לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-04-2009, 11:29
  קליפס קליפס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.07
רצח בבת עין: מחבל חמוש בגרזן רצח נער ופצע קשה ילד נוסף

http://news.walla.co.il/?w=/1/1462893

הרוג ופצוע קשה בפיגוע בבת עין

יום חמישי, 2 באפריל 2009, 12:07 מאת: נעמה טלמור ואיילה חננאל, מערכת וואלה! חדשות

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://mscwbe.walla.co.il/w/18-200/353131-18.jpg]
(אילוסטרציה)
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://mscwbe.walla.co.il/w/18-200/535450-18.jpg]

מחבל שנכנס ליישוב בת עין בגוש עציון, החל לתקוף את העוברים והשבים במכות גרזן. נער בן 13 שנפצע אנושות מת מפצעיו. ילד בן 7 פצוע קשה בראשו. המחבל נמלט, ומתנהל אחריו מרדף

נער כבן 13 נהרג וילד בן 7 נפצע באורח קשה לאחר שמחבל חמוש בגרזן נכנס בצהרים (חמישי) לישוב בת עין שבגוש עציון והחל לתקוף את העוברים והשבים. צוותי מגן דוד אדום שהגיעו למקום טיפלו בילד כבן 7 שנפגע קשה מגרזן בראשו ופינו אותו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. על פי הדיווח, המחבל נמלט מהישוב וכוחות צבא ומשטרה מבצעים סריקות לאיתורו בסיוע מסוק.
היישוב בת עין מאופיין בתושבים בעלי אידיאולוגיה ימנית קיצונית. בעבר נחשפה מחתרת של חלק מתושבי המקום, שתיכננה לבצע פיגועים נגד ערבים ישראלים. אנשי היישוב בחרו שלא לגדר אותו, גם בחירה זו נעשתה ממניעים אידיאולוגיים.
בחודשים האחרונים אירעו מספר פיגועים בתחומי ישראל. לפני עשרה ימים נוטרלה מכונית תופת שהכילה עשרות קילוגרמים של חומר נפץ והוחנתה בחניון קניון "לב המפרץ - יס פלאנט" בחיפה. המשטרה הוזעקה למקום לאחר שאחד המטענים התפוצץ. איש לא נפגע באירוע.
לפני כשבועיים נהרגו רס"ב דוד רבינוביץ ורנ"ג יחזקאל רמזרקר, שני שוטרי תנועה, בפיגוע ירי בבקעת הירדן, ליד הישוב משואה. חוליית מחבלים ביימה ככל הנראה תקלה ברכב על כביש 90 בבקעה וגרמה לשוטרים לעצור. לאחר עצירת השוטרים ירו בהם המחבלים בראשם מטווח קצר.

נערך לאחרונה ע"י קליפס בתאריך 02-04-2009 בשעה 11:47.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-04-2009, 11:38
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי lazio88 שמתחילה ב "כן,וזה ימנע פיגוע,איזה..."

לא מסכים.
נכון שאין מאחורי מפגע בודד תשתית טרור מסודרת כמו מאחורי חברי ארגוני הטרור למיניהם, שלחלק מהם יש אפילו הכשרה צבאית לכל דבר. אולם זה טעות לחשוב שמאחורי הטרוריסט הבודד אין כלום.

מאחורי המחבל הבודד, יש ארגוני תעמולה מסודרים ומאורגנים שדוחפים אותו לפעול. יש לו, כנראה, "חברים" שדוחפים אותו לפעול. יש מנגנונים חברתיים של "כבוד" שדוחפים את המחבל לפעול, וכנראה שיש גם עמותות "צדקה" איסלמיסטיות שמתגמלות כספית את משפחת המחבל.

בקניה, גבר מסאי צעיר שרוצה להיחשב גבר, כדי להתחתן צריך להרוג אריה. (אריות הם מטרד גדול למגדלי בקר המסאים). אצל המוסלמים בישראל, זה כנראה קצת אחרת.

הדרך להתמודד עם התופעה: היא להתמודד עם התעמולה הרצחנית (ע"י גירוש מטיפים ואימאמים), עם התמריצים החומריים (למשל ע"י הרס בתים, קנסות, חילוט רכוש) ועם התועלת החברתית הכוללת (ע"י הקמת מחסומים ועד הטלת מצור, גירוש, החרמת אדמות וכד'...) ממעשי הזוועה עליהם אחראים מחבלים כאלה.

ישן 03-04-2009, 05:11
  פרשמייקר פרשמייקר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.09
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "סלח לי אבל אתה מדבר שטויות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יואב בן צוריה
סלח לי אבל אתה מדבר שטויות במיץ עגבניות.
1. מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה להפקיד מחלקת חיילים על כל קבוצה של מתנחלים שמתיישבת על איזה גבעה.
2. אם המתנחלים הנכבדים רוצים הגנה צה"לית יפה יעשו באם ישמעו להמלצות הצבא, למה משול הדבר ? לאותו אחד שהלך לרופא ושמע שיש לו גידול ביד וצריך לחתוך את היד, אחרי מחשבה הוא אומר לרופא גידול אני מבין אבל בבקשה תוריד לי את הרגל.
3. הנשק נלקח מהם, כיוון שאדוני הארץ המכובדים השתמשו בו לשימוש שלא עלה בקנה אחד עם ההנחיות שהתלוו לחלוקת הנשק, להזכירך הפצוע הוא בנו של אסיר בפרשת המחתרת.

בברכה.

1. אבל היא כן יכולה להרשות לעצמה להפקיד מס' מסויים של מאבטחים על אישיות חשובה ?!
לידיעתך.. המתיישבים לא התיישבו להם בכיף על איזה גבעה. אותם אנשים הקימו יישוב באישור של ממשלת ישראל ! יום אחד בא מישהו מ-USA ואמר "2 מדינות ל-2 עמים" בלי להבין כלום מהחיים שלו (ותאמין לי שהוא לא מבין כלום, לפחות בנושא זה) וממשלת ישראל החליטה לסגור את הבאסטה. רק היא שכחה שהם אלה שאישרו להם להקים יישוב (וזה עוד מבלי להיכנס לפוליטייקה)

2. אותם מתיישבים לא רק שהם שומעים להמלצת הצבא, אלא בוגרי יחידות מובחרות. מלבד זאת, ביישובים אלה כ"א הוא בוגר צבא (כפי שציינתי), חבר כיתת כוננות, בעל הכשרה רפואית (מד"א, איחוד הצלה, זק"א) וישראלי שמוכן להגן עלייך בחירוף נפש.

3. זה שאתה משווה בין פציעתו של בן לאסיר מחתרת לסיבת פציעתו, אני אפילו מתחיל לחשוד בכוונותיך. ובמשפט פשוט: אם בבניין שלי מתגורר גנב, כולם גנבים ?

ישן 03-04-2009, 07:11
  פרשמייקר פרשמייקר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.09
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "1. לכל מערכת יש סידרי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יואב בן צוריה
1. לכל מערכת יש סידרי עדיפויות גם למערכת הביטחון. ואני לא מבין למה לא מקובלת עליך ההנחה שאותה ממשלה ששלחה אותם להתיישב באותו מקום, יכולה באותה קלות גם להורות להם להתחפף משם.

2. עובדתית אותם מתיישבים לא שומעים להוראות הצבא ולראייה, אין גדר בגלל איומי התושבים לפרק אותה. אז במטוטא אל תבלבל את המוח.

3. איזכור היות אביו של הפצוע אסיר עקב היותו חבר במחתרת בת-עין נאמר כיוון שגילגמש הלין כנגד שילטון האופל שהשאיר את המתיישבים חסרי הגנה ואסף מהם את הנשקים. הנשקים נאספו כיוון ששימשו לפעילות בלתי חוקית.

מצחיק שאתה כותב "במטוטא" ומאידך "אל תבלבל את המוח". אחלה ניגודיות.

1. סדר עדיפויות הם לא תורה מסיני. הם כתוצאה משורה של שיקולים שבמקרה הזה מוטעים.
אותה ממשלה שאישרה להם להתיישב לא יכולה (ובוודאי לא באותה קלות) להורות להם "להתחפף" להגדרתך (אני חייב לציין כי יש לך צורת ביטוי מאוד מזלזלת) כיוון שמשפחות בנו שם חיים, מצאו שם פרנסה והתיישבו שם מטעמים אידיאולוגים ציוניים ואם תרצה או לא תרצה, הם השכפ"ץ של היישוב הבא בתור. עולמם של אנשים הוא לא כדור פינג פונג במיוחד לא מהוראות של ממשלת ארה"ב שהיא בעצמה קבעה שאין מדיניות עם טרור ופה זה הדוגמא המובהקת ביותר לכניעה\נסיגה תחת טרור.

2. "עובדתית" אתה רוצה עובדות ? צא לשטח ותיווכח, אל תזרוק שטויות ! תראה אם כל התמונות מסוכנויות הידיעות (איני יכול להביא לכאן את התמונות עקב הפרה ברורה של זכויות וצרים) שבה רואים אזרחים עם M-16 מכל הסוגים כחלק מחברי כיתת הכוננות.

3. תחזור לסעיף 2 ותחפש בתמונות הסוכנויות את חברי כיתת הכוננות עם נשקים.

ישן 03-04-2009, 06:29
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "הדיון הזה כבר הפך פוליטיקה בלבד. מתי נועלים?"

אולי יש מקום לכתוב שברמה של צבא ובטחון, פיגוע כזה מדגים שוב שמפגע בודד ללא תשתית עוטפת ומסייעת יכול להחליק אל תוך היישוב\מרחב שלנו.
מכאן החשיבות של הטמעת הידיעה הזו בקרב האזרחים והדגשת המוכנות לאירועים כאלה, כל אחד בהתאם לתנאים שבמיקומו.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 03-04-2009, 18:29
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "גדר או חומה הן "מכפיל כוח"..."

אני הראשון להסכים.
ובכל זאת גדר ללא תצפית סופה שתהיה חסרת משמעות.
תצפית ללא אש לא תבלום אך אולי תסייע למלט את המתגוננים.
אש ללא גדר תיאלץ להתפזר ומשמעותה תקטן.
אולי כיום לא לכולם זה מובן.

אגב תקופת האבן, הרי שאפילו החומה הסינית הגדולה בנויה לאפשר תמרון תצפית ואש לאורכה ולמעשה על גביה. כך שאינני ממציא את הגלגל ואף לא את החשמל.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:35

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר