לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-01-2018, 17:39
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "למילואימניקים נמאס מהגניבות בצאלים"

אין פעילות שוטפת.
יש משטרה במרחב והנחיה למילואימניקים לטלפן בעצמם למשטרה כאילו שכל מילואימניק שם הוא איזה משה כהן שנסע לבדו לטייל בחולות צאלים אחר הצהריים ונתקל במישהו שאולי עושה משהו לא משהו.

חייל מילואים ועוד אחד ועוד אחד נתקלים בחוליות מאורגנות מרמת צמד על טרקטורון ועד שלושה- ארבעה כלים מבצעים תצפית וסיור בשטח אימון או חניון של יחידה.
הם מגיעים למרחק דיבור מן החיילים ומסתכלים בחיוך ועיניים נוצצות על הציוד והפריסה.
החיילים מונחים ע''י המפקדים, הקצינים מונחים ע''י סגל בסיס צאלים- לנהוג בוותרנות מופלגת ולא להפעיל שום סוג של כח כלפי בדואי כלשהו, כולל אם הוא גונב.
זאת למעט גניבה של נשק, שאז יש למנוע ממנו לבצע את הגניבה, אבל אסור לירות.

כל זה במקום שצבא ההגנה לישראל יפעל כחלק ממדינת ישראל למנוע ולסכל גניבות ציוד צבאי, וכחלק מזה גם למנוע ולסכל גניבת רכבי החיילים (סדירים ומילואים).

אז בהצלחה לויקטור, ג'ינג'י, מר חסון והמפקד, כי אני כבר מזמן הבנתי איזה אינטרס יש לבדואים לבוא לפה בחום (ובקור) הזה.
הכל חינם כשלוקחים מהיאהוד, ואפילו עבריינים יהודים לגמרי הבינו את זה וגילינו את זה לפרצוף בשדה תימן רק לא מזמן.

העיקר שחיל האויר יודע לתקוף באיראן (בהנחה שלא גנבו מחצרים את כל הפאנלים הסולריים והגלגלים של המטוסים).

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-01-2018, 15:39
  Jaguar890 Jaguar890 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.16
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Generalee שמתחילה ב "עד לא יכנסו בפזורות ולא ישתנה כלום"

הרבה לפני אכיפה יש ליצור מסגרת משפטית מתאימה שתחמיר את הענישה על חדירה לשטחי אש.
הסיבה היחידה לחוסר האכיפה היא חוסר יעילות - תבוא תרדוף אחריו, תעצור אותו, בסוף יקבל 3 חודשים בפנים. לדעתי צריך לטפל בענין בעיקר בפן הכלכלי - קנסות והחרמות של כל הרכבים שחודרים לשטחי אש והגשת שומות מס במידה והוכחה הפקת רווח כלשהוא , קיזוז מקצבאות ביטוח לאומי וכו. שזה יפגע להם בכיס זה יפסק
כל הדרום ולא רק צאלים זה מערב הפרוע. בבסיס חיל האוויר נבטים אפילו אוסרים נסיעה בשעות החשיכה ללא אישור מיוחד עקב ריבוי פורעים על הכביש. כמובן שבמקום לטפל בעבריינים מגבילים את תנועות הצבא.

נערך לאחרונה ע"י Jaguar890 בתאריך 08-01-2018 בשעה 15:43.
ישן 09-01-2018, 10:46
צלמית המשתמש של Fxtrage
  Fxtrage Fxtrage אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "למה צה"ל לא מכין מכשול הנדסי בהיקפית של צהלים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
נניח ונצא מנקודת הנחה שלצה"ל אין תקציב לגדר עם חמ"ל ייעודי למניעת חדירות (שזה אבסורד בפני עצמו).

אבל למה לא מקצאים כלים מההנדסה הקרבית ועושים מכשול?

-צה"ל נמצא עכשיו בתקופת שגרה, מרבית הכלים ההנדסיים מעלים אבק, יש זמן יותר מתאים?

-העלות תהיה נמוכה מאוד כי מדובר בציוד צהל"י, וכוחות של צה"ל.

*מן הסתם זה לא ימנע 100% מעבר של בדואים לשטחי האש, אבל זה בהחלט יכול להגביל וכמובן להקשות.

כמה סיבות:
א. צריך אפשרות להכנס ולצאת מהבסיס לאימונים, שיבנו גשרים עולים\יורדים מעל תעלה?
ב. צה"ל לא מצליח למנוע גנבת רכבים וציוד מתוכם במגרש החניה שנמצא ממול לש.ג, בעל גדר ושער.
ג. אף אחד בצה"ל ובמשטרה לא רוצה להתעסק עם הבדואים. לא כי הם מפחידים אלא כי הם תמיד יהיו ה"מסכנים" בסיפור ובית המשפט תמיד מקל עליהם.
ד. הפתרון הוא מטווח מטרות נעות. רק לאחר שזוהה והופלל גנב. כי גם אנשים תמימים נכנסים בטעות לשטחי אש פעילים.
ה. שוב הולכים מסביב במעגלים. לפני שבועיים היתה כתבה חוזרת של "כאן" על פריצה וגנבת ציוד צבאי מבסיסים. הלכו לאותן נקודות שבכתבה הקודמת הגיעו, בלי שום בעיה. צה"ל לא לומד כי המפקדים של אותם מקומות לא יודעים לאבטח ולא משלמים בכיסא בגלל הזילות.
ישן 10-01-2018, 10:58
צלמית המשתמש של Fxtrage
  Fxtrage Fxtrage אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אתה עושה מספר נקודות גישה"

יש מספר נק' גישה לבסיס
שער, מחסום, ואפילו מצלמות.
אבל זה לא ממש משנה. אם במגרש מול הש.ג פורצים לרכבים וגונבים מתוכם או אותם, אין שום הרתעה בשומרים\שמירה.
העובדה שלא "מעיפים ראשים" על כך שהמקום פרוץ זו הסיבה האמיתית.

אני אתן לך דוגמא אחרת.
מילואים אחרונים שלי, אימון בבא"פ לכיש.
הש.ג בלילה, כל ש.ג. שיש במתקן. השומרים בתוך הבוטקה שלהם, עם הפנים בפלאפון, באישור מפקד המתקן. כל הזמן בין אינסטגרם, סנאפצ'ט או וואטסאפ.
המתקנים מחוץ לגדרות נבזזו ממזמן ע"י גנבים. לשבייה חדשה שנגנב ממנה כל חדר החשמל כבלים ועוד.
יורד החושך ואתה לא רואה את היד שלך מול הפנים.
במקום אגב, יש עמדת שמירה אבל החליטו לא לאייש אותה. גם ממנה גנבו הכל, אפילו את הפרספקס.

ככה זה כשאף אחד לא נותן דין וחשבון על כסף שהולך לפח במקרה הרע
או אמלח שהולך לפח"ע במקרה הרע יותר.
ישן 10-01-2018, 10:24
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
אבל זה מעיד על כך שהבעיה אינה בעיית העדר יכולת מצד צה"ל
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "בצהלים אין לך טייסות קרב שהן גורליות לבטחון המדינה"

כי עובדתית - לצה"ל יש יכולת למנוע מחדל כזה - בבסיס שאינו רחוק משם.
הבעיה היא העדר מוטיווציה,
והתעלמות ממחדלי אבטחה חמורים.

פעם אחת עשיתי מילואים בבסיס ח"א אחר.
במהלך המילואים התגלה מחדל אבטחה, שהיה די זניח לעומת הפרשיות בצאלים, אבל היה מחדל.
בסיום המילואים צוות האבטחה הקבוע (שהמילואימניקים גוייסו כדי לסייע לו) עלה למשפט על המחדל, כולל עונשי מאסר.
ולא מדובר על צוותי האבטחה של הטייסות - אלא על שכבת אבטחה של הבסיס (בעל שטח ענק).

מה שמשתמע מהסיפורים על צאלים - הוא שאין ציפיה שצוות האבטחה יתן מענה לאירועים.
במקום שעל כל מחדל יהיה תחקיר ויתכן שעונשים,
נתלים בתירוץ שאין מה לעשות,
ופתאום יש בג"ץ, ויש שופטים, ויש דרג מדיני.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
יש לך בסה"כ אוסף של מילאומניקים עייפים ושמנים.
המילואימניקים האלה הם חיילים קרביים שינצחו את המלחמה הבאה,
ואם תיתן להם פקודה וציוד - הם ינהלו מרדף הרבה יותר טוב ממני.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 10-01-2018 בשעה 10:34.
ישן 10-01-2018, 09:10
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בישראל שום דבר לא אפקטיבי כמו בארה"ב
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "אז הגיע הזמן להציב גבולות גם..."

ושוב, הכל תלוי בגורמי השלטון - אם באמת רוצים לאבטח בסיס, אז אפשר לדאוג להגנ"ק ברמה הגבוהה ביותר.

יש בסיסים בארץ שאת שמם אני לא אזכיר, שמאובטחים ברמה כל כך גבוהה, שמספיק שאני ואתה רק נתקרב למרחק של מספר מאות מטרים מההיקפית, וכבר יזהו אותנו וישלחו כוח רכוב שיעיף אותנו משם.

אז כן - זה לא ריאלי שכל בסיסי צה"ל יאובטחו ברמה זהה, אבל הפער בין האבטחה הנ"ל לבין בסיסים מהסוג של צהלים הוא קיצוני מאוד.

בסיסים, ושטחי אש אמורים להיות בגדר "שטח צבאי סגור", ומי שמפר את החוק צריך לשבת בכלא.

שופטים שיסרבו להחמיר בענישה - צריכים לקבל בעיטה בתחת, רק ככה זה יעבוד.

(בנתיים המגמה היא הפוכה - תראה מה הולך בבג"צ).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 24-01-2018, 12:27
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
מצאתי! יש לי פתרון למצב כולו!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "למילואימניקים נמאס מהגניבות בצאלים"

ראשית- יש להגיע למילואים בתחבורה ציבורית בלבד. אמנם החיול ייקח יומיים, עד שכולם יגיעו, אבל צה"ל יודע לספוג גניבות ציוד ונשק וגניבות מחיילי המילואים (ציוד אישי וכלי רכב), אז מה אכפת לצה"ל.

שנית- לא חותם על צל"מ, אופטיקה וקשר. כחלק מאחריותי האישית, לאור דברי רמ"ח מבצעים. כחייל אחראי, אני רואה היטב כי אין לי הכלים והסמכויות למנוע ולסכל גניבות. על כן אמנע מפעולה חסרת אחריות של חתימה על ציוד שאיני יכול להבטיח את שמירתו.

שלישית- דורש מסמך כתוב ובו פירוט המענה הנדרש ממני למצב בו אני מזהה גניבת ציוד.
זו הדפ"ן שלי לאחר שבניתי תמונת מצב (קרקע, אויב, כוחותינו, גורמים נוספים, גורמים תקשורתיים, גורמים אישיים. אחר כך שיתי ה(למשל- אני מפחד כי לאור הערכת מצב כשאתעורר ואגלה שבדואי גנב לי ציוד, אגלה גם כי קצין בקבע שופט אותי ומעלה אותי על מת"ש וטוען כלפי שהייתי צריך להיות יותר אחראי אישית.)

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:28

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר