לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-04-2009, 15:49
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "חוק? ואם אני לא אעמוד,..."

אני לא יודעת מה הדין (אם יש כזה) בנוגע למי שעובר את החוק- אבל קיים חוק של שניהם.
יום הזכרון לחללי צה"ל
ציטוט:
ביום הזכרון תהא בכל רחבי המדינה דומיה של שתי דקות בהן תשבות כל עבודה ותיפסק כל תנועה בדרכים; הדגלים על הבניינים הציבוריים יורדו לחצי התורן; יקויימו אזכרות ועצרות-עם; ייערכו טכסי התייחדות במחנות צבא-הגנה לישראל ובמוסדות חינוך; תכניות השידורים יביעו את ייחודו של היום.

לשואה ולגבורה
ציטוט:
ביום הזכרון תהא בכל רחבי המדינה דומיה של שתי דקות בהן תשבות כל עבודה ותיפסק כל תנועה בדרכים; יקויימו אזכרות, עצרות עם, וטכסי התייחדות במחנות הצבא ובמוסדות החינוך; הדגלים על הבנינים הציבוריים יורדו לחצי התורן; תכניות השידורים ברדיו יביעו את יחודו של היום, ובבתי השעשועים יעלו אך נושאים ההולמים את רוחו.

אולי אין הכרח לעמוד בצפירה (אם כי תנועה בדרכים היא גם רגלית)- אך בהחלט ראיתי לא מעט חרדים שהמשיכו לנהוג בזמן הצפירה, כשכל השאר מסביב עצרו את רכבם.

אין לי בעיה שלא ימכרו או יציגו חמץ בפסח- ככה או ככה אני לא שומרת ואני יכולה גם לשרוד עם מצות- זה לא משנה לי. רק מוזר לי למה הצגת חמץ מפריעה- אתה שומר את מסורת החג, מה אכפת לך מה השכן שלך עושה?

קראתי קצת על מדוע חרדים אינם עומדים בצפירה- ואני יודעת שזה קיצוני אבל לדעתי אלו שטויות. ממה שקראתי, יש שתי סיבות למה לא עומדים- גם כי זה כמנהג גויים (אז מה?) וגם כי עדיף להתפלל וכו' מאשר לבזות את זכר הנופלים בעמידת דום 2 דקות בשנה.
מה גורם לחשוב שאין מחשבה על זכר הנופלים גם ביתר השנה? מדוע יוצאים מתוך נקודת הנחה שתפילה מועילה יותא מאשר נניח, פעילות התנדבותית להנצחה?

האם חרדי יחשוב שאני מזלזלת בזכר קורבנות השואה כיוון שאינני מתפללת, אך אני בוחרת לעמוד דום ולהתנדב משך כל השנה בעמותה להנצחת זכר הקורבנות? נשמע לי הזוי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-04-2009, 16:00
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "אני לא יודעת מה הדין (אם יש..."

שמות, י"ג, ז:
ציטוט:
מַצּוֹת, יֵאָכֵל, אֵת, שִׁבְעַת הַיָּמִים; וְלֹא-יֵרָאֶה לְךָ חָמֵץ, וְלֹא-יֵרָאֶה לְךָ שְׂאֹר--בְּכָל-גְּבֻלֶךָ

לעניין האחר: את מבלבלת המון דברים שלא קשורים לעניין:

את צריכה להבין, שהם, לפי אמונתם, לא עומדים בגלל הצפירה מאחר שזה מנהג גויים. מאותה סיבה, הם לא יפסיקו לנסוע. יפה מצידך להגדיר את אמונתו של האחר כשטויות. אכן, הפתיחות והצביעות החילונית מכה בשנית.
למה את חושבת שאין מחשבה על הנופלים בשאר ימות השבוע? אני מניח שלא יצא לך לשמוע ברכה לחילי צה"ל בזמן הקריאה בתורה? מדוע את חושבת שהם מזלזלים בדרך שאת זוכרת את הנופלים?
נקודת ההנחה שלהם היא, שכאשר מתפללים לנשמתו של נפטר, עוזרים לה, למעשה, בעולם הבא.
ישן 07-04-2009, 16:36
צלמית המשתמש של chatulim

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "שמות, י"ג, ז: ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי metooshelah
שמות, י"ג, ז:

לעניין האחר: את מבלבלת המון דברים שלא קשורים לעניין:

את צריכה להבין, שהם, לפי אמונתם, לא עומדים בגלל הצפירה מאחר שזה מנהג גויים. מאותה סיבה, הם לא יפסיקו לנסוע. יפה מצידך להגדיר את אמונתו של האחר כשטויות. אכן, הפתיחות והצביעות החילונית מכה בשנית.
למה את חושבת שאין מחשבה על הנופלים בשאר ימות השבוע? אני מניח שלא יצא לך לשמוע ברכה לחילי צה"ל בזמן הקריאה בתורה? מדוע את חושבת שהם מזלזלים בדרך שאת זוכרת את הנופלים?
נקודת ההנחה שלהם היא, שכאשר מתפללים לנשמתו של נפטר, עוזרים לה, למעשה, בעולם הבא.

מעולה, אז שלא יראו אותו, בדיוק ע"פ החוק.

לענין הצפירה- הסכמנו כבר שזה חוק? אין פטור בחוק לחרדים? מבחינתי הם מחויבים בחוק. אם הם לא מאמינים בחוקי מדינת ישראל- זו כבר בעיה אחרת. אני לא חושבת שיש פה צביעות- אני אומרת את שעל לבי. לא מפריע לי אם איש זה או אחר יקיימו את מצוותיהם, כמו שאני מצפה שלא יגידו לי מה לעשות ומה לא, אלא אם מדובר בחוק מדינה (וכאן, מסתבר, יש חוק בענין הצפירות).
עד שלא יתנו בחוק פטור לחרדים מקיומו- אני אתרעם על אי עמידתם בצפירה.
לרגע לא אמרתי שהמתפללים לא זוכרים ביתר השבוע או השנה את קורבנות השואה/ חללי צה"ל, אולם ממה שקראתי- ישנו ועוד איך זלזול בחילוניים המעדיפים להתייחד עם זכר הנופלים ע"י עמידת דום (ולא משנה שבשאר השנה אעסוק בענין בצורה זו או אחרת- ואני כמובן לא מכלילה אלא מדברת על עצמי).

כאן אני מסיימת את הדיון, ברשותך.

ישן 07-04-2009, 16:45
צלמית המשתמש של chatulim

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "יפה. אז אני מניח שהכניסה לתל..."

ציטוט:
יפה. אז אני מניח שהכניסה לתל אביב תהיה אסורה (ע"פ חוק כמובן...) לדתיים? או שמא יש עוד ערים וישובים שיש לאסור את הכניסה אליהם?
בעניין הצפירה: לא, לא הסכמנו על שום דבר. יש חוק הנוגע לקיום הצפירה. נקודה. לא מדובר בו על מי שלא עומד בזמן הצפירה.
אין שום זלזול בחילונים משום שהם עומדים בצפירה. מאיפה הבאת את זה בכלל?

נו, לזרוק דברים לאוויר ולסיים דיון. נפלא.

רק כי זה הרגיז אותך, אשיב. לא התכוונתי בכלל להכנס לפינות הללו, היות ולמרות דיעותי לא אסתובב ברחוב עם פיתה בפסח, כמו עם אוכל כלשהו ביום כיפור- כי אני מכבדת.
יש חוק הנוגע לקיום הצפירה ועל הפסקת כל תנועה בדרכים בזמן הצפירה. כל תנועה בדרכים היא גם תנועה רגלית ולכן אי עמידה בזמן הצפירה משמעה עבירה על החוק.

ישן 07-04-2009, 16:58
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "קשקוש. הצפירה החלה בכלל..."

1. כשאתה יורק למישהו בפרצוף אתה פגעת בו, זה לא משנה מה היו הכוונות שלך ואם בלבך יש לך תירוץ לכך.
דתי שמפגין זילזול ברצח מליונים, גם אם בליבו אינו מזלזל, עדיין הפגין זילזול באמצע הרחוב ועשרות אנשים נפגעו ממנו, במקום שיתקפל לתוך עצמו וימתין דקה, וכך לא יפגע באחרים, כמה פשוט? כמה לא פוגע? למה לעשות אחרת?

2. למה שדתי ימנע ממני להציג לחם בפסח? או למכור אוכל בכיפור? זה מנהג דתי שלו, שישב בשקט בבית ויתרכז בחג,
ואם הוא רוצה לצאת החוצה, שישלוט בעצמו. בחו"ל הוא היה מסתדר יופי, אבל כאן הוא מרגיש חופש להציק לחילונים ולכפות עליהם אספקטים של אורח חיים לא רלוונטי.

ישן 07-04-2009, 17:14

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "1. כשאתה יורק למישהו בפרצוף..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
1. כשאתה יורק למישהו בפרצוף אתה פגעת בו, זה לא משנה מה היו הכוונות שלך ואם בלבך יש לך תירוץ לכך.
דתי שמפגין זילזול ברצח מליונים, גם אם בליבו אינו מזלזל, עדיין הפגין זילזול באמצע הרחוב ועשרות אנשים נפגעו ממנו, במקום שיתקפל לתוך עצמו וימתין דקה, וכך לא יפגע באחרים, כמה פשוט? כמה לא פוגע? למה לעשות אחרת? שוב, ואני מקווה שהפעם תקרא את תגובתי כדי שאמנע מתגובות שחוזרות על עצמן: הוא לא יכול. קיים עבורו איסור הלכתי.

2. למה שדתי ימנע ממני להציג לחם בפסח? או למכור אוכל בכיפור? זה מנהג דתי שלו, שישב בשקט בבית ויתרכז בחג,
ואם הוא רוצה לצאת החוצה, שישלוט בעצמו. בחו"ל הוא היה מסתדר יופי, אבל כאן הוא מרגיש חופש להציק לחילונים ולכפות עליהם אספקטים של אורח חיים לא רלוונטי.
מאחר שיש איסור שכזה (לגבי ראייה). אתה יכול לאכול חמץ כאוות נפשך, אך לא לשלול זכויות של ציבורים אחרים. אין קשר לעניין שליטה עצמית.
בחו"ל, אגב, יהודים נוטים לגור בקהילות צפופות. אני צריך להזכיר לך את אחת הסיבות לקיומה של מדינת ישראל?
אין כאן נסיון לכפות אורח חיים "לא רלוונטי". להפך. אתה הוא זה שלא מסוגל - מרוב נאורות, כן? - להתחשב בציבור אחר. משום מה, אתה לא יכול להסתפק באכילת חמץ אתה חייב להציג אותו, כדי להרע לכ-ו-ל-ם.
ישן 07-04-2009, 18:42
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "1) אתה ממשיך לא לקרוא את מה..."

ציטוט:
1) אתה ממשיך לא לקרוא את מה שאני כותב. מאחר וזו הגישה שלך, לא אמשיך להגיב לתגובותיך, כל עוד לא תחליף תקליט. אם להחליף תקליט אומר לאשר את הפגנת הזילזול של דתיים במליוני נרצחים, אז לא, חד משמעית לא אשנה תקליט, שנו אתם את תרבותכם הקלוקלת.
2)נפלא ממש. אולי מטעם וועדת הנאורות, שאתה כה מרבה לדבר בשבחה, תחלק משקפי שמש כהים מאוד? ואולי נגייס פלוגות טירונים, כדי לחסום את הכניסה לערים בישראל מפני החרדים הרעים? לא אמרתי שחרדים הם רעים. אם יש להם בעיות עם עולם החוץ בשבוע מסוים, שלא ישהו בו שבוע, זה עדיף על כך שכל שאר האנשים יעמדו ויצדיעו להם כשהם יוצאים לחוץ.
לא הבנתי למה התכוונת כשכתבת "מעבר לזה, לי בכלל אסור לאכול חמץ בפסח בגלל כפייה דתית, אם מתעלמים מהכפייה של החוק ומסתכלים בכפייה בתוך הבית. נקודה למחשבה." מישהו כופה עליך בביתך לא לאכול חמץ? אם כן, לבן את העניין עם הוריך / אחיך / שותפיך למגורים / מה שזה לא יהיה. זה הקטע בכפייה, ש.. שזו כפייה. קפיש? זה מה שפסול בכל הקטע. כמו שאי אפשר להכניס היגיון בך בנושא, אי אפשר להכניס היגיון בכל כופה אחר.

ישן 07-04-2009, 19:10
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "נו. אתה רואה זילזול בכך שהם..."

ציטוט:
נו. אתה רואה זילזול בכך שהם לא עומדים, הם רואים זילזול בכך שאתה כן עומד. ניחא, הלאה. חרטא! הם יודעים מצויין שאנחנו מראים הזדהות, חושפים שאנחנו מכבדים ובדיוק ההפך מזילזול, יודעים שמה שהם עושים משתקף כלפי חוץ כזילזול.
לא ביקשו מאף אחד לעמוד ולהצדיע, רצו מעט התחשבות. כנראה שלכל הצווחים בשם הכפייה והרצון להתחשבות, קשה מדי להתחשב באחר, כאשר הוא לא משתקף במראה. הפוך. להתחשב זה לא לכפות על אחרים עניינים הקשורים במנהגים הדתיים שלך. ממש לא הגיוני לצפות שדווקא החילונים יצטרכו לספוג, להתקפל ולהסתתר בגלל הדתיים! מה שלא רוצים הדתיים לעשות הם כופים על החילונים! זו התחשבות??
טיענוך האחרון חסר כל פשר והיגיון, והעובדה שאינך מצליח להסבירו, מראה שגם לך אין מושג על מה אתה מדבר. אני דיברתי ממש פשוט, אכתוב שוב: בבית שלי אסור לאכול חמץ בפסח.

ישן 07-04-2009, 19:17

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=metooshelah]נו. אתה..."

אם אסור לך לאכול חמץ בפסח בבית, אל תוציא את העצבים על ציבור שלם. דבר עם הוריך וכו'.
מה הקשר אם זה משתקף בעינך כזלזול? זה נכון גם ההיפך. מה אתה רוצה שיעשו? שיעברו על איסור הלכתי, כדי שאתה תהיה מרוצה?
אף אחד לא אמר לך להסתתר או להתחבא. תאכל חמץ כמה שאתה רוצה, אבל אל תציג אותו לראווה. יש הבדל בין איסור אכילה ומכירה לאיסור הצגה, שאני בטוח שגם אתה מבין.
אל תחפש כפייה היכן שאין, ואל תפעיל כפייה חילונית. בוא נציג את העניין הפוך. מה דעתך על קיום מצעד הגאווה בירושלים? זוהי כפייה חילונית מוחלטת ע"ג החרדים (וציבורים דתיים אחרים, אז בוא נעזוב את החרדים הרעים האלה), נוצרים ומוסלמים. אבל מה, כאן אתה לא תאמר הי, בואו נתחשב קצת באחר. וזה חביבי, צביעות לשמה.
ישן 07-04-2009, 19:38

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "1. אני לא מוציא עצבים, אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
1. אני לא מוציא עצבים, אני מציג את המצב הרע ומביע מחאה.
2. אני רוצה שיעמדו במקום בזמן צפירה מבלי לעבור על האיסור ההילכתי - שיעמידו פנים כדי לא לפגוע ברגשות ניצולים, כרב הראשי לעולם אני מכשיר את הצעד הזה שיש בו יותר מצווה מאשר חטא. פשש, אכן תגובה מנומקת וראוייה. אני מניח שלא תבין / תקרא לעולם את מה שכתבתי, אז לא אתייחס יותר לטיעונים שתעלה בעניין הזה.
3. אני חושב שני דברים לגבי מצעד הגאווה:
א. הם לא מקדמים דבר באופן בו הם מתבצעים (תועייבה על הבמות), ולכן הם צריכים להיפסק.
ב. כשהדתיים יפסיקו את הכפייה העצומה שלהם בכל עיניין שהוא בחיי החילונים, תהיה להם הזכות לבקש שלא יכפו עליהם פעם ב... מליון שנה.. איזה עיניין חילוני קטנטני מסכני. מאוד קטנטני מסכני. שוב, אתה מדבר על כפייה, אבל לא מוכן לראות מעבר לחוטמך. טול קורה מבין עיניך.

חלאסנה.
ישן 06-04-2009, 22:02
צלמית המשתמש של Jeanne D'Arc
  Jeanne D'Arc Jeanne D'Arc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.05.07
שלח הודעה דרך ICQ אל Jeanne D'Arc Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "שכחו איך זה להיות יהודים"

כזכור לי אנחנו חיים במדינה דמוקרטית שמאפשרת לתושביה לחיות את חייהם איך שהם רוצים, להאמין במה שהם רוצים במידה וזה לא פוגע בזולת.
מחירת חמץ בפסח בעצם הפכה להיות מותרת לפני כשנה עם החוק החדש, המגבלה היחידה היא שאסור להציג את הסכורה בפרהסיה- כלומר להוציא את החמץ מחוץ לתחומי החנות.

להזכירכה, תל אביב היא עיר שלא רק יהודים חיים בה.
אז למה הם צריכים לסבות שבוע ללא לחם אם החג אפילו לא קשור אליהם בשום דרך?
אם כל כך קשה לך הפיתוי בלראות את החמץ ולא לאכול אותו אז הבעיה כבר אצלך :/ כל אדם צריך לדעת לשלוט על היצרים שלו.
האם ניסית לפתוח חשבון בשקית לפני שפנית לבנק? זה בלי עמלות ובלי הגבלות על המשיכה.

ישן 06-04-2009, 22:33
צלמית המשתמש של MiG29
  משתמש זכר MiG29 MiG29 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.06
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "מצד אחד את מסכימה שאנו חיים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
מצד אחד את מסכימה שאנו חיים בדמוקרטיה ושהחוק אומר שאין להציג חמץ בפרהסיה ומצד שני את מדברת על חוסר השליטה ביצרים שלי כשאני רואה חמץ נמכר בחוץ...

אנחנו חיים במדינת חוק. לא מעניין אותי שאת גויה.

ולהיות לא יהודי זה נגד החוק?או שמשום מה לא ידעתי שאתה קובע את החוק? לך לך תלקק איזה אצטרובל (אם זה לא חמץ כמובן)
חלאס לכפייה דתית הזאת היום בגלל כל הבולשיט של פסח סגרו ת'שקם בבסיס ואני הייתי אחרי שמירה ואין אוכל חוץ מבחדר אוכל שנפתח ב12 וחצי. עזבו שאני חושב שדת ,כל דת שהיא היא בולשיט אחד גדול שנוצר מחוסר וודאות ופרימיטיביות של אנשים לפני אלפי שנים אני עדיין מאמין שכל אחד יעשה מה שבא לו אם זה מדינה דמקורטית בלי קשר לדת אם החוקים שלנו היו כולכם קשורים לדת מצבנו היה בקנטים היה אפשר לרצוח תיירים לא יהודים כי הם זכר לעמלק (אני ציני בדוגמא כן? שלא יקפצו עליי עכשיו כל רבני הפורום)
ומה אני כאתאיסט מוחלט אמור לעשות בחופש פסח כשלא בכל מקום יש חמץ כמו לחם או בירה?:S זה דפוק פעם הייתי חבר באיזה פורום אחר..בערך בגיל 13 או משו ובחתימה שלי שם היתה דוגמנית בביקני עם הכינוי שלי על זה אחד ממנהלי הפורום כמה פעמים הוריד לי 'תחתימה כי היא פוגעת ביצרים שלו כאדם דתי ואסור לו לאונן או משו , זאת עוד דוגמא לכפיה דתית וגם דוגמה לפרימיטיביות מי שלא שולט ביצרים שלו הוא פרימיטיבי דוגמא טובה לכך הם אנסים גם הם לא שולטים ביצרים שלהם ואונסים. מקווה שהבהרתי את עמדתי בנושא:|
I'm a selfish prick. A hot, rich, pampered intellectual with a big dick and a marathon tongue. I'm young enough to do it often and old enough to do it right. I don't have time for petty drama or emotional hysteries. I do what I want, when I want.

ישן 07-04-2009, 21:27
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 130 שנכתבה על ידי asafdr שמתחילה ב "כי חייל, גם אם הוא הכי גובניק בעולם"

בחורי ישיבות משרתים שנה וארבע חודש, כל בחורי הישיבות (למעט אלו שיש להם בעיות רפואיות קשות וגם הם מתגייסים בסופו של דבר) מתגייסים לצבא בסופו של דבר בשירות קרבי, למשך מינימום שנה וארבע. (אם הם מתקבלים ליחידות התנדבותיות קרביות/יוצאים לקק"צ - הם מוותרים על הקיצור של שנה וארבע). רק חרדים שהם בחורי ישיבות, לא מתגייסים (וגם זה בטיפול צה"ל במשך השנה האחרונה לגיוסם של המגזר הזה).

אי לכך ובהתאם לזאת, אנא אל תדבר על דברים שאינך מבין.

מתן, יש הרבה שלא עושים כלום בצבא, נכון, אך, אי אפשר להשוות אותם (כמה שמצבם קשה) לבחורי הישיבות החרדיות שלא התגייסו עד היום.

נ.ב
רוב הג'ובניקים עושים דברים חשובים!
ראה דוג': אני! בלעדיי לא היו כרוזים בעופרת יצוקה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 07-04-2009, 22:23

בתגובה להודעה מספר 138 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[B]ובראש שלך שני המשפטים האלה..."

לא, כי לא ביצעתי הכללה כלפי חיילים עורפיים. אז אנא ממך, אל תקפץ.

-תותית, לא אכפת לי מה ואיך ואיפה עשית בשירותך הצבאי. את כל מה שאת אומרת חייל קרבי יכול לומר, בצורה שונה: 3 שנים לצאת 16-5 (במקרה הטוב), 19-2 (במקרה הנאחס) עם רגילות שמתקצרות לפתע וכו' וכו' וכו'. אז אנא, אל תתבכייני, ואל תדחפי לוויכוח שאינך קשורה אליו, כי זה באמת נשמע כמו "אוי אוי אוי".

אינני אומר שחיילים עורפיים אינם תורמים בשירותם הצבאי; להיפך. אני מדבר על חיילים, שכל עניינים בצבא הוא אבטלה סמוייה, וישנם רבים כאלו - מה לעשות, דווקא במערך העורפי. כאלו, שמחפשים ת'ת"ש והחפ"שנות שלהם ושום דבר מעבר. מאחר ועדיין אתה לא מבין את תגובתי, אנסה לפשט: לדעתו של אסף, לכל חייל ישנה איזו "הילה" המקדשת אותו, אפילו אם תפקידו מסתכם בנשיאת תעודת חוגר ולבישת מדים (פטור מנעליים צבאיות כבר יש לו). חיילים כאלו, אינם עושים כלום מלבד לבזבז את כספי משלם המיסים. אל תסיק מכך, שאינני מעריך את אותם חיילים היושבים בעורף ועושים מלאכת קודש ממש בצה"ל. יש לי המון הערכה לחיילים האלו, שאמנם לכאורה התנאים שלהם טובים יותר משל חיילים אחרים, אך עבודתם קשה לא פחות.

נערך לאחרונה ע"י metooshelah בתאריך 07-04-2009 בשעה 22:25.
ישן 08-04-2009, 12:11
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
בתגובה להודעה מספר 193 שנכתבה על ידי q_man שמתחילה ב "המשפט הזה מתמצת את כל..."

מה הבעיה להבין שאתה עושה פעולה שפוגעת בי? נחקק אף חוק שיצמצם את הפגיעה אך אנשים ממשיכים להפר זאת ולהמשיך לפגוע - זה לא נותן לי לגיטימציה למחות על זה?

עם הגישה שלך ניתן להתיר לאנשים לעשות את צרכיהם באמצע הרחוב או דברים יותר גרועים.
כמעט בכל הדברים - אין בעיה שתעשה אותם כל עוד הם במקום (ולפעמים גם בזמן) שאינו פוגע באנשים אחרים.
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 08-04-2009 בשעה 12:21.
ישן 08-04-2009, 14:41
צלמית המשתמש של q_man
  q_man q_man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.04
בתגובה להודעה מספר 196 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "כן אבל לא מדברים פה על קבוצה..."

זה לא משנה מתי קמה הקבוצה ומה גודלה. ההצעה לאסור נעילת נעלי פומה, גם אם אלף אנשים חושבים שהיא מוצדקת וגם אם מליון אנשים חושבים שהיא מוצדקת, היא עדיין הצעה מגוחכת.
אם הרוב במדינה חושב שההצעה מוצדקת (והוא עדיין טועה) אז הרוב בוחר פרלמנט שמשקף את דעותיו ומחוקק חוק (למרות שגם זאת תהיה בעיה במדינה דמוקרטית נורמלית שבה לא ניתן לחוקק חוקים אנטי-דמוקרטים). כל עוד לא קיים חוק, גם לרוב אין זכות לכפות על מיעוטים את רצונו.

בדמוקרטיה קורה לפעמים שערך השוויון מתנגש עם ערך החופש.
במקרה שלנו החופש של בעלי העסקים לפעול לפי שיקולי הדעת הכלכליים שלהם חזק יותר מהזכות של אנשים מסוימים לא להיפגע (שוב, בעיקר מכיוון שהטענה לפגיעה היא טענה לא הגיונית).

ישן 08-04-2009, 17:06
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 201 שנכתבה על ידי q_man שמתחילה ב "האמת שאני כן מחליט, אני מחליט..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי q_man
האמת שאני כן מחליט, אני מחליט בשביל עצמי ואני שולח לפי ההחלטות שלי נציגים לפרלמנט.
אין שום מקום לבדוק שום דבר שלא מובא כהצעת חוק.
ושוב, כל עוד לא קיים חוק, לרוב אין זכות לכפות על מיעוטים את רצונו.
תודה על השיעור באזרחות?

החוק המדובר באמת לא היה צריך להיחקק. לפחות לא בדמוקרטיה שיודעת להפריד בין דת למדינה.
ועדיין החוק לא אוסר מכירת חמץ אלא רק הצגה שלו בפומבי.

פתאום בחוק הזה המדינה נהיית לא דמוקרטית? אתם פשוט אנטי-דתיים..
מבחינתי חילוניות יכולה להיקרא גם דת/דרך חיים/משת'ה רוצה, ועובדה שמתבצעים חוקים דומים כדי לאפשר דרך חיים כזאת, לכן אל תבלבל על הפרדת דת ומדינה.

לסיכום, חוקים מתבצעים באופן אחיד ומתבססים על רצון העם. לאו דווקא מה שמתאים לך.

לגבי ה"מגוכחת", לא מצאתי איפה בתגובות שלי הטעות. לא שזה משנה. זו טעות שלי.
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 08-04-2009 בשעה 17:09.
ישן 08-04-2009, 17:37
צלמית המשתמש של q_man
  q_man q_man אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 203 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "[QUOTE=q_man]האמת שאני כן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
פתאום בחוק הזה המדינה נהיית לא דמוקרטית? אתם פשוט אנטי-דתיים..
מבחינתי חילוניות יכולה להיקרא גם דת/דרך חיים/משת'ה רוצה, ועובדה שמתבצעים חוקים דומים כדי לאפשר דרך חיים כזאת, לכן אל תבלבל על הפרדת דת ומדינה.

כן, אני אנטי-דתיים שמנסים לפגוע בזכויות שלי.
לא, חילוניות היא לא דת. הבלבול על הפרדת דת ומדינה הוא בלבול חשוב ביותר, מכיוון שזהו אחד מהמאפיינים של הדמוקרטיה כפי שהיא אמורה להיות.
חוק המצות לא מאפשר דרך חיים, הוא מגביל דרך חיים. דרך החיים שלי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
לסיכום, חוקים מתבצעים באופן אחיד ומתבססים על רצון העם. לאו דווקא מה שמתאים לך.

חידוד קטן לשיעור באזרחות: בנוסף לרצון העם, על החוקים לעלות בקנה אחד עם חוקי או עקרונות הייסוד של המדינה, זאת כדי למנוע מדמוקרטיה להפוך בהדרגה לדיקטטורה\תאוקרטיה\סוג-שלטון-אחר.
במדינות נורמליות קיימת חוקה שעוזרת ביירוט של חוקים אנטי-דמוקרטיים, אצלנו זה קצת קשה יותר.

ישן 10-04-2009, 01:48
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 206 שנכתבה על ידי q_man שמתחילה ב "בכלל לא על אותו משקל, ההבדל..."

יש מחלוקת בפירושי חוקי היסוד של המדינה בכל הנוגע לדת ומדינה (גם אני קראתי בוויקיפדיה) ונראה שנעשים וויכוחים רבים לפני כל חקיקה של חוק הקשור לדת כיוון שאין "חוקה" במדינת ישראל, לכן אם צביון יהודי נכלל או לא בחוק היסוד ניתן לפירוש לכאן ולכאן (ומיותר לדון בזה כרגע).

בכל מקרה, כשאתה מבקש ממני להגביל את תחום הראייה שלי אתה בעצם מגביל אותי..

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 10-04-2009 בשעה 01:51.
ישן 10-04-2009, 13:42
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 213 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "כי מוסריות זה לשנוא שינאה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בן אור
כי מוסריות זה לשנוא שינאה עיוות את כל מי ששונה ממך? אם היית מתעניין קצת במוסר היהודי היית יכול גם להתייחס אליו - כל עוד לא עשית זאת טיפשי מצדך להסיק עליו מסקנות.

"המוסר היהודי" כפי שהוא כתוב בספרי הקודש שלך לא מעניין אף אחד, לכל אחד יש מוסר מהצורה שהוא תופס את העולם, אם אתה צריך שמישהו יכתיב לך את המוסר שלך זאת הבעיה שלך, וזה לא נותן לך את הזכות לכפות את המוסר שלך על אנשים אחרים. באותה מידה אני יכול להגיד שהדרך שלך היא כפייה וזה באמת, כמו שחתולים אמרה, מעגל שלא מסתיים.

ישן 10-04-2009, 14:03
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 218 שנכתבה על ידי q_man שמתחילה ב "לפחות "הבור הכי גדול" מתייחס..."

התירוץ שאתם הכי אוהבים זה "כפייה דתית" ו" אתה מתחמק" - כמות התגובות שלי יכולה להעיד רק קצת מזה שאני שואף לענות לכל טענה הגיונית וברורה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי q_man
אפשר לחשוב מה יש פה להבין. היהדות לא כל כך מתוחכמת כמו שאתם אוהבים לחשוב.

אתה פשוט משעשע.. אני לומד את רבדי היהדות כבר חצי שנה ואני בספק אם אני יודע 0.3% מהיהדות.. אנשים חכמים מאד בישיבה שלי (שהם כבר כמה שנים בישיבה), כאלה שרוצים לצאת לרפואה, הנדסה וכדו' מתלבטים רבות אם להמשיך עוד שנים בישיבה כיוון שהם מרגישים שנשאר להם עוד הרבה ללמוד - היהדות מורכבת ברמה שלא תיארת, כזה שאני בספק מאד אם יש בכל נושא אחר.

ישן 10-04-2009, 17:11
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 223 שנכתבה על ידי q_man שמתחילה ב "אתה אולי שואף, אבל עדיין לא..."

אתה אולי שואף, אבל עדיין לא הצלחת להסביר:
מה ההיגיון בניסיון הכפייה שלכם על מדינה שלמה כל מיני מנהגים משונים. אתה מוזמן להסתכל בתגובות אחרות שלי לבן אור, למשל, שם ניסיתי להראות את ההסתכלות שלי -אתה מוזמן לעבור עליהם.

מה ההיגיון בנתינת אותו דין לאוכל חמץ ולרוצח. את זה לא ניסיתי להוכיח כיון אני לא מתיימר למצות לך את מוסר היהדות בכמה פסקאות, צריך ללמוד ולחקור את זה, כמו שאני עושה.

שים לב שלאורך כל הדיון אתה טוען שהחופש שלי פוגע בך ולכן אתה צריך להגביל אותי (כמו שמגבילים רוצח).
כל זאת למרות שהטענה שלך לפגיעה נשארת, לאורך כל הדיון, לא הגיונית.
הטענה שלי הגיונית ביותר. זה שאתה לא מסוגל להבין אותה זה משהו אחר.

ישן 10-04-2009, 17:45
צלמית המשתמש של q_man
  q_man q_man אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 224 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "אתה אולי שואף, אבל עדיין לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
אתה מוזמן להסתכל בתגובות אחרות שלי לבן אור, למשל, שם ניסיתי להראות את ההסתכלות שלי -אתה מוזמן לעבור עליהם.

התגובות שלך לבן אור:
שבירת רגל = מום גופני קבוע ובלתי הפיך.
מדינת ישראל צריכה לכלול בתוכה זהות\צביון יהודי. שוב בלי התיחסות לכך שהזהות הזאת חייבת להיות עקבית עם הדמוקרטיה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
את זה לא ניסיתי להוכיח כיון אני לא מתיימר למצות לך את מוסר היהדות בכמה פסקאות, צריך ללמוד ולחקור את זה, כמו שאני עושה.

אם לא ניסית להוכיח ואין לך הצדקה לכך שאכילת חמץ שוות ערך לרצח אז אתה לא יכול לטעון שכמו שיש צורך להגביל רוצחים יש גם צורך להגביל אכילת חמץ.
הצגת היהדות כמין מכרה זהב שרק אחרי חפירה עמוקה הנמשכת עשרות שנים ניתן רק להתחיל להבין מה הוא מכיל מעקרת את הדיון שכן גם אני וגם אתה(0.3%) כביכול לא מבינים כלום בנושא.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
הטענה שלי הגיונית ביותר. זה שאתה לא מסוגל להבין אותה זה משהו אחר.

איך אני אמור להבין אם אתה לא מספק הסברים?

ישן 11-04-2009, 21:30
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 225 שנכתבה על ידי q_man שמתחילה ב "[QUOTE=dani90][b]אתה מוזמן..."

דבר ראשון, אני חושב שהבהרתי את עצמי יפה מאוד. בשבילך אני אגיד זאת בשנית.

נתחיל מזה שאני מאמין בדרך התורה ואני יודע שהיא מוסרית מאד בהקשר הזה נתייחס ל - 0.3% שכביכול אומרת שאני לא יודע כלום, כמוך. לא מדוייק - היהדות כלכך עמוקה וכל כך מורחבת עד שאפילו 0.1% (ולא באמת מדדתי אז תתייחס לזה כגוזמא) ממנה זה הרבה מאד - גם בלי זה אני לפחות יודע את העקרונות הבסיסיים ביהדות - היא מוסרית - מוסר אלוקי, על פי אמונתי לפחות, בנוסף כל ההלכות בסופו של דבר מעובדות בהגיון אנושי. כדי שתבין משהו מזה צריך ללמוד הרבה. לצערי, לא אני זה שהולך לספק ולהסביר לך בדיוק איך זה מתבטא בכמה פסקאות, לא שזה רצוני.

השקפה זאת שייכת לציבור גדול בארץ, גם לאבות אבותיך היא הייתה שייכת. במילים אחרות - השקפתך, מבחינה יהודית - היא דבר מחודש. יחסית.

אבל המציאות היא שאני ואתה, כאן בארץ, שני פלגים מהותיים מבחינת אחוז אוכלוסין - ושנינו מעוניינים להגיע להסדרים. לענייננו, מכירת חמץ בפסח ברחובות פוגעת בחופש הדת שלי כיוון שמבחינת חוק ההלכה - זה דבר אסור, יהודים אסורים מלמכור חמץ. בפעולה זאת אתם מבטאים, איך שאנחנו רואים זאת, את חוסר הכבוד והאכפתיות שלכם כלפי הדת היהודית בכלל וכלפי החגים/סמלים/צביון היהודי בפרט, ועוד שזאת יכולה להיות מקדמה ופעולה שמטשטשת יותר ויותר את הזהות היהודית שכולנו נאבקים לשמר.

נעזוב את העובדה שהדבר מעוגן בחוק ואין מישהו רציני שמעוניין לאכוף אותו - דבר מאכזב עוד יותר, לפחות ברחובות תל-אביב, איך שזה נשמע.

מקווה שזה מובהר מספיק. אני מתחיל להבין שאולי באמת אין מקום לדיונים האלה כאן. חבל.

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 11-04-2009 בשעה 21:33.
ישן 11-04-2009, 22:35
צלמית המשתמש של q_man
  q_man q_man אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 226 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "דבר ראשון, אני חושב שהבהרתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
דבר ראשון, אני חושב שהבהרתי את עצמי יפה מאוד. בשבילך אני אגיד זאת בשנית.

נתחיל מזה שאני מאמין בדרך התורה ואני יודע שהיא מוסרית מאד בהקשר הזה נתייחס ל - 0.3% שכביכול אומרת שאני לא יודע כלום, כמוך. לא מדוייק - היהדות כלכך עמוקה וכל כך מורחבת עד שאפילו 0.1% (ולא באמת מדדתי אז תתייחס לזה כגוזמא) ממנה זה הרבה מאד - גם בלי זה אני לפחות יודע את העקרונות הבסיסיים ביהדות - היא מוסרית - מוסר אלוקי, על פי אמונתי לפחות, בנוסף כל ההלכות בסופו של דבר מעובדות בהגיון אנושי. כדי שתבין משהו מזה צריך ללמוד הרבה. לצערי, לא אני זה שהולך לספק ולהסביר לך בדיוק איך זה מתבטא בכמה פסקאות, לא שזה רצוני.

השקפה זאת שייכת לציבור גדול בארץ, גם לאבות אבותיך היא הייתה שייכת. במילים אחרות - השקפתך, מבחינה יהודית - היא דבר מחודש. יחסית.

דעתך שהתורה היא מוסרית לא יכולה לשמש "גב" לטענה שלך לגבי אכילת חמץ, אחרי הכל זוהי רק דעתך(אפילו שהיא שייכת לציבור גדול ולאבותיי).
אני שוב נאלץ לומר שאם אין לך יכולת או רצון או שכל דבר אחר מונע ממך להסביר למה ההנחה שלך צודקת אין לך גם היכולת לטעון שהיא צודקת ובטח שלא לדרוש לחוקק חוקים הנשענים עליה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
אבל המציאות היא שאני ואתה, כאן בארץ, שני פלגים מהותיים מבחינת אחוז אוכלוסין - ושנינו מעוניינים להגיע להסדרים. לענייננו, מכירת חמץ בפסח ברחובות פוגעת בחופש הדת שלי כיוון שמבחינת חוק ההלכה - זה דבר אסור, יהודים אסורים מלמכור חמץ. בפעולה זאת אתם מבטאים, איך שאנחנו רואים זאת, את חוסר הכבוד והאכפתיות שלכם כלפי הדת היהודית בכלל וכלפי החגים/סמלים/צביון היהודי בפרט, ועוד שזאת יכולה להיות מקדמה ופעולה שמטשטשת יותר ויותר את הזהות היהודית שכולנו נאבקים לשמר.

נעזוב את העובדה שהדבר מעוגן בחוק ואין מישהו רציני שמעוניין לאכוף אותו - דבר מאכזב עוד יותר, לפחות ברחובות תל-אביב, איך שזה נשמע.

מקווה שזה מובהר מספיק. אני מתחיל להבין שאולי באמת אין מקום לדיונים האלה כאן. חבל.

שוב, אין כאן עניין של גודל הפלגים כל עוד לא מתקיימות בחירות או נערך משאל עם.
חופש הדת שלך הוא שלך אבל כמו ש-stoned ציין: "בשום מקרה אסור להגיע למצב שעל מנת שאלמוני יכול לקיים את חופש הדת והפולחן שלו, פלוני יאלץ להיות מוגבל בצורה כלשהי."
חופש הדת שלך מתחיל בכך שזכותך לא לאכול חמץ וזכותך לפתוח חנות שלא מוכרת חמץ.
חופש הדת שלך נגמר כשאתה מנסה לכפות עלי לא לאכול ולא למכור חמץ. זה לא חופש דת, זאת זכות לכפייה.
אני מניח שאתה מסכים עם כך שלמרות שהאיסלם מצווה על מאמיניו לטבוח בכופרים (לא משנה אם זה באמת נכון) אנחנו לא מתירים למוסלמים את חופש הדת שלהם במקרה זה?

אהה צודק, באמת אין לי כבוד ולא אכפת לי מדת. זה החופש שלי מדת בביטוי המקסימלי שלו.
כן יש לי כבוד לאנשים ולזכות שלהם לעשות מה שבראש שלהם כל עוד הם לא (באמת) פוגעים בי.
בנוגע לצביון היהודי, זהו תפקידו של העם לשמר אותו. אם כולנו נאבקים לשמר את הזהות היהודית כמו שאתה אומר, לא צריכה להיות בעיה לשמר אותה. אין שום חוק שפוגע בנסיון השימור הזה.
לעומת זאת להכריח את העם לשמר זהות שהוא אולי איננו מעוניין בה זה קצת תמוה.

לגבי החוק, עוד לא ראיתי דוגמה לכך שהוא הופר ככה שאין מה לאכוף וחבל סתם להאשים את התל-אביבים בעבירה על החוק.

ישן 11-04-2009, 23:31
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 227 שנכתבה על ידי q_man שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי q_man

דעתך שהתורה היא מוסרית לא יכולה לשמש "גב" לטענה שלך לגבי אכילת חמץ, אחרי הכל זוהי רק דעתך(אפילו שהיא שייכת לציבור גדול ולאבותיי).
אני שוב נאלץ לומר שאם אין לך יכולת או רצון או שכל דבר אחר מונע ממך להסביר למה ההנחה שלך צודקת אין לך גם היכולת לטעון שהיא צודקת ובטח שלא לדרוש לחוקק חוקים הנשענים עליה.

אל תנסה לרמוז כאילו ניסיתי להוכיח את האמונה ע"י הטענה שהרבה עושים אותה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי q_man
שוב, אין כאן עניין של גודל הפלגים כל עוד לא מתקיימות בחירות או נערך משאל עם.
חופש הדת שלך הוא שלך אבל כמו ש-stoned ציין: "בשום מקרה אסור להגיע למצב שעל מנת שאלמוני יכול לקיים את חופש הדת והפולחן שלו, פלוני יאלץ להיות מוגבל בצורה כלשהי."
חופש הדת שלך מתחיל בכך שזכותך לא לאכול חמץ וזכותך לפתוח חנות שלא מוכרת חמץ.
חופש הדת שלך נגמר כשאתה מנסה לכפות עלי לא לאכול ולא למכור חמץ. זה לא חופש דת, זאת זכות לכפייה.
אני מניח שאתה מסכים עם כך שלמרות שהאיסלם מצווה על מאמיניו לטבוח בכופרים (לא משנה אם זה באמת נכון) אנחנו לא מתירים למוסלמים את חופש הדת שלהם במקרה זה? .

כבר דנו בזה, אמרתי את דעתי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי q_man
אהה צודק, באמת אין לי כבוד ולא אכפת לי מדת. זה החופש שלי מדת בביטוי המקסימלי שלו.
כן יש לי כבוד לאנשים ולזכות שלהם לעשות מה שבראש שלהם כל עוד הם לא (באמת) פוגעים בי.
בנוגע לצביון היהודי, זהו תפקידו של העם לשמר אותו. אם כולנו נאבקים לשמר את הזהות היהודית כמו שאתה אומר, לא צריכה להיות בעיה לשמר אותה. אין שום חוק שפוגע בנסיון השימור הזה.
לעומת זאת להכריח את העם לשמר זהות שהוא אולי איננו מעוניין בה זה קצת תמוה.

לגבי החוק, עוד לא ראיתי דוגמה לכך שהוא הופר ככה שאין מה לאכוף וחבל סתם להאשים את התל-אביבים בעבירה על החוק.

בין אם תרצה או לא, אתה פוגע בי ובאוכלוסייה גדולה - מבחינה לוגית אולי זה לא נכון אך מבחינה דמוקרטית הטענה הזאת תקפה כיוון שהיא מתחשבת בזכויות פלגי החברה על פי גודלה.

לגבי החוק, אמרתי את מה שהשתמע מהכתבה. כולי תקווה שזה באמת לא כך. "למען הדמוקרטיה".

ישן 12-04-2009, 00:08
צלמית המשתמש של q_man
  q_man q_man אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 228 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "[QUOTE=q_man][size=2] דעתך..."

אם כך, למה אתה דואג להדגיש שדעתך נתמכת על ידי חלק גדול מהאוכלוסיה בכל כך הרבה מתגובותיך?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
בין אם תרצה או לא, אתה פוגע בי ובאוכלוסייה גדולה - מבחינה לוגית אולי זה לא נכון אך מבחינה דמוקרטית הטענה הזאת תקפה כיוון שהיא מתחשבת בזכויות פלגי החברה על פי גודלה.

אני שמח שאתה מודה שזה לא נכון לוגית.
עכשיו, זה לא יכול להיות נכון מבחינה דמוקרטית מכיוון שאם תנסה להגן על זה במשפט דמוקרטי ולוגית זה לא נכון, אתה תפסיד את המשפט.
חוץ מזה אין דבר כזה "מתחשבת בזכויות פלגי החברה על פי גודלה", לכל אדם יש את הזכויות שלו והן זהות לכולם בלי קשר לפלגי החברה.

לגבי הכתבה, אני חושב ששנינו מסכימים שהכתבת לא ביצעה עבודה עיתונאית טובה במיוחד.

ישן 12-04-2009, 08:23
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 229 שנכתבה על ידי q_man שמתחילה ב "..."

אני לא שיעור פרטי. אתה רוצה תשובות לשאלות שכבר נענו, זה מייגע. הכל פה באשכול.

שנית, לא הודאתי שהדבר לא נכון לוגית, שים לב השתמשתי במילה "אולי" - מבחינתי זה נכון לוגית (התורה בכללותה) מבחינתך גם אם לא, יש להתחשב מהבחינה הדמוקרטית. זאת כוונתי.

הזכויות (אני לא צדבר על הבסיסיות - כמובן שיש לדאוג שזכויות אחרות לא פוגעות בזכויות קיימות) נתנות ע"פ רצונות החברה, יעני החברה נקבעת ע"פ חבריה... - אם אתה מבין איך עובד ממשל דמוקרטי, זה אמור להיות ברור.

ישן 10-04-2009, 12:33
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 232 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "אתה מגביל את עצמך, אנחנו לא..."

או שבמדינה יהודית, איך שאני רואה את זה ואיך שאחוזים גדולים באוכלוסייה (ופה אני כולל גם את החברה המסורתית ולאו דווקא דתית) רואים זאת זה שהמגבלה הזאת היא הכרחית (כמו שאתה מגביל רוצחים ואנסים.. ואל תגיד לי לא להשוות כי מבחינת שומרי הלכה - אכילת חמץ בפסח היא שווה, מבחינת העונש, לרוצח).

לכן, כמו שכאתה לא תגביל אנסים ורוצחים - אתה תגביל אותי מלהסתובב ברחובות, ככה אכילת (מכירה יותר נכון) חמץ כלפנו בפומבי פוגעת בחופש הדת שאמור להנתן בכל מדינה..

אתה לא תבין את זה, אבל החוק למזלנו הבין את זה (בקטנה) - ויש אנשים (כמוך) שמפירים את החוק ופוגעים באוכלוסייה גדולה.

ישן 11-04-2009, 21:37
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 241 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "כלומר, מצד אחד אתה מתהדר בחוקים שנוח לך איתם אך מצד שני לא מהסס לעבור על חוקים שלא"

אני מאד בעד חוקים וחושב שזה דבר חשוב מאד. ובמדינה שהחוק מאפיין את חברתה, אני מצפה שתאכוף את החוקים ותפעל בהתאם למפירים אותה.

בצד זה אני אמיתי עם עצמי ויודע שאם אי-פעם יחליטו לחוקק חוק שיפגע לי בעקרונות הכי בסיסיים שלי - אני אשקול להפר אותם - ובעוד אני אומר את זה אני מקווה שאם היו עוצרים אותי עדיין היו יודעים לפעול בהתאם כיצד לפעול נגדי

ישן 12-04-2009, 00:16
צלמית המשתמש של MiG29

בתגובה להודעה מספר 242 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "אני מאד בעד חוקים וחושב שזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
אני מאד בעד חוקים וחושב שזה דבר חשוב מאד. ובמדינה שהחוק מאפיין את חברתה, אני מצפה שתאכוף את החוקים ותפעל בהתאם למפירים אותה.

בצד זה אני אמיתי עם עצמי ויודע שאם אי-פעם יחליטו לחוקק חוק שיפגע לי בעקרונות הכי בסיסיים שלי - אני אשקול להפר אותם - ובעוד אני אומר את זה אני מקווה שאם היו עוצרים אותי עדיין היו יודעים לפעול בהתאם כיצד לפעול נגדי

כנל אני
למה שאני לא אוכל להנות מחמץ? או מתחבורה ציבורית בשבת? או גם לעבור עם האוטו בשבת בלי שדוסים יזרקו לי אבנים עליו ואז אני אצטרך לצאת עם אלת בייסבול ולשנות להם ת'מבנה הגופני? החוק הועבר כי אתם גדולים יותר מבחינת כמות אבל זאת רמאות דמוקרטית אתם תכלס משריצים כמו שכבר נאמר פה מליאירדי ילדים ואז יש לכם יותר קולות...צריך לחשב לכם בכזה מקרה כל קול שלכם לרבע מקול של חילוני כדי שיצא משו הוגן
I'm a selfish prick. A hot, rich, pampered intellectual with a big dick and a marathon tongue. I'm young enough to do it often and old enough to do it right. I don't have time for petty drama or emotional hysteries. I do what I want, when I want.

ישן 10-04-2009, 14:10
צלמית המשתמש של MiG29

בתגובה להודעה מספר 249 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "חמץ זאת רק דוגמא אחת להתנזרות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בן אור
חמץ זאת רק דוגמא אחת להתנזרות שאתה דורש.

אתה רוצה לדבר על דברים קבועים אז חזיר ובשר עם חלב.
דברים טעים מאוד שקשה לאכול במסעדות באשמתכם

לא ממש מסכים עם זה...אתה תמיד יכול להזמין מנה חלבית אחרי מנה בשרית במסעדה ואף אחד לא יגיד לך לא...גם במסעדות כשרות
חזיר אפשר לאכול בכמה מסעדות גם כן...של רוסים לפחות

אבל אני אמשיך את הפואנטה שלך
האיסור לכל פעילות ביום כיפור
אין לנו תחבורה ציבורית בשבת

ותנו לי לספר לכם מקרה שקרה לאחרונה באוטובוס לאשדוד
ישבתי לתומי באוטובוס מאחורה וסתם נימנמתי פתאום אני שומע צריחות אני מתעורר אני קולט בחור חרדי בן 20-30 בערך רב עם חיילת שתקום ותיתן לו לשבת למרות שהאוטובוס מפוצץ ושהיא בכלל צריכה לשבת מאחורה כי היא אישה החיילת סירבה ומה שקרה אז גרם לי לשוק הבחור פשוט הביא לה סטירה בפנים אבל מהחזקות האלה ששומעים ת"פלאק" בהד החיילת כולה בהלם משותקת מפחד אדומה ומתחילה לבכות בואו נגיד ככה שהבחור החוצפן הזה חטף מכות מכל החיילים באוטובוס ומגיע לו חבל שזה נגמר רק במכות! חרדים הם בדיוק כמו מוסלמים הם פאנטים דתיים אין להם כבוד לאחר והם כופים דת על כולם!! ואל תגידו שלא כי להשוות אותי לרוצח על אכילת חמץ זה מטורף!! אה וגם להגיד שמי שמתגלח בסכין גילוח זה כמו שהוא אוכל עדר חזירים זה גם לא הכי שפוי...כאילו מה הקשר בין האחד לשני?

ישן 10-04-2009, 14:53
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 255 שנכתבה על ידי MiG29 שמתחילה ב "[QUOTE=hellllllo]שהגלידה..."

גוגל עזר לקבל תשובה מאת רב שאומר שעם תכנון נכון של מסעדה וביקורת רבה, ניתן לאפשר מטבח חצוי:
ציטוט:
אני מגיע לביקורת על המשגיח והמפקח פעם בשבוע, ללא התראה. ב"ה לא מצאתי תקלות למרות שמלכתחילה אמרתי לבעל הסניף שאני מסכים לנסות איך זה הולך, ואם תהיה תקלה אחת! הוא יצטרך לבחור. ב"ה בפועל הדברים נעשים בצורה טובה, ובמקרים הבודדים שבן זוג אחד הזמין חלבי והשני הזמין בשרי(דבר שיכול לקרות בכל מקום שיש כמה מסעדות, שאחד יזמין ממסעדה אחת והשני ממסעדה אחרת), ניגש אליו בעל המקום (עוד לפני המשגיח) ואמר להם שהוא מבקש שישמרו על כללי הכשרות במקום.
http://www.moreshet.co.il/web/shut/shut2.asp?id=106007

לפי הכתוב, כשהם מכרו לך את זה ואת זה, הם כביכול עשו עבירה, כי אמורה להיות הפרדה, ואם הרב היה מגיע, היה רע ומר.

אפשרות שניה: אולי זה לא היה כשר? אתה באמת בודק אם מסעדה היא כשרה?

ישן 10-04-2009, 14:11
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 249 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "חמץ זאת רק דוגמא אחת להתנזרות..."

טרפות ושרצים אלה דברים שנושאים בתוכן כמעט את הזהות היהודית - גם של החילונים (ובנושא הזה נראה לי שאתה וכמה פה מהפורום קיצוניים גם בחברה שלכם). המדינה שתוארה במגילת העצמאות כ"מדינת היהודים" שואפת שיהיה לה לפחות את הזהות היהודית מבחינת סמלים יהודיים, חופש עבודה בשבת וגם אי-אכילת טרפות ושרצים - תוציא את זה ולא יהיה לנו שוני אחד משאר מדינות המערב - זה משהו שאפילו בן-גוריון ויצחק רבין התנגדו נחרצות.

ישן 10-04-2009, 14:14
צלמית המשתמש של MiG29

בתגובה להודעה מספר 260 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "טרפות ושרצים אלה דברים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
טרפות ושרצים אלה דברים שנושאים בתוכן כמעט את הזהות היהודית - גם של החילונים (ובנושא הזה נראה לי שאתה וכמה פה מהפורום קיצוניים גם בחברה שלכם). המדינה שתוארה במגילת העצמאות כ"מדינת היהודים" שואפת שיהיה לה לפחות את הזהות היהודית מבחינת סמלים יהודיים, חופש עבודה בשבת וגם אי-אכילת טרפות ושרצים - תוציא את זה ולא יהיה לנו שוני אחד משאר מדינות המערב - זה משהו שאפילו בן-גוריון ויצחק רבין התנגדו נחרצות.

תשאיר את זה ולא יהיה לנו שוני משאר מדינות ערב!

ישן 10-04-2009, 14:23
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל בן אור שלח הודעה דרך MSN אל בן אור Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 260 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "טרפות ושרצים אלה דברים..."

ציטוט:
טרפות ושרצים אלה דברים שנושאים בתוכן כמעט את הזהות היהודית - גם של החילונים (ובנושא הזה נראה לי שאתה וכמה פה מהפורום קיצוניים גם בחברה שלכם).

אנחנו הרבה פחות קיצונים מהנוצרים שחיים במדינה וגם הם צריכים לסבול בגללכם.
ציטוט:
המדינה שתוארה במגילת העצמאות כ"מדינת היהודים" שואפת שיהיה לה לפחות את הזהות היהודית מבחינת סמלים יהודיים, חופש עבודה בשבת וגם אי-אכילת טרפות ושרצים - תוציא את זה ולא יהיה לנו שוני אחד משאר מדינות המערב

אני מעדיף את מדינות המערב ממדינות ערב שאליהם אתה מדרדר אותנו

ציטוט:
זה משהו שאפילו בן-גוריון ויצחק רבין התנגדו נחרצות.

אז? אז אני לא מסכים גם עם הדעה שלהם בנושא, זה לא משנה

ישן 09-04-2009, 22:24
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 282 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "תגיד לי"

"השרצה" היא לא מילה גסה, כשמשתמשים בה לתאר את הוואי הילודה של דגים, ג'וקים.. מתחיל להבין למה כל התגובה שלך לא ראויה בעליל ושטופת שנאה?

אישית אני חושב שלחברה החרדית יש הרבה מה לתקן (למרות שקשה לשפוט אותם כשאתה לא שייך לחברה הזאת) אבל מכאן להתבטאויות כמו שלך הייתי חושב פעמיים אם להגיד את זה לאוייבי הגדולים ביותר.

לא היה שום נסיון להשוות אותך לנאצי, אבל כנראה אנשים פה שמו טאבו על כל התקופה הזאת ומה שנאמר בה, שלא ניתן להשוות רוע אמיתי לשורש של התבטאויות מסויימות (במילים אחרות: אני שופט את האמירה שלך בלבד).

ישן 10-04-2009, 07:34
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
חה. תגיד לי יש לך מושג לעזאזל? יש לך מושג?
בתגובה להודעה מספר 286 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "סחטיין. יש חברות חשוכות שלא..."

קראתי תוויכוח שלך עם ארז. ראיתי את הנרקיסזם שקורן מההודעות שלך. כנראה הדתיות שלך גורמת לך להרגיש נעלה ונשגב. הבעת הזלזול שלך בארז ובאסף , אי הכבוד שנתת לדעות שלהם , תתבייש.

אני לא מתכוון לחזור בי . החרדים בשבילי לא מתנהגים כבני אנוש.
"השרצה" - מושג שלקוח מעולם החי זה בדיוק המושג שמתאים להם. מיגזר שכל מה שמעניין אותו זה מצוות "פרו והרבו" מבלי שאכפת לו איזה סבל ילדיו יעברו ,
שלא יהייה להם מספיק אוכל ואמצעים , שיתקיימו על מעט אם בכלל ..
מיגזר שלא מתחשב בפיצוץ האוכלסין ודילול המשאבים העצום שגם ככה שורר בעולם.
מיגזר שאין לו שום זיקה למדינה ומתקיים על אנשים אחרים שמקריבים קורבנות בשבילו בצבא ועובדים בשבילו ומשלמים מיסים כדי שאלי ישי יוכל לתת לו קצבאות.

אולי אתה היית מוכן לתת שלוש שנים בשריון בשבילהם. טוב נו , כנראה שיש לך כיפה על הראש שמעוורת אותך או שיותר גרוע בעצם יש לך בגדים שחורים.
אחרת אין לי הסבר להגנה שהם מקבלים ממך.
.
מי שלא חושב ש"השרצה" היא המילה המתאימה שייכנס לתוככי בני ברק ותוככי השכונות בירושלים כמו שאני עשיתי כמה וכמה פעמים במסגרת עבודתי הקודמת. אני גם נכנסתי לתוך הבתים שלהם.
ז-ו-ו-ע-ה מה שהולך שם.

ו"משטרים חשוכים" אדוני זה מושג שמתאים כדי לתאר את המיגזר החרדי -
-הגועל והריקבון הזועמה שהולכת שם בתוך הישיבות.
- יש שם שנאה גלויה בין אשכנזים לספרדים. שבה האשכנזים גם מרגישים נעלים וטובים יותר ומתייחסים לספרדים ככלבים נחותים..
-ה"שידוך" הזוועתי שבו לא נותנים זכות בחירה לזוג הצעיר שכנראה יחייה עם אחד שלא אוהב ולא רצה כל חייו.
-הגועל שהולך שם במוסד הנשואים שכל משפחה חרדית רוצה לחתן תבת שלה עם בן של משפחה של רב נחשב וחזק בעדה. מבלי שאכפת להם באמת מה ילדיהם רוצים. .
-ושלא נדבר על כמות האנשים ש"יוצאים מהארון" בגלל התנאים הקשים שבהם אין להם שום דיבור עם המין השני עד החתונה. והם מסתובבים ומתראים רק בינם לבין עצמם. מה שקורה מהבחינה הזאת בישיבות שקול למה שקורה בבתי הכלא.

חבר טוב שלי היה במישטר החשוך הזה , היה חרדי ועד היום הוא לא מתנער מהזוועות שעברו עליו בישיבה הכי נחשבת שהיה בה בירושלים. הוא לא מצליח לצאת מהדיכאונות ששוררים אצלו , לוקח תרופות , נפגש עם פסיכולוג ובעל מחשבות אובדניות. גם מי שמצליח לצאת מהגיהנום ששורר שם ו"חוזר בשאלה" עדיין , לא אותו בנאדם לצערי.
אני מכיר את המיגזר הזה הרבה יותר טוב ממך כנראה , אז אל תחרטט לי.

זה מיגזר פרימטיבי שצריך לנער אותו מהסרט שהוא חי ולהחזיר אותו מהר למאה 21. ואם אתה תומך בקיום של מיגזר שמתעלל בילדים שלו שנידונים לחיי עבדות וסגידה אז לי מה לדבר איתך כי כנראה אתה פרמיטיבי כמוהם.

אני לא מתחבא מאחורי מילים יפות זה מיגזר שמישהו צריך לקום ולפרק אותו בכח ומהיסוד .
אחרת רבבות חרדים חדשים שמתווספים למיגזר החשוך כל שנה נידונו לחיי גיהנום..

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 10-04-2009 בשעה 08:03. סיבה: שגיאות כתיב
ישן 10-04-2009, 09:10
צלמית המשתמש של puzpuz
  משתמש זכר puzpuz puzpuz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
שלח הודעה דרך MSN אל puzpuz
בתגובה להודעה מספר 287 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "חה. תגיד לי יש לך מושג לעזאזל? יש לך מושג?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -TsAcHi -
קראתי תוויכוח שלך עם ארז. ראיתי את הנרקיסזם שקורן מההודעות שלך. כנראה הדתיות שלך גורמת לך להרגיש נעלה ונשגב. הבעת הזלזול שלך בארז ובאסף , אי הכבוד שנתת לדעות שלהם , תתבייש.

אולי אתה היית מוכן לתת שלוש שנים בשריון בשבילהם. טוב נו , כנראה שיש לך כיפה על הראש שמעוורת אותך או שיותר גרוע בעצם יש לך בגדים שחורים.

ו"משטרים חשוכים" אדוני זה מושג שמתאים כדי לתאר את המיגזר החרדי -
-הגועל והריקבון הזועמה שהולכת שם בתוך הישיבות.
- יש שם שנאה גלויה בין אשכנזים לספרדים. שבה האשכנזים גם מרגישים נעלים וטובים יותר ומתייחסים לספרדים ככלבים נחותים..
-ה"שידוך" הזוועתי שבו לא נותנים זכות בחירה לזוג הצעיר שכנראה יחייה עם אחד שלא אוהב ולא רצה כל חייו.
-הגועל שהולך שם במוסד הנשואים שכל משפחה חרדית רוצה לחתן תבת שלה עם בן של משפחה של רב נחשב וחזק בעדה. מבלי שאכפת להם באמת מה ילדיהם רוצים. .
-ושלא נדבר על כמות האנשים ש"יוצאים מהארון" בגלל התנאים הקשים שבהם אין להם שום דיבור עם המין השני עד החתונה. והם מסתובבים ומתראים רק בינם לבין עצמם.

חבר טוב שלי היה במישטר החשוך הזה , היה חרדי ועד היום הוא לא מתנער מהזוועות שעברו עליו בישיבה הכי נחשבת שהיה בה בירושלים. הוא לא מצליח לצאת מהדיכאונות ששוררים אצלו , לוקח תרופות , נפגש עם פסיכולוג ובעל מחשבות אובדניות. גם מי שמצליח לצאת מהגיהנום ששורר שם ו"חוזר בשאלה" עדיין , לא אותו בנאדם לצערי.
אני מכיר את המיגזר הזה הרבה יותר טוב ממך כנראה , אז אל תחרטט לי.

מהדברים שלך עולה שלא רק שאתה לא-מי-יודע-מה חכם, אלא שגם בתכל'ס אין לך הרבה מושג מה זה חרדים... אני אתייחס למשפטים המודגשים:

1. (וזה לא קשור לנושא הוויכוח, אבל הייתי חייב), אני לא בטוח עד כמה מתושלח דתי, כי בינתיים ראיתי אותו מתחקר את הדת הרבה מאוד (ובניגוד אליך, עושה את זה בצורה יפה וחכמה). וחוץ מזה, אי הכבוד שהוא נתן לאסף כדבריך (אם אנחנו מדברים על אותו אסף) נובע משנים ארוכות של נסיון, ואני גם לא בטוח עד כמה "חוסר כבוד משווע" היה שם... ואם אנחנו מדברים על אותו אסף, אז לדעתי מתושלח נותן לו יותר כבוד ממה שמגיע לו...

2. כיפה על הראש? מה זה קשור? לכל הדתיים יש כיפה על הראש, לחרדים יש סימני היכר שמבליטים אותם לא רק מהעולם החילוני, אלא גם מהעולם הדתי.

3. על המושג ס"ט שמעת? תמיד תהיה אפלייה כלשהי, בכל מקום. תיכף תגיד שבחברה הארצישראלית הנורא מתוקנת שלנו, יש יחס שווה לגמרי בין זכויות הגבר לזכויות האשה, או שממש דואגים למעמד הפועלים. וגם האפלייה היא לא כזאת גדולה כמו שאתה מתאר אותה (בכלל היית שם פעם?)

4. זה היה המשפט הכי מפגר ששמעתי מזה הרבה מאוד זמן. אז אתה טוען שהאדם נהיה הומו בעקבות זה שהוא תקוע רק עם גברים כל החיים? קודם כל, אתה טועה, הוא לא תקוע רק עם גברים. דבר שני, זאת התאוריה הראשונה של דרווין מה שאתה מתאר פה, ודרווין עצמו הודיע אחר כך שהיא לא נכונה... הומוסקסואליה זה משהו שנולדים איתו. וחוץ מזה, יש לך בעיה עם הומואים?

5. ולי יש חברים מוסלמים, זה אומר שאני מכיר את האסלאם יותר טוב מבן אדם מוסלמי? מתושלח (ואני) חיים את חיי הדת האלה, במידה זו או אחרת, כל יום. אתה מכיר אותם דרך חבר שלך. לפחות תבין שאתה בא לפה כמעט בלי שום חומר, ומגן על עצמך ע"י שליפת "החבר החרדי" בכל פעם שמישהו מנסה להסביר לך שאתה טועה. ולפי מה שהבנתי, אני לא בטוח עד כמה הוא חרדי, או סתם אורתודוקסי...

ואני מציע לך לקרוא קצת פה: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97...%93%D7%99%D7%9D. חרדים הם קבוצה מאוד קטנה בתוך כל העולם הדתי, אתה כנראה מבלבל אותם עם השאר.
ישן 10-04-2009, 13:44

בתגובה להודעה מספר 287 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "חה. תגיד לי יש לך מושג לעזאזל? יש לך מושג?"

כמה דברי שינאה ושטנה בתגובה אחת.
נתחיל מההתחלה, shall we?
דבר ראשון ההבדל ביני לבינך הוא, שאני טרחתי לבדוק את הנושאים לעומק, ואני לא מפיץ שקרים בסיטונאות כמו ילד קטן בפניקה - כמוך. לדעתו של אסף אני לא מוכן בכלל להתייחס. מלבד אי אלו הודעות ל"ת, זריקת כמה מילים וכ' הוא לא אמר שום דבר בעל טעם.
בעצם דבריך אתה מוכיח שמה שדני אמר עליך נכון. הם עבורך לא נחשבים כבני אנוש. הייתי בוטח בידע שלך, אבל מסתבר שפספסת כמה שיעורים בבית הספר, ולכן אתה שוכח עבור מי ומה יהודיים לא היו בני אדם. אתה זורק מילים כמו "דילול משאבים" שלא אומרים יותר מדי. אתה בוחר להתחבא מאחורי סיסמאות משום שאינך מסוגל להוציא טיעון קוהרנטי אחד. תסביר לי מהוא אותו דילול משאבים. איך זה שרובנו לא נתקלנו בו? לא, רק החרדים הרעים שרוצים לגזול לנו הכל (שוב, תראה לאיזו רמה אתה מגיע!) אחראיים למצב הנוכחי בעולם. עוד מעט תנסה להאשים אותם בנסיון לשלוט על העולם בעזרת מכשירים פיננסיים...
משום מה, אתה רואה בכיפה ו/או בגדים שחורים סימן רע כלשהו, שוודאי מצביע על אישיותו של אדם - יש בתוכך שינאה תהומית כלפי מגזר שלם. האמן לי חביבי, בתור אחד שגר בירושלים, ושוטט בשכונות חרדיות, ונכנס לישיבות כדי "להציץ ולהיפגע" בכדי להבין תכלס מה הולך שם (משהו שכנראה אתה עשית ברמה הכי שטחית האפשרית, שהרי אחרת לא היית מקשקש כל כך), אני יודע הרבה יותר ממך על הציבור הזה. יש בו המון דברים פסולים לדעתי, אך מאלו ועד לדברים שאתה פולט כאן יש דרך ארוכה. נכון, יש להם ילודה גבוהה יותר משל הציבור החילוני, ואולי הם לא חיים "בפאר" כמוך, אבל הם מסתדרים עם זה טוב מאוד. אל תקבע עבורם מה מתאים להם ומה לא.
באמת, שאני מנסה להבין איך הצלחת לדחוף את השידוכים לתגובה שלך, אבל אני מניח שפשוט השנאה והגזענות שלך העבירו אותך על דעתך.
מה שאתה מקשקש על "זוועות בישיבות" נשמע לי מוזר מאוד. אתה בטוח שלא שמעת שם גם ילדים נוצרים צורחים שלא יקיזו את דמם עבור מצות? צר לי מאוד על "החבר שלך", אם הוא בכלל קיים, אך אינך יכול להשליך ממקרה אחד, קיצוני לחלוטין, שיתכן והיה קורה גם בחברה הנאורה שלך על כלל הדתיים.

נערך לאחרונה ע"י metooshelah בתאריך 10-04-2009 בשעה 13:49.
ישן 12-04-2009, 01:58
צלמית המשתמש של puzpuz
  משתמש זכר puzpuz puzpuz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
שלח הודעה דרך MSN אל puzpuz
אמרתי או לא אמרתי "כגון"?
בתגובה להודעה מספר 292 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "במדינה יש כ-400-500 אלף..."

לא לגמרי מאכילים אותי בשטויות, אני (לפחות חלקית) חי את השטויות האלו. ואני ממש לא נגד העולם הדתי, אף על פי שאיך שאני רואה את זה, זה לא ממש מה שאלוהים תכנן שיקרה כשהוא נתן לנו את התורה. אבל כל אחד ומה שהוא מאמין. הבעיה היא כשזה בא על חשבון אחרים, ומה לעשות שזה כן בא על חשבון אחרים, אם אנחנו מדברים על החרדים בארץ ישראל. אפילו אם נעזוב את זה שזכויות האשה זהות לזכויות של סמרטוט המטבח אף על פי שהן מפרנסות את הבית, דואגות לבית ומגדלות את הילדים. ונניח שהן מקבלות את זה מרצון (ולא, חלילה, כי הן נולדו לזה), עדיין יש את עניין הצבא, העבודה והמימון מהמדינה.

ואני לא סתם זורק משפטים לחלל, אם אתם רוצים אני אצטט.
ישן 12-04-2009, 03:15

תגובה
בתגובה להודעה מספר 289 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "כמה דברי שינאה ושטנה בתגובה..."

הבהרה: הטקסט רק נראה ארוך בגלל שדאגתי לרווח בין השורות כי לדעתי זה יותר נוח לקריאה וכמו כן מסודר.

גם לרע שבאויביי לא הייתי ממהר לשלוף את קלף הגזענות שאתה ממהר להשתמש בו. אתה מזכיר

לי את הח"כים הערבים שעל כל משפט קטנוני שמישהו מוציא באולם ישר זועקים "גזענות , גזענות!"

ועוד לחבר פורום להשתמש במילים "שנאה", "גזענות".. איפה ראית אותי משתמש במילים האלה על

החרדים ? ובכלל איפה ראית אותי משתמש במילים קשות אלה כנגד חבר פורום אחר בהיסטוריה שלי

פה? אל תמהר לשפוט . גם אם לדעתך אני ממהר לשפוט מגזר שלם ושוגה בכך זה עדיין לא נותן לך

זכות לעשות זאת כלפיי.

עכשיו , החבר שלי לא דמיוני וממש לא פרי יצירתי . אני ממש לא יירד לרמה כזו למרות שאתה ופזפז

כנראה ומשום מה משתוקקים לכך. למעשה אני חושב שהחבר שלי אשמח לכתוב מתישהו פה על

החויות שעבר בהיותו חרדי ובהיותו תלמיד ישיבה. ולחשוף בפניכם את הצדדים האפלים והקשים של

החברה החרדית.

טוב , לגבי דעותיי על החברה החרדית-

אובכן לא באמת התכוונתי בפועל להגלות את כולם לאי בודד חח . מי שייקרא טוב את דבריי ישים לב

לנימה של ציניות ופשוט ניסיון לומר במילים אחרות "לא רוצה שיחיו על הגב שלי! ("שייקטפו תקוקוסים

שלהם בעצמם" כפי שכתבתי אז)

וחשוב לי להבהיר פה לכולם - אני לא שונא אף אחד
.
אף אחד לא עשה לי משהו כזה קשה בחיים עד כדי כך שאני אשנא אותו. האם אני כועס על החברה

החרדית? כן. על דרך פעולותיה ואורך החיים השגוי לדעתי שהיא מנהלת. אך עם הכעס הרב גם

מגלה הרבה רחמים כלפי הילדים שנולדים אליה כל שנה ללא זכות בחירה איך חייהם יראו. נגזר על

התינוקות התמימים דרך חיים אחת , אחידה , ממסדית , סגורה ונוקשה. זה לא חיים זה כלא פשוט

אחד ללא חומות גלויות. ומי שמחליט לצאת מחכה לו ניכור קשה ממשפחתו והחברה שסבבה אותו

וקושי הסתגלות בעולם שבחוץ.

אז כעס על החברה החרדית? כן. אכזבה מהתנהלותה השגויה מאוד בעיני? כן. אך שנאה? חלילה.

תכף תרמזו כמו דני שאני איזה נאצי שרוצה להשמיד אוכלוסייה שלמה מעל פני האדמה. ומי שלא יודע

זה מה שהחוצפן רמז כלפיי (ואף רמז שאני לא כזה רחוק מהיטלר ) אך ארז ידידי עמד על המישמר

ומיהר למחוק את המילים הקשות שלו.

מיהרתי לשפוט ולהביא דעה על הידע שלך. אכן טעיתי בכך. אמנם יש לי חילוקי דעות עם השקפותיך

ועמדויתיך. אך ידע על המיגזר אכן יש לך , על כך אין וויכוח.

אבל אתה יודע בדיוק כמוני שכל מה שכתבתי על השידוכים , אחוז הגבוה של ההומואים במיגזר הזה ,

הרצון לחתן אנשים עם מעמד וייחוס , אי ההתחשבות ברצוניהם של הילדים עם מי לבלות את שארית

חייהם והיחס הבזוי לנשים כפי שפזפז ציין , כל זה לצערי ולצערך נכון.

ואני שוב מציין- כן הרבתי לההסתובב בבני ברק ובירושלים בשכונות שלהם במסגרת עבודתי

הקודמת וכמו כן בתוך בתיהם אז קצת ראיתי גם אם כ"אאוסיידר" חלק מההתנהלו ואורך חייהם.

וואם כבר כמה בלוקים מהבית שלי ישנה שכונה חרדית אצלנו. ככה שאני רואה גם מעירי על הנעשה.

אני טוען שהמיגזר הזה טועה בדרכו , וכן אני בעד שצריך להחזיר אותו למאה ה21 ולשחרר את

האנשים שם משטיפות המוח שהרבנים עושים להם על כך שרק דרך החייהם היא הנכונה והטובה

ביותר וכלנו כופרים .. ולחשוף בפניהם שיש עוד עולם שם בחוץ ובכך לתת להם לבחור.

מאוד קל לך להגיד שטוב להם וזה החיים שהם רוצים אך זה לא כך -

הם נולדים לאורך חיים הזה , זה כל מה שהם מכירים אז כמובן שכך זה נראה לנו.

ולטענות העיקריות שלי -
לא ייתכן שבמדינה מתוקנת שאוכלוסיה שמונה כדברי ברוך כבערך חצי מיליון איש לא תשלם מיסים

ותעזור כך ליציבותה של המדינה ולא תשרת בצבא. נכון שיש מספר זעום שכן מתגייס אך זה רחוק

ממספיק. אתה מוכן שהם יחיו על הגב שלך ? אובכן אני לא.

ולגבי היילודה -
נכון שפיצוץ האוכליסין בעולם לא כולו על כתפיהם של החרדים וגם חלילה לא טענתי שכך.

הם לא אשמים שיש מילארד הודים ומילארד סינים , הם לא אשמים שכמעט כל מוסלמי אדוק בדתו

מאמין שמשפחתו צריכה למנות למעלה מ-6 ואף 12 נפשות. אך הם כן תורמים למצב העגום הזה.

להביא ילדים לעולם בלי התחשבות במצב של העולם כיום?!

{ואם אתה רוצה ביסוס אז מדענים אומרים שעוד 20 שנה(אני יחפש קישור למקורות.) יהייה מחסור

חמור במוצרי מזון ומשאבים בסיסיים בעולם.(כבר עכשיו אפשר לראות את זה באפריקה ) } ולהביא

ילדים בלי התחשבות בעתידם?! כי משפחה מרובת נפשות זה אומר לרוב משפחה דלת אמצעים.

בכל מקרה מודה ומתוודה שכתבתי את דברי אכן קצת בלהט , מדי בהכללה ואובר קיצוניות . ועל כך אני מתנצל.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 12-04-2009 בשעה 03:43.
ישן 13-04-2009, 00:41

בתגובה להודעה מספר 294 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "תגובה"

שים לב שאני לא ממהר לשלוף את קלף הגזענות, אך אם נשנה את המילה חרדים, בטקסט שמילמלת ביכולת כה רבה, בשחורים, למשל, נראה שכם לשיטתך את גזען. כן, גזען.
כשאמרת שהחרדים משריצים את ילדיהם, ושעבורך הם אינם בני אדם - או אז הוכחת שאתה גזען מהסוג הנאלח ביותר.
טול קורה מבין עיניך. צחי. אם אתה יכול לשפוט מגזרים שלמים, אני יכול לשפוט אידיוט גזען שכמוך.
אותם סיפורי מעשיות שאתה כותב כאן נשמעים לי כמו "הארי פוטר והרב מאזקאבן". זה שלחבר שלך יש (או אין) בעיות נפשיות כאלו או אחרות שהתפרצו בישיבה, לא מונע מהן להתפרץ גם בבית ספר חילוני ו"נאור".

אל תנסה להתכסות באצטלה של בדיחות הדעת וציניות, לאחר שאמרת שעבורך חרדים אינם בני אדם. הפלת את עצמך, ואין ביכולתך לתקן זאת.

יפה לך להעביר ביקורת על החברה החרדית. אתה טוען שאורח החיים שלהם שגוי. ומה בכך, שהרי הם חושבים אותו דבר על אורח החיים שלך. אל תמהר לרחם על אותם ילדים, שוודאי מרחמים עליך ועל אורח החיים שלך. אתה אומר הרבה "עולם חשוך". אין במילים האלו כלום. החרדים שמחים בצורת חייהם, ותתפלא - מסוגלים לחיות יותר טוב מהרבה משפחות חילוניות, עם קצבאות זעומות

נחמד מצידך לנסות ולהיות ה"קורבן" בסיפור הזה. אף אחד לא קרא לך בכינוי-שאין-לומר. זוהי המצאה שלך, כתוצאה מהיסטריה שאחזה בך לנוכח כל אותם חרדים רעים.

אני בטוח שדני לא רמז שאתה דומה להיטלר. אם ארז צנזר את מילותיו אני מניח שהוא עשה זאת מסיבותיו הוא; עם זאת, אתה זה שכתב את כל אותם דברים נוראיים, שנאמרו על ידי טובי תועמלני שונאי ישראל

אתה שוב דוחף את עניין השידוכים הזה, והוא לא מובן לי. מה עסקך בחיי האהבה של משפחות דתיות? אם השיטה הזו טובה להם ועובדת עבורם, מה אכפת לך? לא נראה לך הגיוני, שאדם שמכיר אותך הכי טוב, ומכיר מישהי אחרת הכי טוב, מסיק שאתם מתאימים ומשדך?

אתה אומר שבמסגרת עבודתך הסתובבת בבתים חרדים. אני תוהה, מה היא אותה עבודה? שמא היית עובד סוציאלי לפני גיוסך?

אתה יכול לטעון דברים על טעויות של המגזר מפה ועד הודעה חדשה. זה לא משנה כהוא זה. להפך; אתה זה שצריך להשתנות ולדעת לקבל אנשים שאינם בבואתך המשתקפת במראה.

הטענה שלך לעניין מיסים לא מחזיקה מים, משום שמרבית החרדים נשענים על קצבאות (שניתנות מתרומות, אגב) שאינן מגיעות לרמה הדורשת תשלום מס הכנסה. ודע לך, כפי שטלי ציינה, שישנם חרדים שכן משרתים בצבא. היה לי העונג להכיר את חלקם.

עניין "דילול המשאבים" שלך, ערטילאי למדי. מה זה דילול משאבים? מה זאת אומרת "אין מספיק לכולם"? אוכלוסיית יפן למשל, מזדקנת וקטנה עם השנים. מי אומר שזה לא תקף גם עבור חברות אחרות? ובכלל, אם אכן נגיע לאותו מצב, מה מונע מאיתנו לייצר עבור עצמנו? אל תיכנס לפאניקה שמא יאזל לך הלחם במכולת בגלל משפחה חרדית ברוכת ילדים. אני מבטיח לך, שישאר גם לך, ואולי תמצא איזה שוקו במקרר החלב.
ישן 14-04-2009, 23:58

צודק מתושלח - סליחה שאכפת לי
בתגובה להודעה מספר 295 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "שים לב שאני לא ממהר לשלוף את..."

סליחה שאכפת לי מהילדים המסכנים שחיים על מעט , סליחה שאכפת לי מהמדינה שלי , סליחה.
ואתה כל כך זך וטהור , כל כך פלורליזם טהור , באמת רק ללמוד ממך. מה אני יגיד לך כנראה העלה הירוק בצלמית שלך נתן לך הרגשת התרוממות פה על גולשים מן המניין.

בשבילך אני אדיוט גזען? אין שום בעיה , מקבל מקבל.. אני לא ירד לרמה הזאת על חבר פורום אחר.
בושה למנהל שמדבר ככה. בתור מנהל אתה צריך לדעת להחזיק את הרסן בפה ולהוות דוגמא . לי גולש מין המניין עוד מותר למעוד מדי פעם - אני לא מייצג את פרש אתה כן!

אני הודתי שהקצנתי , הודתי שהגזמתי ואינני מסתתר מדבריי , ואפילו הבעתי על כך התנצלות. אבל אותך זה לא עניין רצית להראות לכולם כמה אני "קטן" וכמה אתה "גדול".
לא שונא אף חרדי ואינני גזען. אתה מקצין את דבריי ועושה ממני השטן בכבודו ובעצמו.
אני פשוט מת לפגוש אותך ולראות בפנים מי הבנאדם החוצפן הזה שקובע קביעות חסרות שחר עליי.

בינתיים אני רואה רק אותך ואת פזפזון שמאז שקיבל ממך דרגת מומחה הוא נושא כליך ומשוחד לטובתך אז לדבריו אינני רואה כל טעם.. ומעניין שמהשאר פה לא קיבלתי שום גידופים ושלילה ההפך- רק חיזוקים לדבריי ראיתי אז אתה בעמדת מיעוט פה. לא אני.

אני לא צריך את ההבנה שלך למה קיבלת ולא קיבלת . אינני התכוונתי להגלות אף אחד פשוט הדגשתי שאינני רוצה שיחיו על הגב שלי אם אינך יודע לעשות הפרדה הבעיה היא אצלך לא אצלי.

אני חושב שברמה העקרונית גם אני מוכן לקבל כל אדם כמו שהוא. עדיין הוא חלק מחברה וכזה הוא
צריך לתרום לחברה ולא להיות נטל עליה. לדוגמא - הבחורים הצעירים ממשפחות חרדיות
שמסוגלים לצאת לעבוד ולפרנס את משפחותיהם מסוגלים לתרום לחברה במסגרת שרות לאומי
לפחות! זה מה שאני מצפה שיעשו וימשיכו לחיות באמונתם ולא להיות פרזיטים וזאת הייתה הכוונה שלי . אין לי שום בעיה עם האמונה שלהם כל זמן שהם לא לנטל על החברה ועל המדינה.

אני מייצג רוב חילוני שמביע תסכול מהמיגזר החרדי וגם אם בלהט הדברים הגזמתי בדבריי עדיין העמדות והנקודות שציינתי נשארו עמדותיי ועמדות הרוב. פה זה לא שוויץ! לא ייתכן שמיגזר שמהווה יותר מחצי מיליון איש לא יתרום את חלקו! מלא שדרך חייו פסולה ופרמיטיבית אבל למה להשליך את דרכו זו על שאר הציבור שמחזיק אותו על כתפיו?!

ואם היית טורח לקרוא את דבריי היית רואה שציינתי שאכן מספר זעום כן משרת בצבא אז לא חידשת לי כלום. ואל תספר לי שטויות על תרומות. כל המיליארדים שש"ס מקבלת מכספי הציבור לישיבות ולמיגזר הזה. וזה רק קצה הקרחון..
ובכלל ברגע שאבא שלי משלם מסים והם לא אז זה כבר אומר הכל.. וברגע שאני עושה 3 שנים והם לומדים תורה כי חלילה אסור להפריע לדרכם לחיק אלוקים.. בושה וחרפה שזה המצב במדינה הזאת.

אז אתה אומר איש באמונתו יחיה? יחיי הפלורליזם! אחלה - אבל שזה לי יהייה על חשבוני תודה!

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 15-04-2009 בשעה 00:08.
ישן 15-04-2009, 20:05

בתגובה להודעה מספר 299 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "צודק מתושלח - סליחה שאכפת לי"

שמע, מבן אדם כמוך אני לא מצפה ליותר מדי בתחום הבנת הנקרא, אבל סבבה.
אתה אומר שאכפת לך רק משום שהם לא חיים באותם סטנדרטים כמוך. מה אכפת לך מי ואיך חי את חייו?
אתה לא חייו לרדת לשום רמה, אתה הוכחת בדבריך (כמה וכמה פעמים) שאתה גזען, שדבריו רק משתווים ל"המיטב - שונאי ישראל".
במיוחד בשבילך, לקט נבחר:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -TsAcHi-
החרדים בשבילי לא מתנהגים כבני אנוש.

ציטוט:
השרצה" - מושג שלקוח מעולם החי זה בדיוק המושג שמתאים להם

ציטוט:
יש לך כיפה על הראש שמעוורת אותך .

ציטוט:
אני הייתי שולל להם תאזרחות ומגלה אותם לאי בודד שייקטפו תקוקוסים שלהם בעצמם

מבין, לא צריך ללכת רחוק כדי להוכיח שאתה א: שקרן. ב: גזען.
אם לא התכוונת לכל הדברים האלו, מדוע כתבת אותם?

אהבתי את השטויות שאתה ואבא שלך מאמינים בהן.
מיליארדים שש"ס מקבלת כתרומות, פחח מאיפה הבאתם את ההמצאה המגוחכת הזאת? מה, בטח הם מקבלים מכולות מלאות במטילי זהב (היהודים האלו... לוקחים לנו את הזהב!..) כאילו אין משבר כלכליבעולם. לך תדע, אולי החרדים פנו לאובמה בתור קונצרן וביקשו ממנו לתת גם להם מילארדים כמו לחברות הרכב
בעניין המיסים כבר נגענו, ואתה לא יכול לצפות ממשפחה שמרוויחה סכום שאינו מגיע לשום רף תשלום מיסים לשלם אותם.

נערך לאחרונה ע"י metooshelah בתאריך 15-04-2009 בשעה 20:08.
ישן 16-04-2009, 07:51
צלמית המשתמש של samurai
  משתמש זכר samurai samurai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל samurai
נכון, אולם
בתגובה להודעה מספר 300 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "שמע, מבן אדם כמוך אני לא מצפה..."

ציטוט:
בעניין המיסים כבר נגענו, ואתה לא יכול לצפות ממשפחה שמרוויחה סכום שאינו מגיע לשום רף תשלום מיסים לשלם אותם.

הגיע הזמן להחזיר את האוכלוסייה הלא עובדת לשוק העבודה, להקטין קצבאות של ילדים ואברכים ובמקום זאת להגדיל תמריצים לעבודה. אפשר לפטור את החרדים משירות צבאי ולאפשר להם לעבוד. אם חרדים מחוץ לישראל עובדים, גם בישראל הם יכולים לעבוד ולחיות חיים טובים יותר, במקום לחיות חיי עוני שפוגעים בהם ובנו - עובדתית.

החברה החילונית לא נאורה כלל וכלל והחברה החרידית גם יחד עימה. המצב הוא שיש פער קטן מדיי בין האוכלוסייה התומכת לאוכלוסייה הנתמכת. אם תחלק את האוכ' למגזרים תוכל לראות לאן נוטה הכף ומדוע החילוניים מרשים לעצמם להתרעם, בצדק ולא.

ואם את דעותיי אומר. זכותו של משלם המיסים, במיוחד כשמדובר על משכורת X שבסופו של דבר הלה מקבל ממנה 0.6X במקרה הטוב להביע את דעתו על אלו שאינם עושים זאת. למה? כי הם יכולים אבל בוחרים שלא, ומכאן נובע האבסורד והתסכול. זה כולל את כלל אוכלוסית ישראל המרשה לעצמה להתקיים על גבו של האחר, חילוניים בכלל וחרדים בפרט. אך, כשיש לך רוב מוחץ של אוכלוסייה הפועלת בדרך חסרת אכפתיות זו, צריך להחכים ולשנות זאת ע"י הסברה, הכוונה נכונה וחקיקת חוקים חד משמעיים - הן לאוכלוסייה זו כגורם משפיע עיקרי בתופעה והן לאגואיסטים האחרים שמרשים זאת לעצמם.

"דברי חכמים בנחת נשמעים" - וזה לא מכוון ישירות ובלבד כלפייך. התנשאות ויהירות שוצפות את ההודעות אחת אחרי השניה. בטח ובטח כל מי שזה מכוון כלפיו יודע. לכן בכל לשון של בקשה, "דרך ארץ קדמה לתורה", גם בחילוקי דיעות!

"I belong to the warrior in whom the old ways have joined the new"

ישן 11-04-2009, 20:44
צלמית המשתמש של Jeanne D'Arc
  Jeanne D'Arc Jeanne D'Arc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.05.07
שלח הודעה דרך ICQ אל Jeanne D'Arc Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 275 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "והחרדים שכחו מה זה להיות בני אדם"

זה שהם לא עובדים (למרות שיש חלק שכן), ולא משלמים מיסים וכו וכו אולי נכון ובאמת יוצר פגיע בציבור החילוני, ובעצם גם את הקרע והריבים התמידיים.
אבל זה שהן יולדים נ10 ילדים זאת תרומה גדולה שלהם, בזכותם אוכלוסיית היהודים במדינה גדלה ותאמין לי, אני לא רואה בזה שום דבר פסול.

לשלול להם את האזרחות?
ואז מה? יהיה פה רוב ערבי.
מה שכן אולי באמת החוקים של המדינה יותר מדי מקלים, משום שמדינת ישראל היא סוציאליסטית באופיה. אולי באמת כדאי לקחת דוגמא מארה"ב (והפעם טובה) ולהכריח את אותם האנשים לצאת לעבודה (למרות שקיימים גם כל כך הרבה חילוניים שלא בראש שלהם לעבוד והם יושבים בבית ומבזבזים את הכסף של ביטוח לאומי).
האם ניסית לפתוח חשבון בשקית לפני שפנית לבנק? זה בלי עמלות ובלי הגבלות על המשיכה.

ישן 10-04-2009, 12:25
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
מגעיל וכותבת המאמר שכחה מה זה להיות בן אדם.

ציטוט:
אני זוכרת בערגה את הימים בהם חילונים שנתקפו בולמוס חמץ בעצם ימי הפסח נאלצו לנסוע ליפו כדי להשיב את נפשם בחמץ ערבי כהלכתו, או טרחו בערב חג ומילאו את הפריזר בכל הלחם שנשאר במכולת של אלטשולר. אבל מאז הרבה פירורים נפלו בין השולחנות, ותל אביב כבר לא יחידה באווירת ה"חזיר בפיתה ביום כיפור שחל בפסח", גם בירושלים נבקעו החומות, ומלאה הארץ חמס. חמץ.

מי ש"זוכרת בערגה" מצב בו הרוב החילוני בארץ נאלץ לאגור חמץ כמו אדיוט במקפיא או ללכת ולרכוש חמץ מערבים, רק כדי שהיא תוכל להחשיב את חג הפסח כמוצלח, אין שום סיבה להתיחס לדעותיה.

ישן 10-04-2009, 14:16
  DarkWing108 DarkWing108 אינו מחובר  
מנהל פורום אנימה ומאנגה | The Bob

חבר מתאריך: 20.12.01
בתגובה להודעה מספר 316 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "הניסוח של המסר שהיא ניסתה..."

זה מציק לי בעין איך שאתה, שלא מכיר את הכותבת, אך מסכים איתה ללא ספק
פתאום מכיר אותה כ"כ טוב שאתה רץ להגן עליה ולשנות ניסוחים של מה שהיא כתבה רק כדי שזה יראה נחמד.
כדי שעוד אנשים יסכימו עם זה.
ולא, אין פה כוונה לעובדה שאני אתאיסט... הכוונה היא לצביעות שלך.
מה שהיא כתבה הוא לא התורה ואתה לא איזה רב שיכול לפרש אותה איך שנוח לך.

היא נזכרת בתקופה בה אותם חילונים נפשעים היו צריכים להיות מתחת לרדאר ולהחביא שאריות לחם ולהתנהג בשקט בשקט כדי שהחג שלה יהיה נעים יותר.

ישן 10-04-2009, 18:44
  DarkWing108 DarkWing108 אינו מחובר  
מנהל פורום אנימה ומאנגה | The Bob

חבר מתאריך: 20.12.01
בתגובה להודעה מספר 326 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "אל תכניס לי דברים שלא כתבתי,..."

לא.
כשאתה נותן דעה אתה כותב שזאת דעתך.
"היא לא שמחה ומאושרת כשאתה סובל ויגע, אלא היא שמחה שהייתה התחשבות במסורת בחג הפסח כשידעו כולם שאי אפשר להשיג חמץ ברחובות, כמו שלכאורה צריך להיות (איך שהיא רואה זאת..)"

פה נתת עובדה. כתבת חד וחלק שזה מה שהיא חושבת. כי זה מה שאתה רוצה להציג.
הבה ננתח ביחד את מה שהיא כתבה כדי שתראה את זה ברור יותר.

ציטוט:
אני זוכרת בערגה את הימים בהם חילונים שנתקפו בולמוס חמץ בעצם ימי הפסח נאלצו לנסוע ליפו כדי להשיב את נפשם בחמץ ערבי כהלכתו, או טרחו בערב חג ומילאו את הפריזר בכל הלחם שנשאר במכולת של אלטשולר.

"אני זוכרת בערגה את הימים..." זוכרת לטובה, מתגעגעת לאותם ימים
"חילונים" חילונים, גוף שלישי, אנשים שהיא לא מזדהה איתם. זה גם אפשר להבין משאר הכתבה אגב.
"שנתקפו בולמוס חמץ בעצם ימי הפסח נאלצו לנסוע ליפו כדי להשיב את נפשם בחמץ ערבי כהלכתו, או טרחו בערב חג ומילאו את הפריזר בכל הלחם שנשאר במכולת של אלטשולר"
נתחיל עם המילה בולמוס שמתארת רעב חולני. בחירת מילים מוצלחת כדי לתאר בדיוק מה שהיא רוצה לתאר.
חמץ ערבי כהלכתו, שוב, היא נזכרת לטובה באותם ימים שחילונים היו צריכים לחפש את זה בנרות, או למלא את הפריזר בלחם לפני החג כדי שבמהלך החג יהיה להם לחם.

"במכולת של אלטשולר" שם אשכנזי... לא יודע אם היא התכוונה פה לעשות איזשהי הכללה על אשכנזים...
אבל אחרי השורה:

ציטוט:
איכפת לי מהחמץ שלכם בפסח, החזיר שלכם ביום כיפור ואי העמידה שלהם בצפירה של יום הזיכרון.
אני אסתכן ואגיד שלזה בדיוק היא התכוונה.

אז עשה לי טובה.

ישן 11-04-2009, 21:51
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 330 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "אתה כמו ילד קטן... מוציאים..."

אני דווקא חושב שאתה הוא המתנהג כמו ילד קטן, אלכס. שקרן.. אני לא מתיימר לדעת אם יש לאישה הזאת מזימות לרצוח חילונים , אני יכול רק לשער שהיא לא באמת התכוונה לאיך שפירשתם אותה, על סמך פיסקה אחת שתיארה מצב בעבר.

אני אשאר בדעתי, הלא משוחדת - אני לא חושב שהכתבת מרושעת או מגעילה, מצד שני יכול להיות שהיא כן - ואם יתברר כך אני אודה בטעותי, אלכס.

ישן 12-04-2009, 14:25
צלמית המשתמש של MiG29

בתגובה להודעה מספר 336 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "וכל תגובה שלך מוסיפה עוד ועוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
וכל תגובה שלך מוסיפה עוד ועוד סלידה כלפיך, זה הסיבה למה אני כלל לא מגיב לך.

ממממממממממ דפקתי עכשיו כריך חזיר עם גבינה צהובה חצי קשה בתוך לחם טרי וכפרי
וזה ירד ממש טוב עם בירה יאמי בערב נראה לי צ'יזבורגר או משו

חחחחח ועכשיו ברצינות סבבה אל תגיב תשאר במילניום שלך כבר שמענו עלייכם ועל הכפייה שלכם....לכו תשכרו איזה אי בודד ותחיו שם כולכם ותכפו אחד על השני דת ותעזבו אותנו בשקט ותנו לנו להפוך למדינת מערב נורמאלית ולא למדינת ערב שתקועה עמוק עמוק בעבר

ישן 16-04-2009, 08:17
צלמית המשתמש של samurai

וואאאוו,
בתגובה להודעה מספר 339 שנכתבה על ידי MiG29 שמתחילה ב "[QUOTE=dani90]וכל תגובה שלך..."

התגובה הזו שלך וזו הנוספת מתחתיה פשוט הגיעו לתת רמה.
מאיפה יש לך החוצפה לזלזל בדת מסויימת ככה?
לאנשים יש תפילות, וכן, אתה צריך לכבד את רצונם להתפלל בטח ובטח שלא להעז ולצייץ אפילו ולומר משהו בנימה כה מזלזלת.
הוא לא הלך להתפלל בזמן שהוא ראה אותך שותת דם, הוא כנראה עושה זאת בזמנו החופשי ולא על חשבונך שלך.

והתגובה העלובה הזו (סליחה על הביטוי הכל כך מחפיר אבל נדרש), מה ניסית להשיג בה?
אתה חושב שמזיז לבחור דתי שאתה כותב שבחג הפסח אכלת לחם יחד עם חזיר. מי ישמע הוא חרד עכשיו, הלך לבכות להוריו על הזוועות עליהם קרא באינטרנט.
זו סתם ילדותיות וזה מזכיר ריב של ילדים בכיתה א' - אבא של אף מכם הוא לא החזק.

תנסה לחשוב מספר פעמים לפני שאתה כותב משהו כזה, כך אתה לא נראה חכם לעיני כל.
שלא תחשוב חלילה שיש לי משהו נגדך, ממש לא. זו רק הדרך המזלזלת בה אתה מתנהג לאנשים אחרים, זה חוסר כבוד.
אם אתה רוצה שאני אכבד אותך, תתנהג בכבוד לאנשים אחרים, לא בהכרח אליי. כבוד לא נמדד ביחסי גומלין בין שני אנשים בלבד, אלא באיך האדם מתנהג באופן כללי לחברה בה הוא חיי. כשאתה מדבר ככה אליו, אתה מזלזל באנשים רבים נוספים, וזה חוסר כבוד מוחלט.

אתה יכול להיות בוגר, לומר שטעית ולבקש סליחה (פחות ממנו אלא יותר משאר האנשים שזלזלת בהם). ואתה יכול... בעצם זה הדבר היחיד שאתה יכול. אופציות אחרות אני לא מוכן לכתוב או לראות אפילו.
אני מקווה שאתה מבין שזה לטובתך בלבד. ואם לא, תשמור את הדף הזה במועדפים ותציץ בו בעוד שנה, בדיעבד תבין בדיוק למה התכוונתי - למרות שאני מאמין שזה בכלל לא יהיה נחוץ.

יום טוב

ישן 15-04-2009, 20:28
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
"שכחו"

שכחתי שיש איזושהי קבוצה בפייסבוק ששם רשומים תנאי הקבלה ליהדות, ומי שלא ממלא את כולם, לא מתקבל.

תכלס, אם בשביל להיות יהודיה, אני צריכה למלא אחר חוקים שכתובים באיזשהו ספר, אז תודה, אבל אני מוותרת.

מעבר למשפט הזה שקצת עצבן אותי.
תכלס כן, מציק לי שזה מוצג לראווה כמו כלום. כשזה בתוך חנות סגורה, אז מילא. אבל להראות את זה בפומבי זה ממש חסר רגישות לדעתי.
כמו שאני לא אלך לבקר בהודו ואוכל המבורגר לעיני כל, אפשר לצפות שבישראל, אנשים יכולים להתאפק שבוע ולא לנפנף חמץ בפרצוף. אפשר לחשוב שבת"א אין דתיים, ובעצם עזבו דתיים, אני מניחה שיש אפילו אנשים מסורתיים שזה יכול ממש לפגוע בהם.
זה שאנחנו מדינה דמוקרטית, לא אומר שצריך להיות חסר לנו טאקט.

ישן 16-04-2009, 08:46
צלמית המשתמש של samurai

לא קראתי את הכתבה

עם זאת עברתי ברפרוף על רוב התגובות באשכול.

לדעתי,
אין לאסור או לכפות על אנשים, במיוחד אם הם מונים רוב כלשהו חוקים הפוגעים בריבונות החופש שלהם - כל עוד הדבר אינו פוגע באחר כמובן.
עם זאת, אנחנו צריכים להשתדל ולכבד את רגשותיהם של האנשים הסובבים אותנו. אם זה אומר שבחג הפסח מבחינת הדת היהודית לא אוכלים חמץ, אז כן, חמץ לא צריך להיות מוצג לראווה.
לא יהרגו מישהו אם הוא יאכל לחם באמצע הרחוב ולא יאסרו אותו בטענה שעבר על החוק. אבל אם יש לך חנות, תכבד חלק מן הלקוחות שלך בחנות זו ותסתיר את החמץ. במידה ומישהו ירצה לרכוש, הוא ירכוש אבל לפחות זה לא יהיה מוצג לעיני כל - וחוקים בקטע הזה הם בסדר גמור. כך אתה מתחשב בכלל האוכלוסייה בצורה המירבית.
איש איש באמונתו יחיה.
אני אישית לא שומר, אולם ביום שבת כשיצאנו לטיול עם החבר'ה, עצרנו לנוח והיו סביבנו אנשים אשר לא היה לנו מושג אם הם שומרי מסורת או לא, לכן העדפנו לכבדם ושלא לאכול סנדויץ' לידם, אם יש ספק, אין ספק. לעומת זאת, בדרכנו חזרה, עצרנו לאכול באבו ראמי (איזה חומוס יאללה), וחברה שלי היא שומרת מסורת בקטע הזה, ועדין אכלנו חמץ לידה. למה? כי אנחנו מכירים אותה ויודעים שזה לא מפריע לה, והיא בהחלט כבדה את רצונם של שמונה אנשים רעבים אל מול שניים .

יש לי חברים דתיים ואף ערבים, עם כולם אני מוצא שפה משותפת וזה בגלל שאנחנו בני אדם. חברים זה בלי הבדל של דת, גזע ומין, זה עניין של התאמה אנושית והדדיות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:03

הדף נוצר ב 0.53 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר