לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-05-2009, 00:08
  omer k omer k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mudcip שמתחילה ב "סיכה של גדנ''ע צלילה."

באופן רשמי, לא ניתן להתקבל לשייטת (ומכאן כמובן גם לגדנ"ע צלילה).
השייטת מחמירה מאוד בנושא, לכן סביר להניח שיש סיבה לכך.
מכאן, אדם עם בעיות ראייה לא יוכל לתפקד כראוי בתפקיד, ולא כדאי לקחת איתו צ'אנסים.
גם אם הוא לא מרכיב משקפיים. לכן, באופן רשמי אין סיכוי להתקבל לגדנ"ע או לשייטת עצמה כל עוד הצבא יודע על כך שיש לך בעיית ראיה.

אם יש אנשים שהתקבלו לשייטת ויש להם בעיות ראיה, זה כנראה כי הבעיה שלהם מאוד זניחה - ככה שהיא לא עלתה בבדיקות הרפואיות (במר"י), אולי התקבלו ורק מאוחר יותר פיתחו את בעיית הראיה, ואז סביר להניח שאם הוא כבר סיים את המסלול, לא ידיחו אותו לאחר שהוא עבר את כל ההכשרות.

יש לי חבר שמאז ומתמיד רצה שייטת ויש לו בעיית ראיה שאף רשומה בתור סעיף בתיקו האישי.
הוא התאמן בקבוצת כושר קרבי, קרא ולמד כל מה שאפשר על השייטת ועל הגיבושים - ממש כל מה שאפשר, ולאחר שבמזל הוא הצליח להתקבל לגדנ"ע עקב טעות של הצבא, ולסיים אותה - הוא היה אמור לקבל זימון לגיבוש, אבל כנראה שבעת שליחת הזימונים התיקים האישיים נבדקים שנית - ועלו על כך שיש לו סעיף, ולכן לא שלחו לו זימון.

הבנאדם כל כך רוצה את זה, שהוא הלך לעשות ניתוח לייזר בעיקר בגלל זה.
והוא סיפר לי שהוא מתכנן כנראה לא להצהיר על כך, ולנסות להתקבל דרך יום סיירות.
אחרי שדיברנו על כך שיש סיכוי שיעלו על זה, וכמובן גם ככה הסיכוי להתקבל לשייטת הוא קטן,
הוא אמר לי שאם יעלו עליו או שהוא לא יתקבל, הוא לפחות ידע שהוא באמת עשה את הכל.

הסיפור הזה הוא דוגמה בשבילך שתבין מה האופציה היחידה (שאני לפחות מכיר) בנושא.
לדעתי, אם אתה כל כך רוצה משהו, לך איתו עד הסוף. אל תוותר.

קודם כל, (במידה ועשית צו ראשון) האם בכלל עלו על הבעיה שלך ורשמו לך סעיף?
אם לא עלו על כך, או שעוד לא עשית צו ראשון, בעיקרון לא תיהיה לך בעיה להרשם לגדנ"ע ולהגיע למבחנים העיוניים (כמובן במידה ומועד ההרשמה לא עבר וההרשמות אפשרית).
במידה ובצבא לא יודעים על הבעיה שלך, ובמידה ואכן תגיע למבחנים העיוניים ותעבור אותם (שגם זה לא בטוח),
הבעיה שלך תגיע כשתידרש להגיע למר"י (מכון רפואה ימית), כי שם מתבצעת בדיקת ראיה מקצועית במכשיר, ולא חפיפניקית מספרים על הקיר כמו שיש בצו הראשון.
אז תחשוב מה אתה הולך לעשות. אני אומר שבמידה וכל מה שאמרנו אכן מצליח, תלך בכל זאת לנסות לעבור את מבדקי הראיה. הם הרי מוגבלים ברמה כלשהי ולא תמיד ימצאו בעיה אם היא קטנה.

אני מניח שניתוח לייזר אתה לא תעשה עד אז (אם בכלל...) כי כל התהליך גם הוא לוקח כמה חודשים.
אז תבדוק את האופציה שהצעתי לך. אולי תנסה כמו חבר שלי לעשות ניתוח לייזר ולנסות להתקבל דרך יום סיירות.

בהצלחה בכל אופן.

נערך לאחרונה ע"י omer k בתאריך 20-05-2009 בשעה 00:10.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-05-2009, 11:50
  omer k omer k אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי DMR שמתחילה ב "אז אתה בעצם מציע לו לא להצהיר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DMR
אז אתה בעצם מציע לו לא להצהיר על בעייה רפואית/ניתוח לייזר?

אני שמח שהערת לי על זה, כי אני באמת רוצה להוסיף ולחדד את כוונתי בעניין.

כשהצעתי לא להצהיר על ניתוח לייזר, התכוונתי לכך שזה באמת נכון לעשות אם אכן הראייה שלך תוקנה ואתה רואה 6/6 והכל תקין. אם הניתוח עבר בהצלחה, והראיה מושלמת, אין סיבה ממשית שתיהיה בעיה, ולכן גם אם זה לא "מוסרי", כל עוד זה בטיחותי, אני אישית חושב שבמצב הזה (שוב, כל עוד הכל תקין) הייתי מסתיר את המידע. בנאדם שרוצה כל כך, זה החלום שלו, יעשה את זה.
אני חושב שאם הייתי עושה ככה ומתקבל, ובהמשך מגלה שהבעיה אכן מגבילה, בסופו של דבר הייתי מצהיר.

סופר לי על חבר של חבר, שזה היה המקרה שלו - השייטת הייתה החלום שלו, והייתה לו בעיית ראיה.
הוא עשה ניתוח לייזר, התקבל ואף במסלול נבחר לחניך מצטיין. זו דוגמה להסתרת מידע שהסתדרה יפה.

כמובן שאני מתנגד להסתרת מידע רפואי שיכול בעתיד למשל במקרה של פעילות מבצעית שהבעיה הרפואית המוסתרת פתאום תפריע ויכולה להוביל לפגיעה בעצצך, או גרוע מכך, בחבריך.

בסה"כ אני נותן פה פיתרון לבחור - מה האופציה שלו.. אם זה מוסרי? בטיחותי? תלוי.

אבל הנה אני אצהיר שוב - כל עוד יש לאדם בעיה רפואית שיכולה להגביל אותו בדרך כלשהי (ביחידה בה הוא משרת), הוא חייב להצהיר עליה. כמו שאמרתי, אי הצהרה על בעיה יכולה להוביל לתפקוד לקוי שיכול להוביל לפגיעה באותו אדם, או גרוע מכך, פגיעה בחבריו.

נערך לאחרונה ע"י omer k בתאריך 20-05-2009 בשעה 11:53.
ישן 20-05-2009, 12:40
  משתמש זכר מובחר מובחר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.09
omer K בבקשה, תפסיק לשכנע אנשים שזה
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי omer k שמתחילה ב "[QUOTE=DMR]אז אתה בעצם מציע..."

omer K בבקשה, תפסיק לשכנע אנשים שזה בסדר לשקר לצבא כל עוד אתה חושב שזה בטוח

בכל אופן זה תלוי מאוד בניתוח הלייזר, באחד מהסוגים הפחות חדשים הקרנית עלולה להיקרע כתוצאה מפגיעה בראש ואז צריך לסדר את זה

בכל ניתוחי הלייזר יש אחוז לא מבוטל של מטופלים שאחרי כמה שנים הראייה שלהם מדרדרת בחזרה למצב הקודם, הצבא מעדיף כנראה לא לקחת את הסיכון הזה בגלל שהכשרה של לוחם שייטת היא ארוכה מאוד ויקרה מאוד

אי אפשר כבר להתקבל לשייטת עם סעיף ליקוי ראייה או עם סעיף ניתוח לייזר ובסופו של דבר תצטרך לחתום על ויתור של חיסיון רפואי עם הצבא, לצבא תיהיה גישה לתיק הרפואי שלך אז אם לא עשית את ניתוח הלייזר אצל רופא שמוכן לא להכניס דבר כזה גדול לתיק הרפואי שלך וחשוב לציין שלא רק שזה חובה להכניס דברים כאלה לתיק הרפואי זה גם חוסר אחריות מצידו לא להכניס פרט כזה... אז הצבא כנראה יגלה על הניתוח

ישן 21-05-2009, 14:08
  DMR DMR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.09
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי עמית92 שמתחילה ב "אישור רופא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עמית92
דבר ראשון תודה על העצות של עומר וכל השאר, ודבר שני, לי יש בעייה מוזרה(לא משנה למה), הראייה שלי משתפרת עם הזמן, אני לא חושב שבסוף היא תגיע לראיה מושלמת אך אני ממש רוצה להיות בשייטת ולסיירת מטכל אני מתאים, אז אני לא מבין למה אני לא יכול להיות בשייטת.
לגבי מר"י אם אני בא עם אישור רופא שיש לי 6/6 אז גם כנגד החלטתם אני יכול להתקבל?

לכל יחידה יש את הדרישות שלה. סיירת מטכ''ל מקבלת מלש''בים עם ליקוי ראייה או סעיף משקפיים, ושייטת לא, שתי יחידות שונות. אתה לא יכול להיות בשייטת כי השייטת דורשת ראייה מושלמת (אחת הסיבות היא ראייה בצלילה.) ולא, במר''י לא מקבלים אישור רופא חיצוני, בשביל לעבור את מר''י את חייב לקבל תוצאות מתאימות במקום. בהצלחה.
ישן 23-05-2009, 17:54
  עמית92 עמית92 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.05.09
שיטת 13

הי לכולם, אני דיברתי עם חייל שנמצא בעוקץ ושאלתי אותו מה לעשות לגבי השייטת, האם כדי לי לנסות בכל הכוח, כלומר לערער וללכת למיונים למרות שאני לא מתאים, והוא אמר לי שכן, אבל אני פוחד שכאשר אני אנסה הסיכוי שאצליח הוא קטן אבל קיים סיכוי., עכשיו יש שלב שלא ברור לי כאשר יחליטו שלא לאפשר אחרי יום המיונים של השייטת (שנערך שבוע אחרי יום סיירות) או אחרי הבדיקות במר"י האם אני אוכל ללכת למיונים של מטכל(נערכים יום אחרי יום סיירות אבל אני לא יודע אם קיימים מיונים נוספים)?
עכשיו אני רוצה שתייעצו לי מה הסיכוי שלי להתקבל, בריצה אני ממש טוב, היה אימון אחד של קבוצת כושר קרבי(דותן מי שמכיר שנחשב ממש טוב) ובריצת 400 כפול 5 הייתי הכי טוב, גם יותר מאלה שבכיתה יב', ונשאר לי עוד שנה להתאמן(נולדתי בסוף השנה אני יותר קטן מרוב הילדים בשנתון שלי) לגבי כוח שכיבות שמיכה עשיתי 108 ואז נפצעתי במרפק ועכשיו אני כבר 5 שבועות לא עושה, אני מאמין ומקווה שאני אהיה בין הטובים בגיבוש. הבעיה שלי שאני קטן פיזית מטר 1.70 ושוקל 56, האם יש סיכוי שאם אתעקש ואהיה שפיץ בגיבוש יקבלו אותי למרות מספר בעיניים(בעין שמאל 0.75 ובעין ימין 0.5)? והאם מישהו מכם מכיר מקרה דומה לשלי?
ישן 23-05-2009, 23:36
  omer k omer k אינו מחובר  

חבר'ה, תפסיקו לחפש ולשאול על "מקורות מידע" לא רשמיים שאנשים כותבים בהם שאפשר להתקבל עם מספר כלשהו, או ליקוי ראיה כלשהו לשייטת.

כמו שאמרתי קודם, ברגע שהצבא יודע שיש לכם בעיית ראיה, נגמר הסיפור לגבי השייטת.

מה שכן, המקרים שאתם קוראים עליהם, הם מקרים בודדים, אנשים שהצבא לא ידע שיש להם בעיית ראיה,
ובמהלך הבדיקה במר"י, לא גילו את הבעיה בעזרת המכשיר, לכן כביכול, ניתן להתקבל עם ליקויי ראיה מסויימים.

לכן מה שחשוב זה שתנסו. אין לכם מה להפסיד.

ובלי קשר לנושא הספציפי, כשיש לכם חלום ומטרה, תעשו את המקסימום שלכם כדי לקדם ולהשיג אותה. אל תתייאשו. חוץ מזה, גם אם לא הצלחתם או שלא התאמתם ליחידה שרציתם, יש המון יחידות, טובות לא פחות, ובסופו של דבר כל אחד מוצא את מקומו.

בהצלחה.
ישן 26-05-2009, 21:46
  משתמש זכר מובחר מובחר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.09
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי עמית92 שמתחילה ב "שיטת בייטס"

שיטת בייטס זו שיטה אלטרנטיבית לשיפור הראייה

הבעיה של אנשים עם קוצר ראייה זה שהשרירי העין שלהם מכווצים מאוד ולא יכולים להרפות.
כדי לראות לרחוק שרירי העין מרפים וכדי לראות מקרוב שרירי העין מתכווצים
בשיטת בייטס כל יום אתה עושה "תרגילים" משעממים מאוד (כמו לעצום עיניים ולמנוע מאור להיכנס לעין במשך חצי שעה) שאמורים להרפות את שרירי העין שלך (חשוב להתמיד ולעשות את התרגילים כל יום)
אם שמת לב אז בבוקר אתה רואה יותר טוב לרחוק, זה בגלל ששרירי העין שלך רפויים

אני ניסיתי את זה במשך 3 שבועות וחצי, לא רק שזה לא עזר לי, גם הרגשתי שהראייה שלי נחלשת (יכול להיות שזה בגלל שאני לא ישן טוב בזמן האחרון...)
שמעתי אנשים שיכולים להישבע שזה עזר להם, לי זה לא עזר
יכול להיות שעשיתי משהו לא נכון ויכול שזה בגלל זה שאני לא ישן טוב בשבוע האחרון

יש ספרים בנושא וכתוב בקצרה על התרגילים באינטרנט

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:25

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר