לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום עיצוב גרפי! וזה וזה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > גרפיקה, ציור ותלת-מימד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-06-2009, 01:20
  nox2 nox2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי liorbm שמתחילה ב "כמה לדעתם אני צריך לדרוש על העבודות האלו?"

היי ליאור...
לגבי תמחור של עבודות בעתיד...
אין נוסחה מושלמת שאתה יכול להגיד על שלט המחיר הוא כזה וכזה על פלייר כך וכך וכרטיס ביקור הוא במחיר ההוא והנ"ל
אבל אני כן אוכל לעזור לך לעשות קצת סדר בראש...

אז ככה יש מספר מצבים בדפוס:
א. הגרפיקאי הוא גם בית הדפוס וכל העבודה נעשית דרכו.
ב. הגרפיקאי אחראי על הדפסת העבודה אצל בית דפוס בצד שלישי.
ג. הגרפיקאי מעצב את העבודה ומעביר ללקוח קובץ אותו הוא יוכל להדפיס בבית הדפוס.

עכשיו – קצת רקע...
בית דפוס גובה (וזה לא כולם יש כל מני מחירים תלוי בסוג ההדפסה וסוגי הנייר ואני נותן מחיר דוגמא בלבד אז לא לתפוס אותי במילה... אני רק אגיד
שככה אני משלם על נייר כרומו לא מבריק וכאן אני אסתום...)
נחזור לאיפה שהיינו – בית דפוס גובה 3 שקלים על דף A4 מודפס וכ4 שקלים על דף A3 מודפס חד כיווני כמובן...
אם נשים לב הרי שיותר זול גם ללקוח וגם לבית הדפוס להדפיס על A3 ואם אתה מדפיס בצד שלישי אז עדיף לבקש שידפיסו לך כפולה וכל שתצטרך
לאחר מכן זה לחתוך באמצע עם גליוטינה...

כאשר הגרפיקאי הוא גם בית הדפוס כמובן שהוא ידפיס את זה באותה הצורה בשביל לחסוך לעצמו כסף...

עכשיו גם כשאתה מדפיס בעצמך וגם אם אתה אחראי לקחת את זה לדפוס הלקוח משלם לך את מלוא הסכום ובמידה ויש צד שלישי אתה זה שמשלם
לו את הכסף – הלקוח לא רואה אותו בכלל...

כשתעבוד בתחום בצורה יותר חזקה ותתחיל להכיר את המנגנון המשומן תדע שגם אם חסכת כסף בהדפסה הכפולה הלקוח עדיין משלם עליה ז"א
שעל כל זוג דפים שהלקוח מקבל אתה גובה 6 שקלים ולא 4... מכאן אתה או מרוויח או יכול לתת אחרי זה הנחה...

עקרונית ככל השכמות של ההדפסה יותר גדולה זה עולה פחות כסף, היום בדפוס הדיגיטלי זה לא בדיוק נכון אבל אם אתה מזמין המון הדפסות
יעשו לך הנחה על כמויות גדולות יותר וכשתעבוד עם בתי דפוס באופן סדיר אתה תדע את המחירים של ההדפסות לפי גדלים והכל וככה תוכל לתת
ללקוח הצעת מחיר עוד לפני שהכל מוכן ומודפס.. על העיצוב עצמו – הרי אתה לא עושה את הכל בחינם, נהוג לקחת בין 10 ל25 אחוז מהמחיר
של הדפוס על העיצוב, במידה ואתה גם בית הדפוס שהרי אתה מרוויח גם על זה וגם על זה אבל גם פה אין חוקים רשומים ואתה יכול לגבות כאוות נפשך

תמיד כדאי לפחות להיות זה שעובד מול בית הדפוס ככה התמרון במחירים והעלויות הוא בידך ואתה תוכל לשלוט בכמות הרווח שלך .

זה לגבי דפוס, לגבי שלטים זה עולם שונה לגמרי פה כבר מדובר ברזולוציות אחרות לגמרי ובתנאים ומחירים שונים בהרבה...
שלט כמו שאתה הצגת פה באשכול שיושב על תיבה פלורוסנטית (תאורה אחורית כאילו) ניתן ליצור בכמה וכמה אפשרויות שונות שלכל אחת
יש מחיר אחר ואתה צריך ללכת לסטודיואים שמתמחים בשלטים ולבקש הצעות מחיר ולראות את החומרים בשביל לדעת מה מתאים לאיפה...

יש הדפסה על מדבקה לבנה שמודבקת על פרספקס, מדפקה שקופה על פיברגלאס לבן,
חיתוך צורות וטקסט במדבקות צבעוניות "טפט", הדפסה על נייר אור, הדפסה על שמשונית או שעוונית ועוד...
וזה רק חלק מהדברים לשלטים מוארים, יש שלטי ניאון ויש שלטים ללא תאורה יש מאות סוגים שונים אלפי חומרים ולכל דבר יש מחיר משלו...
וכמובן שוב – הכל תלוי בגודל השלט, גובה תלייה ודרך תלייה – אם זה שלט קיר מעל החנות שלט דגל וכו'... חשמלאי שצריך להעביר נקודת חשמל לתאורה גם הוא עולה כסף...

מקווה שההסבר מובן ועוזר
ושיהיה בהצלחה...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-06-2009, 02:35
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי nox2 שמתחילה ב "[size=2][font="]היי..."

למה שיסבך את עצמו?
שיכין את העיצוב, בDPI הנכון, בגדולים שהלקוח מבקש, יסגור לו תקובץ, אם בא לו - שיביא לו את המקור וסגרנו עניין.

כגרפיקאית פרילאנס, אני לא מסתבכת בענייני הדפוס, פשוט דואגת שזה יהיה איכותי מספיק לדפוס.

כעקרון, יש לך שתי אפשרויות לקחת כסף - לפי שעות או לפי עבודה
כל גרפיקאי זה אינדיבידואלי, יש גרפיקאי שייקח 400 שקל ללוגו, ויש שיקח 1000.
השאלה כמה אתה רוצה להיות יקרן, כמו העבודות שלך נחשבות בשוק, איזה תיק עבודות אתה מציג להם וכד'

עוד משהו, ללקוחות יש קטע כזה שאם אתה מעצב להם משהו, יהיו להם שינוייים, לפעמים הלקוח לא מבקש הרבה, אבל, רוב הפעמים, אם אתה לא מגדיר לו סכום מסויים על כל שינוי, אז הוא יניח שזה חינם וישגע לך את הצורה. לכן, מומלץ להגדיר את זה לפני תחילת העבודה, אם זה שיש לו שלושה שינויים, ומעל זה זה 100 שקל לשינוי, או להגיד לו שא אין לו שינויים, אז הוא מקבל 10% הנחה בסופו של דבר.
אתה צריך לדעת להגדיר לו את הסכום והתנאים מראש.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 04-06-2009, 17:40
  nox2 nox2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.08
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "למה שיסבך את עצמו? שיכין את..."

אהבתי את הרעיון לגבי שינויים..
את האמת אף פעם לא הייתי צריך להגדיר מראש מספר של שינויים כי את כל העבודה אני עושה מול הלקוח...
כשאני נפגש עם לקוח בפעם הראשונה ואנחנו מדברים על העבודה למשל הזמנה לאירוע - אני אתן דוגמא: הזמנה למסיבת סיום של בית ספר...
התלמידים מעלים מופע אפשר לומר מחזמר ולפני כן יש טקס ברכות מטעם בית הספר והעירייה וכל האנשים החשובים(!)..

נפגשתי עם הבמאי שהוא גם במקרה חבר טוב ועם רכזת השכבה המסיימת ונציגת התלמידים, דיברנו על מה הם רוצים שיהיה בהזמה מה היא תשדר
איזה אווירה וכמובן שקיבלתי את השמות והפרטים שאמורים להיות רשומים בה.

את התסריט להצגה קראתי מספר חודשים לפני כן (כמו שאמרתי הבמאי הוא חבר טוב ואני הייתי שליש מקבוצת הביקורת שלו בזמן הכתיבה לכן קיבלתי
את המחזה לפני כן) וחשוב לדעת במה בדיוק מדובר כשאתם מעצבים אווירה.

לאחר שהם סיימו לדבר על כל מה שהם רוצים אני נתתי להם סגירה על הכל ותיאור של מן סקיצה איך אני חושב שזה יראה.. בשלב הזה לוקחים דף
חלק חותכים ומקפלים לגודל שרציתי להמחיש להם וציירתי סקיצה של מה יהיה איפה (הלוגו, הטקסט של ההזמנה עצמה, המשפט שהם בחרו
שיהיה כתוב וכו'...) ובזה הסתיימה הפגישה הראשונה.

כשהייתה סקיצה של הרקע של הכל שלחתי להם סקיצה במייל קיבלתי אישור.
הוספתי בצד החיצוני את הלוגו והטקסט ושלחתי, ביקשו להגדיל קצת כדי שיבלוט יותר וקיבלו.
עבדתי על החלק הפנימי עם הטקסטים ושלחתי, אמרו שהכתב קטן מידיי שהרי הם שולחים את זה אל כל "זקני העיר" והם לא יצליחו לראות ולקרוא...
כל מה שהייתי צריך לעשות זה להגדיל ב2-3 פונקט ולהצמיד לגריד מחדש. שלחתי את הקובץ הסופי לאישור של כולם הם כל כך התלהבו שהלכו
והראו אותו לכל צוות המורים ולהנהלה באותו יום (4 ימים אחרי הפגישה הראשונה) אני מקבל טלפון מהמנהל של בית ספר שאותו לא הכרתי בכלל,
והוא מבקש ממני להוסיף "כרטיס ביקור" שלי מאחורי ההזמנה והוא ממש התעקש ולא היה מוכן להרפות עד שהכנסתי את השם שלי מספר
פלאפון ומייל בחלק האחורי של ההזמנה.

זו לדעתי עבודה נכונה מול לקוח - לתת לו להיות מעורב בכל אחד מהשלבים של העיצוב שירגיש שהוא חלק מזה וגם ככה אחרי זה הוא לא יבוא ביציאה
של תשנה לי פה את כל העיצוב תחליף צבעים תשנה גופן וגודל וכל מני דברים שצריך לעבוד עליהם שעות על גבי שעות בשביל לסגור שוב עבודה.

ולסיפור יש המשך: למה אני לוקח על עצמי את האחריות גם לדפוס... כן - זה גם כי אני בנאדם נחמד, תודה לכם על המחמאה... בית הספר לקח את
הקובץ לבית דפוס, אחד שעובד איתם באופן קבוע ומספק נייר מעטפות ועוד לבית הספר התשובה שהם קיבלו למועד סיום דפוס היא "רק בעוד חודש
הכי מהר 3 שבועות..." זה היה שבועיים לפני המסיבה, הלכו לעוד מקום והוא הדפיס להם סקיצה שנראית כמו הפרצוף של תבחרו לבד מי...
באותו יום אחר הצהריים לקחתי את זה בעצמי לבית דפוס שאני עובד איתו באופן קבוע... למחרת בבוקר אספתי את הכל, 700 הזמנות
חתוכות מסודרות ונקיות באיכות נהדרת וכל מה שנשאר לעשות לכמה תלמידות והרכזת שכבה זה לקפל אותן על הפס שכמובן שסימנתי להן בעיצוב ולשים במעטפה.

תמיד כשאתם רוצים שמשהו יצא ברמה הכי טובה שאפשר - תעשו את זה בעצמכם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:07

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר