לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-05-2009, 18:39
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
סד"כ, אימונים, ג'ובניקים, אימונים, מילואים - למה לעשות הכל עקום?

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/...oc=110&tmp=1935

גדודי הג'ובניקים יוכשרו לפעילות בשטחים

בצה"ל יוזמים רעיון לפיו חיילי גדודי מילואים בלא עבר קרבי יעברו הכשרה מתאימה וימלאו משימות בשטחים כדי להקל עומס חטיבות הסדיר

אמיר בוחבוט | 10/5/2009 18:47
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_comment.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_print.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_write.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_send.gif]

בעקבות תחקירי מלחמת לבנון השנייה, החליט הרמטכ"ל גבי אשכנזי לתגבר באופן משמעותי את האימונים לחטיבות הסדירות. כדי לאפשר להן לצאת לאימונים, ולשחרר אותן מהפעילות השוטפת, יזם ראש חטיבת האימונים בצה"ל, תת אלוף אילן פרץ, רעיון לפיו גדודי חיילים במילואים, שהיו בעבר ג'ובניקים, יוכשרו לרובאי 03, וימלאו משימות בשטחים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/1/012/969.jpg]
גיוס חיילי מילואים במסגרת מבצע עופרת יצוקה. צילום: יהודה לחיאני

התחקירים חשפו פערים משמעותיים באימונים של לוחמי צה"ל ביבשה. כעת צה"ל משלים את החסר, וכבר בשנת 2008 התאמנו החטיבות הסדירות במשך 11 שבועות.

בשנת 2009 הן יתאמנו במשך 13 שבועות, ובשנת 2010, על פי התוכנית, יתאמנו לוחמי החטיבות הסדירות בין 15 ל-17 שבועות.

"האימונים ותורת הלחימה באים לפני הטכנולוגיה והקדמה", הסביר תת אלוף פרץ, "אם החבר'ה לא יתאמנו, ולא יהיו מקצועיים, שום טכנולוגיה מתקדמת לא תגרום להם לנצח בקרב הבא". בזרוע היבשה מדגישים כי אם יחולו קיצוצים משמעותיים בתקציב הביטחון, הם ייאלצו לגרוע מתקציב ההתעצמות והטכנולוגיה כדי לשמר את מסגרת האימונים המתוכננת כיום.
מתאמנים על סימולטורים וחוסכים בכסף
בניסיון לחסוך בכסף ולייעל את האימונים מיישם צה"ל אימונים בסימולטורים שמדמים את מציאות הקרב, וחוסכים את השימוש בתחמושת אמיתית ויקרה. "כל קילומטר שנוסע טנק מרכבה עולה 4,000 שקל, בסימולטור זה עולה הרבה פחות", הסביר תת אלוף פרץ, "אפילו כדור במטווח עולה לנו שקל וחצי".

עם זאת, הוא מודה כי הבעיה כעת היא העובדה שיש מחסור בסימולטורים, אך מדגיש את נחיצותם. "לפני מבצע עופרת יצוקה ירינו בסימולטור הארטילרי 12 אלף פגזים. האם נראה למישהו שנירה באימון אמת בשטח

12 אלף פגזים? אין שום סיכוי", הבהיר תת אלוף פרץ.

כעת, מקווים בצה"ל כי התוכנית להכשיר את גדודי הג'ובניקים למשימות בשטחים, תסייע להקל על העומס של חטיבות הסדיר, כך שיוכלו להמשיך באימונים כמתוכנן. התוכנית כבר החלה להתממש בפיקוד העורף. "לקחנו יחידות מילואים שלא מיצינו אותם בעבר, והסבנו אותם", הוא מסכם.

חיילי מילואים שעד כה לא נקראו לשירות מילואים מהותי בשטחי יהודה ושומרון, יקבלו מרגע סיום ההסבה משימות של שמירה במחסומים, במגדלי שמירה בשטחים ועוד.

כעת אציג את דעתי בנידון: הצבא מתעקש ללכת על פתרון עקום לבעיה נכונה.

לצה"ל סד"כ מוגבל שכתוצאה מעומס מבצעי שלאחר הבריחה מלבנון שהזמינה עלינו כמעט 6 שנים של "לוחמה בעצימות נמוכה". הצבא הגיב ע"י משלוח פלוגות שיריון, ארטלריה, נ"מ, הנדסה,... למחסומים.
את קלונה של השיטה (הכל נפתור בעזרת טכנולוגיה מהשמיים) ראינו בקיץ 2006 עת היא נוסתה מול אויב מחופר שלא חושש מאש ארטלרית נגדית בעת שהוא יורה רקטות במאות לערי ישראל. ה- DNA השטורי הוטבע במח"טים הצה"לים שחשבו שהם בבט"ש ביו"ש.

התוצאה: הגדלת היקף האימונים לצבא הלוחם (חלק בעזרת סימולטורים וחלק חי). בהינתן שלא הגדילו את הסד"כ הסדיר בהתאם להגדלת האימונים נוצרו חורים.

איך מנסים לסתום את אותם חורים: ע"י שמוש בג'ובניקים "שיעברו הסבה ל- 03" - עכשיו בואו נראה מה זה באמת אומר: מזמינים מאות חיילי מילואים שעלותם החודשית יקרה (נניח 7000 ש"ח לחודש בממוצע), בשירותם הסדיר הם ירו שלא דרך כוונות באוויר (מזכיר ירי חמושים בהפגנה המונית)פעם - פעמיים בשנה על מנת שיהיה אפשר לשים V ולשלוח אותם לשמור בבסיס שלישות אי שם (נציין כי אף אחד לא בדק פגיעות - לא דרוש על מנת לשלוח לשמור - לגרום לנשק לירות הם יודעים - יופי). הם לא מאומנים לשמוש בנשק והם לא מאומנים מנטלית להלם שמי שעומד מולם יורה בחזרה ואינו קרטון נייר במטווח. אף אחד לא אימן אותם לירות לפי תחושה כי מטווח של 10 מטרים אין זמן להכניס דמות בין כוונות אלא הדמות תחורר אותך בחלקיק שניה.

כעת כמה תקציב יש לאמן אותם? 10 ימי מילואים? 15? לא הרבה יותר גם ככה התקציב דחוק השנה וכנראה גם ב- 2010. מילואימניקים, כמה זמן אימון נטו הם יקבלו? מהי המשמעת שתהיה שם? כן, מי שלא יתנהג יפה יענש ויפוטר לאלתר וישלח חזרה למשרד האזרחי אותו עזב כמה ימים קודם.

לי לפחות ברור כי מדובר בפתרון יקר, לא יעיל שתועלתו קטנה בהרבה מעלותו.

מה אני מציע? למשך שנתיים - שלוש להגדיל את כמות שוטרי מג"ב ב- 10 פלוגות שטחים (כן, קראתי שהאוצר רוצה לקצץ את סד"כ המשטרה - אבל מתי נער אוצר היה צריך להסביר חדירה לישוב ביו"ש או גניבה של פרה או שוד מזויין בצהרי היום?).

מהיום ואילך, כל חייל גובניק יעבור טירונות 03 מינוס (אולי לוותר על המאג) משך חודשיים. הטירונות תהיה על בסיס היכולת השכלית בעיקר - איך אנסח זאת, אממממממממממ: יש אוכלוסיות ובעלי תפקידים שלא הייתי סומך עליהם שלא יהרגו את עצמם וחבריהם בתרגיל חולייה חי. על בסיס יכולת שכלית (נניח אוכלוסיות יותר טובות: אנשי מודיעין, אנשי חמוש, טכנאים, ושאר אוכלוסיות שאין סיבה שמראש לא היו נשלחות לתפקיד קרבי אלמלא הצבא היה זקוק להם במקום אחר). הייתי מוותר על מסעות שבירת רגליים ארוכים - כושר נעלם עם הזמן. הייתי מקפיד כי מי שלא מסוגל לא יגיע למקום "אחראי" בצבא כי הטירונות הזאת היא גם מסננת רצינות ויכולת שליטה עצמית. המטרה: כל חייל יהיה מסוגל בסוף הטירונות להתנהל כחולייה חמושה, לירות לטווחים של 100מ או יותר בשכיבה, לירות בתנועה. הייתי מקפיד כי כל חייל יוכל לשמש באופן סדיר כל מ"פ שיוצנח תחתיו ביו"ש - המ"פ יקבל חייל בעל יכולת בסיסית.

כל שנה משך שבועיים מחוץ ליחידת האם כל חייל יעבור אימון של כשירות (ביחידת האם זה יהיה: נו טוב, צריך לשים V על אימון, יש לנו מספיק עבודה אימיתית אז בואו נתקתק את זה ומהר). הפתרון שאני מציע טוב יותר מאשר לעשות זאת במילואים כשכח האדם לא ממושמע במיוחד, לא החזיק נשק זמן רב ובעיקר עלותו יקרה ביחס לחייל סדיר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-05-2009, 20:29
צלמית המשתמש של NOV 02
  משתמש זכר NOV 02 NOV 02 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "סד"כ, אימונים, ג'ובניקים, אימונים, מילואים - למה לעשות הכל עקום?"

אני מצטער מראש אם אני לא מבין מספיק, אבל אותי תמיד חירפן המצב הזה של חצי חצי.
צריך לארגן מחדש את הצבא, אנחנו מספיק זמן (לפחות 20 שנה) במצב של "עצימות נמוכה". לכוחות המילאוים יש ייעוד מסויים - אסור לשנות את זה, לצה"ל יש ייעוד מסוים - להגן על מדינת ישראל (לא מובן מעליו..) ובכדי להתמודד עם מצב של אוכלוסיות בעיתיות בתוך המדינה (בין השאר) הקימו את מג"ב.
אני חושב שצריכה להיות הפרדה מלאה. הצבא הסדיר והמילואים ימשיכו לתפקד ברוטציות ואימונים לאורך הגבולות, ולאורך הקוים הפלסטינאים ישבו פלוגות מג"ב.
למרות שאחרי ההתנתקות הויכוח הזה פחות נכון, אני עדין חושב שבגלל האופי המיוחד של קוי אזח"ע ואיו"ש (מחסומים פנימיים, פעילויות "חודרות" וכו'..) מי שנכון שייאיש אותם הם כוחות מג"ב. זה נכון מבצעית, רעיונית וגם ברמה המדינית - שמדינה בתוך מדינה, תנוהל ע"י צבא בתוך משטרה.

ישן 11-05-2009, 22:11
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

אני מסכים, ובכל זאת - יתכנו מצבים שאתה לא יכול לצפות
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי NOV 02 שמתחילה ב "אני מצטער מראש אם אני לא מבין..."

אני מסכים עימך כי שטור טוב שיעשה ע"י שוטרים - הם גם קבלו כלים לעשות זאת.

אני לא הבנתי את הכתבה - מנסים להביא חיילי מילואים שאינם מאומנים במחיר יקר? מה ההגיון? מה התועלת ביחס להשקעה?

לגבי ג'ובניקים, יותר מיתכן כי מי מהם יגיע לאזור מסוכן (אף אחד לא חשב כי עוד שנה פלוני אלמוני יעבור לשרת בתפקיד מקצועי בבסיס אחר אליו יועד ונמצא בפאתי שכם). שנוי במצב הבטחוני יכול לגרום לשליחת חיילים שאינם מאומנים מספיק (רק כי הגיע הפקודה לשלוח משהו) - ומסכן הקצין שמקבל כאלו חיילים בשטח עם פוטנציאל ללחימה.

הייתי שוקל להטיב את היכולות הבסיסיות כלוחם. זה גם לא מאוד יקר, התוספת היא בעוד כמה שבועות של הכשרה ותחמושת 5.56 שאינה יקרה ביחס למה שכבר מושקע בחייל.

לגבי שטור, אכן יש מקום להקים כ- 10 פלוגות מג"ב ולו על מנת שלמערכת תהיה "רזרבה" שלא תדרוש הקפצת מילואים יקרים.
ישן 12-05-2009, 04:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "אני מסכים, ובכל זאת - יתכנו מצבים שאתה לא יכול לצפות"

מסכים!

הסיבה היא די פשוטה: פרטאץ' וחוסר תכנון לטווח רחוק. חלק מהסיבה היא הטלטלות שצה"ל מטולטל בהן, אבל בהחלט יש חלק נכבד לחוסר מעוף ומחשבה למרחוק.

צה"ל יודע שיש לו בעיה בגיוסים לשנים הבאות. צה"ל יודע מה מצב הגיוסים במילואים והכוחות הזמינים.

לצה"ל היו בעבר הלא רחוק גדודי אבטחה שעשו קווים "לייט". איפה הם? מה עם כל הסד"כ הלוחם (פרופיל 72) של ח"י? למה הם לא עושים טירונות 03?

צריך ללכת וללמוד מהנחתים איך הם מבצעים הכשרה בסיסית.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-05-2009, 08:03
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

יש לך הערכה כמה התוספת שאני כתבתי תעלה?
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מסכים! הסיבה היא די פשוטה:..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
מסכים!

הסיבה היא די פשוטה: פרטאץ' וחוסר תכנון לטווח רחוק. חלק מהסיבה היא הטלטלות שצה"ל מטולטל בהן, אבל בהחלט יש חלק נכבד לחוסר מעוף ומחשבה למרחוק.

צה"ל יודע שיש לו בעיה בגיוסים לשנים הבאות. צה"ל יודע מה מצב הגיוסים במילואים והכוחות הזמינים.

לצה"ל היו בעבר הלא רחוק גדודי אבטחה שעשו קווים "לייט". איפה הם? מה עם כל הסד"כ הלוחם (פרופיל 72) של ח"י? למה הם לא עושים טירונות 03?
מסכים ביותר.

צריך ללכת וללמוד מהנחתים איך הם מבצעים הכשרה בסיסית.
יש לך הערכה כמה התוספת שאני כתבתי תעלה? על פניו ההצעה שלי הגיונית (אחרת לא הייתי כותב זאת). כמה להערכתך יעלה להעריך להוסיף עוד כמה שבועות של טירונות לרב הלא לוחמים?
בכל מקרה ברור לי שזה זול בהרבה מאשר לגייס מילואים שהם יקרים וגם לא ישלמו מיסים.
ישן 12-05-2009, 08:13
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "יש לך הערכה כמה התוספת שאני כתבתי תעלה?"

יש הרבה מאוד נעלמים כאן - בראש ובראשונה, כמות האנשים שיעברו בסופו של דבר טירונות לחימה (בא נקרא לזה ככה).
בסופו של דבר, מדובר במספר עשרות מליונים, אבל לא בטוח שהחסכון המתקבל מכך לא יהיה יותר גדול בהקטנת רצף ועומס המילואים בכללי. מעבר לזה - תגדיל את סד"כ הסדיר שניתן לשלוח למשימות בט"ש שונות (אבט"שים, ליווים ושאר ירקות).

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-05-2009, 09:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "בוא, נשערך"

אם אתה מדבר על החלפת מילואים אז החישוב הוא פשוט. כל 100 סדיר מחליפים 100 מילואים כפול 14 מופעים בשנה לערך. בחישוב גס מאוד, גם אם כל הסדירים יקבלו משכורת לוחם כל השנה, מדובר על חסכון של כמה אלפים לבנאדם לחודש (במקום שהמילואים יבזבזו, לשנה, 40+ ימים באימונים לכל משימת בט"ש פלוגתית - הסדירים יקבלו את ההקצאות וזמן האימון). אם להיות שמרן, אתה יכול לדבר על 10-15 מליון ל100 איש לחודש שיחסכו. אני לא מדבר על חסכונות עקיפים, שגם הם קיימים.

ישן 12-05-2009, 21:00
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

אני חושב שהניתוח לא מדוייק מספיק
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אם אתה מדבר על החלפת מילואים..."

הניתוח שלך פשטני. אתה טוען את המובן מאליו. פלוגה סדירה מחליפה כ- 10 פלוגות מילואים. עלות העסקה של לוחם סדיר היא סדר גודל נמוך ביחס למילואמניק שעלותו היא שכר ממוצע במשק יחד עם ירידה בתל"ג ואי הפרשת מיסים. עד כאן הכל נכון - אבל זה סדר 0.

לפי מה שאתה מציע הוא הגדלת הסד"כ הסדיר על מנת לפטור מילואים של תעסוקה מבצעית במחיר נמוך יותר. אני מוכן לקבל את הפתרון ואף לטעון כי זה רק חלק מהפתרון.

הכתבה מדברת על הכשרה טובה יותר של כח אדם שדהיום לא מאומן כראוי.
כעת נניח כי משך שירותם לא מאורך, ולכן נגרע חודש של שירות מקצועי. כמו כן הצעתי שבועיים אימון בשנה כך שבסה"כ שירותם המקצועי מקוצר בחודשיים וחצי בשוטף. כמו כן הכשרה יקרה יותר. נניח ויש החלטה על אמון טוב יותר של עוד 1000 כדורי 5.56 כך שאם בשנה יש 20,000 חיילי סדיר שיש לאמן על נוסף אמון שדברתי עליו יש צורך נניח ב- 1500 כדורי 5.56 לחייל בשנה. סה"כ 1500 * 20,000 * 0.24cent (מצאתי באינטרנט מחיר כדור: "(Unit cost: $0.24 (Fiscal Year 2005)" כפול 4.1 (המרה לש"ח) הם כ- 29.5 מליון ש"ח לשנה. להערכתי חיילים יצרכו יותר סגל, דלק, רפואה, מזון (בכמות שאינני יכול להעריך). אך להבנתי העלות זניחה ב- 60 ביחס לעלות של העסקת מילואמניקים קל וחומר כאלו שאינם מאומנים וצריך להתחיל איתם מההתחלה את שלב הלימוד.
ישן 13-05-2009, 00:03
  Shpringa Shpringa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.08
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "אני חושב שהניתוח לא מדוייק מספיק"

אני לעומת זאת כבר טענתי (בשרשורים קודמים) שהבעיה היא לא משך זמן ההכשרה אלה מה עושים באותם שבועות טירונות שעובר כל חייל, צריך לשדרג את מערך ההכשרה של הטירונים אתה לא יכול לצפות שרבטי"ת בת 19 עם קורס של כמה שבועות תוכל להפוך לחיילים ילדים בגילה ולהנחיל להם את עקרונות החיילות הבסיסית (בממוצע יש כאלו שמצליחות באחוזים סבירים). צריך להפוך לפחות חלק מהסגל של בסיסי הטירונות לאנשי קבע מקצועיים עם הכשרה מתאימה, אז גם בחודש טירונות אפשר לזרוק רימון וגולת הכותרת של יום השדאות לא תהיה פתיחת קופסת לוף 200 מ' מהבסיס.
כמו כן העלות של מהלך כזה היא לא גבוהה במיוחד והתועלת יכולה להיות עצומה.
חוץ מזה כנראה שלצה"ל יש עודף חיילים סדירים אחרת איך אפשר להסביר את זה שקיצרו את השרות לפקידים\חסרי מקצוע?
ישן 13-05-2009, 06:43
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

ראה דיון נוסף על יציאה לגמלאות של אנשים בגיל 50
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Shpringa שמתחילה ב "אני לעומת זאת כבר טענתי..."

לשם הגלוי הנאות, אבי סיפר כי בצבא זר הוא עבר קורס קצינים אצל מ"פ בין למעלה מ- 50. הם הגיעו כנערים בני עשרה הוא מעל 50. הוא הודיע להם ביום הראשון כי הוא לא דורש מהם יותר ממה שהוא דורש מעצמו. אבי מספר שהוא נהג להוליך אותם 20ק"מ בחליפה אנטי גזית בביצות.

קיים דיון מקביל אלינו על גיל פרישה לפנסיה של חיילים. אפשר לאחד בין השניים. אני לא רואה סיבה לא לפצל את גיוס הגובניקים על פני כל השנה לפי מקצועות. אני מאמין כי מי שהיה סמח"ט ולא קודם הוא מעבר ל- 45 ויבקשו ממנו להיות מ"פ או מ"מ בבסיס הדרכה (ברור שחלקם לא יסכימו, אבל יהיו אחרים שיראו בזה שליחות, שכרם יהיה גבוה מהפנסיה הצבאית. מה גם, חלק מהאנשים התרגלו בגיל 40-50 למסגרת חלקם לא יראו בזה פגיעה במעמדם).

אני הייתי נותן להם את האמון הראשוני בין החודשיים ואת האמון השנתי בין השבועיים.

אני הייתי מצפה שיופקד עליהם הבאות (אתה מקבל 150 טכנאים בוגרי שנה י"ג, לכולם בגרות מלאה, לרובם 4-5 יח מתמטיקה, פיזיקה, כימיה, אנגלית), פחות מאחוז הסתבך בעברו עם המשטרה. הם מיועדים למערך הטכני של חיל האוויר - יש לך חודשיים שידעו קצת ממה שאתה חושב שהם צריכים לדעת. אם משהו בעייתי או נראה לך שלא ניתן לסמוך עליו כתוב זאת בסכום אנחנו לא רוצים להפקיד בידיו שום מטוס, צב"ד או כלי ממנוע. בהצלחה.

אפשר להשתמש בנגדים מבוגרים כסמלי מחלקות.

כמו שאמרת זה מי מעביר את התכנים, מה הוא יודע, מה הוא ראה וחווה על בסיס שטויות קודם כל שלו.
ישן 13-05-2009, 01:36
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "אני חושב שהניתוח לא מדוייק מספיק"

אני מזניח את עלות ההכשרה והאימונים תמורת הזנחה של 40 ימי אל"ל למשימה פלוגתית של שנה (שגם בהם העלות היא פי 15 לפחות מעלות חייל סדיר במשכורת, ודומה בהוצאות אחרות)

ישן 12-05-2009, 08:16
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כמדומני הבאת פעם חישוב מקורב..."

כן - במקרה של הגדלת הסד"כ הסדיר החסכון ברור - יותר מפי 15 בעלות השכר. תוסיף על זה אל"ל והפסדי תוצר, ותגיע לסכום גבוהים בהרבה.
כאן מדובר על בניה של סד"כ מילואים לבט"ש בלבד.

נ.ב. - רק בשביל לחזור על החישוב - פלוגה סדירה בסד"כ חי"ר משחררת חטיבת מילואים (חי"ר)

ישן 13-05-2009, 11:49
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "מי שלא לוחם לא תהפוך אותו..."

לא כל המתגייסים הצעירים יהיו "נוטפי מוטיבציה" כמו ג'ון רמבו, וזה אנדרסטייטמנט.
אתה יודע איז פתח עצום להשתמטות בחסות המערכת אתה יוצר בהצעה כגון:
ציטוט:
מי שלא עובר - יאללה לשירות לאומי !

מי שלא טוב לו שיריון/חי"ר/תותחנים/יחידות שדה/מיון אחר שלא טוב לו...יעדיף פשוט לא לעבור טירונות ולהשלח לשירות לאומי חביב וקרוב לבית.
תזכרו בטירונות שלכם. כל מי שהיה שבוז ולא רצה "להשתף" לרוב קיבל מוטיבציה מהסגל. בטירונות 02, טירונות חוזרת זה דבר מקובל לאנשים כאלה, עד שיעברו לפי MONKEY SEE - MONKEY DO.

שיטה בעייתית משהו.

ואם כבר:
ציטוט:
מגיע למשרד לובש מדים - הביתה על אזרחי !

בשביל מה זה טוב?
להזכירך, כיום משרתי ש"ל לא נדרשים ללבוש מדים (בעיניי זה הגיוני, שכן - אינם חיילים!)

נערך לאחרונה ע"י MONOCHROME בתאריך 13-05-2009 בשעה 11:54.
ישן 12-05-2009, 11:25
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "סד"כ, אימונים, ג'ובניקים, אימונים, מילואים - למה לעשות הכל עקום?"

ציטוט:

"האימונים ותורת הלחימה באים לפני הטכנולוגיה והקדמה", הסביר תת אלוף פרץ, "אם החבר'ה לא יתאמנו, ולא יהיו מקצועיים, שום טכנולוגיה מתקדמת לא תגרום להם לנצח בקרב הבא". בזרוע היבשה מדגישים כי אם יחולו קיצוצים משמעותיים בתקציב הביטחון, הם ייאלצו לגרוע מתקציב ההתעצמות והטכנולוגיה כדי לשמר את מסגרת האימונים המתוכננת כיום.
מתאמנים על סימולטורים וחוסכים בכסף
בניסיון לחסוך בכסף ולייעל את האימונים מיישם צה"ל אימונים בסימולטורים שמדמים את מציאות הקרב, וחוסכים את השימוש בתחמושת אמיתית ויקרה. "כל קילומטר שנוסע טנק מרכבה עולה 4,000 שקל, בסימולטור זה עולה הרבה פחות", הסביר תת אלוף פרץ, "אפילו כדור במטווח עולה לנו שקל וחצי".

עם זאת, הוא מודה כי הבעיה כעת היא העובדה שיש מחסור בסימולטורים, אך מדגיש את נחיצותם. "לפני מבצע עופרת יצוקה ירינו בסימולטור הארטילרי 12 אלף פגזים. האם נראה למישהו שנירה באימון אמת בשטח

ממש גילתה לנו את אמריקה תת אלוף פרץ!
כמה פעמים אפשר להמציא את הגלגל?!

ישן 13-05-2009, 19:53
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חשב את הדם
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "".[color=#0000ff]שלאחר הבריחה..."

כתוצאה מנסיגת צה"ל מרצועת הבטחון הפכנו את דרום לבנון לשטח בו השיעיים הפכו אותו למדינה דה-פאקטו. חיילים חמושים פטרלו מעל כביש הצפון. החיזבאללה התגרה בישראל מדי כמה חודשים.

כתוצאה מהפגיעה הזאת בכבודינו יאסר ערפת פתח במלחמה - תוך מחשבה כי היהודים אבדו את צדקת הדרך.

רק במבחן הדם: כמות ההרוגים, הפצועים קשה הפגועים מינטלית כתוצאה מפרעות אוקטובר 2000 יחד עם מלחמת לבנון 2 מגמדת את מחיר השהיה (בדם) ברצועת הבטחון.

כמו כן, לא דברתי על הפיכת צה"ל לצבא שטור ולמזלינו גילינו כי הנחות היסוד שלנו אינן נכונות מול ארגון ללא חיל אוויר, חיל ים, לווינים ונשק השמדה המונית.

אני ממש לא רוצה להכנס לפוליטיקה - זכותך לא להסכים עם דבריי.

חשב רק במבחן התוצאה ותשקול את הדמים.
ישן 13-05-2009, 15:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "למה לא לעבור למתכונת של..."

בניגוד לצבאות אחרים שיש להם רף בריאותי יחסית גבוהה, לנו יש נמוך מאוד. אתה חייב להתאים את ההכשרה ליכולת הגופנית.

ישן 13-05-2009, 23:58
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "?! אין מצב שלצבא ארה"ב יש רף..."

בוודאי שיש. אנשים שמגוייסים אצלינו בפרופיל 64 ומטה לרוב לא יגויסו בכלל.

ישן 13-05-2009, 23:57
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
לא רמת ההכשרה הרובאית היא ההופכת אדם ללוחם ולמגן.

03, 05, 08 מצ'ופר- אלה שלבים מקצועיים, אבל הם לא המהות של להיות לוחם או שומר או אדם המגן על אחרים. כדי לעמוד במשימה של לחימה בקרב (או אפילו לעשות בט"ש באופן שלא יסכן בצורה קיצונית את חיי המתנחלים) דרוש אורח חשיבה מסוים, כזה שמסתכל בסיור הקפי על גדרות ישוב ותוהה מהיכן כדאי לחדור אותן, כזה שנוסע בציר ומחפש את הנקודה הנוחה להשכיב מארב קטלני עם נתיב מילוט מהיר, כזה שעומד במחסום ומנתח את השטחים השולטים עליו ואת זוויות הירי של הנוכחים בו, כזה שמבין שרוב הסיכויים שלא יקרה שום דבר, אבל בשביל הסיכון האפסי שכן יקרה, צריך להתאמץ ולתרגל ולהתעקש על פרטים שלמי שלא לוחם נראים מטופשים.
ואיפה מלמדים את הלקח שעל כל טעות שלך כלוחם אתה ואחרים עלולים לשלם בדם?

אלה אינן מיומנויות וערכים שניתן להקנות בטירונות 03. אני חושב שגם למרבית בוגרי הטירונות הקרבית לוקח זמן לעכל, להבין ולהפנים את הלך הרוח הזה.

יכול להיות שמדובר בעוד ספין לקראת אישור התקציב?
ישן 14-05-2009, 07:29
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

את רב מה שאתה מציע צריך להעשות ע"י הסגל
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "לא רמת ההכשרה הרובאית היא ההופכת אדם ללוחם ולמגן."

אתה צודק, אבל אני הבאתי פתרון שהוא לא מושלם. הבעיה היא שכבר כיום חיילים עורפיים נשלחים לאבטח מקומות עם פוטנציאל לחימה. קח ישוב ביו"ש או אפילו בגבול הצפון שנשלחים לאבטח אותו חיילים עורפיים. אין מידע על חדירה לשם ולכן משהו לקח את הסכון והציב 02 למה? כי זה מה שיש זמין. כמה פעמים קצין ביו"ש מקבל חיילי 02 ושואל בכל רם מה אני עושה איתם? להציב במחסום? מסוכן מדי.
בפועל, זה קורה כבר היום. בחירום אני מעריך שחיילים עורפיים ישלחו למקומות כי משהו צריך ללכת. קח מקרה בחירום שחיילי מרפאה ישלחו לאבטח ישוב בגליל - למה? כי זה מה שיש. שים לב להבדל בין מי שנזרק מטירונות 03 ועבר להיות גובניק - במצב של מצוקה הכלים שנרכשו בחצי טירונות הצילו את המצב. יש לא מעט דוגמאות בהם חיילים שנזרקו לבסיסים עורפיים בחדירת מחבל טיפלו במצב.

הפתרון לא מושלם, אבל הוא בא לתת פתרון למצוקת כח אדם לוחם (שהצבא הסדיר יוכל להתאמן כמו שצריך), שמוש מושכל בכח האדם הרב שמצוי במערכת. שגם כך נשלח דהיום. אני הצעתי כי יקבלו הכשרה טובה יותר מצוות יותר מנוסה על מנת ליעל את הזמן (נניח מג"ד שלא קודם ואני מציע לא לפטרו) ומבלי שאני מוותר על שמירת כשירות ברמה שנתית לפני חודש אבטחה (כמעט כל חייל עורפי ידע שיש לו שבועיים אמון עם סגל מנוסה שלאחריהם הוא ישלח לעמוד במחסום על כביש הבקעה או ישוב בגבול הלבנון ויכולתו יכולה להציל אותו ואת המצב. לאחר השקעה זו כחייל חובה אפשר פחות להשקיע באמון בסיסי לפני תעסוקה של חיילים עורפיים בעברם.

לגבי מקום מארבים, אני מצפה כי נקודות שולטות, מחשבה על מילוט, החלפת מיקום, שנוי שעות בט"ש, החלפת שגרה יהיה באחריות הסגל אפילו ברמת הקצין שמופקד עליהם.
ישן 14-05-2009, 14:46
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "את רב מה שאתה מציע צריך להעשות ע"י הסגל"

או לחילופין לנסח תכנית אימון אחודה לחודש הטירונות הראשון בכלל צה"ל עם התמקדות בחיילות האישית הנדרשת לבט"ש כדי שגם הסמל תורן במחסום באיו"ש ידע שאם הוא מקבל חיילי 02 יש לו ביד רובאים שרמת האימון שלהם מספיקה לביצוע העבודה ללא קשר לאיפה עברו את הטירונות ואיפה הם משרתים ביום יום.

אפשר להבטיח במקרה זה שברמת הכיתה אין פער בידע המקצועי וברמת החיילות בין חיילי 02 לחי"רניקים (כמובן שאני מתעלם מהפעלת פק"לים ברמת הכיתה שאינם רלוונטיים לבט"ש או למקרי קיצון שבהם סמל או קצין נדרשים לקבץ מה שהם יכולים בשעת חירום כדי להרכיב מסגרת בעלת יכולת לחימה מינימלית).

נשמע כמו חלומות באספמיה, אני יודע, אבל כבר דובר פה בעבר על תזמורת המארינס שעושה קווים בעיראק ועל המשטרה הצבאית הן בצבא הבריטי והן בצבא האמריקאי שמאבטחות שיירות ומפטרלות בחוצות הערים בעיראק ואפגניסטן כמו אחרון החי"רניקים. ד"א, עוד בוייטנאם נושא ליווי שיירות האספקה ואבטחת בסיסים ונציגויות רשמיות של הממשל ושל גורמי הקישור של זרועות הבטחון הופקד בידי המשטרה הצבאית.
זה היתרון שבהכשרת כל חייל (גם מנטאלית, תחום שלוקה בחסר גם בהכשרה הקרבית בצה"ל) קודם כל כרובאי הממוקצע בהפעלת הנשק האישי ובחיילות פרט ורק אח"כ כאפסנאי, טבח, מש"ק דת, מפענח תצ"א וכו'.
ישן 17-05-2009, 15:49
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06

הבעיה העיקרית בהכשרה תו"כ שירות סדיר כתומכ"ל, לעומת הסבה ללחימה במילואים, היא ביחס של החניכים.
אני עברתי טירונות 04 של עתודאים אקדמיים, כלומר שילוב של הכשרה "כמו שצריך" ויותר מזה, אוכלוסיה איכותית מאוד
(גם לפי הקריטריון של הצבא- קב"א, וגם לפי קריטריון אקדמי), וידיעה ברורה שלא יהיה להכשרה שימוש בעתיד הנראה לעין. התוצאה היתה מעורבת- באבט"ש שעשינו במילואים בין שנות הלימודים (אחרי אל"ת נורמלי של 3 ימים) גיליתי שכמה מחבריי, כולל כאלו שהמשיכו אח"כ להיות מפקדים מוערכים ואנשי מקצוע טובים מאוד בתחומם בצבא , פשוט לא זכרו כלום מההכשרה הארוכה והקשה שעברו שנתיים-שלוש קודם לכן. כמו חבר טוב שלי, שהיה בתיכון בחוגי סיור של החברה להגנת הטבע, הגיע בשירותו להיות קצין מצטיין בחיל חימוש- ובאחד הקייצים מצאתי את עצמי מעביר לו שיעור הת"ת M203 בעמדה במוצב ליד נווה-דקלים. אחרת לא היה לו מושג איך להשתמש באמצעי שהיה פק"ל של העמדה!

כך שלצערי, אני חושב שהכשרה בגיל 18 כשהאדם יודע שהוא לא עומד להשתמש בה לא תבטיח הצלחה. אפשר לקדוח לכולם שבמילואים יכול להיות שתוצב ביחידה לוחמת או קדמית- בגיל 18 אתה מסתכל חודשיים קדימה.
פיתרונות אפשריים:
א. טירונות 03 כללית לכל החיילים עם פרופיל מעל 64 לפני השיבוץ המקצועי (כמו במארינס), ואז כולם מתייחסים ברצינות בגלל הסיכוי שיצטרכו אשכרה להשתמש בזה. אחרי הכשרה כזו, אפשר לשלוח ב
הבעיה היא כמובן שהכשרת מי שימשיך ללחימה תהיה פחות אפקטיבית מהיום.
ב. פיתרון מצומצם יותר: טירונות 03 לתומכ"ל בגדודים ובחטיבות. להבנתי, חלקם ממילא עושים היום טירונות 02 ביחידות שלהם, כך שבסה"כ צריך להאריך את ההכשרה. זה יאפשר לגדוד בקו לפרוס מחלקה נוספת, של תומכ"ל.

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 17-05-2009 בשעה 15:52.
ישן 17-05-2009, 19:48
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

הלוואי והבעיה תהיה רענון M203
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "הבעיה [color=black]העיקרית..."

שמע, הפתרון אינו מושלם. פתרון מייטבי הוא אחר לחלוטין. בין לעשות מה שעושים היום (כסת"ח) לבין לעשות יותר המאמץ לא גדול מדי. אני מוכן לקבל כל פתרון כמו הכשרה בגדודים לתומכי לחימה אבל שם אין מסה מספקת. המסה הגדולה יושבת בבסיסים עורפיים, הכשרתה לוקה בחסר ואינה מסוגלת "לתת כתף". מה שברור לי שהרבה יותר זול לעשות משהו כשאתה בן 18 וחייל חובה מאשר ביוקר בקבע. לגבי טירונות אחידה - האם אתה לא פוגע בחטיבות הלוחמות תוך הכנסת "העז" הזאת? אולי המסקנה היא שונה במקצת, אולי סגל שהיה לוחם בעברו לרבות קשישים מהמערך הלוחם שאני לא רוצה לפטר בגיל 50 אפשר לשלוח כסגל. כל פתרון או פתרונות טוב מהמצב דהיום.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:13

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר