לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-05-2009, 12:34
  משתמש זכר Jesus Christ Jesus Christ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "הודעה של גולש אנונימי"

אתה תיקלע למצב בעייתי.
מה שיקרה הוא שבדר"כ תילקח למעצר ו"תתבקש" לתת דגימות שתן.
אם תמשיך בסירוב, יאריכו לך את המעצר ובדר"כ יוציאו לך צו של בית משפט לתת דגימת שתן.
ואם בכל זאת תמשיך לסרב, יוכלו להגיש נגדך כתב אישום בבית דין צבאי, ותוכל לסיים בכלא מספר חודשים, תרד לדרגת טוראי וייתכן שתודח מתפקיד קרבי.

עצתי אלייך היא כזאת. אם עישנת, אז תפסיק לעשן. ואם בכל זאת עושים לך בדיקה ועלול לצאת תשובות שאינך יודע מהם, עדיף לך לסרב. אם יהיו למצ"ח עדויות מוצקות נגדך, יוגש נגדך כתב אישום באשמת שימוש בסמים.
אתה עלול לבלות בכלא מספר רב יותר של חודשים, יהיה לך רישום פלילי שילווה אותך במהלך השנים הראשונות באזרחות, תודח בדר"כ מתפקיד קרבי, תרד לדרגת טוראי, ותעמוד בפני ועדת סמים שתחליט אם להדיח אותך מהצבא.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-05-2009, 16:25
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "במקרה הזה מתייחסים לסירוב כאל..."

לא שאני מצדיק את השימוש בסמים - בסופו של דבר זה לא חוקי וזה הדבר היחידי שרלונטי - אבל צריך להבדיל בין חייל כמו שחטולים ניסחה, "זורם" בזמן שמירה, לבין חייל שמתמסטל בזמנו החופשי בבית. רק מה, שניהם ייצאו חיובי בבדיקת שתן.

ועוד פעם, אני מנסה להימנע מכל מיני השוואת והצדקות, אבל אלכוהול (שהוא כמובן חוקי) גם מערפל את החושים מוריד ריכוז ויכולת קבלת החלטות, ובכל זאת אף אחד לא קם מהכיסא שצוות של יחידה מובחרת הולכים לפאב בסופ"ש ומרווים דמם באלכוהול עד אובדן חושים...כי הרי כולם יודעים שהם עושים זאת בזמנם החופשי ולא שהם on duty.

עכשיו אם נדבר בדוגרי, אין שום הבדל בין מישהו ששותה בזמנו הפנוי לבין מי שמעשן בזמנו הפנוי, בכל
הנוגע לתפקודם כשהם לא תחת השפעת הסם. כל זה כמובן תקף לעישונים (שנראה לי שיש קונצנזוס שעל זה אנחנו מדברים) ולא סמים יותר קשים.

ישן 24-05-2009, 06:45
  micro9 micro9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.04
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Jesus Christ שמתחילה ב "אני ממש ממש אבל ממש לא ממליץ..."

פקודות מטכ"ל זה לג'ובניקים,אוקיי?

הנה.
אמרתי את זה.

על לוחמים הן לא תופסות.
לא שעות שינה,לא כל מיני הגבלות שונות ומשונות של שעות שמירה ועבודות,לא ענייני ענישה וריתוקים וגם לא מה שאתה אמרת לגבי הודאה,עדים וכו'

תפסיקו להיות תמימים,גם אתה וגם גברת חתולים שאיימה עלי פה בחסימה....
ככה זה עובד ביחידות הקרביות,מי שהיה שם יודע (ומי לא,מדבר כמו שניכם) אם חייל מעשן איזה משהו קטן ביציאה המסכנה שלו לאחר 17 יום,אז זה לא הופך אותו ללוחם גרוע.ואם נכלא את כל מי שמעשן סמים במהלך בתקופה שהוא בצבא,אז יהיה לנו מחסור מאוד רציני של סד"כ ביח' הקרביות.
וברור שב99% מי שמעשן מעשן רק בבית ולא בצבא,וזה לא מחשש להתפס ולקבל ז**,אלא כי פשוט יודעים שזה משהו שלא עושים.
ישן 24-05-2009, 08:25
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי micro9 שמתחילה ב "פקודות מטכ"ל זה..."

תמימה זה אולי הכינוי האחרון שאתה יכול להדביק לי בקטעים כאלה
באופן כללי, עצה לחיים- אל תדביק לאנשים כינויים על סמך הכרות וירטואלית, אין לך מושג מי נמצא בצד השני של המסך.
אני יודעת היטב מה אומרות פקודות מטכ"ל בנושא סמים, ואני יודעת היטב גם מה זה אומר לגבי חיילים קרביים, מבחינה פורמלית ומבחינה מעשית.
אולי לא שירתתי בתור חייל קרבי (זה קצת מסובך, בטח בשנים בהן אני שירתתי) אבל רבים וטובים מחבריי שירתו ביחידות קרביות, בהן גם מובחרות. חלקם עישנו תוך כדי השירות, חלקם הקטן נתפס- והדבר האחרון שחייל קרבי ירצה זה לעבור הליכים של חייל שנתפס בשימוש בסמים. תאמין לי.
במקום למצוא דרכי התחמקות, עקיפת החוק וסיבוב מ"צ- פשוט אל תעשנו בזמן השירות הצבאי שלכם.

אני אספר פה משהו- בתפקיד בו שירתתי (מאבחנת פסיכוטכנית) אין בעיה לעשן בכלל.
קורס ההכשרה למאבחנות הוא ארבעה וחצי חודשים, לפני תקופת סטאז', ככה שלצה"ל אין שום אינטרס להכניס מאבחנת לכלא- רק ההכשרה שלה היא כמעט שליש מהשירות (בזמן שאני שירתתי, כן?) וזה לא משתלם. ככה יוצא מצב שלא עורכים בדיקות פתע למאבחנות. פשוט מוותרים על זה.

micro9, היית רוצה לדעת שמי ששלחה אותך או את חבר שלך לתפקיד מסויים בצבא היתה מסטולה אז? שהממיינת של צוות אוויר הכשילה אותך כי היא לא ראתה בעיניים?
לא, נכון?

קל וחומר על חייל קרבי שאמור לעמוד במחסום ולמנוע ממחבל לבצע פיגוע המוני בבית קפה.
---------------------------------------------------------------------------------------------

אני רוצה לציין משהו נוסף- למה שאני כותבת כאן אין שום ביטוי למחשבות שלי בנושא האזרחי- על זה ניתן לפתוח דיון שלם, אבל לא בפורום הזה.

ישן 24-05-2009, 08:37
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
הייתי מוסיף לדברי חתולים ושואל ותוהה
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי micro9 שמתחילה ב "פקודות מטכ"ל זה..."

האם מישהו שכאן היה רוצה שחייל מסטול ישמור על הגב שלו?
גם אני לא תמים, אבל איני מבין עד להיכן אפשר לרדת. סמים אינם חוקיים, אלכוהול הוא חוקי (מחוץ לצבא) גם לגנוב אינו חוקי. את כולם לא הייתי רוצה לראות בצבא. אם חייל שלי היה מספר לי שהוא גונב, הייתי לוקח אותו לשיחה ארוכה ומסביר לו היכן הוא טועה, בתקווה לשנות את דרכו. גם הייתי נזהר מאותו חייל. אדם שקנה המידה המוסרי שלו עקום - הוא יהיה עקום לכל הרוחב. אבל אם חייל ביחידה שלי היה מספר שהוא מעשן סמים - הייתי עושה את כל המאמצים שלי להעיף אותו מהר ככל האפשר.
כל מי שחושב אחרת ומוכן לקבל מסוממים שיילחמו איתו ולצידו - חייב לבדוק שנית את קנה המידה שלו ואת מידותיו הערכיות.

(ולא , אל תספרו לי ש"הוא" מעשן ב,אזרחות". אין דבר כזה. מחרתיים הוא יעשן בתצפית, כי הוא צריך טיפה "להשתחרר")
ישן 25-05-2009, 02:41
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "הייתי מוסיף לדברי חתולים ושואל ותוהה"

זה מאוד מעציב שעל משהו כמו גניבה אתה מוכן להתפשר, אבל עישון סמים שלא בתפקיד היא תופעת קו אדום שדורש zero tolerance. כאילו עם גנב יש מצב לדבר ללבו ולשקם אותו, אבל על "מסומם" אתה מוותר כבר מראש. מה קרה שלראשון מגיעה הזדמנות שניה ושיחת שכנוע, והשני שיעוף לכל הרוחות?

אם סטלן באזרחות הוא סטלן בצבא (לפי הגדרתך, כן) אז גם גנב באזרחות הוא גנב בצבא. הסטלן יעשן בשמירה, והגנב יעלים לך איזה טיל באמצע הלילה.

איך בן-אדם שמוכן להלחם לצד גנב, יכול לבוא בטענות למישהו שנלחם לצד מעשן? כמו שאמרת, מי שעקום מוסרית, עקום לכל הרוחב.

כל הדיבור כאן הוא לגבי פעילות שנעשת שלא בזמן תפקיד, ואיך היא משפיעה, אם בכלל, על התיפקוד בזמן התפקיד. כולנו מסכימים שגניבה, עישון, שתייה או כל מעשה שטות אחר בזמן תפקיד זה דבר בלתי-נסלח.

אני מכבד את הדעות שלך, אבל אני מצפה שגם תהיה עקבי עם הנוקשות שלך. אתה מודה שגנב הוא פגום מוסרית, אבל אומר שאפשר לעבוד עם דבר כזה. עישונים זה כבר מעבר למוסריות לדעתך - משהו הרבה יותר חמור, בכלל ליגה אחרת של רועה.

מההודעה שלך עושה רושם שסתם יש לך סטיגמה, והייתי אומר שפילו שנאה, נגד מעשנים.

ישן 26-05-2009, 14:36
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
מאחר ונראה לי, למרות העברית הפשוטה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "את ההודעה שלך כתבת בעברית..."

- לא הבנת, אנסה להסביר.

אם תקרא את המשפט הראשון שלי:"האם מישהו שכאן היה רוצה שחייל מסטול ישמור על הגב שלו?" אולי הוא אומר הכל.
איני שופט ואיני מחנך של אף אחד. למי שגונב אני אנסה להסביר את טעותו ואשמח אם לא יהיה בסביבה שלי. אבל מי שמסומם לא יוכל לשמור על הגב שלי. לכן אעשה מאמץ שלא יהיה בסביבה שלי.

אני מקווה שעכשיו הבנת את ההבדל בין אחד שגונב לבין אחד שמסומם. שניהם לקויים במידה מסוימת. הראשון לא מסכן את חיי, השני בהחלט כן. (בנסיבות הצבא כפי שבאות לידי ביטוי באשכול זה, אבל גם הייתי מאד שמח אם לא היו מסוממים או שיכורים על הכבישים, בהיותם מסכנים את חיי ואת חיי משפחתי).

מי שרוצה להסתמם, במחילה מכבודו - מלבד העבירה על החוק - לא בסביבה שלי.
ישן 25-05-2009, 14:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי tm שמתחילה ב "מסכים עם micro9 ב100..."

אז יש לכם בעיה בפלוגה. בתקופה שאני שירתי הייתה 0 סובלנות לסמים - ולא מצד סגל, אלא מצד חיילים. סמים היו בד"כ במפקדה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:30

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר