לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-04-2009, 21:10
  iceman4ever iceman4ever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.08
תראו איך התעשייה משטה כבר בצרכנים ובדורות הצעירים

דיברנו כאן כבר בעבר רבות על אייך הטייקונים הגדולים והתאגידים המובילים כמו מייקרוסופט, גוגל וכו'
ירצו יום אחד לאסוף ולאחסן עלינו כל מידע שקיים, אך מהי השיטה הכי יעילה אם לא להתחיל בקטן?
במשהו שנראה כיביכול כבלתי מזיק, אלא נהפוכהו כמשהו מגניב ויעיל בשביל הצרכן, משהו שנותן למשתמש
אלטרנטיבה חלופית ו"בטוחה" לאחסון קבצים ע"ג האנטרנט ולא במחשבו האישי,
אלטרנטיבה ששמה "מחשבי הענן" גברותיי ורבותיי, כן כן, שמעתם על המושג הזה כבר רבות בעבר,
אך לא באמת בדקתם את זה אני מניח, כל מה שקשור ל"שירותי ענן" לא תפס תאוצה מאז
נולד הרעיון, אנשים עדיין מעדיפים לאחסן את המסמכים , הקבצים, התמונות וכל המידע האישי שלהם
ע"ג המחשבים הפרטיים שלהם בבית ולא להעלות הכל לרשת וזאת מהסיבה הפשוטה ששמה "הזכות הבסיסית
לפרטיות" (מושג שלאט לאט דועך מהעולם תודות לתעשיית הבידור ולתאגידים השולטים בעולם!)

אז כעת יש תחרות עצומה בין מספר חברות וותיקות וחדשות בשוק בכל הקשור ל"שירותי ענן"...
מייקרוסופט כבר מאפשרת למשתמשי המסנג'ר בגרסא החדשה שלה להעלות את כל התוכן שלכם שאתם מעוניינים
לחלוק ולשתף עם חברים שלכם על שרת ענן שלכם וכך בעצם להפוך גם
את המסנג'ר שעד כה היה כלי אינטימי ושקט לתקשר עם אנשים לסוג של פייסבוק מפלצתי כזה שבו
הקבצים שלכם בעצם מאוכסנים ע"ג השרתים של MSN ובנתיים מבטיחים לכם אבטחת מידע,
פרטיות ושלל האשליות המוכרות לנו..

אז מסתבר ששירותי אחסון קבצים זה לא הדבר היחיד שאמור להדאיג אותנו, הפעם ההגה עובר
לתעשיית המשחקים, שבה מתחרים מי יפתח ראשון את שירות המשחקים המעונן הראשון אשר
רץ משרתי ענן שנועדו לשמש כמגרש המשחקים של כל ילדי העולם! וכך בעצם לחנך כבר מגיל צעיר את ילדי
העולם בשנות ה2000 ששירותי ענן זה דבר מגניב, שימושי, יעיל ובטוח.

אז אם אתם עוד לא נכנסתם לסוד העיניינים אתם גם מוזמנים להכנס לכתבה בYNET שמסקרת
בצורה די נרגשת את השירותי "ענן" שחברות אלו שוקדות עלייהן.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3696448,00.html

אסייג ואומר כמובן שכל מה שמוצג בכתבה זה בהחלט פיתוח שראוי לשבח ובהחלט מסקרן אך
עם זאת בואו לא נתעלם מהנושא הטרנדי הזה שנקרא "שירותי ענן" שלאט לאט פוקדים אותנו!
השאלה מה הלאה? יצרניות החומרה יפסיקו לייצר חומרה למגזר הפרטי? היכול להיות שזהו
הסכם בין יצרניות החומרה לבין ספקי השירות ושאר התאגידים? שבעתיד יפסיקו לייצר מחשבים
אישיים ושהאנשים יהיו תלויים רק בשירותי ה"ענן" האלו? אני קורא על זה רבות בפורומים בחו"ל
ובארץ ואנשים ממש משוכנעים שזהו סוף עידן המחשבים הפרטיים!
מה דעתכם על זה? זה באמת מוביל לזה או שקהילות אבטחת המידע \ הפרטיות סתם מגזמים?

קשה להתעלם מהעובדה שבאמת קשה לבטוח בכל מה שמאוחסן על שרתים באינטרנט, מהסיבה הפשוטה
שגם אם השרת לא יפרץ, או שהוא יקרוס עם הזמן או שהמידע יזלוג כמו שקורה הרבה לגוגל ולמייקרוסופט
בשירותי המייל והענן שלהם, אך עדיין לא ברור לאן פני התעשייה צועדים,
גם אחרי שעות של מחקר וקריאת מאמרים ברשת ותגובות בקהילות הללו אנשים לא מבינים לאן כל זה הולך.
כנראה שנגזר עלינו להכלא בין הממשלות לבין התעשייה שכופה עלינו את מה שבא לה.. מרגיז!

שבת שלום לכל חברי הפורום.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-04-2009, 12:29

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "יש הבדל עצום בין החלק הראשון..."

כן זה היה אשכול על רגל אחת על הסכנות הטמונות בשירותי הענן וחשוב שנהיה מודעים!

למרות שלא הבנתי מה ניסית להגיד בשאר חלקי ההודעה שלך, לא ממש חידשת לי כי אני עצמי בא מהתחום הזה..

בכל מקרה לא שללתי על הסף את הטכנולוגיה הזו ואני חושב כמוך שזה משהו אדיר ובלתי נתפס שגם משחק הרשת
וגם העיבוד הגרפי מתבצעים ע"ג השרת, זה בהחלט מדהים!

אבל הנושא של האשכול בגדול הוא - מה האינטרס של החברות האלו? הרי במצב נורמלי הינו אומרים שעתיד
חברת OnLive הוא מתחת לאדמה כי כל יצרניות החומרה יצאו כנגדה למלחמה, מדוע? כי אם החברה הזו
באה להגיד לאנשים "אל תקנו חומרה חדשה בשביל משחקים, אנחנו נספק לכם את השירות, כוח העיבוד ואת
המשחקים תמורת תשלום סמלי כל חודש" אז כל יצרניות החומרה בעולם היו חוששות למעמדן וקוברות את שירות ה-OnLive עמוק באדמה!!
אבל מכיוון שהן לא מתנגדות ואפילו שותפות בספונסרים חשבתי על זה שכל זה הוא אינטרס משותף
של תעשיית החומרה ושירותי הענן בכלל, לאט לאט להפסיק לייצר חומרה למגזר הפרטי ולייצר חומרה בשביל שרתים,
שירותי ענן וספקי שירות כאלו ואחרים! מה שאומר שבעתיד לא יהיה לכל אחד מאיתנו מחשב אישי פרטי משלנו,
מה שאומר שלא נוכל לשמור את המידה והקבצים שלנו בצורה בטוחה על המחשב האישי שלנו או על מדיה קשיחה חיצונית אחרת!
הכל יהיה ברשת וכל מי שירצה להלן הממשל, הספקית, האדמין, גופי הביון וכו' כולם ינברו לנו בחיים הפרטיים שלנו ובקבצים שלנו,
בטח זה יועיל במציאת טרוריסטים ופושעים אך זה עדיין לא מצדיק את החדירה הבוטה לפרטיות של שאר האוכלוסיה!

ולגבי שירותי החשיבות של אפשרות עריכת מסמכים אונליין - כן אני מודע, אך אצלנו בעבודה אנו משתדלים שלא לעשות כך,
גוגל לדוגמא כבר פישלו בקטע הזה והמון מסמכים הגיעו לידיים הלא נכונות ונחשפו גם בפני משתמשים
שלא היו אמורים לראותם.
ישן 04-04-2009, 14:48
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
כמה צעדים אחורה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי iceman4ever שמתחילה ב "תראו איך התעשייה משטה כבר בצרכנים ובדורות הצעירים"

שירותי ענן, כפי שכבר הזכרת, הם אכן קפיצת דרך טכנולוגית מדהימה שמציעה כבר עכשיו הרבה מאוד הקלות וכאבי ראש (אני נזכר איך עבודות קבוצתיות היו נעשות בעבר וחוטף מיגרנה). כמו כן גם האפשרות שמשחקים יוכלו להיות מבוצעים דרך שרתים היא גם אפשרות מרתקת אולם אני חושב שיש הגזמה בטענה שמדובר בתחילת הסוף של החומרה הפרטית.
מדוע? ובכן, ראשית בוא נזכור שאנשים עושים הרבה דברים עם המחשב שלהם- אינטרנט, כתיבה, תמונות, ווידאו וכו'. המחשב הוא כלי בידורי ועסקי שלא ניתן להחליפו על ידי תקשורת דרך שרתי ענן. מטרת השרתים עצמם, אף בנקודה רחוקה בעתיד, תהיה אך ורק אחסון ושיתוף מידע.
אותו הדבר גם תקף בנוגע למשחקים- לא כולם משחקים במשחקי מחשב וכמו כן עדיין ירצו מחשבים בשביל צרכים אחרים. אולי יצרניות חומרה ישקיעו פחות בפיתוח כרטיסים גרפים מפלצתים ברם המשך הייצור של מחשבים וחומרה לצרכים פרטים/עסקים תימשך.
בנוסף לכל זה, אני רוצה להזכיר שלא כל מה שמעלים לאינטרנט פרוץ לממשל ולתאגידים. כל עוד יש חוקים ומערכות משפט, הממשלה לא יכולה סתם להחליט ביום בהיר אחד "בואו נפרוץ לקבצי האחסון של משתמש X". שלא לדבר על כך שאין זה סביר שטרוריסט יעלה את התכוניות שלו למחשב ואז לאינטרנט, בשביל לחלוק עם שאר חבריו לתא.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 04-04-2009, 17:11

עם חלק ממה שאמרת אני מסכים, אבל
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "כמה צעדים אחורה"

קצת מתפלא עלייך, על איזה חוק ומערכת משפט אתה מדבר?
כבר שכחת מהחוק שהאיחוד האירופי העביר שמותיר לכל רשויות החוק ולמשטרה במדינות מסויימות באירופה
לפרוץ ולחדור למחשבייהם של המשתמשים מבלי שום היתר בצו או אישור מאף אחד?
אז מה ימנע מהם לנבור לך בקבצים האישיים שלך? דיברנו כאן בעבר לא פעם על זה ששירותי הענן
עתידים להחליף את כל מה שאנו מכירים כ"מחשב אישי" וכל מה שנקבל כמשתמשים יהיה עמדות קצה
שישמשו אותנו בדיוק כמו מחשב אישי רק שהמחשב עצמו ישב אי שם בשרתים של ספק השירות!

כל עוד זה יהיה בשרתים של תאגידים כאלו ואחרים שכפופים ישירות לממשל אז הם גם לא יצטרכו "לפרוץ"!
הם יכנסו ליוזר הספציפי באין מפריע וללא אישור מבעל החשבון! בדיוק כמו שבבריטניה המשטרה יכולה
להכנס לחשבון הדוא"ל של המשתמשים בלי שימוש בצו, זה לא חדש לנו הפרות הפרטיות הבוטות האלו!

ואין לטרורוריסט מה "להעלות" כי כל מה שהוא יעשה, כל פעולה, כל מסמך שהוא יכתוב יהיה ישירות ע"ג
השרת ובאון ליין ככה שלא תהייה לו הרבה ברירה לפרטיות, כן במקרה הזה זה טוב וימנע מעשי טרור!
אבל עדיין כמו שאנחנו תמיד טוענים כאן כנגד המאגר הביומטרי , מצלמות וניטור בכלל - זה לא מצדיק
הטרדת והפיכת כל האוכלוסיה כולה לפושעים בפוטנציה! זה אסור ואין לזה מקום בממשל דמוקרטי!
ישן 04-04-2009, 17:30

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "אני מניח שאתה יודע שרוב..."

אחי זה בדיוק אבל בדיוק מה שאני אומר! אין דבר כזה מאובטח, אין דבר כזה פרטי ואין דבר כזה מחשב מוגן!
אבל זו טעות מצידך לחשוב שכשהמידע ישב ע"ג הרשת זה יהיה אותו דבר כמו עכשיו, זה ממש לא נכון!
ברשת זה יהיה יותר פריץ יותר חדיר ויותר בעייתי! נגיד בבית אתה יכול לעשות כך שיש לך 2 מחשבים, אחד מהם
מחובר לרשת והשני לא! אז אם אתה שומר את כל הנתונים הכי חשובים שלך ששוים הרבה כסף במחשב שלא מחובר
לרשת אז אתה באמת מוגן! אבל אם בעתיד לא תהיה לך האופצוה הזו, מה תעשה? לא תהיה לך ביררה אלא להעלות
הכל לרשת ולשמור שם, מה שמבטיח לך שהחומר שלך לא ישאר רק שלך!
אז אני מקווה שע"ס הדוגמא הזו הבנת למה אני חותר, כי זה שברשת או כל מה שמחובר לרשת שום דבר לא בטוח
את זה כולנו אני מניח יודעים, אבל להקריב הכל ולהעלות הכל לרשת על מגש של כסף זו טעות שאין כמותה
ואסור לתת לזה לקרות! זה סה"כ מה שאני בא לומר כאן.. אתה רשאי להשאר בדעתך אך קודם עלייף להבין
מה עומד על הכף.
יום נעים.
ישן 04-04-2009, 17:51
צלמית המשתמש של Zed3
  Zed3 Zed3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.11.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי iceman4ever שמתחילה ב "אחי זה בדיוק אבל בדיוק מה..."

את המחשב שלך מהבית אפשר לגנוב, ובקלות.
כל הגנה שאתה חושב שתשים על המחשב שלך לא ממש תעזור.

אתה לא מבין משהו. הצורך בלאחסן קבצים על הרשת כדי שיהיו נגישים לעריכה הוא צורך די קריטי היום. כל מי שעבד פה על פרוייקט יכול לספר לך איזה כאב ראש וסיוט זה היה.

ציטוט:
ברשת זה יהיה יותר פריץ יותר חדיר ויותר בעייתי

לשרתים מקצועיים יש הגנה כמו שצריך. אני לא יודע אם יצא לך לעבוד פיזית עם שרתים, אבל אני מבטיח לך שהשרת שלי מאובטח הרבה יותר מהמחשב האישי שלי.
להגיד שברשת זה יותר פריץ זה מונח לא ברור. גם המחשב האישי שלך מחובר לרשת.

ציטוט:
אבל להקריב הכל ולהעלות הכל לרשת על מגש של כסף זו טעות שאין כמותה
ואסור לתת לזה לקרות!

מי מכריח אותך? תעשה עם הקבצים שלך מה שאתה רוצה.
אנחנו בסך הכל אומרים שהשירות הזה (בעיקר של גוגל DOCS) הוא חיוני מאין כמוהו לארגונים קטנים או לכל מי שעובד על פרוייקטים עם אנשים מרחבי הארץ או מהעולם.

ישן 06-04-2009, 22:05

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "את המחשב שלך מהבית אפשר..."

אחי אתה לגמרי מפספס את הנקודה שלי, זה ששום דבר לא בטוח - אני אומר שוב, אני מודע לכל זה ולעוד אלפי פרצות כאלו ואחרות.
זה שיש שרתים שמאובטחים טוב זה לא חדש לי, אבל עדיין הכל אבל הכל פריץ, מישהו עם מספיק רצון וסבלנות
יכול לעקוף כל מערכת הגנה, אין דבר כזה בלתי פריץ וזו עובדה, יש אפשרות לפתח אלגורמיטתם בלתי פריץ
אבל זה לא נושא שנוגע לפורום.

לגבי גוגל - שוב, הם עושים עבודת קודש בשביל לספק לאנשים נוחיות, כדי שאתה והבוס שלך תוכלו לעבוד על אותו המסמך ובאונליין מכל מקום בעולם זו בהחלט נוחות!
אבל תחשוב שזהו מסך חשוב שלא היית רוצה שמישהו יראה חוץ ממך והבוס שלך, אתה הרי מודע לזה שתמיד
האדמין או עובדי החברה עצמם (במקרה הזה גוגל) יכולים לחטט בכייף במסמכים שלך מסקרנות או סתם בדיקות שיגרתיות או לך תדע מה..

אז זה מקרים שבהם אתה צריך לשים את הנוחות מול היעילות, מול הפרטיות ולראות אם זה שווה,
במקרה שלך אני מניח שזה לא קריטי בשבילך אז טענותייך מקובלות עליי בהחלט.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:19

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר