לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה -- ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶ -- -- ברוכים הבאים לפורום גורמה -- -- אנא קיראו את דבר מנהלי הפורום -- -- שימו לב !!! רשימת הקישורים השימושיים של פורום גורמה מתעדכנת מפעם לפעם -- -- אשכול האירועים הקולינריים מחכה לעידכונים שלכם !!! -- חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > אוכל, מסעדות ומתכונים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-06-2009, 14:12
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
מסעדת ,רוטיסרי מרקט" בתל-אביב

מסעדת "רוטיסרי מרקט" בתל-אביב

למה והיכן?

למה? כי הבת שלי שמעה שכדאי. באחד האמשים האחרונים, הצליחה ביתי לשכנעני, שמכיוון שממילא היינו בסביבות העיר הגדולה, נקפוץ לשם לארוחת צהריים. אילו באמת היינו יכולים לקפוץ, במובן הפשוט של המילה, זה היה נחמד. במציאות הסתבכנו בתנועה החד סטרית ההזויה של תל אביב, כאשר אני מוצא את עצמי שוב ושוב בכביש עם מסלול בלעדי לרכב ציבורי, וללא כל אפשרות לברוח, ועוד גרוע מכך – ללא שאני בכלל יודע איך הגעתי לשם. לאחר מסע ארוך ומעצבן, הגענו לסמטה שכוחת האל שבה שוכנת המסעדה. חנייה – אין! יש כחול לבן בלבד, אך אמרו לנו שגם הפקחים לא מצליחים להגיע לשם, אז זה בסדר........

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מה?

מסעדונת עם תפאורה סמלית של שלושה ארגזי כאילו ירקות התלויים על הקיר. למה? לא ברור. אולי בגלל סמיכות המקום לאחורי שוק הכרמל? השעה הייתה שלוש, והשמש הכתה היישר ביושבי המסעדה. ניסיתי לשנות כיוון ואז סונוורתי מהשמש שהשתקפה בשולחנות הפורמייקה ומהדלפק. אין מנוחה לייגע....

הנוף המלבב הנשקף מבעד לחלון הראווה שהוא חזית המסעדה כולל גדר פח של אתר בניה שמעבר לכביש, וכן שלט אזהרה על אתר בניה החוזר על עצמו מדי חמישה מטרים. זהו. זה כל הנוף. אני מניח שבעתיד הרחוק יותר יפרקו את הגדר, ואז יוכלו באי המקום לראות ממש מקרוב את אחורי הבניין שהולך ונבנה לו.

איך?

נגשה אלינו מלצרית שנשלפה היישר מעבודת ניקוי חלונות. ניגבה את מצחה בידה והושיטה לנו תפריטים. המבחר לא גדול. היות וביתי שמעה טובות על הבשרים, החלטנו לנסות את אלה. יש בתפריט גם כמה דגים. לא הרבה.

הגיעו שתי לחמניות טריות. זה כל מה שיש לי להגדי עליהן.

הזמנו סטייק וספיר ריבס.

הסטייק תואר בתפריט כסטייק אנטרקוט משוטח, מטוגן בחמאת שום. הייתי צריך לחשוד כבר אז.....

הסטייק שהובא לביתי היה דק, אך כנראה לא משוטח אלא פשוט פרוס דק. פחות מסנטימטר! אני גם לא בטוח שזה היה בדיוק אנטרקוט. אחרי הטעימה הראשונה – התכרכמו פניה של בתי. טעמתי בעצמי. אז ככה: סטייק דק אי אפשר לצלות כמו שצריך! מה שקבלנו לא היה סטייק צרוב מבחוץ ורך מבפנים, אלא בשר חסר טעם שבושל למחצה! אם אתה מנסה לטגן בחמאה, אתה צריך להגיע לאותו איזון עדין שבין לא לשרוף את החמאה, לבין לחרוך היטב את הבשר. זה קשה. קשה מאד, כי מה שקרה כאן הוא שהמחבת לא היה לוהט כדי שהחמאה לא תישרף, ואז הבשר הגיר ממיציו והתבשל בהם. לשום – לא היה שום זכר, ומוטב שכך כי ניסיון להוסיף שום למחבת היה מן הסתם גורם לו להישרף. בהערת סוגריים אציין שלבעיה הזו מספר פתרונות: האחד – אל תהיה פלצן בנוסח "סטייק משוטח וגו'" אלא פרוס סטייק כמו שצריך! השני – אל תשתמש בחמאה אלה בחמאה מזוככת (GHEE) – היא סובלת חום הרבה יותר גבוה מחמאה. השלישי – אם בטעם חמאה חשקה נפשך – הכן חמאה מטוגנת (BEURRE BLONDE) תבל אותה בשום אחרי ההורדה מן האש, והוסף אותה לסטייק שצרבת לחוד על מחבת פסים עם טיפה שמן זית. על כל אלה, הטבח המקומי כנראה לא שמע. ניסיתי לפלפל את הסטייק על מנת לראות אם זה גורע מקצת מן התפלות שלו. הפלפל היה מאובן. חבטות לא עזרו. לבקש פלפליה מן הסוג הגורס את הפלפל גריסה טרייה – לא העזתי לבקש........

ליד ה"סטייק" הוגשה צלוחית עם פירה תפוחי אדמה מקושט בקצת עשבי תיבול. הפירה היה מימי, חף מכל מגע של חמאה, שמנת מתוקה או כל דבר שיעניק לו טעם. הוא גם היה פושר.

עבדכם הנאמן הזמין ספייר ריבס. הגיעו ארבע צלעות שסודרו ביד אמן בצורת פירמידה על גבי התוספת. הבשר היה בסדר. בשר רך מתובל בסירופ מייפל וצלוי טוב. לדעתי – מגע קל של חומץ בלסמי ו/או פלפלת חריפה, היה משדרג את הטעם בקלות. ארבע צלעות – זה אולי מקובל, אך במקומות אחרים בהם אכלתי מנה זו, היא הייתה נדיבה יותר. התוספת הייתה תערובת לא הומוגנית של תפוחי אדמה קטנים מבושלים בקליפתם, שניצלו קלות יחד עם ירקות אחרים. היו שם גזרים, פרוסות קישוא ובצל, שלא הרוויחו כלום מהצלייה פרט לייבוש שאינו במקומו.

בתי שהתאכזבה מן הסטייק טעמה מן הצלעות, והחליטה שגם היא רוצה. המלצרית, בינתיים חזרה לעבודות הניקיון במרחק של כמטר מאיתנו. אני מניח שהמרחק הרב הזה הפריע לה לשמוע את בקשותינו למנה נוספת, ולקנקן מים קרים. בסופו של דבר ניגשה אלינו מלצרית אחרת שלשם שינוי הייתה נחמדה מאד. היא הציעה מייד להחליף את המנה, אך היות ומחציתה נאכלה (מה שמלמד משהו על גדלה...) וויתרתי על ההחלפה ופשוט הזמנתי עוד צלעות.

למה איבדתי את תאבוני באמצע הארוחה?

למסעדה נכנסה נערה עם כלב קשור לרצועה. המלצרית (זו מהחלונות) שיחקה עם הכלב שנראה ידידותי מאד, וליקק את ידיה ואת פניה. לא ראיתי שהגברת הולכת להתרחץ אחרי זה, ולמזלה, לא ניגשה יותר לשולחננו. במחשבה שנייה – גם אחרי שהתעסקה בניקיונות, לא ראיתי שטרחה לרחוץ ידיים.......

בשלב זה הגעתי לרוויה מן החוויה, שילמתי את החשבון והתחלתי ללכת לעבר המכונית שלי. בתי קראה לי לחזור. כנראה שהמצלמה שבה תיעדה את הארוחה נקלטה בעיני בעל הבית, כי הלז קרא לה לחזור והגיש לה, על חשבון הבית, קינוח. הקינוח הוגש עם שתי כפיות. וויתרתי. לדברי הבת – היה טעים. אם אני מקבל מנה כזאת, אני מבקש מהמלצרית להביא לי גם זכוכית מגדלת ופינצטה, בוודאי לא שתי כפיות.

האם נחזור לשם?

מה אתם חושבים?

נערך לאחרונה ע"י DZZ בתאריך 01-06-2009 בשעה 14:28.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-06-2009, 21:56
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
זה מעניין !.....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "מסעדת ,רוטיסרי מרקט" בתל-אביב"

בדרך כלל לפני שאני קורא את המלל המצורף לביקורות, אני נוהג להתבונן בתמונות...
מן הרגל שכזה.
אני חייב להודות ולציין שהיו שתי תמונות שלכדו את תשומת ליבי והן של הסטייק שמשום מה היה נראה לי מאוד חיוור, אפעס...חולה משהו....
ומיד לאחריו הפירה שהיה נראה לי ממש כפי שתיארת אותו, מימי וחסר אופי !
אני רואה שלא טעיתי .

יש עוד דבר שממש מוציא אותי מדעתי וזו התופעה הכל כך מרגיזה של להכנס לבית קפה או מסעדה עם כלב !
מה קרה?
מה הסיפור הזה?...
סוג של מאגניביות כזאת?
נסיון לקבל קצת תשומת לב מהסביבה?
למה לעזאזל אני צריך לשבת במסעדה ולסבול כלב שמרחרח לי את המכנסים או השולחן (בפעם היחידה שזה קרה לי זה לא ממש נגמר טוב)....
או לחליפין את הנביחות שפתאום בא לו לנבוח....

זה כל כך מעצבן אותי !

תודה על הביקורת !
ישן 31-07-2009, 14:43
  illi illi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.03
צודק מר לבני באבחנתו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "מסעדת ,רוטיסרי מרקט" בתל-אביב"

אהלן

צודק מר לבני באבחנתו את מצב הסטייק בצלחת, נראה כמו יתום שנעזב (בתרגום הביטוי מאידיש) . נאבאך .
העיפו אותו לצלחת וכמו שהוא לשולחן. והפירה? הפירה של איכילוב נראה טוב יותר .
לי יש כלל אחד, לא יכולה ליהיות מסעדת בשרים איכותית בצמוד לשוק . רק מסעדה עממית טובה יותר או טובה פחות, מקום שאתה בא לאכול ולשבוע ולא להתענג על האוכל וזו מתיימרת ליהיות מסעדה "פלצנית" מבלי שיהיה לה על מה .ולראייה, המלצרית ניגשה מהחלון לשולחן תוך ניגוב מיצחה. האוירה של השוק "נספגת" במסעדה.
קראתי האשכול על "האגס 1 " במחנה יהודה , לא נראה לי, לפני שביקרתי בה, שיש לה יומרות כמו התל אביבית אבל היא טובה יותר ממנה. חבל שהתפריט בה מבוסס על מנות ראשונות ותבשילים ללא בשר.

מכל מקום, אני לא מוותר על מסעדת "המשפחה" ביפו .

בברכה

illi
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:34

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר