לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-05-2009, 12:06
  גפשטיין גפשטיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.07
מידע התחקיר: החייל שנהרג נורה מנשקו במהלך עימות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 5416רמי שמתחילה ב "חייל דוכיפת נועם רכטר לוי ממצפה נטופה נהרג מיריה של מפקדו"

חנן גרינברג, YNET

מהתחקיר הראשוני של התקרית עולה כי במהלך הסריקות שביצע הכוח החלה התפרעות של מספר אזרחים פלסטינים, ככל הנראה חלקם בהכוונה של ארגוני טרור הפועלים במקום. כוח נוסף מהגדוד, שכלל את סמל רכטר לוי, היה בקרבת מקום כדי להצטרף במקרה של הפרות סדר. עם תחילת האירועים האלימים, הגיעו החיילים והחלו להתעמת עם הפלסטינים.

בצה"ל נמנעו מירי לעבר הפלסטינים, שכן לא מדובר באזרחים שהיו חמושים בנשק חם. העימות הפיזי היה מטווח אפס, במהלכו ניסו החיילים לעצור את המתפרעים.

כתוצאה מהחיכוך בין החיילים לפלסטינים נורתה ירייה, ככל הנראה מהרובה האישי של רכטר-לוי עצמו, ממנה הוא נפגע ומת פצעיו כעבור זמן קצר.

עדיין לא ברור מה גרם לירי - וכל האפשרויות נבדקות. אחת האפשרויות שנבדקו היתה כי הוא נפגע בשוגג מאש שירו חבריו, אולם אפשרות זאת נשללה במהירות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-05-2009, 11:49
  מתןן מתןן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 5416רמי שמתחילה ב "חייל דוכיפת נועם רכטר לוי ממצפה נטופה נהרג מיריה של מפקדו"

אממ..

אולי החיילים קצת נלחצו ובשביל אקט של הפחדה הם דרכו מול הערבים את הנשק כדי להפחיד אותם..
ומפה הסיפור יכול להתגלגל למליון כיוונים מכייון שיש כדור בבית הבליעה..
יכול להיות שלאחר מכן הוא הניף את הנשק גבוה בשל עימות ואחרי כמה רגעים הוא "זרק" את נהשק מאחור כי זה הפריע לו ובקטע הזה נפלט הכדור..

יכולים להיות מליון גרסאות.... אבל בשביל שיפלט כדור חייבים לדרוך קודם ובזמן הפס"ד חלק מהחיילים שנלחצים דורכים את הנשק..

לדעתי צה"ל צריך להעביר לטירונים קורס מזורז בניהול הפס"ד.. שילמדו קצת ממג"ב..

"אנחנו תמיד נהיה בתוככם , אבל אף פעם לא נהיה חלק מכם..!"

ישן 08-05-2009, 15:31
  מתןן מתןן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "אף אחד לא דורך את הנשק סתם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי agent_amos
אבל זאת סיטואציה די מחורבנת אם לומר,כי לירות עם הרינגו אי אפשר כי אין טווח,מצד שני אין אפשרות לירות תחמושת חיה על אנשים שאינם "חמושים"(היה חסר שאיזה מישהו מהקהל יוציא איזו סכין ויתחיל לדקור חייל).העניין הזה של מגע יותר מדי קרוב בלי אמצעים שאתה יכול לנטרל איתם הוא בעייתי בעליל והנה התוצאות.

אחי..אני נתקלתי בעשרות ואפילו מאות חיילים שדרכו את נשקם כתוצה מלחץ..
כשיש הפס"ד אתה לא יודע מה יכול לקרות ושומעים כל מני צעקות במהלך ההפס"ד..
יש חבר'ה שמהלחץ דורכים ואין מה לעשות...
ותאמין לי יש פול דרכים להתמודדות עם מגע קרוב כנגד ערבים שמפגינים..

"אנחנו תמיד נהיה בתוככם , אבל אף פעם לא נהיה חלק מכם..!"

ישן 12-05-2009, 19:39
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...

מתחקיר צה"ל עולה כי החייל נהרג מיריה שנורתה מנשקו של סגן מפקד הפלוגה שלו ולא מכדור שנפלט מנשקו האישי. ככל הנראה נפלט הכדור בעת שהסמ"פ נאבק עם מפירי סדר פלסטינים.
מהתחקיר עולה כי ההתמודדות עם מפירי הסדר הייתה כושלת. בעקבות התחקיר הוחלט כי סגן מפקד הפלוגה יודח מתפקידו וישוחרר מצה"ל. בנוסף הוחלט להעיר הערה פיקודית למפקד הפלוגה.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 12-05-2009 בשעה 19:52.
ישן 12-05-2009, 19:59
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "היה ניסיון לטיוח? קצת מוזר..."

לא ברור לי.
מהודעת הדובר ומההסברים שאני מקבל נראה כאילו הבעיה היחידה היא עם צורת ההתמודדות של הכוח בפיקוד הסמ"פ עם מפירי הסדר. צורת התמודדות שכללה ירי והגעה לכדי מגע פיזי ממש (אני לא בטוח שאני מכיר דרכים טובות יותר להתמודדות).
לא נאמר דבר על כך שבתחילה דווח בהודעות הדובר שהקליע הקטלני יצא מנשקו של החייל ההרוג ואילו עכשיו ברור כבר שהוא יצא מנשקו של סגן מפקד הפלוגה.

תוך כדי הכתיבה קיבלתי את הנוסח המלא של הודעת הדובר:

ציטוט:
מפקד פיקוד המרכז, אלוף גדי שמני, השלים היום, 12 במאי 2009, את התחקיר בדבר נסיבות מותו של סמל-ראשון נועם עדין רכטר לוי ז"ל מגדוד "דוכיפת" שנהרג במהלך פעילות מבצעית בכפר ביר-זית צפונית לרמאללה, ביום חמישי האחרון, 7 במאי 2009.

מתחקיר מעמיק של האירוע, שכלל בדיקות בליסטיות, עולה כי כוח מגדוד "דוכיפת" שהיה בפעילות מבצעית במרחב הכפר ביר-זית, נתקל בהפרות סדר אלימות וחמורות של עשרות צעירים שהתגודדו במקום. כוח שפעל תחת פיקודו של סגן מפקד הפלוגה ובו סמל-ראשון נועם ז"ל, ביצע מעצר של מפירי הסדר האלימים. במהלך הפעילות הגיע הכוח לכדי עימות פיזי עם מפירי הסדר בו נורו מספר יריות על ידי הכוח. במקום התפתח מאבק פיזי בין סגן מפקד הפלוגה ובין פלסטיני שנהג באלימות. במהלכו הוסט קנה הרובה של סגן מפקד הפלוגה וככל הנראה, נפלט כדור שפגע בסמל-ראשון נועם עדין רכטר לוי ז"ל וגרם, מאוחר יותר, למותו.

מהתחקיר עולה כי ההתמודדות עם מפירי הסדר הייתה כושלת ברמה המבצעית וברמה הפיקודית בשטח. מפקד פיקוד המרכז הורה על למידת האירוע והטמעת לקחיו בכל יחידות הפיקוד, תוך ימים ספורים, למען לא ישנו מקרים מסוג זה בעתיד.
לאור העולה מן התחקיר החליט האלוף שמני להדיח לאלתר את סגן מפקד הפלוגה מתפקידו ולשחררו מצה"ל ולהעיר הערה פיקודית למפקד הפלוגה שיורחק מתפקידי פיקוד למשך שנתיים.

בשעות אחר הצהריים, עם תום התחקיר, דיווח מפקד הפיקוד למשפחתו של סמל-ראשון רכטר לוי ז"ל על תוצאות התחקיר ועל הצעדים שננקטו בעקבותיו.

בביקורו בבית משפחת רכטר לוי אמר אלוף שמני למשפחה: "מדובר במקרה מצער של תאונה מבצעית. נועם פעל באופן ראוי להערכה בעשרות מבצעים במהלך שירותו בגדוד "דוכיפת". נועם, שפעל מתוך תחושת שליחות, הבין היטב את חשיבות הפעילויות בהן השתתף. הוא היה לוחם וחובש פלוגתי מקצועי שזכה להערכה בקרב חבריו ומפקדיו".

בסיום התחקיר ציין מפקד הפיקוד כי גדוד "דוכיפת" הוא גדוד מקצועי ואיכותי אשר פועל על פי נורמות ראויות. האירוע אינו משקף בעיה מערכתית בגדוד אלא תאונה מבצעית נקודתית בלבד, "גדוד דוכיפת נלחם באופן יומיומי כנגד גורמי טרור ולוקח חלק במתן ביטחון לתושבי מדינת ישראל", סיכם האלוף והביע את צערו העמוק על האובדן.

ישן 13-05-2009, 07:44
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
מסקנות אישיות מהאירוע-סמ"פ סולק מצה"ל, המ"פ הודח מפיקוד לשנתיים

http://www.news1.co.il/Archive/001-...ml?tag=08-41-27

סמ"ר נועם לוי ז"ל נורה מהנשק של מפקדו

ס' מפקד פלוגה סולק מצה"ל
מאת: איציק וולף |
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.news1.co.il/img/envelop.gif]

"נועם היה החוליה המקשרת בין כולם"

תחקיר שנערך בצה"ל קובע כי הפיקוד בשטח כשל
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.news1.co.il/img/midBull.jpg]
סגן מפקד הפלוגה שוחרר מיידית
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.news1.co.il/img/midBull.jpg]
מפקד הפלוגה הודח מפיקוד לשנתיים
▪ ▪ ▪

התחקיר שנערך בצה"ל בעקבות מותו של סמ"ר נועם לוי ממצפה נטופה בפעילות מבצעית בעיירה ביר זית, צפונית לרמאללה, קובע כי הוא לא נהרג מפליטת כדור מנשקו האישי אלא מפליטת כדור מן הנשק של מפקדו, סגן מפקד הפלוגה מגדוד דוכיפת.

מן התחקיר המעמיק של האירוע, שכלל בדיקות בליסטיות, עולה כי כוח מגדוד "דוכיפת" שהיה בפעילות מבצעית במרחב העיירה ביר-זית, נתקל בהפרות סדר אלימות וחמורות של עשרות צעירים שהתגודדו במקום.

כוח שפעל תחת פיקודו של סגן מפקד הפלוגה ובו סמל-ראשון נועם ז"ל, ביצע מעצר של מפירי הסדר האלימים. במהלך הפעילות הגיע הכוח לכדי עימות פיזי עם מפירי הסדר בו נורו מספר יריות על-ידי הכוח. במקום התפתח מאבק פיזי בין סגן מפקד הפלוגה ובין פלשתיני שנהג באלימות. במהלכו הוסט קנה הרובה של סגן מפקד הפלוגה וככל הנראה, נפלט כדור שפגע בסמל-ראשון נועם עדין רכטר לוי ז"ל וגרם, מאוחר יותר, למותו.

עורכי התחקיר קבעו כי ההתמודדות עם מפירי הסדר הייתה כושלת ברמה המבצעית וברמה הפיקודית בשטח. לאור העולה מן התחקיר החליט האלוף שמני להדיח לאלתר את סגן מפקד הפלוגה מתפקידו ולשחררו מצה"ל ולהעיר הערה פיקודית למפקד הפלוגה שיורחק מתפקידי פיקוד למשך שנתיים.

בנוסף לכך הורה מפקד פיקוד המרכז על למידת האירוע והטמעת לקחיו בכל יחידות הפיקוד, תוך ימים ספורים, למען לא ישנו מקרים מסוג זה בעתיד.

בשעות אחר-הצהריים, עם תום התחקיר, דיווח מפקד הפיקוד למשפחתו של סמל-ראשון רכטר לוי ז"ל על תוצאות התחקיר ועל הצעדים שננקטו בעקבותיו.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:36

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר