לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-04-2009, 21:24
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
מידע השוטרת ששיחררה את העציר באשדוד והפכה לבת ערובה, ניצחה בבג"ץ

עם כל הצער שבדבר אני חושב שהפיטורים מוצדקים.
גם אם היא שוטרת מצטיינת היא פעלה בניגוד מפורש להוראות והכללים ושחררה אסיר מאזיקים.
יכול להיות שבמשטרה מאמינים שוויתור במקרה כזה של חריגה מנהלים ישדר מסר לא נכון לשטח ויעודד עוד מקרים כאלו בעתיד למרות הצורה שבה הסתיים המקרה הקודם.
ולדעתי זה נכון.

אף אחד לא נתן לה הוראה לשחרר את העציר, זו החלטה שהיא קיבלה על דעת עצמה ולכן הטיעון של "תסמונת הש.ג" לא תופס פה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3702344,00.html
השוטרת שנחטפה באשדוד פוטרה, תעתור לבג"ץ

רב-סמל אירנה גורוחוד שיחררה עבריין מאזיקיו, הוא חטף אותה ונהרג בחילופי אש עם שוטרים. למרות המלצה קודמת לפטרה, בתחנה נדהמו מההחלטה שהוסברה ב"אי התאמה"
שמוליק חדד
פורסם: 16.04.09, 21:33
נחטפה - וחטפה: המשטרה הודיעה היום (ה') לרב סמל אירנה גורוחוד, שוטרת הסיור מאשדוד שנחטפה לפני כשנה על ידי עבריין שנורה למוות, על סיום עבודתה במשטרה בתוך 30 יום. במכתב לקוני מהאגף למשאבי אנוש נמסר לה כי הסיבה לפיטורים היא "אי התאמה, והעובדה שאינה מסוגלת לשמש כשוטרת".

האירוע התרחש במאי אשתקד. העבריין אייל פרץ, בן 38, נעצר אז לפנות בוקר בעת פריצה לדירה. הוא נכפת באזיקים ונלקח לתחנה. רס"ל גורחוד סיפרה כי פרץ ביקש ממנה מים, והיא הגישה לו כוס. העבריין לא הצליח לשתות, והמים נשפכו על חולצתו, כנראה מאחר שהיה תחת השפעת סמים.

גורחוד סיפרה שריחמה על פרץ, ולכן כאשר ביקש שתשחרר אותו מאזיקיו - עשתה זאת. אלא שאז הוא דחף אותה לרצפה, משך בכוח מחגורתה את אקדחה, וירה באוויר. בהמשך תפס אותה, הצמיד את האקדח לרקתה ודרש מפתחות לניידת. קצין במקום נתן לו את המפתחות, ופרץ נמלט. לאחר מרדף הוא נורה למוות ליד לוד. שוטר נפצע קל בחילופי האש.

לאחר האירוע הורה המפכ"ל, רב-ניצב דודי כהן, להקים ועדת בדיקה פנימית בראשות ניצב-משנה יקי אזולאי. הוועדה מצאה מספר כשלים פיקודיים, ומעבר לפיטורי השוטרת, המליצה על הערות פיקודיות לשוטרים נוספים. לפני מספר חודשים התקיים לגורחוד שימוע במשטרה, שבו הוטחו בה הכשלים בתפקודה. עורכי דינה, אבי חימי ומשה וייס, טענו במהלך השימוע כי אין עילה לפיטורים.

"תסמונת הש.ג."

מכתב הפיטורים התקבל בתדהמה לא רק אצל גורוחוד, אלא גם בתחנת המשטרה באשדוד - שם נחשבה לשוטרת מצטיינת. היא שימשה כשוטרת סיור, עברה לחקירות ומאז האירוע הועברה לתפקידים משרדיים.

אחד הקצינים בתחנה אמר הערב שהוא מופתע מההחלטה: "כולנו, כולל מפקד התחנה היוצא, סגן ניצב דני אלגרט, היינו בטוחים שימצאו דרך להמשיך להעסיק אותה במשטרה. היא שוטרת מאוד טובה ואחראית".

עורכי דינה של גורוחוד הודיעו שבכוונתם לעתור לבג"ץ נגד הפיטורים. בכוונתם לטעון שהיא נפלה קורבן ל"תסמונת הש.ג." ולהדגיש את הצטיינותה בעבר.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 16-04-2009 בשעה 21:27.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-04-2009, 22:33
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אל תהיה חכם כזה גדול. שתעוכב..."

זה לא מקרה ש"ג.
השוטרת היא זו שקיבלה על דעת עצמה את ההחלטה לשחרר את האסיר מה שגרם ישירות לאירוע.
גם אם לא היתה הנחיה בנושא זה עדיין לא מסביר את השיקולים שלה שהובילו להחלטה הזו, לשחרר אסיר מאזיקים.
למרות שאני לא שוטר במקרה הזה היעדר ההגיון לשחרר אסיר אזוק באזור לא מוגן לא ברור וחסרת הגיון, הרח האדם הזה היה אזוק מסיבה מסויימת.

נסיון לטעון לתסמונת ה"ג זה נסיון להתנער מאחריות אישית לאיורע שהיא גרמה לו ישירות עקב החלטה שגויה.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 19-04-2009, 11:42
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "סחתיין עליך, רק חבל ששכחת..."

צודק .
ברגע שהסיבות הנ"ל לא רלוונטיות יותר אין צורך בכבילה אבל בדיוק באותה שניה נגמרה גם העילה למעצר
ככה שאני מוריד כבילה שניה אחת אחרי שהקצין תורן שחרר אותו ממעצר עד אז מבחינתי הוא עדין
עצור בעילה מקורית למעצר כלומר הכל בתוקף .
אוו לחילופין שניה אחת אחרי שהקצין תורן אישר הקלה X בכבילה .

לשאלה שלך:
לא בחקירה זה לא בסדר ,אים החוקר חושב אחרת שיקח הוא אחריות על העצור ויעשה מה שהוא רוצה!

בתא המעצר זאת לא בעיה שלי -יש שם איש שב"ס שחותם עלו ,וכן כל עוד שאני חתום עלו הוא ישאר
אזוק וגם אח"כ אני ישחרר את הכבילה רק במצב שבו יש לי שליטה מלאה על מה שהוא יעשה ותוך
נקיטה של אמצעי זהירות כמו הרחקת המותן עם הנשק מהעצור(יש סיבה שצריך להפקיד נשק בכניסה למתקן מעצר) הימצאות של עוד שטורים/סוהרים במקום,והיות שהכבילה היא מאחורה זה מאלץ אותו ממילא להיות עם הגב אלי בזמן הסרת האזיקים מה שנותן לי זמן להתרחק ממנו אים הוא יחליט בכל זאת לתהתחיל להשתולל .

שרותים ?
בוודאי כאשר אני נמצא מטר ממנו והוא כבול בכבילת רגלים ואני מתרשם שגם אים הוא ינסה להשתולל
אני יכול להתגבר עלו ,אים לא הוא יתאפק עד שאני ימצא עוד שוטר /מתנדב שיתגבר אותי .
ו כן אים אני מתרשם שהוא עדין סביר לנסות לתקוף אז מצידי שיעשה במכנסים .
כנ"ל גם בזמן לקיחת ת"א.

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 19-04-2009 בשעה 11:44.
ישן 19-04-2009, 12:15

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אתה מתחמק. אני מתאר לך 3..."

אני מבין יפה למה שאתה מכוון .
וכן אין הנחיות ספציפיות למצבים אילו ואפילו הוספתי לך בעיה של ת"א שמה לעשות בלי לשחרר כבילה לא
תוכל לקחת ת"א ,ומצד שני לקיחת ת"א היא חיונית למיצוי הליך החקירה .
זה לא סותר את הענין שבמקרא הזה השיקול דעת של השוטרת היה שגוי במהותו ולא רק זאת אלה שהיא
אפילו לא חשבה לבקש אישור קצין תורן להעברת הכבילה קדימה בניגוד להוראות שיצאו לאחר הבריחות
המרובות .
שוב לקחה אחריות שלא היתה צריכה לקחת ?
שתשלם את המחיר .
אז מה אים אלפי שוטרים עושים את זה בדיוק כל יום ?!
שלא לדבר על זה שהפעולות שלה בזמן החטיפה היו בניגוד לכל הגיון מינמלי .

ישן 19-04-2009, 14:05

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "לא, אתה לא אמרת: העברת את..."

אתה מתחיל להצדיק את הסטיגמה של השוטרים
הנחיות שהיו ועודן הם יש ספק, אין ספק כבילה מלאה אלה אים קצין תורן (שזה שיקול דעת שלו) אישר
אחרת נקודה פסיק סימן קריאה מה שתרצה .

החליט הקצין תורן להקל בכבילה ?
שהוא יסביר למה אחרי שהעציר ברח !
החוקר לא מסכים עם ההנחיה מסיבות שלו?
שהוא יקח אחריות ויתן הסברים אחרי זה !
בממלכה של השב"ס אני אורח ,אני לא מתימר להגיד להם איך לעשות את שלהם .
זה שאין הנחיה ברורה לכל מצב ופסיק זה לא אומר שההנחיות והפקודות שכן יש הם בגדר המלצה !
וכן קובץ הנחיות של ממ"ז ממ"ר מת"ח זאת פקודה מחיבת לכל דבר וענין .

אגב מה שמוזר שאתה זה שמתחמק מתשובה לשאלה שהעלתי בסוף האשכול .

ישן 19-04-2009, 14:23
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "אתה מתחיל להצדיק את הסטיגמה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סמל ראשון
אתה מתחיל להצדיק את הסטיגמה של השוטרים
הנחיות שהיו ועודן הם יש ספק, אין ספק כבילה מלאה אלה אים קצין תורן (שזה שיקול דעת שלו) אישר
אחרת נקודה פסיק סימן קריאה מה שתרצה ..

באיזו הנחיה מצויין ששיקול דעת להתרה מכבילה הנה בסמכות קצין תורן?

ציטוט:
החליט הקצין תורן להקל בכבילה ?
שהוא יסביר למה אחרי שהעציר ברח !

הקטנת ראש, אני מניח שאם עצור מבקש ללכת לשרותים אתה תמתין שלוש שעות עד שתמצא קצין תורן?

ציטוט:
החוקר לא מסכים עם ההנחיה מסיבות שלו?
שהוא יקח אחריות ויתן הסברים אחרי זה !

אההממ..........הקטנת ראש

ציטוט:
בממלכה של השב"ס אני אורח ,אני לא מתימר להגיד להם איך לעשות את שלהם

שוב הקטנת ראש....אני מדבר על תא המעצר בתחנה שלך, שהוא באחריות הסיור.
.
ציטוט:
זה שאין הנחיה ברורה לכל מצב ופסיק זה לא אומר שההנחיות והפקודות שכן יש הם בגדר המלצה !
וכן קובץ הנחיות של ממ"ז ממ"ר מת"ח זאת פקודה מחיבת לכל דבר וענין.

אתה מוכן להראות לי איזו הנחית מת"ח, ממ"ז, ממ"ר קובעת ששיחרור כבילה היא רק בסמכות קצין תורן?
התרחישים שנתתי לך הם 3 תרחישים יומיומיים, חקירה, עצור שצריך לשירותים ותא מעצר. לא נתתי לך סנריו מופרך מעולם אחר. התשובה שלך היא שהאחר ייקח אחריות, אבל לא זה מה ששאלתי. אתה שם לב שאתה מתקשה לענות מה הנוהל ומה ההנחיות במקרים האלו. שנינו יודעים את הסיבה- אין הנחיות ואין נהלים.

ציטוט:
אגב מה שמוזר שאתה זה שמתחמק מתשובה לשאלה שהעלתי בסוף האשכול

השאלה שלך משורשרת לעצמך. שים לב לכך.
ישן 19-04-2009, 14:47

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "[QUOTE=סמל ראשון]אתה מתחיל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
באיזו הנחיה מצויין ששיקול דעת להתרה מכבילה הנה בסמכות קצין תורן?
שוב תסתכל בתיק תדריך תמצאה בקלות.

הקטנת ראש, אני מניח שאם עצור מבקש ללכת לשרותים אתה תמתין שלוש שעות עד שתמצא קצין תורן?
1)אני יודע שזה יבוא לך כהלם מוחלט אבל לקצינים תורנים יש קשר ואפילו טלפון
2)שירותים זה לא העברה של כבילה קדימה כי אני מרחם עלו -יש הבדל גדול בין השנים
3)כמו שכתבתי גם בשרותים אני נוקט בכל אמצעי כדי להקשות על נסיון תקיפה /בריחה בטח ובטח חטיפה של הנשק .

אההממ..........הקטנת ראש
ממש לא !
כל עוד העצור באחריותי זה מה שיקרא (כבילה מלאה) מי שרוצה לצאת לצאת "גבר" שיקח גם את האחריות וישא בתוצאות .
מי שמחליט החלטות כאלו על דעת עצמו שישא בתוצאות !
אגב באותה נשימה אני גם לא מרשה למישהוא אחר לגעת בשום צורה אחרת בעצור שבאחריותי
(אלה עם מדובר בחיפוש על אישה שמה לעשות אין לי הרבה ברירות )

שוב הקטנת ראש....אני מדבר על תא המעצר בתחנה שלך, שהוא באחריות הסיור.
אין חיה כזאת המעצר הועבר לשב"ס העצורים היחידים שיש לנו בתחנה זה עצורים שממתינים לחקירה
או טיפול מז"פ ואלו מאוחסנים בחדר סיור אוו במסדרון של החקירות .
ברגע שמוצא הטיפול הם מועברים למתקן כליאה .
כאשר היה מעצר משטרתי בתחנה הטיפול של הסיור היה נגמר אחרי בדיקת החובש ומשם הטיפול
היה עובר למש"ק המעצר במקום .
.

אתה מוכן להראות לי איזו הנחית מת"ח, ממ"ז, ממ"ר קובעת ששיחרור כבילה היא רק בסמכות קצין תורן?
התרחישים שנתתי לך הם 3 תרחישים יומיומיים, חקירה, עצור שצריך לשירותים ותא מעצר. לא נתתי לך סנריו מופרך מעולם אחר. התשובה שלך היא שהאחר ייקח אחריות, אבל לא זה מה ששאלתי. אתה שם לב שאתה מתקשה לענות מה הנוהל ומה ההנחיות במקרים האלו. שנינו יודעים את הסיבה- אין הנחיות ואין נהלים.

נו ואים יש ?
אז אתה סופר אותם ?
רק אים הם מצדיקים את השוטרת !

השאלה שלך משורשרת לעצמך. שים לב לכך.
נו וזה מה שמפריעה לך לענות ??

ישן 19-04-2009, 12:18
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
רבותי השוטרים: תזכורת.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אתה מתחמק. אני מתאר לך 3..."

אינני מתיימר להכיר את ההנחיות הפנימיות של משטרת ישראל בענין כבילת חשודים/עצירים/אסירים וכו'.

יחד עם זאת, צריך לזכור כי הכלל המנחה הוא שעצור לא יהיה כבול בכלל, אלא אם מתמלאים לגביו התנאים הקבועים בחוק (במקרה זה סעיף 9א לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה - מעצרים))

תחנת משטרה, (לכל הפחות המסדרונות והשטחים הכלליים שבה) נחשבת מקום ציבורי ועל כן יש תחולה לסעיף הזה בחוק, גם בעת שעצור הולך לשירותים במסדרון.

אני זוכר לדוגמא, את הבת של נעם פדרמן, עוד לא בת 12, כבולה באזיקים בידיים וברגליים, במסדרון בית המשפט בירושלים. היא נעצרה בחשד שהשליכה שקיות מים על ערבים. בילתה לילה במעצר ובבוקר הובאה לפני שופט כבולה כדבעי. אכן, שיקול דעת של שוטרים.
ישן 17-04-2009, 08:03
  TOMY-TOM TOMY-TOM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.07
צבאי לעניין הפיטורים , אפשר להתווכח על זה , אולי זה מיותר
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "ממש לא דחוף למשטרה...הם ניסו..."

אבל אם זכרוני אינו מטעה אותי , ההמלצה על הפיטורים הייתה לפני יותר מחצי שנה (כשאז יצא התחקיר) , וולכן היה צורך לעשות זאת אז ( כי כמו שאתה אומר יש טעם לפגם בנושא ה"אי התאמה") , אבל נושא היחס לכוח אדם במשטרה , זה נושא לאשכול אחר .

אני מסכים איתך שהיו לא מעט תקלות באירוע , אותו אני מכיר מקריאת התחקיר ,(אני מציין כי התחקיר שהוקרא בשיעורים שבועיים היה חלקי).
אין ספק שיש לא מעט אחריות מפקדים , שנתנו לאירוע להדרדר מחוץ לתחומי התחנה , ב"לחימה" שנוהלה כנגד הפורץ ,בשימוש הלא נכון שנעשה בגז פלפל.

אבל וזו הנקודה החשובה לטעמי , שהפעם הש"ג באמת אשם - זה לא שהייתה שם תקלה אחת של השוטרת שממנה כל המצב הדרדר ,אלא רצף תקלות הן ביחס לעצור , הן מבחינת נוהלי אבטחת נשק ,והן באירוע עצמו (כשהאקדח היה בידו של העבריין הוא שאל את השוטרת היכן הנצרה והיא אמרה לו שצריך לדרוך את הנשק ואף הסבירה לו כיצד).
אם היא הייתה עושה דברים ע"פ נהלים ושכל ישר (וכבר עצרתי אדם או שניים כך שיש לי מעט ניסיון) האירוע לא רק שהיה מסתיים בחדר סיור , הוא לא היה מתחיל.
ישן 17-04-2009, 09:34

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי TOMY-TOM שמתחילה ב "לעניין הפיטורים , אפשר להתווכח על זה , אולי זה מיותר"

הש"ג אשם כשזה נוח.

בשורה התחתונה אין ולא היו הוראות כבילה מנדטוריות במשטרת. כיוון שכבילה היא נגזרת של שימוש בכוח, כל אחד יכול לפרש את זה כאוות נפשו.

מספיק שופטים פתחו ג'ורה על שוטרים שהביאו בפניהם עצורים כבולים.

מספיק חכ"ים ניסו לקדם הצעות חוק שיגבילו כבילה אפילו יותר ממה שקיים כיום.

עכשיו תשאל את עצמך את השאלה הבאה:
1. האם השוטרת קיבלה הכשרה טובה במהלך קורס השוטרים שלה בבא"ר או בבסכ"מ?
2. האם הנחיות מס"מ או פה"ק או מטא"ר מחייבות כבילת עצור בכל מצב בתוך מתקן משטרתי?
3. האם הנורמה היא כבילה בכל מצב גם בתוך מתקן משטרתי?
4. האם השוטרים שבני סלע ברח להם פוטרו מהמשטרה?
5. מה ההנחיות להתנהגות שוטר במצב שהוא ניתפס כבן ערובה?
6. אם היא כל כך לא מתאימה, איך יכול להיות שהיא עובדת בהצטיינות כבר כמה שנים?
7. מה הקריטריונים בכלל לאי התאמנ? האם אי התאמה לסיור משמעה אי התאמה לחקירות או לרישוי עסקים או לעבודה במשרד מוצגים?

ענה על כל אלו בהגינות ואתה תראה שמישהו מחפש לתת בראש לש"ג בכל מחיר
ישן 17-04-2009, 10:44
  TOMY-TOM TOMY-TOM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.07
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "הש"ג אשם כשזה נוח. בשורה..."

נראה שאנחנו מתחילים לנהל כאן ויכוח עקר , לטעמי אני ואתה באותו צד , שנינו רוצים משטרה טובה יותר , יעילה יותר מקצועית יותר , ושנינו מנסים לעשות מה שנכון , אבל אני לא מסכים אתך על הקביעה לגבי הש"ג הזה
ציטוט:
הש"ג אשם כשזה נוח.
בזה אין ספק , לא אמרתי שאין אחריות מפקדים , התחקיר גם מצביע על לא מעט תקלות פיקודיות לעניין ניהול האירוע ופיקוח (אין לי את התחקיר מולי ואני גם לא בטוח שלחשוף את התחקיר בפרורוט יהיה נכון) על השוטרים , ואני לא בטוח שמבחינת ההמלצות בתחקיר המפקדים "יקבלו בראש" באותה רמה.
בשורה התחתונה אין ולא היו הוראות כבילה מנדטוריות במשטרת. כיוון שכבילה היא נגזרת של שימוש בכוח, כל אחד יכול לפרש את זה כאוות נפשו.
על זה אין ויכוח
מספיק שופטים פתחו ג'ורה על שוטרים שהביאו בפניהם עצורים כבולים.

מספיק חכ"ים ניסו לקדם הצעות חוק שיגבילו כבילה אפילו יותר ממה שקיים כיום.

עכשיו תשאל את עצמך את השאלה הבאה:
1. האם השוטרת קיבלה הכשרה טובה במהלך קורס השוטרים שלה בבא"ר או בבסכ"מ?
חד משמעית לא
2. האם הנחיות מס"מ או פה"ק או מטא"ר מחייבות כבילת עצור בכל מצב בתוך מתקן משטרתי?
לא הן לא , אבל עצור שנתפס על חם בפריצה , יש לו ר"פ "נגד גוף" , ומוכר כנרקומן (כך שהוא לא צפוי) , ראוי שיהיה כבול ידיים + רגליים ואין בעייה להסביר ולציין זאת בדו"חות פעולה.ופה זה לא קרה .
3. האם הנורמה היא כבילה בכל מצב גם בתוך מתקן משטרתי?
לפחות הנורמה שמוכרת לי כן
4. האם השוטרים שבני סלע ברח להם פוטרו מהמשטרה?
אין לי מושג אני מניח שלא
5. מה ההנחיות להתנהגות שוטר במצב שהוא ניתפס כבן ערובה?

6. אם היא כל כך לא מתאימה, איך יכול להיות שהיא עובדת בהצטיינות כבר כמה שנים?
משטרה שלום . אז זו תשובה צינית , אבל זה יפנה אותך למה שאמרתי בתגובה הקודמת שלי היחס לכ"א במשטרת ישראל
7. מה הקריטריונים בכלל לאי התאמנ? האם אי התאמה לסיור משמעה אי התאמה לחקירות או לרישוי עסקים או לעבודה במשרד מוצגים?
כמו שאמרתי המצב במשטרת ישראל בתחום הזה קלוקל
ענה על כל אלו בהגינות ואתה תראה שמישהו מחפש לתת בראש לש"ג בכל מחיר

בהחלט ובהחלט יכול להיות, אבל עדיין לש"ג לטעמי יש אחריות לא קטנה על האירוע
ישן 17-04-2009, 11:49

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי TOMY-TOM שמתחילה ב "נראה שאנחנו מתחילים לנהל כאן..."

נתחיל מזה שר"פ נגד גוף לא אומר כלום. לחצי ממשטרת ישראל יש ר"פ נגד גוף, זה לא אומר שהם נחקרים במח"ש כבולים ידיים רגליים. ר"פ נגד גוף יכול להיות גם ניסון לרצח אבל גם דחיפה בתור לקולנוע. לסיירים אין אפשרות לדעת זאת, ואתה יודע היטב.

נכון להיום, אין סיווג מסוף למסוכנותו של אדם, או לסיכוי בריחתו. כל שוטר מפרש את הר"פ של החשוד על פי תפיסתו. זה המצב הקלוקל העיקרי. אם היה מופיע במסוף כי העצור הנ"ל מוגדר כמסוכן, אלים, או ברחן, אפשר היה לתת לה בראש, אבל כיוון שכל שוטר יכול לפרש ר"פ חלקי בעצמו, מן הסתם כל אחד עושה חישובים אחרים לגבי אותו עצור. זה המצב הקלוקל וזה שורש הרע. היא פירשה את הר"פ והתנהגות החשוד בצורה אחת. אחרי מעשה זו לא ממש חוכמה לבוא להגיד לה היית צריכה לפרש אחרת ועכשיו תפוטרי בגלל זה.
אם היו רוצים באמת לשנות, מישהו במטא"ר היה משחרר הנחיות כבילה מנדטוריות ונגמר הסיפור. אבל יש להם כנראה עיסוקים אחרים על הראש.
ישן 19-04-2009, 23:24
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
כן, זה כן.
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "לא, זה לא."

סעיף 9א לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה -מעצרים) קובע:

כבילת עצור במקום ציבורי

(תיקון מס' 5)
תשס"ד-2003

9א. *עצור לא יהיה כבול במקום ציבורי אלא לפי הוראות אלה:

(1) שוטר סבר כי קיים חשש סביר שהעצור עלול לעשות אחד מאלה:

(א) להימלט או לסייע לאחר להימלט;

(ב) לגרום נזק לגוף או לרכוש;

(ג) לפגוע בראיות או להעלימן;

(ד) לקבל או למסור חפץ שעשוי לשמש בביצוע עבירה או לפגוע בסדרי מקום המעצר;

(2) העצור חשוד או שהוגש נגדו כתב אישום, בעבירה לפי הוראות סעיף 23(א)(5), אלא אם כן סבר שוטר שבנסיבות הענין לא קיים חשש כאמור בפסקאות משנה (א) עד (ד) של פסקה (1);

(3) המפקח הכללי של המשטרה יקבע סוגי עצורים שכבילתם טעונה אישור של קצין משטרה אף אם התקיימו לגביהם הנסיבות האמורות בפסקאות משנה (1) ו-(2); קביעה לפי פסקה זו יכול שתיעשה בפקודות משטרת ישראל כהגדרתן בפקודת המשטרה [נוסח חדש], התשל"א-1971, ויכול שתיעשה בנהלים בידי המפקח הכללי או בידי קצין משטרה שהוא הסמיכו לכך;

(4) על אף האמור בפסקאות (1) ו-(2), שופט רשאי להורות על שחרור עצור מכבילה כשהעצור שוהה באולם בית המשפט;

(5) לענין סעיף זה, "מקום ציבורי" – מקום שלציבור או לחלק ממנו גישה אליו.

המשמעות היא שככלל, עצור לא יהא כבול במקום ציבורי. בית המשפט וגם תחנת משטרה (במסדרון ובדרך לשירותים) זה מקום ציבורי. זו בררת המחדל. אם רוצים לאזוק זה צריך לעמוד בתנאים הקבועים בחוק.
ישן 20-04-2009, 10:52

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "נכון. לכלל יש יוצאים מן הכלל...."

דווקא אותי לקחת בתור דוגמא?

עצורים שאין חשש שימלטו אני כמעט לא כובל. עצורים שנמצאים בחדרי חקירות אני כמעט לא כובל (אלא אם החשש שלי שהם יפגעו בעצם דווקא, ע"ע מיקי אלבין). המקום היחיד שאני מקפיד עליו בכבילה הוא בזמן העברת עצור ברכב, מסיבות ברורות.
החוק הזה משאיר כל כך הרבה מקום לשיקול דעת שקשה לכנות אותו כחוק, אלא יותר כהנחיה.

אגב, אם תשים לב, לאורך כל האשכול הזה, אני טוען שהחלטת השוטרת להורדי את האזיקים היתה סבירה כיוון שהוא לא סיכן אותה בשלב המעצר או לאחריו (עד הארוע כמובן) ולא היה לה שום יסוד לחשוב שהוא עומד להימלט. אפשר להגיד שפעולת בעצם נעשתה ברוח החוק הזה כיוון שהחלטתה להוריד את האזיקים נועדה לשמור על כבודו כאדם.
ישן 19-04-2009, 13:27

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "מה הנקודה שלך? לא ברור לי מה..."

אני לא מכיר את המקרא הספציפי כמובן ואנני יודע למה לקח שנתים אים התיק היה מופרח מעיקרו .
אני יכול להגיד לך שמניסיוני יש אפשר וניתן להשאיר שוטר בתפקידו בזמן בירור תיק במח"ש בסעיפים
הרבה יותר חמורים מהתרדה מינית .
ואף לקדם אותו בדרגה ותפקיד אלה אים כן הקצין שלו לא נותן לו גיבוי וחושב שיש סיכוי שיש אמת בתלונה .

מכל מקום איך שאומר הפיתגם "מי שלא מוכן לעמוד בחום שיצא מהמטבח".
אני לא מוכן להשלים עם משטרה שהשוטרים בה לא מבצעים את עבודתם בגלל שאולי יכול להיות ש ......
ואז אולי .......
מי שמרגיש שהוא לא יכול לעמוד מול עברין ולעשות את העבודה שלו נאמנה שימצא לעצמו עבודה אחרת .

מה הנקודה שלי?
אתה מעדיף את הסטסטיקה שהעצור לא יברח ע"פ הסטטיסטיקה של הגשת תלונה למח"ש (למרות שלפי דברך אין סיבה לפחד מהתלונה אלה מהליך הטיפול בלבד )?
אתה לוקח על עצמך החלטות שלא היתה אמור לקבל בעצמך ?
תהיה מוכן לזה שהח%א יפגע במאוורר אתה תיתן את הדין !

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 19-04-2009 בשעה 13:35.
ישן 19-04-2009, 13:35

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "אני לא מכיר את המקרא הספציפי..."

את מי מעניין אם הקצין שלו מגבה אותו או לא? מח"ש זה לא ביד"מ.

למה לקח שנתיים? כי ככה זה לוקח. משרד המשפטים הוא לא בדיוק מופת ליעילות ולהגנת מח"ש יאמר שהם מתמודדים באמת עם עומס תיקים מפלצתי.

הקידום לא תלוי בקצין שלך ואת ועדת מישמעת במטא"ר לא מעניין מה אומר איזה ממ"ש שאף אחד לא ממש סופר.

וחכה, אין לי מושג כמה זמן אתה במערכת, הנחוש שלי שאין לך עדיין 30, בטח לא אישה וילדים שאתה צריך לפרנס, כשאתה מתקרב לארבעים בלי שום הכשרה מקצועית אחרת ויש לך משפחה לדאוג לה, החשש מפיטורים, השעיה, חל"תים למיניהן וכל שאר ההמצאות שמשטרת ישראל יודעת לרקוח, מקבלות משמעות אחרת לגמרי.

ואגב, הטרדה מינית, זה לא מעשה מגונה.
ישן 19-04-2009, 14:16

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "את מי מעניין אם הקצין שלו..."

מענין
חבר שלי גויס לסיור כפרי במג"ב עם 2 תיקים פתוחים במח"ש על גרימת חבלה חמורה.
תוך מספר שנים הוא התקדם לדרגת רס"ר יחד עם גידול התיקים באופן אקספוניצאלי לגידול בדרגות .
שתי שוטרים בתחנה שלי הואשמו בגרימת חבלה חמורה אחרי שקיפפו אלת ברזל טלסקופית על הגב
של עצור (בצדק חייב לציין ,אבל בהמ"ש חשב אחרת ) תוך חצי שנה הם היו אחרי משפט ותשלום פיצוים ותוך
כדי כל התהליך הם המשיכו בעבודה(מח"ש אגב לא מצא שום פסול בפעולתם ,הפיצוי היה בגין תביעה אזרחית) .
ימערניק גרם למוות של חשוד שתקף אותו ע"י מכת מגהליט לראש לא הושהה ולו לשעה אחת .
כנראה שלמח"ש היה משהוא אישי נגד חבר שלך לא ?

אני היום בן 32.5 ואני "במערכת" מגיל 17.5 .
ונכון אני לא תלוי במשטרה לפרנסתי
אני מתנדב בסיור כ6 שנים אני בוחר בחירה חופשית לחשוף את עצמי לסכנה שבהתעסקות עם כל העברינים
ולאיומים שלהם וכן גם להשלכות הפליליות של המעשים שלי .

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 19-04-2009 בשעה 14:22.
ישן 19-04-2009, 14:53

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אל תהיה חכם גדול...על כל מקרה..."

ציטוט:
אל תהיה חכם גדול...על כל מקרה שציינת אני יכול לתת לך 10 דוגמאות הפוכות.
ימע"ר אי אפשר לקדם ואי אפשר לעכב, מדובר במתנדבים
סליחה טעות שלי לא ימע"ר- בילוש -קצין בילוש ליתר דיוק
גיוס למשטרה חד משמעית לא יכול להתבצע כאשר יש למועמד תיק פלילי פתוח. תבדוק טוב טוב את מה שהחברים שלך אומרים
אין לי סיבה לפקפק בדברו ,אבל כמובן שאים זה תואם את תפיסתך כנראה זה לא קיים
לגבי החברים היכו חשוד- תביעה אזרחית לא קשורה במאום להליך פלילי. אי לכך אין עיכוב ואין בטיח.
נכון אבל הליך המח"ש הסתים בתוך פחות מחודש ,וגם בזמן הזה הם לא הושהו ולא ננקט נגדם שום הליך אחר.
והם לא היכו הם ניסו להשתלט עלו ולהכניס אותו לנידת ,זה הכל .

ישן 19-04-2009, 12:41

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "[QUOTE=lior432]תיק תדריך זו..."

בא נעשה סדר- כבילה במקומות ציבוריים משמעה כפי שציינת קודם, על פי סעיף 9א שאומר:
9א. כבילת עצור במקום ציבורי [תיקון: תשס"ד]
עצור לא יהיה כבול במקום ציבורי אלא לפי הוראות אלה:
(1) שוטר סבר כי קיים חשש סביר שהעצור עלול לעשות אחד מאלה:
(א) להימלט או לסייע לאחר להימלט;
(ב) לגרום נזק לגוף או לרכוש;
(ג) לפגוע בראיות או להעלימן;
(ד) לקבל או למסור חפץ שעשוי לשמש בביצוע עבירה או לפגוע בסדרי מקום המעצר;
(2) העצור חשוד או שהוגש נגדו כתב אישום, בעבירה לפי הוראות סעיף 23(א)(5), אלא אם כן סבר שוטר שבנסיבות הענין לא קיים חשש כאמור בפסקאות משנה (א) עד (ד) של פסקה (1);
(3) המפקח הכללי של המשטרה יקבע סוגי עצורים שכבילתם טעונה אישור של קצין משטרה אף אם התקיימו לגביהם הנסיבות האמורות בפסקאות משנה (1) ו(2); קביעה לפי פסקה זו יכול שתיעשה בפקודות משטרת ישראל כהגדרתן בפקודת המשטרה [נוסח חדש], התשל"א-1971 2, ויכול שתיעשה בנהלים בידי המפקח הכללי או בידי קצין משטרה שהוא הסמיכו לכך;
(4) על אף האמור בפסקאות (1) ו(2), שופט רשאי להורות על שחרור עצור מכבילה כשהעצור שוהה באולם בית המשפט

שים לב כי הסעיף מפנה לסעיף 23 שמצידו מונה את העילות למעצר על ידי שוטר ללא צו:
23. סמכות שוטר לעצור בלא צו [תיקון: תשנ"ז]
(א) שוטר מוסמך לעצור אדם אם יש לו יסוד סביר לחשד שאותו אדם עבר עבירה בת מעצר והתקיים אחד מאלה;
(1) האדם עובר בפניו או עבר זה מקרוב עבירה בת מעצר, והוא סבור, בשל כך, שהוא עלול לסכן את בטחונו של אדם, את בטחון הציבור או את בטחון המדינה;
(2) יש לו יסוד סביר לחשש שהחשוד לא יופיע להליכי חקירה;
(3) יש לו יסוד סביר לחשש ששחרור החשוד או אי-מעצרו יביא לידי שיבוש הליכי משפט ובכלל זה העלמת רכוש, השפעה על עדים או פגיעה בראיות בדרך אחרת;
(4) יש לו יסוד סביר לחשש שהחשוד יסכן את בטחונו של אדם, את בטחון הציבור או את בטחון המדינה;
(5) האדם חשוד שעבר אחד מאלה;
(א) עבירה שדינה מיתה או מאסר עולם;
(ב) עבירת בטחון כאמור בסעיף 35(ב);
(ג) עבירה לפי פקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש], התשל"ג-1973, למעט עבירה הנוגעת לשימוש בסם או להחזקת סם לשימוש עצמי;
(ד) עבירה שנעשתה באלימות חמורה או באכזריות או תוך שימוש בנשק חם או קר;
(ה) עבירת אלימות בבן משפחה כמשמעותו בחוק למניעת אלימות במשפחה, התשנ"א-1991;
(6) האדם משוחרר בערובה, ויש יסוד סביר להניח כי הוא הפר תנאי מתנאי השחרור או כי הוא עומד להימלט מהדין, או שיש יסוד סביר לחשש שהוא נמלט ממשמורת חוקית;
(7) בחוק זה, "עבירה בת מעצר" - כל עבירה למעט חטא.

(ב) שוטר מוסמך לעצור אדם ולהביאו לתחנת המשטרה לתכלית שלשמה ביקש לעכבו, אם האדם אינו מציית להוראותיו שניתנו על פי סמכויות העיכוב המסורות לו בדין, או אם הוא מפריע לו להשתמש בסמכויות העיכוב.

(ג) לא ייעצר אדם לפי סעיף זה אם ניתן להסתפק בעיכוב.

לא צריך להיות עורך דין בשביל להבין שהסעיף הזה ניתן לפרשנות בסקופ כך כך רחב שהחוק הזה נשמע בעצם כמו המלצה.

כמו שאין חיוב מנדטורי לכבילה, כך גם אין איסור מנדטורי. הכל תלוי בשיקול דעת והבנת מצב.
ישן 20-04-2009, 18:56
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "השוטרת ששיחררה את העציר באשדוד והפכה לבת ערובה, ניצחה בבג"ץ"

ציטוט:

במקור נכתב על ידי TOMY-TOM
אבל אם זכרוני אינו מטעה אותי , ההמלצה על הפיטורים הייתה לפני יותר מחצי שנה (כשאז יצא התחקיר) , וולכן היה צורך לעשות זאת אז ( כי כמו שאתה אומר יש טעם לפגם בנושא ה"אי התאמה") , אבל נושא היחס לכוח אדם במשטרה , זה נושא לאשכול אחר .

אני מסכים איתך שהיו לא מעט תקלות באירוע , אותו אני מכיר מקריאת התחקיר ,(אני מציין כי התחקיר שהוקרא בשיעורים שבועיים היה חלקי).
אין ספק שיש לא מעט אחריות מפקדים , שנתנו לאירוע להדרדר מחוץ לתחומי התחנה , ב"לחימה" שנוהלה כנגד הפורץ ,בשימוש הלא נכון שנעשה בגז פלפל.

אבל וזו הנקודה החשובה לטעמי , שהפעם הש"ג באמת אשם - זה לא שהייתה שם תקלה אחת של השוטרת שממנה כל המצב הדרדר ,אלא רצף תקלות הן ביחס לעצור , הן מבחינת נוהלי אבטחת נשק ,והן באירוע עצמו (כשהאקדח היה בידו של העבריין הוא שאל את השוטרת היכן הנצרה והיא אמרה לו שצריך לדרוך את הנשק ואף הסבירה לו כיצד).
אם היא הייתה עושה דברים ע"פ נהלים ושכל ישר (וכבר עצרתי אדם או שניים כך שיש לי מעט ניסיון) האירוע לא רק שהיה מסתיים בחדר סיור , הוא לא היה מתחיל.

מבחינתי השוטרת הזו לא מתאימה. נקודה.
כולם פה מדברים על הכבילה, אבל השוטרת הסבירה לעצור איך דורכים את הנשק! במילים אחרות, אילו היתה צועקת לעזרה, לדוגמה, וגורמת להגעת עוד אנשים - כל העניין היה נגמר בתוך שלושים שניות. היא היתה אתו בתוך תחנת משטרה, לא לבד בשטח.
ברגע שהיא הסבירה לו איך לתפעל את הנשק, היא תרמה תרומה מכרעת להחמרת המצב, ובעקיפין נושאת באחריות לתוצאות.
מבחינתי, לא משנה כמה מצטיינת היא היתה לפני כן, באירוע הזה היא הוכיחה שהיא לא מתאימה להיות שוטרת. נקודה.

ישן 17-03-2010, 19:57
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי שלמה30 שמתחילה ב "[b]ביניש: כולם כשלו, רק..."

אכן.
צודקת בייניש.
לא יתכן להפיל את כל הכשל על כתפיה של אישה אחת.
מה לגבי האחריות של הממונים עליה?
איפה האחריות של האנשים שמינו אותה לתפקיד?
אישה אחת קיבלה החלטה שגויה ברגע של פזיזות בעוד שהתוצאה של ההצבה שלה למשימה הזאת הייתה ידועה מראש ולהם לא עושים כלום?!
מי חשב שהתוצאה תהיה שונה אם להרכב שישב בדין ממנים שתי נשים?

ועוד קטע משעשזיווע השוטפוטרת "זה היה לא מידתי"
טוב שהיא לא דיברה על כך שבהחלתה לפטר אותה יש פגם היורד אל שורש ההליך ואין איזון בינה ובין חופש העיסוק שלה והיא לא נעשתה לתכלית ראויה.
רק את המידתיות היא שלפה?

ישן 20-03-2010, 18:02
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "האופנה הזו לא התחילה בפס"ד..."

ברור.
אני רק אומר ששם התחילה ההתדרדרות שאתה כינית "אופנה".
וגם אני ברחתי ממשפטים (גם) בגללה.

לא מזמן יצא לי לשאול סטודנטית במסלול מקוצר לתואר שני "איך את יכולה ללמוד דווקא בX? הרי משפט חוקתי וציבורי מלמד שם המרצה הנוראי ד"ר Y! בגללו הפסקתי ללמוד משפטים!"
"זה די פשוט", היא השיבה, "אני המתרגלת שלו"...

ישן 20-03-2010, 19:03
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "המתרגלים הכי שונאים את המרצים..."

אוי, בוא לא נתחיל עם "הכל התחיל ב..."
א. כי אנחנו פורום צו"ב לא פורום משפטים.
ב. כי ברחנו ממשפטים רק כדי לא להתעסק בזה.
ו-ג. כי הכל התחיל בפס"ד (נדמה לי שהעתירה הוגשה ע"י האגודה לזכויות האזרח) שבו בג"ץ התיר לעצמו לדון בעתירות תושבי שטחים בניגוד לחוק הבינ"ל.

ישן 18-03-2010, 13:09
צלמית המשתמש של 760
  760 760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.07
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "בניגוד לאילו נהלים היא פעלה?..."

ואם אין נוהל ברור, לא מצופה משוטר/ת להפעיל את הקופסה ?
והיא עוד היתה מיועדת לדבריה לצאת לקק"צ....

בכל מקרה, בהמשך לדבריך, סעיף 9א, סעיף קטן (1) ושני התתי סעיפים המצויינים באותיות א' ו- ב'.
היה חשש שימלט, היה חשש שיגרום נזק לגוף/רכוש (ואכן כך היה)
זה לא הפעם הראשונה שהוא עושה בעיות, והוא אורח מוכר בתחנת אשדוד
בהתחשב בזה שמדובר בשוטרת קבע המיועדת לצאת לקק"צ ולא בשח"מית מסכנה
שיקול דעתה היה מוטעה והיא פעלה בניגוד לנהלים
או שמא נפתח כאן משפט זוטא - האם שיקול דעת מוטעה זה לא נוגד נהלים....
בכל מקרה, ככל שזכור לי, היא ממש לא היחידה שנפגעה מהנושא, נדמה לי ששרשרת שלמה החל מהממ"ר חטפו אי-אלו הערות/נזיפות, הזזה מתפקידים ועיכובי דרגה וקידום.
בסופו שלדבר, היא שוטרת, לא ילדה בגן, שוטרת שברשלנותה גרמה לתקלה חמורה שעלתה בחיי אדם.
אולי כולם לא תיפקדו טוב, אך ללא ספק היא הגורם לארוע - וע"כ הענישה כנגדה היא החריפה ביותר.

ישן 18-03-2010, 13:44

בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי 760 שמתחילה ב "ואם אין נוהל ברור, לא מצופה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 760
ו
בכל מקרה, בהמשך לדבריך, סעיף 9א, סעיף קטן (1) ושני התתי סעיפים המצויינים באותיות א' ו- ב'.
היה חשש שימלט, היה חשש שיגרום נזק לגוף/רכוש (ואכן כך היה)

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 760
לא היה שום חשש כזה והמנוח היה עבריין רכוש וסמים, לא אלימות.
זה לא הפעם הראשונה שהוא עושה בעיות, והוא אורח מוכר בתחנת אשדוד

אז מה? לא כל כבריין הוא ברחן או אלים. מדובר בנרקומן ועבריין רכוש.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 760
בהתחשב בזה שמדובר בשוטרת קבע המיועדת לצאת לקק"צ ולא בשח"מית מסכנה
שיקול דעתה היה מוטעה והיא פעלה בניגוד לנהלים

ממתי קורס קצינים במ"י הוא ערובה לאיזו שהיא יכולת?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 760
או שמא נפתח כאן משפט זוטא - האם שיקול דעת מוטעה זה לא נוגד נהלים....

משפט זוטא מנהלים במקרים אחרים. בכל מקרה, בפעם המיליון- אין חיוב כבילה מנדטורית במשטרה. אם יש, אנא ממך, הראה לי את ההנחיה או הפקודה הזו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 760
בכל מקרה, ככל שזכור לי, היא ממש לא היחידה שנפגעה מהנושא, נדמה לי ששרשרת שלמה החל מהממ"ר חטפו אי-אלו הערות/נזיפות, הזזה מתפקידים ועיכובי דרגה וקידום.

היה היחידה שפוטרה. כל השאר עדיין משרתים, איש לא עוכב בדרגה ונזיפות מתחת לדרגת נצ"מ לא ממש מעניינות מישהו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 760
בסופו שלדבר, היא שוטרת, לא ילדה בגן, שוטרת שברשלנותה גרמה לתקלה חמורה שעלתה בחיי אדם. אולי כולם לא תיפקדו טוב, אך ללא ספק היא הגורם לארוע - וע"כ הענישה כנגדה היא החריפה ביותר.

היא לא הגורם היחיד לאירוע וגם לא הגורם עם המשקל הרב ביותר- הגורם לאירוע הוא קודם כל במנוח עצמו. רק לאחריו אפשר למנות את הבאים: מי שהכשיר אותה בבסכ"מ, מי שאמור לשמור על הכשירות שלה במהלך השרות, מי שמתחמק ממתן הוראות ברורות בנושא כבילה, מי שאיפשר לו לצאת מהתחנה עם בת ערובה, מי שנתן לו מפתחות לניידת...בקיצור- יש שורה ארוכה. ואגב, ההחלטה שלה להעביר כבילה מאחורה לקדימה לעצור (אפילו לא כלוא) מוכר, ללא עבר אלים, לא ברחן, אשר עצור על עבירה פעוטה יחסית, בתוך מתקן משטרתי, על מנת שיוכל לשתות, היא סבירה לחלוטין.

מסתבר שגם בימ"ש עליון רואה את זה ככה ואם אתה מכיר קצת ניואנסים משפטיים, הייתה יכול להבין שאפילו הפרקליטה שאמורה היתה להגן על החלטת מ"י בנושא, לא ממש מאמינה בצדקת החלטת והתנהלות מ"י.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:25

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר