לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-04-2009, 08:41
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
חברת החשמל: לצמצם את צריכת החשמל בשעות השיא

גלובס: הנהלת חברת החשמל פונה לציבור לצמצם את צריכת החשמל.

"חברת החשמל ... הודיעה ... שיכולת הייצור של החברה ירדה לכדי 7,300 מגוו"ט בלבד, מתוך כ- 11,650 מגוו"ט. זאת, בשל עיצומים בהם נוקטים עובדי החברה."

"מהנהלת החברה נמסר, שמזה מספר ימים שעובדי החברה לא מאפשרים לתקן תקלות בתחנות הכוח של החברה. במסגרת זו, העובדים לא מאפשרים לתקן תקלה במערכת הזנת הפחם לשתי יחידות גדולות ... וכתוצאה מכך, נאלצה החברה להפסיק ביום שישי האחרון את פעילותן של שתי יחידות ייצור אלה שמייצרות ביחד כ-1,100 מגוו"ט חשמל."

הנהלת החברה מבקשת מציבור לקוחותיה, להשתמש בחשמל בתבונה, ולצמצם את השימוש במכשירים שצריכת החשמל שלהם גבוהה, כגון: דוד חשמלי, מכונת כביסה, תנור אפייה, מייבש כביסה, מדיח כלים וכד', בשעות שיא הביקוש לחשמל כלומר בין השעה 14.00 לשעה 19.00.

"הנהלת החברה מבקשת מציבור לקוחותיה, להשתמש בחשמל בתבונה, ולצמצם את השימוש במכשירים שצריכת החשמל שלהם גבוהה, כגון: דוד חשמלי, מכונת כביסה, תנור אפייה, מייבש כביסה, מדיח כלים וכד', בשעות שיא הביקוש לחשמל כלומר בין השעה 14.00 לשעה 19.00."

__________________________________________________ _______________________

מדינה שלמה בת ערובה של מונופול אחד.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-04-2009, 11:47
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
לא, זה לא עדיף. החיסול של מקומות עבודה גדולים שבהם ניצן להתפרנס בכבוד, הוא דבר רע
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "זה לא עדיף על פני זה שהחגיגה..."

אתה צריך להבין, זה שיקצצו לעובדים בשכר, לא אומר שהציבור יחסוך - אלא שההפרש יילך לאיזה
טייקון.
אני מעדיף את הרעה ש20,000 איש ירוויחו טוב ויתנהגו בצורה רעה, על פני הרעה הגרועה יותר,
ש20,000 ירוויחו גרוע, וההפרש שבקיצוצים יעבור לכיסו של איזה טייקון כלשהו.

אני הייתי שמח לו הייתה תחרות חופשית בשוק החשמל והמוצר היה משתפר, אלא שבישראל פיצול
חברת החשמל והפרטת חלקיה, בסה"כ יביאו לכך שכמה טייקונים ישתלטו על השוק, המחירים יישארו
גבוהים - ורק משכורות העובדים יירדו. שים לב לשוק הסלולר ותגיד לי שאין שם קרטל, בכל הנוגע
למחירים, למשל...
ישן 13-04-2009, 12:13

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא, זה לא עדיף. החיסול של מקומות עבודה גדולים שבהם ניצן להתפרנס בכבוד, הוא דבר רע"

אני לא מרגיש בנוח עם רדיפת הטייקונים (וזה לא אומר שאני בעד אוליגרכים סטייל רוסיה). אני חושב שבמדינות מערביות עם כלכלת שוק חופשי הטייקונים אומנם עומדים בראש הפירמידה אבל מתחתיהם יש המון אנשים שמתפרנסים, חלקם יותר וחלקם פחות. זה בכלל מצב מסוכן כשהציבור מתחיל להדליק לפידים ולחפש עשירים.

אני מאמין במדינה עם שוק (ברובו) חופשי שמווסת (בחלקו) ע"י הממשלה. אי אפשר שוק חופשי טוטאלי שיפעל משיקולי רווח בלבד ובמקביל אי אפשר שליטה ממשלתית שמכבידה ומונעת קידמה ותחרות. צריך איזונים ואשרי המדינה שתצליח לאזן.

לגבי חברת החשמל, הוועד שם מפלצתי לטעמי ואני ממש לא מעדיף ש 12,000 העובדים של חברת החשמל יחגגו כדי למנוע מאיזה עשיר להיות עוד יותר עשיר כשבדרך הם פוגעים בציבור הלקוחות, שבמקרה הזה מדובר באזרחי המדינה. אני בכלל לא מבין למה אני צריך לבחור בין אפשרות רעה א' לאפשרות רעה ב'.

ולגבי חברות הסלולאר, זה ברור כמו שזה ברור בהתנהלות הבנקים וחברות הגז הבייתי. פשוט מאוד המדינה צריכה להתערב כמו שהיא ניסתה לעשות בפיקוח על עמלות הבנקים (שנכשל מבחינתי בשורה התחתונה).

ישן 13-04-2009, 12:22
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

המשפט הראשון שלך הוא דמגוגיה לשמה, שקל נורא לענות עליה במשפט כגון:
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "אני לא מרגיש בנוח עם רדיפת..."

אני לא בעד ניצול רבבות מועסקים שפרי עבודתם הפך אנשים שנמצאים בראש הפירמידה לטייקונים...
אתה מבין, זה ביצה ותרנגולת. מפעל מכוניות לא ישרוד בלי פועלי ייצור, ולכן מותר לפועלי ייצור
לדרוש תנאי תעסוקה הוגנים. אותו הדבר חברת חשמל. אני נגד התופעות המגעילות של נפוטיזם
שהשתרשו שם (תופעות שלמרבה הצער מתרחשות בהמון מקומות עם איגוד חזק, וחבל), אבל בבסיס,
התביעה לתנאי עבודה הוגנים היא תמיד תמיד מוצדקת.

אני שמח שאתה לא בעד אוליגרכים סטייל רוסיה, אבל מעבר לעובדה שהאוליגרכים סטייל רוסיה מדברים
ברוסית, הרי שאין שום הבדל...
לי יש בעייה גדולה מאוד עם גורמים שכל הזמן מדברים נגד רגולציה ובעד הפרטה, ואז כשעסקאות
האוויר והמינופים שלהם נופלים - נחש למי הם באים לבקש חילוץ? זה קורה לא רק פה, אלא במדינה
קפיטליסטית בהרבה משלנו (כתוב בגוגל bailout ותבין למה יש לי בעייה עם טיקונים...)...
אני מסכים בהמצב האידיאלי הוא שהחשמל יהיה מופרט, העובדים ירוויחו טוב והעשירים יחיו בסבבה.
בכלל, עדיף להיות צעיר, עשיר ובריא מזקן, עני וחולה. למרבה הצער, האפשרויות שלפנינו אינן כאלה,
ואם עליי לבחור בין טובתם של 3 אנשים לבין טובתם של 20,000 - הרי שבעיני אין בכלל התלבטות.

וועדה עובדי חברת חשמל הוא גוף רקוב ומנוון שדואג לתחת של עצמו (ולעובדים הוותיקים הנוכחיים, אותם
הוא ימכור בשביל שתנאי הנוכחיים, עד לפרישה, יישמרו כפי שהם). זה לא אומר שצריך לדפוק את
אלה שייצרו חשמל בעתיד.
ישן 13-04-2009, 12:58

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "המשפט הראשון שלך הוא דמגוגיה לשמה, שקל נורא לענות עליה במשפט כגון:"

לפי מה שאתה אומר כל עשיר שמעסיק עובדים מנצל את עובדיו ולכן המדינה צריכה להלאים את כל החברות במשק כדי שכולם מהמנכ"ל ועד עובדי הנקיון יקבלו הגנה מהעשירים.

אני גם לא מבין איפה ראית אותי יוצא נגד דרישת תנאי העסקה הוגנים. אני בעד רק שעל מנת שעובדי חברת חשמל יכללו בקטגוריית הנהנים מתנאי שכר הוגנים ולא מופרזים צריך לקחת להם את החשמל חינם (רוב העובדים מקבלים 18,000 קוט"ש חשמל חינם בשנה שזה יוצא 1,500 קוט"ש בחודש חינם כשאצלי בבית שלושה אנשים משתמשים ומשלמים על 250 קוט"ש בחודש. הם מקבלים כמות מטורפת ולא מתביישים להשתמש בה) ולהוריד להם את השכר (כך שהשכר הממוצע של עובדי חברת חשמל לא יעמוד על 23,000 ש"ח אלא טיפה יותר קרוב לשכר הממוצע במשק).

אני לא בעד לדפוק את עובדי חברת חשמל. אני בעד להוריד אותם מהאולימפוס אל האדמה. אתה יודע איפה זה, המקום בו צרכני החשמל חיים.

ישן 13-04-2009, 13:13
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

זה מה שאני אומר? אנא מצא לי את המקום שבו אמרתי דברים מעניינים כ"כ...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "לפי מה שאתה אומר כל עשיר..."

אני רק טענתי שהשטות שבקביעה שעשיר מפרנס את עובדיו, היא לא יותר נכונה מהקביעה שהעובדים
מפרנסים את העשיר שמעסיק אותם...
ההגדרות שלך ושלי ל"תנאים מופרזים", הם שונות ככל הנראה, וזה מוזר - בהתחשב בכך שאתה חי בשקט עם עשירים שמשלמים משכורות של 7 ואפילו 8 ספרות בשנה לשכירים שעובדים בחברות
צ-י-ב-ו-ר-י-ו-ת בשליטתם. אני מבטיח שלא נולד העובד בחברת חשמל שמרוויח 7 ספרות בשנה, כך
שתנאי השכר המופרזים שלו, הם פחות משל אלה שאתה מגן עליהם בכזו להיטות...

לפני שאתה מוריד את אלפי עובדי חברת החשמל מהאולימפוס אל האדמה, למה שלא תעשה כן עם
אנשים מעטים מהם בהרבה, שמרוויחים הרבה יותר מהם?

אגב, אני נגד הלאמות (אלא אם כן הטייקון ביקש bailoyt, ואז אכן איבד זכותו להמשיך להחזיק באותה
חברה. אם הממשלה מצילה אותה, ראוי שהיא גם תנהל אותה, ולא האיש שהוביל אותה לפשיטת רגל),
ואני נגד "מלחמות בעשירים לשם המלחמות בעשירים". אני בעד שמדיניות התעסוקה בישראל תהיה
הוגנת. אין לי מושג מהי ההגדרה שלך למופרז, אבל אני רוצה שמשכורת של שכיר בישראל תספיק
לפרנס את משפחתו בכבוד. משכורות חברת חשמל כיום הן אכן כאלה. רוב עובדי החברה לא מרוויחים
הון תועפות כמו שאתה חושב. הם מרוויחים משכורת מכובדת (סביב ה18,500 לחודש ברוטו), אבל
עוד לא שמעתי על מישהו שמתעשר ממנה. אם ירוויחו את השכר הממוצע במשק, מצבם יהיה גרוע
כמה המצב הממוצע במשק. זו שאיפה יפה מאוד, אבל אני מבין את התנגדותם לה. גם אתה תתנגד
לרעיון שאני אפגע במצב כלכלי מאוזן של משפחתך, רק כדי שאני ארגיש טוב יותר לגבי עצמי.
קל נורא לטפס עליהם על תנאי העבודה הטובים שסידרו לעצמם, ובאותה עת להגן על טייקונים
שמרוויחים בסדרי גודל יותר.
אף צרכן חשמל בישראל לא ירוויח מכך שיהיו עוד 5000 משפחות במצב חרא במשק, ועוד 3 משפחות
במצב מצויין עוד יותר.

יש שתי ברירות: או שטייקונים בודדים ירוויחו מדפיקת תנאי עובדי חברת חשמל והציבור יידפק, או
שעובדי חברת חשמלימשיכו להרוויח טוב, הטייקונים הבודדים לא יזכו לקבל את חברת החשמל
המפוצלת במחיר מציאה, והציבור יידפק.

הציבור יידפק בכל מקרה - אז שלפחות יותר אנשים ירוויחו טוב, זה הכל
ישן 14-04-2009, 08:27

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "אנחנו מסכימים על אותו דבר"

יודע מה? אני מסכים. אני מאוד בעד פתרונות יצירתיים וכשרוצים באמת להגיע לפתרון צריך לגלות איזושהי רמה של גמישות מחשבתית. קודם כל שיגיעו להסכמה מיידית שאף עובד חדש או קיים-שלא-מקבל-את-ההטבה לא יקבלו חשמל חינם. מצד אחד לא לקחנו שום דבר מהעובדים הקיימים ומצד שני מנענו מהביזיון להימשך לנצח עם כל דור חדש של עובדים שיכנס לחברה.
אח"כ שיגיעו להבנה שבשנה הבאה מורידים לעובדים הקיימים (כ-9000 עובדים מתוך כלל עובדי חברת חשמל מקבלים חשמל חינם למיטב ידיעתי) אחוז מסויים מההטבה וכל שנה לאחר מכאן יורידו עוד אחוז מסויים עד שיגיעו לרצפה שסוכמה מראש.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:29

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר