לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-04-2009, 04:14
צלמית המשתמש של e13290
  e13290 e13290 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.05
הכבוד שרוכשים בחברה ללוחמים ביחידות מובחרות - דיון

הייתה לי שיחה מאוד רצינית עם חברים לגבי היוקרה של היחידות המובחרות בצה"ל והכבוד שרוכשים לחבר'ה כמו טייסים, שייטים, חובלים וכו'.

הטיעון של הבחור שהתווכח איתי היה שהחבר'ה שמגיעים ליחידות האלה הם חבר'ה יותר ציוניים שרוצים לתרום מעל ומעבר (ההולכים לגיבושים ויחידות התנדבותיות, מוותרים על זכויות בסיסיות ומשקעים יותר מחייל ממוצע בצבא), ובגלל העבודה שהם עושים (שהיא יותר מסוכנת) והאחריות שמוטלת עליהם - מובן מאליו היחס שהם מקבלים. כמוכן הוא טען שבגלל שאת ההכשרה ואת התפקיד שהם מבצעים יכולים לבצע מעטים - זה הופך אותם לראויים להערכה יותר מאנשים שמבצעים תפקידים שכל אחד יכול לבצע (ולהגיד שזה לא נכון זה התייפיפות, לדעתו)

הטיעון שהבאתי מולו היה שלדעתי בסופו של דבר אל היחידות או אל התפקידים הללו יגיעו אנשים שיעשו את העבודה ואם אדם שמתגייס לצבא (ומתאים למקומות האלה) באמת רוצה לתרום המקום הוא לא ביחידות הללו אלא בגדודים שכן שם האיכות שלו והמוטיבציה שלו באמת באה לידי ביטוי. העובדה שהוא מגיע ליחידה מובחרת נובעת מהמון שיקולים אינטרסנטים. כמוכן, לגבי היוקרה - אמרתי לו שלדעתי היוקרה נובעת עקב העובדה שלאורך כל מסלולי ההכשרה המפרחים החניכים מחזיקים בזכות מוטיבציה בלבד ללא שום ידע על התפקיד ואם החברה לא "תנפח להם את האגו" הם לא ירגישו כי מה שהם עושים שווה את ההשקעה. אם נפשט את הדברים - מדובר במערכת שיווק לכל דבר שמוכרת לבני נוער אגו מנופח שעבורו הם צריכים לשלם מסלול הכשרה קשה.

מעניין אותי לשמוע מגוון דעות בנושא.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-04-2009, 14:12
  איתי5690 איתי5690 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.07
ואז עולה השאלה....
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "לא נכון. להיות בסיירת זה כל..."

איך אפשר לתת הכרה לגדודים, כדי שמי שישרת באותם גדודים ירגיש גאה, כמו אחד שמשרת ביחידה מובחרת ??

זה נכון שלשרת ביחידה מובחרת זה אומר מסלול מאתגר ובהחלט מספק (הגשמה עצמית כמו שאמרו),וואסח רציני (פלטופ,כנפ"צ וסיכה מפוצצת) ריכוז של חבר'ה טובים, בד"כ ופעילות מעניינת יותר כביכול....אבל אלה שבאמת שומרים יום יום במחסומים ובפילבוקסים, ומונעים בגופם חדירת מחבלים לשטח ישראל, זוכים להכרה ויוקרתיות מעטה יותר.
חלק מהיוקרה הפחותה או חוסר היוקרה שנותנים לגדודים הוא שלשם, "כל אחד" יכול להגיע ואין באמת אתגר רציני בלסיים מסלול וזה לא בהכרח נכון. אני מכיר מישהו שהיה בפלס"ר גולני ונפל לגדודים ואמר שזה טעות לחשוב שרק בסיירות עוברים מסלול קשה. הוא אמר שגם לגדודים "קורעים את הצורה".
לדעתי להיות מפקד בגדודים,ובעזרת התפקיד, לעצב ולשנות את הפקודים שלך ולהפוך אותם לאנשים טובים יותר, זו תרומה אדירה (!!!!), שלא מקבלים, לדעתי, באף שירות ביחידה מובחרת.

נערך לאחרונה ע"י איתי5690 בתאריך 16-04-2009 בשעה 14:41.
ישן 17-04-2009, 07:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי איתי5690 שמתחילה ב "מסכים בהחלט!!"

ממש לא נכון. תבדוק את ההילה של יחידה 101, הצנחנים (שפעם היו חצי יחידת קומנדו) וסיירת צנחנים - ששימשה כיחידת קומנדו לכל דבר ועיקר (מרגע הצנחנים תפחו). אתה יכול לחזור עוד אחורה - סיירת שקד, שועלי שמשון, מסתערבי הפלמ"ח...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 16-04-2009, 13:31
  משתמש זכר AcidicJimmy. AcidicJimmy. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי e13290 שמתחילה ב "הכבוד שרוכשים בחברה ללוחמים ביחידות מובחרות - דיון"

א. אנשים ביחידות מיוחדות לא בהכרח מסתכנים יותר מלוחמים ביחידות השדה הרגילות, לעיתים אפילו להפך.
ב. הרבה פעמים הסודיות שמקיפה חלק מהיחידות האלה היא שמוסיפה לכבוד שאנשים רוכשים לה, ולא בהכרח בצדק. לבסס את ההערכה שלך ליחידה מסויימת על בסיס אורך המסלול שלה זה לא תמיד נכון. לא כל הנוצץ זהב בוא נאמר.
ג. אנשים ביחידות האלה הם ממש לא יותר ציוניים או טובים מאשר ביחידות אחרות. הם אומנם נדרשים לפעמים לקחת יותר אחריות על עצמם או להגדיל ראש יותר, או שהם אוהבים אתגרים יותר אבל זה לא עושה אותם לאנשים טובים יותר, הם גם יכולים להיות חבר'ה די חראות (נכון במיוחד לכמה מהמסלולים שפירטת עליהם בהודעה שפתחה את האשכול).
ד. בסוף גם יש את אפקט הסקסיות. פלטופ, נעלי הרים, כומתה אדומה, כנפ"צ וסיכת לוחם נוצצת בגודל של דלת של פריווט ואפשר להפוך גם עובד מטבח למושא להערצה.

נערך לאחרונה ע"י AcidicJimmy. בתאריך 16-04-2009 בשעה 13:35.
ישן 16-04-2009, 13:36
  omry n omry n אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי e13290 שמתחילה ב "הכבוד שרוכשים בחברה ללוחמים ביחידות מובחרות - דיון"

תראה באזרחות תכלס אף אחד לא באמת מסתכל אם היית בשייטת או היית בצנחנים. הכל אותו דבר, זה לא שדלתות נפתחות לכבודך בגלל שהיית שייט, כולה מילה שאתה יכול להוסיף בקורות חיים. (מה שכן הייתי אומר שעוזר זה העובדה שהיית טייס או חובל, אבל מן הסתם ההעדפה תהיה בנושאים הקשורים לנושאים שהתעסקת איתם ולא סתם בגלל שאתה "כלי". ואם אתה לא רוצה להתעסק בנושא שעסקת בו בצבא אז גם זה לא יעזור).

בנוגע לסיבות שמגיעים, נכון שיש עניין של יוקרה ואיכות וכל הדברים האלה, אבל אני מאמין שמתווסף לזה רצון אמיתי להיות ביחידה (אצל חלק לפחות), אף על פי שאתה לא באמת יודע מה מחכה לך. הרי עצם העובדה שאתה חושב שאתה יכול לספר לחבר'ה אחר כך שאתה בטייס אומרת שאתה באמת מעוניין להגיע ליחידה.

ACIDIC, אפשר לדעת על איזה מסלולים בדיוק אתה מדבר?
ישן 16-04-2009, 14:41
  DingDingDong DingDingDong אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.09
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי AcidicJimmy. שמתחילה ב "דווקא לא נכון, שירות ביחידה..."

זה נכון שיש יחס חיובי יותר לגבי יוצאי סיירות מובחרות וטייס אבל לדעתי היחס הזה הוא לא נכון בגלל כמה סיבות:

א. המערכת שמעבירה את הימי סיירות היא לא מערכת מדוייקת ואפשרי שבנאדם שמאוד מגיע לו להיות בשייטת לא נבחר בגלל שהוא קם לא טוב בבוקר או בגלל שהיכולת שלו נעלמה מעייני המפקדים בימי סיירות.
וכנ"ל לגבי הגיבושים.

ב. יש כאלה עם בעיות פרופיל שלא יכולים פשוט להגיע לשם למרות הרצונות שלהם אבל הם בהחלט יהיו חיילים טובים לכל דבר במה שהם יעשו ואני חושב שאני דוגמא לזה, אני משוכנע ב100% שאם הפרופיל שלי לא היה 72 הייתי יכול ללכת בלי בעייה לשייטת 13 (והורידו לי פרופיל על שטויות מפגרות)

ג. זה שבנאדם לא בסיירות המובחרות לא אומר שהוא פחות טוב מהאנשים שבסיירות או כמו שאומרים כל עבודה מכבדת את בעליה ולכן כל תפקיד בצבא מכבד את מי שמחזיק בתפקיד כי בסופו של דבר כולם חשובים באותה מידה בין אם אתה מגולני גבעתי שריון או שייטת 13 וזה שאתה בשייטת לא אומר שאתה מסתכן יותר מחייל בגולני או גבעתי כי בסופו של דבר כולנו נעמוד במצב מול מחבל או חוליית מחבלים.

ולסיום אני חושב שאין לעשות את האבחנה הזאת בין חייל מסיירת לחייל משירות קרבי אחר.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.yadlashiryon.com/vf/ib_items/1/palsar7logo.gif]
אם אשכחך ירושלים תִּשְׁכַּח ימיני, תִּדְבַּק לשוני לְחִכִּי אם לא אֶזְכְּרֵכִי,
אם לא אַעֲלֶה את ירושלים על ראש שמחתי

ישן 16-04-2009, 15:15
  omry n omry n אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.07
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי AcidicJimmy. שמתחילה ב "דווקא לא נכון, שירות ביחידה..."

תראה אני לא מדבר על מקומות של חבר מביא חבר ועצם העובדה שמקום מסויים שייך ליוצאי שייטת החבר'ה שיגיעו יהיו שייטים. (מעבר לזה, חברות שמביאות יוצאי שייטת בלבד זו פלצנות לשמה ומהווה חלק זעיר מהביקוש.)
אני יודע שלמבחנים בשב"כ (וגם במוסד) אין עדיפות ליוצאי יחידות אלה על חי"רניק "פשוט". כל אחד נמדד על פי מה שהוא עושה ולאן שהוא מגיע במבחנים (יכול להיות שליוצא לוט"ר נניח יהיה קל יותר עם אקדח אבל הוא לא יועדף על פני החי"רניק אלא על סמך יכולותיו, שיתכן כי רכש אותן בזכות השירות בלוט"ר) . סה"כ לא לכולם היה רעל מטורף בגיל 17, ולא כולם יכלו להתקבל ליחידות האלו עקב משקפיים לדוגמא ולכן בחירה או מציאות כפוייה עקב מצב רפואי שנקבע עוד לפני שידעת להחזיק רובה לא באמת משקפת משהו.

בנוגע לנפלים למיניהם. כל כך קל להכפיש ולומר שיש סוציומטים ואנשים "לא כל כך טובים" בגלל חוסר התאמה של האדם למקום. הסביבה שהנפל היה בה היא תחרותית מאוד, ונכון שחלק מהאנשים יקחו את התחרותיות למקום לא טוב, אבל יכול מאוד להיות שאותו אחד שנפל פשוט לא מתאים, המסגרת הזו נראית לו תחרותית מדי (ואל תשכח שבמסגרות כאלה זה ערך חשוב) אך אם התחרות גדולה מדי בשבילך אולי אתה פשוט לא מתאים.

בנוגע לאנשים לא כל כך טובים: אני עדיין תמים ומאמין שאדם חרא יכול לעבור את המסננת הראשונית, אבל במוקדם או במאוחר הוא יעוף.

לסיכום, כל העניין של "איפה היית" וסיירות, אם הוא מתבטא, הוא מתבטא באבטחה וזהו.
למשרד עורכי הדין או לחברה של ראיית חשבון לא באמת מעניין מה עשית בצבא, ולא לשכוח שאצל רוב האנשים אם תהיה עבודה שקשורה למה שנעשה בצבא (אבטחה) היא תהיה עבודת סטודנטים או מיעוט שהחליט לעסוק בדבר בכל חייהם (ובנוגע לשב"כ מוסד כבר אמרתי)

נערך לאחרונה ע"י omry n בתאריך 16-04-2009 בשעה 15:18.
ישן 16-04-2009, 15:45
  משתמש זכר AcidicJimmy. AcidicJimmy. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי omry n שמתחילה ב "תראה אני לא מדבר על מקומות של..."

כמובן שליחידת שבה שירתת אין משמעות אם אתה מחפש עבודה בתור וטרינר, וגם לא אם אתה מחפש עבודה בשב"כ\מוסד (מוסדות מדינה מחוייבים לשמור על רמה מסויימת של אוביקטיביות). אבל הרבה אירגונים פרטיים, יחידות אבטחה כאלה ואחרות, תעשיות ביטחוניות וכ"ו מחפשות אנשים שמתאימים לקרטריונים המאוד צרים שהן קובעות.

אותם הנפל"טים והנפל"חים שדיברתי עליהם שעזבו עשו זאת לא בגלל שהם לא עמדו בתחרותיות, הם עזבו בגלל התוצר של התחרותיות הזאת שהוא הרבה התנהגות סוציומטית (ברור שלא באופן גורף, אבל מספיק כדי להרתיע אותם מהמשך שירות ביחידות האלה). ותאמין לי שאלה אנשים מעולים שמתפקדים מצוין בתפקידים שלהם בצבא.

ישן 16-04-2009, 14:54
  apasniy_arab apasniy_arab אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.04

(לפני שאני אתחיל עם החפירה, אני רק מציין שאני לא הייתי בחי"ר, ולא ביחידה מובחרת)

הכבוד הוא מוצדק.

הפרדת שני נושאים שונים:
1. זה הצורה שהחברה מתייחסת ללוחמים ביחידות מובחרות בהשוואה ללוחמים בגדודים.

2. הסיבה שילד בן 18 מחליט פתאום על דעת עצמו להקרע פיזית ומנטלית במשך שנתיים בשביל סיכה כזאת או אחרת...

בשירות הצבאי למדתי כמה דברים, אחד מהם, מדד להשוואה מדוייקת בשירות הצבאי - ככל שלוחם מקריב יותר - כך הוא תורם יותר. זה הכל.

אם חייל א' החליט לעבור גיבושים ומיונים עוד מגיל 17 , ואז עשה מסלול שחד משמעית - ואין על זה עוררין, קשה יותר ממסלול של חי"ר/שריון /הנדסה וכו'...
ולאחר מכן - השירות הצבאי שלו - חד משמעית יותר קשה משירות של חי"רניקים.
עכשיו...
יקומו כל מגיני החירניקים ויגידו שמחסומים ומטבחים וטחינות זה הרבה יותר קשה - וזה בגלל שאתם מכירים סוג אחד של שגרה.

תשאלו חבר שלכם שנמצא ביחידה מובחרת -
שסיים מסלול(!) כמה אימונים הם מבצעים בשבוע,
ותחשבו בעצמכם אם זה כל כך קל זה לעשות יבשים של לו"ז/לש"ב/אימוני קרב מגע, תרגילים המדמים פעילות, אימוני פשיטה, השתלטות, וכו' וכו'... אחרי שאתה שנתיים, 3 שנים, 4 שנים בצבא.. ועדיין מתזז כמו צעיר מסריח...ועד שלא ניסיתם בעצמכם לא תדעו אף פעם. (וזו רק דוגמא אחת)
ואם כן, תנסו להשוות את זה למטבחים ושמירות וכו' - אל תשכחו שמבחינת סזיפיות וקושי וכו' גם חיילי מפקדה בכל גדוד עושים שמירות ומטבחים (כמובן שלא באותה רמת סיכון - אבל 4 שעות של שמירה - זה טחינה לא משנה איפה אתה נמצא) ולא מקבלים הכרת תודה מהמח"ט.

וחייל ב', החליט לא לעשות גיבוש/לא עבר גיבוש/נפל מיחידה מובחרת והגיע לגדודים - משמע לא היה טוב מספיק בשביל יחידה מובחרת - עושה מסלול קצר יותר - משמע, סובל פחות.
מסלול שהוא חד משמעית(!) קל יותר ממסלול של יחידה מובחרת.
ובשירות הקושי הפיזי שהוא עבר פחות בצורה חד משמעית ממה שקיים ביחידה מובחרת.

כמה נתונים:
*לוחמים בגדודים תמיד יחשבו שיחידה מובחרת זה הכל נוצץ וזהב... והכל שם קל ויפה ונוח ות"ש מטורף, וכל מה שצריך לעשות, זה לישון 12 שעות ביום, לשחק פלייסטיישן ומדי פעם לירות במחבלים.
לכן הם תמיד יחשבו שהעבודה שלהם קשה יותר כי "אני בגדוד, ואני טוחן מוצב, פילבוקס, מחסום וכו'"

*בדיוק כמו שאותם לוחמים ביחידות מובחרות צריכים זריקות אגו - כי בינינו אף אחד לא באמת פטריוט כל כך שהוא ייקרע שנתיים מרצונו החופשי ומאידיולוגיה, גם חירניקים מקבלים זריקות אגו בצורת "אתם חירניקים ואתם מלח הארץ אתם עושים את העבודה הבאמת קשה ואתם הכי מועילים בצבא"

*כמו שהצבא מסתכל על זה כך גם באזרחות מסתכלים על זה: אדם שהתאמן יותר - מסלול ארוך יותר, הצבא השקיע בו יותר כסף, יותר משאבים, כך הוא שווה יותר לצבא - משמע מועיל יותר.

למה אף אחד לא מערער על חשיבותם של טייסים לעומת חירניקים?

ככל שהמסלול ארוך יותר - קשה יותר - כך הצבא משקיע בלוחם יותר - ז"א הלוחם מועיל יותר לצבא.
נכון. 100 אלף חירניקים (מספר בדוי) מן הסתם יותר מועילים לצבא מ100 (מספר בדוי)לוחמים בשייטת, מהסיבה הפשוטה שזה כוח אנושי גדול יותר, והם מבצעים משימות צבאיות בסדר גודל נרחב יותר.
אבל מצד שני. חירניקים יש 100 אלף, ושייטים 100 - אז מי מהם יותר קריטי לצה"ל?

עם כל הכבוד שיש לי לכלל הלוחמים בצה"ל. אדם שהשקיע יותר, ונתן יותר מעצמו, ועמד בקשיים גדולים יותר ועבר מיון וסינון וכו' והוכיח שהוא שונה מא' וב' וג' ויותר מתאים ליחידה כזאת או אחרת - כבודו במקומו מונח. ולהתנצח ולהגיד "אני חירניק אז אני עובד קשה יותר ותורם יותר" רק כי הוא חירניק ממורמר שמחפש את האגו במה שהוא עושה. זה לא לעניין.

ארדוף אוייבי ואשיגם, ולא אשוב עד כלותם..

(מרץ 05 לשעבר)

ישן 16-04-2009, 15:31
  הכל בסדר הכל בסדר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.07
באמת שחפרת
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי apasniy_arab שמתחילה ב "(לפני שאני אתחיל עם החפירה,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי apasniy_arab
(לפני שאני אתחיל עם החפירה, אני רק מציין שאני לא הייתי בחי"ר, ולא ביחידה מובחרת)

הכבוד הוא מוצדק.

הפרדת שני נושאים שונים:
1. זה הצורה שהחברה מתייחסת ללוחמים ביחידות מובחרות בהשוואה ללוחמים בגדודים.

2. הסיבה שילד בן 18 מחליט פתאום על דעת עצמו להקרע פיזית ומנטלית במשך שנתיים בשביל סיכה כזאת או אחרת...

בשירות הצבאי למדתי כמה דברים, אחד מהם, מדד להשוואה מדוייקת בשירות הצבאי - ככל שלוחם מקריב יותר - כך הוא תורם יותר. זה הכל.

אם חייל א' החליט לעבור גיבושים ומיונים עוד מגיל 17 , ואז עשה מסלול שחד משמעית - ואין על זה עוררין, קשה יותר ממסלול של חי"ר/שריון /הנדסה וכו'...
ולאחר מכן - השירות הצבאי שלו - חד משמעית יותר קשה משירות של חי"רניקים.
עכשיו...
יקומו כל מגיני החירניקים ויגידו שמחסומים ומטבחים וטחינות זה הרבה יותר קשה - וזה בגלל שאתם מכירים סוג אחד של שגרה.

תשאלו חבר שלכם שנמצא ביחידה מובחרת - שסיים מסלול(!) כמה אימונים הם מבצעים בשבוע,
ותחשבו בעצמכם אם זה כל כך קל זה לעשות יבשים של לו"ז/לש"ב/אימוני קרב מגע, תרגילים המדמים פעילות, אימוני פשיטה, השתלטות, וכו' וכו'... אחרי שאתה שנתיים, 3 שנים, 4 שנים בצבא.. ועדיין מתזז כמו צעיר מסריח...ועד שלא ניסיתם בעצמכם לא תדעו אף פעם. (וזו רק דוגמא אחת)
ואם כן, תנסו להשוות את זה למטבחים ושמירות וכו' - אל תשכחו שמבחינת סזיפיות וקושי וכו' גם חיילי מפקדה בכל גדוד עושים שמירות ומטבחים (כמובן שלא באותה רמת סיכון - אבל 4 שעות של שמירה - זה טחינה לא משנה איפה אתה נמצא) ולא מקבלים הכרת תודה מהמח"ט.

וחייל ב', החליט לא לעשות גיבוש/לא עבר גיבוש/נפל מיחידה מובחרת והגיע לגדודים - משמע לא היה טוב מספיק בשביל יחידה מובחרת - עושה מסלול קצר יותר - משמע, סובל פחות.
מסלול שהוא חד משמעית(!) קל יותר ממסלול של יחידה מובחרת.
ובשירות הקושי הפיזי שהוא עבר פחות בצורה חד משמעית ממה שקיים ביחידה מובחרת.

כמה נתונים:
*לוחמים בגדודים תמיד יחשבו שיחידה מובחרת זה הכל נוצץ וזהב... והכל שם קל ויפה ונוח ות"ש מטורף, וכל מה שצריך לעשות, זה לישון 12 שעות ביום, לשחק פלייסטיישן ומדי פעם לירות במחבלים.
לכן הם תמיד יחשבו שהעבודה שלהם קשה יותר כי "אני בגדוד, ואני טוחן מוצב, פילבוקס, מחסום וכו'"

*בדיוק כמו שאותם לוחמים ביחידות מובחרות צריכים זריקות אגו - כי בינינו אף אחד לא באמת פטריוט כל כך שהוא ייקרע שנתיים מרצונו החופשי ומאידיולוגיה, גם חירניקים מקבלים זריקות אגו בצורת "אתם חירניקים ואתם מלח הארץ אתם עושים את העבודה הבאמת קשה ואתם הכי מועילים בצבא"

*כמו שהצבא מסתכל על זה כך גם באזרחות מסתכלים על זה: אדם שהתאמן יותר - מסלול ארוך יותר, הצבא השקיע בו יותר כסף, יותר משאבים, כך הוא שווה יותר לצבא - משמע מועיל יותר.

למה אף אחד לא מערער על חשיבותם של טייסים לעומת חירניקים?

ככל שהמסלול ארוך יותר - קשה יותר - כך הצבא משקיע בלוחם יותר - ז"א הלוחם מועיל יותר לצבא.
נכון. 100 אלף חירניקים (מספר בדוי) מן הסתם יותר מועילים לצבא מ100 (מספר בדוי)לוחמים בשייטת, מהסיבה הפשוטה שזה כוח אנושי גדול יותר, והם מבצעים משימות צבאיות בסדר גודל נרחב יותר.
אבל מצד שני. חירניקים יש 100 אלף, ושייטים 100 - אז מי מהם יותר קריטי לצה"ל?

עם כל הכבוד שיש לי לכלל הלוחמים בצה"ל. אדם שהשקיע יותר, ונתן יותר מעצמו, ועמד בקשיים גדולים יותר ועבר מיון וסינון וכו' והוכיח שהוא שונה מא' וב' וג' ויותר מתאים ליחידה כזאת או אחרת - כבודו במקומו מונח. ולהתנצח ולהגיד "אני חירניק אז אני עובד קשה יותר ותורם יותר" רק כי הוא חירניק ממורמר שמחפש את האגו במה שהוא עושה. זה לא לעניין.

אז זהו שאתה טועה, ואני אומר את זה בתוך מישהו ששרת ביחידה מובחרת המגיעים אליה דרך גיבוש יח"טיות צנחנים.
מה הקשר למיון וסינון ?כבר הוזכר פה נושא הפרופיל , מה תגיד לבן אדם משכמו ומעלה שכל "חטאו" הוא מספר גבוה במשקפיים ?
נכון שהמסלול ביחידה מובחרת בד"כ קשה יותר פיזית ממסלול בגדודים, אבל השרות שלאחר מכן קל יותר... ואת זה אני אומר בוודאות לאחר שהתנסתי במילואים קצת בשמירות, גלבים וכיו"ב...
נכון, לא מפסיקים להתאמן לאחר סיום מסלול, אבל תראה לי באיזה גדוד אתה יכול לעשות על האש בחצר של אחד מהצוות באמצע השבוע ? או ללכת להופעה בערב עם הסוואנה? חוץ מזה שגם בגדודים מתאמנים לאחר סוף מסלול.
ישן 16-04-2009, 15:48
  shay_h shay_h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.07
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי הכל בסדר שמתחילה ב "באמת שחפרת"

לדעתי, הערכה הרבה ליחידות המובחרות נובעת אך ורק בגלל שמה לעשות, כדי להגיע ולהצליח במקומות האלו דרוש מאמץ רב וקושי שספק אם כל חייל מסוגל לעמוד בו. אני, כתותחן, לא מתבייש להודות שאם תיקח חלק גדול מהחיילים שנמצאים איתי בגדודים ותיתן להם ליחידה כמו מטכל, שייטת, וכו' ספק אם הם יתאימו, ולדעתי סיכוי גבוה מאוד שהם לא יצליחו שם. אם תיקח את המקרה ההפוך, אז כן, לדעתי גם זה מאגוז, גם זה מיהלום וגם זה מטייס יצליח להיות תותחן. להגיד שבמלחמה התפקיד שלהם חשוב יותר מזה שלי זו טעות גדולה מאוד, אך כן, קשה יותר להיות במסלול כזה.

אגב, אני יכול לומר שמבחינתי, כן יש כאן בעיה מסויימת שבתור תותחן, אני לא מקבל את התנאים של החירניקים ואנשי הסיירות כמו פטור ממטבחים, שמירות בעמדות, ווסטים שאין למרבית החיילים וכו'. אני חלילה לא אומר שלחירניקים לא מגיע הציוד הנ"ל, ואין ספק שהעדיפות שלכל חירניק יהיה ווסט היא מובנת בהחלט, אך אם אני מבצע 8 חודש בשנה עבודה של חירניק, גם מגיעים לי התנאים האלו, תנאים שאם הייתי נמצא במקום אחר, "נחשב יותר", אין לי ספק שהייתי מקבל.

אין שום סיבה שלדוגמא, למועדון של הג'ובניקים בוינגייט יהיה 4 פלאזמות ו3 פלייסטיישן 3, ושאצלנו רק ל 3 לוחמים יהיו ווסטים.
ישן 16-04-2009, 16:10
  apasniy_arab apasniy_arab אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.04
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי הכל בסדר שמתחילה ב "באמת שחפרת"

זה לא שחור ולבן.
ואם הייתי מתייחס לכל התחומים האפשריים , בטוח שהייתי חופר יותר.

אני לא אומר שלוחם א' או ב' צריכים לקבל יותר הערכה מאחרים. אני רק אומר שככה הצבא מתייחס לזה.

העובדה שליחידות מובחרות יש ת"ש יותר גבוה מגדודים, לא מצביע על קושי השירות.
וזה שלדובדבן מרשים להסתובב עם הסוואנות שלהם איפה שבא להם, ולסוע לראות סרטים וכו', לא מצביע על קושי האימונים.

ואני גם לא דיברתי רק על יחידות כמו מטכל ושייטת. כל יחידה מובחרת מתאמנת קשה גם בשירות הסדיר.
וזה לגיטימי שיהיה להם ת"ש גבוה. הצבא משקיע בהם יותר כסף.

הצבא שואף להגדיל את הגיוס ליחידות מובחרות בזה שהוא משקיע בת"ש של היחידות הנ"ל.
וחייל שקרע את עצמו שנתיים, או שנה וחצי, מגיע לו שבסדיר יקבל הטבות שאחרים לא מקבלים.

(לגבי הפרופיל, אין מה לעשות ... זה באמת עצוב שאדם שמתאים ליחידה א' או ב' לא יתקבל בגלל נתונים פיזיים. אתה היית רוצה שהזוג ברזל שלך לא ידע להגיב בזמן בגלל מגבלה גופנית מסוימת?)

ארדוף אוייבי ואשיגם, ולא אשוב עד כלותם..

(מרץ 05 לשעבר)

ישן 20-04-2009, 14:44
  הכל בסדר הכל בסדר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.07
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Avishay28 שמתחילה ב "[QUOTE=איתי5690]אז השאלה היא,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Avishay28
כי הלוחמים ביחידות המובחרות עושים עבודה שדורשת יותר מאמץ .

לא כל אחד יכול פיזית ונפשית להיות לוחם שייטת 13 או סיירת מטכ"ל, זה אנשים שהם הרבה יותר איכותיים מהלוחם הממוצע

זה לא אומר שלהם צריך להביא מנות גורמה וללוחמים בגדודים צריך להביא מנות קרב, אבל מין הסתם שמהסיבות האלה הם יקבלו יותר הערכה.

קשקשן, בלי להכיר אותך, אני מתערב שלא עברת יום בטירונות קרבית...

מה יותר קשה ומאמץ פיזית ? ללכת בתנ"מ של 2 טורים גדודיים מהגדר לבינת-ג'בל ( ולהשאר בשטח שבוע עם כל הציוד שסחבת מהארץ )? או לתפוס טיסה הלוך חזור במסוק לבעל-בק ( עם מטרייה של כל הצבא ואשתו בערך.. ) ?
ישן 16-04-2009, 16:17
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי apasniy_arab שמתחילה ב "זה לא שחור ולבן. ואם הייתי..."

וחייל בגדוד, שלאחר שסיים את הטחינה במסלול מתחיל לטחון צעירות הוא עז?
צריך לצאת מהסרט של "הם טחנו שנה וחצי שנתיים). לוחם בגדוד טוחן כשנה וקצת - אפילו במקומות עם מסלול יחסית קצר (כגון שריון). להיות בסיירת זה טוב ויפה, אבל גדודניקים טוחנים הרבה ולא זוכים לקמצוץ מההערכה. אלו ביחידות מיוחדות מתאמנים בסבבה שלהם (ואין גדודניק שלא היה מחליף אימון חורף בכל אימון של כל יחידה מיוחדת עם הת"ש שלה). גדודניקים ראויים ליותר הערכה שכן הן מבצעים את תפקידם הצבאי תוך כדי אימון ותוך כדי תורנויות. אי אפשר להשוות בכלל בין לוחם, שעולה 8 שעות סיור, יורד, מבלה קצת במטבח, עולה שמירה, עולה שוב למשימה של 8 שעות ואז ניתן לו מעט זמן לעצמו לבין לוחם סיירת, שבסופו של דבר, חי טוב, מתאמן ואז יוצא למשימתו. לוחם הסיירת יודע שבין האימון למשימה לחזרה בבסיס אין מה שיפריע לו. בשביל גדודניק, המשימה היא רק חלק מהפעילות, שבסיומה יחזור לעבודה השוטפת. הגדודניקים נדרשים לבצע את תפקידם 'על אף' בניגוד ללוחמי הסיירות.
ישן 17-04-2009, 12:38
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
תפסיק לבלבל את השכל
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Requdef שמתחילה ב "אני חושב שאתה טועה, אתה לא..."

שתעשה 3-3 בעמדה שבועיים ואז ב3 מנוחה המ"מ שלך אומר לך תשמע עוד איזה שעה וחצי יש תחקיר לפני מארב היום בלילה ואתה יוצא אליו אז לך לנוח ותבוא,אבל אז אתה נתקל ברס"פ ופתאום הוא נזכר שצריך לעשות שירותים ואין לך סד"כ במוצב אז עוד רבע עשרים דקות הלכו לך,ושאתה מגיע למיטה פתאום אמא מתקשרת ואתה יודע שזמן אחר כבר לא יהיה לדבר איתה מה תגיד אז?.
לשמוע אחרי שבועיים כאלה שמישהו ממחלקה אחרת חטף התקף אפילפטי בגלל עומס יתר,מה אתה אומר על זה?.
לא פעם ולא פעמיים הייתי בבית ספר הכשרות של הגדס"ר אצלנו,אז הם עשו קצת מד"סים ויבשים,אבל חלק מהצוותים עשו על האש והשאר שיחקו בסוני.
חיים של גדודיונר בחי"ר (אני אחד כזה) קשים והוא טוחן צעירות ואם בא מ"פ חדש שיודע שיש דבר כזה ועלה לו השיגעון אז הוא מבטל את זה ואתה רואה ל.א. עולה מטבח או שמירה,ואז אתה מסתכל בתחושה בשביל מה טחנתי עד עכשיו?.

ישן 16-04-2009, 17:52
  primak primak אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.08
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי yoka90 שמתחילה ב ".."

חשוב לזכור פה איזה נקודה חשובה שאנשים נוטים לשכוח פה.

היחידות המיוחדות אולי לא קורעות את התחת יותר, אולי כן. אולי הת"ש יותר טוב, כנראה שכן. זה לא נושא שצריך להתייחס אליו בהתאם להשוואה בין משימות של לוחם שריון לבין מטכ"ליסט, דוגמא להשוואה מאוד בסיסית. שריונר מבצע משימות שמאוד חשובות לבטחון ישראל ובבט"ש. מטכ"ליסט לעומת זאת, מבצע משימות שהשתיקה לא רק יפה להם, היא הכרח. זה אומר שאני לא יודע מה הוא עושה וכנראה שעדיף וזה ישאר ככה.
אי אפשר להשוות בין התרומה של לוחם שריון לבין מטכ"ליסט פשוט בגלל שזה שני דברים שונים.

ואגב, אם כבר, רמת הבטחון ביחידות המיוחדות יותר טובה בגלל שיש להן משימות לעיתים נדירות יותר בגלל שמה שמייחד את היחידות, מעבר לייעוד שלהן, זה העובדה שהן מתאמנות הרבה יותר לקראת כל מבצע באופן פרטני בגלל שכשלון לא בא בחשבון במקומות האלה. זו רק הערת שוליים.
ישן 16-04-2009, 21:30
  DorDassa DorDassa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.02.09
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי yoka90 שמתחילה ב ".."

סוגייה מעניינת שאני שמח שהעלו....

אין ספק שהעבודה שעושות היחידות המובחרות (סיירת מטכ"ל, שייטת 13, שלד"ג, 669, וכל סיירות החי"ר למיניהן כגון פלס"רי החטיבות, דובדבן, אגוז וכו') היא עבודת קודש. ועצם זה שהחבר'ה שמגיעים לשם מתנדבים להגיע לשם זה מכובד ויפה מאוד ואני מוקיר מאוד את העבודה שלהם. אין ספק שלמרות שאלו יחידות התנדבות, המסלול שהם עוברים הוא לא קל בכלל, וכל השלבים שעוברים במהלך המסלול קשים מנשוא אנשים ממשיכים להראות מוטיבציה ולא נשברים (הרוב) שזה באמת מחמם את הלב.
אני חושב שהכבוד שרוכשים להם הוא במקום, ללא ספק, אין מה לעשות - ככה זה תמיד יהיה.
כשתשמע על חבר שלך שלמד איתך בבית ספר שהגיע ליחידת מובחרת, ואז תשמע על חבר שלך שנמצא בגולני, ברור שתחזיק יותר מהבחור שהגיע ליחידה מובחרת, כי זה שהיגע ליחידת מובחרת התאמץ, והתקבל לשם מתוך כמה מאות אנשים.

אבל, וזה אבל גדול - יש לבדוק דברים לעומק.
עצם זה שבנאדם הגיע ליחידה מובחרת - האם זה עושה אותו בנאדם יותר טוב? (ואני ממש לא מתכוון לבנאדם טוב, שבחר להתנדב ליחידה מובחרת) חייל יותר טוב?
אני מכיר המון אנשים שנמצאים בסיירות למיניהן וזה אנשים שלא הייתי סומך עליהם שיקנו לי משהו בסופר, אז שיסתערו איתי בקרב? ומאידך יש לי הרבה חברים שנמצאים בשריון, הנדסה, תותחנים, וחטיבות החי"ר שאני יודע שהייתי סומך עליהם שיעשו המון למעני, ואני למענם, גם לקפוץ על רימון אם צריך.

אני אישית מעדיף, והולך לגדודים (במידה ולא אעבור את המיונים ליחידות השקופות).
רוב האנשים שאמרתי להם שאני מעדיף ללכת לגדודים אומרים לי אתה לא מעדיף, אתה פשוט לא מספיק בכושר לסיירות. אני יכול להגיד לכם שאני דיי בטוח שאם אני אלך לגיבוש יחטיו"ת אני אקבל משהו, אני דיי בטוח בזה.
ההעדפה שלי לגדודים נובעת מזה שאני לא חושב שאצליח לסיים מסלול עם חבורה של אנשים שכל אחד חשוב לו לסיים מסלול ומצידו להלשין או להקריב תחת של מישהו אחר העיקר כדי להשאר במסלול (כן, ככה זה היום, אין מה לעשות.) ואני הרבה יותר מעדיף להיות עם חבורה של אנשים שבסופו של דבר כולם נמצאים באותו מקום במטרה אחת - לתת מעצמם כמה שיותר, לתרום את המקסימום שהם יכולים. מה זה אומר? שמי שרוצה, מי שמסוגל ילך לתפקידי פיקוד וקצונה, שזה אחד התכנונים שלי בהמשך. אבל בנתיים יש עוד זמן.. אני מתגייס רק באוגוסט (מכינה קדם צבאית).
ישן 16-04-2009, 18:40
  Phosgene Phosgene אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.08

אנשים הם מטבעם סקרנים , מה שמושך אותנו למטכ"ל\שייטת 13\כל שאר היחידות המיוחדות הוא מעטה הסודיות שמעניק להם יוקרה(ע"ע המוסד?) .
פעם אנשים לוחמי היבשה מתו(אני מתכוון לשם העניין לעד לפני 20 שנה) ושמענו סיפורי גבורה . לא ידענו באמת איך הם מתו , אבל הערכנו את זה עמוקות בצדק , אנשים נתנו את כל מה שיש להם למעננו .
אבל מוות כזה הוא כבר פסה . כמו שאמר טשרניחובסקי "האדם אינו אלא תבנית נוף מולדתו , מה ששמעה אוזנו טרם שבעה לשמוע"(יכול להיות שטעיתי , מצטער) . אנחנו עם שנולד למלחמה והתרגלנו למוות של אותו הלוחם המדהים שהקריב את החיים שלו למען המדינה ואחרי שבוע כבר לא זוכרים את השם שלו .
מי מקריב את החיים שלו למדינה ? רק הפראיירים , אלו שנותרה בהם שארית הציונות האחרונה או אלו שהצבא היא האפשרות היחידה שלהם להתקדמות לאיפהשהוא . כל השאר , מדלגים בין "תורתו אמונתו" לבין פטור מסיבות נפשיות .
בקיצור , כוונתי לומר שהתרגלנו למוות האצילי של הלוחם . אנחנו רוצים משהו מעבר . אנחנו רוצים אקשן . אנחנו רוצים מעטה של סודיות ועלטה , שכשאנחנו יושבים באוטבוס ילדים שקטנים מאיתנו בשנתיים ינעצו מבט בנשק בסיכה בכומתה ויגידו "ואללק זה שפיץ זה" .
כל הלוחמים שווים, למרות שאנשים מקנים ללוחמי היחידות המובחרות אפילו קמצוץ של אלוהות .
לסכם את הכל , לפי דעתי הסיבה שאנחנו מעריכים(בצדק או לא בצדק)יותר שירות ביחידה מובחרת היא מעטה הסודיות שיש סביבה . יכול להיות שיחידה כזאת או אחרת עוקבים אחרי אחמדינג'ד בלב טהרן ויכול להיות שהם עושים בט"ש באיו"ש . אף אחד לא יודע , וזה מקנה להם מרחב תנועה אדיר במה שהם עושים . זה מסקרן אותנו , בני האדם , ואנחנו רוצים טעימה .
ישן 17-04-2009, 04:47
  DingDingDong DingDingDong אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.09
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי Balal שמתחילה ב "כולם פה מתייפייפים ואומרים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Balal
כולם פה מתייפייפים ואומרים כמה הגדודים לא זוכים להערכה והם בעצם עושים תעבודה הכי קשה...אבל בסופו של דבר, עם כל הצער, אם ייצא לך לשבת עם מטכ"ליסט ועם גדודניק מכפיר אתה תחשוב איזה גבר המטכ"ליסט ותתעניין במסלול שלו ובהכשרות שהוא עובר הרבה יותר מבאיזה מחסום ישב הכפירניק...

אני מסכים איתך שבסופו של דבר מה שהמובחרים עושים הרבה יותר מעניין מאשר מה שחירניק רגיל יעשה כי כמו שנאמר פה טבע האדם לדעת הכל וככל שזה יותר סודי זה יותר מעניין אותנו אבל אני ממש לא חושב שחייל באשר הוא חייל ולא משנה אם הוא מתותחנים אם הוא משריון סיירת מטכל אגוז מגלן או שייטת 13
החיילים שלוחמים למען מדינת ישראל צריכים לקבל את אותו יחס כי בסופו של דבר הם אלו שמגינים עלינו ולא משנה אם זה שייט שיתפוס היום את הקארין A או גולנצ'יק שיתאבד על רימון (רועי קליין) בשביל להציל את החיילים שלו בסופו של דבר כולנו פה במטרה אחת והיא לשמור על מדינת ישראל ולכן כולנו צריכים לקבל את אותו יחס כי כולנו אחים לנשק אם זה בעזה לבנון סוריה איראן או כל מקום אחר.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.yadlashiryon.com/vf/ib_items/1/palsar7logo.gif]
אם אשכחך ירושלים תִּשְׁכַּח ימיני, תִּדְבַּק לשוני לְחִכִּי אם לא אֶזְכְּרֵכִי,
אם לא אַעֲלֶה את ירושלים על ראש שמחתי

ישן 17-04-2009, 06:54
  misho20 misho20 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.04.09
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי DingDingDong שמתחילה ב "[QUOTE=Balal]כולם פה..."

היחידות המובחרות עושות עוול להרבה מאוד אנשים איכותיים,תהיו בטוחים שמפוזרים בכל גדודי צה"ל חיילים איכותיים לא פחות מחיילים בסיירת מטכ"ל ושייטת 13(לא הרבה אבל יש)שיכלו לעשות עבודה לא פחות טובה מהם אם לא יותר,לא פחות חכמים וחזקים, שהצו ראשון בגיל 16 לא היה ראש מעינייהם ובגיל 6 שהסתכלות קרובה לטלוויזיה תדפוק להם את הסיכוי להגיע לייחדות האלה בגלל מס' גדול מדי במשקפיים(בולשיט,מזה משנה אם יש לי 1 או -3 או -5,שאתה עם משקפיים אתה רואה 6-6 או אולי קצת פחות,סתם עוד סיבה להרוס לבחורים צעירים את החלומות מבלי להכיר אותם ומבלי לתת להם הזדמנות בכלל ולהעלות את הרף כניסה ליחידה ובקח לעשות אותה יותר "יוקרתית").
יש לי שני חברים,אחד ממושקף והשני לא,הממושקף לא נופל מהשני בכלום,ובזמן שהשני התקבל כבר ליחידה מובחרת הממושקף בכלל לא קיבל יום סיירות ועל זה נאמר לפעמים צדק הוא רק כוכב.
אני לא מדבר על כל האנשים שנפלו בגיבושים,אני מדבר על אלה שבכלל לא קבלו הזדמנות להוכיח את עצמם ונפסלו אוטומטית בגלל שטויות.
שלא נדבר על זה שרוב הפעמים שהגדודיונרים יוצאים למבצע הם הרבה יותר חשופים ובסכנה מאשר יחידות מובחרות שבאות בכוח איכותי וקטן למבצע נקודתי ועוד לפני שראו אותן נעלמות.
ומה שיוצא בסוף זה שהיחידות המובחרות מקבלות את כל התהילה,מרימים את האף על כל העולם וגם מי שלא היה כזה מטבעו מסתנוור והאגו מתחיל להשתולל.
יחד עם זאת כבודם של ה"מובחרים" במקומם מונח,אך במקום הזה צריכים לגלות צניעות ולדעת שגדודיונרים רגילים לא נחותים מהם ושלפעמים מסתכנים במבצעים אפילו יותר מהם.
ישן 17-04-2009, 07:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי misho20 שמתחילה ב "היחידות המובחרות עושות עוול..."

אף אחד לא עושה עוול לאף אחד, ומספיק עם המסכנות הזו.
אנשים לא מתקבלים בגלל בעיה רפואית (ומה לעשות, משקפיים במקרים מסויימים הם נחיתות) או בגלל שיש מספיק כבר ביחידה. צה"ל לא בא לרצות אף אחד אלא לעשות את העבודה.

הלאה: מסלול ארוך והכשרה לא קלה, יחד עם לחץ נפשי גורמים לכך שבאופן טבעי האוכלוסיה שמסוגלת לעבור היא מוגבלת. ועדיין יש מספיק אנשים שיכולים לעבור את זה, רק שצה"ל לא צריך כל כך הרבה אנשים שם.

הלאה: הדרך הכי קלה לגרום ליוקרה של כל דבר הוא מסתוריות וחשיפה מוגבלת. מי שיצא לו להיות מ"מ שיעשה את הניסוי הבא - יכריז שהוא מאגד בכיתה מסויימת חוליית פטרול ורק הכי טובים יגיעו לחוליה הזו. תוסיף כמה צ'ופרים על זה, קצת אימונים יותר קשים ותראו איך חצי מחלקה רצה לזה. הישגיות זה טבע האדם - לא משנה אם מדובר במטכ"ל, ממר"מ או יחידה ערטילאית אחרת.

לגבי אגו: לחייל פשוט אגו, או בטחון עצמי, זה דבר חשוב מאוד. זה בערך הדבר השני הכי חשוב ביכולת להניע חייל להסתכן.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 17-04-2009, 07:42

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אף אחד לא עושה עוול לאף אחד,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אף אחד לא עושה עוול לאף אחד, ומספיק עם המסכנות הזו.
אנשים לא מתקבלים בגלל בעיה רפואית (ומה לעשות, משקפיים במקרים מסויימים הם נחיתות) או בגלל שיש מספיק כבר ביחידה. צה"ל לא בא לרצות אף אחד אלא לעשות את העבודה.

הלאה: מסלול ארוך והכשרה לא קלה, יחד עם לחץ נפשי גורמים לכך שבאופן טבעי האוכלוסיה שמסוגלת לעבור היא מוגבלת. ועדיין יש מספיק אנשים שיכולים לעבור את זה, רק שצה"ל לא צריך כל כך הרבה אנשים שם.

הלאה: הדרך הכי קלה לגרום ליוקרה של כל דבר הוא מסתוריות וחשיפה מוגבלת. מי שיצא לו להיות מ"מ שיעשה את הניסוי הבא - יכריז שהוא מאגד בכיתה מסויימת חוליית פטרול ורק הכי טובים יגיעו לחוליה הזו. תוסיף כמה צ'ופרים על זה, קצת אימונים יותר קשים ותראו איך חצי מחלקה רצה לזה. הישגיות זה טבע האדם - לא משנה אם מדובר במטכ"ל, ממר"מ או יחידה ערטילאית אחרת.

לגבי אגו: לחייל פשוט אגו, או בטחון עצמי, זה דבר חשוב מאוד. זה בערך הדבר השני הכי חשוב ביכולת להניע חייל להסתכן.

אם משקפיים זה נחיתות,אז למה יש רף מסויים של מס' שאפשר להתקבל עמו? בסופו של דבר הראייה שלך עם משקפיים טובה אז מה העניין?
לאגו יש גם יכולת לגרום לחיילים להשתחצן ולהתעלות על חיילים שכביכול "פחות" טובים מהם.
שלא נדבר על זה שחייל נותן את הנשמה בגיבוש יחט"יות מתאמן שנה לפני היה מצויין בגיבוש והסיבה שלא התקבל היא "שיבוח גדודים".
ודווקא כן נגרם עוול להרבה חיילים בעניין הזה.
ישן 17-04-2009, 07:52
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי misho20 שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]אף אחד לא עושה..."

1. לדוגמה - השאלה היא איך הוא מסתדר בלי משקפיים.
2. נכון, גם זה קורה. רק מה? אני מכיר מעט מאוד לוחמים ביחידות מובחרות שהם מתנשאים.
3. שום עוול ומספיק עם היבבנות. הצבא חייב מעט מאוד דברים לחיילים שלו. לאפשר להם לעשות משהו שהם חושבים שהם מתאימים לו, לא נכלל בתוך זה. מעבר לזה, לא אתה ולא אותו בנאדם יודעים אם הם היו "מצויינים" בגיבוש, אם אתה מתאים ליחידה זו או אחרת, או אם לא לקחות אותך בשביל השבחת גדודים. אתה לא מגבש ואתה לא ביחידה ואין לך שום מושג מה הקריטריונים. ויודע מה? גם אם לא לקחו בנאדם מתאים - אין בזה שום עוול. הצבא לא צריך את כל האנשים המתאימים ביחידות האלה. לא טוב לך? זבש"ך

ישן 17-04-2009, 10:14

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. לדוגמה - השאלה היא איך הוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
1. לדוגמה - השאלה היא איך הוא מסתדר בלי משקפיים.
2. נכון, גם זה קורה. רק מה? אני מכיר מעט מאוד לוחמים ביחידות מובחרות שהם מתנשאים.
3. שום עוול ומספיק עם היבבנות. הצבא חייב מעט מאוד דברים לחיילים שלו. לאפשר להם לעשות משהו שהם חושבים שהם מתאימים לו, לא נכלל בתוך זה. מעבר לזה, לא אתה ולא אותו בנאדם יודעים אם הם היו "מצויינים" בגיבוש, אם אתה מתאים ליחידה זו או אחרת, או אם לא לקחות אותך בשביל השבחת גדודים. אתה לא מגבש ואתה לא ביחידה ואין לך שום מושג מה הקריטריונים. ויודע מה? גם אם לא לקחו בנאדם מתאים - אין בזה שום עוול. הצבא לא צריך את כל האנשים המתאימים ביחידות האלה. לא טוב לך? זבש"ך

לדעתי אם לא לקחו אדם שהצטיין בגיבוש והתאים מכל הבחינות גרמו לו עוול.
"הצבא חייב מעט מאוד דברים לחיילים שלו. לאפשר להם לעשות משהו שהם חושבים שהם מתאימים לו, לא נכלל בתוך זה."
הצבא צריך ללכת כמה שיותר לקראת לוחמיו,אף צבא לא רוצה לוחמים ממורמרים וחסרי מוטיבציה.
מילא הייתה מדבר איתי על איזה ג'ובניק שחושק באיזה תפקיד אחר זה היה שונה.צריך לבוא לקראת הלוחמים,וזה מתחיל בזה שהם ייקבלו את הדבר המינימלי שזה הזדמנות בכלל להשתתף בגיבוש.
אולי הם דווקא האנשים היותר מתאימים ליחידות המובחרות.
ישן 17-04-2009, 12:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי misho20 שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]1. לדוגמה -..."

קובץ כזה של שטויות יבבניות כבר מזמן לא קראתי בפורום.
תוריד את הידיים מהמקלדת, תפתח טוב טוב את העיניים ותפנים - כי זו תהיה העצה הכי טובה שתקבל בשירות שלך.

העובדה שיש לך מוטיבציה לא מקנה לך זכויות יתר, ולא מניות באף גיבוש. אין לך ולא לאף אחד אחר מושג אם אדם "הצטיין בגיבוש מכל הבחינות". אין לך ולו קמצוץ של מושג בנושא הזה בשביל להפטיר אמירה יהירה כזו, ועצם העובדה שאתה עושה את זה רק מראה עם כמה פינוק וחשיבות עצמית אתה בא.
צא מזה. ראיתי הרבה אנשים כמוך שהתחילו שירות עם גישה של אני ואפסי, ואחרי כמה חודשים התחילו לדפוק נפקדות כי היה להם קשה מדי. אלה שלא יצאו מהיחידה עברו שירות קשה וחסר הישגים - והרוב הפכו להיות טבחים או מש"קי כלום שמה שעניין אותם זה יציאות. אתה לא צריך להאמין לי - מספיק שתחפש בפורום הזה (תתחיל עם UNFIRE). יש מספיק תכשיטים שעברו את התהליך הזה, ואמרתי להם שזה בדיוק מה שיקרה להם. וזה בדיוק מה שיקרה לך אם לא תשנה גישה.

דבר אחד התחלת נכון - הצבא לא רוצה לוחמים ממורמרים. אבל הדרך היא לשפר תנאי שירות, ולא לתת להם עוד איזה גיבוש מסכן. אין ולו לוחם אחד שיסכים אתך בנקודה הזו.

אז צא מזה ותפסיק עם השטויות האלה

ישן 17-04-2009, 12:42

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "קובץ כזה של שטויות יבבניות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
קובץ כזה של שטויות יבבניות כבר מזמן לא קראתי בפורום.
תוריד את הידיים מהמקלדת, תפתח טוב טוב את העיניים ותפנים - כי זו תהיה העצה הכי טובה שתקבל בשירות שלך.

העובדה שיש לך מוטיבציה לא מקנה לך זכויות יתר, ולא מניות באף גיבוש. אין לך ולא לאף אחד אחר מושג אם אדם "הצטיין בגיבוש מכל הבחינות". אין לך ולו קמצוץ של מושג בנושא הזה בשביל להפטיר אמירה יהירה כזו, ועצם העובדה שאתה עושה את זה רק מראה עם כמה פינוק וחשיבות עצמית אתה בא.
צא מזה. ראיתי הרבה אנשים כמוך שהתחילו שירות עם גישה של אני ואפסי, ואחרי כמה חודשים התחילו לדפוק נפקדות כי היה להם קשה מדי. אלה שלא יצאו מהיחידה עברו שירות קשה וחסר הישגים - והרוב הפכו להיות טבחים או מש"קי כלום שמה שעניין אותם זה יציאות. אתה לא צריך להאמין לי - מספיק שתחפש בפורום הזה (תתחיל עם UNFIRE). יש מספיק תכשיטים שעברו את התהליך הזה, ואמרתי להם שזה בדיוק מה שיקרה להם. וזה בדיוק מה שיקרה לך אם לא תשנה גישה.

דבר אחד התחלת נכון - הצבא לא רוצה לוחמים ממורמרים. אבל הדרך היא לשפר תנאי שירות, ולא לתת להם עוד איזה גיבוש מסכן. אין ולו לוחם אחד שיסכים אתך בנקודה הזו.

אז צא מזה ותפסיק עם השטויות האלה

קובץ של שטויות? מה שתגיד,לא היית בצד של החיילים שלא קבלו הזדמנות.
וגם אם אתה לא מסכים איתי,וגם אם אני טועה לדעתך לא צריך לזלזל בצורה כזאת ולתת כבוד מינימלי.
ישן 17-04-2009, 13:01
  -=Ohad=- -=Ohad=- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.06
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "הצבא לא רוצה לוחמים ממורמרים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי agent_amos
אז שידאגו לגדודים:

שיגדילו הקצאות לM4 ,תאמין לי שזה עושה טוב ללוחמים,מבחינת ההרגשה בביטחון שלך בנשק.
.

יא אללה איזה שטויות.....

אם יש לך פלאטופ ומארס וידית מטורפת עם דורגלים ומתפסי בורקס וכת טרור, אז אתה יותר בטוח בנשק??

ההבדלים בין האמ-16 לפלאטופ הם מזעריים, עד כדי כך שהם לא מורגשים,
הדבר היחיד שנותן יותר ביטחון בנשק זה המארס, שהוא יותר אמין מהמפרו,
ואני בטוח שגם לחייל הכי פחות מדוגם אצלכם יש מפרו'...

מה שכן מרגיז אותי לראות,
זה חבר'ה מגולני שהולכים בתלה חרב, בשניה שהמפק"צ שלהם מזיז ת'ראש,
זה חבר'ה שהם בגובה 190 ס"מ אבל עדיין סוגרים את הקת, למרות שאני בטוח שיש להם אחוזי פגיעה כמו נגביסט בצרור רוחב.
וזה לשים גומי הפעלה על כל המתפס, עד שיוצא עשן מהנשק,
ולשים שרוול טרור וידית הסתערות,
או גומי הפעלה על הכת - כדי שהלחי לא תחליק, חחחח שזה הדבר הכי מצחיק ששמעתי בחיים שלי.

אז אל תזיין את השכל על ביטחון בנשק,
אולי ביטחון עצמי מול השריונר שיוצא עם כוונות ברזל בשישי בצהריים.
ישן 17-04-2009, 13:11

שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
תזכיר לי איפה את משרת?
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי -=Ohad=- שמתחילה ב "[QUOTE=agent_amos]אז שידאגו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -=Ohad=-
יא אללה איזה שטויות.....

אם יש לך פלאטופ ומארס וידית מטורפת עם דורגלים ומתפסי בורקס וכת טרור, אז אתה יותר בטוח בנשק??

ההבדלים בין האמ-16 לפלאטופ הם מזעריים, עד כדי כך שהם לא מורגשים,
הדבר היחיד שנותן יותר ביטחון בנשק זה המארס, שהוא יותר אמין מהמפרו,
ואני בטוח שגם לחייל הכי פחות מדוגם אצלכם יש מפרו'...

מה שכן מרגיז אותי לראות,
זה חבר'ה מגולני שהולכים בתלה חרב, בשניה שהמפק"צ שלהם מזיז ת'ראש,
זה חבר'ה שהם בגובה 190 ס"מ אבל עדיין סוגרים את הקת, למרות שאני בטוח שיש להם אחוזי פגיעה כמו נגביסט בצרור רוחב.
וזה לשים גומי הפעלה על כל המתפס, עד שיוצא עשן מהנשק,
ולשים שרוול טרור וידית הסתערות,
או גומי הפעלה על הכת - כדי שהלחי לא תחליק, חחחח שזה הדבר הכי מצחיק ששמעתי בחיים שלי.

אז אל תזיין את השכל על ביטחון בנשק,
אולי ביטחון עצמי מול השריונר שיוצא עם כוונות ברזל בשישי בצהריים.

גבר,M4 זה סמל סטטוס,טריג' זה סמל סטטוס.גדודיונרים אוהבים ווסאח נקודה.תאמין לי שכל חירניק רוצה M4,זה נשק יותר טוב מאמ 16 בכל מובן אפשרי.היה לי את שני הנשקים,מה לעשות שעם M4 יש פחות מעצורים הפגיעות בטווח רחוק יותר טובות מהמנוסר.
מארס לא יותר אמינה ממפרולייט,חכה שיהיה לך מעצור מארס באיזה בוחן.
כוונות השלכה לאמ 16 יש בשפע,זה עומד במבחן וזה לא רע בכלל,אבל שוב פעם כשהנשק כ"כ עייף ושחוק כוונת חדשה לא תשפר את הפגיעות איתו.

אתה שופף כאן דברים על אנשים צ'יקמוקים ולא יותר מזה-אני ראיתי קציני חימוש הולכים עם פלאטופ מארס וידית הסתערות עם שרוול טרור,כשלחצי מהלוחמים בגדוד אין M4.
העניין של גומי הפעלה על הקת נועד לדבר אחד להוסיף מחסניות (שמים אחת מכל צד) כשיוצאים ללחימה.

ישן 17-04-2009, 13:27

מה זה משנה איפה אני משרת
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "תזכיר לי איפה את משרת?"

בוא רק נסגור את הפינה הזאת,

יריתי ביותר נשקים ממך, יותר פעמים ממך, ועם כל הכוונות ובכל הסוגי ירי - חי"ר, לו"ז, לש"ב, לוט"ר,
וההבדלים מזעריים עד כדי בלתי מורגשים.
מה שכן - אם מה שמעניין אותך זה וואסח - אז אין מה להתווכח - אין טיפת וואסח באמ-16 או בתבור.

יותר מזה,
אני די בטוח שאתה תעדיף פלאטופ מצוקמק, שכל הצבע ירד ממנו, עם מארס חצי שבורה וידית מלחיה,
מאשר תבור חדש ומבריק מהנשקיה,
וזה כי אם כל מה שמעניין אותך זה וואסח - אתה גם תעדיף את זה על פני מקצועיות.

ואם היה לך מעצור במארס, זה כי לא החלפת סוללה בזמן,
ואני לא מבין איך אפשר להגיע למצב הזה - כשאפשר לראות מתי הסוללה מתחילה לקרטע...
במפרו לעומת זאת,
אתה יכול לסיים איזה תרגיל הפתעה ולנסות לתת מטח, ופתאום לקלוט שאין לך נקודה כי כל הנשק מאובק.
אבל אם החבר'ה של עוקץ עושים 3 שבועות לוט"ר עם כוונות ברזל, ומצליחים לתת 5 מ-5 ב-3 שניות כולל דריכה, אני משוכנע שאפשר להסתדר גם עם מפרו...

את מי אתה מנסה להרשים? את הבנות ברכבת? הם לא יודעות להבדיל בינך לבין המאבטח מתקנים שלידך אם לשתיכם יש אותו נשק,
אז את מי אתה מנסה להרשים? את הבנים ברכבת?
אני לא מבין....
ישן 17-04-2009, 14:44

נתחיל מזה שאתה יותר גבר ממני ויותר פ33תי כי ירית ביותר נשקים...
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי -=Ohad=- שמתחילה ב "מה זה משנה איפה אני משרת"

ציטוט:
בוא רק נסגור את הפינה הזאת,

יריתי ביותר נשקים ממך, יותר פעמים ממך, ועם כל הכוונות ובכל הסוגי ירי - חי"ר, לו"ז, לש"ב, לוט"ר,
וההבדלים מזעריים עד כדי בלתי מורגשים.
מה שכן - אם מה שמעניין אותך זה וואסח - אז אין מה להתווכח - אין טיפת וואסח באמ-16 או בתבור.

יותר מזה,
אני די בטוח שאתה תעדיף פלאטופ מצוקמק, שכל הצבע ירד ממנו, עם מארס חצי שבורה וידית מלחיה,
מאשר תבור חדש ומבריק מהנשקיה,
וזה כי אם כל מה שמעניין אותך זה וואסח - אתה גם תעדיף את זה על פני מקצועיות.

ואם היה לך מעצור במארס, זה כי לא החלפת סוללה בזמן,
ואני לא מבין איך אפשר להגיע למצב הזה - כשאפשר לראות מתי הסוללה מתחילה לקרטע...
במפרו לעומת זאת,
אתה יכול לסיים איזה תרגיל הפתעה ולנסות לתת מטח, ופתאום לקלוט שאין לך נקודה כי כל הנשק מאובק.
אבל אם החבר'ה של עוקץ עושים 3 שבועות לוט"ר עם כוונות ברזל, ומצליחים לתת 5 מ-5 ב-3 שניות כולל דריכה, אני משוכנע שאפשר להסתדר גם עם מפרו...

את מי אתה מנסה להרשים? את הבנות ברכבת? הם לא יודעות להבדיל בינך לבין המאבטח מתקנים שלידך אם לשתיכם יש אותו נשק,
אז את מי אתה מנסה להרשים? את הבנים ברכבת?
אני לא מבין....

אין הבדל אולי בין אמ 4 לאמ 16 על טהרת הברזל.אמ 4 עם מפרו ,מארס, וטריג' לא רואה את האמ 16 על מפרולייט.מבחינת מעצורים ומבחינת דיוק לטווחים ארוכים.
תבור זה כן וואסח,כשאין לך כזה אז זה כן וואסח בדיוק כמו המפרומור שנכנסה לעורב שלנו.
אני אעדיף אמ 4 בגלל העובדה שזה הנשק שאני מוכשר עליו ומכיר טוב יותר מאשר תבור שיצא לי לירות בו פעמיים וגם זה בלי מקצה של מעצורים.
מעצורי מארס קורים לא רק בגלל סוללה,זה רק מה שאתה מכיר,המארס הזאת הושבתה ונשלחה לסדנא דרג ב' בשביל לתקן אותה.
המפרו היא כוונת השלכה מעולה,נכון שיש לה את החסרונות שלה אבל עדיין היא פשוט עמידה וטובה.
אני לא מנסה להרשים אף אחד,אני מנסה להשיג דברים שיתנו למקצועיות להתבטא טוב יותר.

ישן 17-04-2009, 15:22

שורה תחתונה
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "נתחיל מזה שאתה יותר גבר ממני ויותר פ33תי כי ירית ביותר נשקים..."

ציטוט:
אני לא מנסה להרשים אף אחד,אני מנסה להשיג דברים שיתנו למקצועיות להתבטא טוב יותר.

חבר,
בין פלאטופ + מפרו לבין אמ 16 + מפרו,
אין הבדל...
אולי אחרי 10 מחסניות לאמ 16 יהיה מעצור אחד יותר,
ואולי אם אתה תירה את אותו מקצה עם 2 הנשקים ל-250 מטר,
תפגע כדור אחד יותר עם הפלאטופ...

אבל בסופו של דבר,
זה 90% וואסח
ו-10% מקצוענות.. כמו שאתה מודה...

אני לא פוסל את הוואסח, אבל אני חושב שכדי לסגור את הפערים שדיברת עליהם,
חשוב יותר לתת דגש על נושאים יותר חשובים...

בנוגע למשפט שציטטתי - מי שמקצוען - יהיה מקצוען על 2 הנשקים...
אל תשכח... אנחנו מדברים על אותו נשק לחלוטין...

והדוגמא על התבור - ברגע שיש את הנשק לחטיבות לשמות - הוא מאבד מהיחודיות שלו - ולכן גם מהוואסח שלו, ובגלל שאין כל כך הרבה דברים שאפשר לשים עם התבור חוץ מידית שהיא קצת בעייתית, חבר'ה כמוך מעדיפים את הפלאטופ - בלי קשר לרמה של הנשק, אלא רק לוואסח,
המעבר מפלאטופ לתבור מאוד פשוט, אני בעצמי עשיתי אותי לפני 3 שבועות והאמת ? כמעט ואין הבדל...

שבת שלום...
ישן 17-04-2009, 15:36

תגובה...
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי -=Ohad=- שמתחילה ב "שורה תחתונה"

ציטוט:
חבר,
בין פלאטופ + מפרו לבין אמ 16 + מפרו,
אין הבדל...
אולי אחרי 10 מחסניות לאמ 16 יהיה מעצור אחד יותר,
ואולי אם אתה תירה את אותו מקצה עם 2 הנשקים ל-250 מטר,
תפגע כדור אחד יותר עם הפלאטופ...

אבל בסופו של דבר,
זה 90% וואסח
ו-10% מקצוענות.. כמו שאתה מודה...

אני לא פוסל את הוואסח, אבל אני חושב שכדי לסגור את הפערים שדיברת עליהם,
חשוב יותר לתת דגש על נושאים יותר חשובים...

בנוגע למשפט שציטטתי - מי שמקצוען - יהיה מקצוען על 2 הנשקים...
אל תשכח... אנחנו מדברים על אותו נשק לחלוטין...

והדוגמא על התבור - ברגע שיש את הנשק לחטיבות לשמות - הוא מאבד מהיחודיות שלו - ולכן גם מהוואסח שלו, ובגלל שאין כל כך הרבה דברים שאפשר לשים עם התבור חוץ מידית שהיא קצת בעייתית, חבר'ה כמוך מעדיפים את הפלאטופ - בלי קשר לרמה של הנשק, אלא רק לוואסח,
המעבר מפלאטופ לתבור מאוד פשוט, אני בעצמי עשיתי אותי לפני 3 שבועות והאמת ? כמעט ואין הבדל...

שבת שלום...

איפה ראית אמ 16 בתנאי שטח שאחרי 3 מחסניות רצופות בלי הפסקה לא מתחיל לגמגם ולעשות מעצורים?.אמ 4 לא עשה לי גם אחרי 7 יותר מזה,אחרי תרג"ד שהנשק אכל חרא כמו לא יודע מה,הוא ירה מחסנית שלמה בלי מעצור ואני מדבר כבר על מצב שהיה בוץ במכלול.
לטווח ארוך עם תחמושת ירוקה אתה תפגע טוב יותר נקודה,הפיזור שלך יהיה קטן יותר.
זה ממש לא נכון ולא טענתי שרק וואסח מעניין אותי,הזמן שיש לי אמ 16 גדול בהרבה על הזמן שיש בו אמ 4 להגיד שזה הפריע לי,כן בפירוש,כי אני חושב שאני יורה טוב יותר ומגיע בש"פ למרחקים גדולים יותר עם האמ 4,בלון ב200 מטר בכריעה מאחורי בולדר (אומנם לקח איזה 2 או3 כדורים אבל התפוצץ) נחשב טוב מספיק?.
אמ4 לא שווה אמ 16 בשום מובן.
ראיתי כבר תבורים עם יראורים וידיות ומלא וואסח.
אני לא מעדיף את האמ 4 על התבור כי הוא יותר וואסח אלא כי זה מה שאני מכיר וזה נשק טוב אז למה לא לתת את הקרדיט.

ישן 17-04-2009, 15:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "תגובה..."

אני ראיתי. הנשקים שאנשי המילואים מקבלים הם שחוקים מאוד ובכל זאת - מתפקדים יופי בטיפול נכון. בגדול, לטווחים שאתה עובד בהם - אין הבדל רציני בין הכלים. ההבדל היחידי הוא אולי בגלל שחיקת קנה ב M16.

ישן 17-04-2009, 17:16

איך אני איתך
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "תגובה..."

ציטוט:
איפה ראית אמ 16 בתנאי שטח שאחרי 3 מחסניות רצופות בלי הפסקה לא מתחיל לגמגם ולעשות מעצורים?.אמ 4 לא עשה לי גם אחרי 7 יותר מזה,אחרי תרג"ד שהנשק אכל חרא כמו לא יודע מה,הוא ירה מחסנית שלמה בלי מעצור ואני מדבר כבר על מצב שהיה בוץ במכלול.
לטווח ארוך עם תחמושת ירוקה אתה תפגע טוב יותר נקודה,הפיזור שלך יהיה קטן יותר.
זה ממש לא נכון ולא טענתי שרק וואסח מעניין אותי,הזמן שיש לי אמ 16 גדול בהרבה על הזמן שיש בו אמ 4 להגיד שזה הפריע לי,כן בפירוש,כי אני חושב שאני יורה טוב יותר ומגיע בש"פ למרחקים גדולים יותר עם האמ 4,בלון ב200 מטר בכריעה מאחורי בולדר (אומנם לקח איזה 2 או3 כדורים אבל התפוצץ) נחשב טוב מספיק?.
אמ4 לא שווה אמ 16 בשום מובן.
ראיתי כבר תבורים עם יראורים וידיות ומלא וואסח.
אני לא מעדיף את האמ 4 על התבור כי הוא יותר וואסח אלא כי זה מה שאני מכיר וזה נשק טוב אז למה לא לתת את הקרדיט.

שאפשר לירות 20- 15 מחסניות ביום, במשך שבועיים, עם אמ 16 שחוק לגמרי, והמעצור היחיד שיהיה לך זה מעצור ראשון אם תדרוך כמו בחורה... מניסיון.

אני לא מבין גדול בירי לש"פ, 200 מטר מכריעה נשמע מעולה,
נשמע קצת מגוחך לירות לכזה מרחק במיוחד כשאתה מוגן ע"י בולדר,
אבל בסדר...
אבל אני משוכנע שהיית מצליח גם עם האמ 16...
אין טעם להמשיך את הוויכוח,
כמו שביטיס אמר, לטווחים שאתה עובד בהם - ההבדל הוא זניח, וזה מה שאני אומר בערך מההודעה הראשונה...

בוא נפסיק לטחון מים,
המגמה היום (ברגע שיסתיים הניסוי של גדס"ר גבעתי והמשקי קליעה באדם) היא לעבור למיקרו תבור בכל היחידות, ככה שאת הפלטופים יקבלו בעוד כמה שנים המילואימניקים והתותחנים.
ישן 17-04-2009, 13:03
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "הצבא לא רוצה לוחמים ממורמרים"

אני מבין טוב מאוד על מה אתה מדבר. חכה למילואים...

ישן 17-04-2009, 13:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "אבל אתם מקצוענים בלהסתדר בכל מצב"

אתם זה אתה והחבר'ה שלך עוד שנה שנתיים...

ישן 17-04-2009, 14:54
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06

ת"ש יותר גבוה? אתה זוכר רק את מה שתקבל בתור לוחם! אתה היית לוחם אחרי שבעה חודשים, עלית לגדוד, טחנת שמירות ומטבחים אבל היית לוחם. ואנחנו כבר עוברים את החצי שירות ואנחנו לא בוכים על הת"ש. לא בוכים על זה שמנפיצים לנו עדיין מלא שטויות, לא מתבכיינים על זה שיש הרבה אקטים במהלך השבוע שאתה לא יודע תמיד איך תסיים אותם, את המדסים בבקרים כי זה עניין של גישה. ושמגיע שבת? אנחנו שומרים, אולי לא כמוכם, כי התחלתם המון ולאנשים לא היה נוח אז הם הלכו ונדפק לכם הסד"כ, אבל אנחנו שומרים, כמה שצריך, גם שמוסיפים לנו עמדות. לא בוכים על זה שוואלה, במלחמה בעזה אתם נלחמים ואנחנו תקועים בכל מיני קורסים למרות שהרמת לחימה שלכם לא טובה משלנו. אנחנו מגיעים ביום ראשון ולא יודעים בכלל מה יהיה לנו השבוע ולך ברור מה יהיה, ואתה לא מבין כמה זה משמעותי. כל החברים שלי מהגדודים כבר מפקדים, מחנכים חיילים, נלחמים עם חיילים ואנחנו עדיין לא סיימנו מסלול.

רע לנו עם זה? לא. בוכים על זה? לא. כי אנחנו בגישה אחרת, לא מחפשים איפה אנחנו נדפקים ורוצים לסיים את מה שהתחלנו. וצריך לנפץ כבר את כל האמירות האלה, שאני יוצא הביתה אני לא שם מלא שטויות על הנשק שיחשבו שאני מגניב, לאף אחד אין מושג בכלל שאני ביחידה מובחרת, אם בחורה יודעת להבדיל בין הפלאטופ שלי לבין הנשק שלך ובאמת זה מזיז לה, או מזיז לה שהכוונת שלי טיפה יותר חדישה משלך אז זה עצוב וזה אומר הרבה דברים עליה, ולא ככ טובים. ואף אד לא יחזיק תקופה כזאת ארוכה רק בגלל המחשבה על הווסאח שיהיה לו, החבר'ה האלה נופלים כבר בהתחלה, כי כבר המחירשל הווסאח כבד מדי. הערכים שלנו חשובים לנו לא פחות משלכם הם חשובים. והסטטוס החברתי מעניין תמיד, אי אפשר להכחיש, אבל היית יכול לעשות מסלול קצר יותר ולקבל ווסאח, בלי פחד מהבלת"ם הבא או שיקפיצו אותך בלילות לכל מיני אקטים שלא תמיד הם החלומות הרטובים שלך.

אין לי מושג איך הייתי מתמודד עם שגרה של גדוד, אני מעריך שהיא לא פחות קשה מהמסלול שלנו והשחיקה היא גדולה. אבל חלאס עם ההתעסקות והתבכיינות על זה, כל אחד עושה את העבודה שלו וזהו.
ישן 17-04-2009, 18:38
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.03

אני אזרוק את ה20 אגורות שלי לדיון.

לדעתי ההערכה לחבר'ה ה"מיוחדים" נובעת מזה שהם הוכיחו משהו. כשאני רואה טייס אני יודע מה הוא עבר, עם איזה קשיים הוא התמודד ומה הסט ערכים ,תכונות האופי והיכולות שנדרשו ממנו (ונבנו אצלו). זה לא אומר שחייל "פשוט "הוא פחות טוב, או שאין לו את אותן תכונות אופי\ערכים\יכולות. אבל אותו חייל לא הוכיח את זה.
אם אני מסתכל על מה עבר לוחם חי"ר "רגיל" - הוא עשה את המסלול שלו, ואז טחן עד סוף ה3 שנים (שמירות,מטבחים ופעילות). אין ספק שהוא התמודד עם הרבה דברים קשים ושוחקים וכנראה שמדובר בבנאדם עם חוזק נפשי מסוים, אבל מעבר לזה אני לא יודע עליו הרבה.
לעומת זאת לוחם "מיוחד" (טייס\שייט\מטכליסט\וואטבר) עבר סדרת מיונים מקדימה, מסלול מפרך שלא רק אימן והכשיר אותו אלא גם בחן אותו. מסלול שלם הוא לא ידע אם הוא ימשיך ביום שאחרי...או בכלל מה יש ביום שאחרי.
לוחם "מיוחד" הוא מישהו שאני (אישית מההיכרות שלי עם סוג האוכלוסיה) יכול לסמוך עליו. מישהו שאני יודע שאם אני נותן לו משימה - המשימה הזאת תתבצע (לאו דווקא משימה צבאית, כל משימה מהחיים - ללכת למכולת לקנות שוקו למשל). זה לא אומר שכל השאר לא יצליחו לבצע את המשימה אבל הם לא הוכיחו את עצמם.
מעבר לזה צריך לזכור שכמעט בכל היחידות המיוחדות החייל מראש מתחייב לקבע ולכן יש גם היבט של הקרבה.

מנק' המבט שלי - פה צריכה להיות ההשוואה. לא בסיכון, לא בטחינה\ת"ש.
וזה לא אומר שמדובר באנשים יותר פטריוטים עם אהבת הארץ, לדעתי האישית רוב החבר'ה במקומות האלה מחפשים בעיקר למצות את עצמם ולדחוף את עצמם לקצה.

בעניין ההילה שמסביב - זה לא משהו שמחזיק בן-אדם במסלול מסוים. אבל זה כן יכול לשמש כטריגר ראשוני - יח"צ כמו שמישהו כבר אמר פה.

______________כל אישה אוהבת את אנשי הרמפה היורדת. ______________

ישן 28-04-2009, 18:15
  DorDassa DorDassa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.02.09
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי Dean שמתחילה ב "אני אזרוק את ה20 אגורות שלי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dean
אני אזרוק את ה20 אגורות שלי לדיון.

לדעתי ההערכה לחבר'ה ה"מיוחדים" נובעת מזה שהם הוכיחו משהו. כשאני רואה טייס אני יודע מה הוא עבר, עם איזה קשיים הוא התמודד ומה הסט ערכים ,תכונות האופי והיכולות שנדרשו ממנו (ונבנו אצלו). זה לא אומר שחייל "פשוט "הוא פחות טוב, או שאין לו את אותן תכונות אופי\ערכים\יכולות. אבל אותו חייל לא הוכיח את זה.
אם אני מסתכל על מה עבר לוחם חי"ר "רגיל" - הוא עשה את המסלול שלו, ואז טחן עד סוף ה3 שנים (שמירות,מטבחים ופעילות). אין ספק שהוא התמודד עם הרבה דברים קשים ושוחקים וכנראה שמדובר בבנאדם עם חוזק נפשי מסוים, אבל מעבר לזה אני לא יודע עליו הרבה.
לעומת זאת לוחם "מיוחד" (טייס\שייט\מטכליסט\וואטבר) עבר סדרת מיונים מקדימה, מסלול מפרך שלא רק אימן והכשיר אותו אלא גם בחן אותו. מסלול שלם הוא לא ידע אם הוא ימשיך ביום שאחרי...או בכלל מה יש ביום שאחרי.
לוחם "מיוחד" הוא מישהו שאני (אישית מההיכרות שלי עם סוג האוכלוסיה) יכול לסמוך עליו. מישהו שאני יודע שאם אני נותן לו משימה - המשימה הזאת תתבצע (לאו דווקא משימה צבאית, כל משימה מהחיים - ללכת למכולת לקנות שוקו למשל). זה לא אומר שכל השאר לא יצליחו לבצע את המשימה אבל הם לא הוכיחו את עצמם.
מעבר לזה צריך לזכור שכמעט בכל היחידות המיוחדות החייל מראש מתחייב לקבע ולכן יש גם היבט של הקרבה.

מנק' המבט שלי - פה צריכה להיות ההשוואה. לא בסיכון, לא בטחינה\ת"ש.
וזה לא אומר שמדובר באנשים יותר פטריוטים עם אהבת הארץ, לדעתי האישית רוב החבר'ה במקומות האלה מחפשים בעיקר למצות את עצמם ולדחוף את עצמם לקצה.

בעניין ההילה שמסביב - זה לא משהו שמחזיק בן-אדם במסלול מסוים. אבל זה כן יכול לשמש כטריגר ראשוני - יח"צ כמו שמישהו כבר אמר פה.

מצטער, אבל אני חייב להגיב על הדברים האלה כי הרבה מהם פשוט לא בהכרח נכונים, וחלק מהם אפילו בכלל לא נכונים.

-"לדעתי ההערכה לחבר'ה ה"מיוחדים" נובעת מזה שהם הוכיחו משהו. כשאני רואה טייס אני יודע מה הוא עבר, עם איזה קשיים הוא התמודד ומה הסט ערכים ,תכונות האופי והיכולות שנדרשו ממנו (ונבנו אצלו). זה לא אומר שחייל "פשוט "הוא פחות טוב, או שאין לו את אותן תכונות אופי\ערכים\יכולות. אבל אותו חייל לא הוכיח את זה." -

סלח לי, אבל מה הם הוכיחו לך בדיוק? שהם סיימו קורס טייס? שלוחם בסיירת מובחרת סיים מסלול?
זה אומר משהו בכלל על הסט ערכים שלו? על התכונות אופי שלו? (חוץ מזה שהחוסן נפשי שלו נורא חזק ושהוא מסוגל להתמודד עם מסלול קשה שכזה)
גם חי"רניק "פשוט" כביכול, וגם לוחם בסיירת מובחרת שניהם צריכים להוכיח שהם ראויים להיות לוחמים בצבא הגנה לישראל.
האם בנאדם שסיים מסלול בסיירת מטכ"ל מוסרי יותר, ערכי יותר וטוב יותר מחי"רניק "פשוט?"
מצטער לומר לך אבל לדעתי, חייל טוב לא נחשב לחייל שסיים מסלול קשה יותר או סיים מסע אלונקות הכי פחות גמור.
חייל טוב ומוערך זה חייל שהתנדב לשמור שבת כשכל הפלוגה יצאה הביתה
חייל טוב ומוערך זה חייל שלקח כביסה של חבר שלו לצוות ששומר שבת וכיבס לו אותה בבית
חייל טוב ומוערך זה חייל שהתנדב לשמור על החדר אוכל בזמן שכולם אוכלים
חייל טוב ומוערך זה חייל שדאג להכין צלחת לאותו חייל ששומר על חדר האוכל
אלו החיילים שצריך לרכוש להם כבוד, לא ללוחמי סיירת שהלכו לסיירת בשביל הת"ש המפנק והכבוד הגדול.

-"לוחם "מיוחד" הוא מישהו שאני (אישית מההיכרות שלי עם סוג האוכלוסיה) יכול לסמוך עליו. מישהו שאני יודע שאם אני נותן לו משימה - המשימה הזאת תתבצע (לאו דווקא משימה צבאית, כל משימה מהחיים - ללכת למכולת לקנות שוקו למשל). זה לא אומר שכל השאר לא יצליחו לבצע את המשימה אבל הם לא הוכיחו את עצמם."-

שטויות במיץ, פשוט שטויות במיץ.
המדריך שלי במכינה הקדם צבאית שאני נמצא בה מרבה לספר לנו על חבר שלו שהיה בסיירת מובחרת כלשהי (לא זוכר כרגע איזו) שיצא למבצע עם הצוות שלו וברגע ההסתערות לעבר חוליית המחבלים הבנאדם נשאר במקום ולא יצא עם שאר החבר'ה. האם על בנאדם כזה היית מוכן לסמוך? אפילו לקנות לי שוקו לא הייתי סומך עליו, למרות ההבדלים הענקיים. לוחם סיירת מובחרת צריך להוכיח את עצמו בדיוק כמו לוחם חי"רניק בכל דבר.
ישן 29-04-2009, 16:24
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי DorDassa שמתחילה ב "[QUOTE=Dean]אני אזרוק את ה20..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DorDassa
מצטער, אבל אני חייב להגיב על הדברים האלה כי הרבה מהם פשוט לא בהכרח נכונים, וחלק מהם אפילו בכלל לא נכונים.

-"לדעתי ההערכה לחבר'ה ה"מיוחדים" נובעת מזה שהם הוכיחו משהו. כשאני רואה טייס אני יודע מה הוא עבר, עם איזה קשיים הוא התמודד ומה הסט ערכים ,תכונות האופי והיכולות שנדרשו ממנו (ונבנו אצלו). זה לא אומר שחייל "פשוט "הוא פחות טוב, או שאין לו את אותן תכונות אופי\ערכים\יכולות. אבל אותו חייל לא הוכיח את זה." -

סלח לי, אבל מה הם הוכיחו לך בדיוק? שהם סיימו קורס טייס? שלוחם בסיירת מובחרת סיים מסלול?
זה אומר משהו בכלל על הסט ערכים שלו? על התכונות אופי שלו? (חוץ מזה שהחוסן נפשי שלו נורא חזק ושהוא מסוגל להתמודד עם מסלול קשה שכזה)
גם חי"רניק "פשוט" כביכול, וגם לוחם בסיירת מובחרת שניהם צריכים להוכיח שהם ראויים להיות לוחמים בצבא הגנה לישראל.
האם בנאדם שסיים מסלול בסיירת מטכ"ל מוסרי יותר, ערכי יותר וטוב יותר מחי"רניק "פשוט?"
מצטער לומר לך אבל לדעתי, חייל טוב לא נחשב לחייל שסיים מסלול קשה יותר או סיים מסע אלונקות הכי פחות גמור.
חייל טוב ומוערך זה חייל שהתנדב לשמור שבת כשכל הפלוגה יצאה הביתה
חייל טוב ומוערך זה חייל שלקח כביסה של חבר שלו לצוות ששומר שבת וכיבס לו אותה בבית
חייל טוב ומוערך זה חייל שהתנדב לשמור על החדר אוכל בזמן שכולם אוכלים
חייל טוב ומוערך זה חייל שדאג להכין צלחת לאותו חייל ששומר על חדר האוכל
אלו החיילים שצריך לרכוש להם כבוד, לא ללוחמי סיירת שהלכו לסיירת בשביל הת"ש המפנק והכבוד הגדול.

-"לוחם "מיוחד" הוא מישהו שאני (אישית מההיכרות שלי עם סוג האוכלוסיה) יכול לסמוך עליו. מישהו שאני יודע שאם אני נותן לו משימה - המשימה הזאת תתבצע (לאו דווקא משימה צבאית, כל משימה מהחיים - ללכת למכולת לקנות שוקו למשל). זה לא אומר שכל השאר לא יצליחו לבצע את המשימה אבל הם לא הוכיחו את עצמם."-

שטויות במיץ, פשוט שטויות במיץ.
המדריך שלי במכינה הקדם צבאית שאני נמצא בה מרבה לספר לנו על חבר שלו שהיה בסיירת מובחרת כלשהי (לא זוכר כרגע איזו) שיצא למבצע עם הצוות שלו וברגע ההסתערות לעבר חוליית המחבלים הבנאדם נשאר במקום ולא יצא עם שאר החבר'ה. האם על בנאדם כזה היית מוכן לסמוך? אפילו לקנות לי שוקו לא הייתי סומך עליו, למרות ההבדלים הענקיים. לוחם סיירת מובחרת צריך להוכיח את עצמו בדיוק כמו לוחם חי"רניק בכל דבר.

"סלח לי, אבל מה הם הוכיחו לך בדיוק? שהם סיימו קורס טייס?"
כן. הם הוכיחו לי שהם סיימו קורס טיס. אני יודע מה נדרש ממישהו בקורס טיס, וזה לא רק לדעת להחזיק סטיק.

"האם בנאדם שסיים מסלול בסיירת מטכ"ל מוסרי יותר, ערכי יותר וטוב יותר מחי"רניק "פשוט?""
לא אמרתי שמישהו במסלול מיוחד הוא מוסרי\ערכי יותר מחייל "פשוט". אמרתי שמישהו במסלול מיוחד הוכיח את עצמו, כי לרוב במסלולים כאלה יש הרבה "פילטרים" (סוציומטרי, הערכות מפקד, וועדות וכו'.)

ישן 29-04-2009, 21:18
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי Dean שמתחילה ב "[QUOTE=DorDassa]מצטער, אבל..."

היי דין
שמע, בנאדם שסיים קורס טייל מוכיח רק דבר אחד, וזה שהוא יודע להטיס טוב מטוסים.
"הטובים לטייס" הכוונה היא "מי שמטיס מטוס טוב - ילך להטיס מטוסים בחיל האוויר", ואין הכוונה ל "הטובים, לטייס", מלשון "האנשים הכי טובים - יטיסו מטוסים".
איך אתה קובע 'איכות' של בנאדם ולפי זה מסווג האם בנאדם מתאים להטיס מטוס או לא?

תבין, הטסת מטוס זו מיומנות גרידא.
אולי מיומנות שאין לרוב האוכלוסיה (או שכל אחד יכול להטיס מטוס, אבל יש מי שמוכשר לזה באופן טבעי בצורה טובה יותר מאחרים) אבל זו בסך הכל מיומנות.
כמו שיש נהגים טובים שמלידה משתלטים על ההגה בצורה מעולה (כמוני ), או שיש אנשים שמהרגע הראשון שנגעו במחשבים, הבינו אותם והצליחו לעשות איתם דברים מדהימים ובלתי מובנים, וגם אנשים שמוכשרים בצילום יותר מאחרים... שמצלמים תמונות יפות מתוך אינטואיציה, בזמן שלאחרים זה יותר קשה...

אתה מבין, זו בסך הכל מיומנות...
כמו גם, להיות צלף טוב, או נהג טנק, או אפילו מפקד לוחם על כיתת חי"ר.
זה לא עושה את הטייסים לאנשים יותר טובים מאחרים, זה פשוט אומר שיש להם כישרון מסויים שלאחרים אין (או אין ברמה שלהם).
אם חושבים על זה, הכישרון הזה גם לא כזה פרקטי לחיים עצמם... זה מגניב להטיס F15 והכל, אבל מה זה נותן לך כשאתה על הקרקע?
יש כישורים יותר מועילים עבור אנשים שבד"כ נמצאים על הקרקע... =)

ישן 29-04-2009, 21:24
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "היי דין :) שמע, בנאדם שסיים..."

הי מתן,
אז כמו שכתבתי בהתחלה, להיות טייס זה יותר מלדעת להחזיק סטיק.
עם כל הכבוד, ולא מתוך גישה של התנשאות - יש לי קצת יותר ניסיון ממך במערכת המיון וההכשרה לטיס, ואני יודע שהאנשים שמסיימים קורס טיס מסיימים אותו לא על סמך יכולות הטיסה שלהם נטו, אלא על סמך מכלול נתונים שלם שדורש מהם להיות אנשים בעלי יכולות מסוימות על הקרקע. לי פעם הגדירו מה זה צוות אויר ואמרו לי שצוות אויר זה שגר-ושכח. אתה נותן לו משימה והוא יבצע אותה.
אז נכון, שיש אנשים יותר טובים ויש אנשים פחות טובים, ויש אנשים מעולים בכל מקום ולא רק טייסים (או שייטים או וואטבר), אבל במקומות הנ"ל אני יודע שזה מה שדרשו מהם בשביל שהם יגיעו לאן שהם הגיעו. אז נכון, להיות טייס זה נטו מיומנות, אבל להיות טייס בחיל האויר הישראלי זה מעבר לזה.

וכל מה שכתבתי תקף גם לגבי מקומות אחרים שבהם הרבה פעמים נדרשים דברים דומים מהלוחמים.

ישן 29-04-2009, 23:29
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי Dean שמתחילה ב "הי מתן, אז כמו שכתבתי בהתחלה,..."

אלו נתונים נוספים זה אומר על הבנאדם?
מה זה אומר לך שחבלן מהנדסה קרבית לא אומר לך?
חבלן יודע להתמודד עם מצבי לחץ בצורה שונה לחלוטין מאשר טייס, למשל...
ראייה צבאית כוללת, כמו שרואה, למשל, מפקד אוגדת שריון במהלך תרגילי חטיבה גדולים - זה משהו שמאוד חסר לטייסים.
שמע, יש הרבה דברים שיש לטייסים, ויש הרבה דברים שיש ללוחמים אחרים, שאין לטייסים.
אי אפשר להשוות שני אנשים רק ע"י תפקיד ו"איפה הם שירתו בצבא".
ושלא ישמע שאני לא מעריך מאוד את הטייסים... אני באמת חושב שהם הטובים ביותר בעולם, ואני שמח שהם המלאכים השומרים שלי למעלה, אבל בתאכלס, בסופו של דבר, יש מעט טייסים לא כי הם העילית של העילית של החברה שלנו, אלא כי יש לנו הרבה פחות מטוסים מאשר טנקים, והרבה פחות מטוסים מאשר דחפורים, והרבה פחות מטוסים מאשר רובי-סער, כך ש... בתאכלס, לא צריך כל כך הרבה טייסים כמו שצריך את הגדודיסטיים, שבסופו של דבר, הם מי שמכריע את הקרב

ישן 23-04-2009, 20:19
צלמית המשתמש של vodka4us
  vodka4us vodka4us אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל vodka4us

אז אני רוצה להביא דעה אישית...
אני כרגע משרתת בעורב גולני נוב 6!! תקראו לזה יחידה מובחרת מיוחדת גדוד לא אכפת!! אבל אנחנונ עושים מסלול של שנה ו 4 לעומת הגדודים של 8 חודש. לאחר שנה ו 4 אנחנו עולים לותיקה אם כל הת"ש שיש לכל הלוחמים ותיקים או לוחמים זה לא משנה!! לפעמים יש פעילות טובה ולפעמים יש חרא פעילות עד כדי כך שעושים מה שהגדודים עושים. בנתיים אנחנו לא עושים מה שהגדודים עושים אבל אחרי שנה וחצי בצבא הבנתי דבר אחד!! מי ביחלידה מובחרת עושה את המסלול שלו ואז יש לו בעיקרון ת"ש פעילות ואימונים. אבל גדודניק טוחן את הנשמה שלו 3 שנים ואכל רק חרא!! כל פעם שאחנו באים לאיזה מוצב ורואים את הגדודים אנחנו רק אומרים איזה מזל שאנחנו לא שם!! ולא תגידו שאמחנו לא בוכים כל חייל בצה"ל לא משנה איפה הוא הוא תמיד יבכה בגלל שזה זין להיות בצבא!! למשל....הגדודים יצאו מהמבצע עופרת יצוקה וישר התחילו לעשות סיורים!! מה יותר חרא מזה אחרי מבצע של שבועיים?!! אמרו תודה לאלוהים שאנחנו לא עושים את זה!! אבל בזמן שהיינו בפנים קיבלנו עיתון ומה ראינו?? השייטת עשו כמה וכמה פעילות ומה זה אומר?? שהם לא היינו בפנים שבועיים אלה רק נכנסו וציאו ומה יותר כייף מזה?? וגם ראינו שאחרי כל גיחה הטייס מקבל מסאז'!! היה בא לי לתת מכות לכל טייס??!! מה כבר לו כזה כואב לשבת בתא הטייס????? אנחנו החירניקים סוחבים משקל ולא מקבלים כלוםםםםםם!!
אז כל חייל בצבא בוכה על מה שהוא עושה!! אבל בסה"כ כל אחד שמתגייס לקרבי ראוי לכבוד ולא משנה איפה הואאאאא!! כל אחד עובד קשה וכל אחד תורם!!

ישן 23-04-2009, 20:45
  מלאך החבלה מלאך החבלה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.01.09
בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי vodka4us שמתחילה ב "אז אני רוצה להביא דעה..."

מסכים מאוד עם המשפט האחרון שלך.
עם זאת, למרות שה"יחידות המיוחדות" מורכבות מאנשים ש"נבחרו בפינצטה", לדעתי אין כמו להיות בגדוד לוחם בצה"ל. לא משנה באיזה חיל. לוחמי הגדודים אומנם קורעים את התחת, אבל הם עושים את העבודה האמיתית. הקשה, הלא מתגמלת לפעמים, אך המספקת.
ובקרבי בכלל, נוצרות חברויות לכל החיים.

לעניין כותרת האשכול. החברה של היום רוכשת כבוד לכל מה ש"סקסי". שייטת 13 - זה סקסי. סיירת מטכ"ל זה סקסי. אבל הלוחמים האמיתיים, אלא שמגיע להם אפילו יותר כבוד, אלא שעושים עבודה שוחקת כל יום ולא הולכים לקבל עיסוי בסוף פעילות, ולא הולכים למועדון שנתרם להם בכמה מיליונים בסוף מבצע (פשוט כי אין מועדון כזה בעזה / רמאללה / שכם / איפה שלא תרצו) הם הלוחמים שלצערי לא מקבלים את הכבוד הראוי מהחברה ומהמדינה.

ישן 26-04-2009, 00:05
צלמית המשתמש של Narxx

וואו, חתיכת דיון התפתח פה.
מודה שלא קראתי את כל ההודעות (למעלה מ 100 הודעות זה קשה אפילו בשבילי), אבל אתייחס לנקודה שהעלה חברך (מצטער אם זה משהו שכבר דיברו עליו הרבה, ופיספסתי):

"כמוכן הוא טען שבגלל שאת ההכשרה ואת התפקיד שהם מבצעים יכולים לבצע מעטים - זה הופך אותם לראויים להערכה יותר מאנשים שמבצעים תפקידים שכל אחד יכול לבצע (ולהגיד שזה לא נכון זה התייפיפות, לדעתו)"
טייס הוא אדם אשר מסוגר להטיס מטוס בצורה טובה. לא כל אחד יכול להטיס מטוס ולכן מראש יש מעט יותר טייסים מאשר טבחים (למשל).
אך הסיבה היותר אמיתית היא שאין צורך בכמות גדולה של טייסים (בניגוד למשל לטבחים) מהסיבה שאין כל כך הרבה טייסות כמו שיש צורך בטבחים בכל בסיס צבאי.

טייס אינו אדם 'טוב יותר'. הוא פשוט מוכשר יותר בהטסת מטוס.
זה הדבר היחיד שזה אומר עליו.
ישנם ג'ובניקים שיודעים לעשות עבודה מדהימה בתחומם, אשר חיוניים מאוד לכל מסגרת אליה הם משתייכים (בין אם מדובר בשירות הצבאי או בחיים האזרחיים), והם אנשים מעולים, תורמים, ציוניים, מורעלים וכל מה שאתה רק יכול לשבח עליהם, אבל הם לא טייסים.

הדיון סובב פה בעיקר סביב היוקרה בין יחידות השדה השונות (יחידות קרביות) כאשר לדעתי, גם ג'ובניק יכול וצריך לקבל את ההערכה וההוקרה שלו.
הבעיה של הג'ובניקים, בניגוד לקרביים מורכבת משני דברים קצת מבאסים:
א. לג'ובניקים אין סיפורי גבורה מרתקים על לחימה בעומק שטח האוייב, מעבר הכוחות לצד המערבי של תעלת סואץ, השמדת כור כזה או אחר במדינה ערבית עויינת, חיסול ממוקד של צלפים בעזה וכו'...
ב. וגם אם כבר יש סיפורים ממש מגניבים מתוך עומק העורף - זה מסווג מדי בשביל לדבר על זה.

יוקרה זה משהו נחמד שצריך כדי למשוך אנשים לשרת ביחידות התנדבותיות מובחרות.
מעבר לזה, זה בהחלט מנופח יתר על המידה. במיוחד כשזה מגיע לאזרחות (שם, לאף אחד לא באמת אכפת מה עשית בצבא [ברוב המוחלט של המקרים, להוציא ראיונות עבודה במקומות הדורשים זאת]).

ישן 26-04-2009, 20:11
  jety jety אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.06
בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "יש אנשים שזה חשוב להם - אבל..."

אדם שהיה בקרבי הוא אדם ש"השתפשף".
אדם שהתבגר בצורה מסויימת, שהפך לאדם אחראי והשתנה בצורה מסויימת שרק בקרבי הוא היה משתנה.

ויש אנשים באזרחי שכן מתחשבים בזה..
לדוגמא בחברת הייטק כלשהי אפילו.. למשרת המתכנת הייתי לוקח מישהו ג'ובניק שזה מה שהוא עשה בצבא, ולמשרת המנהל הבכיר או אדם שצריך לנהל/ליזום/וכל הנגזרות של זה הייתי מעדיף לקחת בן אדם שהיה ביחידה מובחרת כלשהי. כי זה כן אומר על האדם משהו, והאדם בכל זאת עבר משהו שלא הרבה אחרים זוכים לו.

כמובן שאם היה בא אחד לא אחראי בכלל וההפך מכל מה שתיארתי למעלה מסיירת מובחרת,
ולעומת זאת היה בא אחד ג'ובניק שכן דווקא אחראי ומתאים לתפקיד, הייתי לוקח את המתאים ביותר לתפקיד.

אבל לרוב אדם שהיה בקרבי קצת יותר "משופשף" לדעתי.

ואני מכיר כמה אנשים בכירים שדיברו איתי על הנושא וזאת הגישה שלהם, לטוב ולרע.

נערך לאחרונה ע"י jety בתאריך 26-04-2009 בשעה 20:14.
ישן 27-04-2009, 18:01
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי jety שמתחילה ב "אדם שהיה בקרבי הוא אדם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jety
אדם שהיה בקרבי הוא אדם ש"השתפשף".
אדם שהתבגר בצורה מסויימת, שהפך לאדם אחראי והשתנה בצורה מסויימת שרק בקרבי הוא היה משתנה.

כן, אוקי... השתפשף בלחימה / אימונים / שמירות וחצץ. מבלי לזלזל חלילה במקצועיות של הלוחמים ובהקרבה שלהם - איזה יתרון זה מקנה להם בהכרח על אנשים אחרים?
ציטוט:
ויש אנשים באזרחי שכן מתחשבים בזה..
לדוגמא בחברת הייטק כלשהי אפילו.. למשרת המתכנת הייתי לוקח מישהו ג'ובניק שזה מה שהוא עשה בצבא, ולמשרת המנהל הבכיר או אדם שצריך לנהל/ליזום/וכל הנגזרות של זה הייתי מעדיף לקחת בן אדם שהיה ביחידה מובחרת כלשהי. כי זה כן אומר על האדם משהו, והאדם בכל זאת עבר משהו שלא הרבה אחרים זוכים לו.

אם כך אולי כדאי שלא תהיה אחראי על כוח-אדם בחברת היי-טק
אנשים לוקחים לעבודה לפי מקצועיות. אדם מקצועי ואיכותי אתה תרצה בלי קשר לאיפה הוא שרת בצבא. נכון שבקורס קצינים (כמו שציין מטה מישהו) ובגדודים עובדים על משמעת ועל איכות הלוחם, אבל זה בהחלט לא מקנה כישורי קסם בניהול כוח-אדם.
אתה יכול להגיד לי, למשל, שרס"פ הוא אדם שהיית נותן לו להיות אחראי מחסן או מלאי בחנות או אפילו מועדון ריקודים. עם זה אני מסכים... זהו בנאדם שעשה עבודה מקצועית בדיוק בתחום הזה, אבל עצם היותו לוחם (או לוחם לשעבר ביחידה קרבית) לא עושה אותו עדיף על מחסנאי בצריפין (שקרוב לוודאי עושה עבודה יותר מקצועית ומדוייקת מהלוחם).

מעטים הם התפקידים בהם ללוחמים יש יתרון מפאת היותם לוחמים.
אותם תפקידים מתנקזים (מן הסתם) לתפקידי ביטחון (אבטחת אישית, אבטחת מטוסים / ספינות וכיוצא בזה).
ציטוט:
כמובן שאם היה בא אחד לא אחראי בכלל וההפך מכל מה שתיארתי למעלה מסיירת מובחרת,
ולעומת זאת היה בא אחד ג'ובניק שכן דווקא אחראי ומתאים לתפקיד, הייתי לוקח את המתאים ביותר לתפקיד.

תראה, יש המון הבדלים בין אנשים שיכולים להשפיע על בחירת אדם מסויים לעבודה, מלבד הכישורים שלו, שיעזרו לך לבחור באחד מהם... האם שירת בצבא או האם היה לוחם או ג'ובניק, יהיה אחד השיקולים האחרונים.
ברשימה יהיה לך קודם את המגדר שלו - האם יהודי או נוצרי, האם מעשן או לא מעשן, האם דתי או לא דתי (שומר שבת / יכול לעבוד בשבת), האם גר קרוב / רחוק, מעמד סוציו-אקונומי וכו'...
להגיד שיש העדפה ללוחמים, זו טענה שאין לי בסיס בשטח, וגם אם תחשוב שיש לטענה הזו הגיון מסויים, ברגע שתהיה בנעליים של מי שמגייס כוח אדם, תראה שזה יותר מסובך משזה נשמע.
אבל לרוב אדם שהיה בקרבי קצת יותר "משופשף" לדעתי.
ציטוט:
ואני מכיר כמה אנשים בכירים שדיברו איתי על הנושא וזאת הגישה שלהם, לטוב ולרע.

רוב האנשים הבכירים שאני מכיר, לא מתעניינים בנושא הזה (ויש לי לא מעט נסיון בראיונות עבודה. מצד שני, מעולם לא ניסיתי להתקבל למקום בו דורשים רובאי 05 ומעלה ).

ישן 30-04-2009, 02:00
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "[QUOTE=jety]אדם שהיה בקרבי..."

אני ממש לא מסכים עם הדברים שכתבת.
היתרון ללוחמים לא מגיע מזה שהם השתפשפו באימונים ושמרו על חצץ אלא מההתמודדות עם הדברים האלו, חייל לוחם צריך לא רק להתמודד עם שמירות, מחסומים וכו, אלא גם צריך להתמודד עם השיגרה שנילוות לכך, יש סבירות הרבה יותר גדולה שהוא יבין ש"כשיש עבודה אז עובדים" גם ניתן לצאת מנקודת הנחה שהוא ידע לעבוד טוב יותר כחלק מצוות.

בנוסף לכך, עם כל הנדושות של המשפט - שירות קרבי מבגר אנשים, אתה נחשף לדברים שאין לך שום הזדמנות אחרת להיחשף אליהם, אתה מגיע למצבים שלעולם לא תגיע אליהם במקום אחר - זה בהחלט משהו שמשפיע (לעיתים לטובה, לעיתים לרעה).

מקצועיות היא לא פונקציה (לפחות לא פונקציה עיקרית) בכל התפקידים - בדרגי הניהול, גם הזוטרים, יש חשיבות רבה ביכולת להניע צוות ולעמוד ביעדים. אמנם תואר ומקצועיות זה חשוב, אבל יעדיפו מישהו שמסוגל לגרום לדברים לזוז.

כל הפיסקה על הרס"פ וקורס הקצינים ממחישה את חוסר ההיכרות וההבנה שיש לך עם המערך הלוחם והמשמעויות - לא הקורס קצינים הוא מה שנותן לקצין קרבי את היתרון, ממש לא. רוב הקצינים שמגיעים אחרי קורס קצינים (פרט למעטים) לא הייתי נותן להם לנהל אוטו גלידה. את המקצועיות והאופי הם מקבלים בפלוגות - אם לחייל קשה להתמודד עם המשימות והשיגרה, הקצין צריך לא רק להתמודד איתם, אלא גם לדאוג שהם מתקיימים - וזה משימה שאי אפשר להכין אליה מראש, ניהול מחלקה (ואני לא מדבר אפילו על פלוגה) לא מסתכם בהכנת רשימת שמירה והעברת עליית משמר - זה דורש יכולת להתמודד עם החיילים, להכיר את כל הבעיות ולעקוב אחריהם ולהתמודד איתם, זה לדאוג שהמ"כ יודעים מה הם עושים ועוד דברים רבים שהם צריכים לדאוג להם - וכל זה בזמן שהם עולים למשימות בידיוק כמו החיילים. יש גם תרומה רבה להבנה איך עובדת מסגרת היררכית ומה מיקומך במסגרת.

בקשר להערה על הרס"פ - אין לך מושג כמה רחוק אתה מהמציאות. רס"פ הוא לא אפסנאי, ממש לא. הרבה פעמים הוא נמצא היררכית בתור מספר 2 בפלוגה, יותר חשוב מהסמ"פ.
רס"פ נותן את הטון בפלוגה - כל מה שקשור לסדר, עמידה בזמנים, ניהול תקין ויומיומי של השיגרה בבסיס - הכל זה הוא, הוא לא יושב במשרד עם ציוד מסודר במדפים ואומר "אין, תבוא מחר" הוא צריך להתמודד עם תנאים לא תנאים ולדאוג לרווחת החיילים, העובדה שהוא מתעסק עם הציוד של הפלוגה היא רק חלק מהתפקיד שלו ובניגוד לפקיד עורפי שיש לו תפקיד מוגדר, רס"פ מתעסק גם בציוד, גם באוכל, גם במבני מגורים, גם בניקיון הפלוגה, גם במשמעת החיילים ובנוסף מכבה שריפות כשמפקדים אחרים לא עושים את העבודה שלהם כראוי.

[QUOTE=Narxx]כן, אוקי... השתפשף בלחימה / אימונים / שמירות וחצץ. מבלי לזלזל חלילה במקצועיות של הלוחמים ובהקרבה שלהם - איזה יתרון זה מקנה להם בהכרח על אנשים אחרים?

אם כך אולי כדאי שלא תהיה אחראי על כוח-אדם בחברת היי-טק
אנשים לוקחים לעבודה לפי מקצועיות. אדם מקצועי ואיכותי אתה תרצה בלי קשר לאיפה הוא שרת בצבא. נכון שבקורס קצינים (כמו שציין מטה מישהו) ובגדודים עובדים על משמעת ועל איכות הלוחם, אבל זה בהחלט לא מקנה כישורי קסם בניהול כוח-אדם.
אתה יכול להגיד לי, למשל, שרס"פ הוא אדם שהיית נותן לו להיות אחראי מחסן או מלאי בחנות או אפילו מועדון ריקודים. עם זה אני מסכים... זהו בנאדם שעשה עבודה מקצועית בדיוק בתחום הזה, אבל עצם היותו לוחם (או לוחם לשעבר ביחידה קרבית) לא עושה אותו עדיף על מחסנאי בצריפין (שקרוב לוודאי עושה עבודה יותר מקצועית ומדוייקת מהלוחם).

אני לא מסכים איתך בכלל ששירות קרבי עוזר להתקבל רק לתפקידים ביטחוניים, כבר כתבתי את זה מספר פעמים פה - אני התקבלתי לכמה מקומות (שלא הייתה שום רלוונטיות בין המקומות ולכן המלצה מהם לא הייתה מועילה) כאשר השירות הקרבי שלי היווה את הסעיף המרכזי בקורות החיים, וזה תמיד עזר מאוד. כמובן שככל שהזמן עובר הרלוונטיות של השירות יורדת וצריך להציג המלצות ממקומות אחרים, אבל זה בהחלט משהו שעוזר לפתוח דלתות.

אני היום עובד בעבודה לא רצינית במיוחד, משהו קטן להשלים קצת הכנסה בלימודים. רוב העובדים הם או לוחמים לשעבר או טכנאי מטוסים - והבחירה היא לא מקרית בכלל, ההגדרות של התפקיד הם לא מסובכות מידיי, אבל יש הרבה מקום להגדלת ראש, ואמנם זה לא מדגם מייצג, אך יש לנו בחור אחד בעבודה שהיה טבח, ובהחלט רואים את ההבדל בגישה. הוא לא מצליח להבין למה עושים דברים שהם לא "בהגדרת התפקיד", למה חוזרים אחורה כדי לראות שהדבר בוצע ולמה אנשים דואגים להחליף אחד את השני גם שזה לא הכי מסתדר למי שהסכים להחליף. אז נכון שכנראה הוא יותר אגואיסט מרוב האנשים בלי קשר לשירות הצבאי, אבל כולם אצלנו מסכימים שגם לאופי השירות היה חלק בזה - הוא לא מבין עבודת צוות, הוא לא מבין הגדלת ראש, הוא לא מבין שעבודה צריכה להתבצע גם אם זה לא בידיוק מה שהגדירו ושאם ניתן לתת יד במקום אחר אז עושים את זה, גם אם זה אומר שתעבוד טיפה יותר.

ישן 30-04-2009, 16:11
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני ממש לא מסכים עם הדברים..."

אפשר להתווכח הרבה על מה עדיף ומה לא עדיף.
כמו שאמרת, השירות הצבאי במחסומים, משנה את הבנאדם.
השתתפות בלחימה מול אזרחים (בין אם מדובר במחסום בחיי שגרה באיו"ש, או בלחימה של ממש בתוך שטח האוייב) היא דבר שמאוד משנה את הבנאדם, ולא חסרים סיפורים על אנשים שסיימו את החיים שלהם מבחינה נפשית בגלל היותם לוחמים.

אז נכון, כשהכל סבבה, ורק משחקים בכאילו, חיי הלוחם מלאים בחוויה והוויה. נכון שכשאין לך שום דבר מלבד חברך לנשק, אתה נשען עליו והוא נשען עליך וביחד עושים דברים מדהימים שלא היה ניתן למצוא במקומות בהם כל אדם יכול להסתדר בעצמו (עבודת צוות קראת לזה).
הכל טוב ויפה, אבל לא בכל מקום זה נדרש ונצרך. לעיתים, דרושה דווקא מקצועיות גרידא, ואפילו רצון טוב לא יספיק כדי לבצע את המטלה בצורה טובה.

אגב, כמו שיש ג'ובניקים שמסוגלים להגדיל ראש ולתת ליחידה מעל ומעבר למה שנדרש מהמפקדים, בגלל ההרגשה הכיפית של התרומה - כך גם יש לוחמים שיעשו את ההיפך.
הכל בסופו של דבר, תלוי באיכות החייל.
אולי יהיה נדיר לראות את זה בקריה או במז"י, אבל יש לא מעט תומכי לחימה (פוליטיקלי קורקט לג'ובניקים שטוחנים יותר) שמרגישים את הצבא בדיוק כמו שהלוחמים אותם הם תומכים מרגישים (רק בלי לירות כל כך הרבה בנשק, ובלי לשכב בשטח).
זה יכול להיות החל מלהחליף סמב"צ שעה לפני הזמן שלו כדי שיוכל לישון כמו שצריך או לצאת הביתה מוקדם, ללהביא אוכל מהחדר-אוכל בשביל שני התורנים שנשארו במשרד כדי שיהיה מענה טלפוני, להתנדב לעשות לילה במקום חבר שצריך ללכת לאירוע, או אפילו לעשות לילה עם חבר אפילו שזו לא תורנות שלך, רק כדי שיהיה לו כיף ושלא יהיה לבד...

גם הרס"פ שלי ביחידה שלי בבה"ד 6, דאג לכל מה שציינת למעלה. היה הקשר של החיילים עם הפיקוד, דאג לנו תמיד לכל מה שנזקקנו לו, כולל נייר טואלט, אוכל אם צריך, יציאות הביתה, לצעוק על המפקדים כשהם לא בסדר וגם לצעוק עלינו כשאנחנו לא בסדר... בסך הכל, אני חושב שאחרי 3 שנים בהן שירתתי במספר יחידות ובמספר גדול יותר של בסיסים, אני חושב שכן הבנתי איך הצבא עובד, איך נראית מערכת היררכית ומה מיקומי בה, מה נדרש ממני כחייל לבצע, לדעת שאם אפשר לבצע יותר טוב - זה בהחלט מבורך והמפקדים רואים את זה בעין יפה...
וכל זה, מבלי שאצטרך ללחום, לירות, לרוץ, להתגלגל, ללכת עם פק"לים כבדים, לישון בשטח ולארוב לחוליות מחבלים.

בכל מקרה, הדיון היה בנוגע להבדל שבין יחידות מובחרות לעומת הגדודיסטיים, ואנחנו די גולשים לנקודות אחרות - אם כי זה דיון מעניין שמתוכו אני גם למד על הדיעה שלך בנוגע לנושא האשכול המקורי

ישן 30-04-2009, 19:03
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני ממש לא מסכים עם הדברים..."

הדוגמאות כל כך לא נכונות וכל כך מלאות בסטיגמות שזה מדהים.

אתם יודעים במה הכל מסתכם?בחינוך מהבית.
יש לי חברים ג'ובניקים וחברים לוחמים..יש את הלוחמים שרוצים לתת,יודעים למה הם שם ונהנים ויש את הלוחמים שממורמרים,רק מחפשים להקטין ראש ולעשות כמה שפחות.
מצד שני,יש לי חברים ג'ובניקים שעושים את התפקיד שלהם מעל ומעבר,מגדילים ראש ועושים הכל מתוך תחושת מחוייבות לתפקיד ולא משנה מה הוא.(כמובן שיש גם חברים ג'ובניקים שלא עושים כלום ורק מעבירים 3 שנים בלנוח).

אין "ג'ובניקים" שמגדילים ראש,שעושים דברים שהם לא בהגדרת התפקיד?שנשארים "אחרי השעות" כדי לסגור פינות למפקד??

דווקא החבר'ה האיכותיים בג'ובניקים נוטים בדרך כלל להגדיל ראש ולעשות כמה שיותר בגלל הזלזול הגדול שיש מצד הקרביים..הרי אין שום הילה בלשרת בחיל השלישות או בלוגיסטיקה.
כמה פעמים אנשים פה כותבים שהחיילים בקרייה הם חיילים עצלנים,חפ"שנים,לחוצי בית ומה לא(תעברו על ההודעות באשכול ואני מבטיח שיש לפחות אחד שרשם את זה)..מישהו מכם פעם בדק מי משרת בקרייה ואולי הוא לא יודע מה הולך שם בכלל?(אני אישית לא משרת בקרייה ככה שאני יכול להיות צד אובייטיבי).יש שם חיילים שעושים 12/2 ,ישנים 3 או 4 שעות בלילה ועושים תפקידים קריטיים שבלי לפגוע באף לוחם טיפה יותר קריטיים ורגישים לבטחון המדינה.(ושוב בלי שום זלזול.זו פשוט עובדה).
הכל תלוי בחינוך ובגישה של החייל ומה שהוא רוצה לעשות מהצבא שלו.זה לא משנה אם אתה עובד רס"ר או לוחם בסיירת מטכ"ל..הכל בא מהבית(אחריות,ערכים,עזרה לזולת וכו).
כל נושא הקרביות בכלל לא קשור ואני חווה את זה יום יום(ולא אני לא לוחם).תמיד יהיו את אלה שיחליפו אותך בלילות תורנות ובשבתות ותמיד יהיו את אלה שיחפשו איך להתחמק ולעשות כמה שפחות.גם לוחמים וגם ג'ובניקים כאחד.

נוב 07.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:06

הדף נוצר ב 0.27 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר