לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-03-2009, 20:47
  משתמש זכר DigiGil DigiGil אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.06
שלח הודעה דרך MSN אל DigiGil
תלוי כיצד המעגל שלך ממומש
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי SHMOEL שמתחילה ב "EEPROM"

ישנם מעגלים רבים בהם ה-EEPROM משמש לשמירת קונפיגורציה של המשתמש ונתונים שמשתנים בזמן השימוש במעגל. לפיכך הוא מחובר במעגל באופן כזה שניתן גם לקרוא ממנו וגם לכתוב אליו.
דוגמא לשימוש ב-EEPROM ביום-יום: שמירת התחנות ברדיו שברכב. כלומר מכוונים כל תחנה פעם אחת ואז מתבצעת שמירה של נתוני התחנה אל רכיב EEPROM פנימי. בפעם הבאה שאתה מפעיל את הרדיו, נקראים נתוני התחנות מה-EEPROM וכך אין צורך לכוון את התחנות בכל פעם מחדש.

הערה קטנה: כיום הולך וגובר השימוש בזכרון מסוג FLASH (פלאש) מכיוון שהוא מספק שטח אחסון גדול יותר מ-EEPROM במחיר נמוך יותר, אבל עדיין יש גם שימוש נרחב גם בזכרונות EEPROM הודות לפשטות השימוש בו ביחס לפלאש. לפיכך, ייתכן שברדיו-דיסק ברכב שלך יש דווקא פלאש ולא EEPROM אבל זה לא גורע מהעובדה שהשימוש ב-EEPROM (קריאה או כתיבה או שניהם) תלוי בעיקר במימוש המעגל שלך.

בברכה
DigiGil

נערך לאחרונה ע"י DigiGil בתאריך 26-03-2009 בשעה 20:48. סיבה: תיקון פיסוק
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-03-2009, 22:26

אני לא מבין את השאלה שלך?
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "כשהם כותבים אליו זה באמצעות..."

שאלת "כשהם כותבים אליו זה באמצעות צריבה...?"
אני לא כל-כך מבין את השאלה, האם יש יותר מדרך אחת לכתוב אל EEPROM סטנדרטי?
אם אתה מתכוון לכך שדרוש מכשיר מיוחד בשביל לכתוב מידע אל ה-EEPROM (מה שנקרא באנגלית Programmer) אז התשובה היא פשוטה מאד... את כל החלק של צריבת המידע בתוך המכשיר הזה ניתן לממש די בקלות בכל מעגל אחר... כולל מעגלים שאתה מתכנן בעצמך.
כלומר, אם יש צורך לכתוב מידע אל EEPROM במעגל שלך ולא רק לקרוא ממנו, אז מי שמתכנן את חומרת המעגל צריך לתכנן אותה כך שתתאפשר גם כתיבה ולא רק קריאה.. בתכל'ס, זה משהו די פשוט לביצוע, אין בזה שום חוכמה מיוחדת.

אגב, בנוגע לעריכת הטקסט - אני יודע שאין חובה לכתוב את הסיבה אבל אם אני מבצע עריכה, אני אוהב לכתוב את הסיבה לכך, בעיקר בשביל עצמי, למקרה שאציץ בהודעה שלי בעוד זמן מה ואני לא אזכור למה ערכתי אותה..

בברכה,
DigiGil

ישן 27-03-2009, 11:10

באופן כללי זה נכון..
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי SHMOEL שמתחילה ב "רגל ה-WE באיפרום מחוברת..."

באופן "ספציפי", זה תלוי באיזה רכיב של EEPROM אתה משתמש..
אני מניח מתוך השאלה שלך שאתה מדבר על רכיב מסדרת 28XX של EEPROM
ובסדרה הזו אכן אם הפין WE מחובר ל-VCC אז הרכיב במצב קריאה, יש לזכור כמובן
שיש גם לספק את הרמה המתאימה בפין CE בשביל לקרוא או לכתוב וגם רמה מתאימה
ב-OE בכדי לאפשר את יציאות הרכיב..

באופן "לא ספציפי", הסדרה הזו של הרכיבים של ה-EEPROM היא די מיושנת
וכיום בתעשיה משתמשים בעיקר עם רכיבים אחרים, חדישים יותר, מהירים יותר, קטנים יותר וכדומה..
כמו-כן, נפוץ השימוש ברכיבים בעלי ממשק טורי (נניח SPI או I2C) וברכיבים אלו אין בכלל
פין WE אלא השיטה שונה, לדוגמא יש לשלוח "קוד" מסויים אשר מודיע לרכיב שהמשתמש מעוניין
לכתוב ערך אל הזיכרון. שיטת פעולה זו מאפשרת שליטה רבה יותר על תהליך הכתיבה, מונעת דריסות
לא רצויות של הזיכרון ומחיקות שגויות ומפשטת את תיכנון החומרה..

בברכה
DigiGil

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:15

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר