש
עקרונות) וברוורמן יהיה נגד (כי לא מחכה לו ג'וב בממשלה העתידית), ויחימוביץ' תהיה נגד (כי היא
באמת מתנגדת אידיאולוגית לתפיסה הכלכלית שממשלת נתניהו תוביל). בן סימון יצטרף לרוב, וסביר שגם
הוא יהיה נגד.

מפלגת העבודה1 מונה גג 6-7 מנדטים (בן סימון מתנדנד), וההצעה של ביבי עבורה היא מעבר לנדיבה. אני, אגב, מעריך שוועידת המפלגה תצביע בעד. ההצבעה חשאית, ויש ג'ובים שעומדים על
הפרק (יותר נכון, איבוד ג'ובים עומד על הפרק), אלא שהצבעות של מוסדות המפלגה הנבחרים לא
מחייבות "אידיאולוגים נחושים". הן לא חייבו את שרון, כשהפר התחייבותו לכבד משאל מתפקדי
הליכוד, ולא יעבדו בעבודה, כשחצי מהח"כים לא יכבדו את הכרעת הוועידה.

ביבי צריך למשוך הצעתו, ולהגיד שהיא תקפה רק כנגד 13 ח-ת-י-מ-ו-ת של ח"כים מהעבודה שיתמכו
בממשלה. על כל חתימה פחות, יורד ג'וב...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-03-2009, 09:37
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
לא הראש קובע אלא המצע והדרך
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "וגם לא יהיה הסכם עם "העבודה", אלא אולי עם "העבודה1", ש"העבודה2" תחרים בזעם קדוש..."

מי שחושב שהכל אישי כמו מי שמתייחס לאנשים ולא לדרך הפעולה, אני מקווה שהוא טועה בגדול ו/או עושה מלאכתו רמיה.
יולי תמיר תצביע בעבור ביבי אם הוא ימשיך בנסיונות להתקרב אל הפלסטינאים. אין צורך (כפי שדורשת ציפי) לקבוע היום את הפתרון. אבל חיוני ביותר להמשיך בשיחות ולהעלות רעיונות עם כל מי שמוכן לשוחח. כמובן שמי שמשוחח אתך, עובדתית מכיר גם בקיומך ואין צורך בהכרזות מפורשות.
שלי יחימוביץ תצביע בעבור ביבי אם הוא ימתן את שיטותיו הכלכליות ויתן תשומת לב גדולה יותר גם לאנשים במחסור. אגב, הוא הצהיר על כך בפירוש. לאחר פעולות בלימה, שהיו הכרחיות בזמנן, הגיע הזמן להתבונן גם למטה. למזלו הרע העולם כולו מצוי היום בשפל ו"ההתרוממות מאשפתות" איננה תלויה במעשיה של ממשלת ישראל, אלא בכלכלה הגלובלית. יחד עם זאת עדין ניתן לשפר את המצב, בעיקר בשוליים.

אני יכול לעבור אחד אחד ממתנגדי הקואליציה עם ביבי. אני מניח שעיקר ההתנגדות נובעת מחוסר אמון וספקות באשר לאמינותו של ביבי. היום הוא "משחק" גם עם הימין וגם עם השמאל, כפי הניראה על מנת להוריד את ספי דרישותיהם - הרי קואליצה כבר מובטחת לו..
ישן 20-03-2009, 09:44
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לא הראש קובע אלא המצע והדרך"

אני סבור כי ימי המנהיגים או אישי הציבור שהלכו למדבר הפוליטי בעקבות עמידה על עקרונותיהם חלפו מן העולם.
גם צעדיה של ציפי לבני תמוהים בלשון המעטה. זאת לא הדרך לשרידות פוליטית ולדעתי הליכתה לאופוזיציה רק תקרב את סוף ימיה של מפלגת האיש אחד, נוסח צומת ואחרות לפניה.
שילוב בין נתניהו מצד אחד של הקשת הפוליטית ומפלגת העבודה מהצד האחר רק תמתן את הקו הנוקשה שמצטייר בעולם, בעקבות נטיות הלב של כמה מחבריה, דוגמת ליברמן (שאגב, אינני כלל בטוח לגבי נטיותיו הפוליטיות).
לגבי שאר השותפות כמו ש"ס. זאת היא מפלגה אופורטוניסטית שתלך עם כל מי שיציע לי אתנן גבוה יותר.
אני עדיין מאמין כי ההחלטה בדבר הצטרפות לממשלה בראשות ביבי, עוד טרם הבחירות , נבעה משיקולים טאקטיים שהריחו "באיזה צד מרוח הלחם".
ברק הוא שותף טבעי לביבי, גם בגלל הרקע והמנטליות המשותפת של שני האישים הללו וגם בכלל שאיש כמו ברק יכול להבטיח את חוסנה של הקואליציה ( שוב צריך לזכור את אותה שותפות אומללה בין ביבי לבין ליברמן).
ישן 20-03-2009, 09:46
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

"מי שמשוחח איתך מכיר בקיומך ואין צורך בהכרזות מפורשות"...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לא הראש קובע אלא המצע והדרך"

לפי שיטת השלום הדנרוסית, אנחנו נמסור שטח, נשק, כסף, חשמל, מים ודלק - למי שלא מוכן אפילו
אפילו לעשות את המחווה המזוייפת של להגיד לנו שהוא מסכים עם העקרון שיש לנו זכות לחיות...

ועכשיו לתפיסה הפוליטית האידיאליסטית שלך, שכמובן מנותקת מהמציאות שלנו: רוב אנשי העבודה
(לא כולל אנשים ישרים כמו שלי יחימוביץ' ואנטי ציונים כמו יולי תמיר) יתמכו בממשלה אם יקבלו ג'ובים
במסגרתה. אם לא יקבלו - לא יתמכו. עד כדי כך פשוט.

אט"ד בראשות לבני היא כל-כולה אופורטוניזם טהור. לבני נגד הממשלה כי היא לא תהיה ראש הממשלה,
והדרך שהיא מבלבלת לגביה את המוח, לא קיימת. מי שמאמין בדרך, לא מצטרף למפלגה שבכיריה
הכריזו בגאווה ש,השתחררו מכל מטען אידיאולוגי" (והם צדקו - נטל התיקים הפליליים שלהם הוא כבד
דיו...).
ישן 20-03-2009, 09:54
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

רקורד צבאי מפואר יותר משל ברק, ועברו נטול כשלונות בטחוניים כמו:
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "אז מי לדעתך מתאים יותר להיום..."

1. ברדק בניהול גדוד 100 בחווה הסינית ב1973.
2. תפקוד כושל כממלא מקום מפקד הגיס המזרחי במבצע של"ג בקרב סלטאן יעקב.
3. הבריחה מלבנון במאי 2000.
4. הבלגה מטורפת כשהחלה מלחמת אוסלו בסוף ספטמבר 2000.
5. אי חילוצו של לוחם מג"ב פצוע מקבר יוסף (מחדל ששותף לו גם שאול מופז).
6. הבלגה על חטיפה והרג של 3 לוחמי חה"ן בהר דוב באוקטובר 2000.
7. חוסר מתן גיבוי למשטרת ישראל בעת בלימת אירועי אוקטובר.
8. מיסוד הפטנט של הפצצת מבנים ריקים בתגובה לפיגועים - אחרי הלינץ' ברמאללה.
9. פרוייקט התהדיה עם חמא"ס, שהביא להתעצמות מהירה שלהם, ולהגברת איום הרק"ק שלהם לכל
מרחב הדרום. למחדל אחראים כמובן גם שרי הממשלה, אבל הוא היה הדוחף.
10. עצירת עופרת יצוקה בטרם השיג שינוי המצב בדרום. כתוצאה מכך, הירי בדרום חודש כמעט מייד
אחרי עצירת המבצע, למרות שתפקוד הצבא במבצע היה טוב מאוד.

אני סבור שברק היה שר בטחון כושל, אבל בממשלה שאינה שמאלית ממנו, יהיה לו קשה להמשיך
לדחוף לרעיונות הזויים כמו "רגיעה" או נסיגה חד צדדית. לו יכול היה לספק 13 אצבעות לממשלת
נתניהו, הייתה הצדקה ללכת לקראתו ולתת לו את הג'וב, שהיה מספק יציבות שלטונית ומאפשר ביצוע
רפורמות נדרשות. מכיוון שהקולות היחידים שהוא יכול לספק הם של מי שיקבלו ג'ובים, הרי שההסכם
עימו מיותר לגמרי. תמורת 6-7 אצבעות לא נותנים את תיק הבטחון.
ישן 20-03-2009, 10:39

ביבי בכיר את זאת לא פחות טוב ממך
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "רקורד צבאי מפואר יותר משל ברק, ועברו נטול כשלונות בטחוניים כמו:"

מניח כי גם ביבי יודע בדיוק כמוך מה היה ומה לא היה בקביעת העובדות בצורה נחרצת שהעלית ולמרות זאת מעדיף אותו כשותף טבעי גם במחיר הזזתו/הרחקתו של בוגי יעלון.
לא בדקתי באופן יסודי את כל העובדות שהעלית אשמח לקרוא ולהתעדכן בפרטי אותן עובדות.

הקרב בחווה הסינית, מציע שתכנס לפורום העדויות של הלוחמים בחווה הסינית: על פי עדויות לוחמים והתחקיר של אורי מילשטיין , מי שסייע בחילוץ הוא דווקא גדוד 100 שבפיקודו של ברק.
להלן ציטוט מאחד התחקירים (מילשטיין)
7. האחרונים הנ"ל חולצו לא על ידי מפקדי החזית, מפקדי האוגדה, מפקדי חטיבה 35 וגדוד 890 ולא ביוזמתם. ששון גור אריה חולץ על ידי צוות אנשי מילואים על נגמ"ש בפיקודו של יקי חץ חיימוביץ וביוזמתו; מנשה, דחבש ופקודיהם חולצו ביוזמתו של מג"ד 100 אהוד ברק על ידי צוות על נגמ"ש בפיקודו של גדעון דבורצקי ז"ל.
ישן 20-03-2009, 11:50
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

סביר שביבי מכיר את זה טוב ממני, אבל ביבי רוצב ממשלה יציבה
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "ביבי בכיר את זאת לא פחות טוב ממך"

גם אני, שסבור שהאיש הוא כשלון מהלך בכל תפקיד שעשה מאז סיים תפקידו בסיירת מטכ"ל (הוא מפקד
קומנדו מזהיר), הייתי תומך במינויו, לו חשבתי שזה יביא עימו 13 אצבעות לממשלת ימין+עבודה.
אני סבור שהאיש צריך פיקוח הדוק, ואז הוא יכול לתפקד באופן סביר. פשוט אסור לאפשר לו "ליזום",
שכן אז מתחיל הברדק...
בחווה הסינית היה תפקוד מצויין של צ-ו-ו-ת-י-ם בגדוד 100 שביצעו (אכן עפ"י הוראת ברק שלא הצליח
כ"כ לסדר תפקיד מאורגן לגדוד שלו) משימות חילוץ שונות, ובהן הצלת כוח דחבש, שהופקר ע"י המג"ד
שלו, איציק מרדכי. ברק עצמו תפקד רע בקרב ובאופן מאוד לא אופייני לו , התקשה בזיהוי המצב בשטח
(בהיותו מפקד זוטר ומוביל בסיירת הוא נחשב היה לאיש שטח מעולה). גדוד 100, שהורכב מאנשים
שחזרו לארץ למלחמה, אכן הוציא מתוכו מעשי גבורה מופלאים בקרב החווה הסינית.
ישן 20-03-2009, 13:29

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "סביר שביבי מכיר את זה טוב ממני, אבל ביבי רוצב ממשלה יציבה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
גם אני, שסבור שהאיש הוא כשלון מהלך בכל תפקיד שעשה מאז סיים תפקידו בסיירת מטכ"ל (הוא מפקד
קומנדו מזהיר), הייתי תומך במינויו, לו חשבתי שזה יביא עימו 13 אצבעות לממשלת ימין+עבודה.
אני סבור שהאיש צריך פיקוח הדוק, ואז הוא יכול לתפקד באופן סביר. פשוט אסור לאפשר לו "ליזום",
שכן אז מתחיל הברדק...

ימים יגידו אם תהיינה 13 אצבעות והייתה זאת הפגנת שרירים של "כאילו" מתנגדים. כסאות לא קונים בשוק אלא בממשלה.

בחווה הסינית היה תפקוד מצויין של צ-ו-ו-ת-י-ם בגדוד 100 שביצעו (אכן עפ"י הוראת ברק שלא הצליח
כ"כ לסדר תפקיד מאורגן לגדוד שלו) משימות חילוץ שונות, ובהן הצלת כוח דחבש, שהופקר ע"י המג"ד
שלו, איציק מרדכי. ברק עצמו תפקד רע בקרב ובאופן מאוד לא אופייני לו , התקשה בזיהוי המצב בשטח
(בהיותו מפקד זוטר ומוביל בסיירת הוא נחשב היה לאיש שטח מעולה). גדוד 100, שהורכב מאנשים
שחזרו לארץ למלחמה, אכן הוציא מתוכו מעשי גבורה מופלאים בקרב החווה הסינית.

תזכיר לי מהיכן המידע והאם הסופרלטיבים שאתה מחלק מסתמכים על מידע כלשהו?
ישן 20-03-2009, 15:26

המקור היחיד שהסתמכתי עליו הוא
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אותם מקורות שלך מתייחסים לתפקוד צוותי הגדוד, שפעלו אינדיווידואלית ולא כגדוד..."

סעיף 7 בדוח הפקת הלקחים של מילשטיין המבוסס על עדויות לוחמים. הצטוט בהמשך
אין בדוח הזה שום סופרלטיבים אלא, איסוף נתונים מפי אותם לוחמים.
ברור שזהו רק אחד מאותם "סעיפי אשמה" שעליהם בקשתי ממך להתייחס לאיזה מקורות, תחקירים, הפקות לקחים וכו' הנשענים על דברים שנחקרו באופן מעשי ונמצא כי לא היה רבב בהתנהגות של ברק.

בתחקיר שאנחנו מקיימים בחודשיים האחרונים על מה שאירע בחווה הסינית עצמה, עלו הדברים הבאים:

1. הצנחנים לא לחמו בחווה הסינית וכמעט לא ירו שם.ראוי לכנות את האירוע "פרשה" או "טבח" ולא קרב.
2. קרב החווה הסינית היה קרב חילוץ שבו רבים נפגעו, מעטים חילצו ורבים ברחו.

3.בקרב החווה הסינית לא היו פיקוד ושליטה ברמת מפקדת החזית, מפקדת האוגדה, מפקדת החטיבה ומפקדת הגדוד.

4. כשמפקדי חטיבה 35 וגדוד 890 נטשו את החווה הסינית נותרו בה לוחמים, רבים מהם פצועים.

5. רבים מן הפצועים שנותרו דממו למוות משום שלא חולצו.

6. האחרונים שנותרו בחווה הסינית היו ששון גור אריה הפצוע קשה ששכב עם מעיים בחוץ על "גבעת הגברים"; חזי דחבש ופקודיו וקצין גדוד 100 שריון, מנשה, שהופקרו בתוך בור של פצצה במרחק של כ-60 מטר מן האגף הדרומי של דיוויזיה מצרית מס' 16.

7. האחרונים הנ"ל חולצו לא על ידי מפקדי החזית, מפקדי האוגדה, מפקדי חטיבה 35 וגדוד 890 ולא ביוזמתם. ששון גור אריה חולץ על ידי צוות אנשי מילואים על נגמ"ש בפיקודו של יקי חץ חיימוביץ וביוזמתו; מנשה, דחבש ופקודיהם חולצו ביוזמתו של מג"ד 100 אהוד ברק על ידי צוות על נגמ"ש בפיקודו של גדעון דבורצקי ז"ל.

8. קרב החווה הסינית לא תוחקר כראוי על ידי מחלקת היסטוריה של צה"ל על ידי חטיבה 35 ועל ידי גדוד 890. אנשים אלה לא תוחקרו באופן ודאי: לוחמי גדוד 890 חזי דחבש , ששון גור אריה , וישראל הורביץ לא תוחקרו, יהודה חדד, הניצול היחיד של צוות דבורצקי לא תוחקר,עוזי בן צבי הנהג של צוות יקי חץ לא תוחקר. בלא עדותם אין להבין מה אירוע בקרב החווה הסינית.

9. מג"ד 890 ניכס לעצמו את הקרב, יצר "נרטיב" (סיפור) גבורה של עצמו, קיבל את עיטור העוז ובעזרת המומנטום שנוצר הגיע עד מעלת שר הביטחון ומועמד לראש הממשלה. למרות שרבים ידעו כי סיפורו של מרדכי אינו מבוסס ורובו שקר, הם שתקו במשך 31 שנים. המדובר אינו רק בחיילים פשוטים ובקצינים זוטרים אלא גם בקצינים בכירים שהבכיר שבהם הוא רב אלוף ומיל' שר לשעבר אמנון ליפקין שחק.

10. כל אמצעי התקשורת בישראל נתנו יד ליצחק מרדכי להפיץ את סיפורו על החווה הסינית ובכך הם הוכיחו שאין הם אמצעי תקשורת עצמאיים ושלא ניתן לסמוך על דיווחיהם ופרסומיהם.

11. הראשון ששבר את הקשר הזה היה ניר טויב בסרטו על החווה הסינית שעדיין לא הוקרן. אי הקרנת הסרט האיץ את התחקיר המתקיים היום ושאותו מובילים בהתנדבות (ותוך התנגדות אנשים רבים לרבות אנשים שהיו בחווה הסינית): חזי דחבש, עוזי בן צבי, עמיקם צור, שחף פילוביץ ואנוכי.

12. פרשת קרב החווה הסינית, אי תחקור הקרב, הניצול שיצחק מרדכי ניצול אותו, התקרנפות אנשים שידעו את האמת, שיתוף הפעולה של אמצעי התקשורת, הם סימפטום להדרדרותה של מדינת ישראל ובעיקר מערכת הביטחון שלה, מאז מלחמת ששת הימים לפחות, וחוסר יכולתה לגבות את המדיניות של כל ממשלות ישראל מאז.
ישן 20-03-2009, 14:24
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני לא מאשים אותך בתגובה לא מידתית. אני בכלל נגד המושג ההזוי "תגובה מידתית"
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אתה פתאום מאשים אותי בתגובה לא מדתית."

אם היינו מגיבים באופן "לא מידתי" מהדקה הראשונה, אולי היינו מייצרים הרתעה, והאגדות שהפרחת על
שקט נפלא בצפון, היו שוות את מולקלות החמצן שבזבזת בזמן שהפרחת אותן...
בחודש של מלחמה היו לנו יותר הרוגים מאשר בשמונה ה8 שקדמו לבריחה מלבנון. צריך לזכור שגם
בשש השנים הנפלאות שלך שאירעו בין הבריחה למלחמה היו לנו כמה וכמה הרוגים, כך שסיכופ כולל
מלמד שבין 91 ל2000 הרג חזבאללה פחות ישראלים מכפי שהרג בין 2000 ל2006. כמו כן, מספר
ה-א-ז-ר-ח-י-ם שרצח חזבאללה בקיץ 2006, גדול יותר ממספר האזרחים שהרג בכל שנות קיומו
עד 2006. יכולתו לפגוע באזרחים היא כולה תוצאה של הבריחה מלבנון, והשנים שאתה סיפרת לנו על
ה"רגיעה הנפלאה", סיפורים שאתה חוזר עליהם כיום, כשהיה ניתן לקוות שתהיה מסוגל להפיק לקחים
ולהבין ש30,000 הרקטות של חזבאללה לא נועדו להשקיית גינות בבקעא, אלא להמטרת גשם של חנ"מ
על אזרחי ישראל. אתה, כמובן, תשמח להימנע מתגובה "לא מידתית", אם הוא יפגיז "רק קצת"...
ישן 20-03-2009, 20:38
  עופר123 עופר123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.07
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כרגיל אתה הופך את העובדות. חוסר המוכנות למלחמה נבע מכך שבוזבז זמן על הגירוש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
במקום על הערכות ללחימה בצפון. מחדלו היחיד של יעלון היה שהתנהג כמוך והתעלם מהתעצמות
חזבאללה. זהו מחדל גדול ורב, אבל בהשוואה לברק, ש-י-צ-ר את המצב של חזבאללה על הגדר, והיה
אבי ההבלגה בנוגע לתקיפות חזבאללה, הוא צדיק נסתר...
אני שב ומזכיר לך ששבועיים לפני המלחמה אתה ישבת כאן וסיפרת לנו על השקט המופלא בצפון, כאשר
כולם כאן הסבירו לך שההתעצמות של חזבאללה היא לא בשביל הנוי. אם דן הגדול טעה - אז גם לבוגי
הקטן זה מותר...

תזכיר לנו מה עשתה ממשלת הליכוד משנת 2001 על הפגזת מוצבי צה"ל בהר דב והתחמשות חיזבאללה?
לפי מה שאתה כותב אפשר לחשוב שממשלת ביבי השנייה הולכת לטפל בהתחמשות חיזבאללה. עוד חודש תתחיל מתקפה של צה"ל נגד ההתחמשות.
ישן 20-03-2009, 21:45
  jumbo jumbo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.02
אחרי שהעבודה ממיטה אסון
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "[QUOTE=ori]במקום על הערכות..."

אתה מצפה שהליכוד ימחק אותו במחי יד. ממש קל.
אחרי שרבין הביא רבבות מרצחים מתוניס, הליכוד יכול לגרש אותם חזרה? ממש בקלי קלות...
אחרי שהעבודה חילקה למרצחים שהביאה רבבות רובים, הליכוד יכול לקחת אותם בחזרה? בקלי קלות. ראינו בעופרת יצוקה...
אחרי שברק ברח מלבנון והפקיר שם את בני בריתינו (צד"ל), ציפית שהליכוד יחזיר את הגלגל חזרה, וגם את צד"ל וגם את הכבוד הלאומי שנרמס? אין קל מזה...

ובכלל אם הליכוד יצא בכל זאת להשמדת החיזבאללה והחמס, אתה מבטיח שהשמאל לא יגייס 400 אלף מפגינים לכיכר מלכי ישראל שייצאו בקריאות נאצה "נתניהו רוצח" "בוגי יעלון רוצח"?
כי מהנסיון של הליכוד זה כבר קרה.
אתה מבטיח שאם הליכוד ייצא להשמיד את האוייבים השמאל יימנע מנאצות?
ישן 21-03-2009, 09:02
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אין לי מושג. בניגוד אליך, אין בי הערצה לאנשים אלא לדרכים. ייתכן שגם ביבי יפשל...
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "אוקי אז בעוד חודש עוצרים את התחמשות חיזבאללה בהנהגת נתניהו"

הוא כבר פישל בעברו בהסכמי חברון ווואי, וייתכן שיפשל גם הפעם (צורת ההתנהלות שלו במו"מ הנוכחי
היא בהחלט סימן מבשר רעות...).
מכל מקום, לכנות את ממשלת שרון בשם "ממשלת הליכוד" זו הדגמה מושלמת של אמירת דבר שהוא
נכון על פניו, אבל בפועל הוא מרוחק מהאמת ולא רואה אותה, גם אם יסיר את הכיסוי מהמשקפת...

שרון זנח את כל עקרונות הליכוד, הפר הבטחותיו לבוחרי הליכוד, התעלם ממצע הליכוד, ולבסוף עזב את
הליכוד יחד עם הפליליים ביותר מבין חבריו (מה שגורם לכך שכאשר ידיעות אחרונות צריך לחפש עבריינים
בליכוד, הוא נאלץ להגיע עד כרמל שאמה, בשעה שבמפלגה שהקים שרון, החשודים בפלילים הם רוב,
בעשיריה הראשונה...).
ישן 21-03-2009, 18:15
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

עופר, אתה לא צריך לשכנע אותי שביבי לא זעק מספיק כשהיה שר אוצר, בנוגע ללבנון
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "איזה אנשים אני מעריץ?"

מצד שני, ייאמר לזכותו, שהיו לו בעיות גדולות למדי במשרד שלו באותה עת (ועימן התמודד באופן יוצא
מן הכלל).
שרון היה ראה"מ ובישראל זו הפונקציה שקובעת מדיניות בטחונית (יחד עם שר הבטחון), ולא שרים כאלה
או אחרים, בכירים ככל שיהיו.

אם ביבי ייתן לקדנציה לעבור מבלי שייזום פעולה לטיפול שורש באיומים הרקטיים מצפון והדרום, הרי
שמעל בתפקידו. עם זאת, עוד לפני שיתחיל לטפל באיומים אלה (איומים קשים אך לא קיומיים), חובתו
המלאה לוודא שעד לסוף הקדנציה הזו, אין איום של איראן גרעינית. זוהי משימתו הראשונה במעלה. אם
יצליח רק בה, ולא בשום דבר אחר - עדיין זו תהיה קדנציה מוצלחת מאוד בעיני, שכן היא תאפשר
קיומן של קדנציות אחרות במדינה...
ישן 20-03-2009, 13:00

מהי המשמעות של המילה"רקורד" במושגים של צה'ל
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי eGod שמתחילה ב "נו בחייך, איך אתה יכול להגיד על בוגי יעלון שאין לו רקורד?"

אני עדיין מחפש את הקשר בין "רקורד" של כל אנשי הצבא המפוארים שלנו לבין ,רקורד" מפואר בעשייה הציבורית.
אם המדינה מתנהלת כמו "סיירת מטכ"ל" או "גדוד/חטיבה" צה"לית אזי לבוגי יעלון אין רקורד כל כך מרשים. אינני יודע כיצד הוא מתכוון להכין אותנו למלחמה הבאה, על סמך הישגיו המהוללים בהכנת הצבא למלחמות שארעו מאז היותו רמטכ'ל.
גם ברק הוא לא מי יודע מה , אבל צריך תמיד לבחור באפשרות הפחות גרועה מזו שקיימת.
צה'"ל היה ערוך היטב במבצע "עופרת יצוקה" והטיפול בו התרחש בפחות משנתיים, הישג שכל צבא בעולם היה גאה להתברך בו, בפרט אחר השבר הגדול במלחמת לבנון השנייה, מוראלית וציודית.

השיקולים שהביאו להפסקת המבצע בדרך שבה הסתיימה, אינם ברורים לי דיים ואינני חושב שאתה ואני יכולים לנתח את המהלכים ואת הלחצים שהופעלו על המערכת המדינית והצבאית כאחד.

פרט לכך, אני חושב שכל מהלך , מדיני וצבאי צריכים להמדד על ציר של זמן ולא להחפז מייד למסקנות. אני עדיין מאמין כי אחרי "הילולות הנצחון הצבאי המהולל של החמאס" תבוא ההתפכחות (ואולי גם ההתפקחות) ויבינו מהו מאזן של רווח והפסד.*
ישן 20-03-2009, 18:06
  eGod eGod אינו מחובר  

זה ניתוח לא הוגן של המציאות
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "מהי המשמעות של המילה"רקורד" במושגים של צה'ל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פלמינג
אני עדיין מחפש את הקשר בין "רקורד" של כל אנשי הצבא המפוארים שלנו לבין ,רקורד" מפואר בעשייה הציבורית.
אם המדינה מתנהלת כמו "סיירת מטכ"ל" או "גדוד/חטיבה" צה"לית אזי לבוגי יעלון אין רקורד כל כך מרשים. אינני יודע כיצד הוא מתכוון להכין אותנו למלחמה הבאה, על סמך הישגיו המהוללים בהכנת הצבא למלחמות שארעו מאז היותו רמטכ'ל..*

להטיל את האחריות על כשלי מלחמת לבנון השנייה על בוגי יעלון(או על מופז) זאת חוצפה. את המלחמה שהתנהלה בתקופתו הוא ניהל לדעת כולם בצורה טובה(דיכוי האינטיפאדה השנייה), הוא הכין את התוכניות לאפשרות של התלקחות בצפון, תוכניות שרמטכ"ל המלחמה סירב להפעיל. הוא בוודאי לא ניהל את המלחמה, ניהול שהיה הכשל העיקרי בה. בכלל, אם הצבא לא היה מוכן למלחמה אסור היה לצאת אליה - הרי זאת היתה מלחמה שאנחנו יזמנו. אגב, אלה גם המסקנות של ועדת וינוגרד בעניין הזה, את דעתך אתה כנראה שואב מהספינים של אט"ד(ע"ע), וזה לא בדיוק מכבד אותך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פלמינג
גם ברק הוא לא מי יודע מה , אבל צריך תמיד לבחור באפשרות הפחות גרועה מזו שקיימת.
צה'"ל היה ערוך היטב במבצע "עופרת יצוקה" והטיפול בו התרחש בפחות משנתיים, הישג שכל צבא בעולם היה גאה להתברך בו, בפרט אחר השבר הגדול במלחמת לבנון השנייה, מוראלית וציודית.

השיקולים שהביאו להפסקת המבצע בדרך שבה הסתיימה, אינם ברורים לי דיים ואינני חושב שאתה ואני יכולים לנתח את המהלכים ואת הלחצים שהופעלו על המערכת המדינית והצבאית כאחד.

פרט לכך, אני חושב שכל מהלך , מדיני וצבאי צריכים להמדד על ציר של זמן ולא להחפז מייד למסקנות. אני עדיין מאמין כי אחרי "הילולות הנצחון הצבאי המהולל של החמאס" תבוא ההתפכחות (ואולי גם ההתפקחות) ויבינו מהו מאזן של רווח והפסד.*

איזה נדיבות אתה מגלה כלפי הקברניט במקרה הזה, מאוד התרשמתי...
הבעייה לא היתה, במקרה הזה, הרגע שבו עצרו את המבצע - אלא מה עשו בפרק הזמן שבו הוא התנהל. במשך שבועיים למעשה לא עשו הרבה, העבירו זמן בתקווה שהצד השני ירים ידיים, מה שמן הסתם לא קרה. ההכנה אכן היתה מצויינת, אבל הניהול, כמו במלחמת לבנון היה גרוע. השורה התחתונה היא שהבעייה לא נפתרה, ונאלץ להתמודד איתה שוב בעתיד.
ישן 21-03-2009, 06:19
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

שוב אתה מתבלבל בין "הסכם שלום", שהוא פיסת נייר חסרת ערך, לבין "שלום", שהוא מצב
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מדוע מתקפה - שינסו דרכים אחרות"

הסכם שלום עם סוריה לא יביא לשום שינוי. כל ההתעצמות של חמא"ס באה לו מנשק שמוברח אליו משטח
מצרים, שאתה כ"כ מתפעל מה"מומנטום" שנוצר בגלל הסכם עימה...
עכשיו אתה מציע לגרש עוד 20,000 יהודים, ולהציב את הסורים על הכינרת, בתקווה שזה ישכנע אותם
לחסל את יכולתו הצבאית של חזבאללה, להפסיק לתת מקלט לראשי ארגוני הטרור הפלסטיניים הגולים,
ולהתנתק מאיראן. דן, זה כבר מעבר למשיחיות שלומיסטית, זה כבר טריפ היסטרי...
זה קטע מדהים. בכל פעם שהנסיגות שאתה מציע ומשבח מתפוצצות לנו בפרצוף - אתה מציע עוד נסיגות. הייתי מצפה שתבין שיש גבול לאמונה דתית. היהדות, הדת שאתה כ"כ שונא, ידעה שבמקרים
של סכנת חיים, לפעמים צריך להתפשר על חלק ממצוות הדת ("פיקוח נפש"), אבל מסתבר שהפנאטים
של דת השלומיזם, לא חושבים שפיקוח נפש מצדיק איזושהי הערכות מחדש של תפיסת עולמם...

באשר לשלום עם ירדן: כרגיל, אתה הופך את העובדות. שלום עם ירדן קיים יותר מ20 שנה קודם לפיסת
הנייר שנחתמה עימה. היחסים עם ירדן הם-הם ההסבר להבדל שבין "שלום" ל"הסכם שלום". "שלום"
זה מצב שבמסגרתו מגיע מנהיג מדינה א' ומזהיר את ראשי מדינה ב' מכך שמתארגנת נגדם מתקפה
צבאית (כפי שעשו הירדנים ב1973). הסכם שלום זו חתיכת נייר שבאה 21 שנה אח"כ ולא משנה
את היחסים. טוב, נו, האמת היא שפיסת הנייר דווקא מביאה לדרדור קל שחל בהם (כי כעת, כשהיחיסים
גלויים, הירדנים חייבים להיראות עויינים כמו המצרים...).
ישן 21-03-2009, 07:23
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

להציב את הסורים על הכינרת
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "שוב אתה מתבלבל בין "הסכם שלום", שהוא פיסת נייר חסרת ערך, לבין "שלום", שהוא מצב"

כמה פעמים אני צריך להדגיש, שאסור בתכלית האיסור לתת לסוריה דריסת רגל בחופי הכנרת, אפילו אם זה יבוא על חשבון השלום.

באשר לישובים, ניתן להגיע להסכם גם בהקשר לישובים. בדיוק כפי שהיה ניתן להגייע עם המצרים להסכם בהקשר לישובים בסיני. מי שאיננו זוכר, אריאל שרון (כן זה ה"שמאלני" הגדול), טרפד את המו"מ והעלה ישובים חדשים, במהלך המו"מ, במרכז סיני. עובדה שערערה את האמון והביא את המצרים לדרישת "אף שעל". בתבונה ניתן להגיע גם עם הסורים להסדר, גם בנושא הישובים.

מי ש"מרים ידים " מראש לא יגיע לעולם להסכם כל שהוא.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:11

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר