לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-05-2009, 10:16
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
אז עוד כמה פרטים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "הייתי חייב - רק תמונה אחת מעניינת של אתר הבנייה של מלון אסטוריה בירושלים....."

באזור רח' רופין היו לא מעט מוסדות שלטוניים של הבריטים "מוזיאון המיסים" שהיה במקור מטה הבולשת, מתחם טרה סנטה באזור "כיכר צרפת" וכמובן - בניין מלון פאלאס שכלל את מחלקת רישוי כלי הטייס, אולפני תחנת השידור המנדטורית (קול ירושלים) ששדרה מרמאללה באמצעות מערך קווי טלפון שחיבר בין המשדרים והאולפן ועוד.

מעבר לפינה - כלומר במעלה רחוב דוד המלך - נמצאו גם מלון המלך דוד ומשרדי המודיעין הבריטי (שפוצצו), ובניין "האחים דוד" בסמוך לצומת דוד המלך וקרן היסוד - בהם שכנה לשכת המודיעין הממשלתית (מה שנקרא היום לשכת העיתונות הממשלתית).

אם לבני יחזור לשטח - בטח יצלם את שורת "שיני הדרקון" שנמצאת בסמוך לגדר מנזר רוזרי - שריד לאתם ימים.

לגבי ההאנזנה לדיוני ועדת פיל.... יש לי בעייה עם זה לאור העובדה שהדיונים נערכו דווקא באודיטוריום של ימק"א...

ועוד משהו - למלון קוראים מלון פלאזה. ככה זה "כתובת ירושלמית" זה שם המקום במקור. אח"כ קראו לו ITT פלאזה, שרתון פלאזה ובטח עוד כמה שהחמצתי

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 29-05-2009 בשעה 10:20.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-05-2009, 12:21
  לבני מנהל לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
סולו סולו סולו....כמה חיכיתי לתובנות ולתוספות שלך לעניין !.....
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "אז עוד כמה פרטים"

איך קורה שאני מעלה תמונות ירושלמיות ואתה לא מגיב ?....
(ואין טיפת ציניות בדברי באמת שלא)!!!....

מדהים כל פעם מחדש לגלות איך אין בעיר הזאת שום פינת רחוב או גינה שלא קשורים איך שהוא להסטוריה!...
פשוט כך !

לא ידעתי שאותן "שיני דרקון" הן מאז ואני בהחלט אסור לשם לכשאגיע פעם נוספת לירושלים.
ו... לא שאלתי בצחוק, לאן הועבר אם בכלל מוזיאון המיסים?..
תמיד שעשע אותי כל העניין הזה של"מוזיאון מיסים" ותמיד שאלתי את עצמי "מי לעזאזל ירצה מרצונו הטוב והחפשי לבקר (ועוד לשלם על כך) במקום שכזה"?..
אבל ככל שחלף הזמן יותר ויותר סקרן אותי העניין...
עכשיו כנראה כבר מאוחר מדי הא?...

מעניין מה ל"ישראלה" היה להגיד על זה?....
ישן 29-05-2009, 12:59
תחמושת בע"מ

ובגלל שהיית נחמד...תל עדשים - חג שבועות 2009....
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "סולו סולו סולו....כמה חיכיתי לתובנות ולתוספות שלך לעניין !....."

קצת ביכורים (הילד החמוד לא קשור) :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

וחלק מעשרים וחמישה התינוקות החדשים והחמודים לשנת 2009:

ואיך אפשר בלי?....

וטרקטור "פורש" מודל 1960 לחובבי הז'אנר (כשגם כאן אין ממש קשר לילד הנחמד) :

ו"אדריכלינו" בוודאי ישמח לשמוע כי עמדת השמירה היפה (מגדל למען האמת) שצולמה בעבר, נמצאת היום במרכז של צומת כבישים שבשכונת ההרחבה היפה של המושב, היא בולטת ושמורה ונראה על פניו שגם תזכה לשיפוץ ושימור כיאה לה !
התחיל כבר להחשיך אז לא התעכבתי לצלם...NEXT TIME .....

ורק כדי לסבר את האוזן, המושב תל עדישם חגג השנה 86 שנים להווסדו באופן רשמי (למרות שהוא עלה לקרקע עשר שנים לפני כן).....

כבוד !

אחרי נסיעה של שלוש שעות ופקקים נוראיים מאזור רעננה ועד למושב ( ) היה שווה כל רגע !

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 29-05-2009 בשעה 13:08.
ישן 31-05-2009, 01:52
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
אתה התחלת
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ארדיכל שמתחילה ב "ואם כבר אוצרות לאורך אגרון"

בית הקברות המוסלמי שעתיק כולל קברים רבים - חלקם ממלוכיים ובהם גם אחד קברו של אחד ממלוויו של הנביא מוחמד, מושל ירושלים התורכי ועוד. בית הקברות הנ"ל הוסב לגן העצמאות לאחר שהמופתי של יפו אישר את פקיעת קדושת בית הקברות בשנות ה-50 - תהליך שהחל עוד בהקמת מלון פאלאס על שטח בית הקברות.

האזור כולו יועד להקמת מכללה איסלאמית ע"י התורכים, ולמרבה הצער (לפחות בהתחשב במה שהספיקו לבנות) הבניין היחיד שהספיקו להקים היה מלון פאלאס - במקור בניין מעונות הסגל.

על בסיס הפקעת קדושת בית הקברות - מוקם בימים אלה מוזיאון הסובלנות - מול בית אגרון - בפינת הרחובות בן ישראל והילל מול "כיכר החתולות". התנועה האיסלמית ניסתה להקים קולות מחאה על הקמת המוזיאון על שטח בית הקברות (שלאחר מכן גם הוקם ופעל בו מגרש חניה עירוני במשך שנים רבות מאד) - אך לשווא. האתר נחפר והעצמות שנותרו בו הועברו למקום אחר (מישהו יודע לאן?).

אגב - לרחוב קראו בעבר רחוב ממילא על שם השכונה.

במעלה הרחוב, בסמוך למלון פרימה המלכים - ניצבת תחנת רוח - ככל הנראה אחת משתיים שפעלו בסמוך למנזר רטיסבון - שבעבר שימש כבית חולים צבאי במהלך מלחה"ע ה-1 כשגגו מסומן בצלבים כנגד הפצצה - אם זו תבוא...

בסמוך, נמצא מעון ראש הממשלה, ולא הרחק משם (מעבר לכביש) גם מעונו של בורג (האב) ווילה לאה - בה אפילו מצא מקלט קיסר אתיופיה הגולה...

כמו שליבני אמר - בירושלים אפשר למצוא היסטוריה תחת כל אבן...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://memory.loc.gov/pnp/matpc/08200/08297v.jpg]

הרחוב ובניין הקונסוליה האמריקאית - לפני השלמת בניית הכנסיה

ועוד תמונה של הרחוב ובמרכז - בריכת ממילא בימים שעוד היו בה מים.

ישן 03-06-2009, 23:29
תחמושת בע"מ

"סולו" ו"אדריכל" יקרים ...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "אתה התחלת"

היות ואתמול לשמחתי הזדמנתי לירושלים, ניצלתי את חלון הזמן שהיה לי לטובת סיור רגלי על הציר המדובר (בחלק שמתחיל בממילא ומסתיים בסמוך לבית אגרון)....
היה חם, היתה עלייה נוראית והזעתי כל כך...
אבל היה שווה כל טיפה וטיפה !

הפעם בזכות האשכול הזה חיפשתי דברים מסויימים שברור לי שלא הייתי מחפש אילולי....

אז ככה:

אני מאמין שזו אותה בריכת ממילא מדוברת או מאגר מים אחר?...
היא ממוקמת ממש בתוך הגן לא רחוק מבית הקברות המוסלמי :

ואת הקבר הזה מצאתי בבית הקברות המוסלמי המזרחי יותר, הוא אטום לכניסה אך צילמתי אותו דרך החלון, האם זה הקבר עליו דיברתם?..
אגב - לי נאמר שגם מושל צפת המוסלמי קבור בסביבה, זה נכון?...
צילמתי גם את הכתובת שמעל שער הכניסה כמובן...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

וכשלבני צריך אספרסו שום דבר לא יעצור אותו...
משם החלטתי לחזור קצת לציביליזציה !...
החום הרג אותי (אני ממש לא איש של קיץ) והייתי חייב לנשום קצת אויר מזגנים צלול ויבש....
שמתי פעמי לעבר פרוייקט ממילא היפהיפה שהולך ומסתיים ממש מעבר לצומת ממזרח למתחם בית העלמין, המתנה ממושכת ליד מעבר החצייה (עד היום לא הבנתי את ההגיון שמאחורי הסדר של הרמזורים בעיר הזאת)...
והנה הכניסה למתחם:

המתחם הזה פשוט יפהיפה בעיני !
שילוב מדהים ומושקע בין ישן לחדש, עתיק למודרני...
חנויות מותגים בבנינים משוחזרים/משומרים כשעל חלקם עדיין מסומנות וממוספרות האבנים כחלק מתהליך ועבודת השימור במקום, למרות שיהיו כאן בטח אשר יחלקו עלי, אני אהבתי !

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אחת התחנות בהן שהה הרצל בעת ביקורו בארץ הנה הבית הזה אשר משמש היום כחנות ספרים גדולה של רשת "סטימצקי", הרשת דאגה להנציח את סיפורו של המקום וכן יש שם שילוט מטעם עריית ירושלים, מכובד מאוד !

משם, לאחר ששתיתי ונהניתי מהמזגן והתוצרת המרשימה שבחנות הסיגארים והיין שבמקום ... החלטתי להתחיל לחזור על הציר לכוון הרכב כשהפעם על המדרכה הנגדית שם גיליתי דבר מדהים !

מסתבר שכל הקיר החיצוני והמרהיב שנותר ממלון פלאס עומד באויר !
בחיי שלא ידעתי את זה !
הוא כולו עומד על עמודי פלדה או בטון כשמתחתיו עוברים הפועלים העובדים במקום....
בחי שלא ידעתי י ...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

וקצת סימטאות ושער הכניסה למנזר האחיות רוזרי ("סולו" - מצאתי את השיניים של הדרקון) !....
המרזבים, המעקות, מבודדי החשמל הישנים...איזה עושר ויופי....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

וכבר קפצתי לבקר גם בגן הגדול שממול ...
מדשאות ענק, יובלי מים זורמים ואין ספור מנהרות/עתיקות ועורב אחד שכנראה כמוני לא ממש שורד בחום הזה...
המסכן פשוט קרס.
איזה עוף מדהים ופיקח....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נראה שכיסינו את החלק המזרחי ועד אמצע ארכו של הציר הזה כמעט, לא?..

ואני חייב להוסיף משהו...
הסתובבתי במשך כמעט חודש וחצי לאורך הציר הזה במסגרת עבודתי, חשבתי שאני מכיר כבר הכל, ממש הכל, אמנם עתיקות והסטוריה לא ממש היו בראש העניינים אך בכל זאת הייתי בטוח שלא אופתע, חזרתי לשם בעקבות האשכול הזה ומצאתי כל כך הרבה עניין באתרים שלארכו, כל כך הרבה סקרנות ורצון למצא עוד ועוד שזה פשוט הדהים אותי !

אני אוהב את השיטה הזאת...

למדתי המון !

תודה.

יאללה - שנמשיך הלאה?...
ככר צרפת מישהו?...

בפעם הבאה אני מחביא לכם שם פתקים לאורך הציר...

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 03-06-2009 בשעה 23:34.
ישן 06-06-2009, 14:31
  irir irir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
הציר שלנו במפות
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ארדיכל שמתחילה ב "או קיי"

מסתבר שחלק מהציר היה הדרך מהעיר העתיקה אל עמק המצלבה והמנזר שבו.

במפת

Ordnance survey 1864

מיתוך הספר צילומי ירושלים הראשונים העיר החדשה. הוצאת אריאל 1979. עורך אלי שילר.

באמצע הצד הימני של המפה, רואים את המבנים של מגרש הרוסים ומתחת ככר צה"ל של היום. משם ממשיכים במפה לכוון שמאלה ולמטה, לאורך רחוב שלמה המלך של היום. משם ממשיכים לרחוב אגרון של היום ורואים את בריכת ממילא. משם לכיכר צרפת. שימו לב: ציר המלך ג'ורג' – קרן היסוד איננו קיים עדיין. במקום שכיום הכיכר, נמצא רק מזלג דרכים שמתפצל לשניים. חלק אחד לכוון דרך עזה, כלפי שמאל ולמטה ( מיד לאחר מכן, מדרך עזה יורד ציר ישר כלפי מטה. כפי הנראה רחוב בלפור). חלק שני ממשיך לכוון שמאל המפה לאורך רחוב רמב"ן. משם שמגיעים למזלג נוסף היורד למנזר המצלבה אשר בצד הימני של המפה. המזלג הזה הוא פחות או יותר מיקום הקצה של דרך רופין, שבמפה לא קיים עדיין.

מפות נוספות בהן ניתן לראות את הציר. כדי לראות טוב יותר יש לדקור את המפה המוצגת, בעזרת העכבר.

1886

1894

1925 שימו לב שבמפה זו כבר מופיע רחוב המלך גיאורג 5 לכל ארכו לפני שחלקו הדרומי שונה לרחוב קרן היסוד. ורחוב זה חותך את הציר שלנו.

אפשר לראות מפות נוספות של ירושלים כאן

נערך לאחרונה ע"י irir בתאריך 06-06-2009 בשעה 14:50.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:27

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר