לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-04-2007, 22:49
צלמית המשתמש של Asafus
  Asafus Asafus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.02.06
שאלות - חובק לנשק, תליית הנשק על האפוד, צבע האפוד והכנת מצנפת

אני מפנה את השאלה ללוחמים מנוסים, כי אני לא אחד כזה...
א) היתרון בחובק לנשק הוא שהוא מונע מהרצועה להכנס בין כוונות כשיש רוח. הבעיה היא שכשהנשק בתלה צוואר, המשקל של הקנה מפיל את הנשק כלפי מטה וזה יוצר מצב לא נוח של הנשק על הגוף. האם יש דרך כלשהי למנוע את זה? האם חובק באמת מספק יתרון על חיבור הרצועה לאזור הכוונת הקדמית?
ב) ראיתי לא פעם תמונות של לוחמים כשהנשק מחובר לרצועת האפוד באמצעי כזה או אחר. מצב אחיזה זה יעיל בלוחמה בשטח פתוח עם הסתערויות, פזצט"אות וכו, או שעדיף תלה צוואר וזהו? כמו כן, אם תולים את הנשק בצורה הנ"ל על אפוד, אז משאירים את הרצועה מחוברת לנשק, או שמורידים אותה?
ג) האם אפוד/וסט בצבע שחור או חול רלוונטי, לאור מדי הזית? האם צבע ירוק הוא הפשרה הכי מוצלחת בין זירת לחימה מדברית לזירה מיוערת?
ד) יש לי רשת הסוואה מדברית בגדול של כ-60*60 ס"מ. האם זה מספיק להכין מצנפת, או שעדיף לי לנסות להשיג רשת יותר גדולה?

נערך לאחרונה ע"י Asafus בתאריך 07-04-2007 בשעה 23:06.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-04-2007, 23:25
  ido27 ido27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
הכל שאלה של נוחות
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "תגובה ל Asafus"

רוב הלוחמים ששמים חובק שמים בגלל הנוחות שלו בהליכה רגילה כשהנשק בהצלב והוא מקביל לגוף ואפשרות כניסה מהירה למצב גם כשאתה בהצלב.

לגבי תליית הנשק עם קליפס לווסט זו גם שאלה של נוחות וקצת מקצועיות- מקצועית זה מאפשר לך להתעסק בציוד בלי צורך להעברה להצלב כך אתה מוכן תמיד להכנס למצב, כניסה מהירה וסיכוי נמוך להתקל בשרכי הוסט, נשק מקביל לגוף כך שמרחוק בלילה לא תראה חמוש אלא כגוש שחור.

לגבי צבעי הוסט- תמיד תעדיף שיהיו מתאימים לצבא המדים שלך, קח לדוגמא את הווסט השחור על המדי חקי הרגילים, בלילה פלג גופך העליון יבלוט יותר מכיוון שצבעי המדים שלך יותר בהירים.

ישן 07-04-2007, 23:29
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
עניין אישי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Asafus שמתחילה ב "שאלות - חובק לנשק, תליית הנשק על האפוד, צבע האפוד והכנת מצנפת"

אני מניח שכשאתה אומר "חובק נשק" אתה מתכוון לחיבור מיתרי הרצועה לחבק המתפסים של ה M16 (ראיתי שבחלק מהמקומות תופרים רצועת סקוצ', אני העדפתי שתי לולאות חנק פשוטות ממיתר שפצור סטנדרטי- מספיק בהחלט). היתרון המרכזי של השיטה הוא שהיא מאפשרת ללכת עם רצועה קצרה יחסית ועדיין לאפשר גמישות רבה בקירוב והרחקת הנשק מן הגוף (חשוב כאשר אתה יורה בהצבעה) ומאפשרת ירי בהצלב. יתרונה השני הוא כמו שאמרת- מונעת מהרצועה להסתבך סביב הכוונת הקדמית או להסתיר אותה. אם אתה עושה את זה שים לב לקבע את הלולאות כך שהקצה שהולך לרצועה אינו ממוקם למעלה (מול המסילה) אלא בצד ככל הניתן.

לגבי "תלה צוואר" - אכן שיטה מטופשת ברוב המקרים שלא מאפשרת מעבר לנשק חלופי או עזיבת הנשק לצורך שימוש בידיים או תנועה חופשית. אני מציע להימנע ולשפצר את הרצועה לחבק המתפסים, דבר שמבטל את הצורך לעבור לתלה צוואר בשביל לירות.

אם תעשה חיפוש בפורום תראה שהיה פעם אשכול שעסק בדרכים לשפצר ווסט לגוף, והעליתי אליו תמונות של ווסט פח"ע - יש שם דוגמה לשיפצור מובנה של הנשק לווסט בקליפס. ולא, אם אתה מחבר את הנשק לווסט אל תשאיר את הרצועה כי זה חסר טעם- קפל אותה ודחוף אותה לאיזה פאוצ'.

לגבי צבע הווסט- אני חושב שבאותו אשכול (אולי באשכול אחר) הוכחתי שצבע שחור הוא צבע הסוואה גרוע, בכל תנאי ועל כל רקע, כולל כהה (וזאת למרות שהווסט פח"ע שלי מהסעיף הקודם הוא שחור). ווסט חום או ירוק עדיף כמעט בכל מצב, למעט פעילות התערבות/השתלטות מובהקת בה יש לצבע השחור יתרון מסויים (שאינו קשור להסוואה, אלא להיפך).

ישן 08-04-2007, 00:12
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
עיין במה שכתבתי על הביגוד לחי"ר,
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Asafus שמתחילה ב "תודה רבה על התשובות! עכשיו רק..."

יש שם למיטב זכרוני הסבר קצר למה שחור הוא צבע גרוע.
(בקיצור עוד יותר נמרץ: אין שחור ממש בטבע, והצבע הזה ביום בולט בכל מקום שיהיה בו. השימוש בו בבגדי הסוואה הוא תמיד ככתמים קטנים, שמדמים צל, ובתור בלוק הוא מושך תשומת לב. הוא מופיע בתור צל במקום שלא צריך להיות, ואפילו בצללים הוא לא תמיד מוסתר יותר מצבעים אחרים).

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 08-04-2007, 12:38
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Asafus שמתחילה ב "שאלות - חובק לנשק, תליית הנשק על האפוד, צבע האפוד והכנת מצנפת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Asafus
אני מפנה את השאלה ללוחמים מנוסים, כי אני לא אחד כזה...
א) היתרון בחובק לנשק הוא שהוא מונע מהרצועה להכנס בין כוונות כשיש רוח. הבעיה היא שכשהנשק בתלה צוואר, המשקל של הקנה מפיל את הנשק כלפי מטה וזה יוצר מצב לא נוח של הנשק על הגוף. האם יש דרך כלשהי למנוע את זה? אפשר לשים את הנשק במה שנקרא אצלנו "תלה מג"ב ". הנשק נמצא בהצלב כשהרצועה מאחור והנשק מלפנים. האם חובק באמת מספק יתרון על חיבור הרצועה לאזור הכוונת הקדמית? לא יודע על יתרון. זה יותר נוח לשאת כך את הנשק ויותר קל להיכנס ל"מצב" בהצלב.
ב) ראיתי לא פעם תמונות של לוחמים כשהנשק מחובר לרצועת האפוד באמצעי כזה או אחר. מצב אחיזה זה יעיל בלוחמה בשטח פתוח עם הסתערויות, פזצט"אות וכו, או שעדיף תלה צוואר וזהו? כמו כן, אם תולים את הנשק בצורה הנ"ל על אפוד, אז משאירים את הרצועה מחוברת לנשק, או שמורידים אותה? עדיף לחבר לאפוד (עם שאקל או "תוכי"). זה יותר נוח והנשק בעצם מכוון לבד לשקע כתף. מורידים את הרצועה כי אין בה טעם במצב זה
ג) האם אפוד/וסט בצבע שחור או חול רלוונטי, לאור מדי הזית? האם צבע ירוק הוא הפשרה הכי מוצלחת בין זירת לחימה מדברית לזירה מיוערת?
ד) יש לי רשת הסוואה מדברית בגדול של כ-60*60 ס"מ. האם זה מספיק להכין מצנפת, או שעדיף לי לנסות להשיג רשת יותר גדולה? שים לב לגודל המצנפת. מצנפת גדולה מדי תגרום לך להסיט אותה אחורה כל הזמן ואז כל אפקט ההסוואה ילך לעזאזל.

ושאלה קטנה משלי: מישהו יודע האם אמריקנים נלחמים עם רצועות? נתקלתי בתמונות/ סירטונים שמראים את שתי הצורות (גם כשהנשק לא מחובר לווסט).
ישן 09-04-2007, 03:27
צלמית המשתמש של ניקוס
  ניקוס ניקוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
מסכים
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "אני דווקא זוכר את האמריקאים"

2 הקצוות מחוברים לקת זה הדוק מדי ולא קשור לנשק, הנשק ממש זרוק עליך אם אתה לא מחזיק אותו.

חזיה/ווסט עם D מותאם לנשק זה הפיתרון הכי טוב והכי נוח.
'Choose life, choose a job, choose a career, choose a family, choose a fucking big television. Choose washing machines, cars, compact disc players and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose fixed interest mortgage repayments, choose a starter home, choose your friends. Choose leisure-wear and matching luggage. Choose a three-piece suite and higher purchase and a range of fucking fabrics. Choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning. Choose sitting on that couch watching mind-numbing, spirit-crushing game shows, stuffing fucking junk food into your mouth. Choose rotting away at the end of it all, pishing your last in a miserable home, nothing more than an embarrassment to the selfish, fucked up brats you've spawned to replace yourself. Choose your future, choose life. Choose Canon.
Canon 350D Gripped
Sigma 17-70 2.8-4.5
Sigma 70-300 APO DG Macro
LowePro Orion II

ישן 09-04-2007, 23:02
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
ירי בכתף הפוכה?
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי דנונהלייט שמתחילה ב "הבעייתיות בחיבור הנשק לוסט..."

כשפותחים זיג לשמאל לא מכניסים את הנשק בשקע כתף שמאל אלא שמים אותו על הסטרנום במרכז הגוף ונכנסים בסיבוב מותן עמוק (כמו כן נהוג לדרג יותר את הפתיחה כך שאתה נחשף תמיד רק לאזור מולו נמצא הקנה). אפשר להתווכח על זה וכמובן אם אתה יכול לירות משקע כתף שמאל, כולל הצבעה, ועדיין לשמר אחיזה נכונה (ואם תבדוק זאת תיווכח שזה קשה מאוד ולאו דווקא יעיל)- אשריך. אבל אז עדיף כבר אולי ללמוד לירות ביד שמאל כמו שעשו עד לא מזמן ביחידה מסויימת.
בכל אופן אין לזה נגיעה לחיבור הנשק לווסט כי קת הנשק לא מתחברת ישירות לווסט אלא מחוברת למיתרי הרצועה הרגילה באורך של כ 15 ס"מ, שרק בסופם נמצא קליפס החיבור כך שיש לך הרבה גמישות בנוגע לפנועת הנשק ביחס אליך.

כדי שזה יהיה ברור אני אסביר אולי איך אני נהגתי לשפצר את הנשק, כי אולי יש פה עוד סדירניקים שזה יכול להביא להם תועלת.

אז ברצועת הנשק, במקום הקליפס המתכתי שיש עליה במקור תופרים קליפס פלסטיק מסוג "זכר-נקבה" (נגיד נקבות על הנשק וזכרים על הרצועה) בגודל בינוני בשני הקצוות. על חבק המתפסים כורכים שתי לולאת חנק אחת על גבי השניה כשהקצוות הסגורים מחוברים שניהם לקליפס זכר, ומהקת יוצאות שתי לולאות דומות ששתיהן מחוברות לקליפס. רצוי שאורך המיתרים יהיה ארוך, לפחות 15 ס"מ - זה מה שמונע סירבול של רצועות ונותן את הגמישות בהפעלה. המהדרין יקחו באמלחיה "חבק" כפי שתואר כאן קודם, שישב על חבק המתפסים וממנו תצא רצועה (שוב, לפחות 10-15 ס"מ) עם הקליפס סופה. זהו- עכשיו על הווסט יש קליפס מתאים "בהיכון" כמו שאפשר לראות בתמונות של הווסט הישן שלי, וכשלובשים את הווסט מנתקים את הרצועה, דוחפים אותה לאיזה כיס ומחברים את הנשק לווסט. משחרר את הידיים באופן מוחלט וכשהנשק נעזב הוא נופל לצד הגוף ולא בחזית.

ישן 11-04-2007, 04:29
  mark182 mark182 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
המלצה מי כמוני! מדריך שיפצור

להן מספר דרכי שיפצור לכול חייל בין אם לוחם או ג'ובניק שלא כמו חברי פורום צבא וביטחון איננו יוצא טייסת13 של מטכל
- כול מה שכתוב נכתב מנסיון ארוך אין טעם לוויכוח! -
א. חבק מדפסים - מצרכים - רצועה לנשק ללא צורך, טבעת פלסטיק שנראת כמו שני מכלי חמצן , סקווטצ' זכר+נקבה , חוט דייג , ועוד טבעת שתשמש טבעת אחיזה לרצועה המקורית לעתיד!
הכנה : חותכים חתיכה מהרצועה של הנשק
\ בקצה אחד שלה תופרים עם החוט דייג את הטבעת "חמצן"
\ מניחים על המדפסים מכניסים צד אחד של הרצועה דרך הטבעת סוגרים ותופרים את הסקווטצ' לקצה הרצועה\
ואת הסקווטצ' השני לנקודה הכי מהודקת שהגעתם אליה על הרצועה העוטפת את המדפס\ , לסיום נתפור את טבעת החיבור שתחבר בין החבק לרצועת הנשק האישית שלכם אני ממליץ לתפור את הטבעת לגומי הפעלה שחור עבה של קסדות ואת זה לחבק שהכנתם

זכרו לא מחברים את זה לחבק המדפסים אלא למדפסים עצמם עם הזמן תמציאו כול מיני שטויות כמו פאוץ לשלט של הפנס לציין לייזר וזה גם משמש הפרדה בין ידית ההסתערות לפנס בקדמת המסילה!

ב. חיבור הנשק לווסט

מצרכים : שאקל טיפוס רציני ( יש דבר שנקרא חבל אישי לחייל קחו מזה!)
מיתר שיפצור שחור נראה כמו שרוך

הכנה פשוטה - קחו מיתר עשו ממנו שתי לולאותקשר חזק בסוף שרפו את הקשר ותמיסו את הפלסטיק על זה תשחילו דרך הקת את החוט אל השאקל ותצמידו את השאקל אל הווסט
המומחים יתפרו רצועה קצרה במיוחד לזה, הפלסרניקים יתפרו לולאה וטבעת יעודית על במרכז הווסט ממש מעל הסטרנום וואו כמה מקצועי (אתם יודעים כול הזמן שאני מוריד בןלאדנים זה מהסטרנום)

צבע הווסט
אוקיי צבע ווסט
אישית הרוב יגיד כי ווסט שחור זה הכי וואסח ושווסט מדברי הכי קשה להשגה אישית אני אומר שזה בכלל לא הצבע אם כי היעליות של הווסט מהווה את המקצועיות של הלוחם אם הווסט שלך משופצר מדוגם ובכוננות אם תרצו אני יוצא מדריך לגבי ווסטים אבל הצבע ממש לפני בחירה אישית שאני בכלל ממליץ על ירוק!

מצנפת

תראו לגבי מצנפת זה סיפור לא פשוט אתה צריך שהיא תבטל את ההפרדה של הראש מהגב אבל לא תהווה מטרד לשדה הראיה ולא תהפוך לסיוט בהליכה בשטח מיוער שהיא נתפסת בכול דבר

המלצתי היא כזו הכינו שתיים האחת פטרייתית למדי לא גדולה מידי ולא קטנה מידי משהו סביר
השניה למצבי מארב ממושך או שהיהה ארוכה בשטח מדברי שפה עיקרון ההצללה חשוב מאוד את השניה תעשו ממש ענקית כמעט עד אורך הכתפיים או עד ששתי הקצוות נוגעות בסנטר

הכנה

לוקחים ריבוע גדול של רשת הסוואה
מודדים על קסדה רצועת גומי הפעלה ירוק בינוני כך שזה יקיף את הקסדה אבל יהיה מתוח
מניחים על קצה אחד ריבוע הרשת הרשת את גומי ההפעלה פרוס , מקפלים עליו את הרשת ומשחילים חוט דיג מחור לחור ברשת (דגש חשוב : לא תופרים את הרשת על הגומי יוצרים מסילה של רשת עם גומי עובר בתוכה) לבסוף מצמצמים את הרשת לתוך הגומי תופרים קצה גומי לאחר והרי מצנפת שוברת צל ודמות משובחת

מתנצל שאין תמונות אולי אם יעזרו לי אכין מדריך מסודר ויפה לעוד בקשות הסברים הדרכות

MARK 182 איש הפלגה היעודית!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:50

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר