לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה בבקשה לא לפרסם לינקים לאתרים מיסיונריים של דתות כלשהן בפורום - - הפורום נועד לדיונים ענייניים, ולא להפצת חומר מסיונרי חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > אמונות ודעות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-05-2009, 10:17
  משתמש זכר רח"ע נלי"ה רח"ע נלי"ה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.08
שלח הודעה דרך ICQ אל רח"ע נלי"ה שלח הודעה דרך MSN אל רח"ע נלי"ה
שאלה חדש כאן+ שאלה קצת טיפשית

שלום לכולם,
יש לי שאלה קצת מטומטמת אבל תהיו עדינים...

מאז שהייתי קטן התעניינתי ביהדות ודתות אחרות (ובמיוחד במקור שלהן)- יש לי את זה בדם- אמא שלי גיורת וזה השפיע עלי ועל האחים שלי בחינוך...

בכל מקרה, כמו שאמרתי הייתי מתעניין במקור של הכל, ואחת השאלות ששאלתי את אמא שלי עוד לפני שידעתי מה זה המפץ הגדול (ואת בריאת העולם הכרתי רק בתור מה שה' יצר)
הייתה: "איך אלוהים נוצר?"
בד"כ היא הייתה עונה שהיא לא יודעת אבל נותנת לי איזושהי השערה כמו: "הוא תמיד היה שם"
או: "אולי זו שרשרת אינסופית של יוצר ונוצר ואלוהים הוא כל החוליות בה"
(השני היה יותר השערה מופרכת כדי להשתיק אותי).

יש ביהדות משהו שיכול לענות על זה?

(ד"א, אני מנסה להגיע לרמה מנטאלית של אדם מבוגר כדי שאוכל למוד קבלה בגיל מוקדם יותר ולנצל את החיים כדי לעזור לאחרים תוך מבט על התמונה הכוללת ולא רק המצב הנוכחי. ואם יש מישהו שאומר שאין קשר אז הוא טועה- אני מכיר מישהי שלמדה קבלה ועם החכמה הזו היא עוזרת לאנשים ומדריכה אותם במצבים קשים.)
חזרה לפורום
ישן 17-05-2009, 19:54
צלמית המשתמש של ghostbuster
  משתמש זכר ghostbuster ghostbuster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.09.07
שלח הודעה דרך MSN אל ghostbuster
יש בהחלט תשובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רח"ע נלי"ה שמתחילה ב "חדש כאן+ שאלה קצת טיפשית"

מאחר וכל נברא מחייב שיהיה לו בורא נכון?
א"כ מחוייב המציאות שיהיה בורא שאין לו בורא שהרי אם היה לבורא בורא לא היה שמו בורא כי אם נברא
ככל הנבראים
נמצא שהמציאות של נבראים מחייבת שיהיה איזה שהוא בורא ראשון שברא לכל הנבראים והוא לא היה לו בורא מהטעם הנ"ל אלא תמיד היה קיים

עכשיו אני מציע לך את הקטע הנ"ל כמה וכמה פעמים לאט לאט עד שתבין אותו טוב

ועוד דבר גם המושג זמן הוא יצירה של הבורא נמצא שהוא מעל המציאות של זמן מאחר והוא יצר אותה
לכן לא שייך לשאול עליו שאלה בתוך גבולות של זמן כגון מה היה לפני וכדומה
אלא הוא מעל הזמן פירוש שבשבילו עבר הווה ועתיד הם יחידה אחת והוא מעל כל המציאות הנ"ל

חזרה לפורום
ישן 18-05-2009, 02:07
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רח"ע נלי"ה שמתחילה ב "חדש כאן+ שאלה קצת טיפשית"

לקט דברים שכתבתי פה ושם:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
בתור יישות הנמצאת מחוץ לגבולות הזמן אין לו צורך להיווצר (לומר שהוא נוצר מהווה אפילו סתירה)
עבר, הווה, עתיד, בשבילו הכל אותו הדבר..

ציטוט:
הזמן כבול יחדיו עם המרחב..
"זמן" הוא דבר הנוצר ביחד עם היקום, לכן בהנחה שאתה מקבל שהעולם נברא ע"י אלוהים אתה צריך לקבל גם שהזמן עצמו נברא על ידו
הזמן כפוף לאל ולא להיפך..
לפני "בריאת העולם" לא היה מושג של זמן, וכשאתה שואל "אולי מישהו ברא את אלוהים?" אתה שואל למעשה מה היה לפני אלוהים ונכנס לסתירה, כי אין פה "לפני"..

משום מה לאנשים היום יש בעיה עם מושג ה"נצח"
המצחיק הוא שעד לפני כמה כמה עשרות שנים המצב היה הפוך..
ציטוט:
עוד מתקופת אריסטו טענו שהעולם הוא קדמון, כלומר נצחי, לא נברא (האמת שהיו כאלו שטענו זאת לפניו..)
ועוד בתחילת המאה שעברה האמינו שהיקום סטטי ורק עד לפני 40 שנה סה"כ, אחת התאוריות הקוסמולוגיות השולטות הייתה מודל המצב היציב (לא סטטי אבל יציב), עד שגילוי קרינת הרקע הקוסמית בסוף שנות הששים העיד על כך שליקום יש למעשה התחלה ותאוריית המפץ הגדול הפכה לתאוריה השלטת
עד היום יש כאלו שטוענים שהיקום לא נוצר במפץ אלא מתכווץ ומתפשט במחזוריות אינסופית

אז לטעון שהיקום הפיסי, החומרי, שלנו הוא נצחי זה בסדר, אבל לומר על אלוהים שהוא נצחי מדליק אצלך נורה אדומה?

חזרה לפורום
ישן 20-05-2009, 18:07
  משתמש זכר רח"ע נלי"ה רח"ע נלי"ה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.08
שלח הודעה דרך ICQ אל רח"ע נלי"ה שלח הודעה דרך MSN אל רח"ע נלי"ה

אוקיי, אז קודם כל תודה, זה סידר לי כמה דברים מעניינים בראש שלא הסתדרו לפני...

מה שעדיין לא מסתדר לי הוא שיש אנשים דתיים (כמו השכנים שלי לדוגמה) שאומרים שהאדמה קדמה לבריאת העולם (לא זוכר ממש מה ההוכחה אבל זה היה משהו מבראשית [בבריאת העולם]), אם האדמה קדמה לבריאת העולם, וגם הדתיים יודעים שיש דבר כזה אטומים ומאמינים שמישהו שמסובב את האלקטרונים- אז מישהו צריך לסובב אותם- ה'...
ז"א שע"פ הפרשנות הזו הוא תמיד היה שם על האדמה וסובב אותם? הוא לא ברא אותה גם?
בהנחה שהוא לא ברא אותה, איך זה הולך?

אני מאמין שנוצרנו מהמפץ וה' הוא הגורם היחידי למפץ אז הבעיה הזו פתורה מבחינת אמונה, סתם מעניינות אותי פרשנויות אחרות...

וד"א, מי שלא מאמין שה' יצר את העולם בעזרת המפץ: 70 פנים לתורה- ויש פרשנות שגורסת כך (מפיץ אותה כיום רב שמבחינתי הוא אדם דגול- ואני לא אומר את שמו מאחר ואיני יודע אם זה מותר)...
חזרה לפורום
ישן 21-05-2009, 08:00

אל תקנה כ"כ מהר מה שמוכרים לך
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי רח"ע נלי"ה שמתחילה ב "אוקיי, אז קודם כל תודה, זה..."

אדמה קדמה לבריאת העולם???? הרי האדמה היא חלק מהעולם זה אחד מהשטיות היותר משובחים ששמעתי במשך החיים
אם חשקה נפשך בלימודים מעין אלו לך ללמוד במקום מסודר ואמין אל תתפתה ללכת אחרי כל מיני המצאות והכלאות של קבלה פילוספיה מסיטיקה שמניזים ומדע וטכנולוגיה מהמקומות האלה לא תגיע רחוק האמן לי

לפי קבלת רבינו האר"י הקדוש
ה' היה בעולם לבדו ולא היה שום נברא בשום רמה שהיא אלא היה ה' לבדו "דע כי טרם שנאצלו הנאצלים ונבראו הנבראים, היה אור אין סוף פשוט ממלא כל המציאות ולא היה שום מקום פנוי
בבחינת אויר ריקני וחלל, אלא היה הכל ממולא מן אור א"ס פשוט ההוא"

רוצה ללמוד במקומות נאמנים שמלמדים כמו שלמדו אבותי ואבותיך צור אתי קשר בבפרטי ואני אפנה אותך למקום שלא תצטער

אל תלך שולל אחרי שרלטנים למינהם שמנצלים את חוסר הידע והצמאון של הציבור לקצת רוחניות

חזרה לפורום
ישן 21-05-2009, 17:06

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי רח"ע נלי"ה שמתחילה ב "קודם כל, מאחר ואני לא הולך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רח"ע נלי"ה

שנית, אני חושב שניתן לשלב דברים מנושאים אחרים כגון מדע וקבלה מאחר ומקורם הוא הבורא והם מכילים לפחות צד אחד אשר עוסק בבורא...

לשלב אפשר אבל לא לעשות מהמדע קבלה ומהקבלה מדע ולסלף דברים ולהוציא ציטטות מהזוהר או מכתבי הרב אשל"ג ולהוציא אותם מהקשרם ע"מ להוליך שולל אנשים תמימים

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רח"ע נלי"ה
עוד שאלה שעלתה לי ברא:
לומר שה' תמיד היה קיים זו לא גם סתירה?
הרי המילה 'תמיד' היא מילת זמן לא?

אנו מדברים כבני אדם המילה תמיד היא רק מושאלת מבחינתנו בני אדם אבל מצד עצמו לא שייך בו הווה עבר ועתיד
כמו שאמרו חז"ל "דברה תורה כלשון הני אדם" על מנת לסבר את האוזן

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:50

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר