לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-06-2009, 20:04
  The Arcane The Arcane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.07
שכן השתלט על חניה מול הבית, האם זה חוקי?

שלום לכולם,

אני רוצה לבקש עצה בנושא, לפני שאנחנו פונים לערוצים פורמליים יותר.

לפני כמה חודשים אדם רכש דירה בבניין מול הבניין שלי. רצוי לציין שהבניין שלו די רחוק, נמצא גבוה יותר מהרחוב (צריך לעלות בגרם מדרגות די ארוך) ויש חניה ענקית מתחתיו, על טרסה. בכל אופן, השכן החדש הזה הביא צבע לבן, רשם את המספר של הרכב שלו על חניה ממש מול הבית שלנו והבריג לוחית "חניה פרטית" לקיר התומך.
במשך כמה חודשים אף אחד לא רצה להתעסק איתו, למרות שכל השכנים חושבים שהוא ממציא את זה. לפני זמן מה, אמא שלי חזרה מהעבודה וגילתה שכל החניות תפוסות, פרט לחניה שכבש השכן החדש. כיוון שלא רצתה לסחוב קניות במעלה הרחוב מחניה אחרת, חנתה במקום המדובר. השכן חסם אותה, וכך התחיל העימות שלנו איתו.
אחרי מספר שיחות טלפון התברר שהוא מאמין בתמים שהחניה נמכרה לו עם הדירה, למרות שבמבט החניה הזאת כלל לא קשורה לבניין שלו (שיש לו מגרש משלו). הוא מאמין כך כיוון שזה היה רשום לו בחוזה שהוא חתם עליו, חוזה שהוכן ע"י עורך דין ולכן בוודאי נכון. יש לציין שבכל תקופת מגורינו בבית הזה, מעולם לא ראינו רכב, של הדייר הקודם לכאורה, מנצל את החניה הזאת כפרטית.
אבא שלי התקשר לעירייה (חיפה, אם זה חשוב) ושם נאמר לו שהחניות המדוברות לא יכולות להיות בבעלות פרטית. נאמר לו שחניה שאין בינה ובין הכביש מדרכה (כמו החניה המדוברת) היא שטח ציבורי ואינה אפשרית למכירה לבעלות פרטית. הסברנו זאת לשכן אך הוא סירב לקבל זאת.
כמה שבועות של שקט, והיום אני חוזר בערב מהלימודים ורואה אותו מצלם את הרכב שלנו, שאמא שלי החנתה שוב בחניה זו מפאת חוסר מקום. שאלתי אותו מה הוא עושה והוא אמר שהוא קורא למשטרה. אחרי כמה דקות הגיע שוטר ואמא שלי יצאה החוצה. השכן הראה את החוזה לשוטר, אמר שהחניה רשומה לו בטאבו ושהכל אושר ע"י עורך דין. השוטר לקח את הצד שלו, והורה לאמא שלי להזיז את הרכב. היא סירבה, אני מניח שהפעם זה היה עקרוני וגם אני הייתי מסרב. השוטר איים לקחת אותה לתחנה אבל "התקפל" אחרי שאמא שלי איימה להתקשר לעורך דין כי אין לו עילה לעצור אותה. כך נגמר הערב.

האם מישהו מבין בדינים של חניה פרטית/ציבורית ויכול לייעץ לנו מה לעשות הלאה? האם יכול להיות שהשכן צודק? ואם הוא לא צודק אך ממשיך להיות עיקש, כיצד ניתן לפעול כדי לקבל את החניה חזרה?

תודה רבה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:30

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר