לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-05-2009, 10:45
צלמית המשתמש של K-a-M-u-Z-u
  משתמש זכר K-a-M-u-Z-u K-a-M-u-Z-u אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.05
שאלה איכות הTHINKPAD החדשים אל מול הTHINKPAD הישנים?

שלום.
ברשותי IBM THINKPAD R40 כבר כ5 שנים ועד היום עבד כמו סוס ללא הפסקה.(שימש אותי כמחשב שולחני שעבד 24/7).
לאחרונה המאוור התחיל להרעיש, אז פתחתי וסידרתי אותו.באיזשהו שלב הוא חזר להרעיש, אז רציתי לסדר שוב, אך בטעות משכתי החוצה את החיבור הפיזי בין החשמל+חיישן חום ללוח האם.ניסיתי להלחים מחדש, אך ללא הצלחה.
המחשב עצמו עובד בסדר גמור, הבעיה היא שללא מאוור אין טעם להתמש במחשב, אחרת הוא יכבה לי אחרי כמה דקות של עבודה בגלל החום.
אני עדיין לא בטוח אם אני רוצה לתקן אותו או לקנות אחד חדש.
המחשב שירת אותי נאמנה 5 שנים ואפילו מריץ ויסטה ללא קושי(זכרון של 2 גיגה).בגדול כבר השקעתי בו לא מעט(תחנת עגינה, סוללה נוספת, 2 גיגה ראם וכונן קשיח של 80 גיגה) - האם יהיה שווה לתקן(בטח החלפה של לוח האם, כי בהתעסקות קצת הרסתי מגעים באיזור החיבור) או לקנות אחד חדש.
בגדול בגלל הנסיון שיש לי עם הTHINKPAD, אני מאוד רוצה שוב מחשב מאותה סדרה.
עשיתי סקר שוק קטן והחלטתי על אחת משלושת האפשרויות:
T61P
T500
W500
את המחשב כנראה ואקנה דרך אח שלי בסינגפור(טס שבוע הבא) כך שיש סיכוי להשיג מפרט מתקדם יחסית ללא מחירי השחיקה המטורפים שיש בארץ.
הוא מנסה לשכנע אותי לעבור לדל עם Dell Latitude E6400 כי לטענתו הלנובו זו לא אותה רמה של הIBM והדל החדשים טובים יותר.
נכון ששומעים "סינים" וישר חושבים כוח עבודה זול, אך למיטב ידיעתי, לנובו הם חברת אלקטרוניקה בין הגדולות ופס הייצור של הTHINKPAD הוא פס ייצור זהה לTHINKPAD הישנים של הIBM.

השאלות שלי:
1.האם למישהו יש נסיון עם הTHINKPAD החדשים?
אם במחשב הישן, במשך 5 שנים שהוא היה דלוק 24/7 והוא לא ראה מעבדה פעם אחת, אני יכול לצפות מהמחשבים החדשים למשהו דומה? או שהם יבקרו במעבדה תוך חצי שנה? ממש אין לי כוח לשטויות.אם אני קונה, אני רוצה משהו בעל איכות בנייה וחומרים טובים.
2.האם למישהו יש נסיון עם DELL מהשנים האחרנות?(סדרה עסקית)
3.האם שווה לי לוותר ולהמשיך עם המחשב הטוב והישן ופשוט לקחת אותו לתיקון, מה שנקרא: "כבר לא בונים אותם כמו פעם"?

סליחה על החפירה..
*אודה לכם אם תוכלו להחזיר תשובה מהר יחסית, כי אני צריך להגיע להחלטה בימים הקרובים

תודה רבה לכל מי שיעזור.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-05-2009, 10:54
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי K-a-M-u-Z-u שמתחילה ב "איכות הTHINKPAD החדשים אל מול הTHINKPAD הישנים?"

1.

החדשים אכן ירדו ירידה ניכרת באיכות... כמעט כל אחד ואחד מהם שקנינו אצלי בחברה, בילה במעבדת השירות בשבועות הראשונים שלאחר הקנייה או התחיל להתפרק פיזית אחרי שנה (כאשר פעם הם היו אפילו נופלים על הרצפה וממשיכים לעבוד...)

וכמובן יש את עניין השירות הנפלא של IBM (או לפחות - זה השירות שאני באופן אישי קיבלתי) - אתה מביא להם את הלפטופ (ולא הם באים אלייך כמו שיש יצרנים אחרים שמוכנים לעשות), הוא שוכב אצלם על המדף 8 ימים, אז רק מסתכלים עליו, ואחרי יומיים [אולי] מתקנים לך אותו...[למשל היה T60 ששלחתי אותו למעבדה שלהם 5 פעמים עד שהם הצליחו לגרום למסך שלו להמשיך לעבוד אחרי שמדליקים את המחשב - בסופו של דבר - התחילו להשתמש במחשב הזה חודשיים אחרי שהוא נקנה, כי עד אז, הוא ישב במעבדה בגבעת שמואל במסלול תלך-תבוא מהמשרד שלנו למעבדה]. כמובן שאתה לא מקבל מכשיר חלופי בזמן הזה (אלא אם כן אתה לקוח גדול כמו צה"ל? למרות שנדמה לי ששמעתי שצה"ל עבר ל-דל, לפחות בשולחניים...)

שירות זה דבר חשוב מאוד - בדוק את הנקודה הזאת. אתה לא קונה לפטופ בשביל שהוא יינמק במעבדה...

2. לי אין
3. אבל החלקים שישימו לך היום בתיקון יהיו מהייצור ה"מודרני", אז...

ישן 26-05-2009, 11:31
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי K-a-M-u-Z-u שמתחילה ב "אפשר לדעת באילו דגמים מדובר?"

הדפוקים לחלוטין היו T60. נראה שהמצב השתפר (קצת) ב T61

ה X-ים דווקא עובדים בסדר, אבל אלה מחשבי-מיני (וגם כמובן יקרים הרבה יותר). אנקדוטה משעשעת שיש לי בנושא, הוא שמחשב אחד כזה, נשלח אליהם, כדי שישימו עליו XP במקום חלונות-איכסה שמגיע איתו. המחשב (שיצא מאיתנו תקין ועובד מצויין, עד כמה שויסטה יכול לעבוד מצויין...) חזר עם XP ועם לוח אם דפוק. איך הם הצליחו, השד יודע... אם הולכים על מיני, הייתי חוסך המון כסף על ידי קניית מחשבי המיני המצויינים שיש היום, שתוכננו להיות מיני מראש במקום להיות מחשבים גדולים שמוזערו ולכן עולים המון כסף... (שים לב לזמן הסוללה המטורף המצויין כאן...)

ישן 26-05-2009, 14:34
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
T61
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "הדפוקים לחלוטין היו T60. נראה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
הדפוקים לחלוטין היו T60. נראה שהמצב השתפר (קצת) ב T61

על זה גם אני יכול להעיד.
ה T60 היה הדגם הראשון של Thinkpad של לLenovo אחרי שIBM נטשה את השוק הזה.
ואיכשהו הסינים הצליחו לייצר מחשב גרוע עם מפרט מצויין והיסטוריה של סידרה מולצחת (סידרת T של IBM)

ה T61 הוא בהחלט שיפור (למשל, הוא לא קופא כשמוציאים אותו מעגינה - מחלה לא ברורה של T60 שלא היתה בדגמים הישנים יותר)

לגבי דגמי ה 500 למיניהם - נדמה לי שהיתרון העיקרי שלהם הוא תאורת הLED של המסכים שמאריכה את זמן הפעילות באופן משמעותי.
אבל אין לי נסיון איתם, כך שאני לא יכול לתת חוות דעת.
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 26-05-2009, 11:57
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי K-a-M-u-Z-u שמתחילה ב "איכות הTHINKPAD החדשים אל מול הTHINKPAD הישנים?"

דעתי הצנועה היא שבמדינת ישראל קנייה של מחשב נייד מכל יצרן, יבואן וכו' היא קניית חתול בשק - אם המוצר עובד ללא תקלות הכל בסדר ואם ישנה תקלה כלשהי אתה יכול לומר שלום לכסף.

לצערי, אין ולו גורם אחד שלקח על עצמו לספק שירות-לאחר-מכירות איכותי ולעומת זאת משקיעים בשיווק ובפרסום מתוך מחשבה שהעבודה הסתיימה מרגע שהלקוח שילם (אני אפילו לא מדבר על הנקודה בזמן בו הלקוח ממש מקבל את המוצר).

בנוסף לאיכות השירות הירודה הצרכן הישראלי סובל מחוסר אחידות ומתנאים מוזרים ומגוחכים (ראה את התגובות של שימי ו-ilane). אתה משלם כסף לגורם X ומקבל שירות מגורם Y ששולח את המוצר לגורם Z וכן הלאה. בעניין זה, האחריות ניתנת בתנאים של מחסן בשוק ולא מוסיפה כבוד למותגים רציניים (מי שעבד בעבר בשיטה זו קרס, ולא חסרות דוגמאות).

עצתי:
להתפלל כל יום שהמוצר יעבוד. לשקול לקנות בזול בחו"ל ולברר את תנאי האחריות שם (כמו ביבוא אישי של רכב, זול יותר לשלוח את האוטו - שנקנה בסכום נמוך משמעותית ממחירו בארץ - לחו"ל, לשכור רכב או להשתמש במוניות עד לחזרתו, מאשר לקנות מיבואן רשמי וגזלן בארץ).

אני שמח שאתה שוקל לקנות בסינגפור. אני מקווה שהעובדה הזו תגזול פרנסה משודד דרכים ישראלי מצוי (מן הסתם, אותם מגיבים בתשלום ייקפצו גם הפעם. נו, מילא).

ולגבי היצרן - LENOVO איננה IBM. זו עובדה. אפשר לדבר עד מחר על קווי ייצור "זהים", אבל הנה שאלה עבורך: בהנחה שהפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים תעבור פתאום לעיר גדולה בסין ותמשיך להכשיר רופאים ישראלים - האם תסכים שאחד מאלה יינתח אותך?

אני לא.
ישן 26-05-2009, 17:42
  MOSHMOSH MOSHMOSH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.01.05
לנובו - חומרה ושירות

קניתי לנובו N200 3000 BG5 769
חשבתי שזכיתי -גם בגלל המפרט וגם בגלל המחיר- איזה טעות...
(נקנה ללא תוספת אחריות מיוחדת )
הנייד בילה פעמיים במעבדה עם תקלות חמורות - לוח דפוק , והרדיסק ששבק. וגם איך שהוא הצליחו להכניס שערה לתוך המסך... הם לא רצו לטפל בזה.. למזלי הצלחתי אישהו עם חשמל סטטי לדחוק אותה לשוליים.. וכל זה תוך 7 חודשים.
הייתי מת לבדוק אותה לראות אם זה DNA סיני או ישראלי
הטיפול היה מהיר יחסית-כמה ימים. יומיים שלושה
בפעם השניה הנציג היה לא חביב בעליל, וגם הייתי צריך להוכיח ולהתווכח איתם כל פעם שהמחשב באחריות,
זה היה מרגיז למדי-פעם ראשונה בסדר, אבל פעם שניה ?
(לזכותם ייאמר- הם הציעו לבוא לקחת ולהחזיר אבל לא הסכמתי )

בקיצור הנייד הבא לא יהיה של לנובו, אני חושב על דל או טושיבה- דעתכם ?

בנוגע למחשב הישן- ראיתי שמוכרים ניידים משופצים RB -מהדגמים הישנים והטובים של IBM באתר (לא זוכר איזה-תריץ חיפוש) ב800 + - ש"ח -אולי זה משתלם לך..

נערך לאחרונה ע"י MOSHMOSH בתאריך 26-05-2009 בשעה 17:46.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:15

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר