לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-04-2009, 19:51
  noem noem אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.04.09
אריה זכר בוגר מול צבוע זכר בוגר

אני הבנתי שאריה זכר הוא מנהיג הלהקה והוא זה שצריך להגן על הלהקה מפני איומים חיצוניים .
אבל הבעיה היא שיש את הצבועים שרק הם מסוגלים להרוג אריות. ולקחת מהם את הטרף שלהם.

ואני ראיתי סרטון באינטרנט של צבוע שהצליח לפצוע לביאה באורח קשה.

לפי מה שעולה מכך נראה שהצבועים מטילים אימה על האריות באפריקה והם האוייב מספר אחד שלהם.
כמו כן לצבוע הבנתי יש את כוח הלסתות והנשיכה הכי חזק בעולם בקרב החיות.

שאלתי היא כזו . אם הצבוע יבוא להרוג את גורי האריה . והאריה הזכר יהיה באותו מקום.
האם האריה אמיץ מספיק לנסות להגן ולהתמודד עם הצבוע או שיברח עקב הפחד מהלסתות החזקות של הצבוע.???

האם יש מקרים מתועדים של צבוע שהרגו אריות והרגו את שאר הלביאות והגורים?
האם אריה זכר בוגר יכול להתמודד בכלל מול הכוח של הצבוע האימתני?
כוח נשיכה של טון יש לצבוע!! שלפי דעתי כנראה יכול לרסק אריה לשניים.

אשמח להבארות. כי אם נכון העניין. אז האריה הוא בכלל לא מלך החיות אלא הצבוע.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-04-2009, 20:48
  משתמש זכר idanez idanez אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.08
בעיקרון.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי noem שמתחילה ב "אריה זכר בוגר מול צבוע זכר בוגר"

תשמע, ברמת העיקרון, הנעילת לסת הכי חזקה בממלכת החיות שמורה לתנין..
2500 קילו לסמ"ר.

אם אתה משווה בין אריה, לצבוע, אז אני יוסיף לך עוד חיה למשוואה. טיגריס.

עוצמת נשיכה של אריה בוגר נמדדת הסביבות ה 300 קסמ"ר.
עוצמת נשיכה של צבוע נמדדת באזור ה 500.
ולעומתם עוצמת נשיכה של טיגריס היא 560.

מה שגורם לאריות להתעלות בעצם על הטיגריסים היא העובדה שרוב הסיכויים שלא יהיה פה קרב אחד על אחד מכיוון שהאריות צדים בלהקה, והם לא יצודו טיגריס בכל מקרה.
מהאריה כולם נרתעים בגלל הרעמה, וזאת גם הסיבה שהוא לא צד רוב הזמן, אלה הלביאות, הרעמה מסגירה אותו. אריות לרוב יצודו בלילה וגם כמה שפחות.

לצבועים אין שום בעיה לצוד כל דבר מכיוון שגם הם צדים בלהקות, ולא כמו האריות, הם מתישים את הטרף. הם יכולים לרדוף אחרי הטרף מרחק של 3-5 ק"מ ולא להתעייף מהעניין.

ובגלל זה ,לא כמו האריות, הם לא הורגים את הטרף לפני שהם אוכלים אותו, בגלל שהוא תשוש- הם פשוט מתחילים לאכול אותו בזמן שהוא חי, הוא כבר ימות מזה.

העוצמת נשיכה שלהם יותר גדולה מכיוון שהם אוכלי נבלות, ולרוב יאכלו הכל חוץ מהפרסות והקרניים של בעל החיים, ולכן הם צריכים עוצמת נשיכה ששוברת עצמות.
לאריות אין את הצורך בזה.

וגם לטיגריסים לו, העובדה שעוצמת נשיכה שלהם יותר חזקה היא פיזית בגלל הצורה של הלסתות, הם קצרות יותר ורחבות לעומת האריה שהלסתות ארוכות יותר וצרות (תשבו בין לסת של בולדוג ללסת של דוברמן).

ואם בהשוואות עסקינן.
מבחינת יחס גודל חיה - מול עוצמת נשיכה. אז כאן זוכה בכלל השד הטאזמני.

בכלל מקרה, אין בעיה לצבועים לפרק לביאה, היו מקרים (תודה ל נשיונל ג'יאוגראפיק ווילד).
הם יבחרו לא להתעסק איתה בכל מקרה.
למה? תשאל אותם.

ישן 23-04-2009, 08:24
צלמית המשתמש של ~M~
  ~M~ ~M~ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
הרשו לי להוסיף כמה נתונים טכניים...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי noem שמתחילה ב "אריה זכר בוגר מול צבוע זכר בוגר"

למה רוב הסיכויים שהאריה ינצח? בקרב אחד על אחד, האריה גדול יותר, יש לו יותר משקל.
לניבים שלו יש זיזים חד כיווניים ככה שברגע שהם ננעצים הוא יכול לאחוז בטרף בחוזקה רבה יותר מבלי להדק יותר מדי את הלסת!
יש לו טפרים ארוכים וחדים משל הצבוע שכן האריה ממשפחת החתוליים ומסוגל להחביא את טפריו והצבוע הוא סוג ש לכלב ולא יכול... משום כך לאריה יש את האפשרות לשרוט את הטרף למוות או יותר נכון לשסע...
חוץ מזה, תביא עליו, הרעמה! מעבר לזה שהיא משווה לו את המראה המלכותי, מעבר לזה שהיא קצת מאיימת ומלאת כריזמה.. למה לדעתך הרעמה הופכת אותו לטורף על?

ישן 24-04-2009, 16:54

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי noem שמתחילה ב "עדיין לא עניתם על השאלות שלי!!! בבקשה מישהו יכול לענות"

היו מקרים שצבועים הרגו לביאות חולות / חלשות. לא בריאות.
בד"כ שהם מזהים הזדמנות כזאת הם הולכים עליה.

עם אריות הם לא מתעסקים.
אריות שיודעים שיש צבועים שצדים בשטח שלהם יבואו להתעמת איתם ויהרגו אותם אם הם יכולים.
והם יכולים.
העובדה שהאריה ינצח צבוע היא מאוד פשוט. אנטומיה של אריה וטקטיקט ציד היא מעולה לעומת הצבועים שלא גמישים ולא הכי מהירים. ולא לדבר על טקטיקט ציד שאין להם הם פשוט רצים הרבה ומתחילים לנשוך.

עוד דבר הוא, שכמו בכל זן בטבע, בד"כ (וחשוב להבהיר שזה רק בד"כ) הזכר יהיה יותר מסיבי מהנקבה.
האריה הוא בד"כ פי 2 - 2.5 יותר גדול במסת גוף מהלביאה. בגלל זה ברוב ההתקפות (בלילה שהוא כבר כן משתתף) אם הלביאות מתקשות להכניע טרף, האריה מצטרף והוא יהיה זה שיכניע אותו.

אצל הצבועים, אין מנהיג של הלהקה, יש מנהיגה.
אז אפשר להבין את היחס כוחות פה.

ישן 24-04-2009, 19:38

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי dr.parrot שמתחילה ב "[font=Verdana]-m- יש לך טעות..."

לא צריך תוכנית בנשיונל.
הצבועים הם ממשפחת החתוליים,
הם נמצאים בתת משפחה שנקראת דמויי-חתול.

בעברית זה אומר, "וואלה לא יודע מה נסגר איתם- בוא נמציא משהו".

קח בחשבון שההשתייכויות האלה משתנות מהיום למחר בגלל כל אחד שקורא לעצמו מדען וממציא ממצאים חדשים.
מחר יקום מישהו, אולי אני, למרות שיש לי מה לעשות מחר. אני יקרא לעצמי מדען, חוקר, ביולוג, זיאולוג.. קרא לי איך שבא לך.. ויחליט שבגלל שהאשכים של הכלב שלי (למרות שיש לי כלבה) שווים במשקל לאשכים של הצבוע אז הוא שייך למשפחת הכלביים.

אני אישית עדיין חושב שמבחינה פיזית הוא יותר דומה לכלב, הוא מזכיר לי דינגו יותר מאשר כל חתול עלי אדמות.
ולא משנה כמה ינסו לשכנע אותי או להמציא תת-סדרות כמו דמויי-חתול.
תכלס אני לא רואה בו שום דבר שמזכיר לי חתול.

ישן 25-04-2009, 21:23
צלמית המשתמש של ~M~
  ~M~ ~M~ אינו מחובר  

טוב, בואו תיראו איך אני מסיים את הדיון הזה בכמה עובדות בסיסיות.

1. אריה הרבה יותר גדול ומאסיבי. באומניות לחימה אולי אפשר להגיד שלא זה מה שקובע, אבל בחיי חיות הבר ובטבע הפרוע של הסוואנות באפריקה החזק בהחלט שולט! אם הצבוע יזנק בכל כוחו לעבר מטרה, זה לא רואה את עוצמת הכפות האדירה של האריה! הכוח של האריה יכול בקלות להעיף צבוע...

קנה מידה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.bestweekever.tv/bwe/images/2009/03/LION-AND-MAN-TAKE-A-SWIM-1.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://snarfd.com/wp-content/uploads/2007/12/hyena-men.jpg]

קח בחשבון כמה מדדים כשאתה לוקח קנה מידה; הרבה מתייחסים לאריות כטורפים הרבה יותר קטנים ממה שהם רק בגלל שהטיגריס הרבה יותר גדול, אבל זו הנחה לא נכונה בכלל! כמו שאתה רואה הם גדולים ואימתניים למדי... עוד דבר, הזכר גדול בהרבה מן הנקבה!

2. הלסתות של האריה גדולות בהרבה משל הצבוע! גם אם לטונה יש עוצמת לסת גדולה משל כריש וגם היא דג טורף, לא אומר שהיא יכולה לגבור על עמלץ לבן בכזאת קלות.. מה גם שהשיניים שלו מתחלפות כל העת.. הלסתות של האריה מותאמות לציד והצבוע משתמש בלסתותיו בעיקר כד לשבור עצמות של נבלה שכבר הספקה להתייבש והיא יותר קשה ללעיסה ועיכול. האריה מקבל הכל טרי.. אבל ברמת העיקרון, במלחמה צבוע גדול במיוחד אולי יוכל להכניס חלק אנכי מרגלו של האריה ולנסות לשבור אותה.. אריה יכול להכניס את כל ראשו של הצבוע לפיו ולרסק אותו... יש לו לסת חזקה יותר, ניבים ארוכים יותר עם זיזים חד כיווניים, שבקלות יאפשרו חדירה לכל עורק וכל ווריד, ובטח לקנה הנשימה או לליבו של הצבוע.. לשבור את צלעותיו.. לנקב את ריאותיו וכיוצא בזה...

3. וכמובן העניין המכריע שנתתי בתור חידה למה האריה הוא מלך החיות ונורא קשה להרוג אותו? ובכן, כמו שרמזתי, זה קשור לרעמה! היא אולי נראית מלכותית.. יפה.. מאיימת.. אבל! יש לה תפקיד חשוב אחר! הטכניקה המכרעת בהריגה בעולם כולו כככלל ובאפריקה בפרט, היא חנק של קנה הנשימה והעורקים שבגרון עד שהקורבן מאבד הכרה ומת מאיבוד דם. יעיל, מהיר, ועובד... שים לב לאריה! טורף על! כל הגרון והצוואר שלו מכוסים רעמה סמיכה שלא מאפשרת גישה לגרון! פשוט אי אפשר לנגוס בזה אם אי לך וואחד פה של סופר קרוק או משהו בסגנון!!! הצבוע יכול לנסות כל היום לחנוק את האריה ולנזנק לו על הגרון... לא יעזור.. האריה מעיף אותו. ואם הוא רק יתקרב לו לגורים אתה פתאום תגלה שלד של צבוע על עץ!

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://fohn.net/lion-pictures-facts/lion.jpg]

לא מתעסקים עם מלך החיות

ישן 25-04-2009, 22:54

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ~M~ שמתחילה ב "טוב, בואו תיראו איך אני מסיים את הדיון הזה בכמה עובדות בסיסיות."

"האריה מקבל הכל טרי........."
האריה הרבה מאוד פעמים יעדיף לאכול פגרים.
לא כאלה שנרקבים כמו שהצבועים יכולים לאכול, המיצי קיבה של הצבועים מאוד חזקים במיוחד למטרה הזאת של לעכל את הכל.
אבל האריות הרבה פעמים יגנבו אוכל שצדו חיות אחרות לרבות צבועים.

לגבי הרעמה, עוד אין לה שום הסבר מדעי חוץ מלתת נפח וגודל.
כל העניין בטבע זה: מי עושה את עצמו יותר מרשים ויותר גדול . (דובים יעמדו על 2 ויפרסו ידיים לגובה, קוברות יפרסו את הצלעות.. יונים ינפחו צוואר.. וכו'..)

"גם אם לטונה יש עוצמת לסת גדולה משל כריש וגם היא דג טורף, לא אומר שהיא יכולה לגבור על עמלץ לבן בכזאת קלות......."
תתפלא אבל לא צריך לסת גדולה בשביל לפרק עמלץ, דולפינים עושים את זה מאז ומתמיד... הם פשוט נוגחים בהם.
ולכל לסת של כריש יש תפקיד לפי סוג האוכל.
לעמלץ יש שיניים משוננות במטרה לנסר נתחים של בשר.
לכריש-שור יש לסת שנראת כמו מפצח אגוזים כי הוא מפרק צדפות..
זה הכל עניין של הסתגלות לסביבת מחיה.

ישן 27-04-2009, 09:36
צלמית המשתמש של ~M~
  ~M~ ~M~ אינו מחובר  

מה אתה מתחכם לי פה? חחחחחח...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי idanez שמתחילה ב ""האריה מקבל הכל טרי........."..."

אם הוא לא אוכל פגרים נרקבים הוא אוכל טרי! לא משנה אם הוא צד את החיה, הלביאה שלו או טורף אחר.

מדעית דווקא הוכיחו שהרעמה נועדה לכך בין היתר. זה בדיוק למה יוצא שבסופו של דבר אריות מגרשים זכרים אחרים מהטריטוריה שלהם ובד"כ לא הורגים, אין גישה לגרון... עובדה, את רוב הציד עושה הלביאה ואין לה רעמה כשי לאיים על אף אחד.. אם אריה תוקף הוא כמעט בלתי מנוצח.

לגבי החיות הימיות.. מה אתה מערבב לי שמיים וריבה.. איך הטענה שלך קשורה איכשהו למה שאמרתי? אני דיברתי על עמלץ לבן וטונה.. לא על דולפינים שחיים בלהקות ולא על כרישים אחרים... דולפין אחד על אחד מול עמלץ לבן ימצא את מותו לבטח, גם אם הוא ינגח בכריש עם כסדה.. ובלהקה כמו בלהקה, אם להקת צבועים תתנפל על אריה, לצבועים שלום.. אבל מדברים פה בקרב אחד על אחד ידידי.. אני חושש שקצת פיספסת את הפואנטה שלי.

נערך לאחרונה ע"י ~M~ בתאריך 27-04-2009 בשעה 09:40.
ישן 27-04-2009, 12:45

...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ~M~ שמתחילה ב "מה אתה מתחכם לי פה? חחחחחח..."

אני לא יודע, בד"כ חיות בטבע לא באות עם תאריך פג תוקף או אזהרה - נא לשמור במקום מוצל לאחר ההרג. אז מבחינתי, אם מישהו אחר צד את זה ויום אחרי האריה מוצא את זה, זה לא טרי!
ולא חסרים מקרים -- מתועדים --של אריות שהשאירו טרף גדול ואכלו ממנו במשך 3-4 ימים..

אני אשמח אם תביא לי את ההוכחה המדעית לרעמה, לא נתקלתי בה בשום מקום.
ללביאה אין רעמה כי היא לא צריכה לאיים על אף אחד, אם זה טרף היא עושה את הדבר שהיא יודעת הכי טוב, שזה להתגנב ולצוד. ואם זה אריה בוגר, זה לא מתפקידה להגן על שום דבר. יש את הזכר בשביל זה, ואם מנצחים אותו, היא תחיה עם מי שניצח, אין פה דיונים של בעד ונגד.

העובדה שאף אריה לא הרג אריה אחר, היא מכיוון שהכל הצגת שרירים, אף אחד לא מסתכן במוות. אם 2 אריות רבים על מנהיגות, הם לא ינסו להרוג אחד את השני - הראשון שירגיש שהוא בסכנת מוות יסוג ויחפש מקום לחיות בו בשקט.

לגבי החיות הימיות, שוב, אני לא מבין מאיפה העובדות. אבל הדולפין (ביחיד) נוגח בזימים שזה מקום רגיש אצל הכריש, ובבטן של הכריש עד שהוא נסוג, ואם הוא אידיוט אז עד שהוא מת. ושוב- לא חסר מקרים--- מתועדים!---. ולא בלהקה. אחד על אחד.. נכון שהעמלץ יכול לתת לו ביס ולהוריד חתיכה ממנו והוא ימות.. אבל הוא ממש לא מפרק אותו כמו שנדמה לך. לרוב 2 פרטים יזהרו מאוד אחד מהשני ויעדיפו לא לתקוף. אלא אם יש דולפינים שנולדו וצריך להגן עליהם.

לגבי עמלץ וטונה אני בכלל לא מבין מה הקשר, קודם כל טונה זאת משפחה ענקית, זה לא סוג אחד, ואתה לא משווה לכל משפחת הכרישים אתה משווה רק לעמלץ. אז תבחר לך סוג של טונה. .. ב. גם טונה חיה בלהקות, רק הפרטים הענקיים, שעוברים את ה 500 קילו מתחילים לחיות לבד, וגם אז, אין לה אופציה לפעור לסתות כמו לכריש בשביל לתת ביס למשהו בגודל של כריש, אז מה היתה ההשוואה פה?!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:16

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר