לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-05-2009, 13:55
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
צה"ל 2009- איזה לוף ואיזה נעליים

לא פעם הצהירו בצה"ל שהנה-הנה הלוּף יוצא מהתפריט, אך נראה שהישועה הגיעה מכיוון אחר: כל קווי הייצור של הבשר המשומר נסגרו, והמלאי צפוי להיגמר עד סוף השנה. במחלקת הציוד של צה"ל שוקלים רכישת נעליים אמריקניות ללוחמים
חנן גרינברג
פורסם: 08.05.09, 14:25
לאחר אין ספור הצהרות כי או-טו-טו ייצא הלוף מהתפריט של צה"ל, השבוע נראה כי זה קרוב מתמיד. ראש מחלקת ציוד לוגיסטי (צי"ל) בצה"ל, אלוף-משנה זיו גפני אמר ל-ynet כי כבר מתחילת 2009 לא נרכשו קופסאות הבשר המשומר מהסיבה הפשוטה שכל קווי הייצור שעסקו בתחום - נסגרו.

"ייתכן בהחלט שזה תחילת הסוף של הלוף", אמר גפני. "כרגע יש לנו עדיין כמות מסוימת במחסנים, אבל אם לא יתבצע רכש נוסף, אני משער שהכמות תסתיים עד סוף השנה הבאה".

טונה של טונה במקום הלוף (צילום: ירון ברנר)

לדברי גפני, סגירת קווי היצור של הבשר המשומר היא מגמה בולטת בשוק המזון, שעובר לשיווק מאכלים טריים, ובצה"ל בוחנים תחליפים. "הטונה תכנס לתפריט באופן מאסיבי יותר, והיא גם נחשבת לאהובה יותר על ידי החיילים לעומת הלוף. במקביל, אנו בוחנים אפשרויות נוספות - לא דווקא מן החי - שישלימו את אבות המזון שיש בלוף. במקביל, אנו משתדלים להכניס מזון טרי במקומות שניתן".

במחלקת צי"ל בנו לאחרונה תפריט חדש, המיועד ליחידות מובחרות בלבד ומיועד לאימונים ופעילות מבצעית. גפני מסביר כי קצב הפעילות המוגבר של החיילים ביחידות האלה, להבדיל מחיילים ביחידות שדה אחרות, חייבה הכנת תפריט עם ערך קלורי גבוה מאוד, שמחירו כפול מתפריט לוחם רגיל.

ומה בתפריט? חמש ארוחות ביום שכוללות, בין היתר, מנת בשר מוגדלת - לרוב מבשר אדום, תוספת של ארוחת לילה בשרית פעמיים-שלוש בשבוע, ובשאר הימים ארוחת לילה חלבית, וארוחת בוקר עשירה שכוללת ביצים, טונה, גבינה צהובה ותגבור בפירות יבשים וחטיפי אנרגיה. בסך הכל 5,000-5,650 קלוריות ליממה. בתפריט אף חושבו באופן מדויק תכולות החלבון, הסידן והברזל ליום.

במחלקה משרתים אנשי מקצוע מתחומים שונים, בהם מהנדסים וכימאים שבשיתוף פעולה עם חיל הרפואה, בונים את התפריט לחיילים, על פי תפקידם וצורכיהם.

הצבא צועד על נעליו
אבל לא רק המזון עובר דרך עיניהם הבוחנות של חיילי צי"ל, אלא כל הציוד שמגיע לצה"ל: הם בוחנים באופן מדוקדק את עמידות הטקסטיל בתנאים קיצונים, בודקים את איכות הצבע בכומתות, מבררים את טיב הדלקים והשמנים שמגיעים לשימוש בצה"ל, ומפקחים על איכות

המיגון האישי - כולל הקסדות ואפודי המגן השונים שהצליחו חיים גם במבצע "עופרת יצוקה" ברצועת עזה.

פרט להיעלמותו הצפויה של הלוף, למערך החי"ר מצפה בשורה נוספת מצי"ל. לאחר שאשתקד עברו כל יחידות צה"ל לנעול נעליים קלות - הלוחמים דרשו נעל אחרת שתבחין בינם לבין חיילים אחרים. הבקשה הועברה הלאה, וכעת נבדקת אפשרות לרכוש עבורם נעליים אמריקניות.

"התחלנו לבצע סדרת ניסויים בנעליים האלה, שניתן לרכוש אותם בצבעים המוקבלים - שחור וחום", עידכן גפני. "אם אכן נסיק שהן מתאימות - הם יוכנסו למערך החי"ר כבר בסוף השנה"..אגב, אם זה אכן יקרה, בצה"ל יצטרכו למצוא פיתרון יצרתי לצחצוח, שכן חלקם מהנעליים עשוי בד

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3712816,00.html

ובכן, נפלה עטרת ראשנו, הלוף הלך לעולמו.
בהתייחס למספר סוגיות אחרות שעלו בכתבה-
1. הנעליים החדשת- בכתבה נאמר שחלקן עשוי בד. בזמנו הוסבר לי שהסיבה שהנעליים הצבאיות מחוזקות בחרטומן הוא למנוע שבר במידה ונופל משקל עליה. איך נעלי הבד תעזורה בזה?

2. צבע- חום בהיר טוב למדבר, השחור לגזרות מיוערות יותר. האם לכל חייל יהיו שני זוגות? אולי כדאי צבע אחיד שישלב התאמה לשתי הגזרות, למשל חום אדמה או משהו אחר?

3. התפריט ליחידות מובחרות- האמנם מגיעים למצב של שריפת 5000 קלוריות ומעלה ביום? למיטב זכרוני מעטים האתלטים שמגיעים לצריכה כזו, אפילו מתחרי ביאתלון (גולשי הסקי עם הנשק) לא מגיעים לצריכה כזו.

4. טונה במקום לוף- מבלי להתייחס להעדפות הקולינריות של החיילים, האם ניתן להחליף בשר בדגים ללא פגיעה בחיילים בעת לחימה ממושכת ומאומצת? אמנם גם בדג יש חלבונים, אך האם הערך הביולוגי שלהם טוב כמו של בשר אדום? במידה ולא- מה לגבי חטיפי חלבון WHEY, כמו שמפתחי גוף לוקחים? חיסכון במקום וערך תזונתי גבוה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-05-2009, 14:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "צה"ל 2009- איזה לוף ואיזה נעליים"

1. הן עשויות מגורטקס וחלקן מחוזקות מלפנים. לנעלי שריונאים בצבא באמריקאי יש אף חגורת ברזל בחרטום - אל תדאג לאמריקאים.
2. מנסיון, נעליים בצבא חול מתאימות לכל איזור בארץ. אם בכל זאת אתה מודאג, לאמריקאים יש נעליים בצבא שחור ובצבע ירוק כהה (רגיל וטרופי)
3. לא יודע איך היה לך האימון מתקדם בחי"ר, אבל בחישוב פשוט שעשינו, ביום שלא אכלנו (והיו כאלה) הורדנו בממוצע קילו ( 7000 קלוריות), אחרי הידרציה לפני השינה.
4. שאלה טובה מאוד. החטיפים עולים די הרבה כסף. אנחנו עשינו בשר מיובש לטובת חסכון במקום במארבים מנתחים זולים למדי שהצבא גם ככה רכש בשעתו (חזה). יש אופציות, אבל אני לא מכיר את התמחור שלהן.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 09-05-2009, 21:04
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אהה, אני מבין מה קורה פה.
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "בפעם האחרונה שראיתי מחלקה"

האוקלי הם נעל הסתערות (היינו, גמישות רבה יותר, קשיחות נמוכה יותר, מתאימה לעומסים נמוכים יותר) ומשמשת במיוחד בשטח בנוי.
http://oakley.com/catalog/products/...oot-8-inch-wide
להבדיל מה-ICB (Infantry Combat Boot) היותר מסיבית, שמתאימה לעומסים כבדים יותר (ההבדל הוא במיוחד החומר של בולם-הזעזועים ועיצובו).
התאמנתם עם יחידת הסיור של המרינס במקרה?

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 09-05-2009, 23:02
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
שוב פעם היה לפני די הרבה זמן
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "אהה, אני מבין מה קורה פה."

אני זוכר את הגודל של האנשים (1.90 לפחות בגובה ואותו דבר ברוחב) ואת הכמויות אוכל שהם אכלו(לול של עופות ושדה תפו"א פר בנאדם).
את הנשקים שלהם M16A4 ברזל ביום הם פגעו גם ב300 מטרים בכוונות ברזל כשבלילה היה לכל חייל מהם ציין ושח"ע.היחיד שהיה לו M4 עם כוונת רד פוינט היה המייג'ור שלהם שהיה לו כובע סירה כזה.
כולנו התלהבנו כמובן מהסכיני קומנדו המטורפות של כל אחד מהם.אני זוכר את הדילים שלנו תמורת החולצת US MARINE CORPS החולצה קיימת איפשהו בנבכי הארון שלי.
גם המדים המפוקסלים שלהם היו עבים להחריד ובחום של ביסל"ח נחרדנו לחשוב על האופציה של ללבוש מדים כאלה.

ישן 11-05-2009, 05:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "אהה, אני מבין מה קורה פה."

מאוד סביר להניח שכן. ראיתי את הצלפים שלהם מצויידים בצורה דומה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 08-05-2009, 14:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "טונה??? איכס. גם ככה בהרבה..."

הנעליים האלה שומרות על הרגל בצורה שקרובה יותר לנעל טיולים טובה תעשה ולא נעלי המסדרים מתוצרת "אלבה" או "המגפר"...

ישן 08-05-2009, 16:31
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אני חייב לציין שזה נורא משעשע אותי, בערך.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "צה"ל 2009- איזה לוף ואיזה נעליים"

נו, טוב, זה לא כאילו שלפני כמעט עשור מסמך מטה של מקחצ"ר שכתבתי לא המליץ על מעבר לנעלי מרינס ולבגדי הסוואה עם בגדים נושמים, תוך פירוט (אותו מסמך שב-2005 עדכנתי קצת והעליתי לרשת).
אגב, לדואגים, נעלי מרינס באות בשחור:
http://www.patriotsurplus.com/Footw...x-p2776415.html
בצהוב:
http://www.danner.com/product/milit...ia+hot+8+tan.do
(זה הדגם בלי הגורטקס, יש כמובן עם)
ואפילו באדום\חום, הגם שאם צה"ל יקנה את אלה הוא יצטרך לבקש את הסוליה הרגילה ולא את סוליית הסיפונים:
http://intole.com/products/330st

חלק מיצרני הנעל מציעים גם דגמים בירוק חאקי, אגב.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 08-05-2009, 16:58
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "אני חייב לציין שזה נורא משעשע אותי, בערך."

נו, בטח טונה אהובה יותר על החיילים, זה לא כאילו שיש מבחר...

מתי בצה"ל יחטפו כבר שכל ויפטרו מהשימורים? זה דורש תפעול רב מדי ושוקל הרבה יותר מדי, עד כדי כך שאישית אף פעם לא סחבתי מנות קרב חוץ מבאימונים.
בפעילות מבצעית לוקחים קבנוס מווקום בכמויות שמטמאות את ריח הפה לשנה ולחמניות/לחם שמגיע בתצורת אוכל דגים אחרי שהוא נמעך מכל המשקל.

למה לא לעבור לMRE המווקום ומחומם כימית? לא שוקל הרבה ולא תופס מקום, ארוחה בעלת ערך קלורי מצוין, משביעה מבחר יחסית גדול וגם טעימה יחסית.
אני בטוח שבצבא ארה"ב מחזיקים מנות כשרות ושאפשר להתארגן על משהו מכספי הסיוע.

מישהו ירים את הכפפה?

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 10-05-2009, 20:45
  oplo oplo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.04
הייתי חלק מקבוצה שנתנה חוות דעת על נעלי הבריל

באחד מהתרג"דים שעברתי, באחת העצירות, הגיעו אלינו נציגים אזרחיים בליווי נציגים של צה"ל ושאלו אותנו שאלות בנוגע למדד שביעות הרצון שלנו, זה היה פשוט מגוכח, כל הזמן ניסו לדחוף לנו מילים לפה, ולשנות את מה שאנחנו אומרים על מנת שכאילו יווצר מצב שמבחינת צה"ל הנעליים כדאיות.
כגון, רוב החיילים אמרו לסוקר שהנעליים לא נוחות, לא מחזיקות את הרגל כמו שצריך וכו'. אבל מה? לא היה בכלל סעיף כזה בשאלון, כל מה שהיה אכפת להם זה כמה זמן יש לנו את הנעל, והאם היא נשחקת מהר, כי מה אכפת להם מהנוחות, העיקר שהנעל לא מתבלה מהר, וצה"ל מה שנקרא "חוסך" על חשבוננו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:26

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר