לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-04-2009, 19:53
  משתמש זכר rril rril אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל rril שלח הודעה דרך AIM אל rril
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "GROUP הינו קיבוץ, לא מיון -..."

נכון אבל מכיוון שאני כן רוצה לעשות קבוצות (אבל לא להציג רק את התוצאה של האיחוד) חשבתי שזה מה שמתאים ואם לא אז איך אני עושה את זה.

אני לא יכול סתם לסדר לפי שני פרמטרים כי הסדר גם יוצר לי את הקבוצות
דוגמה:
זו הטבלה
קוד:
+----+-------+-----------+----+ | ID | group | order Out | In | +----+-------+-----------+----+ | 1 | AAAA | 01.01.01 | 1 | +----+-------+-----------+----+ | 2 | BBBB | 02.01.01 | 1 | +----+-------+-----------+----+ | 3 | BBBB | 03.01.01 | 2 | +----+-------+-----------+----+ | 4 | AAAA | 04.01.01 | 3 | +----+-------+-----------+----+ | 5 | AAAA | 05.01.01 | 2 | +----+-------+-----------+----+ | 6 | BBBB | 06.01.01 | 2 | +----+-------+-----------+----+ | 7 | cccc | 06.01.01 | 1 | +----+-------+-----------+----+

וזו צריכה ליהות התוצאה
קוד:
+----+-------+-----------+----+ | ID | group | order Out | In | +----+-------+-----------+----+ | 2 | BBBB | 02.01.01 | 1 | +----+-------+-----------+----+ | 3 | BBBB | 03.01.01 | 2 | +----+-------+-----------+----+ | 6 | BBBB | 07.01.01 | 3 | +----+-------+-----------+----+ | 7 | cccc | 06.01.01 | 1 | +----+-------+-----------+----+ | 1 | AAAA | 01.01.01 | 1 | +----+-------+-----------+----+ | 5 | AAAA | 05.01.01 | 2 | +----+-------+-----------+----+ | 4 | AAAA | 04.01.01 | 3 | +----+-------+-----------+----+

בקבוצה BBBB נמצא 07.01.01 והוא הכי חדש לכן קבוצה BBBB תהיה ראשונה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-04-2009, 20:04
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי rril שמתחילה ב "נכון אבל מכיוון שאני כן רוצה..."

אני לא כל כך מבין.

תנסה בבקשה להסביר לי (בלי SQL ובלי פלט של מסד נתונים) - מהם סוגי הנתונים השונים שיש לך, ושם השדה שמתאים לכל אחד. ואז איזה מידע בדיוק אתה רוצה לשלוף - מה אתה רוצה שיופיע, ומה אתה לא רוצה שיופיע. ותפרט מה אתה מתכוון שאתה אומר דברים כמו לעשות "קבוצה". אצלי (וב SQL) הפירוש הוא לקחת את כל השורות שיש בהם טור שערכו שווה, ואז ערכי הטור השונים, הם הקבוצות השונות, שעליהם בד"כ מבצעים פעולות אגרגטיביות (כמו למשל לחשב סכום של קבוצה, ערך מקסימלי של קבוצה, ממוצע של קבוצה, וכדו').

ושים לב שזה גם חייב להיות הגיוני. כלומר אתה לא יכול לעשות, למשל, שני מיונים שסותרים את זה או משהו כזה.

ישן 29-04-2009, 09:32
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי rril שמתחילה ב "ז"א שאני צריך לכתוב את אותה..."

אני משער שאתה בונה את השאילתא מתוך שפת תכנות, כלשהיא... אז זה לכל היותר לולאה. השאלה היא מה תהיה צריכת המשאבים שלך

אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שאכן חייבים לשלוף את המידע בסדר שאתה מבקש אותו - הנחה שאני לא יודע אם היא נכונה. אולי אתה בכלל יכול לעשות את המיון לקבוצות באפליקציה שמושכת את הנתונים האלה, ואז פשוט למיין לפי קבוצות, בלי קשר לסדרן, ואז בצד שלך להציג לפי הסדר שתרצה מתוך המערך הדו-מימדי הזה...

לגבי ORDER BY, אתה יכול לעשות או לא לעשות את זה בכל אחת ואחת מהשאילתות החוזרות, לפי בחירתך. (האם לזה אתה מתכוון שאתה אומר "רק חלק" ?) UNION זו פשוט שיטה לקבל תשובה מכמה שאילתות באופן מקובץ, כאילו היו שאילתא אחת.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:14

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר