לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-03-2009, 12:56
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
הרב מצגר: "תצוגת גופות? לא בארץ הקודש!"

תערוכת "עולמות הגוף" מגיעה לישראל, ואיתה המחאה: שתי עתירות בעניין כבר בדרך לבג"ץ, בזק"א יפנו גם למשטרה, גורמים חרדים מביעים זעזוע ומבטיחים הפגנות סוערות, וגם הרב הראשי נגד: "אם המתים היו יהודים הייתה מתחוללת שערורייה, וקול זעקתנו היה הולך מסוף העולם ועד סופו"

"התערוכה המדוברת בעולם מגיעה למדעטק", מתגאים במוזיאון הלאומי למדע, ונראה כי "עולמות הגוף" הולכת להסעיר בקרוב גם את ישראל. בעוד כשבועיים, ערב חג הפסח, תיפתח בחיפה למשך שלושה חודשים התערוכה המציגה גופות אדם שלמות ועשרות איברים פנימיים. שתי עתירות בעניין כבר בדרך לבג"ץ, ובנוסף מבטיחים גורמים חרדים הפגנות ענק ומחאות סוערות נגד המיצג.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3690136,00.html

-------------------------------------------------------------------

אני מאד מקווה שלא יעשו בעיות והתערוכה תגיע לכאן בסופו של דבר
שמעתי עליה רבות, גם מאנשים שהיו וגם בעיתונות, ויש לי כל כוונה ללכת ולהשכיל.

מצד אחד אני מבינה את החרדים - מבחינתם מדובר בקו אדום.
מצד שני - מדובר באנשים שתרמו את גופם למדע (עפ"י יוצרי התערוכה), ואם כך - אין חילול כבוד המת.
תערוכה כזו איננה תערוכת אומנות, אלא תערוכה מדעית,
מטרתה היא להביא את מדע האנטומיה אל הקהל הרחב ולהעניק נדבך נוסף בהשכלה הכללית.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-03-2009, 16:34
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
זה תיאטרון בשבילך?
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אין כל חובה לצפות בתערוכה - מי שהדבר איננו מקובל עליו שימנע"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
אי אפשר לכפות על הציבור, במיוחד שהאירוע איננו נעשה ברחובה של עיר, גלוי לכל.

מחר עוד ימנעו מאיתנו צפיה בתאטרון וכו'.

אני לא מרבה להתבטא בסגנון זה אבל הפעם יש סיכוי ממשי שה"תיאטרון" הזה הוא מהדורה שיצאה לפועל של מה שהנאצים ימח שמם וזכרם רצו לעשות לאחר שישמידו את כל עם ישראל (מוזיאון מגופות).
סיכוי של ממש משום שנרמז כאן ובעוד מקומות שהגופות הם של נרצחים.

גם אם כל האנשים שם תרמו את גופם למדע - זה לא מדע! הרווח המדעי פה לא קיים!
זה לא דבר מדעי יותר מקרקס.

פשוט מחליא.

ישן 22-03-2009, 14:50
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "הרב מצגר: "תצוגת גופות? לא בארץ הקודש!""

מאוד מוזר לבחור להציג גופות אמיתיות רוכבות על סוסים ומשחקות בכדור-סל, כשאפשר להכין מודלים מחומרים אחרים, גם אם זה בהסכמה של המתים, ובכלל, למה שאעדיף תערוכה כזו על-פני אחת מחומרים אחרים?

They belonged to people who declared during their lifetime that their bodies should be made available after their deaths for the qualification of physicians and the instruction of laypersons.
http://www.bodyworlds.com/en/body_donation.html

Exclusive of a small number of dissected specimens and fetuses acquired from established morphological institutes, such as anatomy and pathology programs, and historical anatomical collections, all the specimens on display in Gunther von Hagens' BODY WORLDS exhibitions stem from a unique Body Donation Program established in Heidelberg, Germany in 1982. Later managed by the Institute for Plastination (IFP) established in 1993, the Body Donation Program is the primary source of the specimens-bodies willed by donors during their lifetime for the express purpose of serving BODY WORLDS mission to educate the public about health and anatomy.

...

After Der Spiegel, a German publication, reported the use of executed Chinese bodies in the BODY WORLDS exhibition, an interim injunction was taken against Der Spiegel. In accordance with Germany's laws, Der Spiegel is now restricted from claiming, among other things, either literally or by implication, that "Gunther von Hagens is exhibiting the corpses of executed Chinese prisoners in the BODY WORLDS exhibition." According to the court, if the interim injunction is violated, Der Spiegel, must pay Dr. von Hagens a fine of 250,000 Euros. "I have never plastinated the bodies of executed persons, for, based on my ethical convictions, I disapprove of using such bodies for anatomical purposes," Dr. von Hagens says.
http://www.pressemeldinger.no/read.asp?RecNo=15417

ישן 22-03-2009, 19:28
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
מי כופה?
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אתה ממשיך להתעלם מהעובדה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
אתה ממשיך להתעלם מהעובדה שכרגע, ועד שתצליח להוכיח אחרת, מדובר על אנשים שתרמו את הגופות שלהם למדע מרצון. אני מניח שלא צריך להסביר לך שבשואה זה לא היה ככה, וזה ההבדל גדול. אם יש לך בעיה מוסרית/דתית/אחרת עם התערוכה, אז אל תלך לראות אותה. אבל אני לא מצליח למה אתה רוצה לכפות את דעתך על אחרים.

אתה תמיד יכול לראות את התערוכה בחו"ל (במקומות מסויימים בחו"ל תוכל אפילו לההפך למוצג בתערוכה אם רק תספר למבקרים שאתה יהודי).

עכשיו עם יד על הלב שאלה:
בא נניח שכל האנשים בתערוכה תרמו את גופם לתערוכה.
האם היית מסכים שמוצג אחד בתערוכה יהיה סבון מאותם אנשים שתרמו?
האם היית הולך לראות את המוצג הזה?

ישן 22-03-2009, 18:37
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בפורום הסמוך מתנהל אשכול הנוגע גם בענין 'אור לגויים' [הקישור בחתימתי]
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אז התערוכה הזו מספיק טובה..."

אפשר לדון ארוכות אודות זכותו של אדם להפוך גופתו למיצג ולבחון אם אכן ידעו הנפטרים כיצד, היכן ולשם מה יוצגו.

פשוט יותר מבחינתי להזכיר שבעבר נחשף כי בבתי ספר לרפואה באירופה מוצגים חלקי גופות שמקורם נחשד להיות בנרצחי נאצים. איש לא יערער על הזוועה שבדבר.

אם מקור הגופות היה במר זה וזה מניו יורק ורעייתו שכתבו בצוואתם כי כל רצונם הוא להיות מוצגים מופשטים מעורם בתערוכה נודדת - היינו שבים לשלב א' של הדיון. מאחר ולא צויין מפורשות כי כך הדבר הרי שנקודת המוצא של אדם מוסרי צריכה להיות כי הגופות המוצגות בפניו הובלו למעמד בדרך שאינה מוסרית.

אם יתברר כי אחד, רק אחד מן המוצגים נרצח ע"י רודנים או נמכר ע"י משפחה מזת רעב להיות מוקיון לאחר מותו - כיצד תחוש ומה תאמר לילדיך לכשישאלוך?

ישן 22-03-2009, 18:50
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "בפורום הסמוך מתנהל אשכול הנוגע גם בענין 'אור לגויים' [הקישור בחתימתי]"

אני לא מסכים עם ההנחה שלך שבגלל שלא צויין אחרת, מדובר על אנשים שהומתו בשביל התצוגה. אני באמת
חושב שהכלל של "חף מפשע עד שתוכח אשמתו" תקף גם כאן. בכל מקרה לגבי השאלה שלך, אין לי מושג מה
אני אעשה במקרה כזה, ולו רק בגלל העובדה שעוד לא החלטתי אם אני אלך לשם בעצמי. אני מסכים שמדובר
פה בשאלה לא פשוטה, אבל תשובה לשאלה הזו צריך כל אחד לתת לעצמו, אין שום סיבה שמישהו אחר גם אם
הוא רב מכובד יחליט בשבילי. אני אישית מוצא את העניין קצת מצחיק. הינה אבירי המוסר נלחמים על זכותם של
גופות לכבוד (ואני לא מתכוון בדברים שלי אליך), בלי לדעת באמת אם האנשים האלה נתנו את הסכמת לעניין או
לא. אבל לאותם אבירים לא תיהיה בעיה לקנות נעל שילד בנגלדשי אומלל תפר באיזה סווטשופ תמורת דולר
לשבוע, בתנאים שהם ליפעמים קרובים מאד לתנאים של הגופה.

ישן 22-03-2009, 20:41

המחוקק לא חזה כמובן מצב הזוי בו בשם האומנות מוצגות גוויות בני אדם.
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "על איזה סעיף בחוק אפשר לפסול..."

אבל פקודת בריאות העם הגדירה מפורשות מועדי קבורה בסעיף 8 (2) אין קוברים מת לפני עבור שלוש שעות משעת פטירתו, ולא אחרי עבור ארבעים ושמונה שעות לאחר פטירתו, אלא אם התיר רופא ממשלתי במפורש קבורה מאוחרת יותר.

חוק האנטומיה והפתולוגיה פטר רק בתי ספר לרפואה מחובה זו וגם זאת לצרכי לימוד ומחקר. גם במקרה זה מחוייבת קבורה שנה מיום הפטירה.

מן הפתח המוגדר היטב שמתיר החוק - ניתן ללמוד היטב על מה שהוא אוסר: גופה צריכה להקבר אלא אם כן היא מצויה בשימושו של בית ספר לרפואה.

אני מניח כי משפטית תותקף גם חובת הרופא המחוזי עפ"י פקודת בריאות העם לטפל בגופות המונחות בשטח שיפוטו, עצם יבוא הגופות ארצה שלא לדבר על נסיבות מותן המדוייקות, בחינת כל מסמך ומסמך הקשור לתרומתן ע"י הנפטרים ובטיחות בצבור מעצם הבאת גופות ארצה...

אבל עזוב את החוק - האם הבט זה של 'אומנות' [ולמעשה נקרופיליה מזעזעת] שקול מול הסיכון למעידה המוסרית? הרי אפילו עובדים זרים ונשים מובלים בעולם כסחורות תוך זיוף מסמכים ואלימות. מה הבעיה לעשות אותו דבר לגופה שותקת?

ישן 22-03-2009, 22:10
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "המחוקק לא חזה כמובן מצב הזוי בו בשם האומנות מוצגות גוויות בני אדם."

תודה על ההסבר המשפטי, למדתי משהו חדש
למנוע מהתערוכה להציג בארץ בגלל שאולי בעתיד הדבר יגרום למעידה מוסרית, שקול לנסיון למנוע
יבוא מכוניות לארץ כי אולי בעתיד היא תיהיה מעורבת בת"ד.
אני מניח שאנחנו לא האנשים המוסריים היחידים בעולם, ושלתערוכה יש את כל האישורים הנדרשים כדי
להוכיח שהכל כשר.
נוצר הרושם שאני מנסה להגן על התערוכה הספציפית הזו, אבל זו ממש לא הכוונה שלי. אני מנסה להגן
פה על הזכות של הציבור בישראל להחליט מה הוא רוצה לראות, בלי שאנשי מוסר אינטרסנטים יחליטו
בשבילו. הרי אם רוב הציבור חושב כמוך, התערוכה הזו תעמוד שוממת. אם לא, אז הציבור קיבל את
מה שהוא רצה.

ישן 22-03-2009, 19:29
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "זו בדיוק הפואנטה שלי. אף אחד..."

אתה מעלה כאן שאלה של "רלטיביזם תרבותי"
על אותו משקל שמה שאצלנו ביגמיה אצל הסעודי אורח חיים.
אבל בנושא אומנות, אני מבין שאין ממילא אין כבוד לחיים, אז למה שיהיה כבוד למתים.
אני יכול לתאר לעצמי את הפוזה של הוצאת גופה מארון קבורה (כך לפחות קוברים באירופה), מאפרים אותה אם יש צורך, בודקים את הכל האיברים אם הם במקומם, אז מתחילים לבדוק, מה הפוזה הריאלית ביותר.
כדי להפוך את זה ליותר מעניין, אפשר להשתמש בקורבנות תאונות דרכים, שם לפחות יש גם אובייקט עם צבע ואולי איזה שהוא איבר או שניים מרוטשים שנראים טוב יותר בתמונה.
כדי להעצים את האירוע רצוי להשתמש בגופות של צעירים, כי זה מצטלם טוב יותר.
יצא לי לראות תערוכת צילומים של קורבנות הפאלון-גונג וזה מחזה מרהיב, מההיבט האומנותי של אוצרי תערוכות הזויות כאלה.

ועדיין נשאלת שאלה :איפה כאן בדיוק האומנות ואיפה כאן הנקרופיליה?
ישן 22-03-2009, 21:28
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "הרב מצגר: "תצוגת גופות? לא בארץ הקודש!""

תכלס אני לא מבין למה זה אומנות.
או אם זה אומנות למה לא #$% תקוע בתוך &@*^% לא יכול להיות אומנות גם כן ? (של חי או מת, של חיה או אדם..)
איפה הגבולות ?
אינני מבקר אומנות והאמת גם לא מבקר יותר מדי במוזיאונים/תערוכות.
גופות ואיברים פנימיים ראיתי מספיק, ואני משוכנע שיש כאלה שראו גם פי 50 או 100 ממני, לכן לא עושה לי כלום ואפילו אמנע מלראות גופות סתם ככה.
מצד שני אני אמור להיות ליברל ומתירן ולקבל תופעות כאלה ולהוקיע התנגדות בשם חופש הביטוי והאומנות.
מצד שלישי האח הגדול, כוכב נולד, מת לרקוד, השרדות, ישנים עם כוכבים, ונופלים עם כוכבים הופך להיות שיא היצירה והתרבות, אז כבר עדיף לראות תערוכה מקורית על פני ייבוש תרבותי רדוד ונמוך.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 23-03-2009, 20:02
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "שתי שורות מתחתינו מסבירה עמית2 מדוע ליברל צריך להתנגד לתצוגה."

ליברל שכמוני נוקט באדישות בדרך כלל לארועים מסוג זה, ויכול להיות שאקטיביזם מצד הליברל-אדישים היה יכול לשפר במעט את רמת התרבות הנצרכת בעולם, ולגרום למיעוט בארועים ביזארים מסוג זה שמציגים גופות וממש לא משנה אם ניתנה הסכמה או לא. זה מבזה את המוות וממסחר את גוף האדם, והתערוכה הבאה תהיה איברים חיים שתורמים עניים מכרו לאוצרים תרומת הרבה כסף, ובשם הליברליזם היא לא תבלם.
בקיצור, רעיון די זוועתי, אבל עולם זוועתי כנראה ראוי לתערוכות שכאלה ולליברלים אדישים שמאפשרים לכדור לאכול את עצמו ולרדת לרמות סנפיות שכאלה.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 23-03-2009, 04:50
צלמית המשתמש של amit2
  משתמשת נקבה amit2 amit2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.07
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "תנחשו מה הצליח לאחד את הח"כים הערבים והיהודים"

ואת צ’אבז ופוליטיקאים במדינות שונות בארה”ב ואנשי חינוך, תרבות ותקשורת.
לי היו כמה הזדמנויות לראות את התערוכה בניו יורק - ולא הלכתי.
כמה פעמים חברים שבאו לבקר - הלכו - ולא הצטרפתי - בלי שום הסבר.
הפרסום לתערוכה היה אגרסיבי - ואפילו האריכו את התצוגה.
עכשו, כשהדיון עלה - קראתי קצת ברשת - ומסתבר שיש מקום לא להציג.
nobodies4profit - דוגמא לאתר שנותן 5 נקודות למחשבה:
1) אין תעודות פטירה.
2) אין סיבה חינוכית = “רמאות חינוכית”
3) אין הוכחה להסכמת האנשים שיוצגו.
4) Dalian China - מקור מפוקפק לחניטות - שכמעט ואינו תחת פיקוח - ולאחרונה הוקמו עוד כעשרה “בתי חרושת “ לגופות.
5) רווחים שמנים - באחד האתרים קראתי שהם גרפו כ 2 מיליארד $ !!!

בלי שום קשר לדת - נראה שיש מקום לוותר על ה”תענוג" התרבותי / חינוכי / אמנותי...

----------------------------
להבדיל, אח של סבתא שלי שהיה רופא, תרם את גופו למדע.
היינו קטנים - לא ידענו/הבנו מזה - אחרי שנים שמעתי מאמא שלי -
שהיתה מודעה בעיתון על הלוויה של מה שנשאר - זה מה שאני זוכרת במעורפל...
ישן 23-03-2009, 12:41
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בהתחלה הייתי חצוי לגבי התעורכה הזו, חיפשתי חומר עליה, ומסקנותיי עגומות...

במסווה של לימוד אנטומיה, מוצגות הגופות בסצינות שונות של פעילויות יומיומיות, מהסוג ש"אמנים
מודרניים" אוהבים להציג, כביכול כמסרים מושחזים לגבי החברה/התרבות/העולם ושאר "מצגים אמנותיים"
כיד הדמיון הטובה על ה"אמן".
לתערוכה הזו יכול להיות הקשר לימודי לו הייתה מציגה את הגופה ואת האיברים, ומסבירה מה הם עושים,
ולא תוקעת ארבע גופות סביב שולחן משחק ושמה קלפים בידיהם...

יש ויש ערך מדעי להצגת ריאות של מעשנים ולא-מעשנים - לא צריך לשם כך להציג הגופות כמו בובות
בחנות בגדים. מרגע שעושים כן, הערך המדעי נשחק לעפר ואנחנו נשארים עם כמה "אמנים" שבאו
"לזעזע", ונכון שמרוב זעזוע, לא נותר אלא לפהק - אבל בשלב מסויים זה כבר מפסיק לשעמם סתם,
ומתחיל להפוך למיטרד. יופי להם, הם באו להתגרות במישהו, הידד. עכשיו שיישבו עם עצמם בשקט
ויענו לשאלה האם מי שתורם גופתו למדע, מתכוון שיתנו לה "פול האוס" ביד, יתקעו סיגריה ביד השנייה
ויושיבו אותה ליד שולחן.
במידה והגופות כלל לא נתרמו, אלא הגיעו מסין - אז התערוכה הופכת מעוד זעקה לעזרה של "אמנות
מודרנית" שכבר לא נשאר לה מה להציג (אחרי מצגים של חרא מרוח על קיר, מגיעים להצגת גופות
משחקות קלפים - היפ היפ הוריי...), לשת"פ עם משטר רצחני שהפך את עניין ההוצאה להורג למקור
הכנסה. אם זה נכון, אז לא רק שצריך לבטל את התערוכה, אלא גם לעצור את יוזמיה, ובמידה וידעו
זאת, להעמידם לדין פלילי.
ישן 23-03-2009, 13:42

קשה לי להיות חלוק כל כך עם שתיכן. ובכל זאת:

[1] מצגר אינו עדות מכרעת לעניני מוסר. מנקודת מבטי אולי אפילו להפך רק שבמקרה הזה הוא נמצא בצד הנכון.

[2] זהו ענין של 'מוסר' - לא של דת. כבוד המת הינו דבר הטבוע בנו עוד מימי מעגלי האבן וציד הממותה. גופו של אדם אינו חומר גלם למטרות קדושות גם אם נתן הסכמתו לכך. זו אמירה של צניעות כלפי הבריאה בין אם נוצרה ע"י האל ובין ע"י שען עיוור כלשהו. מי שלא יעצר טרם פיסול בגופות יגיע לקבלתה של אכילת בשר אדם ע"י המתירים זאת בשם האומנות או הכנסת ילדים לתערוכה זו בשם חופש האפוטרופוס להרחבת אופקיו התרבותיים של הקטין.

[3] עם יד על הלב - לימוד אנטומיה לא נעשה ע"י צפיה בגופות בתנוחות יום יום. הוא מצריך הכנה טרחנית תוך קריאה בספרים ושינון פרטים מאטלסים ורק אז מגיע שלב הצפיה בגופות ע"י חתכים מאוד מוגדרים.

בכדי לדעת היכן הטחול והיכן הכבד לא צריך לצפות בגופה מבותרת ובודאי שלא לסוע לחיפה. הרשת מלאה בתמונות בשלל מצבים ובחנויות סטימצקי והיילגר בת"א ניתן להשיג אטלסים מפורטים. הסקרנות שבצפיה בגופות אינה מדע ואינה אנטומיה. מי שמעונין בחוויה מפוקפקת זו יכול להתנדב במד"א או בזק"א אבל כידיד אינטרנטי אומר כי עדיף כמובן לוותר על כך.

[4] עיינו בקישורים שהביאה עמית2. כמי שהכיר את עולם הגוויות המבותרות לפני שני עשורים - אין הפתעה בדבר. אסור לסמוך על תעודות משלוח ורישומים דלילים מארצות עולם שלישי ובודאי מארצות רודניות. זמן רב לקח עד לעשיית סדר באי סדר המחפיר בעצמות וגופות הודיות השוכנות בחדרי הדיסקציה בבתי הספר לרפואה. הרי לא מדובר באזרחי מדינות דמוקרטיות אשר הצטלמו מחוייכים וצלולים והורו בעל פה ובכתב על שימוש חריג זה בגופותיהם תוך צרוף תיקיהם הרפואיים המלאים.

נרצח אחד מבין המוצגים, נאנסת אחת שחוסלה לכבוד כבוד משפחתה ונמכרה בכדי לממן ארוחה חודשית לאחיה, מתנגד משטר אחד שהלך וכלה בתנאי מחנה ריכוז - וברור לי כי שתיכן לא תסלחו לעצמכן.
כל מה שמפריד בין אדם מן השורה לבין זאת הינו נכונותו של מאן דהו לזייף מסמך כלשהו בעולם בו אין דין ואין דיין

[5] תנו דעתכן לאלו אשר תעורר מרבצן התצוגה בנוסף לאנשים מן השורה ומי יגיע שוב ושוב לצפות בה: נאו נאצים, סוטים ובעלי הפרעות אישיות מאלה המעלים תמונות שיש לנקות במהרה. 99% מן הפונים לתערוכה יהיו סקרנים אך בל יהא חלקו של איש עם דמויות מאלה שהזכרתי מעלה.

ישן 25-03-2009, 08:28
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "קשה לי להיות חלוק כל כך עם שתיכן. ובכל זאת:"

לדעתי המוסר אינו משחק פה תפקיד. אני בהחלט לא חושבת שיש לחברה כל זכות שהיא להחליט מה יקרה לגופתו של פלוני לכשימות.
אני חושבת שלכל אדם מגיעה זכות הבחירה בנוגע לגופו, לפני ואחרי מותו. אם אדם בוחר לתרום את גופתו לפיסול ולאמנות, כי זה מה שבוער בו- So be it.
אני חושבת שיש פער עצום בין תצוגה המשתמשת בגופות אדם שהסכים לכך מבעוד מועד, לבין הכנסת ילדים לתערוכה שכזו- ילדים (קטינים) אינם בוגרים ובשלים מספיק ע"מ לדעת להתמודד עם מראות שכאלו (שים לב, אף אחד לא אמר שהמראות פשוטים לצפיה) ולכן אינם צריכים (לדעתי) להכנס לתערוכה כזו.
לגבי הערתך בנוגע לאכילת בשר אדם- מזעזע ככל שישמע, אני לא רואה בעייתיות טבעית באכילת בשר אדם.
כולנו מודעים לעובדה שאכילת בשר אדם פסולה ע"פ נורמה בחברה שלנו ובחברות אחרות, ולמעשה מבחינה פיזיולוגית אין בה סכנה.
אם אדם בוחר לתרום את גופו ליצירת סושי לאחר מותו, ואדם אחר אוכל את הסושי, ושניהם ביצעו זאת בהסכמה- אני רואה במעשה דבר די דוחה מבחינתי, אבל זכותם המלאה מבחינתם.
אינני חושבת שכשאצא מתערוכה שכזו אדע אנטומיה על בוריה, אך אני בהחלט סקרנית לראות כיצד נראה הגוף מזווית אחרת, שונה ומציאותית- ולא, בובות ודגמים אינם מספקים אותי. כנראה שאני בנויה לראות הארד-קור
אין לי ספק שחלק מהצורך והרצון ללכת לראות תערוכה כזו הוא בבסיסו מציצנות לשמה- ועל כך אוכל רק לומר שהסקרנות הזו היתה קיימת בי תמיד- ותערוכה כזו בהחלט תספק אצלי את הצורך הזה. מבחינתי אין כל הבדל בין תערוכה כזו לבין צפייה ב"אח הגדול". (למעשה, הצצה לאנשים חיים נראית לי גרועה אלף מונים)
אני לא חשה צורך לסנגר או לבדוק מי מבאי התצוגה הם חולי נפש, ניאו נאצים או סוטים- זה לא מעניין אותי. אני אלך לתערוכה הזו כי זה מעניין אותי ותו לא. רבים מחבריי מעידים שיילכו גם הם- ואני בהחלט לא מחשיבה אותם לרעה חולה בחברה.

בנוגע לאופן הגעתן של הגופות לתצוגה- זו כנראה תהיה הסיבה היחידה שבעטיה לא אלך לתערוכה כזו- אם אדע שחייהם של אחרים קופחו ע"מ ליצור אותה. לא אתן יד (וכסף) לרצח.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:34

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר