לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-04-2009, 20:47
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
צילום רק"ם מעניין מתוצרת (?) איראן ......

בעבר הכלי הזה הוצג כאן באחד האשכולות שנפתחו בעקבות מצעד צבאי כזה או אחר שנערך באיראן, זכור לי שהעליתי תמונה שלו בנסיון לגלות במה מדובר אך משום מה אז לא היו בעניין יותר מדי פרטים...
במהלך שיטוט באחד מפורומי הצבא והבטחון האיראניים נתקלתי בתמונות מעניינות שלו האחת ע"ג מוביל והשנייה כנראה מאיזה קטלוג מוצרים של התע"ש האיראני:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לפי מה שכתב אחד הגולשים האיראניים מדובר בכלי ששמו/כינויו הוא "סאייאד" (סלחו לי אם אני לא מבטא את זה נכון)....
ואם אני לא טועה בתמונה הראשונה בה נתקלתי בכלי הנ"ל הוא הופיע בקונפיגורציה שונה ....

ועכשיו השאלות...

1. על מה הכלי הזה מבוסס?...על איזו תובה?... בהתחלה חשבתי לכוון ה"וויזל" הגרמני אבל אני לא חושב שזה כ"כ מתאים....
2. לפי מה שמתואר מדובר בתצורת נ"ט כשהחימוש הוא שני משגרי "טאו"/"טופאן", יש בכלל מקום לכלי שכזה בשדה הקרב המודרני?...

איפה נמצאת מערכת הכוונון/ההנחייה בכלל (לפחות בכלי שמופיע בקטלוג)?...

מוזר ומעניין למדי...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-04-2009, 21:39
  משתמש זכר oxcart oxcart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.08
טוסאן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "רק"ם מעניין מתוצרת (?) איראן ......"

לפי רוב האתרים שבהם יש מידע עליו - ובטח כולם מעתיקים מכולם, אז לך תדע - הוא מבוסס על תובת סקורפיון בריטי. האיראנים מכנים אותו "טנק להתערבות מהירה", יהיה מה שזה לא יהיה. יש גם גרסה שמצוידת בתותח:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.armyrecognition.com/images/stories/middle_east/iran/light_armoured/tosan/pictures/tosan_light_armoured_vehicle_rapid_reaction_tank_Iran_Iranian_army_001.jpg]

**עריכה**
לא תותח, במבט שני נראה לי כמו משגר טאו אחד במקום שניים.

בונוס + מבצע לרגל המימונה:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.על ייצור הגרסה המהונדסת-לאחור של הטאו באיראן. להשתדל לא לצחוק מהקריינות. לא יפה.

נערך לאחרונה ע"י oxcart בתאריך 15-04-2009 בשעה 21:41.
ישן 18-04-2009, 21:40
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "הסקורפיון הוא חלק ממשפחת כלים..."

אם היו מורידים בוגי מקדימה או מאחורה, היה צריך להיות רווח בין ההינע לבוגי או בין בוגי המתח (מקדימה) לבין הבוגים, בהתאמה.
מכיוון שלא הורידו, האפשרות היחידה "לקצר" כלי עם 5 בוגים לכלי עם 4 - היא ממש "לנסר" את הכלי ולהסיר חתיכה רצינית ממנו. מכיוון שדבר כזה פוגע מאוד בחוזק המבנה של הכלי, וזו גם פעולה לא פשוטה לביצוע (במיוחד לא להרבה כלים בפס יצור).
הייתי מניח שהאיראנים לא היו טורחים כ"כ במודיפיקציה כזאת, הם היו פשוט מתבססים על התכנון המקורי בעל 5 הבוגים...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 18-04-2009, 09:11
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי CaRTeR שמתחילה ב "2 המערכות במקום אחת זה מה..."

צודק.
אא"כ יורים טיל אחד ומחכים לסיום פגיעה/החטאה וכד' - הרי שירי בו זמנית - ולא ראיתי אם יש שתי אופטיות וכד' בקרבה כזו [בדרך כלל צריך מרחק של כמה עשרות מטר לפחות ממשגר למשגר] הרי שההנחיה של שני הטילים יכולים ל'תערבב' ואז הבלגן שלם.
לשים שני קני עורב בצמידות כזו זה אולי ליופי אבל מבצעית זה פשוט לא נכון.

תגובה 23 ממשיכה להתפתח

כמה טילים לדעתכם ניתן לאחסן בבטן של הכלי הזה. ועם שני קנים הוא בטח זולל טילים.
אולי 4 מכל צד וזה אומר שאנשי הצוות יהיו בחוץ על הסיפון.
איך אומרים הצעירים יש כאן 'וסאח' אחרת השולף עם שני האקדחים הוא מתאים יותר למערבון [כדור לכלאינדיאני מכל צד].

נערך לאחרונה ע"י noamlaw בתאריך 18-04-2009 בשעה 09:39.
ישן 18-04-2009, 22:50
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "יש כמה וכמה דברים מציקים בקשר למטול הזה..."

עוד דבר מוזר...קבל בתובה בחור שהמטול רקטות עומד עליו יש מכסה עגול שאיתו אתה סוגר את הפתח כמו שנהוג בפתח שדרכו יוצאים אנשים אבל איך תסגור את הצריח אם יש לך מוט של המטול רקטות...לדעתי זה בכלל נגמ"ש שנושא גיסות או משהו כזה...

ד"א אם זה נגמ"ש נושא רקטות..איך מטעינים אותן.....כלומר או שזה הכלי עם התכנון הכי גרוע שראיתי וצריך לצאת החוץה לטפס עם הרקטה כשפרסי אחר עושה לך סולם גנבים ולשים את הרקטה בפנים או שזה עוד בדיחה עצובה

חחחחחחחחחח הרג אותי התמונה של החייל עומד על הכלי כשהוא על מוביל אני מדמיין לעצמי סיטואציה דומה בכביש ב"ש ת"א כשחייל צה"ל עומד באמצע נסיעה בחוץ חחח

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 18-04-2009 בשעה 22:56.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:38

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר