לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 04-06-2009, 17:21
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 11.09.06
הודעות: 1,860
האימפריה האנגלו-אמריקאית: סקירת שורשים ראשונית

"אני חש שמרגע שהכנסיות הפרוטסטנטיות למדו להתייחס ליצירת קהילה עולמית כחלק חשוב בעבודתן להגשמת ממלכת האל, קהילה בין לאומית בעולם דובר האנגלית תהפוך למציאות בתוך מס' דורות"- ליאונאל ג'ורג קורטיס, "קהילתו של האל".

לפני כמה חודשים, במהלך צפייה בסרטו האחרון של אלכס ג'ונס על אובמה, הועלה מושג שלא שמעתי עליו קודם: "האימפריה האנגלו-אמריקאית". מאז חלפו מספר חודשים ואני החלטתי להשקיע זמן ומאמץ בשביל להבין בדיוק על מה המונח מדבר. התוצאות של המאמץ הזה מוצגות במאמר שלפניכם.

השורשים הבריטיים
הדיבורים בנוגע לאיחוד אנגלו-אמריקאי עתיקים כמעט כמו הקונספירציות של הסדר העולמי החדש. הדיבורים על ממשל עולמי התחיל עם ססיל רודז, סוחר זהב ויהלומים בריטי עשיר שעשה את הונו באפריקה. ססיל, שהאמין בעליונות הגזע האנגלו-סקסי, קרא לארה"ב ולבריטניה להתאחד ולהשליט בעולם ממשל עולמי. בעזרת הממשל הזה, שיביא לשלום עולמי, ניתן יהיה להשתית את השוק על קפיטליזם אולטרה-אימפריאלי[1].
את הרעיון הזה של איחוד על-מדיני המשיך ליאונאל ג'ורג קורטיס, פקיד בריטי ומחבר. קורטיס האמין שבכדי להבטיח את המשך האימפריה הבריטית יש להקים במקומה פדרציה אימפריאלית[2]. על אף שההצעה ירדה מסדר היום, קורטיס המשיך את רעיון האחדות האימפריאלית דרך תנועת השולחן העגול[3] שהקים ב1909. התנועה שאפה לקירוב המושבות לבריטניה וקורטיס, בספרו "קהילתו של האל", הציע שארה"ב תחבור לאיחוד הזה ותהפך לחלק מהאימפריה. קורטיס העריך שהאיחוד בין בריטניה לארה"ב יביא להקמתה של ממשלה עולמית.

ארה"ב מצטרפת לחגיגה
חלק מהחוקרים בנושא הסדר העולמי החדש הציעו שהכניסה של ארה"ב למערך הכוחות הפועלים למען דיקטטורה עולמית החלה בתחילת המאה ה20 והתאפיינה בעזיבת מדיניות הבדלנות האמריקאית ביחד עם ריכוזיות של השוק האמריקאי בידי כמה בעלי כוח. אין זה מעניינו כרגע עד כמה הדבר נכון, על אף שהשאלה "מדוע הפעולות לקראת הNWO התחילו רק בתחילת המאה ה-20" ראויה לתשובה, והוא נועד רק בשביל להבהיר היכן משתלבים האירועים הבאים בציר הזמן הקונספירטיבי.
כפי שכולנו יודעים אחרי מלחמת העולם הראשונה נפתחה ועידת השלום בפריז ב1919, שהכינה את הקרקע לשורת הסכמי שלום (כמו הסכם וורסאי). מה שפחות ידוע הוא שבמהלך הועידה, במפגש קטן בין חוקרים ודיפלומטים אמריקאים ובריטים, הוחלט על הקמתם של שני מוסדות: המוסד המלכותי לעניינים בין-לאומיים והמועצה ליחסי חוץ. בין המשתתפים באותו מפגש היו קורטיס, הרברט הובר (נשיא ארה"ב ה31 במספר), אדווארד האוס (יועץ מדיני קרוב לנשיא) ועוד.
המוסד המלכותי לעניינים בינלאומיים נוסד ב1919 והמועצה ליחסי חוץ נוסדה ב1921. בתחילה הרעיון היה ששני המוסדות יהיו סניפים של אותו ארגון, אולם בסופו של דבר מדובר בשני מוסדות שונים השומרים על יחסים קרובים. לשניהם אותן מטרות והגדרות: מדובר בצוותי חשיבה שמטרתם לנתח את האירועים העולמיים ולהציע מדיניות חוץ מתאימה.
את השפעתה של המועצה ליחסי חוץ אין צורך להציג (ולמקרה וכן, להלן רשימת החברים בה) אך המוסד המלכותי, הידוע גם כ"בית צ'אטמן" כמעט ואינו ידוע. אזכיר רק שהוא נחשב לאחד מהארגונים המובילים בעולם בתחומו ורבים מקבלי ההחלטות שהרצו לפניו כמו גורדון בראון, קונדוליסה רייס ובאן קי-מון. יש לו גם רשימת מוסדות חברים מרשימה במיוחד, ביניהם תאגיד של, מורגן סטנלי ומס' רב של שגרירויות (ביניהן גם ישראל) וארגונים בין-לאומיים (כמו הצלב האדום ואמנסטי). באתר אין פרסום לרשימת האנשים הפרטיים החברים במוסד[4] ובזה הוא גם נבדל מהמועצה ליחסי חוץ- כל אדם מן השורה יכול להצטרף למוסד, בעוד שהמועצה ליחסי חוץ נותנת רק לאזרחים אמריקאים בין הגילאים 30-36 להיכנס. כמו כן שדרוג החברות מתקופתית (שאורכה 5 שנים) לחברות לכל החיים תלויה בהמלצה של 4 חברי מועצה.

ישראל כ"ראש גשר"
ניתן להמשיך ולהרחיב עד אין קץ את עניין האימפריה האנגלו-אמריקאית, את הקשרים שנוצרו בין קבוצות עסקיות, קבוצות פוליטיות ויחסי החוץ האמריקאים והבריטים, אך משום שאין לי כוונה לכתוב ספר בנושא, אסיים את הסקירה בבחינת התפקיד שמקנים חלק מהתומכים בתיאורית האימפריה האנגלו-אמריקאית לישראל.
אנחנו מכירים את ההתרחשות הזאת- המנהיגים הציוניים מצליחים, בעזרת קשרים עם הממשל הבריטי ומדיניות חכמה, להשיג מהבריטים התחייבות להקמת בית לאומי ליהודים בארץ ישראל, או במילים אחרות "הצהרת בלפור". אנו גם יודעים שאחרי שהבריטים קיבלו את המנדט הם לפתע הקפיאו את רעיון הבית הלאומי, תלשו יותר מ70% מהמנדט על פלשתינה לטובת הקמת ממלכת ירדן ופעלו נגד מפעל העלייה וההתיישבות היהודית.
לאחר שכבר הצלחנו לגרש את הבריטים מפה והכרזנו על עצמאות, ארה"ב התאפיינה ביחסים זהירים וקרירים מאוד בהתחלה עם המדינה החדשה. במהלך מלחמת העצמאות הם צייתו לאמברגו הנשק של האו"ם על המזרח התיכון (במילים אחרות ישראל, כי הערבים חומשו על ידי הבריטים) וגם לאחר מכן צודדו בערבים.
ברם, נראה שלחלק מהאנשים בעולם התרחשות זו אינה הגיעה וישראל נחשבת כבסיס צבאי שהוקם על ידי ארה"ב ובריטניה כחלק מהמערכה של האימפריה האנגלו-אמריקאית לכבוש את המזרח התיכון. לא ניתן להכחיש שישראל אכן מתנהלת לפעמים כמדינת חסות, אולם מכאן ועד להפיכתה לבסיס צבאי שחב את קיומו לאמריקאים ולאנגלים הדרך ארוכה.

סיכום
הסקירה שהובאה כאן היא לא יותר ממבוא קצר להיסטוריה הנרחבת של המונח. קיימים מס' מאמרים וכתבים בנושא שרואים בזה כחלק מ"תוכנית על" של האימפריה האנגלית להשיג שליטה עולמית. אני כמובן אינני מצודד באיזו תיאוריה קונספירטיבית ומטרתי היחידה במאמר הזה, כמו תמיד, הוא לסקור מושג המשחק תפקיד מרכזי בקונספירציות הNWO.

הערות:
[1] אולטרה אימפריאליזם- מודל שהוצע על ידי קרל קאוטסקי ב1914. מדובר בשלב בקפיטליזם האימפריאלי בו במקום שהמדינות העשירות ילחמו אחת בשנייה בשביל ניצול המושבות שלהן, הן יתאחדו לכדי קרטל שימנע את התחרות ויגדיל את הניצול של כל מושבה.

[2] פדרציה אימפריאלית- מבנה מדיני שהוצעה בסוף המאה ה19 ותחילת המאה ה20. המסגרת הכללית של הרעיון היה שבריטניה תחליף את השיטה הקולוניאלית הנוכחית בפדרציה, דבר שיציע שליטה עצמית לקולוניות ויוריד מבריטניה חלק מהנטל הכלכלי בהגנה על האימפריה. הרעיון ננטש לאחר מלחמת העולם הראשונה.

[3] נקודה מעניינת היא שיש המאמינים שקיים קשר בין התנועה ובין תוכניתו של רודז להקמתה של חברה סודית. בשנות ה80' של המאה ה-19 רודז הגה את הקמתה של חברה סודית, "חברתו של הנבחר", שמטרתה דומה למטרת תנועת השולחן העגול של קורטיס. אולם לא ידוע האם נעשו אפילו צעדים לביסוס החברה ולכן מדובר בלא יותר מהשערה.

[4] ל"בית צ'אטמן" ישנה מדיניות פרטיות מחמירה מאוד. חוץ מאי-פרסום רשימת החברים, קיים גם "חוק בית צ'אטמן"- כל משתתף בוועידה במוסד רשאי לדבר על המידע מחוץ לו אולם אסור לו לקשר את המידע לאיזה מן הדוברים, כך מובטחת אנונימיות למשתתפים והדבר מאפשר חופש ביטוי גדול יותר משום שלא קיים חשש להדלפה לתקשורת של הדברים.
_____________________________________

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #5  
ישן 04-06-2009, 20:26
  iceman4ever iceman4ever אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.11.08
הודעות: 701
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "האימפריה האנגלו-אמריקאית: סקירת שורשים ראשונית"

כמה דברים - קודם כל המון תודה על האשכול האינפורמטיבי החשוב הזה, כרגיל נעים לקרוא את מה שאתה כותב ומביא לכאן.

לגבי הדברים שהזכרת, שנגיד ובאמת ישראל משמשת כסוג של "בסיס אמריקאי גדול במזרח התיכון" אז נניח ואנחנו באמת כאלו ובגלל זה גם ארה"ב עוזרים לנו
ותומכים בנו מבחינה כלכלית, בטחונית וצבאית, אז זה די מסביר מדוע היום אובמה התנער ואמר שלארה"ב אין שום אינטרס בהקמת בסיסים צבאיים בעירק ובשום
מדינה במזרח התיכון. אולי ישראל מספיקה להם מי יודע? אבל הנושא הזה פחות רציני משאר הנושאים שאנו דנים בהם בהקשר של הNWO.

בנאומו של אובמה היום גם שמתי לב שהוא הזכיר את צירוף המילים "סדר עולמי" (בלי "חדש" ככל ששמתי לב למרות שהפרשן שתרגם די הפריע לי לשמוע את אובמה)
גם שמתי לב שהוא אמר הרבה דברים שהם קצת יותר מרמיזות, הוא אמר שהוא לא יכול לכפות דמוקרטיה ושיטות ממשל על מדינות אחרות ולהגביל פיקוח ומשטר חוק על
מדינות ותרבויות אחרות, אך מצד שני זה מה שהם עושים, עד כמה שהם מסתתרים תחת טלית שכולה תכלת, הם עדיין קובעים לכל העולם כמעט מה לעשות ואיך להתנהג
מה שנקרה להפיץ את האמריקניזציה שלהם! הוא גם דיבר על משהו בסגנון שהיו כבר בעבר גופים שנכשלו בלהשליט סדר ואג'נדות שלהם על ההמונים ושזה מה שיקרה
גם בעתיד ושזה מה שצריך לקרות, ישר איך שהוא אמר את זה קפץ לי לראוש הNWO, הרי זה מה שהם מנסים לעשות... חבל שאני לא זוכר באיזה מילים בדיוק הוא השתמש.

מה שהכי מפריע לי זה מה שכבר דנו כאן בעבר - האיחוד האירופי כבר קיים, האיחוד הצפון אמריקאי קרוב, עכשיו הם מנסים להביא לסוג של איחוד במזרח התיכון, זה ממש
לא נראה טוב, חוץ מזה מי לעזאזל רוצה אחדות עם כל העולם הערבי כל עוד יש שינאה המונית בעולם הערבי כלפי ישראל. דבר שני הנאום שלו וההתפייסות שלו עם העולם הערבי
די מדליקים נורות אדומות לגבי התקרבותו לעולם הערבי-מוסלמי והרצון העז לחולל סדר בקרבם, להגיע לסוג של רומן איתם כי העולם המוסלמי מהווה מבחינת ארה"ב מכשול
כמו שסין, רוסיה וקוריאה מהוות מכשולים שונים ומשונים בעני הNWO, אולי זה מסביר גם מדוע נבחר אובמה דווקא, כי גם יש לו עבר שמאפשר לו להתקרב לאסלם וזה בדיוק
מה שהוא אמר בנאומו היום שלראשונה הוא דיבר על הרקע שלו והמוצא שלו, להבדיל ממסע הבחירות שלו שהוא לא רצה לדבר על הרקע שלו ועל הקטע עם האיסלם.
אולי זה מסביר הרבה דברים אודות המינוי שלו כנשיא, אולי זה לא מסביר כלום... לא יודע, בנתיים שום דבר לא ברור, כנראה שרק הזמן יגיד.

תודה על עוד אשכול מעניין.
_____________________________________

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #6  
ישן 04-06-2009, 20:36
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 11.09.06
הודעות: 1,860
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי iceman4ever שמתחילה ב "כמה דברים - קודם כל המון תודה..."

אני אנסה לשמור את זה כמה שפחות פוליטי ורק אציין כמה דברים שהעלת:
1. אובמה מנסה להרגיע את הערבים על ידי כך שהוא אומר שארה"ב אינה מחפשת בסיסים צבאיים במזרח התיכון. לא "עוד בסיסים" אלא "בסיסים".
2. הוא אזכר "סדר עולמי" בעניין שכל סדר עולמי שבו קבוצה אחת ניסתה להשליט את עצמה על קבוצה אחרת נכשלה. כך יקרה לכל גוף אחר שינסה להכפיף אחרים למדיניות שלו.
3. חלקים גדולים מהנאום היו התנצלות על הכפפה והבטחה לא להכפיף עוד שום מדינה לרצונות אמריקאים. אובמה מיישם כיום מדיניות של שיתוף פעולה במקום המדיניות החד-צדדית של בוש.
אני ממליץ לך להוריד ולקרוא את הנאום המלא, כך שתוכל להעריך נכונה מה בדיוק אובמה אמר.
_____________________________________

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:39

הדף נוצר ב 0.22 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2020 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר