לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-04-2009, 20:06
  גפשטיין גפשטיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.07
מידע פיקוד העורף משיק קמפיין ארצי – "להיות מוגן – בול בזמן"

יום חמישי, כ"ב בניסן התשס"ט, 16 באפריל 2009, 17:00

רגע לפני תרגיל ההתגוננות הגדול שייערך בסוף חודש מאי, משיק היום (ה') פיקוד העורף את מסע ההסברה השנתי שמתמקד בהיערכות המקדימה לבחירת המרחב המוגן • האלוף יאיר גולן:
"אין התרעה ואין מידע קונקרטי, אבל אנחנו נערכים לאיומים העיקריים"

רני סנה וארנון בן-דרור, דו"צ

"להיות מוגן – בול בזמן" – זו הסיסמה שיישא קמפיין ההסברה של פיקוד העורף שמושק היום (ה'), ושבסופו ייערך תרגיל התגוננות העורף הכלל ארצי "נקודת מפנה 3". הדגש במסע ההסברה ובתרגיל שיבוא בעקבותיו הושם על משך הזמן שיש לכל אזרח להגיע למרחב המוגן, ובמסגרת הקמפיין יועלו החל מהערב תשדירים בטלוויזיה וברדיו, פרסומים באתרי אינטרנט מובילים וכן תחולקנה מפות מגנט לכל בית אב בישראל, בהן מפורט משך הזמן המוקצב לאזרחים באזורי הארץ השונים להגיע למרחב המוגן במקרה של ירי טילים או רקטות. תכני הקמפיין יועברו גם בערבית, רוסית, אנגלית, אמהרית, ספרדית וצרפתית.

תרגיל ההתגוננות הכלל ארצי יתחיל בסוף חודש מאי בתרגול משרדי הממשלה ויגיע לשיאו כמה ימים לאחר מכן, כאשר בכל יישובי הארץ תושמע אזעקה, בעקבותיה יידרשו התושבים להיכנס למרחב המוגן. אם אין לאל ידם של האזרחים להגיע למרחב מוגן בזמן המוקצב לאזור בו הם נמצאים, עליהם לפעול לפי הוראות ההתגוננות של פיקוד העורף, כפי שמפורטות באתר האינטרנט.

"העניין פשוט ביותר ושווה לכל נפש, ואני מקווה שבסיום הקמפיין כל אזרח ידע כמן זמן יש לו להגיע למרחב המוגן", אמר מפקד פיקוד העורף, האלוף יאיר גולן. "אין התרעה ואין מידע קונקרטי, אבל אנחנו נערכים לאיומים העיקריים. ברור לכולנו שאם לוקחים את סך כל האיומים על מדינת ישראל, אין מקום במדינה שאיננו מאוים. "דווקא בשעת שגרה וכשאין איום קונקרטי", מסביר האלוף גולן, "נכון לערוך תרגיל התגוננות כולל מסוג כזה".

באתר האינטרנט של פיקוד העורף ניתן למצוא את משך הזמן שיש לכל אזרח על-מנת להגיע למרחב המוגן, על-ידי הקלדת שם היישוב שבו הוא גר. בנוסף כולל אתר פיקוד העורף את כל המידע הנחוץ לאזרח בנושא התגוננות בשעת חירום, הכנת ובחירת המרחב המוגן וכל מידע אחר הקשור בהתגוננות העורף. "התכנים שלנו מאוד פשוטים, שום דבר לא מורכב, כך שכל אחד יכול לבדוק", מסבירה רב-סרן אפרת שרעבי, ראש מדור האינטרנט בענף ההסברה של פיקוד העורף.

במפה שתחולק לאזרחים ושנמצאת באתר פיקוד העורף מחולקת המדינה ל-27 אזורי התגוננות שמתייחסים לתרחיש של ירי מצפון למדינת ישראל, בנוסף לארבע רצועות התגוננות סביב רצועת עזה שמתייחסות לאיומים מרצועת עזה. זמני הכניסה למרחב המוגן נעים בין כניסה מיידית ביישובי ספר דוגמת קריית שמונה לבין שלוש דקות בדרום הארץ ובאיזור ירושלים. האיזורים מחולקים לפי האיומים הקיימים כיום, ובאם ישתנו האיומים יעודכנו איזורי ההתגוננות בהתאם.

בפיקוד העורף מציינים כי מבצע "עופרת יצוקה" הביא את נושא התגוננות העורף לכלל תושבי המדינה והגביר את המודעות לנושא. "התרשמנו מאוד לטובה מפירות המסרים ומן האופן שהם נקלטו על ידי תושבי הדרום. התושבים מבינים בצורה פשוטה ומיידית מה צריך לעשות", אומר מפקד פיקוד העורף האלוף גולן.

בתוך כך סיימו בפיקוד העורף לרענן את ערכות המגן שנאספו בשנה שעברה מכלל האוכלוסייה ומצפים כי בנובמבר יחלו בחלוקתם לאזרחים, באמצעות חברה אזרחית. 77 אחוזים מערכות המגן שחולקו בעבר לאוכלוסייה הוחזרו לפיקוד העורף, רועננו וכיום כשירות לחלוקה מחדש. עם זאת, בפיקוד העורף מדגישים כי תהליך החלוקה מחדש הינו ארוך וצפוי להימשך לפחות שנתיים, וכן כי התקדמות החלוקה כפופה לאישורים תקציביים שעוד טרם הושלמו לגמרי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-04-2009, 23:34
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי גפשטיין שמתחילה ב "פיקוד העורף משיק קמפיין ארצי – "להיות מוגן – בול בזמן""

- ברור מצורת רצועות ההתרעה שצה"ל מתכונן לתקיפה מלבנון ולא מסוריה.

- מהעובדה שכל האיזור מי-ם דרומה מוגדר כבן "3 דקות התרעה", אני מסיק שמעריכים שממילא אין ולא יהיו לחיזבאללה רקטות לטווח זה.

- באופן דומה, הרצועות סביב עזה משקפות את האמצעים שהיו לחמאס ב-"עופרת יצוקה"- כשברור האינטרס שלו לשפר את הטווח ולאיים על עוד אוכלוסיה. אולי עדיף דווקא לתרגל את תושבי מבואות ירושלים ודימונה בספיגה עם התראה קצרה יחסית, מעזה.
- הרי אני יכול כבר עכשיו לשנן מה המרחב המוגן שזמין לי בבית ובעבודה במרחק 2 דקות, ואיני צריך תרגיל וצפירה לשם כך. התועלת היחידה של הצפירה לציבור היא בלבחון האם הצפירה בכלל נשמעת- חבל שלא משמיעים מסר זה בקמפיין...
ישן 18-04-2009, 09:48
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
מה יש לתאם בדיוק במגננה של עורף?
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "לפי ההגיון הזה:"

בסך הכל צריך להעלות את רמת הכוננות, ואת זה אפשר לתת על ידי התרעה לרשויות האזרחיות.
דווקא מכיוון שיש סמיכה תקציבית קצרה, רע מאוד שפיקוד העורף הוא גוף ענק ושמן שמכלה כספים כמעט רק על מנת להתכונן לשעת חרום, בעוד שאר גופי ההצלה וגם המשטרה סובלים מתקציבים מצומצמים בשוטף.

כפי שנוכחנו בשנות הקסאם הארוכות, בלבנון השניה ובעופרת יצוקה, חוץ מלהתראין, ללטף ולהורות על הצבת צינורות בטון בחוצות הערים אין שום פעילות מהותית שפיקוד העורף מבצע בתחום ההתגוננות.
בשביל לרוץ לזירת ארוע עם פלאפון ולהסתכל על מד"א ושירותי הכבאות עובדים לא צריך פיקוד.

כאמור, תרגיל ביחצ"נות בלבד.
ישן 18-04-2009, 18:25
  טירון טירון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
נשמע הגיוני, למעט "חילוץ והצלה"...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "לפי ההיגיון הזה חילוץ והצלה,..."

...איכשהוא יש לי הרגשה שהן מבחינת תקציבים (וידוע היטב על הגרעונות של רובן המוחלט של הרשויות המקומיות) והן מבחינת איכות כוח האדם (אזרחים לעומת חייילים "במשטר" ובמשמעת צבאית, ויידע שנצבר בתרגילים במשך שנים רבות) - נראה לי שייטב לעורף אם מי שיוזנקו לאתרים שנפגעו, יהיו כוחות צבא, שגם יהיו מתואמים עם אפשרויות פינוי בהטס, פריסת "תאגדי"ם", ושאר משימות, שאינני רואה איך רשויות אזרחיות הפועלות במנטליות של עובדי עירייה, שזו אינה מנטליות צבאית - יוכלו להערך ולבצע כראוי.

ושוב - רבות דובר על כך שמה שקראת לו "השגת הכרעה" לא יושג דווקא בקרבות שיריון במדבר הסורי, אלא לא פחות במידה שבה תוגן ותטופל נקודת התורפה הידועה שלנו - הקושי שלנו להתמודד בעימות ממושך שבו יש אבדות בנפש ונזקים קשים לתשתיות בעורף. זה דבר שמעולם לא עמדנו מולו, לא כשכוח ההרס של טילים מודרניים, כולל "לא קונבנציונאליים" - הוא כרגע איום רציני.
אפילו ברמת המודיעין - מול מה אנחנו עומדים, למשל במתן מענה ליכולות אלה אצל הסורים - איך יורד כזה מודיעין רגיש לגופים אזרחיים ומתורגם להחלטות מעשיות, הן בהערכות, והן בקבלת החלטות בזמן אמת? הרי כל תחום ההתגוננות מפני "כימי/ביולוגי/גרעיני מלוכלך - הוא תחום צבאי נטו!

אני לא רואה איך מצליחים לאמן ולצייד גופים אזרחיים, וגם לתאם אותם עם הצבא ברמה סבירה, מבלי לעשות מהפכה חשיבתית כללית שיש לה מחיר כלכלי עצום.

בקטנה? לכל אירוע הכי "שכיח" בו קורית קטסטרופה כלשהיא - אזרחים שהולכים לאיבוד בנגב, שנופלים מצוקים בגולן, או אוטובוס עם תיירים מרוסייה שנופל לתהום לייד אילת - תמיד צה"ל הוא שמגיע עם האנשים והכלים שלו והוא שעושה את העבודה.

וכמובן שאת כל זה אני כותב מבלי לדעת, רק לקוות, שהחלומות שלי על פקע"ר מיומן, מצוייד, וכזה שהצבא נותן לו תקציבים וכ"א כמו שנדרש - הם לא חלומות בלבד, אלא מעוגנים במציאות.
ישן 18-04-2009, 19:56
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
אתה יודע מה זה מזכיר לי
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "נשמע הגיוני, למעט "חילוץ והצלה"..."

זה מזכיר לי שפעם לפני שהייתה הפרטה כל האבטחה של כל מוסד בטחוני בארץ בערך ממעברי גבול דרך הקרייה מתקנים בטחוניים וכ"ו היו נתונים לשמירה של מג"ב או של צה"ל וגם אז אמרו מה להעביר את זה לידיים פרטיות החיילים עושים את זה יותר טוב הם יותר מנוסים יש להם משטר אימונים וכ"ו וכ"ו.....

אבל יודע מה אזרח שהעבודה שלו זה לחלץ אנשים ועושה את זה כדי להתפרנס ועושה את זה יום יום ויום יום מתרגל ואח"כ הולך הביתה ולא צריך להחזיק בשבילו מערך שלם של רכבים,טבחים,בסיסים שבהם יש אפשרות לינה ועוד בד"כ עושה את העבודה יותר טוב יותר יעיל עם הרבה הרבה יותר רצון(כי המשכורת שלו תלויה בזה) ובשורה התחתונה עם הרבה פחות בזבוז כסף....אה ושכחתי הוא גם זמין ב "סתם" שריפות,תאונות,ושאר מפגעים(מכונית נכנסה בגשר,תייר נפל לבולען,וכ"ו).

ונחזור לדוגמה היום אתה יכול לראות שכל מעברי הגבול מאויישם ע"י אזרחים ששיכים לחברות פרטיות\ממשלתיות רובם ככולם רובאי 07 לפחות הבודקים הם בודקים מנוסים שזה היה התפקיד שלהם בשירות הצבאי הם עושים את זה מתוך בחירה כי הם מקבלים על זה תשלום נדיב ביותר והרמה המקצועית שלהם היא הרבה הרבה מעבר לחי"רניק הממוצע כי הם עוברים אימונים וריענונים כל הזמן מה גם שהם חייבים לשמור על כושר כי זה חלק מתנאי ההעסקה שלהם...ובקיצור לעניות דעתי כל פלטפורמה אזרחית-מקצועית עדיפה בהרבה על הפלטפורמה הצבאית (ראה ערך ימ"מ מול שאר יחידות צה"ל במה שקשור לארוע טרור)
ישן 18-04-2009, 22:24
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
שמע תכ'לס ועזוב את כל הקטע של צבא העם ואידיאולוגיה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "אז אולי שנפריט את צה"ל?"

אם הצבא היה מקצועי
וזה אומר להעיף כל מני אנשים שהתפקיד שלהם מיותר בעליל ונמצאים שם סתם כי צריך למצוא להם תפקיד
וזה אומר גם לבטל כפילויות תפקידים,פיקוח על מה שעושים עם הציוד והרכבים ואני לא יודע עד כמה אתה מודע למה שאנשים מרימים הביתה מהצבא אם היתה לאנשים יותר מחויבות ויראה מהצבא כמו שיש להם מהעבודה שלהם אולי הצבא שלנו היה נראה אחרת....אולי היה פתאום יותר כסף לכל מני פרוייקטים שנדחים לך שוב ושוב...אה כן שכחתי וזה היה גם מתגמל יותר את האנשים שצריך לתגמל.

ואני יכול להראות לך הרבה צבאות שפועלים ככה בעולם ואני מבטיח לך שה אס איי אס הבריטי לא נופל מסיירת מטכ"ל....ככה שזה יכול לעשות רק טוב...תכ'לס הקיצוץ יהיה בתפקידים שמאויישים על ידי האנשים שממילא רק מעכבים את המערכת שבאים כדי להעביר ת3 שנים או כדי לחלוב את מדינת ישראל הקיצוץ זה לא בלוחמים למה שמדינת ישראל תשלם מליונים לאנשים שיושבים על כיסא ורק מוציאים גימלי"ם....

ד"א שלא תבין לא נכון אני כן חושב שיש לזה שאתה ישראלי ופטריוט ערך אני לא אומר לקבל כל אחד אתה יודע גם במקומות עבודה יש סינון של אנשים תקבל רק אנשים שעושים את זה מהמניעים הנכונים סבבה אבל תתגמל אותם בצורה ראויה...

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 18-04-2009 בשעה 22:32.
ישן 18-04-2009, 22:17
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "נשמע הגיוני, למעט "חילוץ והצלה"..."

1. איש מקצוע שעושה את אותה עבודה שנים ורואב בה קריירה יהיה יותר יעיל מעשרה ילדים בני 20 שעברו קורס של מספר חודשים.
  2. במצב של מלחמה כוללת לא יהיה פינוי בהטס או טיפול רפואי ע"ב צה"ל (פרט לפקע"ר כמובן) מהסיבה הפשוטה שכל אמצעי כזה ידרש בחזית. יתר על כן, אני בהכרח רואה את כוחות הרפואה של פקע"ר נפרשים בחזית ע"מ לתגבר את צה"ל במקום להיות מוקצים לעורף.
  3. העמידות של העורף מהותית, אתה צודק, לא טענתי אחרת. אבל לצה"ל לא יהיה מספיק קששב ע"מ לנצח גם בחזית וגם בעורף בו זמנית. צה"ל צריך להתרכז בחזית. משרד הפנים בעורף.
  4. מודיעין - אותם גורמי מודיעין שמזינים כיום את פקע"ר, המשטרה, מד"א ואיכות הסביבה צריכים להמשיך להזין את הגופים האמונים על העורף. זה פשוט לא צריך להיות מעניינו של הצבא בזמן לחימה. וד"א - בהרבה מדינות אחרות התגוננות התגוננות אב"כ של העורף נמצאת מתחת להרבה משרדים שונים, אבל ממש לא בהכרח תחת הצבא. גם בישראל יש גורמים אזרחיים לחלוטין העוסקים בתחום זה.
  5. לא צריך לתאם אותם עם הצבא. שטח שנמצא מנמ"רית בשליטת צה"ל - צה"ל אחראי לו בכל מובן. שטח שלא נמצא באחריות צה"ל - נמצא באחריות המשטרה, שמנהלת חמ"ל אחוד עם כל הגורמים הרלוונטיים. ככה כתוב היום בחוק, וככה לדעתי גם צריך להיות.
  6. זה נכון שבשגרה כולם מסתמכים תמיד על הצבא. מה שאנחנו שוכחים הוא שבחרום - הצבא אמור להסתמך על העורף, לא ההפך. שוטרי תנועה יועלו לעורף האוגדתי ע"מ להכווין תנועה בצירים, אמבולנסים של מד"א יצבעו בחום ויהפכו לתאג"דים לעת מצוא וכל מוסך זמין יהפוך לסדנאת חימוש דרג ד'.
  7. אני לא מדבר כרגע (עדיין) על מימוש יכולות. אני מדבר על בניין כוח וחלוקת אחריות יעילים.

ישן 19-04-2009, 23:49
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "תודה על תגובתך המפורטת..."

גם אנשי מד"א (מגן דוד אדום), כב"א (כיבוי אש) ואיכ"ס (איכות סביבה).

הייתי חייב את זה לאל-בחאר :-)

ד"א - זכותך שמלאה (והיא ממומשת פה לא מעט ע"י אחרים) להעלות את מחשבותיך ולבחון אותן בצוותא עם כולם. אתה לא צריך להיות איש מקצוע לצורך כך.
אני רק הייתי ממליץ, אם תבחר לעשות כך, להשתמש יותר ב"לדעתי" ו"נראה לי" מאשר ב"אני יודע" ו"אני בטוח" בניסוח דעותיך.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 19-04-2009 בשעה 23:52.
ישן 20-04-2009, 04:31
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[list=1] [*]איש מקצוע שעושה..."

ציטוט:
זה נכון שבשגרה כולם מסתמכים תמיד על הצבא. מה שאנחנו שוכחים הוא שבחרום - הצבא אמור להסתמך על העורף, לא ההפך. שוטרי תנועה יועלו לעורף האוגדתי ע"מ להכווין תנועה בצירים, אמבולנסים של מד"א יצבעו בחום ויהפכו לתאג"דים לעת מצוא וכל מוסך זמין יהפוך לסדנאת חימוש דרג ד'.
אתה מדבר על מצב חירום שלא היה מאז 73' או 48'; זה מביא אותנו לשאלה הבסיסית של כלפי איזה תרחיש יש לעשות אופטימיזציה: כלפי התרחיש הגרוע ביותר ("מצב חירום קיצוני") או כלפי התרחיש הסביר יותר ("מצב חירום").
כדי לענות על כך צריך קודם לבנות את התרחישים, ואז לנסות להעריך את הסבירות שלהם.

עובדתית, ב- 2006 נכשלנו, בין היתר, בגלל שהעורף לא היה מוכן; מוכנות שאפשר היה להשיג ע"י שימוש אחר במשאבים שפקע"ר, מל"ח וכו' קיבלו כדי להתכונן למצב החירום הקיצוני שאתה מתאר.

כמו כן, צה"ל עצמו דווקא מעריך שגם בלחימה כוללת עוצמת הלחימה תהיה נמוכה יחסית (מה שאיפשר סגירה של מסגרות מתמרנות, ביטול הגייסות ומעבר לאלמ"רים)- מה שמנוגד לתחזית שלך על אמבולנסים ומוסכים מגוייסים. לוואי ולא אתבדה (-:
ישן 20-04-2009, 23:06
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] זה נכון שבשגרה כולם..."

1. אני מדבר על מתאר של מלחמה כוללת. זה מה שהצבא צריך להיות מכוון כלפיו, מתוקף ייעודו.
  2. ב 2006 נכשלנו גם בגלל שהעורף הסתמך על פקע"ר ופס"ח מל"ח לא הופעלו.
  3. אני לא מכיר הערכה הטוענת שבמלחמה כוללת "עוצמת הלחימה תהיה נמוכה". אני כן מכיר ניירות עמדה שדיברו על כך שהיא תהיה מצומצמת בהיקפה ובמשכה לעומת 73. זו הסיבה שהסד"כ צומצם. זו גם הסיבה שלא רק שאין יתירות להסתמך עליה, אלא עלולים להיווצר "חוסרים" בכ"א.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:52

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר