לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-03-2005, 12:09
  קורליאונה קורליאונה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.02
מתנחלים: המשטרה מגייסת קטינים מגוש קטיף

גורמי ביטחון מנסים בשבועות האחרונים לגייס סוכנים מקרב בני הנוער מגוש קטיף, כדי שיעבירו מידע על התארגנויות שונות של התושבים ומתנגדי ההתנתקות לקראת ביצוע התוכנית - בתמורה לכסף, משכורת קבועה, טלפונים סלולריים ורכב. לטענת המתנחלים, השוטרים ואנשי השב"כ מזהים בני נוער הלומדים בכיתות י"א-י"ב, אוספים עליהם מידע, ולאחר זמן מציעים להם "טרמפ" ביציאה מהגוש, לכיוון מרכז הארץ.

רכז הנוער במתנ"ס בנוה דקלים, אמציה יחיאלי, מסר אתמול ל"הארץ", כי בשבוע האחרון בלבד עברו חמישה נערים ונערות בגילאי 18-17 ניסיון כזה. לדבריו, כולם סירבו להצעות ודחו הבקשה להשאיר את מספרי הטלפון שלהם בידי הגורמים.

"בדרך כלל השיחה עם הנער או עם הנערה מתחילה בהבעת התרשמות מגוש קטיף, מהנופים, מהאנשים. אחר כך הנער נשאל אם לדעתו קיימת אפשרות שתפרוץ מלחמת אחים. יותר מאוחר הם מזדהים בפניו ומציעים לו לעזור להם, כדי שלא תהיה מלחמת אחים. בעיני זה חמור שמעמידים בני נוער במצב כזה. כאילו לא די להם בהתמודדות שהם צריכים לעבור בחודשים הקרובים", אומר יחיאלי.

נ"ס, בן 18, תלמיד בישיבה תיכונית בדרום הארץ, נסע לפני כשבועיים בטרמפ למקום לימודיו ופגש, לדבריו, את אנשי יחידת המודיעין של המשטרה "נחשון". "מכונית אזרחית ובה שני אנשים עצרה לי טרמפ ועליתי. הם שאלו אותי מהיכן אני והשבתי: 'מגוש קטיף'. 'איך אתם מתכוננים להתנתקות?', הם שאלו אותי. סיפרתי להם שכרגע לא פונים למינהלת ההתנתקות, מפגינים, ומנסים לדחוף לכיוון משאל עם. הם הזדהו בפני כאנשי יחידת נחשון וביקשו עזרה, ושאלו אותי אם אני מרוויח כסף. אמרתי להם שיש לי בארנק מאה שקל. 'עכשיו אנחנו שמים לך עוד 200', אמר לי אחד מהם, אבל תתחיל להעביר לנו מידע מוקדם על הפגנות, על משפחות ותומכים שמגיעים לגוש. סירבתי ואמרתי להם: 'נולדתי בגוש. כל החיים שלי שם. איך אתם מבקשים ממני דבר כזה?' אחר כך הם התייאשו, והורידו אותי ליד באר שבע", מספר נ"ס.

יחיאלי אומר שהניסיונות לגייס מודיעים מקרב בני הנוער בגוש הם שערורייה. "בין בני הנוער אצלנו יש משבר קשה. את חלקם פוקד משבר של אמונה. יש התחלה של נשירה מבתי הספר, שאנו מתמודדים אתה בינתיים בהצלחה. הנוער הזה עומד עכשיו בפני מבחני בגרות. רבים מבני הנוער חווים תחושה של ניכור ביחס למדינה. הם שואלים את עצמם, אותי ואת הוריהם: היכן המדינה שלנו? לאן היא נעלמה? איך אני מתגייס לצבא כזה? היכן הדמוקרטיה? למה רומסים אותה על הגב שלנו? המון שאלות. ולפתע הם צריכים להתמודד גם עם הפיתוי הזה של כסף בתמורה למידע על החברה שבהם הם חיים?"

השר לביטחון פנים, גדעון עזרא, אמר אתמול בתגובה: "כשר אני לא נכנס אופרטיבית לפעילות של המשטרה ולא יודע אם הדברים נכונים. לא מן הנמנע שהמשטרה נוקטת בצעדים שונים, כדי לדעת מה קורה". בכירים במשטרה סירבו אתמול לומר, אם המשטרה מגייסת סוכנים תמורת תשלום - גם אם מדובר בקטינים בני פחות מ-18.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י קורליאונה בתאריך 30-03-2005 בשעה 12:13.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:24

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר