לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-06-2009, 15:40
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "כלומר - עד דתי אחד זה בסדר, שניים זה כבר יותר מדי ועל מוסיקה בכלל אין מה לדבר."

האם זה משנה הדתיות של הנואמים?

טקס השבעה צבאי כולל נאום של רב, ועוד כמה נואמים - המח"ט, המג"ד, וכו'. תיאורטית (ובחלק מהמקרים גם מעשית) כל הקודקודים הללו יכולים להיות דתיים ואפילו לשבץ בדבריהם קטעים מהמקורות - שזה לגיטימי בדיוק כמו לשבץ בנאום קטעים מנתן יונתן ואלתרמן - אם יש מאגר תרבותי אפשר להשתמש בו ולא חייבים להמציא מחדש, לייבא מחו"ל (לצטט את שייקספיר) או במקרה הרע לצטט קטעים של יאיר לפיד.

אבל, המצב שתואר (שוב - אני יכול להתבסס רק על דברי פותח האשכול, לא הייתי שם) הזכיר נאומים של שלושה רבנים (האם נאומים אלו היו בעלי תוכן דתי מובהק?). זה כבר סתם הפיכה של טקס שנועד לכלל משפחות החיילים לאירוע בעל אופי דתי. אולי קשה ליהודים-אמיתיים-בעיני-עצמם להודות בכך, אבל לא כולם רוצים להשתתף בטקסים דתיים.

כמו כן, המוסיקה המושמעת באירועי השבעה מבוססת בדרך כלל על שירי מורשת יחידתיים (רובם ותיקים, אם כי יש גם שירים חדשים יחסית כמו "כל הזמן צנחן") ושירים עבריים. שוב - לא נכחתי בהשבעה המדוברת של גבעתי, אבל אם הורה הרגיש שיש יותר מידי "שירי מגזר" אולי יש דברים בגו. כאמור - לא רק בדתיים ודרישותיהם צריך להתחשב - הם לא היחידים, ואפילו לא הרוב...

למה לאנשים כל כך מפריעה דומיננטיות של תכנים דתיים? כי אווירה דתית מזוהה עם "טורפנות" רעיונית ששואפת להדביר ולדכא כל מה שנתפס כמנוגד ל"ערכי הנצח" שלה. דרישה חוזרת ונשנית להתחשבות באינטרסים של הקבוצה הדתית, ונכונות הולכת ופוחתת לוותר עליהם למען אחרים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-06-2009, 15:55
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "האם זה משנה הדתיות של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
האם זה משנה הדתיות של הנואמים?

טקס השבעה צבאי כולל נאום של רב, ועוד כמה נואמים - המח"ט, המג"ד, וכו'. תיאורטית (ובחלק מהמקרים גם מעשית) כל הקודקודים הללו יכולים להיות דתיים ואפילו לשבץ בדבריהם קטעים מהמקורות - שזה לגיטימי בדיוק כמו לשבץ בנאום קטעים מנתן יונתן ואלתרמן - אם יש מאגר תרבותי אפשר להשתמש בו ולא חייבים להמציא מחדש, לייבא מחו"ל (לצטט את שייקספיר) או במקרה הרע לצטט קטעים של יאיר לפיד.

אבל, המצב שתואר (שוב - אני יכול להתבסס רק על דברי פותח האשכול, לא הייתי שם) הזכיר נאומים של שלושה רבנים (האם נאומים אלו היו בעלי תוכן דתי מובהק?). זה כבר סתם הפיכה של טקס שנועד לכלל משפחות החיילים לאירוע בעל אופי דתי. אולי קשה ליהודים-אמיתיים-בעיני-עצמם להודות בכך, אבל לא כולם רוצים להשתתף בטקסים דתיים.

כמו כן, המוסיקה המושמעת באירועי השבעה מבוססת בדרך כלל על שירי מורשת יחידתיים (רובם ותיקים, אם כי יש גם שירים חדשים יחסית כמו "כל הזמן צנחן") ושירים עבריים. שוב - לא נכחתי בהשבעה המדוברת של גבעתי, אבל אם הורה הרגיש שיש יותר מידי "שירי מגזר" אולי יש דברים בגו. כאמור - לא רק בדתיים ודרישותיהם צריך להתחשב - הם לא היחידים, ואפילו לא הרוב...

.

באופן מפתיע, אני מוצא עצמי מסכים עם עבדול.
עלי לציין כי לאחרונה, אופי התבטאויותיך בעניינים אלו, התמתן. אני מודה לך על כך.
ישן 04-06-2009, 16:09
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "האם זה משנה הדתיות של..."

ואם מפקד החטיבה הוא רב?
ואם למפקד הגדוד יש זקן, כיפה ופיאות?
ואם הדמות הנערצת על המ"פ החילוני זה יהודה המכב"י שאותו הוא רואה כמצביא הגדול של כל הזמנים?

אם בשירי ראפ מצטטים את דוד המלך (Even though I walk through the valley of the shadow of death, I fear no evil, for You are with me) נראה לי שבצבא הישראלי זה גם יכול להיות בסדר.

ישן 04-06-2009, 19:00
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "למעשה, יהודה המכבי/מקבי..."

אף מוסלמי?
צלאח א-דין וג'ינג'יס חאן נולדו אחרי שהרשימה נסגרה? מה לגבי המלך ריצ'ארד ווויליאם וולאס? ועוד הלניסטי אחד, אכילס, איך הוא לא זכה, רק בגלל שהיה סוציומאט?

מעניין שחלק מהגדולה של המצביאים ברשימה הנ"ל היא דווקא המסוגלות למצוא את האנשים שילחמו עבורם ויבצעו את המבצעים האולטימטיביים והמוצלחים. לא שזה מנע מהם לתת דוגמא אישית ולהתייצב בראש חיילהם גם כשיש סכנה.
אני מכיר בעיקר את אלו הישראלים (אי אפשר לקרוא להם יהודים, בטח לא ליהושוע, בן שבט אפרים וליהודה המכב"י בן שבט לוי) וקל לי לתת מהם דוגמאות: דוד שכמעט בכל קרב שלח "יחידה מובחרת" לפעמים את עצמו לפעמים את יואב בן צרויה ולפעמים את יונתן לתוך העורף של האוייב.
יהודה המכב"י ויהושוע שהכניסו כוחות אורבים אל מאחורי האוייב לאחר שגרמו לו לרדוף אחריהם באמצעות פיתוי (העי, אמאוס ועוד). יהודה ששלח את אחיו לחסל את הפילים בדקירות מתחת לגחונם.

דווקא הקטור מטרויה היה גדול בכך שמנע מאחיו הפדחן להילחם.

ישן 04-06-2009, 20:18
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אף מוסלמי? צלאח א-דין..."

וודאי שבלי מוסלמים ובלי ג'ינגיס חאן (שכמובן לא היה מוסלמי כלל) - אלה היו אוייבי הנצרות (מדובר על אזור שנת 1300, כאשר הרשימה הזו החלה להסתובב, בעיקר באזור צפון צרפת של היום בהתחלה, מה שגם עונה לסקוטי שהזכרת).

השאלה לפי מה נבחרו ה 9 האלה ולא אחרים קשורה ל"ערכים" שהם נתפסו כמייצגים באותו זמן, ערכי אבירות בעיקרם. יהודה המכבי, לעצם העניין (והמכבים ככלל) זכו לעדנה אצל הנוצרים כבר מאוגוסטינוס וג'רום (מאה 4-5 לספירה) אבל בייחוד באזור המאה ה 10. השאלות העיקריות היו קשורות לדילמה אם הם ייצגו בעצם קדושים א-לה-נצרות טרם ישו, או אפילו סוג של פרומו לישו, איך קדושים צריכים להיות, איך נלחמים בפגאנים ובייחוד במעצמות פגאניות שמאיימות להחריבך (נוצרים באותה תקופה היו בבעיות), ומשם זה התגלגל הלאה. לגבי אכילס - בעוד שהוא אכן לוחם דגול, הקטור מוצג באיליאדה כלוחם עבור ערכים או אידיאלים, לא למען עצמו, וזה היה חלק מהעניין בבחירת הקטור על פני אכילס (במילים אחרות - כן, בגלל שהיה סוציומט).
ישן 05-06-2009, 16:07

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תודה לשניכם על התשובות. נראה..."

אם נאמין לציורים ההלניסטיים אזי לוחמים נהגו לנוע כשפלג גופם התחתון חשוף. איכשהו לא נראה לי סביר שלוחם ממוצע ישמח להשאיר את "מר שמוקי" גלוי לכל חרב, או לשבת על סלעים לוהטים ו/או חול דוקר בישבן גלוי.

מצד שני, אם בצבא יוון העתיקה היה נציב קבילות חיילים, הוא היה שומע משהו כמו:

"כשהיינו במילואים נכנסתי לשק השינה של סוקרטס והוא סירב לבצע בי מעשי סדום ומעשים מגונים, וזאת למרות שאני הקצין הכי יפה בחטמ"ר ואני גם המג"ד שלו. יש לטפל בתופעות פסולות כאלה כמו פילוסופים שמסרבים לנצל את מפקדיהם למטרותיהם הנלוזות. על החתום - אלקיביאדס" (לא המצאתי כלום, זה אמיתי לגמרי, מופיע ב"המשתה" של אפלטון).

ישן 04-06-2009, 20:33
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי micjeep שמתחילה ב "[QUOTE=ReSiDeNtEviL]הושבעתי..."

לפעמים זה יכול להיות מבלבל...
אפילו אם הייתי רואה את האיש הזה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
על מדים הייתי מתקשה לחשוד בו שהוא:
א. ראש תחצ"ן (תורת חי"ר וצנחנים)
ב. קילר עם סכין בין השיניים והמון איקסים על הקת
ג. סגן מפקד אוגדת עזה
ד. רב חנווץ' שמסתובב בין הרגליים ומוציא את הסכנים הבשריים מתוך החלביים.

התשובות הנכונות הן א,ב ו-ג.

וזה:
זה בטח רב חטיבתי, אחד שדווקא לא מתעסק בסכו"ם. הוא מעביר שיעורים ויודע גם לספר בדיחות. לפעמים גם מצחיקות.
אין סיכוי שזה מפקד גדוד מילואים מצטיין שזוכה לשבחים שוב ושוב כבר כמה שנים ברציפות. הוא בטוח רב, הרי יש לו כיפה, וזקן וגם פיאות. אפילו יש לו את ההבעה הזו...

אז מיכה, קבל שני דברים:
א. לא כל מי שיש לו כיפה, פיאות וזקן הוא רב. לפעמים הוא מהנדס, רופא עורך-דין או מח"ט.
ב. וזו חידה שפתוחה לכל הגולשים: מי הם שני ה"רבנים" שמצולמים בתמונות?
הפותרים יקבלו תמונות של "רבנים" שממעטים עוד יותר להצטלם...

ישן 04-06-2009, 21:22
צלמית המשתמש של micjeep
  micjeep micjeep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.07
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "לפעמים זה יכול להיות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
לפעמים זה יכול להיות מבלבל...
אפילו אם הייתי רואה את האיש הזה
על מדים הייתי מתקשה לחשוד בו שהוא:
א. ראש תחצ"ן (תורת חי"ר וצנחנים)
ב. קילר עם סכין בין השיניים והמון איקסים על הקת
ג. סגן מפקד אוגדת עזה
ד. רב חנווץ' שמסתובב בין הרגליים ומוציא את הסכנים הבשריים מתוך החלביים.

התשובות הנכונות הן א,ב ו-ג.

וזה:
זה בטח רב חטיבתי, אחד שדווקא לא מתעסק בסכו"ם. הוא מעביר שיעורים ויודע גם לספר בדיחות. לפעמים גם מצחיקות.
אין סיכוי שזה מפקד גדוד מילואים מצטיין שזוכה לשבחים שוב ושוב כבר כמה שנים ברציפות. הוא בטוח רב, הרי יש לו כיפה, וזקן וגם פיאות. אפילו יש לו את ההבעה הזו...

אז מיכה, קבל שני דברים:
א. לא כל מי שיש לו כיפה, פיאות וזקן הוא רב. לפעמים הוא מהנדס, רופא עורך-דין או מח"ט.
ב. וזו חידה שפתוחה לכל הגולשים: מי הם שני ה"רבנים" שמצולמים בתמונות?
הפותרים יקבלו תמונות של "רבנים" שממעטים עוד יותר להצטלם...

יוסיפון- תאמין לי שיש לי הרבה כבוד לדת ולרבנים ,
תאמין שאני מלא הערכה למוטיביציה הגבוהה של המגזר והאחוזים הגבוהים שלהם ביחידות מובחרות ומיוחדות, קורסי קצינים והמערך הלוחם כולו,
ותאמין לי שיצא לי להיות בלא מעט טכסים בעבר כדי להבחין שהיה משהו חריג בטכס הזה...
ישן 04-06-2009, 23:07
  Al_Madmal Al_Madmal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.05
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי DisasterPiece שמתחילה ב "במקרה הייתי בטקס המדובר....."

מקריאה של האשכול עושה רושם שיש כאן סטיגמות והנחות יסוד שמבוססות עליהן
הרי אתם מדסקסים על אירוע שלא נכחתם בו (למעט שניים מהכותבים באשכול) מתחילים לנתח ולנפח.

אני זוכר שאצלנו בהשבעה, אומנם לא היו שירים דתיים, וגם הרב של הבסיס התעצל ולא הגיע, אבל אנחנו, פלוגה אחת מתוך שבע (אל תתפסו אותי על המספר, אבל נראה לי שזה היה יחס הכוחות) הצליחה לשלהב את כולם ב"שירים הדתיים" ואפילו החיילים מהפלוגות האחרות ניסו להצטרף, ככה שזה לא תמיד דבר רע ומפריע .

(די נמאס שממשיכים על הדתיים כאנשים נודניקים שעושים רק צרות לכולם, כאילו שהם עדיין צריכים להוכיח משהו, למה לא להתייחס אליהם כחלק מהחטיבה האחת שמכונה צה"ל?).

וחוץ מזה, מה רע שיגוונו קצת ויעשו אירוע שבו כולם מרגישים שייכים? שמיעת השיר מאמינים בני מאמינים אינה כפייה דתית, שיר דווקא קליט ונחמד.... (אתאיסטים יכולים לסתום את האוזנים)
ישן 04-06-2009, 23:22
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי DisasterPiece שמתחילה ב "במקרה הייתי בטקס המדובר....."

זה?

הצפיה לא מומלצת לבני"שים ולמי שטרם מלאו לו 18 שנים!
וגירסא של דוסים עם כיפות ומיבטא של אידיש שמגלגלים עיניים לשמיים ולא תאמינו מה שהם עושים לחיילים...

ושיר למעלות

ועוד שיר שמצטט מספר תהילים

אולי כדאי שנפסיק שמיכה לא יגיד שהפורום הפך לישיבה ושקוליו הוא הרב עובדיה יוסף

ישן 05-06-2009, 06:19

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי micjeep שמתחילה ב "[QUOTE=ReSiDeNtEviL]הושבעתי..."

זה לא בהכרח בכוונה - יתכן שהאחראים על ארגון האירוע היו דתיים, ופשוט השתמשו בתכנים החביבים עליהם בלי לחשוב או לשים לב אם זה מדבר למישהו אחר.

באותה מידה, אם המארגנים היו אומואים (לא הומואים - אומואים, קוקיצות כאלה שיש רק בבדיחות) שגדלו במשפחות שבהן במקום אבא ואמא יש "אבא ואבא הקטן" ובילו את כל חייהם בשכונת הלהט"ב "סדום החדשה" (בתל אביב, בטח שבתל אביב) היית מקבל טקס עם שירי אירוויזיון ונאום של דראג-קווין בכומתה ורודה ומכנסי עור המכונה "הרב השובב" שהיה מדבר על דויד ויונתן ועל יוסף הדביק.. אה.. הצדיק.

ישן 05-06-2009, 06:25
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי micjeep שמתחילה ב "שיהיה בהצלחה לכולם"

עם כ"כ הרבה ורוד ובקבוקי מים מינראליים (היו גם סלטי חסה ועלים ירוקים?) אני מתפלא שהטקס לא היה כמו בתיאור של עבדול:
ציטוט:
טקס עם שירי אירוויזיון ונאום של דראג-קווין בכומתה ורודה ומכנסי עור המכונה "הרב השובב" שהיה מדבר על דויד ויונתן ועל יוסף הדביק.. אה.. הצדיק

ישן 05-06-2009, 08:07
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי micjeep שמתחילה ב "טכס השבעה - גבעתי/רבנות ?"

האם רק לי נדמה שיש כאן קורטוב גזענות ?

אם איזשהו גורם בעמנו רוצה להטות את כף התרבות לכיוון אחר - יתכבד ויוביל ביחידות המתאימות, לפחות במספרים זהים לאלו של חובשי הכיפות ועוד יותר לאיכותם.

אנימשוכנע שברגע ש 99% ממסיימי קורס מסוים יהיו נניח מקבוצה המזדהה עם מצעד הגאווה אף אחד לא ימנע מהם לקרוא שיר אהבה כראות עינהם............

בינתיים אחרים מוחים - מדברים וחובשי הכיפות לוקחים את האחריות וההובלה.

אז מה לנו שנלין ?

הכותב אינו חובש כיפה בימי החול.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 05-06-2009, 15:44

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "האם רק לי נדמה שיש כאן קורטוב..."

גזענות? פחחח

והרי החדשות - חובשי כיפות אינם הרוב ב"יחידות המתאימות", בהחלט לא 99%, ואפילו לא 51% - הסטטיסטיקות מדברות על משהו כמו שליש במקרה הטוב.

"לוקחים את האחריות וההובלה"? איכשהו חלק מההצהרות בנושא בנושא נשמעות יותר כמו הצהרות השתלטות טורפניות, ואח"כ מופתעים שהרוב הדומם נלחץ כשאירועים וטקסים צבאיים מקבלים צבע דתי - לא בגלל גזענות, בגלל תחושה שמי שמתרברבים בהצלחתם להשתלט השיגו עוד יעד.

איכותם של חובשי הכיפות? כמו איכות שאר האוכלוסייה שמשרתת ביחידות קרביות. לא התרשמתי שבממוצע מדובר בחיילים טובים יותר או במפקדים ראויים יותר (או פחות) ממפקדים וחיילים באותם תפקידים שאיתרע מזלם שלא להשתייך למגזר אוהבי-עמם-ועצמם.

והפיל שבחדר - ביינישים משרתים רק חצי וקוראים לזה התנדבות. כל השאר משרתים שירות מלא, לא קוראים לזה התנדבות אלא חובה ואח"כ עוד צריכים לשמוע את השקרים הארורים והגזעניים כאילו שבגלל שאין כיפה לראשם התרומה שלהם שווה פחות, דמם אדום יותר ובאופן כללי הם חיילים מחורבנים יותר ועדיף שיסתמו את הפה כשרב כזה או אחר משבח את מקורביו.

ישן 09-06-2009, 05:21

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "עבדול - אזהרה לפניחסימה...."

חסימה? על מה בדיוק?

הטענות שלי הן לגופו של עניין ולא לגופו של אדם.

ישנה מסכת תעמולה מאוד מאסיבית (שכפי שציינת, כנראה תופסת גם אנשים מחוץ למגזר) שמבטלת, מאיינת ומבזה חיילים שאינם חובשי כיפה. מה שאצל חייל "רגיל" הוא חובה, אצל חייל דתי מוצג כסוג של התנדבות עילאית, ובאופן מגמתי אנחנו שומעים דתיים מספרים על עצמם כמה שהם טובים יותר משאר האוכלוסיה שמתגייסת לקרבי (לא ראיתי שום הוכחה אובייקטיבית לכך) ושהם הרוב בשורות הלוחמים (שקר גס בלי רגליים). אם יש גזענות, אז ככה היא נראית.

מצטער, לא רק שאני לא קונה את "אנחנו יותר טובים והתרומה שלנו שווה יותר" אני גם לא קונה את ההמלצה שמגיעה עם זה שהינה "ולכן הצבא ואתם חייבים לעשות מה שנאמר לכם ולתת לנו את כל התנאים שנדרוש כי ככה בא לנו" (וזעקות ה"אנטישמים" שבאות כשהשומע לא נופל אפיים ארצה ומשתחווה). אם מישהו רוצה להתחיל להבין למה מאפיינים דתיים באירוע צבאי מעוררים אנטגוניזם, אולי כדאי להתחיל כאן.

ישן 09-06-2009, 19:05
צלמית המשתמש של micjeep
  micjeep micjeep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.07
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "חסימה? על מה בדיוק? הטענות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
חסימה? על מה בדיוק?

הטענות שלי הן לגופו של עניין ולא לגופו של אדם.

ישנה מסכת תעמולה מאוד מאסיבית (שכפי שציינת, כנראה תופסת גם אנשים מחוץ למגזר) שמבטלת, מאיינת ומבזה חיילים שאינם חובשי כיפה. מה שאצל חייל "רגיל" הוא חובה, אצל חייל דתי מוצג כסוג של התנדבות עילאית, ובאופן מגמתי אנחנו שומעים דתיים מספרים על עצמם כמה שהם טובים יותר משאר האוכלוסיה שמתגייסת לקרבי (לא ראיתי שום הוכחה אובייקטיבית לכך) ושהם הרוב בשורות הלוחמים (שקר גס בלי רגליים). אם יש גזענות, אז ככה היא נראית.

מצטער, לא רק שאני לא קונה את "אנחנו יותר טובים והתרומה שלנו שווה יותר" אני גם לא קונה את ההמלצה שמגיעה עם זה שהינה "ולכן הצבא ואתם חייבים לעשות מה שנאמר לכם ולתת לנו את כל התנאים שנדרוש כי ככה בא לנו" (וזעקות ה"אנטישמים" שבאות כשהשומע לא נופל אפיים ארצה ומשתחווה). אם מישהו רוצה להתחיל להבין למה מאפיינים דתיים באירוע צבאי מעוררים אנטגוניזם, אולי כדאי להתחיל כאן.

עזוב, אין לך סיכוי.

נושא הדת ונושא הנשים בצבא הם נושאים רגישים מאוד.

ברור שאני לא מכליל- אבל על כל דתי משקיען יש איזה מתחזה או אחד שסוחט הטבות מהמערכת ללא סיבה ועל כל אישה שיורקת דם ומשקיעה מעל ומעבר ( אני מכיר מאוד מקרוב אחת ) יש 4 שמוציאות חופשות מחלה, מנתקות את הטלפון והולכות לקניון עם הרכב ליסינג...
ישן 10-06-2009, 19:38
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
נוטה להסכים איתך
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "חסימה? על מה בדיוק? הטענות..."

ודווקא בגלל שאני בא משם.
היהירות תחושת האני ואפסי לא מועילה לכלום.
אם אתה מתנדב מסיבות אמיתיות, אתה לא עסוק בלצעוק את זה ולדרוש בגלל זה הטבות.
הכיפה הסרוגה משווה את עצמה לקיבוצנקים של שנותת ה 50-70 ובסוף הם יגמרו כמו הקיבוצים.
גם הם הרגישו שמספר החללים שלהם ומספר הלוחמים שלהם נותנים להם זכויות יתר, גם הם נכנסו למוקדי השפעה והנראות שלהם הייתה גדולה בהרבה מהיחס שלהם באוכלוסיה.
ואיפה הם היום?

אז הנבואה ניתנה לשוטים אבל כל עוד הרוח שתנשוב היא כזאת. אז ההיסטוריה תחזור על עצמה.
אני יודע שעל פניו התגובה לא שייכת לצו"ב אבל בעיניי כן.
אי אפשר להתעלם מכך שהכיפות הסרוגות הם חלק מהותי בצה"ל ואי אפשר להתעלם מהקולות העולים מהמגזר.
אבל נראה לי שההתנהלות הגאוותנית הזאת לא משרתת את הכיפות הסרוגות ולא משרתתת את המדינה.
ישן 11-06-2009, 08:06
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
ואי אפשר גם להתעלם מכך,
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "נוטה להסכים איתך"

שחלק מההתנהלות הזו קשור לאנשים - כמו אלה שמופיעים בפורום לפעמים - שחושבים שהם עושים חסד גדול עם הדתיים כשהם בכלל מרשים להם לשרת בצבא ואפילו, שומו שמיים, שומרים על פקודות מטכ"ל ביחס לכשרות.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 11-06-2009, 13:48
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
הנה בדיוק הבעיה:
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "בוא תסביר לי מה היו בני..."

אתה *כל-כך* עיוור לזה שהנורמות שלך אינן היחידות האפשריות, שאתה רואה את ברירת המחדל, אוטומטית, כמה שנראה לך הגיוני, ומה שנראה לאחרים הגיוני - זה חסד גדול מצידך לתת להם. זו בדיוק ההתנשאות שדיברתי עליה קודם.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:36

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר