לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-04-2009, 13:45
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
גדעון לוי | מדינת הלכה

גדעון לוי חושב שהגיע הזמן להודות שישראל איננה מדינה מערבית ונאורה, אלא דתית וחשוכה. הכול בגלל כמה מצות

כמה ימים אחרי שרבבות ישראלים נשאו עיניהם השמימה בשעת בוקר מוקדמת לרגל "חזרתה של השמש למקום שבו נבראה במעשה בראשית", ומיליוני ישראלים קראו בהנאה בהגדה של פסח את שבחיהם של השמדת עם, ג'יהאד באמצעות הטלת מגיפות מחרידות והטבעת תינוקות בני יומם - הגיעה העת להודות: אנחנו חיים במדינה דתית.

בעצם ימי חול המועד הזה, כאשר השגת חמץ נהפכת במקומות מסוימים למשימה בלתי אפשרית, כולל יוזמה של הרבנות הראשית לחסום את כל מוצרי החמץ באמצעות תוכנת מחשב מיוחדת; עם הרב הראשי יונה מצגר, שפונה לרב יעקב ישראל איפרגן, הלוא הוא ה"רנטגן", שישפיע על מעריצו, נוחי דנקנר, שיתקין את התוכנה במרכוליו, ועם דיאטת חמץ לפרות ארצנו - אי אפשר עוד ללכת עם ולהרגיש בלי.

צריך להודות: מדובר בחברה בעלת מאפיינים דתיים אפלים למדי. זר כי נקלע לארץ בעצם הימים הללו ישאל את עצמו לאן בדיוק הגיע - איראן, אפגניסטאן, סעודיה? בכל מקרה, לא לחברה ליברלית, חילונית ונאורה, כפי שמתיימרים להציגה. לא צריך לכרות ידי גנבים או לכסות פני נשים כדי להיות מדינה דתית. בדיוק כפי שמדינה כובשת, השולטת בשלושה מיליון וחצי בני אדם חסרי כל זכויות אזרח בסיסיות, אינה יכולה לכנות עצמה "הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון", כך גם מדינה שאין בה לחם במשך שבוע ימים בגלל דתה אינה יכולה לכנות עצמה חילונית וליברלית.

האמת היא שהשנים האחרונות בישרו דווקא יותר פתיחות. בתי עינוגים ומרכולים פתוחים בשבתות בחלק מערי ארצנו, כפי שלא היו מעולם, מאז ימי מהומות קולנוע היכל בפתח תקוה. אפשר גם להיקבר סוף סוף בקבורה אזרחית, תמורת חופן שקלים. אבל בכך אין די כדי שנוכל לכנות את עצמנו חברה חילונית. אסור שנוליך עצמנו שולל: מלידה ועד מיתה, דרך נישואים וגירושים, עדיין כמעט הכל דתי.

רחובות בלי אוטובוסים ומסילות בלי רכבות בשבתות אין בשום מדינה בתבל, אין גם חברת תעופה אחת ששובתת יום בשבוע זולת אל-על. אוכל קר בבתי חולים ובבתי מלון בשבתות גם הוא חיזיון שאינו מתקיים בשום מקום אחר. כבישים על כלונסאות, בגלל אתרי קבורה עתיקים - מעין מופע פגאני בעיני המתבונן מבחוץ - והפרדה באוטובוסים מסוימים בין נשים לגברים, גם הם אינם תופעה מוכרת במדינות דמוקרטיות. הדת לא הופרדה כאן מעולם מהמדינה, יד ביד הן מנהלות את אורחות חיינו.

את האשם בכך אין להטיל בחברה הדתית ובממסד שלה. זכותם של החרדים והדתיים לעשות ככל יכולתם כדי להשליט את אמונתם על הרוב החילוני. האשם הוא אך ורק בחילונים. בדיוק כמו שאת האחריות לאי גיוסם של בחורי ישיבות לצה"ל אין להטיל עליהם, אלא על הרוב החילוני שמאפשר זאת, כך הדבר גם בכל שאר תחומי חיינו. אלה אנחנו, החילונים, שמסכימים לכל זאת. אלה אנחנו שנכנעים. בדיוק כמו בעניין האחריות לרודנותו של מיעוט אחר בחברה, המתנחלים, שמפיל את חתיתו על הרוב - כך גם בעניין רודנות החרדים: היא מתקיימת בזכות הרוב החילוני שבחר לציית לה.

לכן, אל תבואו בטענות לדתיים. החילונים הם הרוב ובידם היה לשנות את התמונה. אם הרוב היה עומד על שלו, ולא נכנע למיעוט, האוטובוסים היו נוסעים בכל ימות השבוע ולחם היה נמכר בפסח. מכאן עולה החשד, שלמעשה אנחנו הרבה יותר דתיים ממה שאנו מוכנים להודות: חילונים בדימוי העצמי שלנו אולי, אבל דתיים במהותנו.

לו לפחות היינו מודים בכך, אבל חברה שמתיימרת להיות מערבית ונאורה אינה יכולה להונות את עצמה בעודה מנהלת אורח חיים כה דתי וחשוך. מאז הימים שבהם נישקנו ספר תנ"ך שנשמט לרצפה בשיעורי התנ"ך, שבהם חבשנו כולנו כיפות וחשבנו שאנחנו חילוניים, לא השתנה הרבה. לכן הבה ונתענג על טעם המצות, לא ננסה לשלוף בקבוק בירה מאחורי הניילון המגוחך במרכול ונודה: אנחנו (כמעט) מדינת הלכה. http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1077844.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-04-2009, 19:53
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "הוא מתנגד לקיומה של מדינה יהודית..."

זה לא מה שהוא אומר, ודווקא אתה כמומחה להבנת הנקרא מבין את זה.
מה רע במדינה יהודית חילונית ללא כפייה דתית ?
למה לפני עשרים שנה הפגנתי נגד חוק החזיר והיום יש קושי מסוים למצוא מקומות כשרים באזורים מסוימים בארץ ? מה השתנה ? החילונים התקדמו קצת ועמדו על שלהם וגם השיגו את זה.
אבל לא מספיק, ואין פה שום סתירה עם מדינה יהודית.
אתה בטח תצמיד אותי לגדעון לוי ותגיד ששנינו נגד קיום מדינה יהודית, וזהו פרט לא נכון.
אני חילוני ואני רוצה לחיות פה וגם למות פה איך שאני רוצה.
ההתחשבות בזולת מעוגנת בחוקים בצורה לא שיוויונית ועל כך התרעומת. על כך שהמדינה מקיימת חוקי הלכה שפוגעים בציבור גדול.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 21-04-2009, 08:27
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
אתה וגדעון לוי מתנגדים לקיומה של מדינה יהודית
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "זה לא מה שהוא אומר, ודווקא..."

אתם מעוניינים ב"מדינת כל אזרחיה", חסרת זהות - וחסרת זכות קיום.

איפה בדיוק יש כפייה דתית? אני חילוני בדיוק כמוך, ומעולם לא נתקלתי באותה "כפייה דתית" גדולה ומפחידה שאתם מספרים לנו עליה. אף אחד לא מפריע לך להיות חילוני, בדיוק כמו שאף אחד לא מפריע לי להיות חילוני.
הבעיה שלך היא עם זהותה של המדינה.

ציטוט:
למה לפני עשרים שנה הפגנתי נגד חוק החזיר והיום יש קושי מסוים למצוא מקומות כשרים באזורים מסוימים בארץ ? מה השתנה ? החילונים התקדמו קצת ועמדו על שלהם וגם השיגו את זה.
- עוד קצת ועוד קצת ועוד קצת (תמיד זה יהיה "קצת"), ועוד כמה שנים נתעורר ונגלה שהמדינה היהודית איננה. ואז זה יהיה מאוחר מדי.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 22-04-2009, 16:27
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "בפומבי אני מסכימה לחלוטין...."

א. נושא החמץ בפסח - זה בדיוק העניין של "חילוני דווקא", של אלה כמו "מצפון" שיסתובבו דווקא עם פיתה בפסח כדי לראות לכולם שהוא חילוני דווקא. אף אחד לא מפריע לו לאכול חמץ כמה שבא לו בדלת אמות, אבל זה לא מספיק לו ולחבריו עושי הדווקא. בפסח אסור שיימכר חמץ - מי שרוצה, תמיד יוכל להקפיא פיתות ולהפשיר כמה שבא לו - או לנסוע ליישוב ערבי או דרוזי ולנגב שם חומוס כאוות נפשו. כך שאף אחד לא מפריע לחילוני להיות חילוני, גם לא בפסח.

ב. נישואים - כיוון שאנחנו חיים במדינה יהודית, דווקא כאן יש למנוע התבוללות, אותה רעה חולה שמביאה להפחתת מספרם של היהודים בעולם, שם יש להם את האפשרות לנישואים אזרחיים. את בעייתם של מי שנמצאים בקבוצת ה"מסורבי חיתון" ניתן לפתור בלי לפגוע בשאר.

ג. גירושים - ר' נישואים.

ד. קבורה - יש מקום להקצות יותר מקום לקבורה "חילונית".

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 26-04-2009, 20:11
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "למה שהחילונים לא יכירו בכך שזו מדינה יהודית..."

צודק
אפשר להסתדר שבוע בלי לחם טרי
כמו שאפשר להסתדר כבר עשרות שנים עם תחבורה ציבורית בחיפה בשבת
אז אפשר להסתדר עם תחבורה ציבורית בשבת גם בתל אביב פתח תקוה ירושלים ואשדוד
כמו שאלה מצד אחד יכולים להתגמש, גם ההם מהצד השני (ועוד אחרי קבוצת ניסוי של עשרות שנים) יכולים להתגמש
אתה צריך להבין שגם אם זו מדינה יהודית ועל כך אין עוררין, הזכות הבסיסית של לקיים/או לקיים מצוות/איסורים כלשהם כאשר הם מעוגנים בחוק הם הופכים אחוז מסוים מהתושבים היהודים לעברינים בעל כורחם

john reese

ישן 12-05-2009, 01:27
  lazio88 lazio88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.07.07
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אז מה שאתה מציע..."

קודם כל אדון פטריוט נכבד...אתה לא תגיד לי מה זה להיות יהודי.ואם אני רוצה להיות יהודי ולאכול חזיר
אז אני יאכל חזיר ואם בא לי גם לאכול חמץ בפסח אני יאכל חמץ בפסח ובא לי להתחתן עם רוסיה עם קעקוע של צלב על הפנים אני יעשה את זה ואתה לא תגיד לי אם אני יהודי או לא כי כשסבתא וסבא שלי היו באושוויץ הם היו שם בגלל שהם היו יהודים לא משנה אם הם שמרו כשר או לא.
זה בנוגע לזהות יהודית.
הבעיה היא שמדינת ישראל שמגדירה עצמה יהודית ודמוקרטית שוללת את עצם היותה דמוקרטית בכך שהיא נכנעת למיעוט חוצפן ותעוזן שאין כמוהו שסוחט את האזרחים שרואים עצמם יהודים חילונים שהם רוב במדינה.
עכשיו בוא תגיד לי אדון פטריוט:נאמר ואני מבין את האיסור על חמץ או אי מכירת חזיר כדי לא לפגוע בציבור הדתי או קיי?
למה לעזאזל המדינה לא מכירה בי כנשוי אם ארצה לשאת לאשה גויה?!
ברגשותיהם של מי פגעתי ובאיזה זכות הם יגידו לי עם בן איזה דת להנשא?
ישן 22-04-2009, 19:09
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "א. נושא החמץ בפסח - זה בדיוק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפטריוט
א. נושא החמץ בפסח - זה בדיוק העניין של "חילוני דווקא", של אלה כמו "מצפון" שיסתובבו דווקא עם פיתה בפסח כדי לראות לכולם שהוא חילוני דווקא. אף אחד לא מפריע לו לאכול חמץ כמה שבא לו בדלת אמות, אבל זה לא מספיק לו ולחבריו עושי הדווקא. בפסח אסור שיימכר חמץ - מי שרוצה, תמיד יוכל להקפיא פיתות ולהפשיר כמה שבא לו - או לנסוע ליישוב ערבי או דרוזי ולנגב שם חומוס כאוות נפשו. כך שאף אחד לא מפריע לחילוני להיות חילוני, גם לא בפסח.

אני רוצה לקנות לחם כל השנה במכולת של אברם (או אכרם) מתחת לבית שלי, גם אברם (או אכרם) רוצה למכור לי לחם כל השנה. אני לא אסע לכפר ערבי או דרוזי או לעיר שכנה בגלל שיש חג שאוסר על חלק מהאנשים לאכול מזונות כלשהם. שהם יסעו לכפר אחר לאכול מצות בסתר, ולא אני אוכל חמץ בסתר.
לגבי הפומבי, שקר וגם לא אמת. אני לא עושה פרובוקציות ואין לי עניין בהן. אני לא עושה דווקא, אני רוצה לחיות את חיי כמדי יום.

ב. נישואים - כיוון שאנחנו חיים במדינה יהודית, דווקא כאן יש למנוע התבוללות, אותה רעה חולה שמביאה להפחתת מספרם של היהודים בעולם, שם יש להם את האפשרות לנישואים אזרחיים. את בעייתם של מי שנמצאים בקבוצת ה"מסורבי חיתון" ניתן לפתור בלי לפגוע בשאר.

אני רוצה להתחתן בלי שאשתי תלך למקווה, בלי שרב יטיף לי ורבנית לה, בלי להתגרש אחרי זה ברבנות, רוצה להתחתן אזרחית ובזול ליד הבית כמו הדתיים. למה אני פסול והם לא ? דתיים לא מתגרשים ? לא בוגדים ? לא מגיירים גרות ? חתונה רק דתית זו כפייה לשמה

ג. גירושים - ר' נישואים.

ר נישואים באמת

ד. קבורה - יש מקום להקצות יותר מקום לקבורה "חילונית"

בקול ענות חלוש אתה לוחש את זה.
צריך להקצות ולאפשר לאנשים למות איך שהם רוצים. צריך ולא יש.
יש אנשים שזה חשוב להם יותר מאחרים (לך למשל לא אכפת להיות דתי בכפייה כמו שאתה היום) ויש לאפשר להם לחיות את חייהם ולמות את מותם כמו שהם רוצים
.
.

john reese

ישן 21-04-2009, 17:28
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אתה וגדעון לוי מתנגדים לקיומה של מדינה יהודית"

אתה חילוני וותרן, וגם אני הייתי כזה פעם, והרבה חילונים היו כאלה פעם ועדיין היום.
תחבורה ציבורית, טיסות, ארוחה חמה בבתי חולים, קבורה אזרחית, חתונה אזרחית, הכרה בנישואים שלא בישראל וכו'.
החוקים הם מבוססי דת, ורק בשנים האחרונות נפתחה אלטרנטיבה חילונית, ועדיין רובה במחירים גבוהים בגלל ביקוש נמוך או סיבות מסחריות רעות.

להיות חילוני בעיניך כנראה שונה מלהיות חילוני בעיני.
אם לך לא מפריע לוותר על חמץ בפסח, אתה וותרן, ואתה לא חילוני ברמה שאני חושב שאני חילוני.
אם אתה לא יכול להתחתן אם אהובת ליבך הצרפתיה, או היפנית, ולהתגורר איתה בישראל בלי לעבור מסכת עינויים ותחפושות, זו כפייה דתית.
מכאן ועד למדינת כל אזרחיה יש מרחק, ואני תמיד מוכן להודות שבתאוריה אין לי התנגדות לרעיון, אבל ניתוק של הדת (יותר נכון מוסדותיה) מהמדינה הוא אקט חילוני, וכל מי שמתנגד לו איננו חילוני מלא ולמעשה עונה להגדרתו של גדעון לוי לגבי החילונים הפסיבים השקטים שאיפשרו ועדיין מאפשרים כפייה עלינו

john reese

ישן 22-04-2009, 11:21
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אני לא חילוני וותרן - אתה חילוני דווקא"

להקבר קבורה אזרחית זה לא דווקא
לאכול פיתה בפסח זה לא חילוני דווקא
לסע באוטובוס/רכבת מטוס ביום שבת לבקר משפחה או לעבודה זה לא חילוני דווקא
ולא דיברתי על מותרות אלא על צרכים בסיסיים (לא אמרנו קולנוע ומרכזי קניות)
שנים של דיכוי וכפייה דתית הפכו אותך לחילוני שמתפשר על דברים ולא עומד על שלו.
להכנס לי לצלחת בתוך הבית ולהגיד לי מה לאכול זו חדירה כפייה ומה לא, זה שאתה מוותר ומוכן לסבול בשביל אחרים זו בעיה שלך אבל לא הופכת את זה לכלל או חוק

john reese

ישן 22-04-2009, 13:35
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי GreenBerret שמתחילה ב "חמץ נחשב לחמשת מיני דגן שבאו..."

ועכשיו זו תגובה אלי ?

תנסה לשרשר מתחת להודעה שאתה רוצה להגיב אליה

בכל מקרה לגבי התוכן, אותי לא מעניין מה רשום על האריזה, כל עוד לא עושים שינויים שיפריעו לי. שירשמו כשר לפסח על שמפו ועל סמרטוט רצפה, אבל שלא יהיה מצב שלא יהיה שמפו מסוים בחנות בגלל שאיננו כשר לפסח. הבחירה האם לקיים חוקים היא ברשות המאמין בלבד, ומערכת חוקים שבה המדינה דואגת שאזרחיה יקיימו מצוות כלשהן היא כפייה דתית שמצד אחד מחלישה את הדת והופכת אותה לחסרת ערך (שוטר/פקח צריך להגיד לאזרח מה לעשות עם עצמו ? ) ומצד שני לדת כופה שמבטלת זכויות אזרח בסיסיות כמו הרצון לא להיות דתי

john reese

ישן 24-04-2009, 10:34
  maguse maguse אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.05
על מה אתה מדבר?
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "ועכשיו זו תגובה אלי ? תנסה..."

נתחיל מכך שלא מובן מדוע אתה צווח דווקא בנושא "הכפיה הדתית", הרי כפיה קיימת בכל נושא שהוא גם אם החוק הכפייתי לא מוצא חן בעיניך.
יש חוק שאסור לקטוף פרחים מוגנים - אתה זועק על כך?
יש חוק (כמדומני) שאוסר ללכת עירום ברחוב, (וגם אם אין בטוח לא יתנו לך) - אתה זועק על כך?
אם היו מחוקקים חוק שאסור לאכול בשר לויתן היית מזעק על נפשך?
אז מה אתה מזדעק?

חוץ מזה שלא כופים עליך אישית כלום.

אתה רוצה לחלל שבת - אתה עושה את זה.
אתה רוצה לאכול חמץ בפסח - אתה עושה את זה.
אתה רוצה לאכול בלי לברך - אתה עושה את זה.
אתה רוצה לחיות עם אישה בלי נישואין - אתה עושה את זה.
אתה לא רוצה לומר הגדה בפסח - אתה לא אומר.
קח את כל מצוות התורה, ותראה שאתה יכול לעשות כל מה שהתורה אומרת שאסור, או לא לעשות את מה שהתורה אומרת שצריך - ולא יעשו לך כלום.

כואב לך שאתה לא יכול לבחור ששימפנזה יחתן אותך?
זה חוק שנחקק באופן דמוקרטי לחלוטין, על פי רוב, וזה חוק יסודי שלולא הוא היתה נוצרת חומת ברזל בין חלקים בעם, ולכן אתה מוזמן לבלוע את האגו שלך ולקבל את החוק הבודד הזה שנחקק על פי רוב בצורה דמוקרטית, למען טובת העם כולו, לרוע מזלך ללא התחשבות בבודדים ממורמרים ואגוצנטריים.

כואב לך שאתה לא יכול לבחור איך להיקבר - זה בכלל טענה מצחיקה, אתה שכופר בהישארות הנפש, ממילא אחרי שתמות לא יהיה אכפת לך אז מה אתה מזדעק?

כואב לך שאין תחבורה ציבורית בשבת?
זה חוק ציבורי שהמדינה חוקקה באופן דמוקרטי, והשבת היא סממן לאומי מובהק, וזכות המדינה לחוקק כמו שהחרדי לא יטען שזה שצופרים ביום הזכרון זה כפיה חילונית.
כי לא מחייבים אותך לא ליסוע בשבת אלא אין תחבורה ציבורית. זה לא כפיה.

למשל יש ועדת צנזורה שלא תאשר להציג על מסך הטלויזיה סרטון בלתי צנוע ובוטא בעליל - לא תזעק על כך כפיה וכו'.
אבל אם בשם הדת יאסרו להציג פרסומת לא צנועה אתה תזעק כנגד כפיה דתית.

שנאת הדת לבדה מדברת מגרונך כי מצד אחד בסה"כ לא כופים עליך דבר בשם הדת ואתה חי כל רגע מחייך בלי שום התחשבות בחוקי הדת, ומצד שני כל חוק אחר שכן מגביל אותך אתה מקבל בשתיקה.
ישן 24-04-2009, 10:59
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי maguse שמתחילה ב "על מה אתה מדבר?"

איזה קשקוש, והכי קל להאשים אותי בשנאת הדת, לקרוא לי ממורמר אגוצנטרי.
אתה כנראה צעיר ממני, או בעל זכרון קצר, או שניהם, או בוחר להתעלם מעובדות.
המצב היום הרבה יותר טוב מבעבר לחילוניים אבל עדיין לא מספק.
אין בי שנאת הדת, יש בי אהבה עצמית, ואין בכך שום פסול.
מה בין ללכת ערום ברחוב שאסור, לבין איסור על הצגת חמץ ומניעתו ממני בפסח ?
הרי כל מי שמוכר חמץ בפסח, והיום ממש לא קשה למצוא, הוא עבריין.
זה שהמדינה לא מאמינה בחוק ולא אוכפת אותו רק מראה כמה הוא שווה, או כמה הוא לא שווה.
מה עם נישואי תערובת ?
תעשה מה שאתה רוצה אתה אומר, לא כופים עליך. אתה אפילו לא חייב להתחתן.
אבל אני רוצה, ולא יכול.
זה שלא יבואו להרביץ לי, לאסור אותי או לקנוס אותי, לא הופך את למקובל.
אני רוצה לעשות דברים במסגרת החוק, ולא לעבור על חוקים שלא אוכפים אותם.
חוק שלא נאכף בצורה כל כך מסודרת לאורך כך כך הרבה שנים, חייב להמחק אחרת עושים צחוק מהחוקים.
אחרי כל ההתקפות שלך נגדי, והזלזול שלך ברצונות שלי, אתה עוד מזלזל במוות שלי ?
תן לי למות בשקט, איך שאני רוצה, ולהקבר איך שאני רוצה. הזלזול שלך בחוסר האמונה שלי של משמעות הקבורה, ומשם אני אמור להיות בשקט ולהקבר בניגוד לרצוני ?
אתה רואה רק את עצמך ואת היהדות כמעין אפס אבסולוטי, ואני החריג נמצא איפה שהוא בצד. כאשר אתה הנורמה ואני הסוטה. מהמקום שבו אני עומד זה נראה אותו דבר, אני הנורמה ואתה הסוטה. רק אני לא כופה עליך לעשות דברים שאני עושה, ואתה כן כופה עלי. אתה לא חייב לאכול חזיר, אבל אני לא רוצה להיות עבריין כאשר אני עושה את זה, או לקנות מעבריין סוחר חזירים.

john reese

ישן 24-04-2009, 12:05
  maguse maguse אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "איזה קשקוש, והכי קל להאשים..."

אם אדם רוצה להתהלך בלי לבוש כפי שרצונו מורה לו והוא לא חושב שיש בזה משהו רע, ובכל זאת המדינה תכפה עליו לא לעשות זאת.
אני רוצה לחנות באדום לבן והמדינה כופה עלי שלא.
אני נמצא בשלוש בלילה בכביש ואין נפש חיה מסביב, ויש אדום ברמזור, המדינה כופה עלי שלא לעבור.
אני לא רוצה להתגייס לצבא ובכל זאת המדינה כופה עלי (אא"כ אני עומד בתנאים מסוימים).
אני לא חושב שמוצדק לשלם מיסים באחוזים כמו שהמדינה דורשת והמדינה כופה עלי
אני לא מעוניין לשלם מיסים שהמדינה משתמשת בהם למימון דברים שנוגדים את רוחי - והמדינה כופה עלי.

למה כנגד הכפיה הזו אתה לא צועק?

עכשיו, תבין שאני לא כפיתי עליך שום דבר וגם לא אף דתי אחר, אלא המדינה היא זו שחוקקה באופן דמוקרטי מה מותר ומה אסור.
ואם אתה יודע מה זה דמוקרטיה אתה יודע שחוק שכזה תקף ומחייב גם אם הוא לא מוצא חן אישית בעיניך, ונכון להיום הוא עדיין תקף.
ולכן ברגע שאתה עובר עליו, ו\או מעודד לעבור עליו, ו\או מסייע לעוברים עליו - אתה עבריין. אתה בז לדמוקרטיה, ואתה מזלזל בשלטון החוק. ואתה מראה את פניך הצבועים שכביכול אתה מנפנף בשם הדמוקרטיה אבל למעשה כשהיא לא מוצאת חן בעיניך אתה זורק אותה לצד ועושה ככל העולה על רוחך.
וזה מה שאתה.

ציטוט:
לגבי המקרה הפרטי שלי, למזלי אני גר בתל אביב, ומשנה לשנה יותר קשה למצוא מקומות שאין בהם אוכל רגיל במשך כל החג והכל טרי (AKA חמץ)

נערך לאחרונה ע"י maguse בתאריך 24-04-2009 בשעה 12:19.
ישן 24-04-2009, 12:26
צלמית המשתמש של תוכי.נ
  תוכי.נ תוכי.נ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.06
חוקים במדינה דמוקרטית מבוססים על הגיון ותועלת, בניגוד לחוקי דת שמבוססים על אמונה
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי maguse שמתחילה ב "אם אדם רוצה להתהלך בלי לבוש..."

אתה מאמין סתם ככה שכל מה שאומרים לך לעשות זה לטובתך ואי אפשר אחרת, אני בודק אם מה שאומרים לי לעשות מתאים לי ונשמע לי הגיוני. אם כך אז בוא נראה את חוקי הדת במבחן הגיון ותועלת. מה הגיוני בלאכול מצות? מה הגיוני בלא להדליק אור ביום שבת? מה הגיוני בלא לשכב עם אשתך שבועיים? מה זה עוזר לך ללבוש מעילים וכובעי צמר באמצע יוני? וכו'

ההבדל ביננו הוא שלי לא אכפת שאתה עושה את כל הדברים האלה כי לא מעניין אותי ואם זה עושה לך טוב בבקשה. לך לא מספיק לחיות איך שאתה רוצה, אתה גם רוצה לכפות עלי את דרך החיים שלך, כי לדעתך אני לא מבין מה טוב בשבילי ואתה מציל אותי מלהישרף בגיהנום או מה שזה לא יהיה.

ואל תזיין לי בשכל שזה לא מפריע לי אם אני באמת רוצה, כי אם אני צריך להתאמץ כל כך בשביל משהו טריביאלי זה כפייה.

ישן 24-04-2009, 16:30
  maguse maguse אינו מחובר  

תתבגר ותבין
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "זו הבדיוק הטענה"

מספר דברים:

1) שמצפון וכל שכמותו הם עבריינים, ואין אפשרות להסתיר את זה.

2) שאם אתה מקבל בהבנה חקיקות שונות שנובעות למשל מתפיסה ירוקה, או תפיסה מצפונית מסוימת, או תרבות מסוימת, ולא מגדיר את אותם חוקים כנוגדי הדמוקרטיה, כך גם חוקים בשם התרבות היהודית ברגע שהם נחקקים באופן דמוקרטי - זה דמוקרטיה.

אם אתה טוען שחקיקת חוק באופן דמוקרטי בהתאם לחוק התורה - זה חוק בניגוד לדמוקרטיה.
גם אני יכול לדוגמא לטעון שחקיקת חוק דמוקרטי בהתאם להשקפה ירוקה סביבתית זה חוק בניגוד לדמוקרטיה.
וכל הנסיון הזה לחלק שכל חוק שהוא שנקבע בהליך דמוקרטי, הוא דמוקרטי, לבד מחוק שנחקק בהליך דמוקאטי, שהוא תואם את חוק התורה - הוא עלוב למדי.
ישן 24-04-2009, 15:40
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי maguse שמתחילה ב "במדינה דמוקרטית"

סלח לי ידידי אבל אתה מדבר בגסות ותוקף אישית, בלי שום סיבה.
הויכוח הוא עקרוני ולא אישי בינך לביני.

אתה לא מצליח להבדיל ולהפריד בין חוקים שהמדינה חוקקה ותועלתם.
אור אדום ואכילת חזיר הם חוקים מאותו סוג ?
חניה באדום לבן והפלות הם חוקים מאותו סוג ?
התהלכות עירום ברחוב או אי תשלום מיסים ומכירת/קניית חמץ בפסח הם חוקים מאותו סוג ?

אני מניח שאתה לא מטומטם, אז אל תעשה מעצמך אחד כזה ובטח ובטח אל תעשה ממני מטומטם.
אני לא אצעק כפייה כאשר מחייבים אותי לשלם מיסים או לא לחנות באדום לבן כי אני לא אנרכיסט.
אבל כן אצעק כפייה כאשר המוכר במכולת עלול לקבל קנס על זה שהוא מוכר/מציג/ממחיז/משחיז חמץ בפסח, או קצת יותר חמור ורציני מזה, כאשר בחורה רוצה לעשות הפלה וכמעט חוקקו חוקים נגד הפלות לפני לא הרבה שנים.

המשפט הבומבסטי הזה שאם אתה בז/מתכחש/מתעלם לזהותך היהודית אין לך שום זכות להיות פה, הוא חוצפה ממדרגה ראשונה ואתה הוא זה שמצית מלחמת אחים מבוססת דת. אני לא אפסיק לאכול חמץ בפסח גם במחיר שבו תשאל השאלה: אתה או אני, וזה יהיה אני כי אני יותר חזק ממך. אז אל תפזר מילים סתם בלי להבין את תוכנן האמיתי או את ההשלכות.
הזכות שלי לחיות לא מותנת בקיום מצוות שהאל שלך הכתיב לך. והחוצפה שלך לחשוב מחשבות כאלה וגרוע מכך גם להשמיע אותן, די מסוכנות, ומסכנות את המשך החיים המשותפים פה של דתיים וחילוניים. ובגלל אנשים כמוך, שמתעסקים בקטנות בחסות ספרי התורה, ומוכנים לרמוס את כבודו של האחר, בשביל איזשהו כבוד שאולי נקבל בעולם הבא.

john reese

ישן 24-04-2009, 12:48
  GreenBerret GreenBerret אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.05
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי maguse שמתחילה ב "אם אדם רוצה להתהלך בלי לבוש..."

הטעות שלך היא שאתה חושב שאנחנו חיים במדינה דמוקרטית...

תסביר לי למה אני "חייב" להתחתן אצל רב של הרבנות הראשית, ועוד בחסות המדינה. למה אני צריך לשלם להם כסף כדי להתחתן?! למה כשאני מזכיר רב של צהר, ברבנות הראשית עושים צעקה, מה הם לא מספיק קדושים? למה צריך לשלם כסף למשגיח כשרות כדי שפשוט ישהה במסעדה?!
למה לעזאזל לפני 7 שנים היה היתר לגדל בשנת שמיטה (בהכנסה פחותה, אבל זה מתקבל על הדעת), והיום הרבנות החליטה שאסור ואנשים פשוט פושטים את הרגל...
ואפשר גם לטעון מהכיוון השני של תשלום מיסים. אם המדינה לא מספקת לי תחבורה ציבורית ביום שבת כדי לנסוע לעבודה, אני רוצה מיסים מופחתים בסוף השבוע...
ישן 24-04-2009, 15:23
  maguse maguse אינו מחובר  

איפה הטעות שלי?
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי GreenBerret שמתחילה ב "הטעות שלך היא שאתה חושב..."

בתור אדם שלא מאמין אני לא יודע איך אפשר להסביר לך משהו מחוקי התורה.
יש בורא לעולם, ברא את העולם לשם תכלית מסוימת, נתן לנו תורה שע"י שהולכים בדרכה ומקיימים את הוראותיה אפשר להגיע לתכלית הזו, ולכן כדאי ללכת בדרך התורה.

נו זה עזר לך במשהו?
אני לא יודע אם אתה מאמין בבורא עולם, גם אם כן אני לא יודע אם אתה מאמין בתורה...
אבל זה גם לא מעניין אותי.
(ועכשיו בתגובה גם לתוכי)
לא מעניין אותי בכלל מה אתם עושים בחייכם הפרטיים, ממש לא, וגם אין שום חוק במדינה שקובע שעליכם להתנהג לפי חוקי התו"מ בחייכם הפרטיים (בניגוד לחוקים רבים אין ספור שלא קשורים כ"כ לתו"מ שכן קובעים לכם מה לעשות בחייכם הפרטיים) אלא בסה"כ יש כמה חוקים ציבוריים שהמדינה חקקה באופן דמוקרטי לחלוטין וזאת מתוקף היותה מדינת היהודים.
והחוקים הללו בעצמיכם אתם מודים שהם לא נאכפים אז על מה כל הרעש והמהומה? סתם בכיינות צבועה,עלובה ופתטית.

העניין למעשה ברור למדי - לא החוקים עצמם מטרידים את אותם אנשים, ולא עצם קיומם פוגעים בדמוקרטיותה של המדינה (לא יותר מחוק שנחקק בגלל אידיאה ירוקה שוחרת סביבה).
אלא עצם הענין שיש סממן יהודי כלשהו במדינה מפריע לאותם אנשים שמזמן המסורת, ההיסטוריה, והתרבות של העם היהודי פשטו אצלם את הרגל, והם חושקים להיות עם ככל העמים, והם בזים לכל דבר שיש בו סממן יהודי והם מבקשים לעוקרו.
אבל אותם אנשים לא מודעים שהם כורתים את הענף שעליהם הם יושבים, כי ללא שום זיקה במשהו ליהדות ולעם היהודי אין להם שום זכות ושום עילה לתביעת הארץ הזו להתישב בה ולכונן בה מדינה.
ישן 24-04-2009, 17:41

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי maguse שמתחילה ב "לא קראתי את ההתכתבות שלך,"

זו בדיוק הנקודה שלי. אתה לא יודע לעשות את ההפרדה בין דמוקרטיה וחוק. אתה לא מבין את כל הנקודה של הטיעון הזה.
זה שיש חוק שנקבע ע"י רבים לא אומר שהוא דמוקרטי. פה בדיוק הטענה של "החילונים".
אתה מסיק שאם קיים חוק, שנקבע ע"י רבים, הוא דמוקרטי. ואני אומר שלא, יש חוקים שפוגעים בחופש של אנשים אחרים, ולכן הם לא דמוקרטים. זו בדיוק טענת הבסיס לכך שאנחנו מדינה לא דמוקרטית. אנחנו אולי שואפים להיות, אבל אנחנו מאוד רחוקים.

ד"א, על סמך מה אתה קובע שאני לא אבין שצריך להתחתן ברבנות? שוב פעם אתה לא מבין מה אני רוצה, קובע, ומתנשא לפני שבכלל הכרת אותי. אני רוצה להתחתן ברבנות. אבל איך אתה מצפה ממני לשלם 600 שקל על זה? הרי הרבנות מקבלת כסף מהמדינה בכל מקרה, אז למה זה עולה לי עוד כסף?
איך אתה מצפה מבעל עסק עצמאי, בודד, שיהיה לו מספיק כסף לשלם משכורת חודשית למשגיח כשרות.
זו בדיוק הנקודה שלי. הרבנות, בחסות המדינה, פוגעת באזרח הפשוט. הרבנות מרחיקה ומדחיקה את החילונים מהדת ואחרי זה עוד באה בטענות.

אם אתה מתיימר לחיות במדינה דמוקרטית, הטיעון של "ככה זה בתורה וככה כולם צריכים" לעשות לא מתקבל. חוק שנכתב בחסות התורה לא בהכרח אומר שהוא דמוקרטי, הדת היא לא דמוקרטית. אז אל תתיימר להכיר במדינה כדמוקרטית, כי היא לא.

שתהיה לך שבת שלום.
ישן 25-04-2009, 21:19
  maguse maguse אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי GreenBerret שמתחילה ב "זו בדיוק הנקודה שלי. אתה לא..."

1) אם חוק החמץ פוגע בדמוקרטיה, אז הוא ממש לא היחידי שפוגע בדמוקרטיה ויש אין ספור חוקים כאלו שפוגעים ברצונות והשקפות של אנשים שונים. אז להזדעק ולומר דווקא במקרה הבודד של חוק החמץ שזו פגיעה בדמוקרטיה זו צביעות.

2) אם אתה מעלה טיעון קונקרטי נגד דבר כזה או אחר - מקובל.
אבל אין לזה שום קשר עם הדיון העקרוני פה.

3) את 2 כבר אמרתי, ומסתמן שדווקא אתה לא קורא את דברי.
בנוסף מעולם לא אמרתי שאתה צריך לקיים חוק כי התורה אמרה, ושוב מסתבר שאתה הוא זה שלא קורא את דברי.

4) אם רצית להבין דבר מה מדברי התורה הקדושה, צר לי שאמרתי לך שממילא לא תבין ואני חוזר בי מדברי.

הדיון כבר די חוזר על עצמו חוץ מזה..

נערך לאחרונה ע"י maguse בתאריך 25-04-2009 בשעה 21:29.
ישן 24-04-2009, 15:50
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי maguse שמתחילה ב "איפה הטעות שלי?"

אתה עוד קורא לחילונים פתטיים ?
ואולי אלה שמעבירים עלה פטרוזילה מאחד לשני וממלמלים כל מיני ברכות בגינו הם הפתטים ?
למה אתה מזלזל בזכותו של אדם לעשות ככל העולה על רוחו ללא תיוג של עבריין ?
זה שהחוק לא נאכף, לא אומר שזה מצב תקין.
יש אנשים שחשוב להם שהחוקים לא ישבשו להם את החיים גם ברמה התאורתית (כאשר אין פיקוח/אכיפה)
תקן אותי אם אני טועה, אבל המדינה לא חוקקה חוק האוסר על כהן להכנס לבית קברות, אבל חוקקה חוק האוסר על כל אדם למכור פלאפל בפיתה בזמן חול המועד פסח. כשתתחיל להבין מה המשמעות של חוקים ושל כפייה נוכל להתקדם, אבל אתה מנפנף בעובדות כמו יש בורא עולם, והחילונים פתטים.
לא זה מוכח ולא השני נכון.
הנפנוף שלך במילה עבריינים רק מחזק את העובדה שהחוקים הם כפייה נטו.
כל הויכח נסוב על כך שיש במדינת ישראל חוקים מבוססי כפייה דתית שהשרישו נורמות כופות.
אתה כל הזמן צועק על החילונים שהם עבריינים, אבל כל מהות הויכוח היא שהם לא רוצים להיות עבריינים ורוצים לשנות את החוקים. אתה עוד תקוע בשלב הגדרת הנושא, ולא מצליח להכנס לעומקו, מאחר ואין לך יותר מדי נימוקים או שיקולים שיצליחו להוכיח אחרת.
דת שמסתייעת בחוקי המדינה (ולא מכירה בהם שנח לה, מזה אתה מתעלם כמובן) היא או דת ריקה מתוכן, או דת כופה או שניהם.
אם פקח דרוזי, צריך לתת ליהודי דוח על אי קיום מצוות, אנחנו בטהרן מינימום.
אם כל היהודים המאמינים לא מצליחים לקיים את המצוות ולשמור על האיסורים ללא פקחים דרוזים, מה שווה הדת היהודית בכלל ? איומים, איומים, ובסוף שולחים דרוזי לרשום דו"ח.
והחילונים פתטיים, כן כן.

john reese

ישן 26-04-2009, 21:02
  maguse maguse אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה עוד קורא לחילונים פתטיים..."

באופן כללי אני מניח שאתה לא נגד כפיה, שהרי חוק משמעותו כפיה, וללא חוקים אין מדינה אלא ג'ונגל.
אתה גם לא יכול לצעוק שקיימת במדינה כפיה דווקא בהקשר הדתי, שהרי קיימת כפיה בכל מני הקשרים אחרים שונים ומשונים.
אלא מה, אתה מנסה לעשות חילוק, שחוק כפייתי בשם השקפה דתית הוא אנטי דמוקרטי בעוד שחוקים כפייתים אחרים בשם השקפות אחרות הם דמוקרטיים.

אתה צווח על כפיה דתית, אבל בוא תראה שיש גם כפיה חילונית.
לדוגמא, ההשקפה החילונית מאמינה שהצבא הוא זה ששומר לנו על המדינה, ובהתאם לזאת מחייבת כל אזרח לשרת בצבא.
בעוד שאני בתור אדם מאמין, השקפתי שלא הצבא שומר על המדינה.
ובכל זאת המדינה כופה עלי לשרת בצבא למרות שזה מנוגד להשקפתי ולאמונתי.
זה למשל כפיה חילונית!

אם תצווח על כפיה שכזו, יהיה לך אולי פתחון פה לצווח על כפיה דתית, במידה ויש כזו.
אולם אם כפיה בשם השקפה חילונית זו לגיטימית בעיניך - מוטב שתמלא פיך מים.

נ.ב.
איך ערבים מתחתנים במדינה?

נערך לאחרונה ע"י maguse בתאריך 26-04-2009 בשעה 21:15.
ישן 27-04-2009, 17:56
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי maguse שמתחילה ב "באופן כללי אני מניח שאתה לא..."

שרות בצבא זו כפייה חילונית ? נו טוב

יש לך דרך אחרת לסגור את הגבולות ?

לפחות היית בוחר דוגמה אחרת, אבל לנגח בי את חוקי הדת בעזרת כפייה חילונית שהיא שירות צבאי די שם אותך באור הזוי, רק באשכול הזה יש כותב שמדבר על אחוזי גיוס גבוהים במגזר הדתי, כך שהאמונה שלך שלא לשרת בצבא לא קשורה לדת לכן אין פה כפייה חילונית. אני לא מכיר כפייה חילונית, מאחר ואיש לא מכריח אותך לעבור על חוקי אמונתך. לא מכריחים אותך לאכול חמץ, ולא מכריחים אותך לסע בשבת. מכיוון שהאמונה שלך כוללת גם קיום מצוות כפוי על ידי הכפייה היא חד כיוונית בלבד. אתה מכריח אותי לקיים מצוות ואני אינני מכריח אותך לעבור עבירות.

john reese

ישן 28-04-2009, 22:10
  maguse maguse אינו מחובר  

כנראה שאתה בעצמך לא מבין מה שאתה כותב
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "שרות בצבא זו כפייה חילונית ?..."

1) בבקשה ממך, תפסיק לבלבל את המוח שאני כופה עליך לעשות משהו, כי לא כפיתי עליך כלום.
די לדבר שטויות. אם יש לך בעיה עם איזה חוק שהוא, האשם הוא במדינה - לא בי.

2) עפ"י השו"ע אין הבדל בין אדם פרטי או אוטובוס שנוסע בשבת - ולכן החוק שקובע שאין תחבורה ציבורית בשבת הוא לא בדיוק עפ"י השו"ע ולכן זה לא כפיה דתית.
חוץ מזה שכמו שאיש לא מחייב אותי ליסוע בשבת או לאכול חמץ - איש לא אוסר עליך לעשות אחד מהדברים הללו.
מוזר שלא רק אני הדתי ה... טוען את טענותי, אלא גם הרבה חילונים שדווקא טוענים שאין כפיה דתית, ושאתה מנסה לכפות את החילוניות שלך על המדינה באופן כללי - נראה לי אתה באור הזוי יותר מכולם. קצת יותר.

ציטוט:
יש לך דרך אחרת לסגור את הגבולות ?

עפ"י האמונה היהודית, לומדי התורה מועילים יותר מכל אנשי החיל, וכל הצלחתם של אנשי החיל תלויה בלומדי התורה.
לפי הדת וחוקיה שאני מאמין בהם, אסור לגייס אדם שתורתו אומנותו, ואדם שתורתו אומנתו הוא גם אדם שעובד למחיתו ובכל שעות הפנאי שלו לומד ועוסק בתורה.
והמדינה אוסרת עלי לעבוד.
זה כפיה אנטי דתית.

בכלל, כל חוקי המדינה הינם חוקים המושתתים על חוקי ומשפטי הגויים, והם מנוגדים לחוקי התורה.
ולכן ברגע שכופים עלי למלא חוקים שהם מנוגדים לתורה ולחוקיה - זה כפיה אנטי דתית.

בקיצורו של ענין - חדלו לכם מהנסיון העלוב לעוות ולסלף את האמת הישרה והבהירה, ולהתאימה לעקמומיות והעכירות שבליבכם.
ישן 23-04-2009, 19:51
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "כי אנחנו חיים במדינה יהודית"

אני לא תוחב אבצע לעין למרות שאתה טוען שכןף ואני לא עושה דווקא למרות שאתה טוען שכן ואנחנו מדברים על דברים שונים כנראה.
מהי חילוניות ?
זו השאלה.
להגביל תחבורה ציבורית בשבת זו פשרה מצד החילונים ולא קבלה של העובדה שזו מדינה יהודית.
או יותר נכון, מדינה יהודית עם חוקים דתיים.
והתשובה היא כן, אני רוצה להפריד את הדת מהמדינה ברמת החוקים, וזה לא אומר סופה של המדינה היהודית. האם אנשים דתיים יעזבו את המדינה בגלל שיסירו את חוקי החמץ, תחבורה, אישות ? אם כן, אז שילכו, במקומות אחרים לא יקבלו חוקים אחרים, לכן הם מנצלים את מדינת ישראל לכפות חוקים על אזרחים שלא מעונינים.
אתה לא חילוני בדיוק כמוני, מאחר ואתה מוכן לוותר על עקרונות שאני ודומים לי לא מוכנים.

יש לי חבר, משפחתו מוצאה ברומניה. משפחה של קצבים מרומניה. אוכלים כל מה שזז. לא מקיימים חוקים ומצוות יהודיים. גרים בהתנחלות. משרתים בצבא ברמה הכי קרבית שיש, נלחמים, נהרגים נפצעים, עושים מילואים עד הרגע האחרון. פטריוטים ברמה הכי גבוהה שיש, וסובלים מהכפייה הדתית. מה תגיד למשפחה כזו ? מה מפריע לכם ? אתם רוצים להרוס את המדינה ? הם אפילו לא מצביעים לשמאל הקיצוני, אלא מרכז-ימין. משפחה שכזו צריכה לוותר, ולסחוב על גבה הרבה יותר מאחרים. האם גם הם רוצים לפגוע בצביון היהודי של המדינה ?
מה שמתאים לך לא מתאים לאחר, ואחזור שוב, אתה לא כזה חילוני כמו שאתה חושב.

john reese

ישן 14-04-2009, 13:23
  לב כל-רואה לב כל-רואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "גדעון לוי | מדינת הלכה"

לגדעון לוי מפריע שאנשים בישראל רוצים להיות יהודים.
מפריעה לו התרבות היהודית שמנסה להתפתח כאן.

כמעט ואין היום בישראל כפייה דתית. את המעט שיש צריך לבטל, ובזה אני איתו.
יש כאן אמנם הרבה כפייה, אך מסוג אחר שאינו דתי-יהודי.

אני מתנגד לחלוטין שחברת אל-על תטוס בשבת. אני לא מוכן לשלם כסף למדינה על מנת שהיא תחלל את השבת. אז זו תהיה כפייה חילונית מובהקת. ייתכן ועדיף פשוט לבטל חברות ממשלתיות ...

הוא כתב משהו נוסף במאמר שלו שאני מאד מסכים איתו:
אנחנו אכן חילונים בדימוי העצמי שלנו, אך לא באמת כאלה במהותנו.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://he.manhigut.org/templates/mlevi/cutimages/top_logo.jpg]

"צדק צדק תרדוף"

ישן 14-04-2009, 14:01
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי לב כל-רואה שמתחילה ב "לגדעון לוי מפריע שאנשים..."

זכותך המלאה לקיים את דתך כפי שאתה מאמין בה.
אני בעד שיינתנו לך כל התנאים שדרושים לך ע"מ לקיים את אמונותיך, ומוכן להאבק על כך בשבילך. האם אתה תהיה מוכן לאפשר לי את אותה זכות?

אני מסתכן בחזרה על הדיון הישן שלי עם YGH בפורום צו"ב בקשר לברכת השחיה בבה"ד 1.

הטענה שתוכל לקיים את מצוות דתך רק אם תוכל לכפות עלי את אותם דברים בהם אתה מאמין - היא לא לגיטימית מבחינתי.

ישן 21-04-2009, 22:13
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
אתה כנראה לא תבין גם אחרי התגובה הזאת אבל...
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "זכותך המלאה לקיים את דתך כפי..."

אם לפי הדת שלך אתה צריך להניח תפילין,לשמור שבת,לאכול רק כשר,וגם להכריח יהודים אחרים לעשות ככה אז אתה מבין שכחלק מהאמונה שלך אתה חייב לכפות אחרים? מה לא לגיטימי פה?
ונ.ב אני מניח שלא תבין אבל בכל זאת:אם הבן שלך היה שולח יד לשקע חשמל הייתי גם מתחיל עם ברבורי הבחירה החופשית? היית מוריד לו את היד-רצוי בכאפה-וגוער בו.מנק' המוצא הדתית זה אותו דבר-החילוני (ואני באמת לא אוהב את המילה הזאת) טועה ושולח יד לשקע חשמל,מצווה עלינו לעצור אותו מלעשות זאת,מאוד פשוט

ישן 22-04-2009, 00:12
צלמית המשתמש של maorhag

על קצה המזלג
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "סבבה, אז לא בתנ"ך. תראה לי..."

שלחו ליה לאבוה דשמואל כפאו ואכל מצה יצא כפאו מאן אילימ' כפאו שיד והתניא עיתים חלום עיתים שוטה אבל כשהוא חלום הרי הוא כפיקח לכל דבריו אמר רב אשי לא צריכה שכפאוהו פרסיים
בקיצור: אם גוי בא ומכנסי לך מצה לפה בערב פסח אפילו שאתה לא רוצה לקיים את זה יש לך מצווה ויש לזה ערך...מכאן אתה רואה שלא באמת משנה מה אתה חושב....
חוץ מזה:בין דין מלקים בנאדם שעובר על דבריהם,מנדים אותו ואף מחרימים אותו במקרה הצורך...אם זה לא כפיה אז מה כן תגיד לי?
יבואו 2 עדים ויעידו שחיללת שבת בכוונה יהרגו אותך בבית דין (סנהדרין)
יש לי עוד מספיק דוגמאות אבל אתה צריך להבין שאני קיבלתי על זה ועוד כמה דברים שיעורים שלמים וזה באמת לא המקום לפרט,חוץ מהעובדה שמחר בבוקר יש לי מתכונת במתמטיקה 06 ואני מיואש

ישן 24-04-2009, 04:56
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "או בכל מקרה את חושבת שאת יודעת מה את עושה"

אתה מדבר בדיוק כמו אלה שתחבו חזיר לפיהם של יהודים עד לא מזמן...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 22-04-2009, 14:46
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "שאתה לא יכול לכפות בנאדם להאמין במשהו"

לא, זה לא מצב אידיאלי - זה במדינת הלכה.
תבין, העולם המערבי במאה שני האחרונות עובר תהליך חילון.
קיימים רבים שלא מאמינים באל, או שהאמונה שלהם היא אבסטרקטית ולא דתית.
זה שהדת שלך טוענת אחרת - בעיה שלך, ואל תשליך מבעיותיך עלי.
במצב אידיאלי כל אדם בוחר לו את דרך החיים המתאימה לו. המדינה שלי (בהנחה שמדובר
במדינה מערבית ולא במשטר האייתולות) צריכה לאפשר לי ללכת בדרך בה בחרתי.
כמו שמאפשרים לך לחיות אורח חיים דתי - צריכים לאפשר לי לחיות אורח חיים חילוני.
תבין שאותי, כאדם חילוני, לא ממש מטריד מה קבע רב זה או אחר (הם סה"כ בני אדם, כן?
גם הם יכולים לטעות ואלוהים לא דיבר אליהם לתוך האוזן) והעובדה שאתה לוקח מה שפסקו
בני אדם וחי על פי זה בלי בכלל לבחון האם זה מתאים לך או לא לא חייבת לחול עלי.

ואגב, תח"צ בחיפה בשבת יש במתונת מאד מצומצמת,
וגם כאן זה במסגרת הסטטוס קוו ומכורח זה שהעיר מעורבת.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 22-04-2009, 15:46
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "לא, זה לא מצב אידיאלי - זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tallyco
לא, זה לא מצב אידיאלי - זה במדינת הלכה.
תבין, העולם המערבי במאה שני האחרונות עובר תהליך חילון.
קיימים רבים שלא מאמינים באל, או שהאמונה שלהם היא אבסטרקטית ולא דתית.
זה שהדת שלך טוענת אחרת - בעיה שלך, ואל תשליך מבעיותיך עלי.
במצב אידיאלי כל אדם בוחר לו את דרך החיים המתאימה לו. המדינה שלי (בהנחה שמדובר
במדינה מערבית ולא במשטר האייתולות) צריכה לאפשר לי ללכת בדרך בה בחרתי.
כמו שמאפשרים לך לחיות אורח חיים דתי - צריכים לאפשר לי לחיות אורח חיים חילוני.
תבין שאותי, כאדם חילוני, לא ממש מטריד מה קבע רב זה או אחר (הם סה"כ בני אדם, כן?
גם הם יכולים לטעות ואלוהים לא דיבר אליהם לתוך האוזן) והעובדה שאתה לוקח מה שפסקו
בני אדם וחי על פי זה בלי בכלל לבחון האם זה מתאים לך או לא לא חייבת לחול עלי.

ואגב, תח"צ בחיפה בשבת יש במתונת מאד מצומצמת,
וגם כאן זה במסגרת הסטטוס קוו ומכורח זה שהעיר מעורבת.

את צריכה להבין שהמצב האידאלי של דתי הוא מדינת הלכה...ואני מבין טוב מאוד שלא מעניין אתכם יהדות (אתם טורחים להפגין את זה יפה...) וממילא במצב אידאלי לא כל אחד בוחר מה לעשות,יש חוקים ברורים

ישן 16-04-2009, 16:19
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי לב כל-רואה שמתחילה ב "צערת אותי ...חח.... לא ידעתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לב כל-רואה
העיקרון הוא כזה : לא לכפייה אנטי דתית, ולא לכפייה דתית.

על זה אני יותר מרק מסכים.
אז אם רק תוכל, אודה לך מאוד אם תוכל לענות לי על שאלה אחת - מדוע אין לי תחבורה ציבורית בשבת?
ע"פ חוק כל אדם דתי יוכל לבחור את יום מנוחתו בשבת, ולכן עובדי חברות התחבורה לא יגרמו להם לחלל שבת, ואותך אני לא מכריח להשתמש באופציה זו.
אין פה שום כפיה עלייך אם תותר תחבורה ציבורית בשבת, אין שום דבר שפוגע באנשים דתיים לקיים את מצוות דתם.

בתודה מראש על השתדלותך (ואני לא ציני, אני רציני. רוב האנשים שאני דן איתם בנושא מגיעים מהר מאוד לפינה של "אני נגד כפיה רק כשכופים דברים עלי". את המכשול הזה עברת בכבוד).

ישן 16-04-2009, 23:47

בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=לב כל-רואה]העיקרון הוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
על זה אני יותר מרק מסכים.
אז אם רק תוכל, אודה לך מאוד אם תוכל לענות לי על שאלה אחת - מדוע אין לי תחבורה ציבורית בשבת?
ע"פ חוק כל אדם דתי יוכל לבחור את יום מנוחתו בשבת, ולכן עובדי חברות התחבורה לא יגרמו להם לחלל שבת, ואותך אני לא מכריח להשתמש באופציה זו.
אין פה שום כפיה עלייך אם תותר תחבורה ציבורית בשבת, אין שום דבר שפוגע באנשים דתיים לקיים את מצוות דתם.

בתודה מראש על השתדלותך (ואני לא ציני, אני רציני. רוב האנשים שאני דן איתם בנושא מגיעים מהר מאוד לפינה של "אני נגד כפיה רק כשכופים דברים עלי". את המכשול הזה עברת בכבוד).

אם אני לא טועה, האיסור על תחבורה ציבורית בשבת זה משהו שהוגדר לפני כמה עשורים
במסגרת ההסכם בין הדתיים לחילוניים, שנקרא "הסדר הסטטוס קוו" .
( אלא אם כן יפתיעו אותי כאן עם עוד כמה חידושים למיניהם..) .

אני אישית, לא רוצה שהממשלה תפעיל תחבורה ציבורית ממשלתית בשבת. מבחינתי זו תהיה כפייה אנטי-דתית.

מצד שני, אני לא חושב שיש לי זכות לאסור על גופים פרטיים להפעיל תחבורה ציבורית פרטית בשבת,
אבל זה מאד מאד יצרום לי בעיניים, כאילו זהו יום כיפור.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://he.manhigut.org/templates/mlevi/cutimages/top_logo.jpg]

"צדק צדק תרדוף"

ישן 17-04-2009, 16:28
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי לב כל-רואה שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]על זה אני יותר..."

ציטוט:
אם אני לא טועה, האיסור על תחבורה ציבורית בשבת זה משהו שהוגדר לפני כמה עשורים
במסגרת ההסכם בין הדתיים לחילוניים, שנקרא "הסדר הסטטוס קוו" .
( אלא אם כן יפתיעו אותי כאן עם עוד כמה חידושים למיניהם..) .

אתה צודק, הבסיס של הסדר זה הוא מימי בן גוריון והיווה פשרה שאיפ\שרה לשלב את הפלגים החרדיים בבניין הארץ בעשורים הראשונים לקיומה.

ציטוט:
אני אישית, לא רוצה שהממשלה תפעיל תחבורה ציבורית ממשלתית בשבת. מבחינתי זו תהיה כפייה אנטי-דתית.

מצד שני, אני לא חושב שיש לי זכות לאסור על גופים פרטיים להפעיל תחבורה ציבורית פרטית בשבת, אבל זה מאד מאד יצרום לי בעיניים, כאילו זהו יום כיפור.

אני חושב אחרת ממך (המשפט הראשון שלך), אבל דעתך לא רק מקובלת עלי, אלא אף מכובדת בעיני.
אם זו הייתה הגישה השלטת, אני הייתי מאושר.
תודה לך, מזמן לא פגשתי דתי ליברל בפורום הזה (בחיים האמיתיים אני פוגש כאלו חדשות לבקרים באזורים מסויימים של הארץ).

ישן 17-04-2009, 13:07
צלמית המשתמש של 5ariel5
  5ariel5 5ariel5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל 5ariel5
פיגוע ברשותכם כמה ציטוטים מ: "מונולוג מה-ויגינה"

מדובר בחברה בעלת מאפיינים דתיים אפלים

"חברה ליברלית, חילונית ונאורה"

אבל בכך אין די כדי שנוכל לכנות את עצמנו חברה חילונית. אסור שנוליך עצמנו שולל: מלידה ועד "מיתה, דרך נישואים וגירושים, עדיין כמעט הכל דתי.

אנחנו שנכנעים. בדיוק כמו בעניין האחריות לרודנותו של מיעוט אחר בחברה, המתנחלים, שמפיל את "חתיתו על הרוב - כך גם בעניין רודנות החרדים: היא מתקיימת בזכות הרוב החילוני שבחר לציית לה.

"החילונים הם הרוב ובידם היה לשנות את התמונה

ומזה יש להבין כי גדעון הוא הוא מיצרני ומשווקי השסע בחברה

ישן 19-04-2009, 19:30
  מצפון מצפון אינו מחובר  

100% מהתגובות שמתייחסות לגדעון לוי האיש/עיתונאי ולא לדבריו הן 100% לא רלבנטיות ובאות להקניט בלבד.
הזכות להיות חילוני היא זכות חדשה שמתקיימת כמה עשרות שנים בודדות בקונסטלציה של מדינת ישראל. פעם לא ניתן היה להשיג חמץ או קבר חילוני כמו היום.
פעם היו זורקים אבנים על מכוניות ושורפים בתי עסק שהיו פתוחים בשת.
היום סוף סוף אפשר לחיות בנחת ובשלווה ולקיים אורח חיים חילוני ללא הצקות וכפיות מצד דתיים.
כל מי שחושב שלהיות חילוני זה לא יהודי לא מבין לגמרי את הגדרת היהדות.
או את הגדרת החיים.

john reese

ישן 21-04-2009, 23:44
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "מהי הגדרת היהדות בעיניך ה"נאורות"?"

יותר חשוב לדעת מהי הגדרת היהדות בעינך, והאם אני נחשב יהודי בעיניך ?
יהדות בשבילי היא מה שנצרות בשביל נוצרי.
הדת בה נולדתי, בה אמות, ועליה אלחם אם ארגיש שאני צריך.
נולדתי זכר ולא אתן שיהפכו אותי לנקבה.
נולדתי יהודי ולא אתן שיהפכו אותי למוסלמי/נוצרי/כל דבר אחר.
נולדתי ישראלי ולא אתן שיהפכו אותי לגר/תושב כל מדינה אחרת ללא רצוני.
האם היהדות היא עונש המחייב אותי לעשות דברים בניגוד לרצוני ? או האם היא בסך הכל הדת אותה אני נושא בגלל שהורי היו יהודים וילדי ונכדי וניני יהיו יהודים ולא אתן לאיש לקחת ממני את יהדותי.
כל עוד אינני פוגע בו לא אתן לא לפגוע בי.
מעבר לזה, האם אני חייב לאכול מצות בפסח, ולא לראות סרטים כחולים בליל שבת בשביל להיות יהודי או לא יהודי ?
מי יקבע לי מה עלי לעשות בדלת אמותי ? או מה עלי ללבוש ? או איפה אני צריך להיות בחג זה או אחר ?
זה שאני מוכן למות בשביל לשמור על המדינה שלי שהיא גם המולדת שלי שהיא גם ביתו של רב העם היהודי לא מספיק ? אני חייב גם להתפלל לצד כלשהו מספר פעמים ביום בשביל להזכיר לעצמי את מי שאני יודע שאני ? ואם טעיתי בכיווון והתפללתי לכיוון דרום או צפון בטעות, האם אני פחות יהודי מזה שהתפלל לכיוון הנכון ? באמת יש מישהו שבודק ומחשב את זה ומגיש את הדוח בחיים הבאים ? בעיני נראה חסר כל שכל ללבוש בגדים שחורים בקיץ הישראלי ובלחות הישראלית, ואתה פונה אלי בשאלה כביכול אינטיליגנטית ושואל אותי מהי יהדות בעיני העיניים הנאורות שלי ? אז מה העינים שלך ? חשוכות ???

אתה לא חושב שהעיסוק בהגדרות מבזבז אנרגית חיים מיותרת ?
תצום מתי שאתה רוצה, תאכל מה שאתה רוצה ומתי שאתה רוצה, וגם אני אעשה את זה. מה יותר יהודי בך ממני או להיפך ?
קשקוש אחד גדול כל נושא ההגדרות האלה וסימני השאלה האלה. במקום להתעסק בחיים מתעסקים במתים ובמה שהם אמרו לפני כמה אלפי שנים.

john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 21-04-2009 בשעה 23:48.
ישן 23-04-2009, 11:50

בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "ברור אבל למה בדיוק אתה רומז?..."

קודם כל, הגמרא זה פרוטוקול דיונים ולא ספר חוקים. אם תחפש תמצא גם ציניות.
תוכל גם למצוא בגמרא עדויות לכך שנשים כן הלכו לבית הכנסת. יותר מכך, גם בבית המקדש לא הייתה הפרדה...

התחלתי בכך שאמרתי שהדת הפכה לבדיחה ואנשים שכחו מה הסיבה לכל מיני גזרות הלכתיות, אני סך הכל מסביר את עצמי.

קח לדוגמה את איסור הנגיעה, או איסור איחוד. דווקא בעניין הזה אני נוטה להסכים עם "הגזרה". הסיבה היא שגיל החתונה עלה, כך שההורמונים משתוללים עוד לפני שאנשים מתחתנים. ומטבע האדם קורים דברים.
אבל, אנשים לקחו את זה צעד אחד קדימה. קרה לי לא פעם ולא פעמיים לראות אדם נשוי לא לוחץ יד לאישה כי הוא שומר נגיעה. אני לא יודע מה איתך, אבל אם הייתי מושיט יד (כמחווה של קבלת פנים) למישהי והיא הייתה אומרת לי שהיא שומרת נגיעה, הייתי נפגע.
עכשיו אוקיי, נניח שהייתי נפגע.. זה לא כזה נורא. אבל במסכת אבות כתוב בשפה פשוטה "לא תלבין פני חבריך ברבים...". אז על מה בעצם צריך לשמור? מה יותר חזק? איסור נגיעה או מסכת אבות?

או עוד משהו, אתה יודע למה "אסור" לאכול דגים עם בשר? תברר על זה, ולא.. זה לא קשור לכך שדגים אוכלים עם מוצרים חלביים לפעמים.

אז אם אתה אומר לי שמי ששומר נגיעה יותר דתי ממי שלא שומר נגיעה. כן, אני אגיד לך שזו בדיחה.
עריכה: המשפט האחרון מתחבר לכך שזה לא אומר שמי שלא שומר נגיעה מפרק את הדת שכל כך מייחדת אותנו.

נערך לאחרונה ע"י GreenBerret בתאריך 23-04-2009 בשעה 11:59.
ישן 23-04-2009, 16:57
צלמית המשתמש של maorhag

אני מצטער אבל אתה מצחיק אותי
בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי GreenBerret שמתחילה ב "קודם כל, הגמרא זה פרוטוקול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GreenBerret
קודם כל, הגמרא זה פרוטוקול דיונים ולא ספר חוקים. אם תחפש תמצא גם ציניות.
תוכל גם למצוא בגמרא עדויות לכך שנשים כן הלכו לבית הכנסת. יותר מכך, גם בבית המקדש לא הייתה הפרדה...

התחלתי בכך שאמרתי שהדת הפכה לבדיחה ואנשים שכחו מה הסיבה לכל מיני גזרות הלכתיות, אני סך הכל מסביר את עצמי.

קח לדוגמה את איסור הנגיעה, או איסור איחוד. דווקא בעניין הזה אני נוטה להסכים עם "הגזרה". הסיבה היא שגיל החתונה עלה, כך שההורמונים משתוללים עוד לפני שאנשים מתחתנים. ומטבע האדם קורים דברים.
אבל, אנשים לקחו את זה צעד אחד קדימה. קרה לי לא פעם ולא פעמיים לראות אדם נשוי לא לוחץ יד לאישה כי הוא שומר נגיעה. אני לא יודע מה איתך, אבל אם הייתי מושיט יד (כמחווה של קבלת פנים) למישהי והיא הייתה אומרת לי שהיא שומרת נגיעה, הייתי נפגע.
עכשיו אוקיי, נניח שהייתי נפגע.. זה לא כזה נורא. אבל במסכת אבות כתוב בשפה פשוטה "לא תלבין פני חבריך ברבים...". אז על מה בעצם צריך לשמור? מה יותר חזק? איסור נגיעה או מסכת אבות?

או עוד משהו, אתה יודע למה "אסור" לאכול דגים עם בשר? תברר על זה, ולא.. זה לא קשור לכך שדגים אוכלים עם מוצרים חלביים לפעמים.

אז אם אתה אומר לי שמי ששומר נגיעה יותר דתי ממי שלא שומר נגיעה. כן, אני אגיד לך שזו בדיחה.
עריכה: המשפט האחרון מתחבר לכך שזה לא אומר שמי שלא שומר נגיעה מפרק את הדת שכל כך מייחדת אותנו.

אתה מצחיק אותי מסיבה פשוטה-אתה יוצא נגד הדת ומנסה להביא ראיות מהמגרש התורני
אז קודם כל מהמגרש התורני בטוח לא תנצח לא אותי ולא (להבדיל) ת"ח.
הגמרא זה לא רק פרוטוקול דיונים,כל ספרי ההלכה מתבססים על הגמרא ומאז שהיא נחתמה אין לאף פוסק רשות לחלוק עליה... ולא זכור לי שנשים הלכו לבית הכנסת מה שבטוח זה לא היו מעורב (אתה מוזמן להביא מקור שאומר אחרת)
הסיבה לגזרות-אתה צריך להבין שלא משנה לך או לי מה הסיבה לגזרה הזאת כי לא בגלל הסיבה אני מקיים אותה אלא בגלל שככה גזרו חכמי הדור,ואפילו הטעם של הגזרה תתבטל היא עדיין קיימת (עיין ב"עין אי"ה" על מסכת שבת בקטע עם רבי ישמעאל בן אלישע)
איסור נגיעה ואיסור ייחוד (לא איחוד)-עוד מופיע בתקופת הגמרא,ואתה באמת חושב שרבנים לא מכירים בע"פ את כל המשניות שתביא להם? ואם מישהו יבקש ממני חזיר ואני לא אתן לו אני גם אלבין את פניו,מה יותר חשוב? יש כלל בפסיקת הלכה שאם יש לך משנה ויש לך מעשה רב תעזוב את המשנה ותלך אחרי מה שהרב עשה (אתה חושב שהבנת את המשנה בצורה ס,תהיה בטוח שהרב הבין אותה בצורה Y שהיא הצורה הנכונה)
אסור לאכול בשר עם דגים-"סכנתא חמירא מאיסורא" סכנה חמורה מאיסור ויש בזה סכנה (בכל מקרה פעם היה,לא יודע לגבי היום)
אני אומר לך שמי ששומר נגיעה הרבה יותר דתי ממי שלא מהסיבה הפשוטה-הוא מקשיב לדברי חכמים שזה מצווה מדאורייתא ו"כל העובר על דברי חכמים חייב מיתה" והשני חכם גדול,בטוח שהוא יודע יותר מהחכמים ומן הסתם הוא עם הארץ טיפש
נ.ב בתור יהודי לא שומר תורה מאיפה ההתיימרות להבין כל כך בכתבי חז"ל? חצי מהדתיים לא באמת יודעים תמיד על כל אמרה בקשר למה היא נאמרה ומה הסייג שלה אז למה אתה חושב שאתה כן?

ישן 23-04-2009, 19:38

בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אני מצטער אבל אתה מצחיק אותי"

כנראה שלא הסברתי את עצמי נכון. אני לא יוצא נגד הדת. ואני גם לא יוצא נגד חכמים. גם לא טענתי שאני יודע יותר ממך או ממישהו אחר (להבדיל ).
בכל מקרה, דברי חכמים מעניינים אותי, אחרי הכל זה חלק מההסטוריה שלנו. אני לא יוצא נגד כל דבר או משתמש בכל דבר נגד הדת.

הסלידה היחידה שלי מהנושא היא ללכת כמו עיוור ולא לשאול למה. הרי, למה שלא תשאל למה? בסדר פסח מעודדים לשאול, ובכל שאר ימות השנה, לא?
ואני לא מדבר על השאלה כשאלה. אני מדבר על התשובה. אתה חייב לקבל אותה, ועם זה אני לא מסכים. אני לא מקבל את זה ש"חכם" שמת, מקבל אסמכתה באופן אוטומטי בלי שאוכל אפילו להטיל ספק על הסיבה.
מה גם שרוב הדברים הם פשוט אסור. לעולם לא יגידו לך שמותר. ולמה? מחמת הספק שהמותר עובר על איסור אחר, אז פשוט יותר להגיד "לא".
תיקח את שתי הנקודות האלו, ז"א, אסור להטיל ספק במילותם של החכמים ושפשוט מתווספים איסורים כל הזמן. בעוד 1000 שנה, אדם דתי יעסוק כל חייו בלשמור על האיסורים שהתווספו אלפי שנים לפניו בלי שום דרך לשלול.

אני לא רוצה לפתוח פה עוד דיון. אבל יש המון דברים שמנקודת המבט שלי הם סותרים. כמו הילל שהתיר את ההלוואה בריבית (פשוטו כמשמעו) כשהיא איסור מהתורה. אני בטוח שבחייו הוא לא חשב עצמו למה שחושבים אותו היום.
ישן 23-04-2009, 21:58
צלמית המשתמש של maorhag

כל נק' המבט שלך שגויה
בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי GreenBerret שמתחילה ב "כנראה שלא הסברתי את עצמי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GreenBerret
כנראה שלא הסברתי את עצמי נכון. אני לא יוצא נגד הדת. ואני גם לא יוצא נגד חכמים. גם לא טענתי שאני יודע יותר ממך או ממישהו אחר (להבדיל ).
בכל מקרה, דברי חכמים מעניינים אותי, אחרי הכל זה חלק מההסטוריה שלנו. אני לא יוצא נגד כל דבר או משתמש בכל דבר נגד הדת.

הסלידה היחידה שלי מהנושא היא ללכת כמו עיוור ולא לשאול למה. הרי, למה שלא תשאל למה? בסדר פסח מעודדים לשאול, ובכל שאר ימות השנה, לא?
ואני לא מדבר על השאלה כשאלה. אני מדבר על התשובה. אתה חייב לקבל אותה, ועם זה אני לא מסכים. אני לא מקבל את זה ש"חכם" שמת, מקבל אסמכתה באופן אוטומטי בלי שאוכל אפילו להטיל ספק על הסיבה.
מה גם שרוב הדברים הם פשוט אסור. לעולם לא יגידו לך שמותר. ולמה? מחמת הספק שהמותר עובר על איסור אחר, אז פשוט יותר להגיד "לא".
תיקח את שתי הנקודות האלו, ז"א, אסור להטיל ספק במילותם של החכמים ושפשוט מתווספים איסורים כל הזמן. בעוד 1000 שנה, אדם דתי יעסוק כל חייו בלשמור על האיסורים שהתווספו אלפי שנים לפניו בלי שום דרך לשלול.

אני לא רוצה לפתוח פה עוד דיון. אבל יש המון דברים שמנקודת המבט שלי הם סותרים. כמו הילל שהתיר את ההלוואה בריבית (פשוטו כמשמעו) כשהיא איסור מהתורה. אני בטוח שבחייו הוא לא חשב עצמו למה שחושבים אותו היום.

מותר,ואף רצוי לשאול אבל ממקום אמיתי,כשבנאדם בא לשאול ברצינות עונים לו אבל כשהוא בא לקנטר עובדים לפי הכלל שמי שנותן לך סטירה תחזיר לו לפחות 2.....
למה לקבל את התשובה? אתה צריך לשאול ולשאול ואתה תבין לבד את התשובה רק לא אותי....תמצא לך רב ו"תכה את המומחה" הוא יענה לך על הכל,אבל זה כשאתה ממקום של להבין לא להתריס.
רוב הדברים אסור? אולי,אתה צריך להבין שיש את המינימום שזה שולחן ערוך,לאט לאט עם התקדמות הרוחניות והדור מוסיפים עוד דברים שהם מעיקר הדין לא חיוב אבל ככל השדור עולה הוא מבין לבד שהם רצויים....חוץ מזה אם היו לך מיליון דולר אתה לא היית מניח לשודד להתקרב לרדיוס של הקילומטר הקרוב,ברור שלא היית נותן לו להכנס לבית-אם אתה מבין את ערך המצוות והחומרה של העבירה אתה לא תתן ליצר הרע להתקרב ותוסיף עוד ועוד סייגים (ראה "עין אי"ה" מסכת שבת עם רבי ישמעאל בן אלישע)
מתי הלל התיר הלוואה בריבית? אולי אתה מדבר על פרוזבול אבל זה לא קשור בכלל.....

ישן 22-04-2009, 20:19

בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אם אני יהודי בעיניך ואתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
יהדות היא רק דת, ולא תותית ולא לאום. הלאום שלי ישראלי

האם אתה מבין כמה חמורים הם הדברים שאמרת ????

אנחנו, היהודים, העם העתיק ביותר בעולם והצלחנו לשרוד עד היום.

אם יש משהו שהישראלים באמת יכולים להתגאות בו מול כל העולם,
זו העובדה שהם שמרו על מידה ולו הקטנה ביותר של קשר רוחני עם אבות אבותיהם שחיו לפני כמה אלפי שנים.

הגישה המטורפת הזו, של הפיכתנו מעם יהודי לעם ישראלי המנותק מזהותו המקורית,
היא בדיוק ההיפך המוחלט מהאידיאולוגיה של פייגלין.

ואני מזהיר אתכם : אם נתנתק מיהדותנו הלאומית ונהפוך לעם של ישראלים, אנחנו לא נוכל לשרוד הרבה זמן.

מדינת ישראל נמצאת היום במסלול של מעבר מיהדות לישראליות.
זו הסיבה לכך שהיא מתמוטטת, ולא מצליחה אפילו למצוא הצדקה לקיומה.

כל עוד אנו מגדירים את הלאום שלנו כישראלים, לא תהיינה לנו שום זכויות כאן, ואנחנו נתפרק במהרה גם מבחינה רוחנית.

"צדק צדק תרדוף"

ישן 23-04-2009, 19:57
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 147 שנכתבה על ידי לב כל-רואה שמתחילה ב "אני לא בטוח שהבנת אותי..."

העם היהודי מורכב מהמון יהודים. בכל מיני צבעים (על זה יש ויכוח) בכל מיני מינים בכל מיני השקפות ובכל מיני רמות דתיות.
לא הדתיים יקבעו לחילונים מיהו יהודי, ולא החילוניים יקבעו לדתיים מיהו יהודי.
אין לך שום זכות, שלא נדבר על סמכות, מוסרית לקבוע שהעם היהודי מתפורר. כאשר החלקים הדתיים יותר במשוואה נותנים הרבה פחות למען שמירה על העם היהודי או על המולדת של העם היהודי לעומת חילוניים, ככה שמי שהורס אולי הוא מי שלא שומר על האחר ?
החילונים שומרים על הדתיים, פיזית.
אני לא רואה את זה בכיוון ההפוך.
תגיד לי שמתפללים בשבילי ? סבבה
אני כחילוני משלם במטבע עובר לסוחר, מה שאני נותן, דתי יכול להשתמש בו (הגנה למשל).
ההיפך לא מתקיים. ללא הגנה לא הייינו פה. והתפילות.....אולי הן תשלום לטווח ארוך, בקצר, הם חיים בחינם על חשבון מישהו אחר.

john reese

ישן 24-04-2009, 04:58
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 149 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "קודם כל זה שקר גס,אחוז..."

1. הגבוה ביותר הוא מגזר הדרוזי
2. כמה חרדים מתגייסים לצה"ל בשנה וכמה לא?
3. אתה אומר שזה עוזר לי. אני אומר שזה אחלה תירוץ. אם אין לך דרך להוכיח את זה - הטענה שלך לא עומדת. באותה מידה יכול מישהו אחר לטעון שהוא חייב לעבוד את המפלצת הספגטי....

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 24-04-2009 בשעה 05:00.
ישן 27-04-2009, 15:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 151 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "שמענו על הדרוזים-חצי נאמנים..."

מבין - כן. לא מקבל. כל אחד יכול למצוא תירוץ...

ישן 24-04-2009, 09:33
צלמית המשתמש של תוכי.נ
  תוכי.נ תוכי.נ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.06
חרדים לא מתגייסים תפסיקו לעבוד על עצמכם
בתגובה להודעה מספר 149 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "קודם כל זה שקר גס,אחוז..."

חרדים גם לא מוסריים\מנומסים\שומרי חוק\חרוצים יותר מאף מגזר, האמת שההפך מזה. ממש לא אכפת לי אם הם מתפללים למעני, אם מישהו הולך לתת את זה בתור תירוץ לכך שצריך לתת להם להיות פרזיטים ולכפות את דעתם על הרוב .....

החרדים הם מיעוט, הסיבה שהם מצליחים לכפות שטויות בלתי הגיוניות בעליל על רוב הציבור שבכלל לא מעניין אותו הדברים האלה היא שרוב החילוניים מקבלים על עצמם את הכפייה הדתית תוך כדי שיכנוע שזה "רק קצת יהדות כולנו אחים וכו'". לא יודע, אולי בגלל שאני ירושלמי אני רואה את זה באופן הרבה יותר ברור ומוחצן וסובל מזה הרבה יותר אבל זה נכון לגבי כל הארץ.

ישן 24-04-2009, 11:02
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 155 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "לכמה שורות... ואז פתאום הוא דוחף כל מיני בלה בלה בלה כיבוש"

זה באמת די עצוב, וגם מייצג את היהודי/ישראלי הטיפוסי.
מוכן לוותר על החילוניות שלו בשביל להשיג כל מיני אינטרסים אחרים ופוליטיקות אחרות.
לכן רב לוחמי החופש החילוניים משתייכם לשמאל (לא שאין בימין אבל כמובן פחות).
מסכים איתך שאפשר היה ללא הקשירה לכיבוש, וכך לזכות ביותר אהדה.
הנושא מספיק גדול בשביל לעמוד בפני עצמו ללא התוספות של מדינה כובשת וכו'.
אבל נכון להיום, רב מלחמות הדת מקבילות למלחמות השמאל ימין מבחינת הצדדים.
זה אולי טוב לי, אבל לא טוב לך, ואז זה לא טוב לי, כי אתה יכול לבחור צד שיפגע למעשה באינטרס משותף של שנינו

john reese

ישן 24-04-2009, 18:01
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 147 שנכתבה על ידי לב כל-רואה שמתחילה ב "אני לא בטוח שהבנת אותי..."

כבודו, לאורך מאות שנים השבת שמרה על ישראל יותר מאשר עם ישראל שמר על השבת. נכון, מקבל.
הייתה תקופה ארוכה בה כל "בן-ישראל" היה גם יהודי.
אבל זה לא דבר שמחוייב המציאות ומעולם לא היה כזה.
אין קשר גנטי, תרבותי או לשוני מהותי בין השבט של אברהם, "עם ישראל" של דוד והעם היושב בציון כיום.
למעשה מכל הבחינות הללו (גנטית, לשונית ותרבותית) הורי אימי והורי אבי קרובים יותר לקבוצות האתניות בארצות מוצאם (עירק ואנגליה) מאשר אחד לשני...

עצם העובדה שיש גרעין המשכיות בין הקבוצות לא מצביע על זהות בינהן.
יש משל ישן על אדם א' ששותל זרע, מהזרע גדל עץ, ברבות השנים העץ נגדע, אדם ב' מכין ממחצית גזעו סירה, אדם ג' מכין ממחציתו השניה צריף. יש כמובן גרעין של המשכיות, אבל אין משמעותה של המשכיות זו שסירה, צריף וזרע הם אותו דבר...
אלו עמים שונים, מאותה קבוצה לשונית, עם דת דומה, לא יותר.

לא היה קיים עם "ישראלי" כבר הרבה מאוד זמן, היו קיימות קבוצות דתיות יהודיות בקרב לאומים שונים.
אנחנו בנינו ובונים פה עם מאפס במאה השנים הבאות.
וד"א - לא רק שהקבוצות הדתיות האלו פיתחו לעצמם מנהגים ודרכי סגידה שונות וסותרות - אין כמעט קשר צורני בין היהדות הרבנית לבין היהדות של בית המקדש.

ישן 29-04-2009, 20:07
  נביא הזעם נביא הזעם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.08
כל תגובה שמתייחסת גם לאישיות "גדעון לוי" היא מוצדקת.
בתגובה להודעה מספר 122 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "100% מהתגובות שמתייחסות..."

אם לגדעון לוי היו דעות לגיטימיות, אפשר היה להתייחס לשאר המאמרים והדעות שלו ברצינות
ובשיקול דעת. הבעיה היא שכולנו יודעים לאן פונות דעותיו של לוי, ועד כמה הוא מתעב את
הציונות, צה"ל ואת גיבורי ישראל, שרק לפני עשרים וארבע שעות ציינו את זכרם וגבורתם.

לוי רוצה בהשמדת מדינת ישראל הנוכחית, והמאמר הזה שלו על "מדינת דת פונדמנטליסטית
כמו איראן", זה רק חלק מהתורה שלו (גם סוג של דת) - שמשמעותה רק אחת - לישראל הנוכחית
אין זכות קיום.

האמת, גם אחמדינג'אד, צורר ישראל הגדול של התקופה, מדבר ברטוריקה דומה: "ישראל היא
יישות לא חוקית, כיבוש, צה"ל צבא רוצח, רצח עם, בלה בלה בלה". לשני האנשים האלה יש את
אותה הרטוריקה, בין אם תודה בזה ובין אם לאו.
ישן 24-04-2009, 05:48
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
מה קרה? נגמרו לך התגובות הרהוטות?
בתגובה להודעה מספר 163 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "בלה בלה פלשתינאי, בלה בלה..."

לא מוצא חן בעינייך כי הוא מציב מביע דעתו, השונה משלך, אז בחרת לזלזל בדבריו ולבצע בו דה-לגיטימציה? מאוד בוגר. האמת כואבת, נכון? לא יעזור לך בד"צ/בג"צ - הארץ הוא עיתון אנטי ציוני (עד כדי כך שאפילו עירית לינור ביטלה המנוי שלה בו), שמעסיק אנשים אנטי ציוניים, כגון עמירה הס וחביבנו - גדעון לוי, שהדבר שמציק לו יותר מכול הוא "רצח העם" שבוצע במצרים, בעודו מתעלם מהטבח המקדים שבוצע ביהודים, על לא עוול בכפם (אבל זה בסדר כי אלה "רק" יהודים). השלב הבא יהיה השתלחות במרדכי אנילביץ' וגינוי בנות הברית על ה"טבח בדרזדן", דבר שבמחשבה שנייה נשמע הגיוני לאחר שנזכרים מי הבעלים של 25% מ"קבוצת הארץ" שהעיתון בבעלותה.

ישן 08-05-2009, 12:11
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
תגובה כוללת לתגובות 2 עד 167

אני דתי ואני גר בפריז
נולדתי בארץ וחייתי שם עד 2002
קראתי אהתגובות ברובן ורציתי גם להגיב
1. 80 אחןז מיהודי ישראל לא אוכלים חמץ בפסח
2. 20 אחוז זה מיעוט
3. ישנם חילונים כאן בפריז שלא זועקים מרה מדוע בקריסטמס "חג המולד" החנוית סגורות
4. דת מסורת איננה כפייה כשאופיה של המדינה יונק ממנה כמו בצרפת שהיא מדינה חילונית אבל בעלת אופי נוצרי והחנויות סגורות בכל החגים הנוצריים
וכשהחג הוא חג לאומי החנויות פתוחות חלקית
5. בתל אביב ניסו להפעיל תחבורה ציבורית בשבת אבל הקווים לא היו רווחיים
כי רב האנשים או במיטותיהם או ברכבם הפרטי
6. בפריז ישנה תחבורה ציבורית בלילה ובימי ראשון כל 15 עד 30 דק
אבל בדת הנוצרית אין שום בעייה לסוע ביום א,
ובלילה פעם ב 30 דק זה רווחי בעיר של 7 מליון תושבים

כפיה דתית ברבנות?
פה בצרפת חובה להתחתן בעירייה אבל אם אתה יהודי ומעונין שהילדים שלך יהיו בבית ספר יהודי
אתה תתחתן גם ברבנות המקומית זאת כפייה דתית? אבל רוב היהודים פה אינם דתיים ובכל אופן מתחתנים ברבנות
וזו לא מדינת ישראל
יהודי שגר במדינת היהודים ומעונין שהצבא שלו יגן על יהודים ושיהודי ירגיש בה כמו בבית לא יכל להתנגד לזה שמכירת או אכילת חמץ בפסח בפרהסיה פוגעת בצביון של מדינתו
אני לא מצליח להבין מה רוצה חילוני גמור מאחיו הדתיים שרק בגלל שכתוב בתורתנו שארץ כנען לבני ישראל באנו לארץ ישראל והקמנו מדינה
ואם לא מסתדר לכם באו לחו"ל תהיו ככל הגוים ושלום על ישראל
עדיאל וינר
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 08-05-2009, 15:05
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 169 שנכתבה על ידי סוכן שקט שמתחילה ב "תגובה כוללת לתגובות 2 עד 167"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סוכן שקט
אני דתי ואני גר בפריז
1. 80 אחןז מיהודי ישראל לא אוכלים חמץ בפסח מהיכן המספר הזה ? בסדר האחרון שאני קראתי המספרים היו יותר לכיוון 60/40 ולא משנה כרגע מי הרב, אין מיעוט בכל אופן
2. 20 אחוז זה מיעוט
3. ישנם חילונים כאן בפריז שלא זועקים מרה מדוע בקריסטמס "חג המולד" החנוית סגורות האם החנויות סגורות על פי חוק ? או מבחירת הסוחרים ? אם על פי חוק, יש טעם בעובדה הזו, אם לא על פי חוק, העובדה לא רלבנטית. בישראל מי שפועל בשבת הוא עבריין.
4. דת מסורת איננה כפייה כשאופיה של המדינה יונק ממנה כמו בצרפת שהיא מדינה חילונית אבל בעלת אופי נוצרי והחנויות סגורות בכל החגים הנוצריים
וכשהחג הוא חג לאומי החנויות פתוחות חלקית שוב השאלה האם על פי חוק וכאן מתחיל/מסתיים הויכוח. כמו בסעיף הקודם, עם וולונטריות או מסורת שאיננה מעוגנת בחוק אין לי שום בעיה.
5. בתל אביב ניסו להפעיל תחבורה ציבורית בשבת אבל הקווים לא היו רווחיים מול תשובה כזו קשה להתוכח, מה עוד שהמספר המצומצם של קווי מוניות השרות בתל אביב תומך בטענה שלך. מצד שני ממתי הנסיון הזה ? מהם המספרים המדויקים ? מה הכוונה לא רווחי ? מפסיד ? או לא מרוויח מספיק ? בשביל לקבל רשיון לתחבורה ציבורית צריכים גם לתת, וזה אומר לתת שירות לא בהכרח רווחי לתושבים הנוסעים ל/באזורים מרוחקים ודלילי אוכלוסיה.
אבל בדת הנוצרית אין שום בעייה לסוע ביום א, גם בדת היהודית אין שום בעיה לסע ביום שבת. עובדה שאני מצליח. האיסור הוא חוקתי ועל כך התרעומת. אני לא מוכן להיות עבריין כאשר אני מבצע מעשים שהם אישיים ופרטיים ואינם פוגעים בשלום הציבור כל עוד שלום הציבור לא אומר אי נסיעה בשבת, ואז זו כפייה. לוגיקה פשוטה
ובלילה פעם ב 30 דק זה רווחי בעיר של 7 מליון תושבים אוטובוס פעם בשעה בשבת, בלילה, שמאגד בתוכו מספר קווים ופוסח על חלק מהתחנות זה גם טוב. תן לסבתא שגרה בבת ים אפשרות לסע לאכול ארוחת שישי אצל בניה/נכדיה הגרים בכפר סבא באוטובוס/רכבת ולחזור הביתה בסביבות 22:00. אלו אינן שעת לילה אלא ערב. ואם הקו בשבת יתחיל מאוחר יות רויגמר מוקדם יותר זה גם בסדר. אבל זה לא הכל או כלום.

כפיה דתית ברבנות?
פה בצרפת חובה להתחתן בעירייה אבל אם אתה יהודי ומעונין שהילדים שלך יהיו בבית ספר יהודי
אתה תתחתן גם ברבנות המקומית זאת כפייה דתית? אבל רוב היהודים פה אינם דתיים ובכל אופן מתחתנים ברבנות
וזו לא מדינת ישראל
יהודי שגר במדינת היהודים ומעונין שהצבא שלו יגן על יהודים ושיהודי ירגיש בה כמו בבית לא יכל להתנגד לזה שמכירת או אכילת חמץ בפסח בפרהסיה פוגעת בצביון של מדינתו יכול גם יכול ובשביל זה אני נלחם ולפעמים גם מת בהגנה על ארצי. אני לא נלחם בשביל החמץ בפסח. אני נלחם בשביל שאתה, אני, ההוא, וגם אלה שאני לא מכיר, יוכלו לחיות בשקט. חלק מלחיות בשקט זה לאכול מה שאני מתי שאני רוצה (בתוך ביתי OK ? לא טענתי שאני מעונין לאכול פיתה עם חזיר ושרימפס על הספסל השלישי בשדרה.
אני לא מצליח להבין מה רוצה חילוני גמור מאחיו הדתיים שרק בגלל שכתוב בתורתנו שארץ כנען לבני ישראל באנו לארץ ישראל והקמנו מדינה מה רוצה ? שאי קיום מצוות לא תחשב עבירה על חוקי המדינה. לגבי באנו לארץ לישראל והקמנו מדינה, התנועה היתה חילונית, ולא דתית. את מה שכתוב בתורתנו פירשו אנשים מעשיים חילוניים, אתה מנכס לעצמך את מדינת ישראל כיהודי דתי ומוציא מחוץ לגדר את החילונים ? שלמעשה בנו בכלל את המדינה והגדר ?

ואם לא מסתדר לכם באו לחו"ל תהיו ככל הגוים ושלום על ישראל שלום על ישראל במובן "הלך על ישראל" ? או במובן ישראל היא מדינת הלכה, ומי שלא יהודי דתי אין לו מה לחפש בישראל ?

john reese

ישן 10-05-2009, 06:25
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 171 שנכתבה על ידי maguse שמתחילה ב "אבל ידידי - למה לשקר?"

למה לשקר ?
לחם הוא מצרך יסוד, ואין לי בבית פריזר, ואם אני רוצה לאכול לחם טרי אינני יכול למצוא כזה בפסח אלא רק אצל העבריינים שמוכרים אותו בפסח. לשמור בפריזר ולאכול בבית אלה מותרות. אני כבן אדם עני צריך למצוא פתרון ותחליף למצרכי יסוד, או לקנות פריזר. זו כפייה קשה, אבל אתה מוכן שאני אסבול בשביל שאתה תוכל לקיים את המצוות שלך בחסות החוק. לא נראה לך כפייתי ? אם יש אלוהים ויש דת למה צריכים לגבות את זה בחוקים עם עונשי מאסר ? איפה העוצמה של הדת שהיא זקוקה למטרייה של בית משפט ? הרי כאשר בית המשפט מתנגש עם חוקים דתיים אז תתקוף אותו בשמחה. עם הדת מעל הכל, אז אין היא יכולה להסתתר מאחורי חוקים רק כשזה משרת אינטרס ולהתנגח בהם כאשר זה מתנגש.

חוצמזה\ אתה מבסס ומחזק את הדעה שלך על סמך עובדה אחת שלקחת מהחוק הקנדי ?

מונטריאול למשל מככבת כבר הרבה שנים בראש טבלת הערים הנחשקות, כלומר התושבים אוהבים ומרוצים ורוצים לגור בה. בניגוד לישראל שבה יש מרמור קבוע על הכפייה הדתית אצל חלק מהתושבים שהם עבריינים כלפי החוק ואתה צוהל על הרעיון ותשמח לראות בעל מאפיה יושב בכלא על כך שמוכר חמץ בפסח.
תשווה תפוחים לתפוחים, אל תבסס תאוריות על סעיף בודד.

john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 10-05-2009 בשעה 06:31.
ישן 10-05-2009, 20:15
  maguse maguse אינו מחובר  

מסכן
בתגובה להודעה מספר 172 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "למה לשקר ? לחם הוא מצרך יסוד,..."

אין לך פריזר בבית...?
עוד שקר?

אתה התלוננת על כך שאתה לא יכול להיקבר כמו שאתה רוצה.
הבאתי לך עובדה שגם בקנדה לא כל אחד יכול להיקבר כרצונו.
כל כך פשוט.
איך הענין שמונטריאול היא עיר נחשקת מבטל את העובדה שהבאתי?
אדרבא, זה מחזק אותה! זה רק מראה שהכפיה הנוראה והאיומה איך האדם יקבר לא כ"כ משנה לכל בני האדם ולא מונעת מהם לשאוף להגיע למונטריאול, ואתה בין הבודדים שמתעקשים לעשות מדבר כגון דא סיפור...

דבר נוסף לא ראוי שכתבת
ציטוט:
ותשמח לראות בעל מאפיה יושב בכלא על כך שמוכר חמץ בפסח

שקר וכזב, בכלל לא עסקי מה אותו אחד עושה, וודאי שלא ישמח אותי אם הוא ישב בכלא.

באמת, זה ממש לא נאה מצידך לומר שקרים ועוד עלי באופן אישי.
דבר לעניין..

אתה צודק בדבר אחד, הדת לא זקוקה למטריה של בית משפט כזה או אחר.
אבל אתה כבר עושה בלאגן שלם.

אתה רוצה לטעון שיש כפיה דתית במדינה.
אז אני אומר לך שרוב גמור מהחוקים שאתה מגדיר אותם ככפיה דתית אינם כפיה דתית.
אני גם אומר לך שאפילו אם יש כפיה דתית בחוק אחד או שנים - הכפיה הזו איננה שונה במהותה ובהשלכותיה מאלפי חוקים כפיתיים אחרים (שהרי כל חוק הוא כפיה) ומה זו הצביעות לזעוק כפיה דתית דווקא?
ובנוסף אתה רואה שיש עוד מדינות נאורות נחשקות ודמוקרטיות עם כפיה זהה ל"כפיה הדתית" שאתה קובל עליה...

ובנוסף אשאל אותך שאלה: אם חוק האוסר למכור בשר חזיר איננו דמוקרטי, מדוע חוק שאוסר למכור בשר לויתן כחול הוא כן דמוקרטי?

חבל להאריך בדברים, תכנס לקישור שהבאתי, מעניין מאוד.
(לא צריך לא להיכנס דווקא. אין חוק שאוסר לצפות בזה..)
ישן 11-05-2009, 00:58
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 173 שנכתבה על ידי maguse שמתחילה ב "מסכן"

לרגע חשבתי שאפשר להתוכח איתך
אבל השימוש המופרז שלך בלמה לשקר הופכים את הויכוח לילדותי ולא מעניין בשבילי.
לויתן כחול הוא מין בסכנת הכחדה. חזירים מגודלים באופן מלאכותי למאכל ולתעשייה. כמו עופות. פרות. תרנגולי הודו. צפרדעים וברווזים.
חוק שמונע ממני לאכול חזיר כי כתוב בתורה (ספר כלשהו לצורך העניין) שווה ערך לחוק שימנע ממני לאכול סטייק מפרה, שווארמה מהודו, ברווז ברוטב תפוז ורגלי צפרדעים. אם לויתן כחול היה מגודל בחוות גידול, ולא היתה סכנת הכחדה שלו אז השאלה שלך היתה במקום.
חוק אחד במונטריאול שעלול להציק לי ללא מערכת החוקים, חלוקה לדתות ועוד פרמטרים רבים לא ממש משנה את העובדות והעמדה שלי. אתה רוצה להשוות ? תשווה בין דברים שווים ולא בין דברים שונים.
בישראל יש לא מעט חוקים טובים ומיטיבים שמהווים תקדים עולמי, האם זה הופך את ישראל למדינה מערבית מתקדמת ומובילה ? הרי התשובה היא לא. אז חוק מטריד אחד בקנדה כנראה משאיר את הערים שלה נחשקות ביותר בעולם. אם היית מבין מה המשמעות של זה, היית מבין איפה נמצאת תל אביב או רמת גן לעומת מונטריאול. ורמת גן היא מובילה ארצית כאמור.

john reese

ישן 11-05-2009, 06:32
  maguse maguse אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 174 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לרגע חשבתי שאפשר להתוכח..."

ציטוט:
לרגע חשבתי שאפשר להתוכח איתך
אבל השימוש המופרז שלך בלמה לשקר הופכים את הויכוח לילדותי ולא מעניין בשבילי

אתה זה שמפזר שקרים, אבל איך שהוא זורק את האשמה עלי - דמגוגיה ראויה לשמה.

ציטוט:
לויתן כחול הוא מין בסכנת הכחדה. חזירים מגודלים באופן מלאכותי למאכל ולתעשייה. כמו עופות. פרות. תרנגולי הודו. צפרדעים וברווזים.
חוק שמונע ממני לאכול חזיר כי כתוב בתורה (ספר כלשהו לצורך העניין) שווה ערך לחוק שימנע ממני לאכול סטייק מפרה, שווארמה מהודו, ברווז ברוטב תפוז ורגלי צפרדעים. אם לויתן כחול היה מגודל בחוות גידול, ולא היתה סכנת הכחדה שלו אז השאלה שלך היתה במקום.

לא מעניין אותי שהוא בסכנת הכחדה.
גם הדינוזאורים היו פעם והיום לא.
אכפת לך מהלויתן הכחול? אל תאכל אותו.
איך אתה יכול לכפות עלי בשם הדת הירוקה שלך לא לאכול משהו שאני רוצה?

ציטוט:
חוק אחד במונטריאול שעלול להציק לי ללא מערכת החוקים, חלוקה לדתות ועוד פרמטרים רבים לא ממש משנה את העובדות והעמדה שלי. אתה רוצה להשוות ? תשווה בין דברים שווים ולא בין דברים שונים.
בישראל יש לא מעט חוקים טובים ומיטיבים שמהווים תקדים עולמי, האם זה הופך את ישראל למדינה מערבית מתקדמת ומובילה ? הרי התשובה היא לא. אז חוק מטריד אחד בקנדה כנראה משאיר את הערים שלה נחשקות ביותר בעולם. אם היית מבין מה המשמעות של זה, היית מבין איפה נמצאת תל אביב או רמת גן לעומת מונטריאול. ורמת גן היא מובילה ארצית כאמור.

אני זה שמשווה בין דברים ואתה פתאום נכנס לעניינים לא קשורים בעליל.
איך העניין שמונטריאול נחשקת וישראל לא קשור לנושא??
הנקודה היא אחת, והדמיון הוא מוחלט - בקנדה קיים חוק כפייתי, זהה לחוק כפייתי שבארץ אתה צווח עליו. זה הכל.
(בנוגע לצרפת הסכמת שחוק אחד בלבד של סגירת חנויות כן יהיה עובדה ששוה להתיחס אליה..)
(את ישראל השוות לטהרן - אפילו שההבדל בין ישראל לטהרן גדול לאין ערוך מן ההבדל בין ישראל קנדה, רק בגלל חוק אחד או שנים)

ד"א, ראית את הסרטון?
ישן 11-05-2009, 07:40
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 175 שנכתבה על ידי maguse שמתחילה ב "[QUOTE]לרגע חשבתי שאפשר..."

מתנצל אדון מגוס, אין באפשרותי להמשיך להתוכח איתך
הויכוח הוא לא על האדם מאחורי הניק מצפון, אלא ויכוח עקרוני
אם אמרתי שאין לי פריזר או מקרר, זה לא שקר, זו צורת ויכוח והעלאת טענות
לקרוא לזה שקר זה לעצור את הויכוח בגלל ילדותיות וקטנוניות שזו למעשה עבירה טכנית
כשתבין מהו שקר ומהו ויכוח, תחזור ונמשיך
לא ראיתי את הסרט ולא אראה כנראה, הלינק מבשר על ההמשך ואני אוותר
הדברים שלך על הלויתן הירוק והדת הכחולה שלי מראים עד כמה אתה סגור ומסוגר ואטום לקבלת דעות וגישות. אתה רואה רק את עצמך ומתעלם מהטבע.
אם אתה רוצה לאכול לויתן וזה שווה ערל לאכילת חזיר, תסיים את התיכון ואז נוכל להמשיך.
הויכוח יורד לעומקים לא מענינים.
אז אחרי כלהציונים שקיבלת ממני, תבדוק האם ניתן להשוות את ישראל לאירן או לא, ואת אירן לקנדה ואת ישרל לקנדה. תחזור עם התוצאות ונמשיך.
יש לך הרבה שיעורי בית...

john reese

ישן 24-05-2009, 13:27
  maguse maguse אינו מחובר  

בכלל לא רציתי לטרוח להגיב
בתגובה להודעה מספר 176 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "מתנצל אדון מגוס, אין באפשרותי..."

אבל אני ממילא מול המחשב אז אגיב..

ציטוט:
מתנצל אדון מגוס, אין באפשרותי להמשיך להתוכח איתך
הויכוח הוא לא על האדם מאחורי הניק מצפון, אלא ויכוח עקרוני

אתה זה שנכנס לטענות (שקריות) בנוגע לאדם שמאחורי הניק - ועוד מתלונן??

ציטוט:
ותשמח לראות בעל מאפיה יושב בכלא על כך שמוכר חמץ בפסח

ציטוט:
הדברים שלך על הלויתן הירוק והדת הכחולה שלי מראים עד כמה אתה סגור ומסוגר ואטום לקבלת דעות וגישות. אתה רואה רק את עצמך ומתעלם מהטבע.

שוב אתה הוא זה נכנס לטענות על האדם מאחורי הניק ולא מדבר לעניין.
ד"א אני לא באמת רוצה לאכול בשר לויתן, וכן אכפת לי מהטבע, לפחות כמו שלך אכפת אם לא יותר.

ציטוט:
אם אתה רוצה לאכול לויתן וזה שווה ערל לאכילת חזיר, תסיים את התיכון ואז נוכל להמשיך.

מה אתה מכניס השוואת ערכים בנוגע לאכילת חיה כזו או אחרת? איפה הקשר לדיון? אתה מחליף דיון כל רגע שמתחשק לך...
איסור מכירת חזיר בשם אידיאולוגיה לאומית (כן, כן, זה לא בשם הדת... כי בשם הדת אסור לאכול גם הרבה דברים אחרים שמותרים למכירה במדינה, אלא שהחזיר הפך לסמל. אבל לא משנה, גם אם זה היה בשם אידיאולוגיה דתית) אתה מגדיר כפיה אסורה, אבל איסור מכירת בשר לויתן כחול בשם אידיאולוגיה ירוקה זה בסדר. למה? כי הראשון בעיניך לא מוצדק והשני כן? ז"א חוק שמוצא חן בעיניך הוא דמוקרטי, וכזה שלא אז הוא לא דמוקרטי... חוקי הדמוקרטיה לא תלויים בראות עיניו של כזה או אחר.
(ד"א את הדוגמא הנ"ל לא אני המצאתי, ד"ר ח"כ יובל שטייניץ, חילוני למהדרין, אמר את הדברים. .)
אתה מנסה לעשות חילוקים אויליים בכל דוגמא שאני מביא:
אתה טוען שחוק קבורה יהודית הוא חוק אנטי דמוקרטי, אבל חוק זהה בקנדה אתה מכשיר..
באיזה תירוץ אומלל הפעם? כי קנדה מדינה יותר מושכת מישראל.. מה הקשר?!
מביאים לך עוד עובדה, שגם בצרפת יש חוק שמחייב לסגור עסק יום בשבוע - פתאום זה לא כפיה דתית? איך אתה מנסה בכל פעם להתפתל ולעוות את המציאות?

ציטוט:
הויכוח יורד לעומקים לא מענינים.

איך לא...

ציטוט:
תבדוק האם ניתן להשוות את ישראל לאירן או לא, ואת אירן לקנדה ואת ישרל לקנדה. תחזור עם התוצאות ונמשיך.

אתה זה שהשוות בין אירן לישראל... אתה צוחק על עצמך אני מבין...

נערך לאחרונה ע"י maguse בתאריך 24-05-2009 בשעה 13:39.
ישן 11-05-2009, 09:20
צלמית המשתמש של סוכן שקט

בתגובה להודעה מספר 170 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "[QUOTE=סוכן שקט]אני דתי ואני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
אני דתי ואני גר בפריז
1. 80 אחןז מיהודי ישראל לא אוכלים חמץ בפסח מהיכן המספר הזה ? בסדר האחרון שאני קראתי המספרים היו יותר לכיוון 60/40 ולא משנה כרגע מי הרב, אין מיעוט בכל אופן
המספר הזה הופיע כמה פעמים ע"י מכוני סקרים
2. 20 אחוז זה מיעוט
3. ישנם חילונים כאן בפריז שלא זועקים מרה מדוע בקריסטמס "חג המולד" החנוית סגורות האם החנויות סגורות על פי חוק ? או מבחירת הסוחרים ? אם על פי חוק, יש טעם בעובדה הזו, אם לא על פי חוק, העובדה לא רלבנטית. בישראל מי שפועל בשבת הוא עבריין.כן על פי חוק ולאלו שיש להם רשיון לפתוח בימי א חייבי לסגור ביום אחר בשבוע
וכשהחג הוא חג לאומי החנויות פתוחות חלקית שוב השאלה האם על פי חוק וכאן מתחיל/מסתיים הויכוח. כמו בסעיף הקודם, עם וולונטריות או מסורת שאיננה מעוגנת בחוק אין לי שום בעיה.כן
5. בתל אביב ניסו להפעיל תחבורה ציבורית בשבת אבל הקווים לא היו רווחיים מול תשובה כזו קשה להתוכח, מה עוד שהמספר המצומצם של קווי מוניות השרות בתל אביב תומך בטענה שלך. מצד שני ממתי הנסיון הזה ? מהם המספרים המדויקים ? מה הכוונה לא רווחי ? מפסיד ? או לא מרוויח מספיק ? בשביל לקבל רשיון לתחבורה ציבורית צריכים גם לתת, וזה אומר לתת שירות לא בהכרח רווחי לתושבים הנוסעים ל/באזורים מרוחקים ודלילי אוכלוסיה.אני לא חברת דן ואין לי מספרים מדוייקים אבל לא רווחי זאת אומרת שאין מספיק אנשים למלאות אוטובוסים
אבל בדת הנוצרית אין שום בעייה לסוע ביום א, גם בדת היהודית אין שום בעיה לסע ביום שבת. עובדה שאני מצליח. האיסור הוא חוקתי ועל כך התרעומת. אני לא מוכן להיות עבריין כאשר אני מבצע מעשים שהם אישיים ופרטיים ואינם פוגעים בשלום הציבור כל עוד שלום הציבור לא אומר אי נסיעה בשבת, ואז זו כפייה. לוגיקה פשוטההדת היהודית אוסרת על נסיעה בשבת רק ליהודי אין בעיה עם זה
ובלילה פעם ב 30 דק זה רווחי בעיר של 7 מליון תושבים אוטובוס פעם בשעה בשבת, בלילה, שמאגד בתוכו מספר קווים ופוסח על חלק מהתחנות זה גם טוב. תן לסבתא שגרה בבת ים אפשרות לסע לאכול ארוחת שישי אצל בניה/נכדיה הגרים בכפר סבא באוטובוס/רכבת ולחזור הביתה בסביבות 22:00. אלו אינן שעת לילה אלא ערב. ואם הקו בשבת יתחיל מאוחר יות רויגמר מוקדם יותר זה גם בסדר. אבל זה לא הכל או כלום.בארץ זה לא רווחי

כפיה דתית ברבנות?
וזו לא מדינת ישראל
יהודי שגר במדינת היהודים ומעונין שהצבא שלו יגן על יהודים ושיהודי ירגיש בה כמו בבית לא יכל להתנגד לזה שמכירת או אכילת חמץ בפסח בפרהסיה פוגעת בצביון של מדינתו יכול גם יכול ובשביל זה אני נלחם ולפעמים גם מת בהגנה על ארצי. אני לא נלחם בשביל החמץ בפסח. אני נלחם בשביל שאתה, אני, ההוא, וגם אלה שאני לא מכיר, יוכלו לחיות בשקט. חלק מלחיות בשקט זה לאכול מה שאני מתי שאני רוצה (בתוך ביתי OK ? לא טענתי שאני מעונין לאכול פיתה עם חזיר ושרימפס על הספסל השלישי בשדרה. חמץ בפסח קחמים עם קמח ושמרים תאפה ובתיאבון
אני לא מצליח להבין מה רוצה חילוני גמור מאחיו הדתיים שרק בגלל שכתוב בתורתנו שארץ כנען לבני ישראל באנו לארץ ישראל והקמנו מדינה מה רוצה ? שאי קיום מצוות לא תחשב עבירה על חוקי המדינה. לגבי באנו לארץ לישראל והקמנו מדינה, התנועה היתה חילונית, ולא דתית. את מה שכתוב בתורתנו פירשו אנשים מעשיים חילוניים, אתה מנכס לעצמך את מדינת ישראל כיהודי דתי ומוציא מחוץ לגדר את החילונים ? שלמעשה בנו בכלל את המדינה והגדר ?אני לא מנכס לי את מדינת ישראל הייתי מעדיף לראות אותה חילונית לגמרי בלי צפירות בלי שיגידו לי לומר הלל ביום העצמאות בלי שיקראו לה ישראל
ואני לא גר בה

ואם לא מסתדר לכם באו לחו"ל תהיו ככל הגוים ושלום על ישראל שלום על ישראל במובן "הלך על ישראל" ? או במובן ישראל היא מדינת הלכה, ומי שלא יהודי דתי אין לו מה לחפש בישראל ?למה להגזים מי שלא בה לו להיות יהודי בארצו שיהיה גוי בארצם
במקור נכתב על ידי יחזקאל

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 11-05-2009, 20:13
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 178 שנכתבה על ידי סוכן שקט שמתחילה ב "[QUOTE=מצפון]במקור נכתב על..."

במקור נכתב על ידי מצפון
אני דתי ואני גר בפריז
המספר הזה הופיע כמה פעמים ע"י מכוני סקרים גם 40/60 קראתי פעם באיזה סקר, שנינו קראנו פעם באיזה סקר......
2. 20 אחוז זה מיעוט
3. ישנם חילונים כאן בפריז שלא זועקים מרה מדוע בקריסטמס "חג המולד" החנוית סגורות האם החנויות סגורות על פי חוק ? או מבחירת הסוחרים ? אם על פי חוק, יש טעם בעובדה הזו, אם לא על פי חוק, העובדה לא רלבנטית. בישראל מי שפועל בשבת הוא עבריין.כן על פי חוק ולאלו שיש להם רשיון לפתוח בימי א חייבי לסגור ביום אחר בשבוע אצלנו יש חוק ימי מנוחה שזה דומה, אבל מסורס ולא מופעל כמו שצריך, עובדים יכולים לעבוד שישה ימים בשבוע כאשר שבת אחד מהם. מהביקורים הרבים שלי בצרפת, אינני זוכר שביום א' משהו חיוני היה סגור, כולל דיסניוורלד, בולנז'רים למינהם, מכולות וכו'
וכשהחג הוא חג לאומי החנויות פתוחות חלקית שוב השאלה האם על פי חוק וכאן מתחיל/מסתיים הויכוח. כמו בסעיף הקודם, עם וולונטריות או מסורת שאיננה מעוגנת בחוק אין לי שום בעיה.כן תשובה ממצה. שוב, ממיטב זכרוני מביקורים בצרפת, העיר לא סגורה ומסוגרת כמו רחובות ישראל בשבתות.
5. בתל אביב ניסו להפעיל תחבורה ציבורית בשבת אבל הקווים לא היו רווחיים מול תשובה כזו קשה להתוכח, מה עוד שהמספר המצומצם של קווי מוניות השרות בתל אביב תומך בטענה שלך. מצד שני ממתי הנסיון הזה ? מהם המספרים המדויקים ? מה הכוונה לא רווחי ? מפסיד ? או לא מרוויח מספיק ? בשביל לקבל רשיון לתחבורה ציבורית צריכים גם לתת, וזה אומר לתת שירות לא בהכרח רווחי לתושבים הנוסעים ל/באזורים מרוחקים ודלילי אוכלוסיה.אני לא חברת דן ואין לי מספרים מדוייקים אבל לא רווחי זאת אומרת שאין מספיק אנשים למלאות אוטובוסים זאת תשובה לא רצינית. חלק מהתנאים לתחבורה ציבורית הוא הפעלת קווים לא רווחים לתושבי פריפריות. אי אפשר לפוצץ את קו 55, 66, 61, 62 למשל של דן ולעשות עליהם מיליונים, ולהגיד שקו 70 או 50 אינם רווחים. אם אינך יודע את התשובה המלאה, אינך יכול להשתמש בנתון זה כדי להותכח עליו. יש תקנות וחוזים, ולא כל קו צריך להיות רווחי באותה רמת רווחיות.
אבל בדת הנוצרית אין שום בעייה לסוע ביום א, גם בדת היהודית אין שום בעיה לסע ביום שבת. עובדה שאני מצליח. האיסור הוא חוקתי ועל כך התרעומת. אני לא מוכן להיות עבריין כאשר אני מבצע מעשים שהם אישיים ופרטיים ואינם פוגעים בשלום הציבור כל עוד שלום הציבור לא אומר אי נסיעה בשבת, ואז זו כפייה. לוגיקה פשוטההדת היהודית אוסרת על נסיעה בשבת רק ליהודי אין בעיה עם זה לא הבנתי כל כך. הדת היהודית אוסרת על נסיעה בשבת ? האם בנוסעי ברכבי בשבת אני עובר על החוק ? תהיה ברור יותר, או לא.
ובלילה פעם ב 30 דק זה רווחי בעיר של 7 מליון תושבים אוטובוס פעם בשעה בשבת, בלילה, שמאגד בתוכו מספר קווים ופוסח על חלק מהתחנות זה גם טוב. תן לסבתא שגרה בבת ים אפשרות לסע לאכול ארוחת שישי אצל בניה/נכדיה הגרים בכפר סבא באוטובוס/רכבת ולחזור הביתה בסביבות 22:00. אלו אינן שעת לילה אלא ערב. ואם הקו בשבת יתחיל מאוחר יות רויגמר מוקדם יותר זה גם בסדר. אבל זה לא הכל או כלום.בארץ זה לא רווחי עוד תשובה ממצה וההסבר שלי למעלה. אתה משתמש בנתון לצורך ויכוח, לפחות תדע להסביר אותו, אחרת הוא לא תקף.

כפיה דתית ברבנות?
וזו לא מדינת ישראל
יהודי שגר במדינת היהודים ומעונין שהצבא שלו יגן על יהודים ושיהודי ירגיש בה כמו בבית לא יכל להתנגד לזה שמכירת או אכילת חמץ בפסח בפרהסיה פוגעת בצביון של מדינתו יכול גם יכול ובשביל זה אני נלחם ולפעמים גם מת בהגנה על ארצי. אני לא נלחם בשביל החמץ בפסח. אני נלחם בשביל שאתה, אני, ההוא, וגם אלה שאני לא מכיר, יוכלו לחיות בשקט. חלק מלחיות בשקט זה לאכול מה שאני מתי שאני רוצה (בתוך ביתי OK ? לא טענתי שאני מעונין לאכול פיתה עם חזיר ושרימפס על הספסל השלישי בשדרה. חמץ בפסח קחמים עם קמח ושמרים תאפה ובתיאבון אולי גם חשמל אפעיל עם מנואלה, ואש אדליק עם אבן צור ? נראה לך הגיוני לדרוש דבר כזה ?
אני לא מצליח להבין מה רוצה חילוני גמור מאחיו הדתיים שרק בגלל שכתוב בתורתנו שארץ כנען לבני ישראל באנו לארץ ישראל והקמנו מדינה מה רוצה ? שאי קיום מצוות לא תחשב עבירה על חוקי המדינה. לגבי באנו לארץ לישראל והקמנו מדינה, התנועה היתה חילונית, ולא דתית. את מה שכתוב בתורתנו פירשו אנשים מעשיים חילוניים, אתה מנכס לעצמך את מדינת ישראל כיהודי דתי ומוציא מחוץ לגדר את החילונים ? שלמעשה בנו בכלל את המדינה והגדר ?אני לא מנכס לי את מדינת ישראל הייתי מעדיף לראות אותה חילונית לגמרי בלי צפירות בלי שיגידו לי לומר הלל ביום העצמאות בלי שיקראו לה ישראל
ואני לא גר בה
לא גר בה אבל מבקר את אלה שגרים בה ? נחמד. ומה הקשר בין חילונית לגמרי לבין צפירות ? ויום הצעמאות ? אתה מנסה לרמוז משהו ?
ואם לא מסתדר לכם באו לחו"ל תהיו ככל הגוים ושלום על ישראל שלום על ישראל במובן "הלך על ישראל" ? או במובן ישראל היא מדינת הלכה, ומי שלא יהודי דתי אין לו מה לחפש בישראל ?למה להגזים מי שלא בה לו להיות יהודי בארצו שיהיה גוי בארצם
אולי ישלחו פקחים לבדוק האם אני נימול ? איזו מין תשובה זו ? אלא אם אתה תומך בהפיכת מדינת ישראל למדינת הלכה. כמו אירן לא ?

john reese

ישן 12-05-2009, 20:23
צלמית המשתמש של סוכן שקט

אני אענה לך שוב
בתגובה להודעה מספר 179 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "במקור נכתב על ידי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
במקור נכתב על ידי מצפון
אני דתי ואני גר בפריז
המספר הזה הופיע כמה פעמים ע"י מכוני סקרים גם 40/60 קראתי פעם באיזה סקר, שנינו קראנו פעם באיזה סקר......אין לי מה להתווכח בנושא
2. 20 אחוז זה מיעוט
3. ישנם חילונים כאן בפריז שלא זועקים מרה מדוע בקריסטמס "חג המולד" החנוית סגורות האם החנויות סגורות על פי חוק ? או מבחירת הסוחרים ? אם על פי חוק, יש טעם בעובדה הזו, אם לא על פי חוק, העובדה לא רלבנטית. בישראל מי שפועל בשבת הוא עבריין.כן על פי חוק ולאלו שיש להם רשיון לפתוח בימי א חייבי לסגור ביום אחר בשבוע אצלנו יש חוק ימי מנוחה שזה דומה, אבל מסורס ולא מופעל כמו שצריך, עובדים יכולים לעבוד שישה ימים בשבוע כאשר שבת אחד מהם. מהביקורים הרבים שלי בצרפת, אינני זוכר שביום א' משהו חיוני היה סגור, כולל דיסניוורלד, בולנז'רים למינהם, מכולות וכו' כן וכשאני רוצה לקנות בורג או פילטר לברז אני צריך לצאת מחוץ לעיר. אולי אין כאן חוקים מעצבנים כל כך אבל ישנם ,כמובן אין מה להשוות את צרפת לישראל.
וכשהחג הוא חג לאומי החנויות פתוחות חלקית שוב השאלה האם על פי חוק וכאן מתחיל/מסתיים הויכוח. כמו בסעיף הקודם, עם וולונטריות או מסורת שאיננה מעוגנת בחוק אין לי שום בעיה.כן תשובה ממצה. שוב, ממיטב זכרוני מביקורים בצרפת, העיר לא סגורה ומסוגרת כמו רחובות ישראל בשבתות.ממיטב זכרונךאיזה חנויות פתוחות בכריסטמס ולמיטב זכרוני תל אביב אינה סגורה ומסוגרת בשבת וחג
5. בתל אביב ניסו להפעיל תחבורה ציבורית בשבת אבל הקווים לא היו רווחיים מול תשובה כזו קשה להתוכח, מה עוד שהמספר המצומצם של קווי מוניות השרות בתל אביב תומך בטענה שלך. מצד שני ממתי הנסיון הזה ? מהם המספרים המדויקים ? מה הכוונה לא רווחי ? מפסיד ? או לא מרוויח מספיק ? בשביל לקבל רשיון לתחבורה ציבורית צריכים גם לתת, וזה אומר לתת שירות לא בהכרח רווחי לתושבים הנוסעים ל/באזורים מרוחקים ודלילי אוכלוסיה.אני לא חברת דן ואין לי מספרים מדוייקים אבל לא רווחי זאת אומרת שאין מספיק אנשים למלאות אוטובוסים זאת תשובה לא רצינית. חלק מהתנאים לתחבורה ציבורית הוא הפעלת קווים לא רווחים לתושבי פריפריות. אי אפשר לפוצץ את קו 55, 66, 61, 62 למשל של דן ולעשות עליהם מיליונים, ולהגיד שקו 70 או 50 אינם רווחים. אם אינך יודע את התשובה המלאה, אינך יכול להשתמש בנתון זה כדי להותכח עליו. יש תקנות וחוזים, ולא כל קו צריך להיות רווחי באותה רמת רווחיות.בלי רווח אין אפשרות לשלם לנהגים ואם אנשים מעדיפים רכב פרטי או לא לזוז כלל מהבית זבש"ם
אבל בדת הנוצרית אין שום בעייה לסוע ביום א, גם בדת היהודית אין שום בעיה לסע ביום שבת. עובדה שאני מצליח. האיסור הוא חוקתי ועל כך התרעומת. אני לא מוכן להיות עבריין כאשר אני מבצע מעשים שהם אישיים ופרטיים ואינם פוגעים בשלום הציבור כל עוד שלום הציבור לא אומר אי נסיעה בשבת, ואז זו כפייה. לוגיקה פשוטההדת היהודית אוסרת על נסיעה בשבת רק ליהודי אין בעיה עם זה לא הבנתי כל כך. הדת היהודית אוסרת על נסיעה בשבת ? האם בנוסעי ברכבי בשבת אני עובר על החוק ? תהיה ברור יותר, או לא.הדת היהודית הוא לא החוק בדיוק כמו שהדת הנוצרית איננה חוק אבל המדינה מושפעת ממנה
ובלילה פעם ב 30 דק זה רווחי בעיר של 7 מליון תושבים אוטובוס פעם בשעה בשבת, בלילה, שמאגד בתוכו מספר קווים ופוסח על חלק מהתחנות זה גם טוב. תן לסבתא שגרה בבת ים אפשרות לסע לאכול ארוחת שישי אצל בניה/נכדיה הגרים בכפר סבא באוטובוס/רכבת ולחזור הביתה בסביבות 22:00. אלו אינן שעת לילה אלא ערב. ואם הקו בשבת יתחיל מאוחר יות רויגמר מוקדם יותר זה גם בסדר. אבל זה לא הכל או כלום.בארץ זה לא רווחי עוד תשובה ממצה וההסבר שלי למעלה. אתה משתמש בנתון לצורך ויכוח, לפחות תדע להסביר אותו, אחרת הוא לא תקף.אם זה היה רווחי כמו בחיפה אגד או דן כבר היו מפעילים קווים כאלה

כפיה דתית ברבנות?
וזו לא מדינת ישראל
יהודי שגר במדינת היהודים ומעונין שהצבא שלו יגן על יהודים ושיהודי ירגיש בה כמו בבית לא יכל להתנגד לזה שמכירת או אכילת חמץ בפסח בפרהסיה פוגעת בצביון של מדינתו יכול גם יכול ובשביל זה אני נלחם ולפעמים גם מת בהגנה על ארצי. אני לא נלחם בשביל החמץ בפסח. אני נלחם בשביל שאתה, אני, ההוא, וגם אלה שאני לא מכיר, יוכלו לחיות בשקט. חלק מלחיות בשקט זה לאכול מה שאני מתי שאני רוצה (בתוך ביתי OK ? לא טענתי שאני מעונין לאכול פיתה עם חזיר ושרימפס על הספסל השלישי בשדרה. חמץ בפסח קחמים עם קמח ושמרים תאפה ובתיאבון אולי גם חשמל אפעיל עם מנואלה, ואש אדליק עם אבן צור ? נראה לך הגיוני לדרוש דבר כזה ?זה רק אם איןצ לך מקפיא כמו לכל אדם מודרני
ואני לא גר בה
לא גר בה אבל מבקר את אלה שגרים בה ? נחמד. ומה הקשר בין חילונית לגמרי לבין צפירות ? ויום הצעמאות ? אתה מנסה לרמוז משהו ?לרמוז? אני אומר לך שמדינת ישראל איננה שלי
אולי ישלחו פקחים לבדוק האם אני נימול ? איזו מין תשובה זו ? אלא אם אתה תומך בהפיכת מדינת ישראל למדינת הלכה. כמו אירן לא ?להיפך אני מעדיף שתהפוך למדינה חילונית לגמרי ושיקראו לה שוויץ ותאכל חמץ בפסח בכיכר העיר ותהנה מהחיים ותתן לכת הדתיים אוטונומיה במאה שערים ובבני ברק
חוץ מזה אני לא מבין בכלל למה קראו לה ישראל ישר^אל אל זה אלןהים והוא לא קיים בשביל אלו שהקימו אותה

באמת תגיד לי אתה נהנה מהחיים ? או שאתה יושב ובודק מי יכול להיות שמפריע לי
נ.ב. למה אסור לך לעלות להר הבית מקום מגניב ויפה אולי זו כפיה דתית
במקור נכתב על ידי יחזקאל

ישן 11-05-2009, 10:41

בתגובה להודעה מספר 169 שנכתבה על ידי סוכן שקט שמתחילה ב "תגובה כוללת לתגובות 2 עד 167"

כשאמרתי כפייה ברבנות לא התכוונתי שמחזיקים קנה לרקה ומכריחים אותך לשלם עבור רב לחתונה.
אולם כשאתה לא רוצה להתחתן, או כשלא תהיה רשום כי התחתנת עם רב שלא מקובל ע"י הרבנות, לך אולי לא תהיה בעיה, אבל לילדים שלך כן... וזו הכפייה, כשהברירה היחידה שלך היא ללכת עם הרבנות זו כפייה.
או למשל, שהרבנות החליטה שבשנת השמיטה האחרונה אסור באופן מוחלט למכור את התוצרים, זו כפייה. אנשים פשוט פושטים את הרגל. מה היה רע במה שעשו עד עכשיו? כן זו כפייה של הרבנות.
או אולי עסק שרוצה להיות כשר, ולא יכול כי הוא צריך לשלם משכורת למשגיח כשרות שגם ככה אסור לו לגעת באוכל, ואם לא יהיה כשר עם תעודה, למרות שכל מה שהוא מוכר כשר - חס וחלילה שדתי יאכל אצלו.
שלא לדבר על כל סוגי הכשרות למיניהם כי כל דתי מחליט שרב אחד טוב לו מרב אחר. תתרץ את זה באיזה תירוץ שתרצה - קודש, טהרה... כשר זה כשר.

אבל הרבנות לא אשמה, אשמים הדתיים שמקצינים כל דבר. גם בימי בית המקדש השני כשהעם ישב מאוחד, כביכול, נוצרו פלגים בתוך הציבור עקב חילוקי דעות. אולי עדיף ליהודים בתפוצות...

הרבנות מצד שני, פשוט מושחטת.
ישן 11-05-2009, 14:27
צלמית המשתמש של סוכן שקט

בתגובה להודעה מספר 181 שנכתבה על ידי GreenBerret שמתחילה ב "כשאמרתי כפייה ברבנות לא..."

כל דתי בוחר בצורה הכי דמוקרטית שיש איפה לאכול ואיפה לא
ואם אתה רוצה למכור לו תמכור את מה שהוא רוצה איך שהוא רוצה
כי אם לא הוא לא יקנה
ואם תטען שתעודת כשרות עולה כסף
אז תדע שבכל מדינה מסודרת חייב בעל מסעדה או מקום של אוכל בבדיקות מזון במעבדה מאושרת וזה ממש לא בחינם
(כן גם בשניה הראשונה אם אין לך אישור ממעבדה אין לך אישור הפעלה ממשרד הבריאות)
בקשר לארץ אני לא יודע איך שעובד אבל פה בצרפת ובכל אירופה זה כך
אז שקט ותרגעו ותתחילו להנות מהחיים במקום לחפש ולבדוק איפה יש ובאיזו כמות ישנה כפיה כפיה כפיה כפיה כפיה כפיה כפיההה כפיה כפיהה כפיה כפיה כפיה כפיה כפיהההההה כפיה כפיה כפיה כפיה
במקור נכתב על ידי יחזקאל

ישן 11-05-2009, 22:34

בתגובה להודעה מספר 182 שנכתבה על ידי סוכן שקט שמתחילה ב "כל דתי בוחר בצורה הכי..."

קודם כל לא התייחסת לשום דבר ממה שאמרתי, פרט לעניין הכשרות.
דבר שני, בארה"ב יש משגיחי כשרות והם בדיוק כמו משגיחים מטעם משרד הבריאות. למעשה, הם אפילו לא יהודים, בזכות החוקה. ובנוסף, הם לא מקבלים משכורת מבעל העסק, אלא הוא נקנס בגין עבירות כשרות.
מה שהרבנות עושה זה פשוט לגבות כסף מאנשים רק כדי שיוכלו להמשיך לעבוד. בין אם אתה מסכים איתי או לא, זה נקרא פרוטקשן.

ובעניין הכפייה שאתה כל כך מפחד להכיר בה. אף אחד לא אמר שיש פה כפייה שאי אפשר להסתובב ברחוב ביום שבת עם פלאפון. הכפייה קיימת בצורות אחרות.
ברגע שאתה יכול לבצע משהו רק איך שהרבנות מתירה, כששאר הדרכים כשרות אף הן, אז הרבנות כופה עצמה עליך.
ישן 12-05-2009, 20:36
צלמית המשתמש של סוכן שקט

בתגובה להודעה מספר 183 שנכתבה על ידי GreenBerret שמתחילה ב "קודם כל לא התייחסת לשום דבר..."

משגיחי כשרות לא יהודים? אני לא מכיר דתי שיאכל מכשרות כזו
משגיח שמקבל משכורת מבעל עסק
א. זה לא הכי כשר
ב. מעבדות בריאות מקבלות כסף ממי מאלןהים או מבעל העסק
ג. אם אתה רוצה שהדתי יקנה אצלך אתה תתן לו את מה שהוא רוצה לקנות וזה בחירת בעל העסק
פרוטקשן זה אם לא תשלם נשרוף לך את העסק
כשרות אם אתה לא כשר אני לא אוכל אצלך ואף לא דתי אחר
אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה ואפילו אם באמת זה יצא לך כשר אם אין לך תעודה של רבנות מוסמכת אני לא אוכל אצלך זו לא כפיה זו דמוקרטיה
גם כשכל הדרכים כשרות אני אוהב את האוכל שלי בדרך שלי
תחייך לעולם גם הוא יחייך אליך
במקור נכתב על ידי יחזקאל

נערך לאחרונה ע"י סוכן שקט בתאריך 12-05-2009 בשעה 20:39. סיבה: טעות כתיב
ישן 12-05-2009, 22:32
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 185 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "הוא מדבר על הפקחים הדרוזים של פסח"

הפקחים הדרוזים הם בשבת, בפסח אני לא חושב שיש בעיה לעבוד בחוה"מ.
אם בוחנים את זה יש בו איזושהי עקיפה של החוק. אם לדרוזי מותר לעבוד בשבת זה בגלל שהוא עבר יום אחד פחות, הרי חוק יום המנוחה תקף גם עליו. אחרת עוברים על הפלית/העדפת עובד משיקולי דת שזה אסור. אם לדרוזי מותר לעבוד בשבת, למה ליהודי אסור לעבוד בשבת ? החוק הוא לא חוק דתי ישיר, אפילו הדת צריכה להסתתר מאחורי חוק סוציאלי כלשהו שנקרא חוק יום המנוחה. למעשה אם תוכיח לפקח הדרוזי שביום שני לא עבדת, אין שום סיבה שתקבל דוח על עבודה בשבת (אני מתכוון למעסיק כמובן). בקיצור די הזוי נושא האכיפה בעזרת גויים של שבת. חוצמזה שהכסף על הדוחות נוצר בשבת, וזהו כסף פסול על פי הדת, או אין בו ברכה. אפילו יותר הזוי. הדת מוכנה לעבור על החוקים של עצמה בשביל לאכוף אותה על אלו שמתנגדים לה. יש פה סוג של פרדוקס

john reese

ישן 14-05-2009, 23:21
צלמית המשתמש של סוכן שקט

קטעים
בתגובה להודעה מספר 189 שנכתבה על ידי GreenBerret שמתחילה ב "הדבר היחיד שהבנתי ממה שאמרת..."

אני גר בפריס ככה שבתאוריה החבל של הרבנות הדוק מסביב מישהו אחר
אגב פה זה ממש כיף
מי שיגיד לך שיש כאן אנטשמיות טועה בגדול
בגלל שכאן אף אחד לא טוען שלמה משלמים למשגיחי כשרות או לרבנות המקומית על ההכשר
אתה ממש יכל לאכול במקדונלדס בלי שום הרגשה של כפיה
חוץ מזה שכל מקום שתאכל שווארמה זה יהיה חלל halllal(מוסלמי שווה לכשרות יהודית)
בוא לפה אחי ותחיה בסוטול לאללא
במקור נכתב על ידי יחזקאל

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:33

הדף נוצר ב 0.40 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר