לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום לימודים. אנו מאחלים לכל הגולשים שנת לימודים מוצלחת חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > לימודים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-04-2005, 00:42
  L3m0n L3m0n אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.04
זה רק אני או שגם אתם מתוסכלים ממתטיקה...

גיליתי שאני מתוסכל ממתמטיקה, פשוט ככה. בכיתה י' הייתה ברמה 5 יח"ל, ירדתי ל-3 יח"ל, והשנה (י"א), אני בכלל לא בא לשיעורים והתבטלה לי היחידה, ואין לי כוח ללמוד מתמטיקה בתיכון, עם כל שאר המקצועות.

אני מרגיש פשוט נחות וטיפש, לא יודע אם זה בגלל שאני לא קולט מתמטיקה, או שפשוט אין לי כוח לתרגל אותה - תמיד הייתי צריך מורים למתמטיקה, כל אחד אמר שיש לי יכולת, כל פעם הייתי ברמה הכי גבוהה במתמטיקה בבית ספר, אתם יכולים להגיד שזה סותר, אבל... שיהיה. פשוט איך שאני רואה מתמטיקה אני מקבל דיכאון כזה, וכאילו גם אם אין מישהו שנמצא לידי ומדריך אותה ופותר איתי הכל, פשוט ממש אבל ממש אין לי חשק לזה. חשבתי להשלים בגרות במתמטיקה אחרי התיכון (לפני, אחרי, או בזמן, הצבא)... ברמה של 3 יח"ל, או אולי 5, תלוי אם אני ארשם למכללה טובה שתכין אותי. בכלל, אף פעם לא חשבתם שאלה נוסחאות כל כך מסובכות, ואתם חושבים איך אנשים הגיעו אליהן - אני חושב על זה ואני אומר לעצמי שאני בחיים לא הייתי חושב על זה. פעם אחת ניסו להסביר לי את הנוסחה E=MC2, בקושי הצלחתי להבין משהו, למרות שזה פיזיקה, אבל שיהיה. הרגשתי כל כך נחות, אמרתי לעצמי... גם אם אני אסתגר במשך 20 שנה אני בחיים לא אעלה על דבר כזה. היו כמה פעמים שבכיתי אפילו כי התייאשתי ממתמטיקה, והמערכת פה בארץ - נכון שיש ועדת דברת, וגם אם יהיה יום לימודים ארוך - זה לא ארוך מספיק, רק עד 16:00, ועוד ההורים הטיפשים מתנגדים. תראו מה הולך בארצות אחרות, ביפן ודרום קוריאה, לומדים בערך עד 21:00 או 22:00 בלילה, בצרפת עד 18:00 בערך, בפולין עד 19:30 - אנחנו? זה כל כך משתנה, שזה אידיוטי. אני מסתכל על עצמי, היום הכי מאוחר שאני מסיים בו זה 15:55. אתם יכולים לבוא עם הבולשיט הזה של "לא יהיו לך חיים" אם אני אלמד עד כל כך מאוחר, לא אהיה יצירתי, וכו' - יודעים מה, לא יצירתי - תסתכלו על הקוריאנים, אני מכיר לפחות 3 משחקי רשת שלהם - GunBound, Line Age II, ו-MU Online (אם אני לא טועה). בכל מקרה, אצלי בשכבה אין הרבה שעושים 5 יח"ל במתמטיקה, אולי 50, זה הכל, אפילו פחות. מכיתה די טובה בשכבה שלי, היה רק ילד אחד, וגם הוא התייאש, וירד ל-4 יח"ל.

מה לא בסדר איתי, איתנו... למה אני כל כך מייואש ממתמטיקה, למה זה לא כל כך מסובך לי, רק לי יש תסביך דיכאון כזה כשאני רואה או שומע על מתמטיקה? באמת שיש לי רגשי נחיתות כשאני רואה\שומע על מתמטיקה. יכול להיות שאני צריך לבקר אצל פסיכולוג?

חזרה לפורום
ישן 01-04-2005, 01:38
צלמית המשתמש של darniator
  darniator darniator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל darniator
אל תתיאש
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי L3m0n שמתחילה ב "זה רק אני או שגם אתם מתוסכלים ממתטיקה..."

זה נראה לי הטיפ הכי טוב שאפשר לתת .

תראה , תכלס יש לך עוד שנה וחצי (אם לא טעיתי בחישוב) אפשר תמיד לעבוד על זה, וכמו
שאמרת אין חיים רק לימודים. (אגב טיפה לא בריא להזניח את החיים לגמרי )

בוא ואספר לך סיפור .
אני למדתי לפני בערך 10 שנים בתיכון - זה היה (כנראה ) קצת שונה אז , אבל בסופו של דבר
בגרות לא הייתה . לא ממש אכפת היה לי מה קורה עם זה - רק בסוף י"ב קלטתי מה קורה .. ולא
בדיוק קרה משהו... (מפתיע , נכון ? ) בקיצור אחרי הצבא (למזלי הצלחתי לצאת מהשנה שחתמתי
עליה קבע) הלכתי ישר ללמוד : פסיכו , מכינה , תואר ראשון.... (בסדר הזה).
כמו שבטח אפשר להבין - ויתרתי על הקטע של חו"ל כיוון שהגעתי למסקנה שכדאי להתחיל עם זה
כמה שיותר מוקדם (כי אני צריך לפצות על העובדה שלא למדתי בבית ספר ... )
המכינה הייתה קריעת תחת ( זה לא לימודי ערב זה לימודי יום , ובערב כל אחד לומד עם עצמו או עם
שותפים) בקיצור - לזה אפשר לקרוא אין חיים (טוב יש , אבל מעט ).

טוב, אז מה כל המסקנה מהסיפור הזה , זה עכשיו או אחר כך אבל אתה צריך להציב את זה לעצמך
בתור מטרה . רק שאחר כך יכול להיות אולי יותר קשה כי כבר החממה (בית, ביתספר) כבר משתנה,
וגם מתבגרים (שזה סיפור בעייתי בפני עצמו ).

נכון שמתמטיקה זה לא הכל ותמיד אפשר למצוא תחומי עיסוק אחרים , אבל יש לזה נגיעה בהרבה
תחומים , ובאיזשהוא אופן גם לחיי יום יום (אני יודע שזה בנאלי)
תיעזר בכל מה שצריך, אם אתה חושב שאולי פסיכולוג יעזור לך אז לך על זה - לפעמים הרבה בעיות
(לא רק בלימודים) נגרמות בגלל סוגסטיה (שיכנוע עצמי) וזה גם יכול לעבור עם שיכנוע עצמי, ולפעמים
צריך גם פוש קטן .
קיצקץ אל תתיאש - מקסימום תקח הפסקות מדי פעם אבל אל תוותר.

בהצלחה.

חזרה לפורום
ישן 01-04-2005, 01:41
צלמית המשתמש של Rutasashi
  Rutasashi Rutasashi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
אממ...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי L3m0n שמתחילה ב "זה רק אני או שגם אתם מתוסכלים ממתטיקה..."

קודם כל בקשר ל E=MC2 תקשיב, דברים כאלה אתה צריך ללמוד במיוחד כשאתה לא מבין את העקרונות הבסיסיים. אז אל תתרגש מה E=MC2...

בכל מקרה אני מאמין שאתה יכול להצליח במתימטיקה, אני לא רואה סיבה שלא, אתה ניראה לי מוכן להשקיע וזה דבר שממש חשוב בשביל ללמוד. כשלימדתי אנשים הגעתי למסכנה כזאת:

1) אנשים מפחדים מנוסחאות מורכבות. אם תסתכל על נוסחא מורכבת אתה תיבהל ותגיד מה זה? מי הקריץ את זה? מי לעזאזל חשב על הדבר הזה? איך אפשר בכלל להגיע לזה??

הרעיון הוא פשוט להירגע, זה שהשפה הזאת קצת לא מובנת לך לא אומר שאתה לא יכול ללמוד אותה, הרעיון הוא להבין שאתה כן מסוגל להבין את זה ואם יסבירו לך את זה בצורה מפורטת ואתה תדע להקשיב ולא להיבהל מזה אז אתה תראה פתאום שהכל ניראה נורא הגיוני וזה בעצם די פשוט סה"כ.

2) לאנשים אין סדר בראש. כשאנשים פתאום רואים משהו שהם חושבים שהם מכירים או ניראה להם מוכר הם לא חושבים טיפה בודקים מה בעצם אפשר לעשות את זה, למה זה נכון? ממה זה בעצם נובע? מה החוקיות של זה? הם קופצים ישר למסכנות מנסים לפתור כמו שהם חושבים שלמדו וכשהם לא מצליחים הם דופקים את הראש שלהם בשולחן ואומרים "אני לא מבין כלום!"

כשניגשים אל תרגיל מסובך לא לנסות ישר לפתור אותו, לחשוב עליו קצת, לראות מה הוא בעצם טומן בחובו ואיזה טריקים לימדו אותך שאתה יכול להשתמש בהם, הרעיון הוא לא ישר לפתור, פעם המורה לאינפי שלי אמרה "עדיף לחשוב על תרגיל חמש דקות כדי לפתור אותו בדקה מאשר לחשוב על תרגיל דקה ולפתור אותו בעשרים דקות במקרה הטוב". וגם עוד ציטוט "מתימטיקאי טוב הוא מתימטיקאי עצלן, הוא תמיד אוהב למצוא דרכים יצירתיות שיקצרו את התהליכים לפני שהוא בעצם ניגש לפיתרון של התרגיל"

כל זה נכון לתרגילים מחשבתיים במתימטיקה לימוד של נושא חדש במתימטיקה ובמדעי המחשב. בשביל תרגילים טכניים במתימטיקה אתה פשוט צריך להסתכל על התרגיל לא להיבהל מהאורך ואחרי שאתה לומד את הנושא טוב אז זה יוצא לך די בקלות, פשוט במתימטיקה תיכונית אתה סתם עוקב אחרי החוקים הבסיסיים שנתנו לך. זה הכל.

לדעתי אתה צריך להשלים מתימטיקה ל5 יח', אני בטוח שאם תלמד מתימטיקה באוניברסיטה אחרי שתפנים את מה שאמרתי לך אז זה יהיה לך כיף. אבל גם יש עוד שאלה, מה אתה בכלל רוצה לעשות בעתיד? האם אתה בכלל צריך מתימטיקה בעתיד? אם אתה רוצה ללמוד ניהול, משהו שקשור לכלכלה או דברים שקשורים לפיזיקה, ביולוגיה, כימיה, מתימטיקה מתקדמת, מדעי המחשב וכו' אז אתה צריך את זה ומאוד כדאי לך להתגבר על הפחד שלך מהמקצוע.

אני לא חושב שאנחנו צריכים ללמוד כל יום כל היום... דווקא שמעתי שיחסית לאירופה אנחנו לומדים בשנת לימודים אחת יותר שעות מהם, חוץ מזה שאני יודע שאני לא הייתי רוצה ללמוד כלכך הרבה שעות ביום... מספיק לי מה שהיה כשאני למדתי בבצפר לפני שנה.

מקווה שעזרתי קצת, סה"כ זה תלוי בך

נערך לאחרונה ע"י Rutasashi בתאריך 01-04-2005 בשעה 01:44.
חזרה לפורום
ישן 03-04-2005, 01:46
  L3m0n L3m0n אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "אממ..."

תודה... גרמתם לי להזיל דמעה, באמת...

בכל מקרה... בקשר לשאלה של Rutasashi, אני רוצה להיות מהנדס תוכנה, או משהו בכיוון, לפחות, אבל זה סתם חלום, לא נראה לי שזה יקרה בכלל.

בקשר לשעות לימוד... בטוח? לא נראה לי, לימור לבנת אמרה פעם אחת, בנאום שלה למה כדאי ליישם את ועדת דברת; "... גם לנו צריך להיות יום לימודים ארוך, כמו במדינות אירופה, אנחנו לא אחת ממדינות העולם השלישי", לא בדיוק, אבל בערך. אז איפה שמעת על זה בכלל? לא הגיוני. חוץ מזה, אתה לא יכול לכלול, כל ארץ לומדת עד שעה שונה, בצרפת למשל לומדים פחות מבפולין אם אני לא טועה. זה תלוי.

אגב, אפשר בכלל להשלים בגרויות בזמן השירות בצה"ל? או שפשוט אפשר, אבל זה תלוי בי ובזמן שלי?

ותקראו לי משוגע אבל פעם אחת עברה לי מחשבה של התאבדות, ברור שלא תכננתי לעשות את זה, ואני לא אעשה את זה, פשוט חשבתי מה אם אני אתאבד... עזבו, אל תתייחסו.
חזרה לפורום
ישן 03-04-2005, 06:41
  RealTime1 RealTime1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.04
מה חלום..
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי L3m0n שמתחילה ב "תודה... גרמתם לי להזיל דמעה,..."

להיות מהנדס תוכנה זה לא כזה חלום...

דווקא לאחרונה תנאי הקבלה להנדסת תוכנה ירדו וגם במכללות עכשיו אתה יכול לצאת מהנדס תוכנה.

אבל כל אלה, זה רק דפים וניירות.
אני לומד עכשיו הנדסת תוכנה (אחרי הנדסאי תוכנה) וזה פשוט לא משנה.
אם אתה רוצה להשתלב בהתחלה בשוק אתה חייב אבל חייב ללמוד מלא דברים לבד. במחלקה יבלבלו לך את המוח עם מתמתיקה ופיסיקה של מהנדסים ועוד כל מיני קורסים מעצבנים כמו אסמבלר, מבני נתונים (סיוט!) אבל זה פשוט לא קשור לכלום.

תפתח את העיתון דרושים ותראה מתחת לכל המשרות של מהנדסי תוכנה מה רושמים.

אני לבד למדתי OpenGl ו- Directx ועשיתי פרוייקט פצצה. אבל פה בארץ אין מה לעשות עם זה. בכל זאת אני מסיים את התואר זריז וינסה להתקבל בארה"ב לעבודה אתגרית ולא עבודה משעממת ושוחקת.

בהצלחה.

דרך אגב בתיכון יצאתי בלי בגרות. ועכשיו אני עושה 5 ואני דורס.

בהצלחה.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:43

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר