לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-05-2009, 13:30
  By My Hand By My Hand אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.05.09
בריאת העולם

שלום לכולם אני חדש P:
בכל אופן, הנה משהו שכתבתי אתמול:
בראשית, היה אדם.
אותו אדם אהב להיות לבד, הוא לא היה צריך לאכול, הוא לא היה צריך לשתות, הוא לא היה צריך לעבוד, אם לומר את האמת, הוא לא היה צריך לעשות כלום.
הוא פשוט יכל לעמוד או לשבת במשך כל היום ולבהות בלא-כלום.
בסופו של דבר נמאס לאותו אדם לשבת ולבהות והוא רצה לעשות את חייו מעניינים יותר.
לכן החליט שמעכשיו יהיו מינים-זכר ונקבה, ובו ברגע שהחליט זאת הופיעה אישה לידו, והם החלו לתקשר אחד עם השני, תחילה בסימנים, אחר כך בציורים ולאחר מכן בקול.
אך בסופו של דבר גם זה נמאס על שניהם, והם החליטו להרוס את הלא-כלום וליצור דברים חדשים, לעשות את העולם מעניין, וכך היה:
הם יצרו את האור ואת החושך, את השמש והירח, את הים ואת היבשה, את השדות ואת השוניות, את החיות והעופות, את הדגים ואת הדו חיים.
ובאמת העולם נעשה מעניין יותר ורחב יותר, נולדו לאדם ולאישה ילדים, לחיות נולדו גורים ולעופות גוזלים...
אבל בסופו של דבר גם זה נמאס לאדם ולאישה, הם ישבו וחשבו, וחשבו כיצד הם יכולים לעשות את העולם מעניין יותר? עד שלבסוף עלה להם רעיון:
הם יצרו את החובה ואת הרשות,את העבודה ואת החופש, את הרעב ואת השובע, את הצמא ואת הרוויה, את החולי ואת הבריאות, את השנאה ואת האהבה, את כלי הנשק ואת הדיפלומטיה, את המלחמה ואת השלווה, והעולם באמת נעשה מעניין יותר, אך באיזה מחיר? האם שווים הסבל והכאב את העניין? האם זה היה לטובה?
חזרה לפורום
ישן 16-05-2009, 18:53
  משתמש זכר Mnemosyne Mnemosyne אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי By My Hand שמתחילה ב "בריאת העולם"

ברוך הבא לפורום כתיבה וספרות הצנוע שלנו , בהנהלת הקרדניל (המנהל המסתורי).

מה שכתבתה אפשר לסווג לז'אנר הרשימה, הרעיון עצמו(מקריאת הכותרת) הוא קצת נדוש, וצפוי מראש, ידוע מי יצר את העולם (אללה שמאמנים באלוהים) ואיך הוא ברא אותו ובאיזה סדר.

הרשימה שלך מדברת על העניין של : שיוני על מנת שיהיה יותר מעניין עולה הרבה, האם זה שווה?

אכן קלישאה, והתושבה עליה רבות, מכאן שהפואנטה של הרשימה , הוא לא ממש חזק.

הסיפור עצמו \ עלילה מקוצרת או מה שלא תקרא לו , הוא פשוט לא הגיוני ! איך האדם יכול להיווצר מהכלום? ואז ליצור דברים מהכלום ? חיות וצמחים? זה לא מתקבל על הדעת.
לכן הייתי ממליץ לך לסדר את זה קצת אחרת.

עוד דבר, זה קצת יותר נוגע לי, אבל בעוד אני קורא, צפיתי שבסוף תגיד שבן האדם ברא את אלוהיםף והמציא את הדתים וכו'..., אם הייתה מישם רעיון זה, הוא היה משתלב יותר טוב עם העניין של האדם שיצר את הכול , אתה קולט את הרעיון?

סליחה אם הייתי יותר למדי נוקשה או ביקורתי, אבל פה אנחנו יוצקים אנשים עם כישרון לאומנים .

מקווה שיהיה לך שבוע טוב

ושוב ברוך הבא לפורום שלנו
נשמח לראות אותך כותב על עצמך באשכול היכרות (כמו שהמנהלת הקודמת אמרה לי : זה לא יהרוג אף אחד" )

יום טוב,
אמיל.
חזרה לפורום
ישן 16-05-2009, 20:47
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי By My Hand שמתחילה ב "בריאת העולם"

ברוך הבא לפורום! (אמיל: לא חייבים מיסתורי, אפשר סתם 'קרדינל'. זה כבר מסתורי מספיק ).

בנוגע לקטע שלך- זה אולי נחמד בתור רעיון מאוד מאוד ראשוני למשהו, אך כרגע הוא באמת לא יותר מאוסף משפטים עם איזה קשר. כן, האדם היה באמצע הכלום, ואז הוא יצר הרבה דברים ובסוף אולי זה לא היה רעיון כל כך טוב. אפשר אולי להפיק מהרעיון הזה משהו טוב, אך לא בתבנית הנוכחית- הפואנטה מועברת בצורה חסרת עניין (המספר שואל את השאלה שלא מרגישים שמלווה באיזה רגש) והכול עובר בלי שהקורא יתחיל אפילו להיקשר לרעיון שאתה מבטא.
ההמלצה שלי היא בפשטות שתעבד את הקטע, תרחיב אותו, תעמיק אותו וכו'. נשמח לקרוא ולבקר את היצירות שלך, אז לפחות תדאג שיהיה לנו משהו טוב לקרוא .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:46

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר