לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה -- ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶ -- -- ברוכים הבאים לפורום גורמה -- -- אנא קיראו את דבר מנהלי הפורום -- -- שימו לב !!! רשימת הקישורים השימושיים של פורום גורמה מתעדכנת מפעם לפעם -- -- אשכול האירועים הקולינריים מחכה לעידכונים שלכם !!! -- חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > אוכל, מסעדות ומתכונים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-03-2009, 00:08
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
המלצה מה קורה כשהנרייטה סולד וארלוזרוב נפגשים..או - "קפה הנרייטה" - הבית החדש שלי !......

פעם אחת, לפני שנים רבות...
העלתי לכאן ביקורת על בית קפה מושלם בשם COFFEE AND FRIENDS שהפך לבית השני שלי ברעננה....

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...=Coffee+Friends

מאז החליף המקום בעלים והנבחרת המובחרת שהשכילה בכשרון רב להקימו נעלמה לי למרבה הצער ומבלי להותיר עקבות.....
כמה עצוב...
והנה, ממש במקרה, לפני כחודשיים במהלך שיטוט באחד הקניונים שבאיזור אני פוגש את מי שבעבר שימש כאחראי משמרת באותו קפה נפלא ולשאלתי ענה הנ"ל כי בעלי הקפה הרענני לשעבר מנהלים כיום בית קפה אשר נמצא בתל אביב ושמו "הנרייטה" !!!...
איזו שמחה !!!....
וואלה, יש קצה חוט......

היות והחבר לא ממש זכר לומר לי היכן ממוקם אותו בית קפה אזי כמובן שהדבר הראשון שעשיתי הוא לברר ב"גוגל"...
ואכן מצאתי !

ארלוזרוב 186 כמעט על פנת הנרייטה סולד !!!
אאוריקה .

מיותר לציין שבהזדמנות הראשונה שהיתה לי כבר מצאתי את עצמי עושה את דרכי למקום נרגש ונרעש לקראת המפגש המחודש..... שששש.......

אני מחנה את הרכב באחד הרחובות הצדדיים, חוצה את ארלוזרוב ומגיע אל פתחו של בית הקפה שבקרוב יהפוך לקבוע שלי...

נעים מאוד !

וכך נראה המקום למי שניצב על המדרכה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נעים, ביתי, לא מתחכם יותר מדי ו...בהחלט מזמין !
אני מתקרב אל דלת הזכוכית ושם אני פוגש באחראית המשמרת (אני מקווה שקלעתי להגדרת התפקיד)...
כל כך חמודה וחייכנית והכי חשוב - נטולת כל פוזה !
איזה כיף להתחיל ככה.....

היא מציעה לי לשבת בפנים או בחוץ ואני מעדיף את האופצייה השנייה (הזדמנות לעשן סיגאר קטנטן עם האספרסו)......

אני מתיישב ותוך כדקה כבר ניגשת אלי המלצרית, אדיבה וחייכנית (זה כנראה קריטריון) ומניחה על שולחני את התפריט ומפנה את תשומת ליבי ל"מומלצים"....
הנה לכם דוגמא להתרשמות (שימו לב למבצע האלכוהול האטרקטיבי) !.....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מחירים הוגנים, מבחר לא רע של מנות (חלקן בהחלט מסקרן ומיוחד) כך שכמעט כל אחד יכל למצא משהוא שהוא יאהב.....

היות ורעב לא ממש הייתי החלטתי ללכת על מנת פלאפל התרד ולצידה כוס גולדסטאר צוננת (היות ומזמן מזמן לא טעמתי את טעם הגולדסטאר החלטתי שזה יהיה יפה ומנומס)....

את הזמן עד שההזמנה תגיע ניצלתי כדי לצלם עבורכם את החלל הפנימי של המקום והרי הוא לפניכם...
עיצוב נעים ופרקטי שמעניק אוירה כל כך ביתית ונעימה, משום מה יש במקום הזה לא מעט מוטיבים שמאוד מזכירים לי את הקפה הרענני אותו הקימו הבעלים החל מתצורת הלוגו והכתב דרך מוטיב שחוזר על עצמו (במקרה הרענני היתה זו תמונה/ציור של קפה הומה וכאן של חתול שמפנה את הגב) ועוד....
כל כך נחמד !

אחד הדברים שמאוד מצא חן בעיני היא קערת הסיידר החם שחומה נשמר על ידי נרות הדולקים תחתיה וממנה נמזג המשקה ומוגש ללקוחות שממתינים בחוץ למקום ישיבה..
מסוג הדברים הקטנים שעושים את ההבדל !

בקצה החלל יש מעין במה מוגבהת עליה ניצבת ספת ישיבה עליה ניתן להתרווח ולשקוע בקריאת עיתון יומי או אפילו לעיין באחד מהספרים שעל הכוננית הסמוכה.....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

וכאן המקום לציין בטרם נמשיך כי למעשה שטח בית הקפה מחולק לשלושה חלקים החל מה"דק" החיצוני עם השמשיות דרך המרפסת הסגורה בפרגולה (היא גם מחוממת בימים קרים) וכמובן החלל הפנימי, בתמונה הבאה נראית המרפסת מתוך בית הקפה עצמו:

ואז הגיע האוכל !

תוך כ 10 דקות נחתה על השולחן מנת פלאפל התרד שלי שנראתה כך:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

למי שפספס את התיאור בתפריט אציין כי מדובר למעשה במעין קציצות המרכבות מתרד קצוץ בשילוב גבינה בולגרית וציפוי פירורי לחם, התרכובת מטוגנת כפי שמטגנים פלאפל ומונחת לאחר מכן על מצע של ירק וציזיקי...
רבותי - מעדן !

היות והמנה הוכנה ממש לפני דקה מעטפת הקציצה מאוד קריספית, הגבינה והתרד שבפנים משתלבים נפלא אחד בשני לכדי מרקם מעניין וטעים כל כך ....
נהדר !

את הקציצות רצוי לטבול בציזיקי (יוגורט חמצמץ עם מלפפונים ירוקים קצוצים) ואז כבר באמת מתקבלת חגיגה בפה......
פסטיבל .

למרות שהירק שבצלחת היה כבר מתובל ביקשתי תוספת של "רוטב לסלט", המלצרית המליצה לי על רוטב שמוכן משילוב של רוטב בלסמי עם רוטב נוסף והחלטתי לנסות...
תוך דקה הגיע לשולחן הכלי ובתוכו הרוטב המבוקש שנראה כך:

רבותי - לכו על זה !...מצויין.

סיממתי את המנה המצויינת הזאת די מהר, התענגתי לי על כוס הגולדסטאר הצוננת (פששש..כבר שכחתי כמה שהיא טעימה אחרי כל ה"בלגיות" והגרמניות שנחתו לנו פתאום בארץ)......
והייתי מאושר....

לא אלאה אתכם בקורות המפגש המרגש עם בעלי המקום אך אציין שנראה לי שהשמחה היתה הדדית.....
ושוב...הייתי מאושר .
איזה יופי לי.

כבר בבקר השבת הקרובה יצאתי שוב ל"הנרייטה" הפעם בלווי ביתי הגדולה שחונכה מגיל 0 על "תרבות בתי הקפה של תל אביב בבקר"..... (כן, יש סוג של תרבות שכזאת)...
מחנים, צועדים, בקר טוב לאחראית המשמרת (כל כך מקסימה כבר אמרתי)?... ומתיישבים.

הפעם ההזמנה כללה עוגת שמרים עם שוקולד לילדה + מיץ תפוחים טבעי (?) וכוס צ'אי הודי מהבילה ע"ב חלב עבורי...
חולפות מספר דקות (בינתיים אני מתענג על ה"פליי ליסט" המוצלח שכולל את ניל יאנג ברקע) ולשולחן מגיעה עוגת השמרים ומיץ התפוחים שלהפתעתי היה באמת טבעי לחלוטין !...הוא פשוט נעשה ממש במקום קר וטעים כל כך...איזה יופי !
עוגת השמרים הגיעה כשהיא חמימה וטרייה והנה היא כולל מיץ התפוחים :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

והנה מה שנשאר אחרי פחות מחמש דקות, וואלה לא הספקתי אפילו לטעום......

הצ'אי הוגש בטמפרטורה הנכונה (ולא על גבול הקיטור כמו שבלא מעט מהמקומות) כשהקצף המוצק מעוטר בקינמון:

ואיך אפשר בלי לסיים עם כוס של אספרסו קצרצר ומרוכז ("ריסטרטו") כמו שאני אוהב...
הקפה מוגש כשלצידו כוס סודה (כמו שצריך) והוא מכוסה ב"קרמה" יפה, מלאה ומוצקה (כמו שצריך) .
מדובר ב"קפה מאורו" איכותי וטוב.

החשבון?...
הנה הוא לפניכם, תשפטו לבד:

לטעמי שווה כל שקל !

אגב פרט מעניין הוא שב"הנרייטה" חוגגים כבר שנה שלמה את ראש השנה !...איזה כיף !

שירותים - כבר כתבתי כאן פעם שמבחינתי אחד הדברים שיכולים להעיד על מקום הם השירותים, שירותים נקיים מבחינתי הנם לפחות סימן אחד לכך שמי שמתפעל את המקום ער לנושא הנקיון וזה חשוב !
ובכן, ב"הנרייטה" תא שירותים אחד אמנם אך הוא נקי, מסודר ובהחלט נעים !
שימו לב רק לכוון פתיחת הדלת מה שיכל להיות מאוד משעשע למתבונן מהצד אך קצת מביך למי שמתנסה לראשונה....

ולסיכום:

אני חושב שמצאתי לי את קפה הבית החדש שלי בתל אביב !
אין לי ספק.

שירות כל כך אדיב, יחס , אוכל מצויין ומוקפד, קפה נהדר ומארחת מקסימה (כבר אמרתי)?...
פשוט שילוב מוצלח.

אגב -יתרון נוסף יש ל"הנרייטה" והוא הקרבה לתחנת הרכבת "סבידור"/ארלוזרוב, בדקתי את המרחק מהתחנה לבית הקפה והא עומד על 600 מטר (ובחיי שבדקתי את זה) !
לעומת זאת הבעייה היחידה שאולי קיימת היא בעיית החנייה, אישית הייתי ממליץ להחנות באחד הרחובות הצדדיים או בקרבת ביה"ח איכילוב ולהגיע לאחר צעידה קצרה ברגל, לא נורא...

"קפה הנרייטה"

ארלוזרוב 186 (כמעט פינת הנרייטה סולד ) תל אביב.
טלפון: 036911715

אתר הבית:

http://www.rol.co.il/sites/caffe-henrietta/

מומלץ בהחלט !

ותודה לאורן את אורן ומאור !
ושלא תברחו לי עוד פעם !.....

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 23-03-2009 בשעה 00:17.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-03-2009, 20:55
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
חובות אני מניח כי לא השאיר - אבל אם כבר אתה בעניין של ריגול
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "וואלה לא ידעתי !..."

תקפוץ לצד ה'סאלדי' של הבניין ותברר במכולת/מעדניה של פלץ [מקום שבו אנשים חסרי נירוונה וממהרים מדי דוחפים את התכולה הקלורית הטעימה שתארת לתוך באגט ורצים בחזרה לעבודה] - מה היה הטעם היומיומי של סוניה ושימעון.

פורומי האוכל הם מקום טוב לתהות אם אנשים כרוה"מינו בשני העשורים האחרונים אוכלים לחם טרי, חביתה וקוטג' עם סלט בארוחת בוקר או שמא הם מפליגים למחוזות לא מוכרים. חוששני כי איחרנו את המועד לשאלה זו. חודש לפני הבחירות היו כולם נרשמים בכדי לתאר לנו את תפריטם...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:58

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר