לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-04-2009, 12:33
  DivineTurtle DivineTurtle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.07
"תקוע" בגדודים בגבעתי

הגיוס:
התגייסתי לפני חודש וחצי בערך לגבעתי.
התגייסתי עם מטרה אחת בלבד, להגיע לפלס"ר גבעתי.
ניגשתי לגיבוש עם פציעה בברך שהתחילה כחצי חודש לפני-כן, החובש הפלוגתי והרופא אישרו לי לצאת לאחר מספר התלבטויות.

הגיבוש:
הגיבוש נערך שלושה ימים, כמו כל גיבוש הוא היה אינטנסיבי ולא קל בכלל. במהלך היום השני הפציעה שלי הוחמרה בצורה דרסטית ברמה של צליעה קשה.
בשלב כלשהו בצהריים ביקשתי לראות חובש, אמרו לי "לא עכשיו", המשכתי את הגיבוש. בערב נתנו לי לראות רופא, הוא בדק ולא ראה כלום, אמר לי "אני מאמין שכואב לך, או שתפרוש או שתמשיך ככה".
בקיצור המשכתי את הגיבוש, בקושי סחבתי פק"לים, השתדלתי בכל מה שיכולתי ובכל מה שלא היה קשור לריצה\הליכה הלך לי טוב מאוד.

כרגע, אני רואה פזיוטרפיסט כל זמן קצוב והפציעה משתפרת, זה דבר שאמור לעבור.

באתי לגיבוש בכושר מעולה, התאמנתי במשך שנה כ3 אימונים בשבוע לפעמים יותר, הייתי מוכן פיזית ומנטאלית.
בסופו של דבר לא קיבלתי דבר, כרגע אני נמצא בגדודים של גבעתי ולא מרוצה כלל, אני פשוט לא מסוגל להרשות לעצמי להשאר בגדודים. זה הורס אותי. דיברתי עם המ"כ, המ"מ וגם שלחתי מכתב למ"פ. התשובה היחידה שקיבלתי זה "אי אפשר לערער, היחס"ר מלא עד אפס מקום".

מאז ומתמיד חשבתי שאני אהיה ביח' מובחרת, זה מעבר לעניין של להיות לוחם ולשרת את המדינה, הרצון להיות ביחידה מובחרת הוא עניין של הגשמה עצמית.

אני צריך עזרה, מה עושים הלאה?
אם יש צורך אני מוכן גם לעבור חטיבה, כל מה שידרש.

כרגע אני בשלשו"ש לכבוד החג, מחכה לתגובות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-04-2009, 13:24

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי AcidicJimmy. שמתחילה ב "סיירת או ניירת... כמה זמן עד..."

זה היה יותר מצפוי לקבל תגובות כאלה
וזה בסדר, זה באמת לא מפריע לי שאתם כותבים אותן משום שהן גם ככה לא מובילות לשום מקום כי זה לא ישנה את דעתי..
אני משרת את המדינה ואני משרת בקרבי, יחד עם זאת יש נקודה של מימוש עצמי ולא רק ההקרבה העיוורת. אני קרבי ורוצה להשאר בקרבי, אבל בהחלט יש מקום לאני שלי שרוצה לשרת במקום מאתגר ומעניין יותר.

דניאל, אני לא בחרתי גבעתי בגלל שהפלסר שלהם טוב יותר\פחות כולנו יודעים שאין הבדל בין החטיבות. יכולתי להיות באותה מידה בצנחנים\גולני\כפיר\נח"ל ולכתוב בדיוק את אותה ההודעה.

העניין המטריד ביותר הוא שלא הגעתי לשם רק בגלל הפציעה, פציעה שהיא זמנית לחלוטין ולכן אני רוצה ומעוניין להלחם על זה.

ישן 29-04-2009, 15:25
  magad magad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.03.08
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי DivineTurtle שמתחילה ב "טוב אני פשוט אבקש מכם לחסוך..."

אתה פשוט לא קולט אתה חושב שאם תתחמק מהתשובה המצב שלך ישתנה , עשיתה גיבוש ולא עברתה אותו (עזוב את זה שסיימתה אותו והסיכוי שלך לקבל גיבוש חוזר לא קיים במידה והיתה יוצא על פציעה היה סיכוי קלוש לקבל גיבוש חוזר).

אתה יודע כמה אנשים כמוך יש בגדודים? (שיריון , חיר , הנדסה , תותחנים) שעשו גיבוש לא עברו ולא רוצים להיות בגדודים.
הרוב היו שבוזים שבועיים ואחר כך התרגלו לרעיון שהם יהיו בגדודים ואפילו נהיו חיילים לא רעים בכלל (לפחות ממה שאני רואה אצלנו) ויש חלק לא קטן שפשוט היו סמרטוטים והיום הם בגוב בחטיבה כי נמאס לשמוע אותם בוכים כול היום למה גדודים זה זבל ופלסר או אני לא ידע מה זה טוב והם צריכים להגיע לשם.

תבין אתה יכול להגשים את עצמך גם בגדודים (צא לפיקוד) ולעשות אחלה שירות זה הכול תלוי בך.

בהצלחה

ישן 29-04-2009, 15:39

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי magad שמתחילה ב "אתה פשוט לא קולט אתה חושב שאם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי magad
אתה פשוט לא קולט אתה חושב שאם תתחמק מהתשובה המצב שלך ישתנה , עשיתה גיבוש ולא עברתה אותו (עזוב את זה שסיימתה אותו והסיכוי שלך לקבל גיבוש חוזר לא קיים במידה והיתה יוצא על פציעה היה סיכוי קלוש לקבל גיבוש חוזר).

אתה יודע כמה אנשים כמוך יש בגדודים? (שיריון , חיר , הנדסה , תותחנים) שעשו גיבוש לא עברו ולא רוצים להיות בגדודים.
הרוב היו שבוזים שבועיים ואחר כך התרגלו לרעיון שהם יהיו בגדודים ואפילו נהיו חיילים לא רעים בכלל (לפחות ממה שאני רואה אצלנו) ויש חלק לא קטן שפשוט היו סמרטוטים והיום הם בגוב בחטיבה כי נמאס לשמוע אותם בוכים כול היום למה גדודים זה זבל ופלסר או אני לא ידע מה זה טוב והם צריכים להגיע לשם.

תבין אתה יכול להגשים את עצמך גם בגדודים (צא לפיקוד) ולעשות אחלה שירות זה הכול תלוי בך.

בהצלחה

א. אני לא מבין על איזו תשובה אתה חושב שאני מתחמק.
ב. יש פה מספר אנשים שמנסים לשנות את דעתי וחושבים שאם הם יכתבו דבר כזה או אחר (ואתה נמנה עמם) אז הם יצליחו לגרום לי לשנות את דעתי. אז פעם גם אני הייתי מאלה שאמרו שזה לא משנה כי קרבי זה קרבי והעיקר זה לשרת את המדינה ואני אמרתי בדיוק את אותם משפטים נדושים שאתם אמרתם.
ג. אני לא ממהר לצאת מקרבי כמו שכולם פה מזכירים שוב ושוב.
ד. אני משתלב יפה מאוד עם החבר'ה מהכיתה שלי ואני נחשב לחייל טוב מאוד עד עכשיו, בטח ובטח שאני לא מזכיר כל חצי דקה שאני רוצה יחס"ר ליד חבריי למחלקה\כיתה ועוד יותר אני לא שבו"ז.
ה. בנוגע לעניין הפיקוד, ניתן לצאת לפיקוד גם דרך היחס"ר ואין זה שום קשר לרצון שלי להגיע ליחס"ר.

יחד עם כל אלה, אני מוכן לעשות הכל ומנסה לעשות כמה שיותר כרגע גם אם זה אומר לשגע את המפקדים שלי כדי להגיע ליחס"ר.
יש מליון ואחת סיבות לרצון שלי להגיע ליחס"ר, החל ממקצועיות, שירות מעניין, מאתגר ועוד.
אני מקווה שעכשיו הסברתי את עצמי טוב יותר.

ישן 29-04-2009, 15:28
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי DivineTurtle שמתחילה ב "טוב אני פשוט אבקש מכם לחסוך..."

טופס 55 ליחידות התנדבותיות שאתה כן יכול. לעבור חטיבה - סיכוי שואף לאפס.

ערעור גיבוש - לא קיים דבר כזה. אתה כבר לא מלש"ב. אתה יכול לנסות לקבל גיבוש חוזר. או שיאשרו, או שלא.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 29-04-2009, 15:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי DivineTurtle שמתחילה ב "זו לא פעם ראשונה שאני שומע על..."

יש בפורום הזה עשרות אשכולות שדנים בנושא הזה - איך, למה, כמה, סיכויי הצלחה ובערך כל שאלה אחרת.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 29-04-2009, 16:43
צלמית המשתמש של Sharon Avraham
  Sharon Avraham Sharon Avraham אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.11.07
שלח הודעה דרך MSN אל Sharon Avraham
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DivineTurtle שמתחילה ב ""תקוע" בגדודים בגבעתי"

אני לא מבין את הקטע שלכם פה, הבן אדם ביקש עזרה.
למה כל אחד מכניס את הרגשי נחיתות שלו לפה, הוא חושב שהוא יכול לממש את עצמו יותר בגדס"ר אז כל הכבוד לא צריך לבעס אותו ובגלל שיש פה גדודניקים שבוזים או משהו בסגנון להגיד שיהיה עם מה שנתנו לו.
לי בפלוגה יש אנשים שאני בעצמי מתוסכל מזה שהם בגדוד, הם יכלו להיות במקומות הרבה יותר טובים וקבל הכשרה הרבה יותר עמוקה, מקסימום אחר כך להגיע לגדודים בתור קצינים
אבל מסלול חי"ר רגיל בשבילהם זה פשוט בזבוז של היכולות שלהם, אפילו המ"פ שלי ניסה להוציא אחד כזה מהפלוגה לסיירת בגלל שהוא חשב שהוא מבזבז את עצמו...
קיצר "הצבא הוא לא תוכנית לפי בקשתך" זה משפט דפוק וצר אופקים, כל אחד צריך לשאוף לעשות מה שהוא רוצה בצבא ולהילחם על זה בכל הלב.
כנראה שאם הייתי מקבל את המשפט הזה עדיין הייתי ג'ובניק חסר תועלת שעושה יומיות בשדה דוב
ולא איפה שאני נמצא היום.

ישן 29-04-2009, 19:15
  Shaashuel Shaashuel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.08
אני לא מבין מה אתם רוצים ממנו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DivineTurtle שמתחילה ב ""תקוע" בגדודים בגבעתי"

אני אישית מבין לגמרי את הבנאדם.
הוא בא, מעוניין לשרת ביחידה קרבית, אבל ביחידה מובחרת. לטעמי זה מובן מאוד.
אנשים מחפשים להגשים את עצמם, להוכיח לעצמם מה הם יכולים, וגם כדי שיהיה להם שירות מעניין יותר, מהנה יותר ואפילו קל יותר.
תתפלאו, לא כל אחד שרוצה קרבי רוצה להיות תקוע במחסומים ושמירות כל היום. אנשים רוצים להיות בקרבי כדי לעשות פעילות, ולהראות לעצמם מה הם יכולים.
כן, יש בזה גם מוטיב "וואסח" ולדעתי זה מובן לגמרי. אתה רוצה להרגיש גאווה במקום שאתה נמצא, שזה אומר משהו עליך, מה אתה מסוגל ומה אתה הוצאת מעצמך בשביל להגיע לזה.

אולי אני טועה, אבל לדעתי יש גם מוטיב של שירות קל יותר שהזכרתי קודם.
אחרי שמסיימים מסלול אתה לא צריך לטחון שנתיים של מחסומים ושמירות. תתפלאו, גם אנשים שרוצים קרבי מעדיפים לעשות חמשושים מאשר 16-5,11-3 או יציאות כגון אלה. הם מעדיפים תנאים טובים יותר מאשר שירות של גדודניק. אבל העיקר הוא שתהיה במקום בו תראה מה אתה שווה.
אם אני משווה את זה, אז לדעתי זה בסך הכל למה אנשים הולכים לגיבושי שייטת ומטכ"ל. הם לא יודעים באמת מה עושים, אבל זה בשביל ה"וואסח", בשביל להראות מה אתה שווה וגם בשביל תנאי שירות טובים יותר בשלב מסוים (אני מניח שיש אנשים שהולכים גם בגלל זה - ולא רק בגלל זה כמובן).
ישן 29-04-2009, 22:50
  איתי5690 איתי5690 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.07
קודם כל..

כל הכבוד על המוטיבציה שלך להגיע ליחידה מובחרת ועל רצונך לשרת כלוחם ובנוסף להגשים את עצמך .
אבל כרגע, לפי מה שכתבת, אתה נשאר בגדודים ואתה צריך להסתכל על זה בצורה החיובית ביותר.
באמת שאני יכול לנסות להבין אותך כי,אני יודע שאם הייתי מגיע לגדודים ולא איפה שאני עכשיו אז אולי בהתחלה גם הייתי מתבאס- אבל בסופו של דבר הגדודים זה מקום טוב והם עושים עבודה מצויינת, ובכלל לא פחותה מזו של היח"טיות.
אתה יכול לצאת גם למ"כים ולקצונה שזה באמת אחד התפקידים החשובים שיש, ולנסות לעצב ולשפר את דור הלוחמים הבא.
אז אולי לא יהיה לך כנפ"צ,סיכת גדס"ר,חולצת סוף מסלול ולא יודע מה אבל לפחות תסתכל על זה שאתה נמצא במקום טוב והכי חשוב- כלוחם !!

מקווה שעזרתי

נערך לאחרונה ע"י איתי5690 בתאריך 29-04-2009 בשעה 22:53.
ישן 30-04-2009, 07:29
  La Mano De Dios La Mano De Dios אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.09

כל הכבוד לך על המוטיבציה אחי , באמת.
אני מבין אותך לגמרי ואלוהים יודע שאני מסכים איתך , אבל אתה טועה בדבר אחד אחי...

כמו שאתה התאמנת שנה לפני הגיבוש 3 פעמים בשבוע כדי לבוא בשיא הכושר , ככה גם אני בערך עושה לקראת גיבוש העוקץ שלי בסוף נובמבר.
כמו שהבנתי ממך , זהו '' חלום '' חייך להגיד לסיירת גבעתי ועוקץ = חלום חיי.
אני לא יכול לדמיין את עצמי בלי עוקץ ואני אעשה הכל בכדי להתקבל אחי , באמת , אבל אנשים הכניסו לי לראש שוואלה לעוקץ האחוז קבלה מאוד מאוד נמוך וצריך לקחת בחשבון גם את האפשרות שלא תעבור.
אני לא יודע אם אתה בקיא בנושא , אבל אם אתה לא מתקבל לעוקץ אתה נופל לגדודי כפיר - ויש האומרים שזה '' חרא '' של מקום ו '' חרא '' של שירות ורק רוצים לעוף משם... בהתחלה גם אני הייתי ככה ואולי אני עדיין ככה , אבל אין מה לעשות אחי... איש חכם אמר לי : אם אתה לא מתקבל לאן שאתה רוצה , תידע שלא תמיד אתה הבעיה או שלא הצלחת , פשוט הצבא מחפש דברים אחרים. ''.
יכול להיות שאתה שפיץ אחושרמוטה אבל מחפשים מישהו לאדע סתם נגיד יותר חברתי לאדע מה... אתה מבין יענו אין מה לעשות אחי באת בקושי יכלת ללכת אז ברור ש-99% לא תתקבל... ואני מבין אותך אחי כי אם אני חס וחלילה לא אגיע לעוקץ אני גם אהיה ממורמר אחושרמוטה... אבל שמע תעשה ת'שירות אחי תיתן מעצמך 100% בשביל הרגשתך העצמית ותנסה לצאת לקורס מכים או קורס קצינים ותאמין לי שהשירות יהיה לא רע בכלל... בהצלחה נשמה

עכשיו בקשר לכל הזייני שכל למיניהם : אני פשוט קורא מה שאתה רושמים ולא מבין מה אתם מבלבלים בשכל לבן אדם , כשאתה הולך לצבא , ברור שאתה הולך בשביל לתרום למדינה ולשרת שירות גאה , אבל ברור שיש כאן גם אפקט של שאיפות עצמיות!!! , אחרת בשביל מה יש מנילה!? , הצבא היה שם אותך איפה שבא לו , אתה היית משרת '' שירות קרבי '' והולך הביתה אחרי 3 שנים.
זה מה שכל כך טוב בצבא שלנו שיש 1,000 אפשרויות בחירה וככה כל אחד שואף להגיע לאן שהוא אוהב : אני אוהב כלבים , אני הולך לעוקץ , אחד אוהב פצצות , הולך להנדסה קרבית וכן הלאה , ואם הבן אדם שואף לסיירת אז למה אתם חופרים במוח ומנסים להוריד לו את המוטיביציה!!!? , אני מסכים שהוא לא צריך '' לבכות '' על הגדודים אבל למה לא לשאוף כמה שיותר גבוה!!!?
ישן 30-04-2009, 12:22
  Radius_ Radius_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.08
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי La Mano De Dios שמתחילה ב "כל הכבוד לך על המוטיבציה אחי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי La Mano De Dios
כל הכבוד לך על המוטיבציה אחי , באמת.
אני מבין אותך לגמרי ואלוהים יודע שאני מסכים איתך , אבל אתה טועה בדבר אחד אחי...

כמו שאתה התאמנת שנה לפני הגיבוש 3 פעמים בשבוע כדי לבוא בשיא הכושר , ככה גם אני בערך עושה לקראת גיבוש העוקץ שלי בסוף נובמבר.
כמו שהבנתי ממך , זהו '' חלום '' חייך להגיד לסיירת גבעתי ועוקץ = חלום חיי.
אני לא יכול לדמיין את עצמי בלי עוקץ ואני אעשה הכל בכדי להתקבל אחי , באמת , אבל אנשים הכניסו לי לראש שוואלה לעוקץ האחוז קבלה מאוד מאוד נמוך וצריך לקחת בחשבון גם את האפשרות שלא תעבור.
אני לא יודע אם אתה בקיא בנושא , אבל אם אתה לא מתקבל לעוקץ אתה נופל לגדודי כפיר - ויש האומרים שזה '' חרא '' של מקום ו '' חרא '' של שירות ורק רוצים לעוף משם... בהתחלה גם אני הייתי ככה ואולי אני עדיין ככה , אבל אין מה לעשות אחי... איש חכם אמר לי : אם אתה לא מתקבל לאן שאתה רוצה , תידע שלא תמיד אתה הבעיה או שלא הצלחת , פשוט הצבא מחפש דברים אחרים. ''.
יכול להיות שאתה שפיץ אחושרמוטה אבל מחפשים מישהו לאדע סתם נגיד יותר חברתי לאדע מה... אתה מבין יענו אין מה לעשות אחי באת בקושי יכלת ללכת אז ברור ש-99% לא תתקבל... ואני מבין אותך אחי כי אם אני חס וחלילה לא אגיע לעוקץ אני גם אהיה ממורמר אחושרמוטה... אבל שמע תעשה ת'שירות אחי תיתן מעצמך 100% בשביל הרגשתך העצמית ותנסה לצאת לקורס מכים או קורס קצינים ותאמין לי שהשירות יהיה לא רע בכלל... בהצלחה נשמה

עכשיו בקשר לכל הזייני שכל למיניהם : אני פשוט קורא מה שאתה רושמים ולא מבין מה אתם מבלבלים בשכל לבן אדם , כשאתה הולך לצבא , ברור שאתה הולך בשביל לתרום למדינה ולשרת שירות גאה , אבל ברור שיש כאן גם אפקט של שאיפות עצמיות!!! , אחרת בשביל מה יש מנילה!? , הצבא היה שם אותך איפה שבא לו , אתה היית משרת '' שירות קרבי '' והולך הביתה אחרי 3 שנים.
זה מה שכל כך טוב בצבא שלנו שיש 1,000 אפשרויות בחירה וככה כל אחד שואף להגיע לאן שהוא אוהב : אני אוהב כלבים , אני הולך לעוקץ , אחד אוהב פצצות , הולך להנדסה קרבית וכן הלאה , ואם הבן אדם שואף לסיירת אז למה אתם חופרים במוח ומנסים להוריד לו את המוטיביציה!!!? , אני מסכים שהוא לא צריך '' לבכות '' על הגדודים אבל למה לא לשאוף כמה שיותר גבוה!!!?

תגיד מה מזיינים אותך כלבים בתחת ? חפרת עם העוקץ שלך !
יאללה בהצלחה אבל חלאס לחפור ! חח
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:15

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר