לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-04-2005, 15:37
  vider1 vider1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.03
הסקירה השבועית של ספונסר 01.04.2005

הפעם מכיוון שהיה לי זמן פיקנתי אתכם במגוון רחב יותר של מדדים ומניות :-)

הסקירה המלאה הכוללת גרפים רבים נשלחה לרשימת התפוצה ואתם מוזמנים להצטרף אליה.

הסקירה השבועית של ספונסר – 01.04.2005

מדד המעו"ף – שבוע תנודתי עבר על שוק המניות בבורסה בת"א אולם בסופו המדדים סגרו בעליות קלות בלבד. לאחר שבמוצ"ש שינוי החליטה סופית להצביע בעד התקציב פתחו המדדים המובילים את השבוע בעליות נאות, בהמשך השבוע הורגשה חולשה שנבעה עקב ירידות חדות במניות הבנקים, ירידה במחזורי המסחר והמשך ירידות באמצע השבוע בארה"ב כאשר ביום חמישי תיקנו המדדים מעט למעלה בעקבות עליות חדות בנאסד"ק יום קודם.

תחזית – כפי שציינתי בשבוע שעבר נקודת התמיכה החשובה אכן היתה ונשארת ברמה של 640 נקודות והמדד נתמך שם כבר פעמיים כפי שניתן לראות בגרף ולכן כל עוד הוא מדשדש מעליה אנחנו במצב ניטראלי. כרגע נראה כי המדד יכול להמשיך לדשדש בטווח שבין 640-660 כאשר פריצת אחת הדפנות תביא לדעתי למהלך חד יחסית לאותו כיוון.
נכון לכרגע לדעתי עדיין כדאי "לשבת על הגדר" ולא לבצע פעולות חפוזות כל עוד השוק מדשדש בטווח צר אולם אם יכשל סופית להשאר מעל רמת 640 נקודות יש להתחיל לחשוב לממש רווחים בצורה סלקטיבית.

מדד הנאסד"ק – מדד הנאסד"ק הגיע בזמן סגירת המסחר ביום רביעי לרמת 1970 שמבחינתי מהווה את התמיכה החשובה ביותר כפי שניתן לראות בגרף השבועי ארוך הטווח שלפניכם, ברמת 1971 בדיוק נכנסתי תוך כדי הימור מחושב שהתמיכה תחזיק מעמד לפוזיציית לונג על הנאסד"ק (הכל נכתב אונליין בפורום) ובוצעה יציאה בחצי כמות ביום למחרת ברמת 2005 נקודות וציינתי בפורום ש "34 נקודות בנאסד"ק ב 24 שעות בלבד לא הולכים ברגל ולכן שמתי רווח בכיס".

תחזית – מדד הנאסד"ק מתקרב לצומת דרכים כפי שניתן לראות בגרף ולדעתי הנקודות החשובות מאוד להיום (יום שישי) ולשבוע הקרוב הן 1970 מלמטה ו 2010 מלמעלה כאשר בפריצת אחת הנקודות אני מתכוון להכנס לפוזיציה באותו כיוון ולדעתי האישית ירידות השערים תמו ואנחנו לפני מהלך עליות לא מבוטל אולם יש להמתין לאיתותים וודאיים.

מדד ספונסר – המדד מורכב משבע המניות המומלצות לשנת 2005 (כפי שניתנו בתחזית השנתית לשנת 2005), מניות אשר ימשיכו להרכיב את התיק המנייתי האופטימאלי לדעתי האישית במצב השוק הנתון.
אחת לחודש,מתווספת כרגיל לסקירה השבועית רשימת המעקב של "מדד ספונסר", כל זאת על מנת לשתף אתכם, הקוראים, במצב התיק העדכני ובתשואות המצטברות לאותו רגע. כפי שניתן לראות ישנן עדיין מניות שאני מאמין שעוד לא נתנו את התשואה הריאלית שלהן לשנת 2005 ולדעתי בחודשים הקרובים ייצאו למהלך חד כלפי מעלה.
נכון לעכשיו, מצב תיק השוק האופטימאלי לטעמי, סיפק כפי שניתן לראות בטבלה המצורפת תשואה חיובית של 14.77% שהיא יותר מפי 3 ביחס למדד המעו"ף לדוגמא אשר סיפק תשואה של 3.98% בלבד.

מניה מחיר 30/12 מחיר היום תשואה
מכתשים אגן 2322 2437 4.95%
כור 22490 23220 3.25%
ריטליקס 9483 10390 9.56%
לאומי 1179 1221 3.56%
שיכון ובינוי 276 329.7 19.46%
ביטוח ישיר 1031 1327 28.71%
ביוסל 1752 2346 33.90%

מדד ספונסר 14.77%
מדד המעו"ף 617.94 642.55 3.98%
מדד ת"א 75 660.81 697.83 5.60%
מדד ת"א 100 635.95 664.64 4.51%

מדד S&P500 - המדד הגיע אל רמת התמיכה החשובה ב 1164 נקודות ומשם ניתר בעוצמה ביום רביעי וכעת נותר לעקוב האם זהו שינוי מגמה או אפיזודה זמנית. כמו בנאסד"ק לדעתי האישית ירידות השערים תמו ואנחנו לפני מהלך עליות לא מבוטל אולם יש להמתין לאיתותים וודאיים.

מניית טבע – המניה נתמכה ברמת ה $30 אולם עדיין לא יצאה במהלך לכיוון כלשהוא ולדעתי היא תחזור בהקדם לעליות והיעד מבחינתי הוא בדיקה חוזרת של שיא של כל הזמנים שעומד על קצת יותר מ- $34 (לאחר הספליט) והוא כמובן מהווה התנגדות שלאחריה, אין גג למנייה.
אני עדיין סמוך ובטוח שטבע היא השקעה בטוחה יחסית ומאמין שנראה אותה בשערים גבוהים יותר גם בטווח הקצר.

דולר - שקל – לאחר שהדולר הגיע אל רמות התמיכה החזקות השוכנות ברמות 4.28-4.30 ניתר חזרה כלפי מעלה בעזרת התחזקות משמעותית של הדולר בעולם בכלל ומול היורו בפרט. הדולר כעת נתקל בהתנגדות ע"י קו המגמה היורד כפי שניתן לראות בגרף וכרגע צריך לעקוב האם ישבור את קו המגמה או יחזור לרדת לכיוון 4.30 ₪ לדולר מה שאני בספק שיקרה. אני אישית מאמין בהמשך התחזקות הדולר בעיקר בחודשים אפריל-מאי עד רמת 4.50 ₪ לדולר.

מדד התל-טק – כפי שניתן לראות נמצא בתעלה יורדת מתחילת השנה ורק מגמת עליות משמעותית בנאסד"ק תשלח אותו כנראה למהלך כלפי מעלה..

אל על - כפי שניתן לראות בגרף הירידה מרמת 350 נקודות היוותה מבחינתי איתות מכירה למניה.

שיכון ובינוי – כפי שניתן לראות באופן ברור המניה הגיעה בשבוע שעבר אל רמת תמיכה חשובה והצליחה להשאר מעליה ובכך נשמר איתות הקניה שנתתי למניה בתחילת השנה. רק שבירת קו המגמה העולה תהווה איתות מכירה.

אלווריון – המניה ניסתה בשבוע החולף לפרוץ את רמת ההתנגדות ב $10 וכל עוד היא לא מצליחה בכך מבחינתי היא תמשיך לדשדש כשמלמטה ישנה תמיכה חשובה ברמת $9. כרגע לדעתי אין ללכת נגד המגמה ולרכוש את המניה לפני חציית ההתנגדות האמורה.

אסם – המניה ממשיכה לנזול כלפי מטה בתעלה יורדת כפי שניתן לראות בגרף וכרגע הגיעה לתחתית התעלה משם אמור להגיע תיקון קל כלפי מעלה אולם היא עדיין שלילית לחלוטין.

די מדיקל – כפי שניתן לראות בגרף המניה מאוד תנודתית, נתמכה בתחתית תעלה עולה ואולי יוצאת למהלך עליות מחודש. לדעתי מניה מעניינת עם פוטנציאל גדול מאוד אולם גם סיכון לא קטן כרוך בהשקעה בה.

גיוון אימג''ינג''– המניה ממשיכה לנוע בתעלה יורדת קלאסית ושוב נתקלה בהתנגדות בקצה העליון וחזרה לקצה התחתון. רק יציאה מאחת מדפנות התעלה תהווה איתות קניה או מכירה בהתאם.

דלתא – אין צורך להכביר במילים על מנת לראות שהמניה המשיכה לרדת גם השבוע לאחר שהיה צורך להפעיל את איתות המכירה שהתקבל כאן כבר לפני שבועיים בשבירת קו המגמה העולה, מי שעשה כן חסך לעצמו כ- 20%.

טאואר – המניה הראתה סימני חיים מאמצע השבוע בעקבות הודעה שהמשקיעים עוד לא הרימו ידיים בזו הלשון " בעלי המניות בטאואר התחייבו להשקיע בחברה עוד 30 מיליון דולר, כמו כן יצמצמו את היקף הפיטורים" בתגובה כתבתי בפורום שזו אחת ההודעות שבהחלט יכולות לשנות את המומנטום לטווח הקצר אולם לטווח הארוך החברה תצטרך להוכיח יעילות פיזית בשטח. טכנית המניה יכולה להמשיך לעלות עד רמת ההתנגדות ב $2 שם המהלך אמור להיעצר ויש לעקוב אחריה.

כלל תעשיות – כפי שניתן לראות בגרף המניה נמצאת במצב טכני מעניין בתוך משולש מתכנס וקרובה לנקודת הכרעה, איתות מתאים יתקבל בפריצת אחד מקווי המגמה המתוארים לעיל.

לאומי – כפי שניתן לראות בגרף המניה מדשדשת אולם ממשיכה להיתמך בקושי בתמיכה ברמת 1220 נקודות ושבירה של תמיכה זו תהווה אוטומטית איתות מכירה.

שטראוס עלית - בהמשך ישיר לאיתות המכירה שהתרעתי בפניו בשבוע שעבר המניה ירדה כמעט כ- 10% ומי שעובד עפ"י חוקים ברורים היה צריך לחסוך מעצמו את ההפסד.

* הינכם מוזמנים להצטרף ולצרף אוטומטית את כל מי שרוצה להיות חלק מרשימת התפוצה שלי שמקבלת את הסקירה המלאה במייל בכל יום שישי על ידי שליחת מייל אליי מהמייל המבקש להרשם – vider1@012.net.il

על רגל אחת :

פועלים – לאחר שהמניה שברה כלפי מטה את התמיכה ברמת 1500 היא חזרה "לבדוק" את ההתנגדות שנוצרה באותה נקודה אולם לא הצליחה לפרוץ אותה כלפי מעלה ולכן איתות המכירה למניה בעינו עומד.

אורמת – המניה המשיכה לדשדש סביב רמות 2000-2080 ורק יציאה והתבססות לאחד הכיוונים תהווה איתות כלשהוא. חשוב להדגיש כי לדעתי המניה מייצגת חברה מצוינת אולם איתות קניה יתקיים רק בהתבססות מעל רמת 2100 נקודות.

אודיוקודס – עדיין נראית רע מכל הבחינות ולדעתי כרגע מתייצבת אולם עדיין אין שום איתות קניה למניה ויש להמתין בסבלנות.

תעוזה – המניה ירדה מתחת לתמיכה ברמת 145 נקודות ומתקרבת לתמיכה החשובה כל כך מהעבר ברמת 136 נקודות כאשר ירידה מרמת תמיכה זו תהווה איתות מכירה.

אזורים – הגיעה לאיזור חשוב מאוד לעתיד בטווח שבין 3900-4000 ויציאה מטווח זה תוליך לדעתי מהלך חד לאותו כיוון.

יואל – לדעתי המניה מתומחרת בחסר ופריצת ההתנגדות ברמת 3230 נקודות תוליך מהלך חד כלפי מעלה ולכן יש להיות עם יד על הדופק. יש לשים לב כי ישנה אפשרות השקעה בה דרך האופציה עם מנוף גבוה (5) יואל אופציה 3.

ביוסל – חזרה לעליות והוסיפה כ- 6% לערכה בשבוע החולף. אני כזכור מאמין בה מאוד בעיקר מהבחינה הפונדמנטלית ואציין שמבחינתי היא מניה "לארון" ואני מאמין שתיתן את שלה בגדול בחודשים הקרובים ולדעתי אסור להתרגש מכל עליה או ירידה של כמה אחוזים במניה.

קליל – לאחר שהמניה הגיעה לאיזור רמת 3000 נקודות הצליחה להיתמך שם אולם במחזורים נמוכים וצריך לעקוב אחריה מקרוב בזמן הקרוב. גם בה אני מאמין מאוד בעיקר מהבחינה פונדמנטלית ואציין שמבחינתי היא מניה "לארון" ואני מאמין שתיתן את שלה בגדול בחודשים הקרובים ולדעתי אסור להתרגש מכל עליה או ירידה של כמה אחוזים במניה.

לאחר השאלות, הציפיות, החקירות וההמתנה שלכם ( וגם שלי ), בתחילת השבוע הבא יעלה לאוויר האתר של ספונסר וכולכם תוזמנו אליו באופן אישי. הכינו את הדפדפן!

כל הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת בורסה גרף לניתוח טכני – www.bursagraph.com

שיהיה לכולנו שבוע מצוין

סקירה זו נועדה על מנת לעזור לאנשים לקבל ראיית מבט אישית שלי לגבי השוק ולגבי כיוונים אפשריים שלו אך כותב ההודעה אינו יכול להיות בטוח בהתבצעות התרחישים המועלים כמו שאין שום דבר בטוח בשוק ההון בכלל.
לגבי כל המניות שהוזכרו לעיל אין באמור בהודעה זו המלצה או ייעוץ לקנות או למכור או לבצע כל פעולה אחרת במניות שהוזכרו, כותב השורות עלול להחזיק בחלק מהמניות המדוברות .
אין בסקירה זו משום המלצה לקנות את הנייר או למוכרו והעושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
אין באמור לעייל משום ייעוץ או המלצה לקנייה או מכירה של ני"ע ו/או מכשירים פיננסים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:12

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר