לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-04-2009, 10:48
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09
ה ribbon bar האופטימלי

אני פותח אשכול חדש כדי ללבן את הסוגיה הבאה: מהי ה Ribbon bar האופטימלי בישראל. החוקים (מבחינתי) הם:

1. האותות יסודרו לפי סדר ההשתתפות ולאו דווקא לפי סדר קבלת האות (לדוגמא: אות מלחמת ההתשה תבוא אחרי אות מלחמת ששת הימים ולא אחרי אות מבצע של"ג)
2. לא תהיה יותר מאות אחת מכל סוג (לא יהיו שני צל"ש הרמטכ"ל וכו')
3. לא יהיו סיכות וסמלים ע"ג אותות מלחמה (לא יהיו צל"שים ע"ג אותות מלחמה ולא יהיו סמלים ע"ג אות מלחמת הקוממיות). הצל"שים יהיו ע"ג אות בצבע ירוק זית.
4. לא יהיו גרסאות מוקטנות של העיטור ע"ג אות העיטור (הגבורה, העוז והמופת)
5. לא יכללו בו אותות של צבאות זרים ו\או אותות לא מוכרות ע"י צה"ל, משרד הביטחון ומשרד לביטחון פנים.
6. שאר התנאים והחוקים הקיימים ע"פ חוק העיטורים של משרד הביטחון וכו'.

אני מזמין את כל אוהבי האותות והעיטורים וכל מי שמבין בעניין להביע את דעתו בנושא.

לפי דעתי ה ribbon bar אמור להיראות כבתמונה להלן ומי שחושב אחרת ממני, מוזמן להציג את דעתו באשכול זה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

יום טוב לכולם,
אלי

נערך לאחרונה ע"י Eli173 בתאריך 13-04-2009 בשעה 10:51.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-04-2009, 20:32
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
חוסר סבירות קיצונית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "ה ribbon bar האופטימלי"

ראשית, לא סביר כלל - גם לא תאורטית - שיתכן בכלל שילוב כזה, ולכן זה עיסוק להפגת שיעמום ולא יותר. (נגיד שמישהו היה חבר השומר בשנת 1920, והוא היה אז בן 16. בן כמה היה כדי לקבל את אות מלחמת לבנון השניה? 102? )

שנית - יש להוציא את האות שהונפק על ידי איגוד נכי רדיפות הנאצים - מקומו לא יכירנו כאן.

שלישית - עיטורי צה"ל קודמים לכל עיטור אחר ולכן המיקומים שלך אינם נכונים.

רביעית - יש להוציא את האות לנספ"צים זרים - הוא לא מיועד לישראלים ולכן לא ניתן כלל לשלבו במה שיצרת.

חמישית - סדר הצל"שים שסידרת הפוך ממה שצריך להיות.

שישית - מדוע אין עיטורי שב"ס....?

הערה כללית - יש סדר קדימויות באותות ישראליים ואתה בוודאי מכירו:

http://www.mod.gov.il/pages/heritage/seder.asp

הסידור שלך לא תואם אותו.

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 13-04-2009 בשעה 20:36.
ישן 14-04-2009, 08:09
צלמית המשתמש של Eli173

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "חוסר סבירות קיצונית"

ראשית, לא סביר כלל - גם לא תאורטית - שיתכן בכלל שילוב כזה, ולכן זה עיסוק להפגת שיעמום ולא יותר. (נגיד שמישהו היה חבר השומר בשנת 1920, והוא היה אז בן 16. בן כמה היה כדי לקבל את אות מלחמת לבנון השניה? 102? )

אתה צודק, זה תיאורתי ביסודו ושילוב כזה לא מציאותי ולכן פתחתי את האשכול בפורום אספנות ולא בפורום צבא. מי שאוסף אותות ועיטורים יכול להתעניין בנושא אע"פ שזה תיאורתי לחלוטין. נכון, מי שהיה בן 16 והתגייס לשומר בשנת 1920 יהיה חייב להיות בן 102 כשפרצה מלחמת לבנין השניה.

שנית - יש להוציא את האות שהונפק על ידי איגוד נכי רדיפות הנאצים - מקומו לא יכירנו כאן.
אתה צודק, האות הנ"ל (אני אוהב לקרוא לו אות הפרטיזנים) לא שייך לפה אבל כתבתי שהוא משלים ל9 אותות שירות ול3 שורות של אותות שירות. אפשר לוותר עליו.

שלישית - עיטורי צה"ל קודמים לכל עיטור אחר ולכן המיקומים שלך אינם נכונים.
אני אשנה את זה, בשורה העליונה יהיו עיטורי הגבורה, העוז והמופת ומתחתיהם צל"שים ומתחתיהם עיטורי המשטרה.

רביעית - יש להוציא את האות לנספ"צים זרים - הוא לא מיועד לישראלים ולכן לא ניתן כלל לשלבו במה שיצרת.
האות הנ"ל מוענק ע"י משרד הביטחון? אז נכון שהוא לא מחולק לישראליים אבל מבחינתי הוא חלק בלתי נפרד מהאותות והעיטורים האחרים.

חמישית - סדר הצל"שים שסידרת הפוך ממה שצריך להיות.
העתקתי מהתמונה של האתר של משרד הביטחון אבל אם אתה חושב שזה הפוך אז אני אהפוך את זה.

שישית - מדוע אין עיטורי שב"ס....?
האותות של עיטורי השב"ס זהים לעיטורי המשטרה ומבחינתי אין צורך לכפול אותם.

הערה כללית - יש סדר קדימויות באותות ישראליים ואתה בוודאי מכירו:

http://www.mod.gov.il/pages/heritage/seder.asp

הסידור שלך לא תואם אותו

הסידור שלי יתאם אותו אחרי שהסוגייה תלובן עד הסוף.
אלי
ישן 22-04-2009, 20:37
צלמית המשתמש של Eli173

טל, שאלה לי אליך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "ה ribbon bar האופטימלי"

הסדר הנכון של אותות שירות הוא כזה: אות השומר ייענד ראשון בצד שמאל ומימין לו ייענד אות ניל"י , ומימין לו - אות ההתנדבות . בשורה שמעל ייענדו אות ההגנה , ומימין לו - אות המשמר , ומימין לו - אות האצ"ל . בשורה שמעל יענדו אות הלוחם בנאצים , ומימין לו - אות הלח"י . (מתוך אתר משרד הביטחון, והסדר הזה מופיע כך גם אצל יאיר מלאכי)
לעניות דעתי סדר האותות אמור להיות לפי סדר ההשתתפות, ואני מתכוון לכך שאם מישהו התגייס להגנה בשנות ה20 והתגייס לצבא הבריטי במלחמת העולם השניה אמור להיות אצלו קודם אות ההגנה ורק אח"כ אות ההתנדבות ואות הלוחם בנאצים.
דוגמא נוספת: מי שהיה בצבא הטורקי במלחמת העולם הראשונה (וזכאי לאות ההתנדבות) ואח"כ בשנת 1918 הצטרף לארגון השומר, אמור לענוד את שתי האותות בסדר שונה מהסדר דלעיל לא?
השאלה שלי היא: האם הסדר הנכון של משרד הביטחון הוא גורף או שזה תלוי לפי תאריך ההשתתפות?
ושאלה שניה שמציקה לי: מי שהיה בצבא הטורקי במלחמת העולם הראשונה ובצבא הבריטי במלחמת העולם השניה זכאי לאות ההתנדבות פעמיים? (שאלתי את השאלה הזו בפורום צו"ב ולא קיבלתי תשובה)
לתשובתך אודה
אלי
ישן 23-04-2010, 06:10
צלמית המשתמש של Eli173

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=Eli173] השאלה שלי..."

טל. בבדיקה קצרה בוויקיפדיה גיליתי (ואני לא מוצא אסמכתא באף גורם רשמי) שמבחינת סדר וקדימויות ענידה של עיטורים, שעיטורי הגבורה הצהל"י והמשטרתי הינם מקבילים. כנ"ל עיטור העוז והאומץ, כנ"ל עיטורי המופת הצהל"י והמשטרתי.

מה שאני מבין מכך הוא שבאופן תיאורתי (ואתה יודע כמה אני אוהב את התיאורתי בנושא) יש לענוד את העיטורים בסדר הבא:
שורה עליונה ביותר: עיטורי הגבורה הצה"לי והמשטרתי
שורה מתחת עיטורי האומץ והעוז
שורה מתחת עיטורי המופת
וכו'.
אני טועה?
(שוב, מדובר רק בתיאוריה, אני לא חושב שמישהו קיבל מספיק עיטורים כדי שזה יהיה רלוונטי)
אלי
ישן 02-05-2010, 07:44
צלמית המשתמש של Eli173

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=Eli173] ואולי אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טל ענבר
אולי. לא ידוע מה קורה במוסד או בשב"כ בתחום זה. ב - CIA למשל יש מגוון מדליות ועיטורים. יש להניח שהם נשמרים בכספת ולא מסתובבים אצל אנשי הארגון, אלא בפרישתם.

https://www.cia.gov/library/publica...of-the-cia.html

אנחנו כבר יודעים שאין להשוות בין עיטורים/מדליות אמריקאיות לבין אלה הישראליות (ראה ערך ריבוי אותות ועיטורים )

קשה לי להאמין שיש עיטורים סודיים שאנשי ביטחון כמו השב"כ/מוסד מקבלים. מה זה? טקס סודי בחדר אפל עם נרות?

מה שכן, ייתכן ויש תעודות הערכה/מגינים וכו' שאנשים יקרים וחשובים אלו מקבלים על פעולה X או על מפעל חיים.

מדליות? לא נראה לי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:09

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר