לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-06-2009, 11:13
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
הודהמתי! ואני חייב לשתף ולהלל את אובונטו

היי...
היום, למען האמת דיי עכשיו, חיברתי מתאם בלוטות' שיש לי כשנתיים.
המתאם בלוטות' הזה עשה לי הרבה בעיות כשניסיתי להתקין אותו על XP או VISTA, והוא אף פעם לא עבד כשורה.

חיברתי אותו למחשב (עם אובונטו), ומתוך הרגל חיכיתי שיעלה לי מנהל התקנים או משהו...
אבל לא עלה. הסתכלתי על ה- tray, ושם אני רואה אייקון של BT .
מיד לחצתי עליו והוא זיהה את הטלפון שלי והמחשב הנייד...
לא הייתי צריך להתקין שום תוכנה של סינכרון ושום דבר - זה הכל נעשה אוטומטי!
אני התחלתי לסייר בתוך הטלפון הסלולרי שלי.
בווינדווס, עד שהייתי מגיע לשלב הזה הייתי עובר הרבה מאוד דקות ואפילו שעות של עצבים והתעסקויות, ואפילו הייתי צריך לבקש עזרה כמה פעמים בפורומים.
כאן זה זיהה אוטומטי!

כל הכבוד ללינוקס
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-06-2009, 16:23
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
אובונטו
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "רק שזה לא ממש קשור לאובונטו..."

שימי, הייתרון הגדול של אובונטו למשתמשי חלונות לשעבר הוא העובדה שמי שאירגן את ההפצה הזו תיכנן אותה בדיוק אליהם.

יש לאובונטו כמה דברים שגורמים למשתמש יוניקס מצוי להזיע (מה זה sudo חופשי ככה לכל דבר ?!)
אבל למי שעבר מחלונות הכל נמצא כמעט איפה שהוא היה רגיל לחפש אותו
וגם עובד קצת יותר טוב
(סתם לדוגמא, הגדרת איזור הזמן ומזג האויר המקומי)

אני יודע שאתה לא אוהב את ההפצה הזו.
אבל אם תחשוב על משתמשים רגילים שרק רוצים מחשב שעובד כדי לעשות פעולות יומיומיות
(ולא להריץ שרתי APACHE או מסדי נתונים)
אובונטו מספק את הסחורה בחבילה חומה וחביבה.

(אגב, נסה את הגירסה האחרונה, 9.04, אשמח לשמוע מה דעתך עליה)
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 03-06-2009, 06:24
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

Follow me...
טוב...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אני לא מוכן לנסות את "הגירסא..."

לגבי האיטיות, גם אני שמתי לב לזה (אני עובד עם עוד כמה הפצות)
למרות שהם ניסו לשפר קצת

למשל:

ציטוט:
Boot performance

A number of improvements to the Ubuntu start-up process bring significantly improved boot performance to Ubuntu 9.04 Beta. Please open bugs if you experience any degradation, and tag them with boot-performance.

עוד פרטים: https://wiki.ubuntu.com/JauntyJacka...chnicalOverview

אבל

עדיין נראה לי, שלמשתמש ביתי שמעוניין בגלישה באינטרנט, עבודה עם מסמכים וקצת צפיה בסרטים
ההפצה הזו נוחה וקלה.
כי למרות האיטיות היא עדיין מהירה פי כמה מחלונות
ויותר ידידותית למשתמש מהרבה הפצות אחרות.

נערך לאחרונה ע"י המממ בתאריך 03-06-2009 בשעה 06:41. סיבה: תיקון קישור ותצוגה
ישן 03-06-2009, 06:35
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "טוב..."

לא יודע איך זה באובונטו, המערכת שלי עושה boot רק אחרי שמכבים אותה, לא צריך להפעיל סתם מחדש (אולי באובונטו זה אחרת...) - והיא פועלת חודשים רבים ללא אתחול. למעשה, אתחולים זה תוצר של הפסקות חשמל... אז זמן האתחול (גם אם אצלי הוא ארוך יותר - ואני בספק...) - מעניין כקליפת השום.

מבחינתי שה boot יהיה עשרים דקות גם - מה שחשוב זה מהירות העבודה של המערכת. לחסוך 10 שניות בעליה חד פעמית פעמיים בכמה חודשים, מול לבזבז אותן במהלך עבודה כל שעה ושעה - ברור מה עדיף. אובונטו לא מהירה מחלונות, בטח שלא פי כמה. אם אני אגזים, אני אגיד שהן מהירות באותה מידה. גם הבאגים באותה מידה.

הבעייה של אובונטו היא בדיוק מה שאמרת - היא מנסה - ומצליחה - להיות חלונות (אם תעשה סקר קטן, תגלה שמי שאוהב את הזוועה שנקראת ויסטה, ומשתמש בלינוקס, הלינוקס שהוא משתמש בו - הוא אובונטו). היא מצליחה להיות חלונות על כך המשתמע מכך (כולל בעיות אחרי עדכונים...). חוץ, כמובן, מהיכולת להריץ תוכנות שמיועדות לחלונות, ששם היא מוגבלת בדיוק כמו כל הפצה אחרת. במילים אחרות, מה עשינו כאן? אפשר להישאר עם חלונות. חינמיות? לא ממש מעניין את הישראלי המצוי, גם את העותק של חלונות שיש לו הוא לא רכש, סביר להניח... כוח של מערכת ההפעלה? אם הוא היה יודע מה הוא עושה (קרי - לא משתמש חלונות מצוי) - הוא לא היה בוחר הפצה שמגבילה אותו כפי שהיא חייבת להגביל בגלל הצורך להידמות לחלונות...

ישן 03-06-2009, 09:21
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

Follow me...
אוקיי
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "את linux-il אתה קורא?..."

בגלל שלמדתי קצת סטטיסטיקה אני יכול לנסות לתקן את ההשערה שלך.
אתה מניח שבגלל שרוב השאלות בפורום הם על אובונטו - כנראה אובונטו בעייתית במיוחד.

אני, לעומת זאת, מניח שבגלל שמאוד קל להתקין אובונטו לצד חלונות (wubi) הרבה משתמשים חדשים בוחרים להתחיל בה את התנסותם בלינוקס.
לעומת זאת מי שכבר יש לו ניסיון ויודע לקרוא קבצי HOW-TO ומריץ Fedora או Debian או SuSE
או אפילו חס וחלילה Free-BSD
לא ממש צריך פורום כזה לשאלות טכניות פשוטות. (איפה נמצא הטרמינל למשל)

אגב, לגבי התקלות בשידרוג, בדקתי גם את זה:
http://www.google.co.il/search?hl=e...nG=Search&meta=

ויש שגיאות גם בשידרוגים של הפצות אחרות
(שים לב שחלק מהקישורים שגוגל החזיר בחיפוש שלך מתייחסים למעבר בין גירסאות ישנות של אובונטו)

הבעיה שאני רואה עכשיו עם אובונטו היא שמאוד קשה לעבור ממנה להפצה אחרת בגלל כל השינויים שנעשו שם.

בכל מקרה, הדיון הזה משאיר אותי בלי הפצה מומלצת למשתמשים חדשים שלא רוצים להתעסק עם קינפוג מסובך או שורות פקודה.

ישן 03-06-2009, 09:42
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

Follow me...
אבל זו בדיוק הבעיה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי kanpachi שמתחילה ב "יש הרבה הפצות מומלצות למתחילים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי kanpachi
היום זה לא ממש בעיה - יש הרבה מדריכים מפורטים לרוב הבעיות הנפוצות

אני לא יודע אם שמת לב, אבל נדמה לי שהגולש alonmore28 התקין אובונטו בלי שום מדריך
והמערכת עלתה ופעלה

כשחיפשתי איך להוסיף מקלדת בעברית לאובונטו - לא הייתי צריך מדריך, זה היה פשוט וקל.

כדי להתקין Windows XP או WIndows 7 לא צריך מדריך
מכניסים את הדיסק לכונן וזהו.

אני חושב שמה שמשתמשי יוניקס לא מבינים זה את הצורך של אנשים שהמחשב ידבר בשפה שלהם
כי הם לא רוצים ללמוד לדבר בשפה שלו.

גם אני חושב שלדעת לדבר בperl עם אנשים אחרים זה ממש נחמד
אבל עדיין רוב האנשים בארץ מעדיפים לדבר בעברית...

ישן 03-06-2009, 10:22

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "אבל זו בדיוק הבעיה"

להוסיף מקלדת בעברית, בהנחה שאתה משתמש ב KDE (כפי שמשתמש שרגיל לחלונות אמור לעשות) היא פעולה שעושים דרך לוח הבקרה של KDE. הממשק דומה להפליא לצורה שבה מוסיפים תמיכה בעברית בחלונות, רק שלא צריך לסמן בשלושה מקומות כמו בחלונות, אלא רק באחד. אלא אם כן אובונטו יצרו ממשק מיוחד להחלפת שפה (למה לעשות את זה? נשמע לי מיותר ביותר...) - ייתכן ונתקלת באותו ממשק בדיוק שתמצא בכל הפצה אחרת בגלובוס.

רצ"ב צילום מסך מה KDE שלי, שהוא vanilla (בג'נטו לא מוסיפים דברים על הפצת המקור...)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לעניות דעתי (ואני יודע שאני משוחד) - הרבה יותר פשוט מאשר להוסיף שפה בויסטה...

ישן 03-06-2009, 09:55
  GreenBerret GreenBerret אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "לא יודע איך זה באובונטו,..."

תראה שימי. אני מבין שיש לך דרישות ממערכת ההפעלה שבה אתה משתמש אבל אתה מגזים, "בסדרי גודל".

ההפצות של אובונטו שיצאו לפני שנה וחצי ויותר באמת לא היו שוות את ההתקנה ואת כאבי הראש, גם לי היו הרבה מאוד בעיות איתן. תקופה לא ארוכה אחרי יציאת גרסה הם היו מסדרים את כל הבעיות. עכשיו הם הצליחו להדביק את הפער וכמות הבאגים פחתה.
אם אתה מתקין הפצה שיצאה אתמול, תתכונן לכמה באגים. לא חוכמה להגיד שהפצה היא חרא על סמך אנשים ששדרגו לגרסה שיצאה יום לפני, או שבועיים לפני ונתקלו בבעיות. מה גם שבאובונטו עדיף להתקין את גרסת הLTS ולא את הגרסאות של אוקטובר, בדיוק מאותה סיבה.

הגרסאות הנוכחיות הרבה יותר טובות ואפשר להשתמש בהם כמו בנאדם עם הרבה פחות באגים.
היא יותר איטית, אבל זה לא משהו שאתה לא יכול לשלוט בו עם קצת אופטימיזציה.

לכל הפצה יש את היתרונות והחסרונות שלה. גם בג'נטו (אני מקווה שאני לא נוגע בנקודה רגישה) לקח לי קצת זמן להיפטר מכל מיני Circular Dependencies וגם אני נתקלתי בבאגים. אולי אם הייתי מנסה את ארצ' הדברים היו נפתרים יותר בקלות - אני לא יודע.

לגבי כמות השאלות הגדולה יחסית של אובונטו. יכול להיות שפשוט יותר אנשים משתמשים באובונטו? או שאלו אנשים שעדיין לא יודעים מה זה RTFM... כי הם בדיוק עברו מווינדוס?
ולגבי זמן הבוט. מה עם מחשבים ניידים? זה לא יתרון בשבילם?

בכל מקרה, אני לא מבין מאיפה הסלידה העצומה הזו מאובונטו.
ישן 03-06-2009, 10:18

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי GreenBerret שמתחילה ב "תראה שימי. אני מבין שיש לך..."

פשוט משום שהיא מייצרת לי עבודה. הם לא עושים כלום לפי הסטנדרט. אנשים מתקינים את זה כי "זה טוב", ואז "שימי, אני לא מצליח להפעיל את תוכנות X, Y, Z שעבדו לי עד היום ברדהט - בוא לסדר לי אתה מבין בלינוקס" (רק שאובונטו היא לא לינוקס כפי שאתה מצפה מהפצת לינוקס להיות). ועוד מדובר באנשים עם רקע בלינוקס. זה למה.

ג'נטו בפירוש לא נועדה לחובבי חלונות, וגם לא המלצתי עליה לחובבי חלונות. יש עוד הרבה באמצע בין ג'נטו לבין אובונטו...

כמו כן, אני לא מסכים איתך לגבי טענות הבאגים. בהפצה שמכריזה על עצמה שהיא הוציאה גירסא "יציבה" - משתמש אמור להיות מסוגל לעבוד. זה לינוקס - לא אקסצ'יינג' 2007 !!!

ישן 03-06-2009, 10:58
  GreenBerret GreenBerret אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "פשוט משום שהיא מייצרת לי..."

אז תגיד להם לקרוא ולחפש. אם כל הזמן תפתור לאנשים את הבעיות, אז הם לא יפסיקו לשאול אותך ואז תשנא עוד יותר את ההפצה.

תפתח את הלינקים שנתת בעמוד בגוגל. בראשון בכלל היה חסר לו צבע במדפסת. בשני (מאותו אתר) זה בכלל לא קשור להפצה, אלא למתחזק של החבילה הזו שכנראה שכח להוסיף סקריפט של התאמה.
השלישי נראה כמו חוסר תאימות של דרייברים. והרביעי בכלל מלפני 5 גרסאות.

לי יש סלידה מרדהט מהחוסר המטורף שיש שם בחבילות זמינות. יצא לי לא מעט פעמים להתקין דברים מהמקור וזה יצר לי כל כך הרבה בעיות בשלבים מאוחרים יותר. באובונטו/דביאן אף פעם לא התקנתי כלום מהמקור - לא יצא לי להיתקל במשהו שהייתי צריך ולא היה זמין כחבילה.

ולגבי דביאן. תשתמש בטסטינג ויהיו לך בעיות. תשתמש בגרסה היציבה ויהיה לך מאוד קשה למצוא באגים.
אז נכון, הם לא כל כך עוקבים אחרי ה LSB. אבל מצד שני הדברים עובדים.

כל הפצה מתאימה לצרכים מסויימים. לא הכל מתאים להכל. ואני לא מסכים שאובונטו היא חרא. לא נתקלתי אף פעם בבאג שהדברים פשוט לא עובדים, בסופו של דבר זה משהו שאני הייתי אשם בו כי לא קראתי את התיעוד כמו שצריך.

עריכה: גם אני פעם התרחקתי מאובונטו/דביאן. אבל למדתי לאהוב ואני מרגיש שהתפוקה שלי הרבה יותר גבוהה.

נערך לאחרונה ע"י GreenBerret בתאריך 03-06-2009 בשעה 11:01.
ישן 05-07-2009, 10:49
  פלוני_1 פלוני_1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי borsood שמתחילה ב "אין הבדל מהותי בין ההפצות..."

טוב לאחר התנסות באובונטו ובסנטוס, אני חייב לומר שאיך שזה נראה עכשיו, למשתמש הביתי אין תחליף לחלונות של מיקרוסופט, לפחות לא מהצד של לינוקס, אולי MAC.

ההתקנה הראשונה הייתה של CENTOS במחשב שלי, לאחר קריאת מדריך קצר והרבה נסיון ממקום אחר (SSH) הבנתי איך לתפעל את המערכת כרצוני, להתקין תוכנות על ידי שימוש בטרמינל ולהתלהב מזה שלראשונה אני משתמש בלינוקס במחשב, תוך כדי עבודה הייתה חסרה לי מאוד הגמישות בהפעלת חלונות ועצבים על כך שכל דבר קטן זה בעצם סיפור גדול.

ההתקנה השניה הייתה של אובונטו במחשב של אחותי, בחורה עובדת בת 30 שמשתמשת במחשב הנייד שלה למסמכים, אימייל, אינטרנט ושמיעת מוזיקה בלבד.
לאחר הסבר קצר מדוע לשימושים שלה עדיף לינוקס על חלונות וכל הטיעונים הרגילים שבלינוקס אין וירוסים ושלינוקס לא תחנוק את המעבד המקרטע שלה היא כבר לא יכלה לחכות ש"אשדרג" לה את המחשב.
3 שעות לאחר מכן, לאחר יסורים גדולים מצידה לעדכן את דפדפן פיירפוקס לגרסה החדשה ללא הצלחה, כבר לא היה זכר לשום מערכת הפעלה בשם לינוקס במחשבה והלוגו של מיקרוסופט שוב ניצב בגאון בכל הפעלה מחדש של המערכת.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 05-07-2009, 14:02
צלמית המשתמש של Zed3
  Zed3 Zed3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.11.05
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי GreenBerret שמתחילה ב "מה בדיוק עובד לאט..."

הכוונה באיטיות היא כמובן יחסית לשאר ההפצות.
אין מה לעשות, ככל שתיצור מערכת הפעלה כללית יותר, כך תיאלץ להוסיף מודולים. זו אחת הסיבות לאיטיות המחרידה בחלונות. מסתובבות ברשת שלל גרסאות "מהונדסות" בהן הוסרו רכיבים רבים והן מהירות פי כמה ממערכת הפעלה סטנדרטית.
גם אני נגד שיטת התמחור של חלונות וחושב שהמחירים הם מוגזמים לחלוטין.
בזמנו (Red Hat 6) לינוקס היה לא ישים מבחינתי וכאשר ניסיתי שוב להשתמש בלינוקס גיליתי שאין תמיכה כאמור בחבילה של אדובי או במוצרים אחרים בהם היה לי שימוש קבוע.

עריכה:
במונח פתרון קסם התכוונתי למערכת הפעלה אחת שתתאים למשתמש הביתי הממוצע וכן למשתמש כבד ולא לסרקזם או רמיזה כלשהי. אני קורא למערכת כזו פתרון קסם כיוון שלדעתי היא לא קיימת, מהסיבות לעיל

נערך לאחרונה ע"י Zed3 בתאריך 05-07-2009 בשעה 14:12.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:38

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר