לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-05-2009, 23:53
  y_young y_young אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.07
הגיע בחור לדירה שלי ושאל על תוכנות לא חוקיות!

שלום לכולם,

שאלה שמאוד מטרידה אותי,
היום בצהריים הגיע בחור(בן 35 בערך) לדירה שלי ואמר "הגעתי בקשר לתוכנות".
לא הבנתי על מה הוא מדבר אז שאלתי אותו על מה הוא מדבר והוא דיבר בבירבורים(למרות שהיה נראה איש רציני) "אתה יודע על מה אני מדבר" "קיבלנו תלונה עליך על תוכנות" שאלתי אותו מי הוא ואת מי הוא מייצג והוא לא ענה. אמרתי לו שאני אדם פרטי,סטודנט להנדסת חשמל, שגר בשכירות ואין לי שום תוכנה לא חוקית.
הוא אמר לי שהוא יחזור עם שוטרים ולא נתן יותר פרטים.

עכשיו אני מאוד מודאג, הוא לא נתן ממש פרטים יכול להיות שהוא סתם איזה גנב שמחפש דירה לפרק?
מצד שני, יש סיכוי שככה יבואו וישלחו שוטרים לבית שלי לחפש תוכנות לא חוקיות?

חוקים?משהו? ככה סתם?
יש בחור שעבדתי איתו בעבר על כתיבת חומרים לאלבום שלו(בין השאר אני מוזיקאי) ואחרי שהוא התחיל לעשות לי תרגילים אמרתי לו שאני לא מאשר לו להשתמש בשירים שכתבתי ומאז(במיוחד לאחרונה) הוא מטריד אותי, מאיים ומקלל, אבל מיזה לבין שליחת BSA או אלוהים יודע מה??
ושוב אין לי תוכנות לא חוקיות, היה לי אולפן הקלטות ביתי ופירקתי אותו כשעברתי דירה לפני חצי שנה.

מה אתם אומרים?
זה חוקי להטריד אדם פרטי? ואין לי שום דבר מסחרי או מיקצועי בבית...
כל אדם יכול להתלונן לBSA(בהנחה שזה הם) ולשלוח לכל אזרח תמים שוטר עם צו חיפוש לביתו?

מאוד מוזר לי כל הקטע הזה, אם למישהו יש מידע או כל דבר אחר אני אשמח לשמוע!

המון תודה...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-05-2009, 00:24
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי y_young שמתחילה ב "הגיע בחור לדירה שלי ושאל על תוכנות לא חוקיות!"

תיאורתית - הכל אפשרי.
בתאכלס - ל BSA אין שום עניין לבוא לאנשים פרטיים הביתה ולמצוא שהם פרצו העתק של Winrar, או שהם משתמשים בגרסא לא חוקית של windows.
BSA בודקים רשיונות תוכנה של בתי-עסק... אין לאף אחד את המשאבים לבוא ולטרוח לחפש אצל אזרחים.
זאת אומרת, תיאורתית, אפשר שיגיעו אליך הביתה, אבל גם במקרה הזה אני מתאר לעצמי שזה יהיה בעקבות השמשת מחשב עבודה (מטעם העבודה) אצלך בבית (נגיד, מחשב נייד או אפילו PC).

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3248671,00.html

אני לא שמעתי על אף אחד ש BSA באו לבקר אצלו, ואני מכיר לא איש אחד ולא שני אנשים שברשותם מחשבי PC או מחשבים ניידים.
אם אתה עסק, תמיד כדאי לרכוש תוכנה ולתעד בצורה מסודרת את הרכישה (חשבוניות, דיסקי מקור שמורים וכו' [מומלץ תמיד לבצע צריבה ולהתקין מעותק צרוב ולא מהמקור כדי שהנ"ל יהיה שמור בבטחה במקום ידוע]).

ישן 29-05-2009, 06:51

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי y_young שמתחילה ב "הגיע בחור לדירה שלי ושאל על תוכנות לא חוקיות!"

אז זהו שאני באמת לא עובד בשנתיים האחרונות, אני סטודנט להנדסת חשמל ולא ממש היה לי זמן לעבוד בשנתיים הראשונות לתואר, ככה שאין לי קשר לעסק או מחשבים מעסק על שלל תוכנותיהם.

לדעתי פשוט מישהו שיקר עליי, ניסה לדפוק אותי ולעשות לי בעיות.

הבעיה שהבחור לא ממש הסביר את עצמו וכאשר אמרתי לו שאני אדם פרטי ושאין לי שום תוכנה לא חוקית הוא פשוט סירב לומר לי מאיפה הוא ואמר שיחזור עם משטרה. הוא מיהר להיכנס למזדה 3 שלו ונסע.

זה לא מצב נעים!
יש עוד גורמים חוץ מ BSA שעושים בדיקות כאלה?
הבדיקות בדרך כלל נעשות בבתי עסק - שופטים מאשרים צו חיפוש בבתים פרטיים על בסיס הלשנה אנונימית?

מעצבן אותי המצב הזה, אני מרגיש כמו בסרט קונספירציה הולוודי...
ישן 29-05-2009, 07:23

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי cadillac שמתחילה ב "אם אין לך תוכנות לא חוקיות, למה אתה דואג ??"

על המחשב של חברה שלי מותקן windows ואין לה מושג איך הוא הגיע(בישבילה זה סיפור החסידה בגירסת XP) ככה שאם הם רוצים הם יכולים למצא(כמו אצל 95% מאזרחי המדינה) משהו לא חוקי.

יפתח לי תיק פלילי, אני אשב בכלא ואקבל קנס של 100000$!

עד שיעבור זעם?
ומתי זה?
אף אחד לא יכול להבטיח לי שעוד יומיים/חודש/חצי שנה לא יופיעו לי שוטרים בדירה...

מה אני יכול לעשות?

אני בכלל לא יודע מי שלח אותו! אם הייתי יודע הייתי יכול לקבל לפחות מידע על מה התלונה ומה בכלל הקשר שלי לאיזשהו סוג של "עסק" כבר שנתיים אני סטודנט, חי על חסכונות!

אבל אני לא יודע כלום וזה גומר אותי!
מחר אני יכול לשבת באיזה בית מעצר כי מישהו עשה עלי קטע(מה אני אגיד מאוד מצחיק!)???

מספיק ימצאו WINRAR ואני גמור! זה לא חוקי(הורדתי פאצ')...
ישן 29-05-2009, 12:16
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי y_young שמתחילה ב "[font=Verdana]על המחשב של..."

תקשיב, נשמה...
קודם כל, תרגע...
הסיכוי שבאמת מישהו בא אליך כדי לחפש חומר לא חוקי הוא אפסי.
רוב הסיכויים שמישהו מנסה לעבוד עליך או סתם לשגע אותך. האם אותו בחור שהגיע אליך הציג תעודה מזהה כלשהי? האם ראית את שמו? האם אתה יכול לברר במשטרה מי הוא, או להתקשר ל BSA ולשאול אותם האם הבחור עובד שלהם?

כמו שאמרתי, המשטרה ו BSA לא יבזבזו את הזמן שלהם על מחשבים פרטיים. בקושי לעסקים הם מגיעים וגם ככה יש להם מלא כאב ראש. במגזר הפרטי - אף אחד לא מעניין.
כמו שאמרת, ל 95% מהמגזר הפרטי, יש תוכנות לא חוקיות... זה ידוע וזו לא הבעיה של BSA... הבעיה של BSA היא המגזר העסקי, שם אנשים מרוויחים כסף ע"י שימוש בתוכנות הללו, בניגוד למגזר הפרטי שפשוט נהנה מהן לשימושיו הפרטיים היומיומיים (לא שאני מצדיק גניבת תוכנה במגזר הפרטי, אבל ככה זה).

ישן 31-05-2009, 00:49
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
תפנה למחלקת הבטחון בBSA בעילום שם (לדוגמא ממספר חסום)

ותשאל בנימוס ויפה האם יכול להיות שנציג שלהם עשה ככה וככה - יש סיכוי לא רע שאחרי שיעבירו אותך כמה פעמים, יעלה מישהו שיגיד שהוא ראש מחלקת ככה וככה ושכל יום הוא מקבל 20 תלונות כאלה, אבל האנשים שלהם לא עובדים בצורה כזאת.

היה לי לא מזמן מקרה כזה כשלאשתי התקשר מישהו שהזדהה באיש מחלקת בטחון של חברת חשמל ואמר ששנים שלי גונבים לי חשמל, שהעניין בטיפול ורק מיידעים אותי כדי שלא אדאג ושהם יחזירו לי גם כסף. האיש נתן את שמו ואמר שלבירור אפשר להתקשר ל"צוות 2" במחלקת הבטחון וכו'. כמובן שאיך ששמעתי על זה התקשרתי, וכמובן שראש מחלקת הבטחון אמר לי שלא היה ולא נברא (נציגי אכיפת חוק לא אמורים להתנהג כמו גנגסטרים שבאים לגבות דמי חסות) ושכל יום הוא נתקל בעשרות סיפורים כאלה, ושהם כיסויי של כל מיני חוקרים פרטיים שאו שמחפשים מישהו שיתן להם טיפים על הנעקב, או שסתם רוצים להרוס למישהו את החיים בגלל הלוואות שוק אפור וכל מיני דברים כאלה.

כלל ברזל שצריך לזכור, ולעצור ולחשוב עליו בכל פעם שפונים אליך מי שלכאורה אמור לייצג את החוק או מוסד פיננסי: הנציגים הכשרים לא אמורים לבקש ממך שום פרט, או אישור למשהו מרצונך החופשי: לא קוד סודי, לא אישור כניסה ללא צו (כאשר לא מדובר על אירוע מתגלגל) ולא שום פרט טריוויאלי לצורך אימות כאשר הם אלה שפנו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:33

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר