לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-03-2009, 12:28
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי flatfoot שמתחילה ב "ישנו עיקרון שלומדים בצה"ל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי flatfoot
מה שגם מעניין, זו לא התמונה הראשונה שאני רואה אמריקאים נלחמים על חצי ב'.

נלחמים?

אתה רואה פיצוצים או כל דבר אחר שמזכיר זירת לחימה ע"פ התמונה?

אני דווקא מניח שהתמונה צולמה במהלך אימונים, מה גם שחבריו לצוות לא עם "חצי ב' " (שים לב לתמונה הכוללת).

בנוגע לשאלתו של פותח האשכול:

ירי עם קת סגורה נחשב לפחות נוח לטעמי (משפיע גם על הדיוק), אומנם לא יצא להתנסות בירי מבצעי עם קת סגורה, אבל בהחלט התאמנתי במצב כזה.

עם קרמי המצב הוא על גבול הבלתי אפשרי (לחץ גבוה מאוד על הכתפים).

אגב כוונת השלכה יעילה יותר כשהיא ממוקמת קרוב לכוונת הקדמית, בניגוד לכוונת הגדלה (טריג'יקון לצורך הדוגמא) שרצוי שתהיה במרחק הקרוב לעין.
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-04-2009, 07:11
  jesh jesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.11.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "צודק, זה לא הניסוח המתאים. יש..."

אני חייב להוסיף עוד משהו (ככה זה בגילי, כל הזמן חושבים שיש מה להגיד..)
לגבי נוחות ומקצועיות, ראיתי יותר מידי מקרים בהם חיילים סידרו "ככה את הנשק", בגלל שראו מישהו מהימ"מ עושה כך, או שראו בתמונה ב"פרש" - אחרי אימון בשיטה הזו, היה להם כנראה מאד נוח, אבל הם עשו את זה מבלי לשאול עצמם האם זה מתאים לתפקידם בכוח?
האם זה מסתדר טוב עם הפק"ל עליו הם אמונים?
האם יש מצב שבו עדיף את השיטה "המסיונרית", כי צריך "לזרוק" את הנשק את הגב, מסיבה זו או אחרת, או בכלל.. האם משהו יפה ונוח, בהכרח בתאים לי כלוחם?
בקיצור, דיברנו קצת על נוחות, הזכרנו את המילה מקצועיות, והנה, גם קצת מקצוענות.
(אני אגב, לא הסתדרתי עם השיטה הזו)
ישן 05-04-2009, 13:21
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
אולי כי הם לא עושים את זה?
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי flatfoot שמתחילה ב "מאוד דומה"

כו"מ אמריקאים לא משפצרים קסדות. נקודה. אין לי הסבר ענייני לזה, אבל זאת עובדה מוגמרת. מתוך מאות תמונות שיושבות אצלי במחשב או שראיתי, רק קסדות בודדות של יח' מיוחדות זכו לכיסוי בד/הסוואה חיצוני - או שצובעים את הקסדה עצמה, או שלא. הנה כמה דוגמאות - השתיים הראשונות הן מהסדרה המקורית של המבצע ליד בגדאד שממנו באה התמונה בפתיחת האשכול.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עניין הדמיון לצה"ל נכון חלקית - את מה שלמדנו במחיר דם יקר לפני 20 שנה בלבנון, צבאות אחרים שרק בעשור האחרון מתעסקים עם לוחמה בעצימות נמוכה לומדים דרך הרגליים בשנים האחרונות. החייל האמריקאי/בריטי הממוצע היה הרבה יותר מקצועי פר-סה בחיילות מחייל ישראלי בכל מה שקשור לחיילות קונבנציונלית, נתון שדי מתהפך בכל הקשור לחיילות בלוחמה בעצימות נמוכה. בשנים האחרונות הפרדיגמה הזאת משתנה, וטוב שכך.

ישן 05-04-2009, 13:31
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אולי כי הם לא עושים את זה?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד

עניין הדמיון לצה"ל נכון חלקית - את מה שלמדנו במחיר דם יקר לפני 20 שנה בלבנון, צבאות אחרים שרק בעשור האחרון מתעסקים עם לוחמה בעצימות נמוכה לומדים דרך הרגליים בשנים האחרונות. החייל האמריקאי/בריטי הממוצע היה הרבה יותר מקצועי פר-סה בחיילות מחייל ישראלי בכל מה שקשור לחיילות קונבנציונלית, נתון שדי מתהפך בכל הקשור לחיילות בלוחמה בעצימות נמוכה. בשנים האחרונות הפרדיגמה הזאת משתנה, וטוב שכך.

תגדיר "משתנה". האם אתה מתכוון שבעוד הם מתמקצעים בחיילות לע"נ אנחנו השתפרנו בחיילות "קונבנציונלית"?

וכן, האמריקאים באו ללמוד מנסיוננו בלש"ב וכו' בכפרים הפלסטיניים שהקמנו בנגב. אבל גם באו להתאמן איתנו בסיור, לוחמת בולדרים וכו'. אז אולי אנחנו לא כאלה רעים. במיוחד בהתייחס למבנה הצבא שלנו כצבא חובה עם שירות של 3 שנים לחייל.

ישן 08-04-2009, 01:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אולי כי הם לא עושים את זה?"

כי לא צריך. לכו"מ אמריקאיים יש נטיה לפעול ללא קסדות, אלא אם כן נמצאים במצב לחימה "גלוי", ששם אין שום צורך להסוואת קסדה.

לצורך העניין, רוב הסיכויים שכוח כזה היה מבצע מארב בלבנון, היה עושה זאת ללא קסדות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 06-04-2009, 08:49
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
אתה צודק בקשר לאורך הקנה
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "אני חייב להבין משהו בנוגע..."

הדיוק התאורטי של כל כלי יריה מושפע מכמה גורמים שונים ,אבל בעיקרון יש כלל אצבע (שנכון כמו כל כלל
אצבע אחר) שאומר שקיצור של 4 אינטש (כ10 ס"מ) בקנה מקטין את טווח הדיוק ב100 מטר
הפלטופ (M4A1 ) מפגין טווח דיוק למטרת דמות של כ400 מטרים אז הקומנדו (מקוצרר בלשון החברה)
אמור להיות מדויק מספיק לפגוע בטווחים של כ300 מטרים .
הדיוק המעשי מושפע מיכולתו של היורה לבצע ירי מדויק עם הכלי ופה כמובן שכל יורה עם היכולת שלו
אבל יש מספר גורמים מכנאים שמסעים לירי מדויק כמו הדק קל ונוח לירי ורדיוס כוונות ארוך ,דבר שכמובן
נפגע עם קיצור הקנה ,אבל בהתקנה של כוונת השלכה מבטלת את ענין רדיוס הכוונות לגמרי .
כמובן שבכל מיקרא על היורה לדעת בכל מיקרא את הנפ"מ שלו ואת הקשת הבלסטית בטווחים השונים .
בכל מיקרא היתי מסתכן ואומר שהטווח של הכלי הזה התצורה הנוכחית יהיה סביב ה300 מטר ועים כוונות
המתכת הטווח יקטן לסביבות ה200-250 מטר.

ענין הבליסטיקה הסופית הוא ענין אחר לגמרי ואכן קיצור קנה כל כך דרסטי בהחלט עושה שמות לבליסטיקה
הסופית (בעיקר בקליבר קל ומהיר כמו ה5.56 )לכן הכחות המיוחדים שמפעילים כלים כאלו משתמשים בתחמושת מיוחדת במשקל 77 גרין .

ישן 07-04-2009, 19:43
  id0a id0a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "ירי עם קת סגורה וכוונת השלכה"

הירי עם קת סגורה נועד למתארי לוחמה אורבנית בה צריך לירות לטווחים קצרים ולשמור על כיווץ הגוף כדי להיחשף כמה שפחות ובגלל שלטווחים קצרים לא תמיד יש זמן להיכנס למצב אופטימלי כוונת השלכה קדמית מאוד בזמן ירי אינסטקנטיבי כן נותנת מענה טוב. אבל, כמו שחייל הSEAL יורה לא נראה לי שהוא קרוב לפגיעה.
א. הידית האחיזה שלו קרובה מדי לגוף ואין לו שליטה טובה על הנשק בירי קצר ומהיר.
ב. זה לא נראה שהוא באמת מכווץ את הגוף, אלא סתם נופל על הנשק.
ג. הגב שלו לא ישר אז כיווץ השרירים והבטן (שבירי כזה מאוד חשוב לכווץ) לא אופטימלי.
ד. הקריעה לא נראה לי לא ממש מאוזנת (למרות שבצבא האמריקאי לומדים קריעה שונה מאצלנו).
ה. לא משנה כמה הוא יצמצם את הגוף (יד צמודה לגוף, קריעה ישרה,) וינסה להראות כחתיכה אחת, הוא לא נראה מאחורי מחסות...
עם קרמי די קשה לירות כאשר הקת לא סגורה עד הסוף, או שלב אחד לפני הסוף...

ולתמונת האמריקאים האחרים, חייב לציין שהם מאובזרים מאוד יפה, אבל נראה לי גם ממש מוגזם.
כוונסת טלסקופית ולפניה אמצעי תרמי...זה נראה שהמנשאים לא יושבים עליהם טוב כל כך ועוצרים להם הדם בכתפיים ומפילים אותם אחורה. ירכית עם סכין פלסים\קומנדו וירכית אקדח ביחד על הירך זה לא ממש נוח כל עוד זה לא מחובר לווסט במהלך הליכות, קריעות, שכיבות זה זז מאוד, לא מקובע ומשתפשף.
מה הוא הדבר שמולבש על הזרוע של החייל ? נראה כמו MP3....

נערך לאחרונה ע"י id0a בתאריך 07-04-2009 בשעה 19:45.
ישן 07-04-2009, 22:50
צלמית המשתמש של big1981
  big1981 big1981 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.11.04
והחייל הישראלי?
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי id0a שמתחילה ב "הירי עם קת סגורה נועד למתארי..."

נכון, כמו בכל דבר אחר, גם האמריקאים לפעמיים חוטאים בחיפוף , אבל, אני לא חושב שקסדה עם פס שחור נימה צהובה עלייה זה דבר יותר טוב (לדוגמא)!!!
מנסיוני פה (בארה"ב), בטוחני שהרבה מהחברה האלה יורים לא פחות טוב מבן 19 שמתלהב ממעצרים בקלקילה שהמשטרה יכולה לעשות (לא לפעילות חי"ר בהכרח), ויודעים לירות גם ל600 מטר עם כוונות ברזל ולפגוע (ע"ע דגש הנחתים לקליעה בטווחים ארוכים).
בנוסף, אם תשים לב, תראה שרוב חיילי ארה"ב משתמשים בידית האחיזה קרוב למחסנית ולא לסוף הקנה (שלא כמו בצה"ל) ואם אין ידית, הרבה פעמים משתמשים במחסנית לאחיזה. אתה חושב שהם פוגעים רע יותר מחייל צה"ל ב-200 מ'? אני מסופק.
הSEAL's עוברים הכשרה די רצינית ללש"ב, לוט"ר וכו', אל תתן לכמה תמונות לבלבל אותך בלי לדעת את הנתונים האמיתיים של ההכשרות והפעילות המבצעית שהם עושים.
חיים

נ.ב. כריעה, לא קריעה
ישן 08-04-2009, 09:14
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
הגישה שלך קצת שגויה
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי id0a שמתחילה ב "הירי עם קת סגורה נועד למתארי..."

עם כל הכבוד למה שקורה בארץ, בתחום הציוד האישי לחייל האמריקאים הם בין המתקדמים בעולם. הציוד של בלקהוק לא נופל מזה של KATA, אולי אפילו עולה עליו. הירכית (Dropleg) פותחה במקור ע"י לוחמי יח' דלתה ועובדתית נמצאת בשימוש רוב כו"מ בעולם (וגם בשימוש חי"ר רגיל, ע"ע צה"ל) - אם יחידה שמחזיקה גדוד שלם לטובת פיתוח ובדיקת טכנולוגיות ותו"ל לוט"ר מכניסה ציוד כזה או אחר לשימוש, הייתי נותן להם את הקרדיט שהם בדקו את הציוד הזה מכל הכיוונים לפני שאישרו אותו.

ציטוט:
כוונת טלסקופית ולפניה אמצעי תרמי...

ומה תגיד על סימרד? ומה תגיד על זה שהסידור הזה בדיוק אמור להיכנס לשימוש צה"ל? נו באמת...

ישן 08-04-2009, 13:46
  id0a id0a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.06
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "הגישה שלך קצת שגויה"

אוקיי, אז לכלל התגובות העצבניות...
1.אני לא יודע מה הסקתם לגבי הגישה שלי, אבל אני באמת מאמין בסיסמא הטיפשית "מה שלא פשוט פשוט לא יהיה". אני לא חושב ש"אנחנו הכי מבינים והכי טובים", אילו היית מכיר אותי אני אדם שמאמין שצריך ללמוד מכולם (גם מהיצירתיות של החמאס בעזה).
2.יש לנו הרבה מה ללמוד מצבא ארה"ב והקואליציה בעיראק ובעיקר באפגניסטן (צבא סדיר אל מול גרילה, שטח וצירים הרריים, תנאים קיצוניים, שת"פ טוב של מודיעין,אוויר וקרקע ועבודה טובה של דרגי לוגיסטיקה בעימות בעצימות גבוהה לאורך זמן [שחיקה והתשה]). אבל אני כן מאמין שבדבר אחד אנחנו לוקחים מהם דוגמא שלילית וזהו המשיכה לטכנולוגיה מתקדמת ולדעתי גם בעייתית. ברגע שצבא מתחיל לסמוך על אמל"ח ואין לו יכולת שליטה טוטאלית עליו יכולה להיווצר בעיתיות, אני אקח דוגמא מהעולם הצבאי שלי: ברגע שהגעת לפעילות בה אתה מפעיל רובוט\אמצעי השהייה של חבלה ולך אין את הידע המספיק לתקן אותו בשטח במידה והוא יתקלקל,אזי הפעילות הסתמכה על אמל"ח ולא על איכות האדם.אם לא הבנתם את ההסבר כי הוא לא רהוט דיו, רק תבקשו ואסביר שוב.
2.אני אמנם לא מכיר לפרוטרוט את כלל ההכשרות ואורכם בהיבט החי"ר של צבא ארה"ב אבל כן מכיר את חלק מהכשרות הלוט"ר וההנדסה שלהם ואני כן מודע לסזיפיות, האורך וההשקעה בקורסים הללו, אבל במבחן התוצאה שרואים איש SEAL אמריקאי מחפה בצורה די גרועה אפשר לומר ובניתוח רדוד של התמונה מוצאים שגיאות בסיסיות, אני שואל את עצמי האם הקורסים הארוכים שלהם שווים את זה, ומהי הלמידה משגיאות במהלך הקורסים שלהם ? ואם בקורס לוט"ר של שלושה שבועות חייל יחידות מיוחדות צה"לי יוצא ממקוצע יותר ?. עכשיו אפשר לעשות חיפוש מהיר מאוד באינטרנט ולמצוא חייל ישראלי מחפה\יורה בכריעה בצורה מבישה, אבל לא זהו העניין.
3.אומנם אף פעם לא ניסיתי את הDropleg שבתמונה, אבל מנסיוני האישי ירכית אקדח בדר"כ לא נוחה, אלא אם היא מתחברת עם מחבר לחלק התחתון של הווסט ולא בתור חגורה, כך אין שיפשופים מיותרים ותזוזה של הירכית על הירך. ומה הבעיה לשים את האקדח והסכין בתאים ייעודיים בווסט ? לדעתי פחות מסרבל ועדיין ניתן לשליפה מהירה באותה מידה.
4.אני מודע לזה שאנחנו מפגרים שנות אור אחרי הצבא האמריקאי בנוגע לציוד לחימה אישי, אבל אני אישית גם מרוצה מהעניין למרות שאנחנו מתקדמים לעברם. הגישה בה מתקדם הצבא שלנו לדעתי שגויה, אנחנו מסתמכים לעיתים דחופות מדי על ציוד ולא על איכות האדם ולמידת הבסיס, ובגלל זה חיילינו לא יודעים לירות עם כוונות ברזל ל200 מטר, למה ? כי אין להם את הכוונת השלכה, ידית האחיזה והכרית בחלק האחורי של הכת.
5. אני לא פיזיקאי, אבל אני כן יודע שמחזיקים את הנשק כמה שיותר קרוב לקצה הקנה היציבות עולה, וכמה שהיד מושלכת יותר קדימה יותר קל "להדביק" את הכת לשקע כתף.
6. חיפשתי מידע על הסימרד באינטרנט ואין כלום, יש לך קישור ומידע ? אני בטוח שמנסיונך המילה "אמור להיכנס" מצביעה על תהליך ארוך עוד לפנינו...
ישן 19-08-2010, 12:38
צלמית המשתמש של yotman
  yotman yotman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.06
תגובות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "ירי עם קת סגורה וכוונת השלכה"

הישראלים כמו הישראלים.. קשה לנו לראות חיילים שמנסים להיות מקצועיים - תמיד נחפש איך לרדת עליהם שהם "ווסאחיסטים" "לא באמת מקצועיים" או "סתם ילדים מתלהבים" כשלמעשה אתם בכלל לא מכירים את הלוחם שבתמונה - ורק מחפשים איפה לתפוס אותו בקטנות (הבורג של הלדרמן.. כאילו מחר הוא הולך למערב הטעמות של 72 שעות בדרום לבנון..)

אף אחד לא העלה את נושא ה"מתפסים הרעועים" אצל ה-Seal או אצל ה-PJ.. רק אצל הבחור שלנו שכל חטאו בעולם שרצה להיות מקצועי יותר..

ד"א, מנסיון המתפסי מסילות האלה (ונתקלתי בשירות שלי בדגמים שונים) הרבה יותר יציבים ומחוברים לנשק מאשר מתפסי הפלסטיק. בהנחה שהמתפסים אצל הבחור שלנו תקינים אין מניעה מלחבר את הכוונת עליהם.

דיי.. תפרגנו קצת
ישן 19-08-2010, 17:24
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי yotman שמתחילה ב "אתה יכול להסביר לי מה הקשר..."

. Sorry for any confusion, I will try to be more clear about what I meant. I did mean the Matpes. Perhaps forward handguard is the correct term

As far as I understand, even the picatinny front rail is attached to the barrel like the standard plastic handguard it replaces and thus can move a little in your hands, thus making it a bad attachment point for a sight that is zeroed

By free floating, I meant that the rail system is solidly attached only at the rear to the rifle upper body and doesn't touch the barrel at all

Looking for some better information, I learned here that there are different systems, and some that are screwed down and claimed not to allow any movement. I personally have never used any front rail system so if the soldier's picatinny rails is of a type that has no play then my criticism was wrong

About for soldiers getting inspiration for black helmets from the Shayetet, I have no idea about what their tactical environment demands, but infantry soldiers should be trained and taught to understand that what special units do, no matter how good they are, is not necessarily suitable for their environment

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:42

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר