לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-05-2009, 08:15
  הכל בסדר הכל בסדר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.07
הסוף לנעלי הרים ומעדנים במקרר ?

מתוך מעריב :
בקרוב: סוף לאפליה בתרומות לחיילי צה"ל

צה"ל החליט להילחם בתרבות השנור ולעשות סדר בתרומות שהיחידות מקבלות מעמותות פרטיות. מעתה הכסף יועבר לליב"י ולאגודה למען החייל

אמיר בוחבוט | 20/5/2009 8:21
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_comment.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_print.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_write.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_send.gif]

אחרי שיחידות היוקרה של צה"ל הצטיידו מכל הבא ליד בסמלי סטטוס הודות לתרומות - ממשקפי שמש ועד סאונה - החליטו בצבא: לא עוד לאפליה. עבודת מטה שהוכנה באחרונה קובעת: כל התרומות של מאות העמותות יועברו דרך האגודה למען החייל וקרן ליב"י, והיחידות יצטרכו לקבל אישור עבור מה מוקצה הכסף.
הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי, החליט כבר עם כניסתו לתפקיד להילחם בתופעת ה"שנור" הצה"לי שהפכה "לספורט" כהגדרת קצינים באגף כח אדם, לפיה מפקדים מגייסים באופן פרטי תרומות ליחידות שלהם ממאות עמותות, ללא ידיעת הצבא, למטרות שונות.

לאחרונה החליט הרמטכ"ל להדק את החגורה והטיל על סגן הרמטכ"ל, האלוף דן הראל, לבחון את הקשר של צה"ל עם העמותות - מהארץ ומחו"ל - שתורמות כספים ליחידות באופן פרטני. בשבוע האחרון התקיים דיון בראשותו של האלוף הראל, בו העריכו כי עשרות מיליוני שקלים מועברים כך ליחידות השונות מדי שנה, ללא כל פיקוח.

קצין באכ"א התייחס לתופעה. "מדובר בעמותות שמטרתן נעלה וחשובה, אך הן פועלות מול מפקדי החילות והיחידות ללא הסדרה", מסביר הקצין. "נוצר מצב של מעמדות בתוך הצבא, כך שמי שיש לו תורמים רציניים נהנה יותר, ומי שלא, נשאר מאחור".

ליב"י והאגודה למען החייל "יפצו" את היחידות
על פי החלטת סגן הרמטכ"ל, ובהמלצת ראש אכ"א, האלוף אבי זמיר, שבירך על היוזמה, כל הכספים יועברו תחילה לאגודה למען החייל או לקרן ליב"י, משם יועברו - כפי שיועדו במקור - אל היחידה הספציפית. אולם, השינוי המרכזי הוא שהיחידה תידרש להצדיק את הקצאת הכסף, ולא תוכל לממש אותו לכל מטרה. "המטרה היא לרכז את כל הכסף, ולאחר מכן ליצור סדר עדיפות צה"לי בתחומים שונים כמו רווחה, רפואה וחינוך".

באמצעות ריכוז הכספים, יוכלו קרן ליב"י והאגודה למען החייל גם "לפצות" במשאבים יחידות שלא זוכות לתרומה פרטנית של עמותה זו או אחרת. "אנחנו מברכים את עבודת הקודש של העמותות שתורמות ומתאמצות עבור חיילי צה"ל, לא רק ברכישת ציוד, אלא במלגות, עזרה למשפחות חיילים נזקקים, פצועים, הנצחה ומורשת",הסביר קצין שמעורב בעבודת המטה.

הוא המשיך ואמר: "אין מילים להודות, אבל בשטח הדברים נראים אחרת. לא יכול להיות שנראה פערים משמעותיים בין חיל לחיל ובין חטיבה לחטיבה, כי העמותה שלהם תורמת פחות".

כל תרומה נבחנת לגופה
קצינים בכירים מסבירים כי צה"ל ישאיר לעצמו את האפשרות לומר גם את המילה "לא" לבניית מבנים ראוותניים או מימון תקציבים שונים שנוגדים את התוכנית של צה"ל.

מדובר צה"ל נמסר, "אגף כח האדם מקיים עבודת מטה הבוחנת את סוגיית התרומות ליחידות צה"ל. פקודות הצבא אוסרות על יחידות לעמוד בקשר ישיר עם תורמים".

"תרומות ייעודיות ליחידה כלשהי בצה"ל מותרות על פי הפקודות, נבחנות לגופן, ונקבעות בסופו של דבר על פי צורכי היחידות. כאמור, כלל הסוגיות הנוגעות לתרומות מצויות בתהליך בחינה בהתאם לו יישקלו דרכי הפעולה בנושא, לרבות בכל הנוגע לתרומות באמצעות עמותות".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/893/134.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-05-2009, 08:31
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
כותרת לא נכונה - הנכונה נמצאת בגוף הכתבה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הכל בסדר שמתחילה ב "הסוף לנעלי הרים ומעדנים במקרר ?"

"הקץ לשנור".

כמי שיש לו מעורבות מסויימת בעניין, מצד הנותנים, אני יכול רק לברך, למרות שפרספקטיבה הצרה של החייל והמפקד, אולי נראה ישנה כאן אבידה בכדה.

כל ההליך מגעיל, דביק ועל כל אמריקאי, דרום אפריקאי או מקסיקני (במקרה שלי) ש"נדלק", יש שניים שברור להם שמשהו כאן לא ראוי ערכית, וגם הם מעבירים את השמועה. הגישה הכללית היא של "מגיע לי", ומאז ומתמיד ליוותה אותי התחושה שהשוליים שנעלמים כשומן לא יצרני (מתוך התרומות) חורגות כאן בהרבה ממה שצפוי בכל מערכת של מניק ויונק.

מערכת הבטחונות רשמית, ובטח ברמת היחידה, חייבת להיות מופרדת לחלוטין מתרבות השנור. לעו"ד אסור לפרסם עצמו כמו ליצנית של ימי הולדת, ולשוטר אסור לקבל אחוזים מכך דו"ח שהוא רושם, ויש סיבות טובות לכך.

ישן 20-05-2009, 11:01

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=הכל בסדר]אתה יודע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
יאלה רד כבר מהגב בכיין....
אתה יודע שפעם, וגם היום, בוגר קורס טייס כזה עושה בממוצע 10 שנים מילואים יותר מבוגר של יחידה אחרת..אז אולי ההשקעה בשעון הזה שווה משהו....
ואתה יודע מה עוד כבר לא באופנה? לזרוק את הבעיות שלך על אחרים כאילו הם אשמים במצבך העגום....

למה אתה חושב שמצבי עגום?
גם אני קיבלתי שעון בסוף מסלול... אמנם של עדי... אבל שעון... ( בעצם גם קיבלתי לדרמן )
למה אתה כל הזמן חושב שאני מתנגח בך אישית ? תנאי ח"א הם כזו פרה קדושה שכל איש צ"א נשבע להגן עליהם מעל כל דף פורום ?
אני גם הייתי מוכן לוותר על מתנות סוף מסלול שקיבלתי, ולהשוות אותם למה שמקבלים בסוף מסלול גדוד 51 בגולני.
ישן 20-05-2009, 11:48
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הכל בסדר שמתחילה ב "הסוף לנעלי הרים ומעדנים במקרר ?"

התרומות תתמעטנה משתי סיבות

האחת המצב הכלכלי הכללי.
השניה שהתורם פשוט רוצה לתרום למשהו מסוים -וכך הכסף -או לא יגיע ליעדו או יגיע מופחת.
מה שבטוח לכל אלו שכל יום בבית יהיה הרבה וללוחמים הרבה פחות.
ככה זה כשהאגודה למען החייל היא עוד מינוי פוליטי ובולעת הכל בדרך.
וככה זה כשליבי צריכה להחזיק מנגנון שבולע חלק ניכר מהתרומות.
אני כבר שנים הפסקתי בגלל מה שראיתי לתרום לשני הגופים המסואבים הללו.
מאידך שמחתי לתרום ישירות ליחידות - שווה ערך לכסף (כן תמיד בציוד) כך שידעתי מה הולך ולאן.
עצוב ההתנהלות כאן

ואגב התיחסותכן לבנות מגעילה אותי

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

נערך לאחרונה ע"י ilanb בתאריך 20-05-2009 בשעה 11:51.
ישן 20-05-2009, 12:42

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "התרומות תתמעטנה משתי סיבות ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb
התרומות תתמעטנה משתי סיבות

האחת המצב הכלכלי הכללי.
השניה שהתורם פשוט רוצה לתרום למשהו מסוים -וכך הכסף -או לא יגיע ליעדו או יגיע מופחת.
מה שבטוח לכל אלו שכל יום בבית יהיה הרבה וללוחמים הרבה פחות.
ככה זה כשהאגודה למען החייל היא עוד מינוי פוליטי ובולעת הכל בדרך.
וככה זה כשליבי צריכה להחזיק מנגנון שבולע חלק ניכר מהתרומות.
אני כבר שנים הפסקתי בגלל מה שראיתי לתרום לשני הגופים המסואבים הללו.
מאידך שמחתי לתרום ישירות ליחידות - שווה ערך לכסף (כן תמיד בציוד) כך שידעתי מה הולך ולאן.
עצוב ההתנהלות כאן

האמת שלא מצאתי הבהרה חד משמעית לגבי תרומת ציוד ש"ע, אני מניח שפה כבר ידאגו להתגמש... אחרת לפחות יחידה אחת שאני מכיר תעבור לנוע ע"ג רכבלים...
ישן 21-05-2009, 17:25
צלמית המשתמש של hagarblu
  hagarblu hagarblu אינו מחובר  
ארל'ה בלומברג ז"ל, מנהל פורום הסטוריה וידיעת א"י

חבר מתאריך: 14.06.07
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "שוב פעם"

גם אני מוכן להתערב, אבל לא יהיה מי שיכריע מי ביננו צודק. לטעמי, יחידה שוחקת זו יחידה שהמסלול של הכשרת הלוחם בה אורכת חדשים רבים, אשר במהלכן המאמץ הינו אינטנסיבי, הן במישור הפיסי והן במישור הנפשי. כאשר בגדודים עולים לתעסוקה, היחידות השוחקות מתאמנות, כשההפוגה היא מדס, או קרב מגע. המידרסים הפרטיים עשויים מגרפיט, וגם אותם הנער סדק. כמי ששירת ביחידת שריון אפורה כביכול, אני לא מסונוור מהסקסיות של הסיירות והיחידות המיוחדות. לכולם מגיע מועדון וסופי שבוע של נופש, או אני לא יודע מה.השנור פסול, אך כאשר התורם יוזם את הקשר עם היחידה, אין לסבכו בביורוקרטיה סטליניסטית. ביחידה בה הבן משרת כחייל מסלול, ישנו אב שכול, המחלק בכל שנה שעון עם סמל היחידה. מה נעשה בשם השיויון, נמנע ממנו להנציח את בנו?.
ישן 20-05-2009, 18:55
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05

יהודי יקר ממיניאפוליס שהתרגז על המערכת (שמנעו ממנו לתרום את מסיבת הסיום של איזה מסלול) שכר לחברה שסיימו מסלול - אכסניה ++ לסופ"ש כשהם היו באזרחי.

הוא כיוצא היחידה אמר אם מתחכמים לי נשחק איתם את המשחק עד הסוף ומאז הוא הפסיק לתרום בכלל לכל מה שקשור בארגוני התרמה.

הוא טוען פשוט כמו שאתם רוצים את הכסף שלי אני רוצה להחליט למה הוא הולך - לא רוצים לא צריך.

ככה וע"י פרסום כל מיני שחיתיות אנו מאבדים את טובי תומכינו ותורמינו.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 21-05-2009, 07:48
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "יהודי יקר ממיניאפוליס שהתרגז..."

אז עכשיו צריך לפעול לפי איזה יהודי יקר ממיניאפוליס?
לי הרבה יותר חשוב חייל מגולני ששלוש שנים מסכן את חייו למען המדינה..בא איזה "יהודי יקר" שתורם כסף לסיירת מובחרת ומקבל שם יחס פי 5 טוב משהחייל בגולני היה מקבל אם היה מבקר בעצמו בסיירת הנ"ל....ואת מה שהוא עושה אי אפשר למדוד בכסף וזה שווה הרבה יותר מתרומה של סופ"ש בצפון...והוא עצמו כמובן לעולם לא יראה תרומה כזו, שהרי "היהודי החם" (כהכללה, ברור שיש יוצאים מן הכלל) רוצה להתפאר ולהתחכך בקירבתו לשייטת שלדג ולא לאנשי גדוד מאובק של התותחנים גולני או השיריון.
כל העניין הזה דוחה, נושא השחיתויות הוא עניין נפרד, אבל מי שלא רוצה לתרום שלא יתרום. אני אסתדר היטב בלי הטלביזיה במועדון ובלי הטובות של איזה "יהודי חם".
ציוד שצה"ל צריך הוא ידע להשלים בעצמו, בסוף אין לזה סוף וגם ליחידה מדוגמת יכול לבוא מיליונר ולתרום ציוד נוסף ואחרי זה לטעון שאם לא הוא לא היה להם את הציוד הנ"ל...
עזבו אותנו מהגועל הזה, וראה את תגובתו המענינית של g.i.s.h למעלה בנושא.

ישן 21-05-2009, 08:39

שלושה יהודים מאורג' קאונטי
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "יהודי יקר ממיניאפוליס שהתרגז..."

גם יקרים, הפסיקו גם הם לתרום ליחידות בצה"ל ועברו לתרום למקומות כמו ימין אורד, או חוות כלבי הנחיה. סיבותיהם (כל אחד בנפרד, גם אם השמועה עוזרת לכולם להחליט לאותו כוון) עמוקות ואמיתיות יותר, בעיני לפחות, אבל כולם קשורות במסחרה המגעילה שהולכת מסביב לנושא ע"י כל העמותות למיניהם, ושתמיד גם קשורות במפקד המחנה, או לשעברים שקשורים במורשת היחידה. הסרחון עולה לשמיים, וזה שישראלים בטוחים שתרבות הסמוך, ההחלקה וה"יאללה תעביר בסבבה" שלהם, עדיין אטרקטיבית בעיני יהודי התפוצות, כאילו שאנחנו עדיין בימים שפול ניומן וקירג דאגלס באים להתלהב מהקיבוצניקים המחוספסים, זה כבר סיפור אחר ועצוב. מצחיק אותי לשמוע את ההאשמות כנגד ליב"י או האגודה למען החייל (גם אם הן נכונות) כאילו שניהול השנור ברמת החטיבה, הגדוד או הפלגה שונה... אותה מסחרה ושומן, רק בצבע וחיתוך דיבור אחר - מנסיון אישי אני מדבר. בעצם כשאני חושב על זה... האמריקאי מוכן לקבל את הבזבזת של שוכני משרדים הרבה יותר מאשר את השנור החאפרי של יחידות ברמת גדוד: לא מתוך הגיון, סתם מתוך הרגל שקשור בארץ המוצא.

האמת? מי ייתן וכל כספי התרומות הללו ילגו למוסדות חינוכיים, משום שככל שנעלי ההרים הללו חיוניות לחייל (בוא נגיד שכן) הרי שהנזק התדמיתי ארוך הטווח שנגרם מכך שעניין רציני, כמו זרועות הבטחון שלנו, מתנהל בדרך שמזכירה מגרש מכוניות משומשות של פורטוריקנים במיאמי, הוא עצום, גם אם ברור לי שנעלם מעיניהם של ישראלים, שאיכשהו רובם כבר נולדו למחשבה שהמציאות של "ישראלי נלחם (ולכן) ומקבל, יהודי אמריקאי (באותו הזמן) מרוויח (ולכן) ונותן", היא אקסיומה...

חוצמזה שמוסדות חינוכיים צריכים את הכסף הרבה יותר.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 21-05-2009 בשעה 08:49.
ישן 20-05-2009, 20:43
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
אממ

א. זה לא כזה חדש זה היה תקף כבר לפני 3 שנים...
ב. אפשר לעקוף את זה ותהיו בטוחים שעוקפים את זה בואו נגיד שאם התורם נותן את הכסף לאחד החיילים שקונה את זה לכל הצוות לבד ולא דרך עמותה או משהו כזה אז תכ'לס אין מה לעשות כי זה כמו שאני אביא מתנה לחברים שלי..
ג. זה השיג את התוצאה ההפוכה כי לסיירות ולצוות אוויר וכ"ו לא כ"כ קשה לשכנע תורמים לתרום להם ב"שחור" מצד שני כמו שנכתבכבר הרבה תורמים מעדיפים לא לתרום לעמותה זו או אחרת ככה ששורה תחתונה יש פחות כסף בקופה
ד.הבעיה היותר עצובה זה למה חיילים צריכים להסתמך על תרומות כדי להשיג ציוד לחימה בסיסי כגון שלוקרים,גורטקסים,שכפ"צים,נעלי הרים,פנסים וכ"ו ולא מקבל אותם מהצבא שמתעקש להמשיך ולרכוש ולתחזק ציוד ישן ובלוי...כגון פנסי וו,חלפ"סים,מימיות,וכ"ו.לפני שהולכים ומציגים לי פאלם ולפ טופ לכל חייל שיתנו לכל חייל לשתות מים בצורה נורמלית..

במקום לשאול למה חיילים הולכים לחפש תרומה של קרלואים (אולי כי הדני,קרמבו,עוגות,ועוד שלל חטיפים מגיעים רק לטבחים ששומרים לעצמם בד"כ..)אז אומרים לא ניתן להם גם את זה..

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 20-05-2009 בשעה 20:49.
ישן 21-05-2009, 17:34
  -=Ohad=- -=Ohad=- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.06
לא כל כך קריטי

רוב רובן של התרומות ביחידות המיוחדות מגיעות מהורים / קרובים / חברים לעבודה של ההורים של אחד החיילים בצוות.
זה עובד ככה,
מתישהו בטירונות המפקדים רומזים לכולם לחזור הביתה ולהתחיל לומר להורים שיבררו בעבודה על תורמים שמוכנים לתרום נניח נעלי הרים לכל הצוות,
בסוף יוצא שכמה הורים מבוססים קונים שלוקרים ופצלים, דוד מאמריקה קונה נעלי הרים לכולם, ואיזה מליונר רוסי שאבא של חייל ניתח אותו פעם קונה לדרמנים.

אולי זה יהיה סופם של השלוקרים והלדרמנים בנשקיה, סופם של מאות אלפי ידיות הסתערות וכתות טרור, שעתם האחרונה של כל אותן החולצות הטרמיות עם סמל היחידה וכל אותם מוצרי החשמל שיושבים במכולה של הרס"פ,
אבל נעלי הרים תמיד יהיו, כי התרומה הזאת שמגיעה לחייל יכולה גם להתפרש כמתנת יומולדת לאיציק שהחליט לפנק את כל הצוות...
ישן 22-05-2009, 11:27

אתה לא יכול. זה אחד מהכללים הלא כתובים של כל מערכת
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי vlad_k שמתחילה ב "השאלה איך אתה דואג שהציוד..."

ואין לזה שום קשר למקור ממנו הגיע הציוד/המימון לציוד. הבעיה עם תרומות, בניגוד להזרמת ציוד/משאבים מתוך מערכת צבאית, היא כפולה ומשולשת:

1. עקיפת המערכת לא מונעת את הפרשת ה"מס" הבלתי נמנע לדרגים שבדרך, או סתם גנבים (גם אם במדים), אלא אף מגדילה את הסיכוי שהגניבה תהפוך פלילית יותר (כן, כן... גם למה שעובר דרך עמותת המורשת, או עמותת משלות החללים, יש סיכוי להגנב. תמים מי שחושב שהעובדה שיש על התרומה "תווית" וירטואלית המחברת אותה למטרות טהורות, כמו יידישקייט, או הנצחה, מונעת מאנשים לקחת את מה שהם רגילים לקחת.)
2. לתרומה, בניגוד למשאבים פנים מערכתיים, יש גם צד נותן שיש לו פנים ורגשות, ומהר מאוד הוא מבין אם עובדים עליו. למעשה ככל שיארך הזמן שיקח לו לגלות, כך הוא יתעצבן יותר.
3. פרט ליחידי סגולה, מעטים מאוד מסוגלים לנתב את התרומות באמת למה ש"הכי צריך" ותמיד, אבל תמיד, תרומות יגיעו גם לממן פריטים שהקשר בינם ובין "צורך אמיתי" הוא קלוש עד לא קיים - וגרוע מכך: כל זה באותו הזמן שבו פריטים אחרים, שיש בהם צורך רב יותר, לא ירכשו.

ישן 22-05-2009, 14:13

ראיתי אותו במארס האחרון
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "האגדה מספרת שבצאלים יש חדר..."

למרות שלא הצצתי פנימה לבדוק האם הוא מצוייד. השלט על הדלת דיפר על שעות כניסה/פעילות שמתאימות, לכל היותר, לנהג הא' של המג"ד, או ההוא שמגיע תמיד דקה אחרי שהטנקים יוצאים לשטח, ו"צריך" לחפש מה לעשות עד שהסרס"פ יורד בשש להביא ארוחת ערב לשטח.

המקום במתחם דמוי האנרטא הענקית והמוזרה שהחליפה את המתחם החביב (מאוד) של השק"מ/סטקיה/בורקסיה/הוצאה לאור משהב"ט הזכור לטוב ליד הסיבוב (שהפך לסתם כמה משרדים מאובקים).

אגב נצל"ש - בשק"מ שבמתחם הזה יש מציאות של ממש בתחום הדיסקונקי, DVD לצריבה, מכונות תספורת, דאודרנטים וכו'. מגנום שוקו-חוף השנהב ב 7 ש"ח, כמעט כמו בסכנין או בבית"ר עילית. מי אמר שלא מתגמלים את המילואימניקים?

ישן 19-06-2015, 15:15
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
"אמץ לוחם מאפשר לנו כצבא לעשות יותר"

http://ametz.yedidut.org.il/%D7%90%...95%D7%AA%D7%A8/

"י.ח. דמרי ויחידת החץ 'חרב מגן' זו כבר משפחה אחת שרצה ביחד כבר שבע שנים", אומר סא"ל גיל גולוב, מפקד 'חרב מגן'. "בצוק איתן ביקשנו עזרה לחיילים שנמצאים ימים כלילות ועובדים שעות על גבי שעות. לא עברו 24 שעות וכל הלוחמים והלוחמות קיבלו חבילות שי מדהימות. האושר שהיה להם בעיניים היה שווה הכול".

יגאל דמרי, מנכ"ל החברה המאמצת, י.ח דמרי, הוא זה שנתן לעובדיו יד חופשית להעניק ליחידה כל מה שהיא צריכה. "זה מרגש כשאתה יודע שאתה תומך במישהו, ביחידה או בחיילים, זה עושה לך טוב", הוא מספר.

השילוב בין י.ח. דמרי ויחידת 'חרב מגן' הוא רק דוגמה אחת לקשר בין חברה מאמצת לבין יחידה מאומצת. במסגרת פרויקט אמץ לוחם של ההאגודה למען החייל בשיתוף הקרן לידידות, האגודה למען החייל מקשרת בין חברות ותורמים בישראל ובעולם לבין גדודי לוחמים. סכום התרומה השנתי לכל יחידה הוא כ-100 אלף שקל, ומופנה לרווחת החיילים ולפעילות לאוכלוסיות מיוחדות ביחידה המאומצת.
ישן 20-06-2015, 09:29
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
אתה יודע מה האבסורד?
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE]בצוק איתן ביקשנו עזרה..."

שבסיס האם של יחידת החץ נחשב לאחת היותר מפנקים שיצא לי לראות (יצא לי לעבור שם סיור ביחד עם היחידה שלי במיל').
יש להם שם מועדון עם פלזמה ענקית, שולחן ביליארד, מערכת קולנוע ביתית, ופינוקים רבים שהשתיקה יפה להם.,

וכל זה כמובן, כאשר הם בעצם יושבים בתוך בסיס ענק, שהוא בעצמו מכיל חדר כושר גדול, בריכה בקיץ, חדר מחשבים עם אינטרנט, ופינוקים נוספים רבים.

אבל שטויות, יש את יח.דמרי עם ה100 אלף ש"ח שיפנקו עוד יותר את היחידה שגם ככה הצבא דאג לפנק לה את הצורה.

הדעה הכללית שלי לנושא התרומות הוא פשוט:

זה חיוני לצבא, וחוסך לו מיליונים רבים בכל שנה.

והיום גם יחידות שאינן נוצצות זוכות לגופים מאמצים.

*הפורמט של "כל הכסף הולך לאגודה" לא יחזיק מים, וכנראה שזה גם לא עובד כי אם היום אנחנו ב2015, והכתבה המקורית היא מ2009, ועדיין יש תרומות וחברות מאמצות בצה"ל, אז הם כנראה הבינו (כרגיל) שהיוזמה שלהם שווה לתחת.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 10-12-2015, 08:21
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
דה-מרקר: מפקדים בטירונות צנחנים מגייסים תרומות מההורים

http://www.themarker.com/news/1.2795589

מדובר בציוד בעלות כ-1,600 ש"ח לטירון:
כפפות ירי (אין לי מושג מה זה)
מנשא מים
תיק סוף מסלול
ברכיות
רצועות נשק
סכיני קומנדו
חולצות לוטר (מה זה לעזאזל?!)
תיק ווסט
פליז
לדרמן

כל תרומה 3000-15000 ש"ח.

הטירונים מספרים על לחץ מהמפקדים למצוא תורם כדי לא לעקב את הרכישה לכלל הפלוגה.
------------------------------

או שהצבא מפשל בגדול, או שההורים והמפקדים התחלקו על השכל ודורשים דברים מיותרים- חלק גדול מהרשימה נראה לי כמו ציוד בסיסי ללוחם, שלא לדבר על התרומה שלו למוראל.
למשל לדרמן- זה כלי שאפשר בדולר סיוע (יש לו NSN) בפחות מ-100$, כלומר אפשר להחתים כל לוחם על אחד בעלות של מיליוני דולר ספורים; פרוטות בהשואה למה שצה"ל מוציא על מוראל, שלא לדבר על תקציב הביטחון.
ישן 10-12-2015, 11:35
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "אני מניח שחלק גדול מהציוד..."

היסטורית, כשמג"ד או מפקד יחידה רוצה "ליישר קו" זה תמיד כלפי מטה - איסור על קיום כל ציוד וואסח מעבר למה שמחולק ומתוקנן ליחידה.

זה הגיוני, תחשוב על לבוש אחיד בבית הספר - אם לא כל הילדים יכולים לרכוש מותגים יקרים מה נעשה? נקבע תלבושת אחידה פשוטה שכולם יכולים להשיג או שנבקש תרומות כדי שכל הילדים יקנו את המותג?

בדר"כ זה קורה כשיש בעיות משמעת או כשנכנס מפקד חדש - נכנסים בכולם על משמעת ודברים כביכול מטומטמים, שוללים את הפריבילגיות (ציוד מותרות, ותיקות, טוסטר במגורים) בשם האחידות ומושכים את זה כמה חודשים עד שהנהלים הנוקשים משתרשים ביחידה, ואז לאט לאט משחררים, כדי שהלוחמים יעריכו את הפריבילגיה ולא יקחו אותה כמובן מאליו (וכמובן ידעו לא להתעסק עם המפקד החדש).

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 10-12-2015, 11:25
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "דה-מרקר: מפקדים בטירונות צנחנים מגייסים תרומות מההורים"

אם הכתבה נכונה (למרות הנטייה של עיתונאים להגזים ולהוציא דברים מהקשרם) נראה שמדובר ב-99% וואסח.

גאוות יחידה וצ'ופרים זה חשוב ללוחם, גם אצלנו אספנו כסף מהחבר'ה לרכוש דברים כמו חלוק למקלחת עם הדפס של היחידה, אבל אין שום סיבה שטירונים (!!!) יסתובבו עם שלוקרים, רצועות נשק עם הדפס יחידה, סכיני קומנדו (עאלק קומנדו) וכל ההנפצות האלה.
מבחינה מקצועית נטו גם במסלול ואפילו בקו לא באמת צריך את הציוד הזה. זה מותרות ווואסח.

יש מקומות שהצבא מחלק ציוד חרא או ציוד שהתחיל טוב אבל נשחק אחרי שנים של שימוש ואף זלזול (מנשאי פק"לים וכו'), אבל די...הגזימו...בלי "פליז יחידה" לוחם הוא לא לוחם? אם תהיה לו רצועה סטנדרטית מהנשקייה ולא רצועה שחורה עם כתובת רקומה "מחזור נוב 03 אינדיאנים ספרטנים צ'רוקי כבוד" אז הנשק ייפול?
מה גם שהרבה מהדרישות הנ"ל גם לא באות ממקום של צורך אמיתי אלא מצורך של "להיראות מגניב" - קילומטרים של גומי הפעלה כדי לשפצר את הקסדות "כמו שחבר שלי באגוז עושה", אולי הצעד הבא זה מסכות סקי כי מה שטוב לימ"מ ול SWAT טוב גם לפלוגת האינדיאנים במחסום חיזמה.

יש כמה דברים הגיוניים וטובים ברשימה, שאפשר להסתדר מצויין בלעדיהם אבל הם כן תורמים ללחימה. שלוקרים עוזרים מאוד בהליכות (יותר יעיל ומהיר מלשלוף מימייה) נעלי הרים זה ציוד מעולה ושומר על הרגל, ברכיות זה חשוב מאוד והצבא מחלק אותן. לדרמן זה כלי מצויין אבל לא באמת הכרחי לכל חייל בשטח, ובטח לא הדגם הכי חדיש והכי יקר.

אני לא מסכים עם הטון ההיסטרי והזעם הקדוש בכתבה. מבחינתי, מי שרוצה להוציא מכספו האישי כדי לקנות ציוד, שיבושם לו (עד גבול מסויים, מן הסתם נשק, כוונות אופטיות וסרבלי לוט"ר / איירסופט מאיביי זה קצת מוגזם).
במילואים אני סומך על כך שמה שלא אביא מהבית כנראה לא יהיה לי. אבל ציוד מותרות כזה זו בטח לא דרישה שצריכה לבוא מהמפקדים.

נ.ב. מעניין מה שריונר מרובע היה אומר על זה

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 10-12-2015 בשעה 11:42.
ישן 10-12-2015, 18:00
  Prototype Prototype אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.14
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "אם הכתבה נכונה (למרות הנטייה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיורניק
אם הכתבה נכונה (למרות הנטייה של עיתונאים להגזים ולהוציא דברים מהקשרם) נראה שמדובר ב-99% וואסח.

גאוות יחידה וצ'ופרים זה חשוב ללוחם, גם אצלנו אספנו כסף מהחבר'ה לרכוש דברים כמו חלוק למקלחת עם הדפס של היחידה, אבל אין שום סיבה שטירונים (!!!) יסתובבו עם שלוקרים, רצועות נשק עם הדפס יחידה, סכיני קומנדו (עאלק קומנדו) וכל ההנפצות האלה.
מבחינה מקצועית נטו גם במסלול ואפילו בקו לא באמת צריך את הציוד הזה. זה מותרות ווואסח.

יש מקומות שהצבא מחלק ציוד חרא או ציוד שהתחיל טוב אבל נשחק אחרי שנים של שימוש ואף זלזול (מנשאי פק"לים וכו'), אבל די...הגזימו...בלי "פליז יחידה" לוחם הוא לא לוחם? אם תהיה לו רצועה סטנדרטית מהנשקייה ולא רצועה שחורה עם כתובת רקומה "מחזור נוב 03 אינדיאנים ספרטנים צ'רוקי כבוד" אז הנשק ייפול?
מה גם שהרבה מהדרישות הנ"ל גם לא באות ממקום של צורך אמיתי אלא מצורך של "להיראות מגניב" - קילומטרים של גומי הפעלה כדי לשפצר את הקסדות "כמו שחבר שלי באגוז עושה", אולי הצעד הבא זה מסכות סקי כי מה שטוב לימ"מ ול SWAT טוב גם לפלוגת האינדיאנים במחסום חיזמה.

יש כמה דברים הגיוניים וטובים ברשימה, שאפשר להסתדר מצויין בלעדיהם אבל הם כן תורמים ללחימה. שלוקרים עוזרים מאוד בהליכות (יותר יעיל ומהיר מלשלוף מימייה) נעלי הרים זה ציוד מעולה ושומר על הרגל, ברכיות זה חשוב מאוד והצבא מחלק אותן. לדרמן זה כלי מצויין אבל לא באמת הכרחי לכל חייל בשטח, ובטח לא הדגם הכי חדיש והכי יקר.

אני לא מסכים עם הטון ההיסטרי והזעם הקדוש בכתבה. מבחינתי, מי שרוצה להוציא מכספו האישי כדי לקנות ציוד, שיבושם לו (עד גבול מסויים, מן הסתם נשק, כוונות אופטיות וסרבלי לוט"ר / איירסופט מאיביי זה קצת מוגזם).
במילואים אני סומך על כך שמה שלא אביא מהבית כנראה לא יהיה לי. אבל ציוד מותרות כזה זו בטח לא דרישה שצריכה לבוא מהמפקדים.

מסכים איתך.
שירתתי בתנאי מזג אוויר לא סימפטים בכלל, תנאי סביבה שגרמו לבלאי מוגבר לציוד ונשקים ומעולם לא זכור לי תלונות שלי או של מי מהצוות על הציוד והאיכות שלו.
חושב ש 99ֵֵ% מהכתבות האלה זה וואסח או פינוק.

חוץ מברכיות (נגיד ש...) שאר הרשימה בהודעה של "קרן אור" זה בולשיט מפונק.
ישן 11-12-2015, 15:37
צלמית המשתמש של פפילון
  משתמש זכר פפילון פפילון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.15
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "אם הכתבה נכונה (למרות הנטייה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיורניק

אני לא מסכים לגבי השלוקרים. אם לחייל יש משמעת מים הרי שמדובר בהבדל של שמים וארץ..
מימיות מגושמות, דורשת עצירה ובווסטים של צה''ל כיום דורשים לרב שיפצור (שמא לא יפול) וקשים להכנסה. בחלק מין הווסטים שיש בהם טיפה בלאי, זה הופך לסיוט שכן הממייה לא מפסיקה ליפול..
למרות שלהבנתי כבר לא כזה קשה להשיג בגדודים דרך האפסנאות(שלוקר).

הצבא מחלק ברכיות אמריקאיות שהם זבל טהור (אלא אם כן המטרה בברכיות היא להרים אותם כול פעם לברך, או לסבול מנמק.. תחליטו אתם) במהלך הטירונות שזה עוד נסבל. בגדוד מחלקים אומנם ברכיות נינגה, אך לא תמיד יש לכולם והמלאי רובו בבלאי מתקדם.

בנוגע לפליז זה בעייני גם יחסית חשוב. לוחם לא צריך להיראות כמו בובה נפוחת מימדים, ואם האלטרנטיבה היא מעיל דובון הרי שיש קצת בעיה.

אומנם הדברים הללו סבילים, אבל רצוי שצה''ל ישקיע בזה קצת יותר.

בנוגע לשאר, שיחזרו לערוץ 4 ביס.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:24

הדף נוצר ב 0.26 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר