לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-04-2009, 14:24
  ziv1il ziv1il אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.07
קבילה כנגד קצין בדרגת סגן

שלום.
רציתי להתייעץ עם חברי הפורום בדילמה שלי.
המקרה היה כזה : הסמסול דיבר עם חייל אחר בשפה מאוד לא מכובדת והשתמש בביטויים
מעולם הסלנג' שגרמו לי לחייך.
חייכתי בסתר והפנתי את מבטי.
אתמול בשעה 15:00 הסמ"סול (סגן מפקד סוללה , כן אני בתותחנים ואני טירון)
קרא לי אליו בטענה שאני מרגיז אותו.
הגעתי אליו כפי שפקד עליי ומאותו הרגע החלה התעללות של ממש בי.
הוא שאל אותי : מה זה ? בלעג וסימן על שרשרת הדיסק שלי שלא הייתה משופצרת.
ואני עניתי : דיסקית , הסמסול
והוא בתגובה אמר : "דיסקית !?..." ואז תפס את השרשרת שלי (זו שרשרת שהוכנסה לתוך חוט כך שהיא לא נקרעת\ נשברת בקלות) ומשך אותה בכוח רב ובברוטליות.
לאחר מכן הסמסול התחיל למשוך חלקים מהבגדים שלי בצורה מזלזלת ופוגעת תוך שימוש מתמיד בכוח רב.
הוא תפס קפל בברך שלי והרים אותו בעוצמה כלפיי מעלה ורגל שמאל שלי התרוממה באוויר לגובה של 40 ס"מ לערך מה שגרם לי לאבד את שיווי המשקל וכמעט נפלתי כולי על האבנים.
לאחר מכן הוא דרש ממני להסתובב 180 מעלות וכך עשיתי ואז הוא ראה שאחד מן ה"פסים" בהם מעבירים את החגורה קרוע אצלי.
אז הוא הוא תפס את החגורה שלי ומשך אותי עם תנופה חזק למעלה דומה לוואג'י ואמר לי "מה זה ?! אתה נראה כמו חזירון" בטון מאוד מזלזל מעליב ופוגע מול כל הסוללה, תוך שהוא מגניב חיוך על פניו.
לאחר מכן הוא נתן לי משימה וזמן של 20 דק' לבצע אותה.
ביצעתי את המשימה על אף שהוא עצמו לא בא לבדוק אותה , למרות שהוא השתמש במס' איומים כדי להבהיר לי שאם לא אעמוד במשימה גורלי יהיה מעבר לרע ומר.
רציתי לדעת אם על סמך הדברים שאני מציג אוכל להגיש קבילה על אותו קצין בדרגת סגן
(כל הפרטים נכונים ויש לי 4 עדים שמוכנים להעיד במשפט, מעבר לזאת יש עוד רבים מן הסוללה שחזו בסוללה אך חוששים להעיד שמא אותו קצין יתנקל להם)
לדעתי זהו מקרה בו הקצין פוגע בי פגיעה פיסית, ממש מרים עליי יד ,בנוסף פגיעה מילולית ופגיעה בכבודי. מעבר לזאת הלבנת פניי בפומבי ובנוסף ניצול סמכות.
יש לי כבר את המס' האישי של אותו קצין העלתי הכל על הכתב ואני מוכן להגיש את הקבילה רק רציתי לדעת אם באמת יתייחסו אליי ואם יעשו עם זה משהו.
תודה רבה.

נערך לאחרונה ע"י ziv1il בתאריך 17-04-2009 בשעה 14:26.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-04-2009, 14:53
  Yotamz Yotamz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ziv1il שמתחילה ב "קבילה כנגד קצין בדרגת סגן"

נציב קבילות צריכים לברר כל קבילה שמוגשת אליהם אם היא הגיונית מספיק, במקרה שלך היא הגיונית אבל עם זה שיש לחייל זכות לפנות לנציב הקבילות זה לא אומר שצריך לפנות ישר אליו (אליה?). יש גורמים בתוך היחידה שלך שיכולים לטפל בזה גם בלי שהם יקבלו טלפון מהנציב, גם כנראה יותר מהר.

מהיכרות שלי עם הבסיס, גורמים במפקדה של הכש"ל מתייחסים מאוד ברצינות ליחס כזה של מפקדים כלפי טירונים. במחזור שלי אני יודע שמפקד קיבל ריתוק רק על זה שהוא אמר לנו בתור טירונים להחזיק ידיים.

אני מציע לך לדבר לטפל בזה בלי לעקוף אף אחד, זה לא שקבילה היא אנונימית או משהו כזה.
דבר עם המסו"ל\סרע"ן\רע"ן הכש"ל. (לפי הסדר עד שיטפלו בבעיה).

ישן 17-04-2009, 17:55
  -=Ohad=- -=Ohad=- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.06
אני אענה לך מה שאני עונה לכולם על שאלות כאלה

1. אתה בקרבי, לא גובניק
2. אתה בקרבי, לא גובניק
3. אתה בקרבי, לא גובניק

יש לך חרא של סמסול,
מה שהוא עשה לא חוקי
הוא צריך להענש...

אבל אתה תקבול אותו והוא ידפוק לך את כל השירות לפחות עד שתסיים מסלול,
כל הסגל יסתכל עלייך בעין עקומה,
אתה תהיה מסומן,
לא יתנכלו אלייך לגמרי אבל אתה תרגיש את היחס.
כל מ"כ שיגיע למחלקה יקבל תדריך - "תיזהר מהבחור הזה שם עם הכובע, הוא קבל פעם את הסמסול"..

עצתי אלייך,
למרות שאתה צודק,
תנסה להבליג,
תראה אם זה היה אירוע חד פעמי,
אל תנסה לקשור קשרים ולשאול את החבר'ה מי מוכן להעיד נגד הסמסול, כי טוב לא ייצא מזה..

קיצר - אם זה לא ממשיך, ואם זה היה חד פעמי,
ואם הוא סתם רצה לעשות שרירים, והוא לא מתכנן עכשיו להשפיל אותך עד שהוא ישתחרר...
תבליג, ותשתדל לצמצם איתו מגע...

גובניק יכול לקבול את האמ אמ אמא של כל המפקדים שלו, ולעבור בסיס,
או להישאר בבסיס וכל פעם שהמפקד שולח אותו לתורנות להתחיל לרמוז לו שלדעתו יש פה התנכלות לאחר הקבילה,
וככה עוד לצאת עם איזשהו יתרון אחרי הקבילה הזאתי..
אתה?? אתה תבכה על היום שחתמת על הטופס הזה...
ישן 17-04-2009, 21:02
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ואני אענה לך בכדי שלא תשאר רק עם תשובתו של אוהד

אתה אדם בעל זכוית וכבוד - לא קורבן חסר ישע

אין כל קשר בין היותך קרבי לצורך לספוג תקיפה פיזית [לא פחות מכך] ממפקד שאינו ראוי ככל הנראה להיות 'קרבי'.

לא רק שזכותך לקבול - חובתך כאדם וכחיל לקבול כנגד מעשה שכזה. איש לא יעז לרדוף אותך ואם יעשו זאת - יהיה מי שיטפל גם בהם. קבילה לא רק שלא תסבך אותך - היא תגן עליך.

לפניך בעקרון שני מסלולי קבילה ושניהם חוקיים ותקינים. האחד למפקד הממונה עליך ועל התוקף והשני לנקח"ל. בבסיסי טירונים והדרכה לעיתים מתירים המב"ס/המג"דים מפורשות לחילים או להורי חילים לפנות אליהם ואם הוצגה בפניכם אפשרות פניה שכזו - בטוחני כי דווקא בעזרתה תקבל את המענה ההולם והיא העדיפה מכולן.

לאחריה בתור עומדת אפשרות הפניה לנקח"ל. מדובר בגוף בירוקרטי אך יחידות מתייחסות בחרדת קודש למקרים שבטיפולו. קבול יחד עם הוריך וצרף הצהרה חתומה על ההתרחשות תוך הבעת נכונות להחקר במצ"ח אודות מעשה התקיפה. דווקא הפניה למסו"ל היא זאת שתלויה יותר באישיות ובבגרות המפקדים ועלולה שלא להניב תוצאה מקווה וליצור מצג שווא של 'בדיקת המקרה'.

אתה קרבי, אתה צודק, אתה חיל בצה"ל ואתה לא חי בשכונה של ביריונים ש'לא כדאי להסתבך איתם' אלא במערכת שיודעת היטב לטפל במקרי אלימות פיזית של מפקדים כלפי חילים.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 17-04-2009 בשעה 21:05.
ישן 17-04-2009, 21:13

בעולם מושלם אתה כנראה היית צודק
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ואני אענה לך בכדי שלא תשאר רק עם תשובתו של אוהד"

יכול להיות שהמסול שלו יצדיק את הקבילה ויכול להיות שלא...
ב-90% מהמקרים:
הוא יגיד לעצמו: מי זה הליצן הבכיין הזה שקצת מושכים לו בחולצה והוא רץ לנקח"ל....

ומה עם המ"מ שיושן עם המסו"ל באותו חדר...
ומה עם זה ששיחת השבוע בבניין סגל תהיה - רק שהסמסול לא יסתבך בגלל הטמבל ההוא שקבל אותו...

הוא לא רוצה להיות החייל הכי מפורסם (ולא לטובה) בטירונות....
זה אף פעם לא טוב,
ואם עכשיו הוא ישתוק והבעיה תיפתר מעצמה, לא היה עדיף??

הכי קל לתת עצות של רמבו כשאתה לא בנעליים שלו...
תקבול, תקבול, תראה לבן זונה הזה מה זה...

אז נכון לא יתנכלו לו בכוונה ובפומבי,
אבל יסתכלו עליו שונה, וככה גם לבקשות שלו ולפניות שלו ולקורסים שאליהם הוא ירצה לצאת...
זה כתם שהולך לכל השירות,
שיכול להיות שאם עכשיו הוא פשוט יבליג - הסמסול הזה יחליף קורבן,
מה שסביר להניח שיקרה...

לקחת את הזמן ולראות מה קורה, זה הפתרון הכי טוב ל-90% מהבעיות בחיים האלה.
ישן 18-04-2009, 00:54
  ice dude ice dude אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.07
אני הייתי נותן לו אגרוף ישר לפנים ולהשפיל אותו למפקד

והוא לא יגיד כלום וידע שהוא טעה..אם אני טירון אני אכבד את מפקדי, במקרים רבים הוא יצעק עליי, יתן לי עונש, או לא עמדתי במשימה או עשיתי טעות,זאת עבודתו וחובתו של כל מפקד והוא בא לעשות אותי חייל טוב ולוחם עם משמעת,אבל יש גבול, הוא לא ישפיל אותי במובן אחר ויקלל אותי, אחרת אני ארסק לו את הפרצוף..כי אני יודע אם אני אהיה מפקד בעתיד אני לא אפגע פיזית ונפשית באף חייל,אני אכן אלמד אותו, ואצעק עליו,אתן לו עונש גם אם צריך שיבין שעשה טעות והוא צריך לתקן אותה..ואסור לשכוח שכל מפקד היה טירון וצעיר בתחילת דרכו..וגם הוא עשה טעויות ולא הבין דברים

ישן 18-04-2009, 20:45
  BELTZUSH BELTZUSH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.05

דבר איתו, אם נראה לך שהוא לא הבין את המסר ויכול להיות שיעשה את זה שוב, דבר עם המפקד שלו.

אל תפתח את זה החוצה, אל תעביר את זה לגורמים חיצוניים שלא קשורים לפלוגה או איך שקוראים לזה

שם אצלכם.

מניסיון, בפלוגת לוחמים קוראים לדבר כזה 'להלשין' או 'להשתנקר',

אני אומר בכל הכנות, מה שהוא עשה לך לא בסדר ולא תקין, אף על פי שבדיוק לפני 10 שנים היה הרבה

יותר גרוע בנורמה, אבל נהיינו כוסיות ואין מה לעשות, רק תבין-

תקבול אותו, לא תרוויח מזה הרבה, הוא ישנא אותך, אולי יעוף מהפלוגה, אבל לא ילמד את הלקח, אולי

רק יפחד להתנהג ככה שוב.

דבר עם המפקד שלו, תבקש ממנו שיסביר לו מה זה עושה לחייל, זה ישנה את התמונה,

ויוציא אותך החייל הבוגר והחכם ולא המלשין וזה שהסגל לא סובל, אולי זה מעוות, אבל זה המצב

בפלוגות הלוחמים, לפי איך שאני מכיר אותו.
ישן 18-04-2009, 22:08

לא מנסה לעורר פה מהומות
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "תגיד לי, אתה שם לב מה אתה..."

אבל תסתכל קצת על התיאורים המפורטים של פותח האשכול, לדוג':
"בטון מאוד מזלזל מעליב ופוגע מול כל הסוללה, תוך שהוא מגניב חיוך על פניו"
וגם על המשפט הזה:
"לאחר מכן הוא נתן לי משימה וזמן של 20 דק' לבצע אותה.
ביצעתי את המשימה על אף שהוא עצמו לא בא לבדוק אותה , למרות שהוא השתמש במס' איומים כדי להבהיר לי שאם לא אעמוד במשימה גורלי יהיה מעבר לרע ומר." (אני לא רואה שום טעם לפגם במשפט הזה)

משום מה, נראה לי שהעניין קצת יצא מפרופורציה, כאילו לקחו דברים שקורים בכל פלוגת חי"ר והציגו אותם באור קצת שונה.
אני כן חושב שההתנהגות של הקצין לא במקום בכלל אבל,
אני ראיתי בעיניים שלי מפקדים שעשו דברים יותר גרועים ואף אחד לא לקח את זה לרמה של קבילה,
לדוג': סמל שחייל שלו איבד קסדה,
תפס אותו בוסט והתחיל לנער אותו עד שהוא נפל על הרצפה, וצרח עליו מול כל הפלוגה שהוא ביזיון שלא נראה כמותו, אז נקבול??
מפקד שאומר לך שאתה חרא של חייל ושאתה בדרך החוצה, אז נקבול?
מפקד שאמר לך שהוא יאנוס אותך ואתה תצטער על היום שהתגייסת אם לא תעמוד בזמן, נקבול?
סרס"פ שמכריח אותך לזחול בחדר אוכל תוך כדי שאתה שוטף את הרצפה, נקבול?
מפקד שמכניס לך בעיטה בקרב מגע או מעיף לך פיצוצים ביבשים, נקבול?
מדריך לוחמה שנותן לך בעיטה בבטן שגורמת לך לא לנשום למשך חצי דקה, נקבול?
מפקד שביום שישי בצהריים בזמן הביקורים של ההורים של החיילים הדתיים,
מייבש את ההורים שעה וחצי בלי לתת לחיילים לצאת בזמן שנקבע מראש,
כי הם לא עמדו במסדר, וגורם לחצי מההורים לחזור הביתה לנסיעה של 3 שעות בלי לראות את הילדים, נקבול??

הנה כמה דוגמאות רק מהפלגה שלי בחצי שנה של טירונות ואימון מתקדם שקצת יותר מזעזעות ממה שהחייל עבר, משתמע מהדעות שלכם שצריכים לסגור לנו את היחידה...

או שאולי נסתכל על זה ככה:
אתה חוטף בעיטה בבטן כדי להראות לך כמה אתה לא אגרסיבי על הנשק,
אתה חוטף אגרוף בקרב מגע כדי שתקבל את השריטה הזאת שאי אפשר לקבל כשלא באמת כואב לך.
אתה לא יוצא לביקורים כי אתה צריך ללמוד שבזמן עומדים ואין דבר אחר (למרות שזה לא בסדר כלפי ההורים)

אני יודע על חברים בדובדבן שכל המסלול שלהם חוטפים מכות רצח,
אני יודע על חבר בפלסר גולני שהכריחו אותו לקרוע לעצמו את התחתונים ב-20 שניות כי הם לא היו מבצעיים.
אני יודע על 2 חברים שקרעו את הארבע ראשי בגלל בעיטות של המדריך קרב מגע,

יאללה תעשו טובה, כנסו לפרופורציות...
ישן 18-04-2009, 22:27
  Yotamz Yotamz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.05
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי -=Ohad=- שמתחילה ב "לא מנסה לעורר פה מהומות"

יש כאן כמה מקרים שבהחלט דרשו קבילה, אחרים שלא.

חשוב להבין, ואני פונה בזה לכל מי שהגיב כאן בעד הקבילה, שלכל מערכת יש חוקים ובכל מערכת שיש בה חוקים יש עדיין חוקים שלא נאכפים ב-100% וזה לא תקין לכאורה, אבל זה מאפשר עבודה תקינה של כל המערכת.

אני בטוח שבתור חיילים עשיתם הרבה דברים קטנים יותר או פחות שהם נגד פקודות הצבא ובכל זאת לא בכל פעם שאיחרתם להגיע לבסיס או שזרקתם מילה לא במקום למפקד או שעשינתם מחוץ לפינת עישון מוגדרת קיבלתם תלונה ועמדתם למשפט.

הדבר לא שונה בהרבה כשמדובר במפקדים, אנשים טועים ולפעמים נסחפים ועושים שטויות, זה לא תקין, אבל גם לא על כל דבר שהוא לא תקין צריך לפתוח חקירת מצ"ח ותיק בנקח"ל.

אני בכוונה לא מתייחס למקרה הספציפי הזה כי זה תלוי באותו חייל שפתח את האשכול, אבל זה נקודה למחשבה.

נערך לאחרונה ע"י Yotamz בתאריך 18-04-2009 בשעה 22:31.
ישן 19-04-2009, 12:39
  פלטיאל פלטיאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.07
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Yotamz שמתחילה ב "יש כאן כמה מקרים שבהחלט דרשו..."

גם אם רוב הקבילה תראה מעורפלת וקטנונית במשפטים כמו "הוא דיבר אלי בטון מזלזל", "הוא איים שאם לא אעמוד במשימה אז כך וכך", זה לא משנה.
כשיהיה כתוב בקבילה שהסמס"ול אמר לחייל שהוא נראה כמו "חזירון", לקבילה יהיה משקל.
לא הייתי רוצה להיות בסגל שזכה לכתבה בעיתון המציינת שבסגל הזה קצינים קוראים לחיילים יהודיים חזירונים.

השאלה היא אם באמת משתלם לקבול? הרי ארון לא יקחו מהקצין הזה, אולי יעיפו אותו מהסגל טירונים לסוללה, ומה יקרה אם אחרי הטירונות תצא בסוללה איתו?
אתה יכול כמו שמתושלח אומר, לעמוד על זכויותך ולא לתת לאף אחד להשפיל אותך לאורך כל השירות שלך,
פשוט קח בחשבון שכמו שאמרו לך, תמיד בחפיפה לא רשמית עליך יגידו "זה חייל שקובל".

ישן 20-04-2009, 16:50
  פלטיאל פלטיאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.07
מספיק עם ההיתממות
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "תגובה לכל הטועים: לא יגידו..."

כן יגידו על החייל הזה. כן יזכרו לו את זה. כמו שהגסות תהיה אות קלון לקצין, כך גם הקבילה תהיה אות קלון לחייל.
אם הקצין הזה באמת יעוף מתפקידו בגלל החייל הזה, אנשים שעבדו עם אותו קצין תמיד יציינו עובדה זו מאחורי הגב כשהחייל הזה יגיע.
ולישון בשקט אחרי קבילה?
זה שאסור להטפל לחיילים בגלל שהם קבלו על הנייר זה יפה מאוד, אבל מכאן ועד לישון בשקט?
הקצין הזה (או חבריו שיתגעגעו אליו במקרה ויעוף) בקלות יוכל לדאוג לדחוף לחייל הזה את התורניות הנדירות והנוראיות שמגיעות מדי פעם - תורניות זה דבר חוקי ו*אף אחד* לא יוכל להוכיח שהחייל קיבל אותן מתוך רגשי נקם.

אסור להשפיל חיילים, אסור להטפל לחיילים - נכון, בתיאוריה. בפועל מפקד יכול לעשות הרבה דברים לחייל ולא תמיד לחייל יהיה מה לעשות בנידון, אז מספיק להטעות את החיילים.

ישן 23-04-2009, 13:18

והמשפט הזה מוכיח
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "כאמור, אם יפגעו בזכויות שלו..."

שלא היית יום אחד בטירונות קרבית ואין לך מושג איך מתנהל כל העסק...

(לא שהטירונות כזאת קשה, זה דווקא די כיף חלק מהזמן, אבל זה לא כמו בקריה, לקבול זה לא מילה שיש בלקסיקון גם אם קראו לך חזירון או שברו עלייך שדרית מה שקורה די הרבה,
אני לא אומר שצריך לבטל את זה, פשוט צריך לקבול רק אם זה באמת חמור).

וכן אני יודע איך זה הולך בקריה או בצריפין,
המפקד שולח אותך 3 פעמים לתורנות מטבח ואתה רומז לו שאתה חושב שיש פה אפליה ויכול להיות שיהיו לזה השלכות, ובמקרה הכי גרוע במקום להיות פקיד של התא"ל הזה, תעבור להיות עובד רסר של הרנ"ג הזה, או טבח של הנגד מטבח הזה, או שתעבור לבסיס אחר שתוכל לעשות בו בית זונות ולקבול את כל העולם כי שלחו אותך לתורנות מעאפנה...
ישן 20-04-2009, 00:19
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07

לפני שאני מגיב ושואל את מה שיש לי לשאול, חשוב שתדעו שאני לא שירתתי יום בצבא - מאוד יכול להיות שהדעה שלי היא נאיבית ומבוססת אך ורק על סרטי מלחמה פיקטיביים שראיתי כשהייתי צעיר - ולכן אני מעוניין ללמוד ממי שיש לו נסיון וידע.

אני לא כל-כך מבין את התדהמה של הגולשים ולמה פותח האשכול כל-כך נסער.

אז הוא משך לך בבגדים, הרים לך את הרגל, תפס לך את הדיסקית וקרא לך חזירון...מה כבר קרה? מילא אם הוא היה נותן לך אגרוף לפנים, בעיטה חזקה לבטן או מקלל אותך וקורא לאמא שלך שמות גנאי ל10 דקות מול כל הפלוגה - דברים כאלה אני הייתי מחשיב "התעללות" או "השפלה." מה שתואר נשמע לי לא ממש רציני, בהתחשב בנסיבות (בכל זאת מדובר בטירון קרבי, הלא כן?)

מהסערה שהתעוררה כאן כתגובה להתנהגות המפקד (שעוד פעם, לדעתי לא כל-כך חמורה, אם לא חמורה בכלל,) קשה לי להבין מה מפקד כן יכול לעשות במידה וחייל באמת מתחצף אליו (לא אומר שפותח האשכול עשה זאת, או שהתנהגות הקצין לגיטימית - סתם מריץ תסריטים היפוטטיים)

כלומר, אם חייל מתנהג שלא כשורה, ומפקד נותן לו עונש פיזי כלשהוא (בדומה ל"משימה" שניתנה לפותח האשכול) והחייל אומר על הזין שלי, לא עושה את זה - המפקד אמור לעמוד שם עם הזין ביד ולשתוק? במקרה כזה הוא מזמן משטרה צבאית ורק היא רשאית לגעת פיזית בחייל ולקחת אותו למעצר?

הרי מה שאתם אומרים לי זה שהעונש הלגיטימי היחידי שעומדת בפני אותו מפקד היא או פיזית (שילך לרוץ כמה ק"מ, שיעשה X שכיבות סמיכה) או שיסגור כמה שבתות?

אני לא אשקר לכם... אישית אם הייתי רואה חייל מתחצף למפקד, והמפקד מנסה לתת עונש לגיטמי וזה לא עובד, ואז המפקד בעצם "נכנע" וקורא למ"צ (אני רק משער שזה מה שקורה, באמת שאין לי מושג ובבקשה תקנו אותי אם אני טועה) ואז מחכה זמן מסוים עד שהם יגיעו, כולו חסר כוח להשפיע על החייל או להחדיר בו קצת משמעת, זה היה מאוד מוריד לי מאותו מפקד. כאילו הוא איים ואיים ואז הגיע רגע האמת ומסתבר שאין לו באמת מה לעשות, והוא מעביר את הבעיה לגורם אחר שלו כן יש הסמכות והכוח לטפל בבעיה (מה שאומר שלקצין אין את אותו כוח וסמכות!)

שלא תבינו אותי לא נכון, אני לא חושב שאנחנו צריכים להיות כמו צבא רוסיה ולהפציץ את החיילים שלנו במכות, אבל אם באמת חייל מתחצף או לא ממלא פקודות - חשוב שחבריו לפלוגה והוא עצמו יידעו שהמפקד לא יעבור על זה בשתיקה ולא יעביר את הבעיה הלאה אלא יטפל בה מיד, כדי שכולם יבינו שהתוצאות הן מיידיות והמפקד לא סתם גננת שמלשינה עליך שאתה עושה משהו רע אלה מישהו שגם לו יש הכוח להעניש אותך במידה ואתה לא משתף פעולה.

ועוד פעם, לטירונות קרבית עוד לא הגעתי. אבל אני חושב שזה דבר נכון ולגיטימי שמפקד יפעיל קצת לחץ פיזי על חייל שלא מתנהג כשורה (במידה והוא באמת עשה רע כן?) ואולי אפילו מומלץ שזה יהיה מול שאר החיילים - משהו כמו סטירה, דחיפה - בטח שלא שבירת עצמות או קריטת איברים.

מה שבאמת מעניין אותי אבל זה מה עושה אותו קצין כשחייל מתנהג לא בסדר (לא ממלא פקודה, מתחצף, התנהגות לא הולמת) ולא מוכן לעמוד במשימה פיזית (שהיא הנשק ענישה היחידי של אותו קצין, לפחות מיידית, לא?) למי החייל הבעייתי מועבר? מה נעשה איתו עד שהוא מועבר לשם ומי עושה לו את זה?

ישן 24-04-2009, 13:20
  apasniy_arab apasniy_arab אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.04
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "איזה דרכים למשל? אני מבולבל..."

באמת ראית קצת הרבה סרטים.

החייל הכי לא ממושמע על גבול העבריין, הכי קשוח, הכי עקשן - נרגע אחרי 28 בבסיס, אין דבר ש2 3 שבתות לא יפתרו.

ומי שבאמת לא מסוגל להתמודד עם מסגרת צבאית - כלא- ולא צריך משטרה צבאית.
באים לחייל ואומרים לו: שים כומתה יש'ך משפט אצל מפקד הבסיס - והוא שולח אותו לכלא.

אם ייצא לך מתישהו לשרת באיזושהי מסגרת מחייבת והרמה הממונה עליך (לצורך העניין בוס) תעשה משהו שלא נראה לך (שלא לדבר על השפלה, העלבה וכו'), ואתה תרגיש חסר אונים, כי אתה מחוייב להיות שם, אתה תבין בדיוק את כל עניין השרשור- השילוב של השפלה, חוסר אונים, ותחושת אחד-נגד-כולם משפיע על חייל, ונחרט בזכרונו להרבה שנים.

ומעבר לזה, אם אתה מודע לזה שאתה לא אובייקטיבי ומדבר מחוסר נסיון והבנה של המערכת, למה אתה חושב שמישהו יוכל להסביר לך או לשנות את דעתך?!

ארדוף אוייבי ואשיגם, ולא אשוב עד כלותם..

(מרץ 05 לשעבר)

ישן 24-04-2009, 02:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי red-junior שמתחילה ב "אני קורא חלק מהתגובות ולא מבין.."

לא התגייסת עדיין - הה?
מה שיקרה לאותו חייל הוא פשוט - ריסון, משפט וכלא. תקיפה היא עבירה פלילית - סתם ככה, לידיעתך.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:47

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר