לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-05-2009, 08:22
  oleg_gold oleg_gold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
אוקיי. אני אגבה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי rlsf שמתחילה ב "כשאתה קובע דעה כל כך נחרצת,..."

ובכלל, אין צורך להיות עויין, אמרתי את דעתי (כנראה על סמך משהו...).

לעולם עד שנת 2009 לא היו לי בעיות עם הרד דיסקים (חוץ מ10 ג'יגה ישן שנפל מגובה "טוב" ישר לריצפת שיש "טובה" חחח...)

אבל השנה, לצערי. הספקתי לגלות הרבה דברים חדשים ולא טובים על הרד דיסקים מהיצור החדש בכללי, ומהיצור של סיגייט בפרט.

קניתי הרד דיסק נייד, של מקסטור, שנהרס בגלל הפקסת חשמל אחת, שזה טירוף, אין לו בעצם שום כוח להתמודד עם נפילת מתח. לעומת זאת, לאבא קניתי WD, שעבר את אותה הפסקת חשמל (ועוד כמה לאחריה, זה היה בינואר, כשהיו עוד גשמים ונפילות מתח). איבדתי טרה שלם של מידע בתוך אותו הרד דיסק. בחברה לגיבוי מידע אמרו לי שהבעיה היא "נוראית" מבחינת הנזק. והעלות לתיקון היא עצומה (5500 שח).

אחרי שהם פתחו את הקופסה, התברר לי שבעצם ההרד דיסקים בפנים הוא בכלל של סיגייט.
הקופסה של מקסטור.

דיברתי עם האנשים במקום, ואני מאמין שעל המילה שלהם אפשר לסמוך, סך הכל הם משחזרים מידע כל יום כל היום. אמרו לי שמקסטור\סיגייט נהיו ממש לא אמינים בזמן האחרון, והרבה אנשים מגיעים אליהם עם בעיות בהרד דיסקים של חברה זו.

ד"א אם אני לא טועה, מקסטור קנו את סיגייט.

זה לגבי עניין הסיגייט.

לגבי הרד דיסקים חדשים בכלל, אז גם בעניין הזה, אותו בחור אמר לי, שסך הכל, הרד דיסקים חדשים של כלל החברות הם פחות אמינים. הוא לא נקב בסיבה, אבל שוב, הם מאוד מקצועיים ומנוסים, לכן אני מאמין שהוא יודע על מה הוא מדבר.

בנוסף, קניתי הרד דיסקים פנימי של WD, ואחרי שרציתי לחבר עם אחד נוסף (2 סך הכל),
היו לי בעיות בחיבורי ה SATA ופתאום, אותו הרד דיסק ראשון, החליט שהוא לא "רוצה להיות" טרה, הוא רוצה להיות הרד דיסקים קטנטן של 30 מגה, מצחיק אבל מאוד עצוב.

אז הנה דוגמה שגם WD נדפקים, אבל החדשים יותר.
באותו מקרה היו לי 2 הרד דיסקים נוספים במחשב באותו הזמן, של מקסטור (IDE) וWD ישן יחסית (200ג'יגה) SATA, לאף אחד מהם לא נגרם נזק, למרות שהם היו באותה התסבוכת.

שוב, שום דבר הוא לא 100%, אבל אם אנשי מקצוע נותנים המלצה, ואני אישית נכבתי מזה
אני חושב שיש לי את הזכות לתת המלצה, גם אם היא נוקבת ולא "פוליטיקלי קורקט" כמו שהיית רוצה לשמוע אותה rlsf.

מקווה שהסברתי את עצמי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-05-2009, 21:25
  oleg_gold oleg_gold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי pikachu שמתחילה ב "לי יש FREEAGENT 500GB של..."

אני לא מבין הרבה באלקטרוניקה "גרידה". פשוט מנסיון.

לדעתי, וכמו שאני חושב על זה בהגיון, אם יש "שרשרת" חיבורים לחשמל, יש "עדיפות" למה שיפגע ראשון.

לדוגמה במחשב.

כבל לחשמל>ספק>לוח אם>כל החומרה על ההרד דיסקים+כוננים קשיחים, צורבים וכו'.

לכן, אם משהו נפגע, אז זה הספק, הלוח אם, אבל הסיכוי שהרד דיסק יפגע הוא נמוך יחסית (הרד דיסקים פנימי), ולכן הרד דיסק של 2.5 אינץ בסיכוי נמוך יותר להיפגע. אולי אני טועה, שוב, אני לא מבין באלקטרוניקה.

לעומת זאת, אם יש הרד דיסק חיצוני שמחובר לחשמל ישירות, הסיכוי שהוא יפגע הוא גבוה מאוד.
גם בגלל שהוא מחובר ישירות לחשמל, וגם בגלל ש(שוב, מנסיון) קופסאות הדיסקים החיצוניים הם יחסים רגישים לקפיצות מתח.

לדעתי חשוב מאוד, להשתמש בהרד דיסק החיצוני לזמן מוגבל בלבד, להעתיק מה שרוצים, ולכבות.
מומלץ מאוד להשתמש באל פסק.
ישן 08-05-2009, 10:53
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי oleg_gold שמתחילה ב "חחח..... אוקיי. אז התיאוריה..."

ת'אכלס ההרד דיסקים האמינים באמת הם רק אלה מסוג SCSI (כיום SAS) או FibreChannel. אלו באמת כוננים שהתקלות בהם נדירות מאוד. הם גם עולים בהתאם ועדיין, לא סומכים עליהם שלא יתקלקלו, אלא משתמשים ב RAID ואף מגבים אותם כל יום/שבוע (תלוי כמה חשוב אובדן המידע בפרק זמן שכזה ללא גיבוי) לקלטות גיבוי. ככה עושים בעסקים...

לדעתי פתרון גיבוי מינימלי שאפשר לסמוך עליו דורש אחסון של כל המידע בלפחות שני עותקים, שממוקמים במקום מרוחק ממקור המידע ואחד מהשני - בעדיפות בתוך כספת חסינה לשריפות עמיד נגד כמעט כל דבר חוץ אולי מפצצת אטום (ואז יש לנו בעיות אחרות...). וכמובן שלא מביאים את שניהם בו זמנית אל מקור המידע כדי לבצע גיבוי נוסף...

לגבי אל-פסק, אלה שמגינים באמת מנחשולי מתח מכל הסוגים (משום שאין להם "זמן השהייה לפני שהם נכנסים למצב הגנה על ידי ניתוק מרשת החשמל וחיבור למצברים" - שלא לדבר על זה שהמעבר שלהם בעצמו גורם לקפיצת מתח!) הם אלה מסוג on-line (יקרים מאוד ורועשים כי הם פועלים כל הזמן ולכן גם המצברים שלהם מחזיקים פחות זמן). מומלץ גם ספק כוח מצויין למחשב. ככל שהקבלים איכותיים יותר...

ישן 08-05-2009, 12:32
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "ת'אכלס ההרד דיסקים האמינים..."

בחייאת שימי, אתה מוכן לתת לי את זה בכתב (באופן רשמי) שאוכל לתת ללקוחות פוטנציאליים שלי?

אני נדהם כל פעם מחדש שילדים בני 16 משקיעים באחסון ובגיבוי הסרטים, השירים והמשחקים שלהם הרבה יותר ממה שמשקיעים עסקים. יש לי לקוחות שמגבים מחשב אחד בעסק ("אני מעתיק את כל מה שחשוב לי אליו וזה מספיק"), לקוחות שמגבים בעצמם לכונן חיצוני ("אחרי זה אני שם אותו במגירה ליד המחשב וזה בסדר") ולקוחות שלא מגבים בכלל ("מקסימום יילך המידע ואז נשבור את הראש. אז מה אם זה יעלה לי 6,000 ש"ח ושבוע של עבודה").

אין בארץ מודעות מינימלית לנושא הזה. מחקר שקראתי טוען ש-80% (ארבעה מכל חמישה) מהעסקים הקטנים שחווים משבר של אובדן נתונים לא מצליחים להתאושש. זה אומר שרק אחד מכל חמישה (!) יוכל לחזור לשגרה (במחיר כזה או אחר), וכל השאר פשוט ייעלמו. ועדיין אנשים שאננים לחלוטין.
ישן 10-05-2009, 23:06
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "הם לא מודעים וגם אנשים שנמצאים בתחום לכאורה"

יש בשוק כל כך הרבה חברות לשחזור מידע במחירים מופקעים שמתקיימות בכבוד שסותרות בעצם קיומן את הטענה שלך...

ומפתחי תוכנה לא אמורים להיות אחראיים לגיבויים. בחברה אמור להיות גוף IT, שאמור לקבוע את נוהלי העבודה בצורה כזו שבאופן אוטומטי המידע יגובה. מפתחי התוכנה (בדיוק כמו שאר עובדי החברה) צריכים רק לעבוד לפי מדיניות ה IT שהוגדרה(*). הם לא צריכים להבין בזה, הם צריכים לתכנת.

(*) שלא ישתמע שאני אומר שזה דבר קל / מובן מאליו. זה בהחלט לא. ככה זה שאתה גם power user וגם הנוחות שלך לעשות הכל בצורה חופשית מכל נקודה לכל נקודה חשובה (לדעתך) יותר מאשר מדיניות אבטחת המידע של החברה (גיבויים נכללים באבטחת מידע...)

ישן 12-05-2009, 19:55
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.04
זה נכון, אבל התהליך הזה יכול להימשך שנים
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אני חושב שמחליט את זה מנהל..."

בהתחלה יש איש IT בדרג נמוך בתוך הארגון, אין לו מילה והשפעה, הוא בונה חלטורת
IT שבשך השנים נהפכת לגיהינום IT, לאחר פרק זמן לו נמאס לעסוק בזבל IT ונמאס ממנו,
מביאים חברה חיצונית (עם נציג מטעם הקבלן באתר החברה) אבל בתקציב מינימלי וללא
מתן סמכויות, הבלגן נמשך, נגרם איבוד זמן עבודה יקר, זורקים את הקבלן מביאים קבלן
אחר שמספק פתרון חדש ויקר אבל לא בהכרח מתאים, מלא, בנוי נכון ומבוסס על הכרות
טובה עם צרכי הארגון.

אחרי הרבה אכילת חצץ ומאחר ומדובר בחברה רצינית שיש לה עיסוק אמיתי וחשוב
בסופו של דבר מביאים מקצוען IT אמיתי כשכיר מלא בתוך החברה אבל גם הוא צריך איזה
חצי שנה בערך כדי ליישר קו ולספק פתרון IT אמיתי - אבל לפחות העסק מתחיל לזוז
בכיוון הנכון.

הללויה.

מבוסס על סיפור אמיתי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:40

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר