לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-04-2009, 17:56
  חובש_קרבי חובש_קרבי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.08
גיבוש צנחנים\דובדבן אפריל 2009

טוב, אז בגלל שהרבה מאמרים אחרים עזרו לי, החלטתי גם לכתוב מאמר על הגיבוש.

יום ראשון:
הגעתי בסביבות 8 וחצי וכבר היה משהו כמו 150 חברה שישבו והתייבשו וכתבו שאלון. וכשהגעתי קיבלתי גם שאלון, שאלון די ארוך אבל תשקיעו ואל תשקרו וחשוב שתזכרו מה כתבתם כי בסוף הגיבוש ישאלו אתכם בראיון שאלות מהשאלון.
אחרי שסיימתם את השאלון נותנים אותו לאחד החיילים ואז מחלקים אתכם לקבוצות של היום הראשון ומקבלים מפקד, המפקד שלי היה סדירניק ממגלן, אל תדאגו אין דיסטאנס ואפשר להריץ צחוקים. אחר כך הולכים לבדיקה רפואית בודקים דופק אצל החובשים ואז לרופא ששואל המון שאלות ונותנים לו את השאלון הרפואי מהקופ"ח.

אחרי הבדיקה הולכים לאפסנאות ומקבלים מדים, כובע, מימייה וחגורה ונותנים את הת.ז שבסוף הגיבוש מזדכים ומקבלים אותה חזרה. שימו לב לדברים אני איבדתי את הכובע והייתי צריך בסוף הגיבוש לחפש אותו בכל הבסיס כמובן שלא מצאתי והייתי צריך לטאטא את כל האוהלים.

אחרי שקיבלתם את הציוד הולכים לאכול (לא לאכול הרבה-יש ריצת אלפיים אח"כ) ואחרי שסיימתם לאכול הולכים עם המפקד לאוהל ושם יש מסדר מימייה-קשה אבל אפשרי.. ואז יש משו כמו 3 שעות בלי לעשות כלום אנחנו היינו באוהל והרצנו צחוקים. ואחר כך יש מסדר מימייה ואז ריצת האלפיים הריצה דיי קשה כי היא במשטח קשה עם חול ועליות. אחרי הריצה מודיעים מי הולך הביתה ומי ממשיך ואז אוכלים.
אחרי האוכל מארגנים ציוד ליום השני והולכים לישון בסביבות 9 אחרי שחולקתם לצוותים חדשים לים השני

יום שני:
השכמה בסביבות 4 למסדר מימייה אוכלים ואז הולכים לרחבה ומגיע המפקד שלכם לגיבוש ועוד 4 מילואימניקים, לוקחים את הציוד שכולל אלונקה ועליה שקים, 4 תדלים, שני ג'ריקנים ועוד אלונקה מקופלת והולכים קילומטר בערך לאיפה שהיה הבראור ואז מתחיל הגיבוש האמיתי המפקד אומר "רואים את השק שם? 15 שניות הקפתם אותו וחזרתם אליי" ככה 40 דק' פה פרשו איזה 6 ומאז לא פרשו וטיפ חשוב, לא להאמין למפקד הוא אומר שכל האחרונים יכולים לפרוש כי כבר אין להם סיכוי ורק הראשונים מתקבלים-חרטא הוא רק רוצה לשבור אתכם. חברים אל תשברו פה-הכל בראש באמת שהכל בראש ואם עברתם את הספרינטים האלה סביר להניח שתסיימו תגיבוש. אחרי הספרינטים יש שתי דק' להשתין ואז לשתות מימייה ולמלות אותה שוב. ואח"כ מתחיל עוד קטע קשה ובעיקר כואב-הזחילות כמו הספרינטים צריך להגיע לשק ולחזור.. וחברה לא לרמות כי המילואימינקים רואים הכל ורושמים הכל. הזחילות היו איזה חצי שעה. אחרי הזחילות המפקד אמר לנו לעשות דיון על בעד ונגד שילוב בנות במערך הלוחם של צה"ל-תדברו רק אם יש לכם מה להגיד לא סת כי הם לא אוהבים אנשים שמחרטטים ואל תתבלטו יותר מידי.

אח"כ יש תרגיל שנראה אלונקה סומיומטרית שבו צריך לרוץ לשק והקיף אותו וה4 הראשונים שמגיעים מרימים את האלנוקה. חשוב להגיע כמה שיותר לאלונקה כי זה נרשם.

אחרי הדיון הולכים לעשות מן תרגיל חשיבה יש מן ריבוע מגודר וצריך לעבור אותו בעזרת חבית, בול עץ וצמיג.. אנחנו לא הצלחנו וכל פעם שלא הצלחנו ירדנו לשכיבות שמיכה או כפיפות בטן.

אחר כך יש תרגיל כוח צריך לשכב על הגב ולהרים רגליים פה בודקים את האמינות שלכם כי המפקד אח"כ ישאל מי נשבר והרבה שנשברו לא הודו וכמובן שזה נרשם כי המילואמינקים עמוד בצד ועשות את עצמם שהם לא רואים אבל הם רואים ורשמים-לא לשקר.

אחרי זה יש משימה לשרטט את מדינת ישראל בעזרת כל הציוד שלכם.. דווקא הלך לנו טוב במשימה הזאת. במשימה הזאת הם רוצים לראות מי מנהיג ומי יוזם ומי מציע ראיונות. אני הצעתי שאיפה שיש ים נשים מימיות והמילואמיניקים אהבו תרעיון.

ואחרי המשימה כמובן שותים וממלאים שוב את המימיות ואז המסע.. הוא בערך 3 קילומטר אבל המפקד אומר 15 כדי לשבור. חלק לוקחים ציוד כמו תדלים, ג'ריקנים וחלק אחראיים לסחוב תאלונקה אבל הבמשך המסע זה משתנה.. הכי קשה במסע זה האלנוקה יש עליה שקים בכובד של 90 קילו והיא קורעת את הכתפיים וכמובן שהאלונקה צריכה להיות צמודה למפקד ואם היא לא צמודה חוזרים אחורה איזה 100 מטר.
חשוב גם פה להיות כמה שיותר מתחת לאלונקה כי זה נרשם.

ואחרי שמגיעים חזרה לבסיס המפקד אומר שסיימתם את הגיבוש ופה הדיסטאנס נשבר ואז הוא מעביר חימום.

אחרי החימום הולכים להתקלח סופסוף ומזדכים על הציוד ומחכים הרבה לראיון, אני קיבלתי בראיון שני מילואמיניקים צעירים וזרם איתם והיה צחוקים. בראיון אין דיסטאנס והמראיינים מדברים איתכם כמו חברים אז חשוב לזרום איתם ולא להיות לחוצים. וזהו אחרי הראיון הולכים הביתה עייפים אך מרוצים.

טיפ חשוב-הכל בראש! אל תוותרו לעצמכם בשום אופן תחשבו שאתם תחת פקודה ואין לכם אופציה של לפרוש. בהצלחה!

אשמח אם המאמר יכנס לאשכול המאמרים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-04-2009, 12:35
  La Mano De Dios La Mano De Dios אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי חובש_קרבי שמתחילה ב "גיבוש צנחנים\דובדבן אפריל 2009"

אני הייתי בגיבוש של 22-23 לאפריל.

ביום הראשון רצים בר-אור ורצים עם בגדים שאתה רוצה לא של הצבא למי ששאל : הבר-אור בא במטרה לחלק לצוותים שווים כלומר שלא יהיה צוות של אנשים שעשו 7 דקות וצוות של אנשים שעשו 10 דקות אלא שיהיה שווה

הולכים לישון ב-9 חשוב לישון עם מדים גם כי קר וגם כי מקפיצים אותך בלילה אין זמן להתארגן בכלל

לא זכור לי שהספרינטים הם 50 דקות , אבל כן זה היה ארוך מאוד וקשה , אצלנו פרשו 6-7 בערך בספרינטים , אני כל פעם שהגעתי אחרון ישר הגעתי ראשון כדי לקזז והייתי לא רע בספרינטים.

אחר כך קצת משימות חשיבה וכו' הבעיה של אחד שמה חושב שהוא איזה אינשטיין בא ומזיין ת'שכל וקשה להתבלט אני פשוט שתקתי ונתתי לאחרים שזה לא הכי טוב אבל בקטנה...

הזחילות היא ללא ספק התחנה הכי קשה לפחות מבחינתי בגיבוש : גם כי לא זחלתי בעבר וגם כי הם מנסים לשבור אותך ואומרים שאתה הולך לזחול מקצים של 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 ואותו דבר כלפיי מטה וזה שובר מנטלית , אבל אחרי 20 דקות בערך של זחילות עזבנו ת'תחנה

אני אישית סיימתי וחתמתי ויתור כי אני רוצה עוקץ לא צנחנים אבל יחסית זאת אחלה יחידה ושווה ללכת אלייה שיהיה בהצלחה נשמה ובע''ה תתקבל

ונ''ב ,
בקשר לשעות למי ששאל נגיד הזימון ש'ך ב-30 לאפריל אז אתה קם ב-5 בבוקר בערך צריך להיות בתל השומר ב-8 , אתה יושן בבסיס ויוצא בערך ב-10-11 בבוקר לכיוון הבית , משמע הגיבוש בערך 24-26 שעות

נ''ב של הנ''ב חחח מארק אתה היית המפקד שלי!!!? צוות 6 בגיבוש ביום 22-23 לאפריל?

נערך לאחרונה ע"י La Mano De Dios בתאריך 26-04-2009 בשעה 12:38.
ישן 27-04-2009, 13:09
  La Mano De Dios La Mano De Dios אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.09
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי dj marky mark שמתחילה ב "טוב!!!! סוף סוף מישהו מהצוות האגדי."

חחחח איזה צוות אגדי היינו צוות חלש ביותר... למרות שהיה אחד שעשה 7:05 , עוד אחד שעה 7:23 ועוד אחד 7 וחצי בערך בריצות אלפיים חחח אבל אחרי הבר-אור התחלנו 23 פרשו 8 זה עלוב ועוד כולם פרשו בספרינטים חחח , למרות שמההיכרות הקצרה שלי איתך אתה בן אדם די ציני אז ניראה לי התכוונת לאגדי מהסוף חחח ( הייתי איתך גם לפני וגם אחרי הבר-אור שניהם בצוות 6... )

המפקד , סיימתי את הגיבוש אבל בראיון אישי אמרתי שאני חותם ויתור כי אני ממש ממש רוצה עוקץ והמראיין '' נעלב '' ואמר לי טוב , לך הביתה בלי פרטים בלי כלום מה הולך לקרות איתי ואחרי ששאלתי אנשים אמרו לי שזה כי לצנחנים יענו יש גאווה והם לא אוהבים ש''ביזבזת'' להם ת'זמן... אני מקווה בכל אופן שזה לא ייפגע בסיכויים של עוקץ למה אני מורעל עוקץ...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:50

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר