לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-05-2009, 14:42
  משתמש זכר iPHX iPHX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שחר. שמתחילה ב "אני קיבלתי שלושה זימונים..."

מה המגמות שלך? זה בטח קשור לזה...

אני גם קיבלתי זימונים לכמה וכמה מסלולים במודיעין, הכי חכם זה ללכת לכל הזימונים, לעשות את המיונים הכי טוב שאתה יכול ובסוף כשיגידו לך לאן אתה מתאים להחליט אם אתה רוצה את זה או לא.

מעבר לזה - במודיעין, בניגוד לשאר הדברים בצבא כמו טיס, חובלים או דברים אחרים, אתה לא יודע באמת לאן אתה הולך, אתה לא יודע מה עושים בתפקיד בכלל ומה המטרה. לא שמעתי על מישהו שהתגייס למודיעין למשהו וזה היה כמו שהוא חשב שזה.

בגדול, אם יש לך ראש ואתה יודע להשתמש בו המודיעין זה המקום אולי הכי טוב שאתה יכול להגיע אליו. (לדעתי לפחות)

לגבי פרופיל ודפר - המסלולים שרשמת דורשים 51 או 52 קבא.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-05-2009, 16:35

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שחר. שמתחילה ב "אכן מדעי המחשב אבל פרשתי מזה..."

מטמ וגאמא קשורים מאוד למדעי המחשב, והשאלון הזה ששולחים בד"כ באיזור החופש הגדול נשלח לכל מי שלומד מדעי המחשב וחלק ממי שלומד פיזיקה ומקצועות בתחום הזה. (יש מצב בעצם שאני מתבלבל בין תמ"מ (שהוא באמת קשור למחשבים אבל בלי תכנות) למט"מ. לגבי גאמא אני יודע הרבה יותר)

מופת אני פחות מכיר באמת אבל גם בתוך מסלולים מסויימים יש תפקידים שונים שחלקם לפעמים טכנולוגים.

בכל אופן, שוב - אני מציע לך לעשות את כל המיונים ולראות מה מוצא חן בעיניך ואיפה רוצים אותך.

תמיד טוב שיש גם את זה ביד ולא סתם להתגייס לכלל צהלי, בסוף תחליט כבר על מה לחתום ויתור (אם יהיה לך על מה).

בגאמא יש 5 מסלולים שונים ואפשר להגיע מגאמא אפילו לעוד מסלולים שלא בתוך ה5 האלה, אז שווה ללכת. (למרות שהמיון קשה, בשכבה שלי מתוך 350 אנשים שרובם לומדים מקצועות טכנולוגיים היו במיונים עצמם כמה עשרות, ואת המיונים עצמם עברנו 6 אנשים בערך ואני)
ישן 23-05-2009, 17:41

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי שחר. שמתחילה ב "חחח לצערי מדריכת צניחה זה לא..."

דווקא במודיעין כשאתה בבסיס סגור אתה בד"כ בחולייה שלך וגם המפקד עליך / האחמ"ש חלק מהחבר'ה ועושים מה שרוצים (תוך מילוי התפקיד מן הסתם), יש הרבה חופש פעולה, ועושים המוןןן שטויות...
אחותי הייתה מספרת לי על דברים כאלה שהם עשו כל הזמן, זה ממש לא לשבת מול שולחן ולעבוד כל היום, ומהבחינה הזאת אני חושב שאת יכולה להנות הרבה יותר במודיעין מאשר בין מפקדי חי"ר ובלי האחווה הזאת שיש בחולייה במודיעין. גם האנשים שמשרתים איתך במודיעין זה ממש לא האנשים שיהיו סביבך כשאתה מדריך איפושהו בחי"ר.

מה הסיכוי שתקבלי מיונים? לי יש שתי ידידות טובות שממש לא טיפשות ולא קיבלו שום מיון מהסוג שדיברת עליו. עניין של מזל ומקרה.

בינתיים אין לך מה להחליט אם לקחת את הסיכון או לא כי זה מקפיא מיונים רק עוד חצי שנה בערך (לך, שלי מוקפאים כבר חצי שנה P: ולמרות זאת כמו שאמרתי אפשר ללכת לגיבושים), עד אז תעשי את כל המיונים של המודיעין שהם מציעים לך, תראי מה מעניין אותך ותקווי שתעברי את המיונים לדברים האלה.

חחח, זה מצחיק אבל אני מרגיש שהמיונים עצמם אפילו נתנו לי הרבה עד עכשיו, בלי קשר לקבלה למודיעין. הייתי עד היום 11 פעמים בת"א בשביל מיונים וראיונות... אחרי כל המיונים האלה אתה כבר רגיל לעשות מבחנים קשים גם 7 שעות ברצף בלי מנוחה כמעט ויודע איך להציג את עצמך כמו שצריך בראיונות (עוזר להשיג עבודה).
ישן 23-05-2009, 17:50

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי שחר. שמתחילה ב "ותוך כמה זמן אתה מקבל..."

בדרך כלל מקבלים תשובות למיונים הראשוניים אחרי שלושה שבועות עד חודש, אבל תלוי במספר האנשים שמועמדים.

לאחד המסלולים שאני מועמד אליהם קיבלתי ראיון אליו אחרי בסך הכל 5 ימים שהייתי במיון. כנראה היו מעט מאוד מועמדים :S

ופרוייקט גאמא הוא פשוט אוסף של מסלולים, לא כולם דורשים לדעת תכנות בכלל.
יש אנשים שמקבלים זימונים למיון הראשוני של גאמא בלי ללמוד מדעי המחשב בכלל.
ככה שאת לא נחסמת.
אני מקווה רק שאת יודעת קצת תכנות ויש לך קצת ידע כללי במחשבים כי אחרת המיון הזה יבאס אותך קצת...
מצד שני - גם אלה שעברו אותו לרובם הלך לא מאוד טוב, אז לא נורא, ויותר חשוב - זה פתח להרבה מאוד מסלולים אחרים. גם אם את נכשלת בו לגמרי יש סיכוי שתקבלי אחרי זה מיונים למסלולים אחרים, שלא תקבלי אולי אם תחתמי ויתור מראש או לא תגיעי ליום מיון.
ישן 23-05-2009, 18:05

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי שחר. שמתחילה ב "הבנתי שגאמ"א זה הרוב תכנות..."

שלחת כבר את השאלון הזה? קיבלת אותו ועוד לא מילאת? לא הבנתי.

כמו שאמרתי - מיון לגאמא מקבלים גם (לא הרבה אומנם אבל בכל זאת) אנשים שלא יודעים בכלל תכנות.

דבר שני - עם הידע הנוכחי שלך בלי קשר לרצון שלך כנראה לא תוכלי לשרת במשהו שקשור לתכנות, מגיעים לשם רק אנשים "כבדים".

על מופ"ת אני לא יודע כמעט כלום. תצפיות אוויר - שמעתי על כל מיני דברים שקשורים לזה, אבל יותר בקשר של תצלומי אוויר.

אם זה מעניין? אני בטוח שזה יכול לעניין הרבה אנשים, אבל זה עניין אישי מאוד, מה שמעניין בנאדם אחד משעמם מאוד בנאדם אחר.

שוב - הכי חכם בשבילך זה ללכת לכל המיונים, לקבל עוד מסלולים ולמצוא מה מעניין אותך.

אם את רוצה להבין יותר לגבי כל מיני מסלולים תחפשי בגוגל, אני מצאתי הרבה מידע (שחלקו אסור לפרסום בכלל לדעתי) על מסלולים שהייתי/עדיין בהם, שווה לנסות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:39

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר