לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-06-2009, 01:28
  איציק הג'ינג'י איציק הג'ינג'י אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.11.08
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "בתשובה לכותרת: זה לא. אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחף דרור
בתשובה לכותרת: זה לא.

אבל אל תשכח שלכל אחד מותר להגדיר את עצמו כדתי, גם אם הוא לא. ושיש גם דתיים אמיתיים שנופלים בדברים שונים (אבל לדעתי על השתייכות לקהילה כזו, בצורה מובנית וכו', אי אפשר להגיד שזו "נפילה". אז האופציה הראשונה היא המתאימה לדעתי).

התגובה הכי נורמאלית פה
אנחנו בני אדם כל אחד והחולשות שלו
כמה שאני מאמין ואוהב את ה', אני לפעמים נופל..

לדתיים אין הגדרה מסויימת
ולא קשור לחרדי או לא
כל אחד יכול לשים שטריימל ולקרוא לעצמו חרדי
ובחדרי חדרים ליהיות פושע

הרעיון לסקול אותם, הוא סתם אידיוטי
חילוני שעושה את זה, זה בסדר?
חזרה לפורום
ישן 09-06-2009, 11:02
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי איציק הג'ינג'י שמתחילה ב "[QUOTE=שחף דרור]בתשובה..."

[דני מתכוון שגם את החילונים שעושים את זה צריך לסקול, פשוט מהעובדה שזה (לטענתו, אני לא זוכרת) העונש על משכב אשת איש.]

בכל מקרה, שים לב שאני רק הבהרתי איך הגיעה כותרת כזו לאינטרנט. אמרתי שהם פשוט מגדירים את עצמם כדתיים, על אף שהם לא. אני לא אומרת שזה בסדר שהם עושים את זה, אני פשוט אומרת שזו מדינה חופשית וזכותם לעשות את זה.

עריכה: אני גם רואה בזה דבר שונה מנפילות רגילות של דתיים. מעבר לחומרה המוגברת של זה (זה ברמה של קיום יחסי מין עם הבת שלך, ככל הידוע לי), מה שמקומם אותי זה שמדובר באנשים נשואים שכנראה טוב להם ביחד ברמה כזו שהם סומכים אחד על השני בחילופי זוגות, והסיבה היחידה שהם עושים את זה היא כדי לגוון את חיי הנישואים. זו הסיבה לחילופי זוגות בעולם בכלל, אז אין סיבה להניח שיש סיבה אחרת לזוגות ה"דתיים" האלה.
אז אני לא מבינה איך אפשר לעשות דבר כ"כ חמור כדי לגוון את חיי הנישואים שלך. לכו לאיזו חנות סקס אם כ"כ חשוב לכם לגוון. טוסו ליוון או משהו. יש מספיק דרכים לגוון בתוך ההלכה, או לפחות מחוץ לה בצורה פחות חמורה.
זו קיצוניות מטורפת, ולדעתי כשמגיעים אליה כבר אין מה להגדיר את עצמך כדתי.
אבל כמו שאמרתי מההתחלה - זכותם. שיגדירו את עצמם איך שבא להם.

נערך לאחרונה ע"י שחף דרור בתאריך 09-06-2009 בשעה 11:08.
חזרה לפורום
ישן 31-05-2009, 14:39
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ויש כאלה נחמדים ברחוב שאומרים שהם יהודים מאמינים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אסיף13 שמתחילה ב "דתיים וחילופי זוגות :O ?!?! איך זה הגיוני ?"

ומזמינים אותך לכנסיית-בית כנסת שלהם, שם כצוב "ישוע הוא המשיח"...

עקרונית "דתי" זו תפישת עולם, מנקודת מבט של חילוני לפחות, ולכן כל ארחי פרחי יכול להגדיר את עצמו דתי. מצד שני בארץ "דתי" זה גם שיוך חברתי, ומין הכרזה על הלכיה בעקבות ערכים ושיוך לכלל, כך שהמושג "דתי" כפי שמכיר אותו הציבור הרחב לא הולך יחד עם פעילות מינית פרוצה שגם בעיני חילוניים רבים תתפס כלא נורמטיבית.

השאלה היא כמו תמיד כשיש פרסום סנסציוני בארץ: האם אלה פריקים המייצגים תופעה, או שהפריקים האלה הם התופעה עצמה. אני מהמר על אפשרות מספר 2.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:20

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר