לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-05-2009, 12:35
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי pptu1 שמתחילה ב "אני לא חושב שזאת בעיה. לדעתי..."

המבחנים הפסיכוטכניים הם בדיחה אחת גדולה, והם לא מודדים כ-ל-ו-ם (אולי כמה טוב אתה בלעשות מבחן פסיכוטכני בצו ראשון) בטח שלא חוכמה, ידע או "פיתוח מוח."

לגבי התיכון, אני גם בספק רב אם המערכת הזאת מוסיפה משהו ליכולות אינטלקטואליות.

מה שכן - אני מסכים שיש קורלציה בין חוסר השקעה בתיכון לבין ציונים נמוכים בצו ראשון - אבל לדעתי זה נובע מחוסר מוטיבציה בשני המקרים, ולא בגלל שההוא הבריז משיעור תנ"ך אז המוח שלו לא התפתח כמו חברו לספסל.

אולי התיכון יקנה לך הרגלים שיכולים לעזור בעתיד, אבל יכולות למידה? נו באמת. היכולת לפתוח ספר, לקרוא אותו ולפתור תרגילים כבר קיימת אצל כל אחד (במידה כזו או אחרת) - מדובר כאן כבר בנערים ולא בילדים בני 5 שבאמת עוברים תקופה רגישה וקריטית בכל הנוגע ללימוד.

אני במקרה גם הייתי תלמיד גרוע. 12 שנה לא נגעתי ספר, העיפו אותי מהתיכון, ובכל זאת בשקט בשקט אני עוד שניה מסיים לימודים גבוהים (שביני לבינך גם זה לא משהו שצריך להתלהב ממנו.)

אתה כבר אמור לדעת שיש אנשים עם איי-קיו של נעל שמוציאים ציונים גבוהים ביותר בתיכון, ובוא אני אגלה לך עוד סוד - התופעה הזאת קיימת גם ברמות הלימודיות הכי גבוהות (אני מדבר על תואר ראשון, שני ואפילו דוקטור.)

אולי סטיתי קצת מהנושא, אני פשוט חולק עליך בכל הנוגע ל "פיתוח מוח" ו"יכולות למידה" שכביכול רוכשים בתיכון.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-05-2009, 14:45
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "מסכים איתך לגמרי. חוץ מזה..."

בינינו, והתגובה מופנה גם למגיב מעליך- במבחן הפסיכוטכני, למעט מבחן החשבון, שבו יש ללימודים בביה"ס יתרון, לא ממש קשור לביה"ס.
אנלוגיות צורניות, מילוליות, הבנת הנקרא, ציות להוראות- כל אלו אינם נלמדים בביה"ס. אדם בעל רצון להתפתח וללמוד יעבור אותם בציון טוב מאוד ככה או ככה. כמובן, שאדם ללא רצון ללמוד ולפתח את עצמו, לא יצליח לא בביה"ס ולא במבחנים פסיכוטכניים, מהסיבה הפשוטה שהוא לא יפתח ספר ויקרא או ילמד בכל צורה אחרת.

היו לי חבר'ה עם 7 שנות לימוד שהוציאו דפ"ר 90, מבלי להיות יום אחד בתיכון.

המבחן הפסיכוטכני בודק יכולות מסוימות. זה הכל. הוא לא מעיד על אינטיליגנציה או על רמה מטורפת, הוא בסה"כ בא לבדוק יכולות שצה"ל עושה בהן שימוש.

ישן 24-05-2009, 14:05
  משתמש זכר iPHX iPHX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "השפעת הבגרות על קב"א"

תמיד אפשר והם אפילו מבקשים שתתקשר ללשכת הגיוס של איזור המגורים שלך על כל שינוי בתוכנית הלימודים שלך מבחינת מגמות ויחידות.

לגבי ההשפעה של כל עניין הבגרות - אם אתה הולך לגדודים למשל אני בספק אם יעניין אותם אם יש לך 12 שנות לימוד בכלל או לא. אם תרצה לצאת לקצונה, תצטרך קבא של 52 ולעבור מבחני קצונה מסויימים.
אני מניח שלבנאדם שזרק זין כל התיכון יהיה סיכוי יותר נמוך להפוך לקצין, אבל זה בהחלט לא בלתי אפשרי.

לעומת זאת, יש תפקידים מיוחדים שאליהם עושים מיונים וצריך לעבור ראיונות ושם גם מבקשים ציונים שלך במקצועות, בודקים איזה תלמיד הייתה וכו'. לעבור ראיון כשהם רואים שהיית תלמיד לא מזהיר במיוחד וזה למקום טוב זה באמת מסובך, וזה המקום היחיד אני חושב שתהיה לך בעייה מהבחינה הזו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:38

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר