לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-04-2009, 01:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "זאת לא קסדה אמריקאית? והחייל..."

השימוש באיזולירבנד הוא להחזקת רשת הסוואה על הקסדה. תסתכל על תמונות של צנחנים בששת הימים ותראה שהוא די נפוץ (או הוא, או גומי)

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-04-2009, 11:07
  amitsur333 amitsur333 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.07
רדו כבר מהקטע השחוק של הגומי הפעלה השחור
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "זאת לא קסדה אמריקאית? והחייל..."

שפצורים מעצם טיבעם נועדו גם כדי להיות יפים וגם לבטא איזו ייחודיות מסוימת של יחידה ולא רק לצרכים מבצעיים נטו. אנשי כ"מ בצבא האמריקאי, למשל, לא משפצרים קסדות בכלל והולכים במראה המילואימניק בצאלים- זה חלק מהווסאח שלהם וואסאח הוא חלק משמעותי וחשוב מאוד ברוח היחידה והלוחם.
לגופו של עניין הגומי הפעלה השחור הוא חסר כל משמעות מבחינה מבצעית [וכן יש הרבה שחור גם בטבע כל מי שהיה ברמה"ג בחורף יעיד.....וודאי שבאזורים אורבניים] ואף אחד שנמצא מאחורי כוונת של נשק צבאי לא מכוון לראש ממילא [לא שאני מכיר בכל אופן] כך שהאמירות לגבי ה"נימה שחורה מינימלית" הן חסרות משמעות. חייל רוצה להיראות יפה ומסודר יותר- מצויין!
ושורה תחתונה - נמאס מהעלאת הנושא כל פעם שרואים חייל בגדוד חרוב עם גומי הפעלה שחור על הקסדה- ככה הם אוהבים וזו סיבה מספיק טובה.

[איש דגול אחד]

ישן 24-04-2009, 13:42

לא מגדוד חרוב ולא נעלב בקלות
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "האם אתה מגדוד חרוב ונעלבת פעם..."

שמעת על כבישי אספלט? מכוניות? רהיטים? קירות של מבנים? - כל אלו מצויים בשפע באזורים אורבניים ומצויים בשפע בצבע שחור. יחידות שנמצאות הרבה בסביבה אורבנית מעדיפות צבע שחור - [לפעמים, אגב,דווקא לצורך זיהוי טוב יותר של כוחות עמיתים בלילה] אם כך או כך- לחתיכת גומי השחורה הזאת אין כל משמעות מבצעית שאיננה זניחה לחלוטין ועל כן אם חייל חושב שזה נראה טוב יותר וזה גורם לו להרגיש טוב יותר אין שום בעיה שישים קצת גומי הפעלה. לא בזה נמדדת המצועיות של יחידה [הראיה שוב הקסדות המצחיקות של יחידות העלית האמריקאיות או העובדה שבסיירת מטכ"ל, לפחות בזמן שהייתי בסדיר השתמשו בכוונה במיתרי שפצור צבעוניים לנשק וכד' - זה מן קטע לא מזיק של הווי צבאי ותו לא]

[איש דגול אחד]

ישן 26-04-2009, 11:51

אין לי מושג מאיפה אתה שואב את המידע שלך
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב ""אהבה" טובה למיטה, לא לקרב"

אבל אותי לימדו שיורים למרכז מסה ולא לראש. צלף ירה לראש רק אם ממש אין לו ברירה וישאף לכוון לחלק הכי גדול של הגוף שהוא רואה.
שחור הוא צבע שקיים המון בטבע ובשטח וודאי שאינו בולט בצורה שמצדיקה לעשות מזה כזה עניין [עץ שנשרף הוא לא שחור? וחתול שחור לא יודע להתגנב בלילה יותר טוב מחתול ג'ינג'י? ומה עם עורב? נחש? עקרב? סלע בזלת?] שמתם לב שכל כלי הנשק בעולם [כמעט] הם בצבע שחור? שהנעליים הצבאיות הן שחורות? שיש אנשים עם שיער שחור וגם עם צבע עור שחור [וגם עם שיניים שחורות?] בחייאת נו - אין לגומייה המסכנה הזאת שום משמעות מבצעית. ואם לא הייתי מכיר אותך [היכרות און ליין בלבד] כאדם רציני הייתי פוטר את הסיפור על צלפי החזבאללה במילים קשקוש בלבוש אבל גם אם הוא נכון - נו אז שינסו לכוון לגומי השחור של הקסדה ושיהיה להם בהצלחה. כל זה אינו מתחרה בחשיבות של חייל שדואג לציוד משופצר ולהופעה ייצוגית ומשקיע בזה. וד"א לגומיה הזאת יש גם משמעות מבצעית בהחרשת הקסדה בכל מיני מכות מסלעים קירות וכד.

[איש דגול אחד]

ישן 26-04-2009, 20:00

לא ברור לי איפה ראית שחצנות
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "השחצנות שלך לא במקום"

א. ברור שעדיף גומי ירוק אבל הטענה שלי היא שלא נורא גם אם יש גומי שחור [כמו הנשק הנעליים המשקפת האמר"ל סמן הלייזר הכוונת האופטית המחסניות ועוד ציוד תקני שצה"ל מספק]
ב. אולי גם בזה אתה יודע יותר ממני אבל אני משוכנע [מתחושת בטן ולא מבדיקה סטטיסטית] שהרבה יותר חיילים נפגעו בגוף מאשר בראש. אני על כל פנים, בעל קילומטראז' של עשרות רבות של תחקירי אירוע צבאיים וליקחי קרבות שאני מקפיד לקרוא לא זוכר ששמעתי על מקרה שבו חייל נהרג כתוצאה מכך שצלף פגע לו בראש.
ג. בכל אופן אם תשים לב קיבלתי את טענתך לגבי ההנחיות המשונות שניתנו לצלפי החזבאללה על אף שלא הפנית למקור כלשהו רק טענתי שמדובר בהנחיות לא מקצועיות. [בכלל ההגיון שאומר שמה שטוב לm16 בכוונות ברזל ל25 מטר (הנימה המינימלית) תקף גם לגבי בליסטיקה של נשק צלפים עם אמצעי אופטי (באיזה טווח?) לא ברור לי - אבל בזה אני באמת לא ממש מבין]

[איש דגול אחד]

ישן 27-04-2009, 08:40
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי amitsur333 שמתחילה ב "אין לי מושג מאיפה אתה שואב את המידע שלך"

The problem with the black helmet or thick black band is, in my mind, not necessarily that the enemy sniper will use it to aim at your head but rather that it will make you easier to spot. He can then aim wherever he chooses
Black is a bad color, day or night. It is bad for boots and bad for weapons.

I think that historically, the metal parts of of weapons were either finished dark or painted so that they wouldn't reflect. The original 7_62 AR10, the predessesor of the 5_56 M16, had brown colored plastic parts to make it them look like traditional wood parts in order to satisfy the traditionalists in the military. I don't know why it was switched to black, but this definitely started a trend.

Recently, most of the new weapon models (FN SCAR, H&K XM8) proposed for replacing the M16 are appearing in a sand color Flat Dark Earth. All Canadian M16s have green plastic parts which I think work very well

I think it is very unfortunate that the current Tavor was issued in black plastic rather than the olive color of the models tested in 2000/1

Note that most Western armies today also seem to be issuing non-shiny brown boots rather than the traditional black boots

Look at the photos of the M4 with the painted furniture below and see how it blends in better with the natural surroundings

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

In comparison photo below, see which is easier to spot, the regular black or the painted rifle

The one on the right would have hidden even better if I dared paint the metal parts

Which stand out more the brown or black boots?

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 27-04-2009 בשעה 08:43.
ישן 24-04-2009, 23:25
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי amitsur333 שמתחילה ב "רדו כבר מהקטע השחוק של הגומי הפעלה השחור"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amitsur333
שפצורים מעצם טיבעם נועדו גם כדי להיות יפים וגם לבטא איזו ייחודיות מסוימת של יחידה ולא רק לצרכים מבצעיים נטו.

. חייל רוצה להיראות יפה ומסודר יותר- מצויין!

ככה הם אוהבים וזו סיבה מספיק טובה.

It is sad when someone who I believe was/is a combat soldier thinks like this

So if soldiers want to glue horns on their helmets like Vikings, or paste bright red Power Rangers stickers because it makes them feel good, it's OK?

If so then maybe we should even take a tip from the Italians who are very well known for their good taste in fashion (I see that they also go for the thick black bands on their helmets)? Of course this is an army that couldn't defeat Ethiopia without the help of Germany

?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 24-04-2009 בשעה 23:34.
ישן 28-04-2009, 15:29
צלמית המשתמש של big1981
  big1981 big1981 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.11.04
מגן על העורקים במפשעה
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "השכפ"צ שלהם מגן על הביצים?"

The illac and femoral artery runs there - http://www.merck.com/media/mmhe2/fi..._034_02_eps.gif

מצטער, אני לא מכיר את המונחים הרפואיים בעברית, בכל אופן, לפי מחקר פגיעות שנערך בצבא האמריקאי, הרבה פגיעות רסיסים פגעו בעורק הזה שהוא אחד הראשים בגוף ועלול לגרום לדימום רציני. כפי שאת יודע, ניתן לשים ח"ע על הירך בצורה מסויימת בכדי לעצור את הדימום (ח"ע רוסי לדוגמא, או בעזרת משולשים אם מחסנית), אבל המיגון הנ"ל הוריד את רמת הפגיעה בעורק באזור המפשעה (למרות שהירך עדיין חשוף). כמו כן, בתמונה הראשונה במקבץ האחרון, שים לב שלחייל יש מיגון כלשהוא מסביב לצוואר בכדי להגן על העורקים שם, בשכפ"ץ הצה"לי זהו תפקידו של הצווארון שאמור להיות מורם בכדי להגן על אזור רגיש זה (אלא אם כן הוא נחתך לפני זה על ידי חייל אחר כדי שהוא יראה מגניב בפעילות ביחד עם הגומי הפעלה)
בכל אופן, זוהי התאוריה מאחורי זה

נערך לאחרונה ע"י big1981 בתאריך 28-04-2009 בשעה 15:34.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:00

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר