לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-05-2009, 13:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי תכלית שמתחילה ב "אני שואל לדעתכם. ברמה..."

המתכונת בצבאות מערביים היא או 4 טנקים (בצמדים) או 5 טנקים כאשר טנק מ"מ הוא עצמאי. גם צה"ל הפעיל לאחר מלחמת קדש מסגרות בנות 4 ו-5 טנקים, ואחד הלקחים שהועלו בזמנו הוא בעית שליטה אצל המ"פים בזמן לחימה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-05-2009, 13:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אבל מאז קיימות מערכות שו"ב..."

נכון, אבל תשים לב להעדפה הכללית למסגרות מצומצמות בצבא. תחשוב מה התקן של גדוד חי"ר ומה האיוש לו, ולמה פותחים גדודים נוספים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-05-2009, 14:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי תכלית שמתחילה ב "נכון ביטיס, גדודים לא (כרגע..."

מה זה עדיין? צה"ל מעדיף יותר גדודים מאשר גדודים יותר גדולים, זה הכל.

ישן 13-05-2009, 20:44
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אבל מאז קיימות מערכות שו"ב..."

דווקא להפך.
המערכות שהקלו מאד על השו"ב סיבכו מאד את הפו"ש, או הפכו אותו למיותר במקרה הטוב או לבדיחה במקרה הרע.
המח"ט מלשכתו ברמת הגולן יכול לדעת היכן נמצא הכלי המסויים שאמור להיות בסיור במרחק מאות קילומטרים ומה מצב המלאים שלו.
המח"ט עלול להרים את המע"ד הקרוב ולדבר עם המט"ק של אותו צוות (או מפקד גל"ב) ולשאול למה הוא עושה כך ולא כך בלי מוטת השליטה שאמורה לעבור דרך המג"ד והמ"פ.
במצב כזה הפו"ש משתבש לגמרי וכל מח"ט הופך לרב"ט וכל רב"ט עלול להפוך לרב"ט אסטרטגי.
כך יצא לי, נהג טנק, לדבר במלחמה עם מפקד החטיבה שלי ולהכווין הפצצה של חיל האוויר.
הגיוני ותו"לי זה לא.

ישן 14-05-2009, 15:01
  _el _el אינו מחובר  
היסטוריה צבאית, בדגש על ישראלית

חבר מתאריך: 30.03.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "דווקא להפך. המערכות שהקלו מאד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
דווקא להפך.
המערכות שהקלו מאד על השו"ב סיבכו מאד את הפו"ש, או הפכו אותו למיותר במקרה הטוב או לבדיחה במקרה הרע.
המח"ט מלשכתו ברמת הגולן יכול לדעת היכן נמצא הכלי המסויים שאמור להיות בסיור במרחק מאות קילומטרים ומה מצב המלאים שלו.
המח"ט עלול להרים את המע"ד הקרוב ולדבר עם המט"ק של אותו צוות (או מפקד גל"ב) ולשאול למה הוא עושה כך ולא כך בלי מוטת השליטה שאמורה לעבור דרך המג"ד והמ"פ.
במצב כזה הפו"ש משתבש לגמרי וכל מח"ט הופך לרב"ט וכל רב"ט עלול להפוך לרב"ט אסטרטגי.
כך יצא לי, נהג טנק, לדבר במלחמה עם מפקד החטיבה שלי ולהכווין הפצצה של חיל האוויר.
הגיוני ותו"לי זה לא.

מצחיק, אבל זה אותו מפקד חטיבה שכתב מספר חודשים לפני המלחמה מאמר בו הזהיר מפני "התפתחותה של מערכת השו"ב", אשר "מאפשרת כיום למפקד האוגדה לפקד ישירות על מ"מ בשטח". הוא הסביר ש"הגישה הזאת של 'קיצור' דרגים היא בעייתית מאוד, משום שהיא פוגעת באופן משמעותי בהיררכיה הרגילה ועלולה להרוס אותה לאורך זמן". הוא הציע "לאפשר לכל רמה פיקודית גישה רק למידע הנוגע לרמה אחת מתחתיה".

הציטוטים מתוך מאמרו של אל"מ-ד"ר מאיר פינקל, "השאיפה לוודאות בשדה הקרב והסכנה הטמונה בה", מערכות 403 - 404, דצמבר 2005.
ישן 14-05-2009, 15:03
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי _el שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון]דווקא..."

אם אתה כבר פה, אולי תעיר על נושא מסגרות הטנקים לפני קדש? איך היו מאורגנים גדודי הסיור AMX13? איך השרמנים?

ישן 14-05-2009, 16:03
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Thomasol שמתחילה ב "למה בעצם בשריון מצב כזה לא..."

כי אורך שרשרת הפיקוד בשריון ארוך בהרבה. ואתה לא יכול לנתק משימה של פרט ממשימת יחידת האם שלו, אלא אם כן אתה מנתק אותו פיקודית ממנה.
אני לא בטוח שבח"א זה יהיה תקין. זה פשוט יהיה אפשרי כי השרשרת תהיה קצרה בהרבה.

ישן 13-05-2009, 14:19
  שריונר מרובע שריונר מרובע אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תכלית שמתחילה ב "מח' טנקים 3 או 4 כלים, בעד ונגד?"

פעם מחלקת טנקים היתה עם ארבעה טנקים בגלל שבתצורה כזאת יש שני צמדים, ובכל צמד טנק אחד יורה, והטנק השני מתקן את הירי.

בטנקים של אז לא היתה מערכת בק"ש, והבעיה העיקרית בירי היתה למצוא את הטווח למטרה. אלא שכאן יש קושי נוסף: כאשר פגז יוצא מהקנה הוא מעלה ענן אבק המסתיר מעיניי המט"ק את הפגיעה: פגיעה לפני המטרה ("קצר") או אחריה ("ארוך") , וכך הטנק השני היה מוסר את נותני הפגיעה לטנק היורה, והמטק היה מתקן את הירי בתיקוני מפקד אוטומטיים - לפי סוג הפגז והטווח.

לא פחות בעייתית היא שליטת המ"מ במחלקתו. ברור שהשליטה ב-3 טנקים קשה הרבה יותר למ"מ משליטה ב-2 , ולא אחת ראינו מ"מ צעיר בתרגיל מחלקה שהגורים שלו "רועים" בשטח בלי כיוון ובלי לדעת מי, מה ולמה.
עלינו לזכור ששליטת המ"מ במחלקתו מתבצעת בעזרת נפנוף דגלים, והשימוש במערכת הקשר היא של המ"פ בלבד, חוץ ממקרים דחופים בהם המ"מ מתפרץ לרשת בהודעה קצרה ובודדת - לא בחילופי דברים.

וכך המ"מ המסכן מנפנף בדגלים כשהגור שלו מתאמץ לשלוט על הטנק ומבטו מופנה לכיוון אחר, והוא עצמו צריך לכוון את הנהג שלו ולתת פקודות אש לתותחן ולטען, לענות בקשר לגערותיו של המ"פ, למצוא את מקומו בפלוגה ובשטח, כלומר לעיין במפה ולמצוא היכן, לעזאזל, נמצא 'מתג 58', ועוד כהנה וכהנה.

במחלקה בת 3 טנקים המ"מ מוודה שהגור נימצא סמוך אליו, בדרך כלל לימינו, כשהוא מבצע "חיקוי מפקד" כלומר מה שהמ"מ עושה עושה הגור, והטנק השני - טנק הסמל שמפקדו הוא מט"ק ותיק - נימצא מאחור בחיפוי, וכך השליטה של המ"מ במחלקתו טובה יותר.

קשים הם חייו של המ"מ לא רק בתנועה ובשטח. גם במכלאות, בטיפולים האין-סופיים, הוא אחד מהצוות, והוא מטפל בטנק בדיוק כמוהם - שלא כמו המ"פ שיש לו "מט"ק טיפולים", והוא מלכלך את ידיו לעיתים נדירות, המ"מ - במיקרה זה - הוא חפ"ש.

ישן 13-05-2009, 20:55
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי שריונר מרובע שמתחילה ב "פעם מחלקת טנקים היתה עם ארבעה..."

אנא חפש חומר ולמד על מערכות מענ"ק ומשואה.
המ"מ כבר לא צריך לסמן בדגלים. הוא לא צריך לחפש במפה. אף אחד לא מדבר בקשר. כולם רואים על המפה את מה שהמ"פ רוצה להראות להם: עמדותינו, מטרות, אוייב, יעדים, יעדי ביניים וכו'. את בעיית האבק וההבהק (אותו ששחכת?) עוד לא פתרו ולכן עדיין מתקנים אש מטנק שכן או מתצפית.

ישן 13-05-2009, 20:51
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תכלית שמתחילה ב "מח' טנקים 3 או 4 כלים, בעד ונגד?"

דווקא על כמות הכלים במחלקה אתה שואל, למה לא על כמות המחלקות בפלוגה?
פלוגה עם ארבע מחלקות מתפקדת טוב יותר.
הרי ממילא פלוגה עם שלוש מחלקות הרבה פעמים הופכת לפלוגה של ארבע כשהמחלקה של המ"מ הצעיר ביותר מאבדת טנק שאותו מקבל הסמ"פ תחת פיקודו וכך יש שתי מחלקות של שלושה טנקים ושתי מחלשות של שני טנקים שעל אחת מהן מפקד הסמ"פ (עם התפקידים שלו שלא ניכנס אליהם).

ישן 13-05-2009, 23:49
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
יתירות ועוצמת אש.

1. למחלקה מרובעת יש יתירות- גם אם כלי או שניים נדפקים, עדין יש שני טנקים כשירים ללחימה.
2. האפשרות של מחלקה מרובעת לנוע עם עקב בקרקע טובה יותר- אם יש שניים מדלגים ושניים מחפים החיפוי טוב יותר.
3. בשדה הקרב המודרני יש צורך בתצפית 360 מעלות. סטטיסטית, במחלקה מרובעת כל כלי אחראי על גזרה של 90 מעלות (25%) לעומת 120 מעלות במחלקה משולשת (33%).
4. יש יתרון לגודל מבחינת העומס והעייפות המוטלים על אנשי הצוותים והמפקדים במחלקה המרובעת. רוצה לומר ברגעים של הפוגה\חניוני לילה\יום ואפילו בתצפיות לילה ארוכות יותר מהכח יכול לישון, וגם זה גורם משמעותי בקרב.
5. לחימת טנקים במבנה של צמד היא אחד הקשקושים התו"ליים המופרכים ביותר שהומצאו כאן בשנים האחרונות. היא מעקרת את עוצמת האש של פלוגת ומחלקת הטנקים והופכת את כח הטנקים מכח חזק שיכול גם לספוג אבדות ולהמשיך בקרב לכח קטן שעסוק בהשרדות.
ישן 14-05-2009, 10:01
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05

I remembered this good 2006 article on the subject that makes a case for the 4-tank platoon http://defense-update.com/features/...ban-armor-6.htm

The merits of a four-tank platoon
in urban combat

< Page 6 of 6

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://defense-update.com/images/chal2-lancers45142759.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://defense-update.com/images/ACHZARIT-GAZA.bmp]

In most modern armies, the standard post WWII five tank platoon organization has been changed to either four or three vehicles per platoon/troop. The original concept behind the five tank platoon was to have two separate fire and movement sections, with the platoon leader joining one at will, as required by the combat situation. Postwar developments envisaged not only a shortage of tank crews, but also a significant reduction in funding, both requiring restructuring of tactical sub-units. Moreover, the technological advances made in modern battle tank design have allowed a reduction in the number of vehicles, while maintaining the same, or even superior battlefield performance.

The Israeli army, which has had substantial experience with tank warfare in the post WWII period, has shifted from five to four and finally three tanks per basic platoon, in order to increase the number of gun tubes deployed per tank company. The original IDF tank unit structure, which was developed for open desert tank warfare, was an 11 tank company (3 tanks x 3 platoons + 2 HQ tanks) allowing IDF tank units to have 8 gun tubes firing and three tanks moving at all times. This structure proved particularly suitable for high attrition tank versus tank engagements. Under the current IDF reorganization program, there have been some thoughts of reducing the Merkava Mk4 companies to seven vehicles. (1 HQ vehicle) This structure, made possible by these tank’s advanced technology and enhanced capabilities, is being considered because it would allow two tank sections to operate autonomously.
The US Army has adopted the four tank platoon, rejecting the three-tank solution in order to maintain the two sections of two tanks support mode.

The German Bundeswehr has shifted from four tanks in its platoons and 13 Leopard 2A4 tanks (4 tanks x 3 platoons + 1 command tank) per company used under Army Structure 3, to its new 13 Leopard 2A6 company with only three tanks in each platoon (3 tanks x 4 platoons + 1 command tank) in its latest organization (Army Structure 5N).

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://defense-update.com/images/t72-support.jpg]

The basic Russian T-72/80/90 tank platoon is still their traditional three vehicle formation, however, there are reports of a new concept being examined, under which a five AFV platoon will be established, with four tanks and a BMPT as the fifth vehicle. The BMPT is an entirely new class of vehicle known as a Tank Assistance Combat Vehicle. The Russians claim that this vehicle, by supporting the MBTs, increases their combat efficiency by 30%. The BMPT deals with all secondary targets, allowing the MBTs to focus on engaging the ‘heavy’ targets, which their main armament is designed for. The BMPT, based on T-72/-90 hulls, mounts an array of advanced anti-tank and anti-personnel weapons. These weapons systems include eight launchers mounting a combination of AT-9 Ataka guided anti-tank missiles or Igla short range air defense missiles, 30mm automatic cannon, multiple 30mm automatic grenade launchers and 7.62 machine guns.

Combat experience in urban fighting has clearly demonstrated the advantages of the four tank platoon. Fighting through narrow alleys, where tanks operate in two tank sections supporting infantry, a three tank platoon would not only be inadequate, but also uneconomical, as the remaining single vehicle would in most cases be left behind, or not effectively used by the infantry commander, making it highly vulnerable to enemy tank killer teams. The alternative would be to use all three tanks of the platoon together, which would probably provide more firepower and more control problems than necessary. In addition, although the infantry commander may have the best intentions, his true function, and the one he has spent the most time training for, is controlling his own troops, not a tank or group of tanks temporarily assigned to his unit.
From a purely economical viewpoint, reverting to the four tank platoon and 13 tanks per company would eliminate the second HQ tank, leaving a single tank for the company commander. The second HQ vehicle could be replaced by an APC or AIFV, capable of fighting and moving with the company, but with superior C4I facilities on board.

The British army tank squadron has a 14 tank structure with four troops (platoons) of 3 Challenger II tanks and two tanks in the HQ section. These four troop squadrons give the squadron leaders the choice of forming two-tank sections, although in some cases with the two tanks coming from different platoons, without creating too much degradation in the squadron command structure, or leaving single tanks vulnerable, as might happen with a three-tank by three platoon company.

The US Army has several basic scenarios for task organizing a small unit combined task force for urban combat.

The Tank Platoon as a Maneuver Element

In this scenario, the tank platoon leader is responsible for coordinating the maneuvering of his tanks. Using this task organization, likely missions for the tanks would be to provide fire support or overwatch for the movement of infantry units. This is also the most difficult of these methods to control because of the effort required to coordinate the movements of the two types of units. The tank platoon leader may choose to maneuver his platoon in sections. (Two tanks each from a four tank platoon) This provides greater flexibility in supporting the infantry during combat, but places greater responsibility on the NCO commander of the ‘light’ tank section when operating independently with the infantry commander. (The advantage of an experienced NCO in this situation is clear. The availability of tank commanders with the required level of experience in mandatory short-service armies can present a problem.)

Tank Sections Under Infantry Platoon Control

In this scenario, tanks platoons are broken down into two sections, each section being placed under the operational control of an Infantry platoon leader. While this technique is very effective in maintaining the same rate of progress for the tanks and infantry, it requires pre-mission training in tank combat control for the infantry platoon leaders. Normally, tank crewmen resent this kind of control, as the infantry commander will, in some cases, prefer to assign single tanks (not co located with the infantry) to provide close support. This endangers the tanks because they are vulnerable to tank killer teams in any kind of terrain that is not open.

Infantry Squads Under Tank Platoon Control

In this scenario, the company team commander places one or more infantry squads under the operational control of a tank platoon leader. This technique is very effective in relatively open urban terrain where a tank platoon can operate as a unit, with the infantry providing close-in protection against enemy tank-killer teams. This is the tank commander’s preferred option as it allows the tanks to operate under the most ideal conditions available to them in urban combat, where they are especially vulnerable to close range attacks. This technique requires that junior tank unit commanders be pre-trained in tank-infantry cooperation down to the section-squad level. The platoon commander co-ordinates the unit’s firepower using various methods, the best of which is via the infantry coordination phone mounted on the rear of the tanks. These external phones connect the infantry leader into the tank’s communication system allowing them to communicate directly with the tank crew, or the tank platoon commander even if he is in different tank.

ישן 20-05-2009, 21:39
  משתמש זכר דני קריאף דני קריאף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.06
צבאי שלושה או ארבעה טנקים במחלקה מה עדיף?

עד לחודש מרץ 1968 מחלקות הטנקים בצה"ל היו מורכבות מ4 טנקים הפלוגה מנתה 14 טנקים .
כמי ששירת באותה תקופה אז על פי דעתי הסובייקטיבית , אין שום משמעות האם המחלקה מונה ארבעה טנקים או שלושה.
מה שחשוב הוא שהיות ולאחר שמתחיל הקרב הכל משתבש , כמו שכתב אחד מהמגיבים שפלוגות נשארו עם שני כלים וגדודים עם חמישה .. שיהיה פק"ל קבוע לטנקים בצה"ל בעיקר בנושא הקשר.
אין מה להשוות טנק של מח"ט, מג"ד לטנק של גור, מ"מ או סמל מחלקה מבחינת אמצעי הקשר , אך מה שקורה בפועל שכל מפקד מדרגת גור עד דרגת מח"ט מבקש מהסמל הטכני שאמור לכוון את מכשירי הקשר לכייל אותם על פי רצונו .
לחצן 1 שיהיה חטיבה ,2 גדודי , שלישי פלוגה א' רביעי פלוגה ב' וכ"ו , מה שקורה בפועל מניסיון אישי כלוחם בארבע מלחמות, שרבים מהמפקדים נאלצים לנטוש את הטנק שנפגע ועוברים לטנק אחר שאין בו אמצעי קשר ראויים , סדר התדרים שונה מטנק לטנק , בעיצומה של לחימה קשה להתחיל ולכייל את התדרים על פי שהמפקד מורגל = למשחמה לא פשוטה וכאן מתחילה הסמטוכה.
אז הצעה ליעול.
במשאבים העצומים שהצבא משקיע בכל התחומים , איחוד מערכות הקשר בכל הטנקים בטל בשישים ורצוי שבכל הטנקים תיהיה אותה מערכת קשר מקמ"ש מקלטי עזר וכ"ו וכמו כן שיהיה פק"ל צהל"י שיגדיר שבכל הטנקים ללא יוצא מהכלל מרמת המח"ט ועד לרמת הגור הבודד כל התדרים באןתה מסגרת ,בקופסת השליטה של המפקד - שכחתי כבר איך היא מכונה ..
יהיו בהתאם לפק"ל הצהלי לדוגמא לחצן י רשת אוגדתית 2 חטיבתית וכך הלאה עד ללחצן האחרון של רשת חירום חש"ן .
כשועל קרבות ותיק אני משוכנע שבכך תפתרנה בעיות רבות שקשורות למעבר מפקדים מטנק לטנק , השאלה האם עדיף שלושה או ארבעה טנקים במחלקה היא לא רלוונטית לפי דעתי עדיף פלוגות מוקטנת על פלוגות גדולות העבר הוכיח זאת ...
ישן 20-05-2009, 22:18
צלמית המשתמש של plonter5
  plonter5 plonter5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.07
שכחת פרט קטן
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "שלושה או ארבעה טנקים במחלקה מה עדיף?"

בכל מקמ"ש אפשר לכייל כמות מוגבלת של תדרים, ופשוט אין מספיק ערוצים ע"מ לכייל את כל הערוצים הנדרשים לצורך האחידות שאתה מדבר עליה. הרשתות שמטק צריך שונות מהותית מהרשתות שצריך המח"ט שלו ואפילו המג"ד. מלבד זה, לתוספת אמצעי קשר בטנק ישמחיר (ריבוי תקלות, סיבוך תפעולי, חוסר מקום, שלא לדבר על מצב של קשר מוצפן)
גם ככה למט"קים חסרים ערוצים, אתה רוצה שיהיה להם כל הברדק הזה?? (ואלתשכח שהיום יש גם תדר שמוקצה למענ"ק, בנוסף לכל רשתות החירום (כללי, ארטילריה, רפואה)
כשעברתי מהטנק שלי (4 האזנות) לטנק של אחד הגורים בפלוגה (האזנה אחת) לקח לי בדיוק שניה לכייל מבצעים גדוד ומחו"פ ואח"כ תו"כ לחימה כשהיה זמן הטען שלי סידר את המקמ"ש לפי הפק"ל שלנו. לא גזל זמן ולא הפריע ללחימה

ישן 20-05-2009, 23:07
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי plonter5 שמתחילה ב "שכחת פרט קטן"

שכחת דבר אחר.
כשאתם מדברים על הצבת תדרים כל אחד משניכם מדבר על משהו אחר: בתקופת דני רמת תיפעול המכשיר הייתה בדרג א' לפחות היום אתה עושה בחמש אצבעות ועשר שניות את מה שהם עשו בעשרות כלי עבודה וכמה שעות.
לי עצמי יצא לעשות את המעבר מהמקמ"ש לבית היוצר. פתאום כבר לא היינו צריכים לפצוע את האצבעות בסיבוב הברגים בחלל הצר שמאחורי המחיצה עם טסטר או סיכה של כיפה, סתם להקיש את הקוד שאנחנו רוצים וללחוץ הכנס. פתאום, כשעוברים מתדר לתדר הפרפריות לא נעות ברעש מכני מעצבן ואם בטעות האצבעות שלך נשארו שם הפרפריות לכדו אותן וקראנק!.... ועם בית היוצר (והמכלול), שקט ושלווה.

ישן 21-05-2009, 06:13

לא הבנתי
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "שכחת דבר אחר. כשאתם מדברים..."

תחילה אתה אומר שהיה צורך בדרג א' ובכמה שעות כדי לתפעל את המכשיר תוך שימוש בעשרות כלי עבודה, ואח"כ אתה מספר כיצד עשית זאת רק עם הסיכה של הכיפה...

המצב לא היה כה דרמטי. הצבת התדרים במכשיר ה-VRC היתה קלה ומהירה, והיא נעשתה ע"י הצוות - בעיקר ע"י המט"ק, שהרי הוא זה שישתמש בקשר. עשיתי זאת פעמים רבות, ומעולם לא פצעתי את אצבעותי לא בעת סיבוב הפרפרים, ולא בחלל ה"קטן" מאחורי המחיצה, וזאת למרות שלא היתה לי סיכה או כיפה...

ה- VRC היה חידוש עצום ומתקדם מאד לעומת המכשיר שקדם לו - ה-GRC (זה היה שמו אם זכרוני לא מטעני). שם לא היה כלל יצוב תדרים, והקליטה היתה גרועה ביותר.

אבל היום, בעידן הדיגטאלי, הכל קל ופשוט יותר, כמובן.

ישן 21-05-2009, 10:55

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אני חושב שיוסיפון התכוון שלא..."

ניראה לי שלא קל לייצב תדרים בכל מכשיר קשר בזמן נהיגה\לחימה.

מנסיוני אני יודע ש -VRC הוא ממש נוח, איננו עושה רעש כלל וכלל, לא בשעת שידור ולא בשעת קליטה,(מלבד הרעש המועט שעושה המאוורר), גם הקסדות העגולות הן נוחות מאד, ובודאי אינן מהוות מטרד למרות שהג'נטקס בוודאי נוח יותר - והכל בהשוואה לציוד הקודם: הקסדות הקודמות היו קסדות אמריקאיות ממלחמת העולם השניה (אלו עם החורים) שלא סיפקו כל הגנה על הראש והמט"ק היה שם על הקסדה הזאת את החלק החיצוני של קסדת ח"יר רגילה...

ישן 22-05-2009, 13:55

צבאי הכל עיניין של טעם ונוחות בבחינת על טעם וריח אין שום ויכוח.
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "לפני הג'נטקס, היה כובע הVRC..."

כמי " שחבש" את שלושת הדגמים, יתכן וזאת הסיבה לקרחת..

הראשון עם החורים עם אמצעי שליטה שקרוב ללב , במקמ"ש G.R.C פרימטיבי בששת הימים.
ולאחר מכן את השני במלחמות ההתשה ומלחמת יום הכיפורים.
ואת השלישי שממש לא סבלתי..
המשפט " שעל טעם וריח וכ"ו ...מאד מחובר לסוגיה..
אז בראייה סובייקטיבית ומתוך "ניסיון דל "כלוחם שלחם ב4 מלחמות ,במידה והיית צעיר ב40 שנים ונאלץ להלחם - תזכרו שמשה דיין ברגעי השפל של מלחמת יום הכיפורים חשב שצריך לגייס את כל מי שניתן.. הייתי מעדיף את דור 2.
טיפה יותר כבד אבל הרבה יותר נוח וגם מגן " פסיכולוגית" על חלק גדול יותר מהראש....
ישן 22-05-2009, 14:05

צבאי לא ירדתם לסוף דעתי...
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "יצבתי תדרים במכלול בזמן שהנהג..."

העניין של יצוב התדרים שהוא מסובך הרבה יותר ממה שכמה מהמגיבים כותבים , בעיקר בעת שהוא נעשה בחשיכה או תוך כדי קרב הוא אומנם שולי.

הבעייה היא מה קורה למ"פ , מג"ד מח"ט בעת שהם נאלצים לנטוש טנק ולעבור לטנק גור- סמל מחלקה שבו חוץ ממקמ"ש ומקלט עזר אין כלום..
תשכילו אותי איך מסתדרים בסיטואציה הזאת כמי שהיה עד מאד מקרוב ,לבירבור של מפקדים בכירים שנאלצו לעבור לטנקי גורים ..
שלא לדבר על כך שמפקד שנטש ונאלץ לעבור לטנק שהוא לא מכיר בו אף אחד.
מין הראוי שיפתח אשכול שאני מעריך שהוא יהיה מאד אפקטיבי עם המון תגובות - ששמו יהיה מה קורה שנאלצים לנטוש טנק.
ותחשבו על זה ...
ישן 22-05-2009, 16:27
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "ירדתי לסוף דעתך"

פשוט, התקן אישי נשלף עם חיבור אוניברסלי, בדומה לדיסק און-קי עם חיבור USB או לכרטיס SIM, שיודיע למכשיר את כל התדרים ולאיזה אפיק לייצב אותם. אפשר להוסף גם הצפנה וקידוד שמתחלף פעם בכמה זמן.
כשהמפקד עובר מכשיר הוא לוקח איתו את הכרטיס הנשלף ומכניס אותו למכשיר שאליו הוא עבר והמכשיר מיד מוכן לפעולה כאילו שהוא נשאר על הטנק המקורי שלו.
כמובן שצריכות להיות דרישות בסיס:
הכרטיס הנשלף יוכל להתממשק לכל התקני הקשר הנישאים והמוסעים.
מכשירי הקשר יוכלו לתפקד גם ללא הכרטיס הנשלף ע"י הזנה ידנית בדומה למה שנעשה היום.
שינוי הנתונים בכרטיס חייב להיות פשוט. העוצמה היא בפשטות.

אני מאד אתפלא אם לא קיים כבר מוצר מדף כזה. אם היה היום יום חול רגיל כבר הייתה לי תשובה ביד.

ישן 23-05-2009, 21:37
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "פשוט, התקן אישי נשלף עם חיבור..."

לאחר בדיקה.
יש מוצרים כאלו, הם אפילו מיוצרים בארץ ע"י תאדירן קשר שהתאחדה לתוך חטיבת היבשה של אלביט. המוצרים הללו נמכרו לצבאות זרים ומשרתים אותם נפלא. אני לא יכול לתאר הצטיידות כזו בצה"ל.
יצויין שכל שליטה על ייצוב התדרים היא שליטה גם על קודים, דילוגים והצפנות. ולכן אם ניתן להעביר מידע ממכשיר למכשיר בנושא תדרים ניתן גם להעביר מידע על הצפנה.
מוצר א' - כבל לחיבור בין המכשיר הנישא החדש שצה"ל רוכש לבין המכשיר המוסע "מכלול" שכבר קיים בצה"ל. לאחר שמחברים בין המכשירים ומזינים קוד ניתן ללחוץ על אחד מהם SEND ובשני EXCEPT והתדרים מיוצבים, כך גם ההצפנות וכו'.
מוצר ב' - מאפשר לשלוט על מכשירים מרחוק. הקשר"ג, למשל, יכול לקבוע שביום מסויים בשעה מסויימת כל המכשירים בגדוד יחליפו את הצבת התדרים לתדרים אחרים ואת ההצפנה לאחרת.

ישן 22-05-2009, 10:44
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אני חושב שיוסיפון התכוון שלא..."

אפקט צודק.
אני חושב איזה סיוט זה לטנק להחליף אק"ש כשהוא עובר ת"פ מפקדת חטיבה אחת למפקדת חטיבה אחרת עם VRC כמה פעמים באותו היום.
יצא לי בסדיר לעבור עם VRC מגיזרה אחת לאחרת (מאוגדה לאוגדה) והצבנו רק אק"ש אחד ודי. פעם אחרת החלפתי מחטיבה לחטיבה אבל כבר עם מכלול פעמיים ביום. במלחמת לבנון השניה עברנו מחטיבה לחטיבה ובחזרה בתוך עשר שעות בשני מקרים שונים עם מכלול אחד ובלי מקלט.
אני מאמין שאתם חושבים שהVRC זה לא נורא כי לא הבנתם עד כמה המכלול ובית היצור זה פינוק. הם יותר פשוטים מלחייג מספרים בפלאפון (לחייג, לא להכניס לזיכרון!), כוחם בפשטותם.
לאף אחד, חוץ ממני, לא נתפסה החולצה/אצבע בפרפריות? נס גלוי!

ישן 22-05-2009, 16:31
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "|שמח| קודם כל , המילה היא :..."

כבר יצא לי להסיע קש"אות, פעמיים. רק בתרגילים. ב"ה.
כמות המ.ק. שנכנסת לטנק לא משאירה מקום לוופלים
והקש"א עומד כ"כ גבוה שבעמדה הוא מיד חושף אותנו לאוייד ובנסיעה הוא פשוט מתגלגל החוצה עם כל ברקס.
באיזה תרגיל נסענו ליד הרמתניות. כמעט נפלנו לבור והמט"ק צרח לי "עצוווווווווווווור!" אז בלמתי בעוצמה. ומשהו עף לי מול האפיסקופים. והתגלגל אל מתחת לתובה. זה היה הקש"א.

נ.ב.
יש הק"ש = הוראות קשר ויש אק"ש = אותות קריאה ושידור
ולמיטב ידיעתי שניהם טובים

ישן 22-05-2009, 17:21
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
לקש"א
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "|שמח| קודם כל , המילה היא :..."

בשביל זה יש היום מ.ק. מוסע ונישא שמוקדש רק בשבילו עם 10 ערוצים של ניהול ובקרת אש.

אני אגיב לשרשור הזה:

לדני,לכל מסגרת גדודית יש קשר"ג שאחראי ואמון על פקל"צ לטובת בט"ש אימון ומלחמה.אצלי לכל הגדוד יש אותם תדרים מכוילים באותו סדר בכל הכלים ובמכשירים שיש בגדוד.אוסיף ואומר שהם מסודרים ונגזרים ע"פ ההק"ש הרלוונטי לגזרה.
מה שאתה שוכח שיש למח"ט ולמג"ד כ"כ הרבה רשתות מלבד מב' גדוד,מחו"פ ומב' פלוגה X Y Z .

ליוסיפון,
אין למט"ק מה להתעסק עם הק"ש לא הק"ש,הוא צריך לדעת את התדר של המב' פלוגה ושל הגדוד.לא יותר מזה הוא לא מג"ד ולא מח"ט שצריך להתעסק ברשתות רמה ממונה או כפופה.

ישן 22-05-2009, 17:43
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "לקש"א"

אתה טועה. למט"ק צריכה להיות לפחות הבנה כללית על התדרים בתחום הגזרה שלו, והוא צריך את כל ההק"שים ואת כל התדרים (שניתן לכייל) כלולים אצלו במכשיר הקשר. לא פעם ולא פעמיים יצא שטנק בודד נשאר במערכה או שנכנס לגזרה אחרת או שהופקד על גזרה לבדו, והכל במהלך הקרב, ולכן הוא צריך לדעת איך לחבור לכוחות בגזרתו, וצריך את היכולת המינימלית הזו. הוא לא סופרמן שצריך לזכור את כל התדרים ואת כל המסגרות שפועלות בגזרות השכנות אליו, אבל את התדרים וכינויים של פלוגות/חטיבות שכנות הוא צריך לפחות על הנייר, לפחות כדי שיוכל לדווח במקרה וקורים דברים בלתי צפויים, שכידוע יש להם נטייה לקרות במהלך קרב...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 22-05-2009, 17:57
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "סביר להניח שבלי אמצעים מסוימים"

פה הבעיה עם הפרדת נושא התקשוב הטקטי עד רמת חטיבה ומרמת חטיבה. הטימטום בנושא הזה מרקיע שחקים.
כפי שאפשר לראות בתמונות של הצלם ממז"י שצילם בתרפ"ל הנמ"ר, דיברתי על כך ישירות עם ראש הפירמידה השבוע. לא הצלחתי לחדור את החומה. ככה זה כשכל אחד צריך שיהיה לו את תחום הסמכות שלו בלי להבין שבעקבות זה, במלחמה, הפלוגות לא יוכלו לדבר עם האוגדה במקרה שמפקדת החטיבה ומפקדת הגדוד יושמדו.

ישן 22-05-2009, 20:18
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "זה יפה שאפקט מסביר"

בפועל הק"שים יש כבר לכל מט"ק, אז על המשוכה הזו התגברנו. בקמ"ט אנחנו לומדים (לפחות בתקופה שלי למדנו) איך חוברים לכוחות לא מוכרים - מה שצריך זה רק את התדרים. גם הטענים עוברים לימוד מזורז לחבירה (ממה שזכור לי) וגם זה למקרה שהמפקד נפגע., ולומדים שימוש בהק"שים.
רק שתדע שבהמון (בעצם ברוב המקרים) טנקים פועלים במסגרת צוות בודד או טנק בודד עם צוותים ברוטציה - הרבה פעמים כל מט"ק הוא האדון של עצמו ושל צוותו. בכל הקווים שעשיתי, כולל לבנון לפני ואחרי הנסיגה, לא היה שום קצין שיריון בסביבה של הצוות שלי ולמעשה היינו טנק בודד באיזור מסויים. על מט"ק רובצת אחריות גדולה מאוד לדעת מה קורה במקרה שהמקרה הקיצוני ביותר מתרחש, ולשם כך הוא צריך את כל הכלים שאפשר לתת לו מבחינה לוגיסטית כדי לתפקד במקרים האלה - כולל אפילו ניתוק הטנק מהגזרה שלו. אז לא צריך עוד 2 מקלטים בכל טנק כי את המקמ"ש ניתן לכייל תמיד, אבל שההק"שים הנ"ל יהיו כתובים איפושהוא - זה פק"ל, וזה יש.

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 23-05-2009, 00:04
צלמית המשתמש של zragon13

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "הטנק הרביעי פשוט נקרא "גור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
הטנק הרביעי פשוט נקרא "גור 2".

האם אתה בטוחת זה כי "אחד-אלף-שתיים" נראה לי מבלבל. אולי דני או אחד הותיקים האחרים יכול לענות על השאלה איך נקרא וסומן טקטית טנק הגור השני במחלקה המרובעת?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
. בנוגע לסימוניהפסים - זה עדיין קיים לדעתי. קו אחד סימן גדוד ראשון, 2 קוים - גדוד שני וכן הלאה. לפחות זה היה ככה בתקופתי. יש גם סימונים על הכנפיים האחוריות, ובמרכבות לדעתי (גם) בקדמיות.

אני מכיר את השיטה הנוכחית -- התכוונתי בתקופת מלחמת ששת הימים.

כפי שכתבתי למלה, שמתי לב שברוב תמונות של טנקים מ67 תמיד מספר הפסים על התותח מתאים ל מספר הפלוגה (זאת אומרת פל' א' = פס אחד, פל 'ב'= שתי פסים). האם כך באמת היה נהוג אז?

בנוסף יש מקרים של טנקים עם סימון פלוגתי של פלוגה ד' עם ארבע פסים על הקנה.

יש גם כמה טנקים עם סימון מחלקתי 4.

האם היו אז גדודי שריון עם ארבע פלוגות ופלוגות עם ארבע מחלקות?

ישן 23-05-2009, 08:48
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "[QUOTE=efekt]הטנק הרביעי פשוט..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zragon13
האם אתה בטוחת זה כי "אחד-אלף-שתיים" נראה לי מבלבל. אולי דני או אחד הותיקים האחרים יכול לענות על השאלה איך נקרא וסומן טקטית טנק הגור השני במחלקה המרובעת?

אני יכול רק לעשות ניחוש מושכל - אני מניח שאם מבנה הפלוגה היה שונה בתקופה ההיא, אז לא היתה צריכה להיות בעיה לקרוא לטנק הגור השני "1ג'"...

ציטוט:

אני מכיר את השיטה הנוכחית -- התכוונתי בתקופת מלחמת ששת הימים.

כפי שכתבתי למלה, שמתי לב שברוב תמונות של טנקים מ67 תמיד מספר הפסים על התותח מתאים ל מספר הפלוגה (זאת אומרת פל' א' = פס אחד, פל 'ב'= שתי פסים). האם כך באמת היה נהוג אז?

טוב זה כבר באמת out of range בשבילי...

ציטוט:

ישן 23-05-2009, 22:44
צלמית המשתמש של zragon13

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "[QUOTE=efekt]הטנק הרביעי פשוט..."

ציטוט:

Some examples of what I'm taking about taken from Uri Weiner's (Uri7) great IDF armor blog http://idf-armor.blogspot.com/2008/...-in-combat.html

1968

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://2.bp.blogspot.com/_eQNPu6zzxaU/SR7Q1PWJfoI/AAAAAAAAFo8/599mNgOVlBM/S760/%D7%A9%D7%95%D7%98+68+%D7%92%D7%9C%D7%95%D7%99%D7%94.JPG]

It's hard to see from the resolution here, but in the following photo the tank to the right of the jeep is numbered 4 and all tanks here have a single stripe on the cannon (the same photo appears in higher resolution in a book I own}
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 23-05-2009 בשעה 22:48.
ישן 21-05-2009, 14:07
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

אני חושב שעדיף שנשאר עם מה שיש כיום - 3 טנקים במחלקה. גם בגלל ההתקדמות הטכנולוגית בתחום זיהוי ואיכון המטרות וההתמצאות בשטח, וגם בגלל שהשיטה של "2/3 באוויר" עובדת נהדר ברגע שעושים אותה כמו שצריך. מה שמוביל אותי לדבר אחר שלדעתי צריך להשתנות - ההכשרה.

לדעתי מסלול של שיריונר צריך להיות ארוך יותר מ-8 חודשים. 10 חודשים, אולי שנה זה לדעתי יותר מתאים - גם יעלה את היוקרה של החיל, וגם ישפר את איכות ההכשרה של הצוותים, ואם אפשר אז בדגש רב על תותחנות, וגם במידת האפשר לבצע כמה שיותר שת"פ עם חילות אחרים, ואולי אפילו תעסוקה קטנה במסגרת המסלול.
התותחנים של המרכבות (סימן 3 ו-4) מסתמכים יותר מדי (לדעתי) על המערכת, ולפחות בזמני נפוצה השמועה (והאמת ראינו זאת גם במטווחים) שהתותחנים שלהם מסתמכים יותר מדי על "המערכת תפצה"...
ניתן לאמן תותחנים וטנקים לרמות ביצועים גבוהות מאוד אם רק ירחיבו את ההכשרה. אני לא יודע אם זה עדיין נכון, אבל למיטב הבנתי התותחנים (של הטנקים) הסורים מאומנים לרמה דיי גבוהה, בעיקר כדי לפצות על נחיתות טכנולוגית מולנו... צריך להעלות את הרף.

ציטוט:

ישן 23-05-2009, 03:46
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
שאלה
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אני חושב שעדיף שנשאר עם מה..."

[QUOTE=efekt]אני חושב שעדיף שנשאר עם מה שיש כיום - 3 טנקים במחלקה. גם בגלל ההתקדמות הטכנולוגית בתחום זיהוי ואיכון המטרות וההתמצאות בשטח, וגם בגלל שהשיטה של "2/3 באוויר" עובדת נהדר ברגע שעושים אותה כמו שצריך. מה שמוביל אותי לדבר אחר שלדעתי צריך להשתנות - ההכשרה.

האם ניתן להפעיל בפלוגה, 5 מחלקות של 2 טנקים בכל מחלקה, וסה"כ יהיו 7 קצינים בפלוגה?
האם זה הרכב נכון בעיקר בקרבות באיזורים בנויים/קשים לתנועה כגון לבנון ועזה?

לדעתי מסלול של שיריונר צריך להיות ארוך יותר מ-8 חודשים. 10 חודשים, אולי שנה זה לדעתי יותר מתאים - גם יעלה את היוקרה של החיל, וגם ישפר את איכות ההכשרה של הצוותים, ואם אפשר אז בדגש רב על תותחנות, וגם במידת האפשר לבצע כמה שיותר שת"פ עם חילות אחרים, ואולי אפילו תעסוקה קטנה במסגרת המסלול.
האם גם משך הכשרת קצינים תתארך לדעתך? אם זה ידרוש חתימה לשירות נוסף מאלו שהולכים לקק"ש? לא יודע מה קורה היום עם חתימת קבע לקצינים.

תודה
AJ

ישן 23-05-2009, 18:14
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "שאלה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
האם ניתן להפעיל בפלוגה, 5 מחלקות של 2 טנקים בכל מחלקה, וסה"כ יהיו 7 קצינים בפלוגה?
האם זה הרכב נכון בעיקר בקרבות באיזורים בנויים/קשים לתנועה כגון לבנון ועזה?

אווהוו אתה הולך כאן למחוזות נידחים ולא סבירים בעליל - מאיפה תמצא כ"כ הרבה קצינים לפלוגה? ומה זה יתן, שיהיו רק 2 טנקים במחלקה עם 5 מחלקות בסה"כ? הרי זה לא משנה כ"כ לטנק המסגרת שבה הוא פועל, כל עוד זה לא מפריע לתפקוד שלו - באם זה שת"פ של טנק אחד עם פלוגת חי"ר, או שיש רק 2 טנקים על גזרה מסויימת, כאשר שני המפקדים בשני הטנקים הם לא קצינים? לצורך העיניין, ההבדל הכי משמעותי בין מט"ק לבין מ"מ (שיריון) הוא עוד 8 חודשי הכשרה - מבחינה של סמכויות וכו', למט"ק בבט"ש יש בדיוק את אותן הסמכויות של מ"מ, מינוס הסגמ"ת
טוב, בעצם גם רק למ"מ יש את הסמכות לעשות GnG ו-FnF ל-0.5, אבל גם ההבדל הזה נזרק הצידה בבט"ש...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47

האם גם משך הכשרת קצינים תתארך לדעתך? אם זה ידרוש חתימה לשירות נוסף מאלו שהולכים לקק"ש? לא יודע מה קורה היום עם חתימת קבע לקצינים.

אני דווקא חושב שבמקרה הנ"ל היא עוד עלולה להתקצר, כדי לנסות ולהכשיר כמה שיותר קצינים כדי למלא תקן של 5 מחלקות בפלוגה (מה שיהיה טירוף מושלם) - אני דיי בספק אם החפ"שים בפלוגה יאהבו את זה

ציטוט:

ישן 23-05-2009, 08:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אני חושב שעדיף שנשאר עם מה..."

אתה יכול להאריך את משך המסלול של כולם - אבל הצבא לא יכול לעמוד בזה. לא בסד"כ הנדרש לעמוד מבצעית ולא בתקציב האימונים הנדרש.

ישן 21-05-2009, 15:06

מחלקה בת 4 או 3 טנקים

השינוי בגודל מחלקות הטנקים לא בא לאחר תהליך דיון ובדיקה ארוך, אלא - כמו שנעשה במקומותינו - הכל תלוי באגו ומלחמות היהודים.

מפקד גיסות השריון טל וסגנו ברן היו חלוקים בנושאי שריון רבים - אולי בגלל הכשרתם הצבאית: טליק היה יוצא הצבא הבריטי, וברן היה יוצא הפלמ"ח.

טל גרס שמבנה השריון הנכון הוא חטיבה משורינת (2 גדודי טנקים וגדוד חרמ"ש) וחטיבה ממוכנת (גדוד טנקים ו-2 גדודי חרמש) כאשר בגדוד טנקים יש 3 פלוגות בנות 14 טנקים כל אחת (3 מח' בנות 4 טנקים ועוד 2 כטנק מ"פ\סמ"פ).

למ"פ היה טנק, זחל"ם לפיקוד, וג'יפ, ולרשותו עמדו מחסני ציוד וזיווד - אימפריה ממש !

כאשר ברן התמנה למפקד הגיס הוא שינה מיד את הרכב החטיבה: החטיבה המשורינת הפכה להיות חטיבת טנקים: 3 גדודי טנקים, כאשר בכל גדוד יש 3 פלוגות של 11 טנקים, ועוד פלוגות חרמ"ש.
כך הוא הקטין את מספר הטנקים בגדוד, והגדיל את מספרם בחטיבה.

ואם היה לנו נגמ"'ש ראוי לשמו דוגמת ה-BMP3, אפשר היה לבטל את החטיבה הממוכנת ולהקים במקומה חטיבת חרמ"ש מצוידת בעוצמת אש משלה, ולא נזקקת לעוצמת האש של הטנקים.

גם בנושא החרמ"ש הם היו חלוקים בדעותיהם: טליק גרס שבקרב החרמ"ש פורק מהזחל"ם ונלחם רק רגלית, ואילו ברן גרס שהחרמ"ש נלחם רכוב כל עוד תנאי השטח מאפשרים זאת, והוא פורק רק כשלחימה רכובה אינה אפשרית.

הוא גם ביטל את מחסני הציוד והזיווד הפלוגתיים, וריכז הכל באפסנאות הגדוד - צעד נכון לכל הדעות.

לדעתי מחלקה בת 3 טנקים היא בגודל הנכון, אבל אולי אני משוחד, שהרי זהו ההרכב בו התאמנתי ושאותו הכרתי.

ישן 01-06-2009, 15:39

צבאי לחיצה מוקדמת על הENTER- באיך צה'ל חייב להערך.
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "איך צריך צה"ל להערך ."

המבנה הקלאסי על פי הערכתי הסובייקטיבית ונסיוני הקרבי הדל..

צ.ל. כדלקמן:
גדוד טנקים/ חי"ר בהרכב של 2 פלוגות טנקים + פלוגת חי"ר/ חיר"מ + מחלקת הנדסה.+ מחלקת 81 מ"מ - המג"ד טנקיסט הסמג"ד חירנ'ק.
גדוד חי"ר בהרכב 2 פלוגות חי"ר + פלוגת טנקים + מחלקת הנדסה + מחלקת 81 מ"מ.
בגדוד הטנקים המג"ד יהיה חירניק והסמג"ד טנקיסיט .
כל הכוחות הם כוחות אורגניים שמתאמנים ביחד לקראת מלחמה או מבצע או לקראת תעסוקה מבצעית , כולם מכירים את כולם -יכולות - קולות בקשר, טנקיסטים יודעים איך חי"ר עובד וחי"ר מבינים בטנקים
מבנה מושלם שלמרות שאני ממליץ עליו כבר שנים רבות לא מיושם בגלל שאלה שטוענים אלה שנגד למרות שהם מסכימים איתי וטוענים שמבחינה לוגיסטית זה לא אפשרי - חרטא ברטא.
השילוב המנצח הוכיח את עצמו במבצע " עופרת יצוקה" ראו את הכתבה שלי בגיליון השריון מ'ס 31.
אבל במידה וזה לא יקרה נחזור לימים השחורים של הבירבור והדוצ'ים ובטבלת " כוחות ומשימות ירשם..
גדוד שיריון 222 יחד עם פלוגת חי"ר מגדוד 4000 ויחד עם מחלקת הנדסה מגדוד 6000 ויחד עם שתי סוללות תותחים מגדוד 406 יקראו כוח בנצי ...
מה שקורה בד"כ שהשיבוצים נעשים בחטף אף אחד לא מכיר את השני במקרים רבים הכוחות המסופחים מגיעים בדקה ה93 לא נוכחים בקבוצת הפקודות אין להם מושג לגבי טבלת הכוחות והמשימות וגבולות הגיזרה וכאן מתחילה הסמטוכה..
אשמח לקבל את תגובות חברי הפורום לרעיון שלי...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:00

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר