לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-05-2009, 12:30
צלמית המשתמש של 5ariel5
  5ariel5 5ariel5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל 5ariel5
אושר טרומית: מאסר לשולל ישראל כמדינה יהודית

הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעתו של ח"כ אורלב, לפיה מי שיפרסם קריאה לשלילת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית יישלח לשנת מאסר

מי שיפרסם קריאה לשלילת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית, דינו יהיה שנת מאסר – כך אישרה היום (רביעי) הכנסת בקריאה טרומית. על פי הצעת החוק של ח"כ זבולון אורלב (הבית היהודי), כדי לשאת בעונש, צריך שמאותה קריאה יובן שיש אפשרות סבירה שאותה קריאה תביא לעשיית מעשה של שנאה, בוז או אי נאמנות למדינה או לרשויות השלטון. 47 חברי כנסת תמכו בהצעת החוק, 34 הצביעו נגדה וח"כ אחד נמנע.

הדיון במליאה גרר תגובות נזעמות מקרב חברי הכנסת של השמאל. יו"ר בל"ד, ג'מאל זחאלקה אמר בדיון: "תחוקקו מאה חוקים, אבל אנחנו לא נהיה ציוניים"

http://news.walla.co.il/?w=/1/1492762

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-05-2009, 17:58
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
מציע שתעשי קצת סדר בהגדרות שלך כדי שלא ישמעו דטרמיניסיות כפי שאת מבטאת אותן
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "מדינת העם היהודי בהחלט"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי minimax
אבל לא מדינה שמתנהלת לפי הדת היהודית.
.

אני באופן אישי נגד מדינת הלכה ובכל מקום שרק ניתן אני לוחם על הזכות לחיות במדינה לה דת והלכה אך לא באופן שהופקעה מידיניו ונמסרה בידי ספסרי דת למניהם.
אלא שהפכו את הדת קרדום לחפור בו ולאופן בו שולטים על ציבור מאמיניהם מתוך אמונה שיש בידיהם את האמת האבסולוטית.

המדינה היא מדינה יהודית, נבנתה בידי יהודים, חייה על זכרונם של יהודים ועל היהדות בכלל וכך צריך להיות, כי ללא זהות לאומית, צריך "להוריד את השלטר במדינה".

המדינה צריכה להתנהל באופן פלורליסטי שלכל זרם בדת היהודית מגיעה הכבוד הראוי, בין אם הוא רפורמי או אורטודוכסי. ולאף אחד אין זכות לקבוע שזכותו על הארץ גדולה מהאחר.

באשר לחוק - אני הייתי מחמיר וקובע שחומרתו לא קטנה מהכחשת שואה. העונש הוא מגוכח בכל קנה מידה שהוא. בעוד אנחנו תובעים מכל האומות להעניש בחומרה מכחישי יהדות והעם היהודי, אנחנו נותנים דוגמא רפה ביותר ליכולת שלנו להעניש מכחישים למניהם.

אם היה בכוחי להשפיע, כל מי שמכחיש קיומה של מדינת ישראל, מכחיש שואה, משתמש בסמלים נאציים ואחרים להכפיש את מדינת ישראל פ יש לשלול את אזרחותו של אותו אדם.

שנה בכלא בניכוי שליש (אם בכלל ישב) , תומר לעבודות שרות או חארטא אחרת שבתי המשפט הנאורים שלנו יקבעו.
ישן 27-05-2009, 20:42
  oa123 oa123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.06.07
יפה מאוד
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "מעניין שעד לאחרונה היה ברור מאוד מה משמעות הביטוי..."

כהרגלך בקודש, הצלחת להתחמק מלתת תגובה ראויה לטיעון שלו על ידי שימוש בטוקביזם ברמה מדהימה, ובמקום להגיב לטענה דחפת טיעון שאינו קשור ואינו רלוונטי לכותב התגובה אלא אם כן יש לך הוכחה לך?
בכל אופן, אני מסכים במאה אחוז איתו. מעבר לכך שזה חוק אידיוטי(אני יודע שאני הולך לקבל עכשיו גידופים וקללות בכך שהעיסוק שלי הוא עכירת ישראל למרות שההפך הוא נכון, אבל ניחא).
החוק הזה אידיוטי בגלל שאי אפשר להחליט לבן אדם במה להאמין. אם יש אזרח במדינת ישראל, וגם מיעוט שבמיעוט שהוא "יהודי", אשר אמונתו והשקפתו וראייתו המדינית היא מדינות נוסח ארה"ב ודמוקרטיות שהם מדינות כלל אזרחיה, אי אפשר להכריח אותו באמצעות חוק להפסיק לחשוב ראייה פוליטית זאת ו"להמיר" אותו מבלי שזה יראה מסריח.
עוד בניגוד למגיב למלא אני אמנע מראש את התגובות המתלהמות ואגיד שנהפכו, יש להחמיר את החוקים והעונשים על אנשים שחותרים ובוגדים במדינה נוסח כמה חבריי כנסת "שכנים" שערקו למדינות אויב ויוצאים כל יום בהצהרות על השמדת המדינה תוך כדי קבל שכר מהמדינה על שירותם כחבריי כנסת... הגיע הזמן שיבינו במדינה הזאת שאי אפשר להגיד לאזרחים מה לחשוב או לגרום להם לחנך את ילדיהם בדרך הראייה שלהם - היום זה חוק שיוצא נגד "שמאל"(אלעק שמאל, חבורה של שטופי מוח) ומחר הבומרנג יחזור לימנים - שתזכרו איזה לא פופולרי לדבר על מדינות יותר הלכתיות, יותר לאומיות- רוצים שמחר ישללו לציבור (שכבר עכשיו עובר השחרה בציבור) את הזכות לאמונה פוליטית כזאת ?
ישן 28-05-2009, 07:35
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
חוק אידיוטי?
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי oa123 שמתחילה ב "יפה מאוד"

לצערי, במציאות שבה אנו חיים, החוק הזה לא רק שאינו אדיוטי, אלא הוא נדרש - בגלל כל מי ששם לו למטרה למחוק את זהותה של המדינה, ולהפוך אותה למדינת-כל-אזרחיה, חסרת זהות ותוכן, ואגב כך גם חסרת זכות קיום.
מדינת ישראל, לפי הגדרתה היא מדינה יהודית - כלומר, מדינתו של העם היהודי, וככזאת היא גם מדינתה של הדת היהודית. אין זה אומר שמדובר במדינת הלכה (ומכיוון שהרוב המוחלט של אזרחי המדינה היהודים, ואני בכללם, הם חילונים, אני לא רואה איך זה יקרה אי פעם - אבל אל תתן לי לקלקל לך ולשכמותך את מסע ההפחדה והדמגוגיה שלכם...). מדובר במדינה שזהותה יהודית - אז, כן, יש בה הגבלות ויש דברים שאתה לא יכול לעשות כאן.
לא טוב לך לחיות ב"תיאוקרטיה" היהודית שלנו? אתה יכול לחפש לעצמך מקום אחר לחיות בו.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 28-05-2009, 17:00
  oa123 oa123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.06.07
ואני הדמגוג פה?
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "חוק אידיוטי?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפטריוט
לצערי, במציאות שבה אנו חיים, החוק הזה לא רק שאינו אדיוטי, אלא הוא נדרש - בגלל כל מי ששם לו למטרה למחוק את זהותה של המדינה, ולהפוך אותה למדינת-כל-אזרחיה, חסרת זהות ותוכן, ואגב כך גם חסרת זכות קיום.
מדינת ישראל, לפי הגדרתה היא מדינה יהודית - כלומר, מדינתו של העם היהודי, וככזאת היא גם מדינתה של הדת היהודית. אין זה אומר שמדובר במדינת הלכה (ומכיוון שהרוב המוחלט של אזרחי המדינה היהודים, ואני בכללם, הם חילונים, אני לא רואה איך זה יקרה אי פעם - אבל אל תתן לי לקלקל לך ולשכמותך את מסע ההפחדה והדמגוגיה שלכם...). מדובר במדינה שזהותה יהודית - אז, כן, יש בה הגבלות ויש דברים שאתה לא יכול לעשות כאן.
לא טוב לך לחיות ב"תיאוקרטיה" היהודית שלנו? אתה יכול לחפש לעצמך מקום אחר לחיות בו.

אתה רק מוכיח את צבעי הדמוקרטיה והסולבנות שלך , "לא טוב לך לחיות בתיאוקרטיה היהודית שלנו? אתה יכול לחפש לעצמך מקום אחר לחיות בו", שמוכיחה שאתה אדם מאוד לא סובלן לדעות-גם על מדינתנו היקרה בתור מדינה יהודית, השונות מהשקפתך. אתה אולי מצליח למצוא את עצמך שותף להגדרה היהודית כדת של המדינה, מה לעשות שיש אנשים במדינה הזאת שהם אתאיסטים או לא מאמינים בשום פולחן דתי (כלומר - חתונה אזרחית וכו') אבל רואים את עצמם כחלק מהעם והלאום היהודי? אתה כנראה לא מצליח להבין שיהדות היא לא רק דת אלא תרבות וכפי שהמדינה הזאת מנסה להוכיח - לאום, ועד שיבהירו את המושג מדינה יהודית - בחוקה - ולא ישאירו אותו לפנטזיות של שופטי בית המשפט העליון- אי אפשר לבוא בטענות לאזרחים שיוצאים נגד הדברים הללו?

זכותו של אדם להאמין במשהו בכל נושא מסוים גם אם שונה מדעותייך. אם אדם מאמין במדינת כלל אזרחיה זה זכותו ושום חוק לא יכול לגרום לו "לחזור בתשובה" ולשנות את דעתו הפוליטית. אם האדם חותר! בוגד! או פועל! כנגד המדינה באופן חוקי ומעבר לגבולות הדמוקרטיה וחופש הביטוי החוק והחמרתו של החוק הקיים צריכים לטפל בו. אתה באמת לא מסוגל להבדיל?
איך אין לך בושה להגיד לי לחפש מקום אחר לגור פה?
בכל תגובה אתה חושף שהבעתיות איתך אינה עם החוק הזה אלא עם כל אדם שהוא לא בקריטריונים שלך לישראלי או לאדם שראוי להביע את עמדותיו.

נ.ב. אם לא הבנת הזכרתי את המדינה ההלכתית יותר בכך שאמרתי שמחר ישללו לדוברי הרעיון הזה את הזכות להתבטא כי הוא מתנגש עם הרעיון של מדינה דמוקרטית. אמליץ לך לקרוא את התגובה שלי בשנית ולהבין שהכוונה שלי הפוכה ממה שאתה הגבת. הכוונה שלי היתה שהיום שוללים את הרעיון הזה לאנשים ומחר יפגעו בחופש הביטוי של אנשים אחרים שיותר קרובים לראייה הפוליטית שלך. או כמו שנאמר," אילו שמוכנים לוותר על חירות חיונית כדי להרוויח ביטחון זמני לא ראויים לא לחירות ולא לביטחון ומהר מאוד חסרים את שניהם."(בנג'מין פרנקלין)

נערך לאחרונה ע"י oa123 בתאריך 28-05-2009 בשעה 17:05.
ישן 31-05-2009, 08:59
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי oa123 שמתחילה ב "ואני הדמגוג פה?"

אתחיל מהסוף, ברשותך:
ציטוט:
הכוונה שלי היתה שהיום שוללים את הרעיון הזה לאנשים ומחר יפגעו בחופש הביטוי של אנשים אחרים שיותר קרובים לראייה הפוליטית שלך.
- הצחקת אותי. אנחנו כבר במצב הזה היום...

אף פעם לא הגדרתי את עצמי כ"ליברל" או כ"פלורליסט", כמו שאנשי שמאל צבועים מגדירים את עצמם בשעה שהם פועלים לשלול את זכויותיהם של מתנגדיהם מימין בשם ה"דמוקרטיה" ו"חופש הביטוי".
כנראה שאתם שם שכחתם את משמעותה של הדמוקרטיה, והפכתם אותה, בעצם, לאנרכיה, שבה הכל מותר והכל "שפיט", ואין שום סיבה או סמכות לפסול איזושהי אמירה, מקוממת ככל שתהיה (אלא אם כן, כמובן, היא פוגעת בערכים שלכם - ואז תפעלו בכוח כדי למנוע את חופש הביטוי בשם חופש הביטוי...).
לדמוקרטיה יש סייגים, ובדיוק כפי שחופש הביטוי אינו מתיר לצעוק "אש!" באולם מלא אדם, כך גם יש דברים האסורים במדינה דמוקרטית, ובמיוחד בדמוקרטיה מתגוננת.

שוב, האפשרות של הפיכתה של ישראל למדינת הלכה היא כל כך רחוקה, כל כך דמיונית, במדינה שבה יש רוב חילוני מוחץ, שעצם האפשרות שישראל תהפוך למדינה שכזו בעתיד הנראה לעין (וגם בזה שמעבר לטווח הנראה לעין) היא כל כך קלושה שעצם הפיכת הרעיון ל"סכנה" קונקרטית, שעתידה להתרגש על ראשינו אם לא נבלום אותה כאן ועכשיו, היא דמגוגיה, במקרה הטוב.
מה שכן מסוכן לעתידה של המדינה הם אלו הפועלים למחוק את זהותה היהודית-ציונית, לטובתה של "מדינת-כל-אזרחיה" חסרת זהות, גם מבחינתם של אותם "אתאיסטים או לא מאמינים בשום פולחן דתי (כלומר - חתונה אזרחית וכו') אבל רואים את עצמם כחלק מהעם והלאום היהודי". למדינה כזו אין זכות קיום - לפחות לא כאן, בארץ ישראל. לא למען מדינת-כל-אזרחיה נלחמו כאן ב-1948, אלא למען מדינה יהודית, ורק לה יש זכות קיום כאן, בארץ ישראל. אחרת, אנחנו באמת כובשים זרים, ואנחנו באמת מנשלים את בעליה האמיתי של הארץ.

ושוב, אם לא טוב לך לחיות ב"תיאורקטיה" היהודית שלנו, אתה מוזמן למצוא לך מקום אחר, נוח יותר, ליברלי יותר, לחיות בו. אם אתה בוחר לחיות כאן, תקבל את הגדרתה של המדינה.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 30-05-2009, 11:46
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "אוהב שאתם אוהבים לעוות כל דבר..."

זו היתממות מצדך, אבל אין לי בעיה להמשיך עם הקו הזה.

מדינה יהודית זו מדינה שפועלת ע"פ חוקי היהדות - כלומר תאוקרטיה המתבססת על הדת היהודית.
מדינת היהודים היא מדינת האוכלוסיה היהודית (כשבזמנו הייתה חפיפה מאוד גדולה בין הדת היהודית ללאום).

הרצל תמיד היה בעד שמירה על קשרים חזקים עם היהדות (ע"ע פסקאות הסיום של נאומו בנאומו הראשון בקונגרס הציוני הראשון, ו"מדינת היהודים", בפרק "החברה היהודית" בסעיף "רועי העדה"), אבל בעד הפרדה מוחלטת של דת ומדינה ובעד יחס שיוויוני לזרים (ע"ע מדינת היהודים, הפרק "אגודת היהודים" סעיף "תיאוקרטיה").

עטנה לך על השאלה?

ישן 30-05-2009, 11:50
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "טפו טפו טפו מלח מים מלח מים..."

ציטוט:
"מי שחושב שזאת 'איננה' המדינה שלו יכול לעזוב תוך 72 שעות לכל מקום אחר בעולם".
עכשיו עם זה אני מסכים לחלוטין.
מי שחושב שהמדינה הזו היא לא מדינתו, שיואיל נא לוותר על אזרחותו.
מדינה שקטה יכולה להרשות לעצמה אחוז מסויים של משתמטים ופראזיטים.
אנחנו לא.
או שאתה נותן כתף ונושא בנטל - או שאתה אומר יפה שלום.
אין דבר כזה להישאר לשבת על העגלה כשכולנו דוחפים אותה.

ישן 31-05-2009, 15:22
  לב כל-רואה לב כל-רואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אני אמור לשמוח כי אני סופר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lance
אני אמור לשמוח כי אני סופר ימני, אבל משהו בחוקים האלה שאפשר לכלוא בן אדם בגלל מילים פשוט לא עושה לי טוב בקישקעס.
צריך מאוד להזהר שמחוקקים חוקים נגד דיעות, גם מהשמאל וגם מהימין - זה מדרון תלול מאוד.

מסכים איתך.

אני חושב שיש חוקים אחרים שעוסקים בזהות המדינה, ודחוף יותר לטפל בהם,
כמו למשל חוקי השבות והאזרחות.

בנוסף לכך ,
יש לי חשש שבג''צ עלול לנצל לרעה את המושג "דמוקרטית" בחוק הזה...
בכלל,
הנוסח הזה של "שיש אפשרות סבירה שאותה קריאה תביא לעשיית מעשה של שנאה, בוז או אי נאמנות למדינה או לרשויות השלטון",
הוא נוסח מאד מאד מסוכן, שמעמיד בסימן שאלה גדול את מידת החופש שיש במדינה.

אני בעד הענשת מי שפוגע בביטחון הציבור והמדינה,
אבל הגבלת חופש הביטוי אינו דבר שמובן מאליו אצלי.

האמת,
יש בי תקווה קטנה שהחוק הזה דווקא לא יעבור בקריאה האחרונה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://he.manhigut.org/templates/mlevi/cutimages/top_logo.jpg]

"צדק צדק תרדוף"

ישן 31-05-2009, 15:30
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי לב כל-רואה שמתחילה ב "[QUOTE=Lance]אני אמור לשמוח..."

כמובן שלא היית מוצא שמאלני אחד שיגיד דברים דומים על הדגל השחור שהתנוסס מעל הפסילה של כהנא ב 88,
לפסול רעיונות, לפסול חופש ביטוי, זה הדבר החמור ביותר שיכול לקרות בדמוקרטיה, זה בעצם אומר,
"אנחנו ניתן לכם לשחק במשחקי הדמוקרטיה שלכם, עד שתבחרו במשהו שאנחנו לא מרשים לכם לבחור",
אז לכל אותם שמאלנים (למרות שאין דבר כזה באמת שמאל וימין, זו סתם הסחת דעת המונית) שצהלו אז ב 1988
וצוהלים היום על "חוקים נגד הסתה", הנה הצד השני של המטבע מוצג בפניכם, חשבתם שנאורות ופלורליזם זה רק מתי שנוח לכם?
חשבתם שרק לכם מותר להיות פאשיסטים כלפי המחנה השני, אז הנה זה חוזר אליכם בבומרנג.

מסקנה: חוק נגד דיעות למגזר אחד, סופו שיהיה תקדים לכל המגזרים.
ישן 01-06-2009, 19:07
צלמית המשתמש של נוסטור
  משתמש זכר נוסטור נוסטור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "אין צורך בחוקים שישימו אותנו ללעג בעיני עצמנו"

ניתן להוסיף את זה גם:

נושאים עיקריים בתקנות אלה:בניגוד לרושם שעלול ליצור שמן, תוקפן של תקנות ההגנה (שעת חירום) אינו מוגבל לתקופה שבה מוכרזת שעת חירום.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:12

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר